NoviGradVRS

ГОДИШЊИЦА УСТАШКОГ МАСАКРА НАД ЦИВИЛИМА У ЈАЈЦУ

Recommended Posts

Након што су 13. септембра 1995. године припадници Хрватске војске напали Србобран (Доњи Вакуф), српско становништво с тог подручја, међу којима је било највише жена, деце и стараца, бежећи пред њиховим нападом кренуло је ка Јајцу и Бањалуци. Колону која се кретала од Србобрана ка Јајцу напали су 13. септембра 1995, код села Бравнице, на око три километра испред Јајца, припадници Хрватске војске који су их сачекали у заседи и почели немилосрдно убијати.

Истиче се да је реч о ненаоружаним и потпуно затеченим цивилима, у избегличкој колони, који нису пружали никакав отпор.

Приликом тог напада неки су одмах убијени, а неки су рањени. Према исказима сведока, само у једном аутобусу, усред ватре коју су отворили припадници Хрватске војске, убијено је и рањено више од половине путника, да би тај исти аутобус са жртвама потом гађали зољом и запалили с преосталим рањенима и мртвима.

Имали иједно мјесто у РС да је храбра усташка војска ушла 95 а да није починила злочин над цивилима.....једноставно нема били су храбри само у убијању немоћних цивила у збјеговима, колико су били храбри довољан је податак да су већину злочина починили из засједе....Мркоњић Град, Јајце, Нови Град, Костајница, Козарска Дубица, Босански Петровац итд итд све су то мјеста гдје су храбре усташе удариле по недужним и немоћним цивилима......

Neka sve neduzne zrtve , pocivaju u miru nebeskom . . .

Stravicno je  saznanje , a to je , da se nasa braca sa druge strane (i jedni i druge) , a koji su svakodnevno i na ovom sajtu , ne obrate i ne kazu bar jednu rjec zala .

Jesmo li mi Srbi po tom pitanju onda "ludi" ili smo "nebeski narod" . . . 

Mnogi od nas i ne shvataju znacenje "nebeskog naroda" pa na konto toga i izvode sprdnju , al urazumi se covjece . . .

1 hour ago, grom said:

Stravicno je  saznanje , a to je , da se nasa braca sa druge strane (i jedni i druge) , a koji su svakodnevno i na ovom sajtu , ne obrate i ne kazu bar jednu rjec zala .

Mnogi od nas i ne shvataju znacenje "nebeskog naroda" pa na konto toga i izvode sprdnju , al urazumi se covjece . . .

то си написао као из јевањђеља,дубоки наклон за ово громе,а,за "браћу" ме не чуди што ништа не прокоментаришу,таква су сорта,верујем да и ти исто ништа људско не очекујеш од њих...

Mozda i gresis " rodeni" !

Ocekujem preobracanje . . .

Ne mogu da vjerujem da bi moji dosadasnji prijatelji i sagovornici , kao sto su (sada kuk ili mozda mig ) ostali ravnodusni prema ovim egzibicijama pokvarenjaka , odnosno velikih usranih sila . . .oni shvataju da su izigrani . . .

To su momci koji razmisljaju svojim glavaqma , a to sto se moraju ponekad iskazati , to nije u " njima " , to se tako mora . . .

2 hours ago, dragan glumac said:

то си написао као из јевањђеља,дубоки наклон за ово громе,а,за "браћу" ме не чуди што ништа не прокоментаришу,таква су сорта,верујем да и ти исто ништа људско не очекујеш од њих...

Interesantan si ti , samo te mnogi kurajberi(cetrnaesto) ne razumiju , a kad dode do toga (mislim shvatanja)  , plasim se i kraja . . .

2 hours ago, grom said:

Mozda i gresis " rodeni" !

Ocekujem preobracanje . . .

Ne mogu da vjerujem da bi moji dosadasnji prijatelji i sagovornici , kao sto su (sada kuk ili mozda mig ) ostali ravnodusni prema ovim egzibicijama pokvarenjaka , odnosno velikih usranih sila . . .oni shvataju da su izigrani . . .

To su momci koji razmisljaju svojim glavaqma , a to sto se moraju ponekad iskazati , to nije u " njima " , to se tako mora . . .

само се надај у њихово преображење,нећу да те учим,али сматрам да грешиш,а из наше и њихове историје имаш безброј примера да се нису преобазили,напротив,само су чекали да им те велике силе опет дају "стрељива" и оштрих ножева,па да насрну на нашу нејач,знаш и сам како се каже историја је учитељица живота,па ти види громе мој,а латини су то,старе варалице,али те кукове и мигове не треба потцењивати,они су перјанице њиховог народа који мучки ћуте и раде свој посао,а ти види па им поверуј опет...

On 23. 09. 2017. at 5:04 PM, grom said:

Znaš šta, preobraženje kod Hrvata bi bilo moguće ali neće ga biti jer je kod Hrvata ta njihova crkva vječita barijera i posebno njihovi svećenici koji su takvi da ih direktno huškaju na mržnju prema Srbima i prave od njih zločince a vjerujem da i sam znaš da je preko hiljadu Hrvata svećenika direktno učestvovalo u genocidu nad Srbima a o raspoloženju običnih Hrvata se isto tako sve zna. Uz to imaju novine i televiziju koje nanovo ispiru mozak ljudima i tu je kraj priče. Dakle tu je sve otišlo predaleko, ovdje jedino što možeš postići pod pričom duhovnosti i preobračenja, je da napraviš kontra stvar-da opet nasjedneš i da sam sebi zamažeš oči a upravo bi nas duhovnost trebala učiniti bistrijima u pogledu svake teme. Ovdje pišemo o zločincima i o gomili Hrvata koje je baš briga za ubijene Srbe a tu jedino što postoji kao neka nada (za njih) je da se čeka da oni uopće postanu normalni ljudi, eventualno neko od njih može prestati činiti zločine i kasnije se početi kajati ili da im ovi obični šovinisti postanu sve manja pojava u društvu (možeš si misliti).

a onda dalje kažeš, pogledaj kako se lijepo nadovezalo:

Ne mogu da vjerujem da bi moji dosadasnji prijatelji i sagovornici , kao sto su (sada kuk ili mozda mig ) ostali ravnodusni prema ovim egzibicijama pokvarenjaka , odnosno velikih usranih sila . . .oni shvataju da su izigrani . . .

E, to je točno to. I što je još bitnije-ne radi se samo o osudi konkretnog zločina sa teme topica. Dovoljno ti je da se zapitaš kako je moguće da neko iz Hrvatske bude godinu dvije na Krajinaforce (dakle pročitao je većinu foruma, dokumenata i svega što je gore) i da i dalje drži priču u stilu da je sve to tu negdje i da smo svi isto činili zločine i da je sve to više manje isto a mig kojeg spominješ je tek posebna priča-naime on dolazi na ovaj forum samo zato da bi svoje male fašističke potrebe koliko toliko zadovoljio pisanjem laži i hrvatske propagande, došao je među Srbe i hrani se naočigled svih nas, uostalom koliko je vidljivo šta je on i kakav je to tip psihe, najbolje se vidjelo po tome kada si mu i ti napisao da piše tako da ne dobije ban, dakle cijelo vrijeme pazi da ne ode u svoju bazu-u sirovi ustašluk i pazi da mu maska ne padne do kraja. I vjeruj mi da je njih baš briga za velike sile-uostalom one su im i omogućile da imaju državu i da protjeraju Srbe. Čak i da su ih velike sile iskoristile, zapitaj se ko je njih huškao da pobiju 70 hiljada djece za vrijeme ndh? Uglavnom kada imaš ove zločine, pokolje, protjerivanja i ljude koji kada nema rata i ubijanja Srba, ohranjuju sami sebe putem ovog foruma, onda budi siguran da tu više nema p od preobraženja i d od duhovnosti-čak bi se moglo reći da te antiduhovna sila pokušava izmanipulirati i prevariti kao svoju buduću žrtvu sa pričom da smo svi super i da svi imamo velika srca i da nam je žao zbog svega jer smo eto veliki ljudi pa ajde sad kada vidimo ove nedužne pobijene ljude, ajde sad braćo Hrvati ispadnite dobri i javite se. Čak i da se jave, sve je to kap u moru. Oni su i dalje isti. Ja znam da ti sve ovo znaš, mnoge stvari znaš i bolje od mene, ali nemoj naivnosti ostavljati ni malo prostora. To je gotova stvar. To kad shvatimo biće nam bolje.