Recommended Posts

Eto...

stvarno ima nesto u onoj staroj poslovici koja kaze..."covjek se uci dok je ziv"...

Do nedavno sam mislio da su minđusari rock grupa iz knina onda sam slucajno naletio na jedan video gdje se spominje SJP minđusari iz knina....

Uglavnom...informacija o njima je vrlo malo..

.na ovom nasem forumu nisam nasao nista a guglajuci se samo spominju u transkriptima iz haga gdje cak i tamo jedan svjedok uvjerava sud da su minđusari samo muzicari....

dok drugi tvrdi da su upravo oni krivci za egzodus iz knina jer su pobjegli s polozaja i uzbunili gradjane...

e sad..

upravo to me ponukalo da otvorim ovu temu....

Da odmah na pocetku usutkam "teoreticare zavjere"...

Ne zanimaju me imena...prezimena...maticni brojevi i ostala sranja...

Zanima me kakvi su bili kao jedinica...jesu li bili borci ili gradski sminkeri i tatini sinovi...

Da li je bila cast biti clanom te jedinice ili se tamo bjezalo ako nisi htio na front...

Jbg....mnogo je pitanja...

ako neko nesto zna...neka napise...

Zamolio bi kuvara...ako zeli i zna...da nesto kaze o tome.....

Da ne duljim vise...

Evo snimka....pa cemo dalje..

Опет ништа паметно од вас...па докле....чуј једна јединца јачине вода одговорна за егзодус Книна....па мајко моја имали тамо код вас ико нормалан, реалан бар мало.....

Даље Минђушари су у то вријеме били јако популарни као музичка група, отуда су вјероватно и ови дошли на идеју да се тако назову.....а и код нас вамо у другој дражави појам МИНЂУШАР је био јако у употреби ....тако су старији називали млађе момке, зајебанте, фаце итд.....није да се хвалим и мене су некад знали ословити Минђушаром :) 

16 hours ago, NoviGradVRS said:

Опет ништа паметно од вас...па докле....чуј једна јединца јачине вода одговорна за егзодус Книна....па мајко моја имали тамо код вас ико нормалан, реалан бар мало....

Ne znam cemu takav stav....ko to mi!??

Sasvim sam lijepo i citko napisao da je to jedina informacija uopce o njima koja se moze naci na netu....u hrvatskim medijima nikad nista o njima nisam procitao ni vidio....zato sam i postavio ovu temu....

Al evo ti konkretno....

Znaci...haski sud.....

Neki "kosta novakovic tvrdi da mindjusari postoje samo kao orkestar dok drugi "r. nikolic" tvrdi da su se mindusari spustili s dinare...rekli da su linije pukle..da se vojska povlaci i time izazvali paniku...(.obadvojica su neki funkcioneri RSK...)

Postavit cu link...pa skidaj pdf ak ti se cita....

Ugl...nema to veze sa hrv. propagandom....

1 hour ago, mig said:

Ne znam cemu takav stav....ko to mi!??

Sasvim sam lijepo i citko napisao da je to jedina informacija uopce o njima koja se moze naci na netu....u hrvatskim medijima nikad nista o njima nisam procitao ni vidio....zato sam i postavio ovu temu....

Al evo ti konkretno....

Znaci...haski sud.....

Neki "kosta novakovic tvrdi da mindjusari postoje samo kao orkestar dok drugi "r. nikolic" tvrdi da su se mindusari spustili s dinare...rekli da su linije pukle..da se vojska povlaci i time izazvali paniku...(.obadvojica su neki funkcioneri RSK...)

Postavit cu link...pa skidaj pdf ak ti se cita....

Ugl...nema to veze sa hrv. propagandom....

јесте баш тамо некаква небитна јединица одговорна за пад Книна,  која није могла попунити поштено 3 земунице а камоли да држи Динару цјелу.... а није одговоран Мркшић који је довео да расула у СВК  не поступајући по наређењу да се запосједну резервни положаји и припреми одбрана.....него је исти шмугнуо по плану и програму ка сигурној територији повлачећи са собом и војску.....жали Боже оних јунака што падоше по разним чукама бранећи неодбрањиво.....исти је случај био и код нас у РС ....

18 hours ago, NoviGradVRS said:

Komandant 7. kninskog korpusa Slobodan Kovačević, nakon što mu se komandant BG Dinara Milorad Radić žali kako je pritisak HV-a snažan - odgovora: “Drži se ti, ti si mi načelnik, ti treba da odradiš. Reci mi kako se milicioneri (Minđušari) drže? Reci im da idu tenkovi iza njih, j…..ću im majku ako se povuku. Čuješ, nitko ne sme da se povuče. Nemamo kamo nego na Drinu, a Drina nam ništa ne znači u ovom kraju.

Prvi pripadnici specijalne postrojbe milicije Minđušari nakon povlačenja s položaja na Dinari stižu u Knin i govore kako su snage HV-a prejake i da je crta obrane razbijena te da ništa više ne može zaustaviti napredovanje HV-a prema Kninu. U Kninu su Minđušare imali status njihove najelitnije postrojbe, ta se informacija u narednim satima velikom brzinom širila Kninom i izazivala nelagodu i paniku.

Pretpostavljam da se ovdje pod nelagodu i paniku misli da ako se elitna postrojba morala povuć narod je vidio da je kraj i da je grad pred padom.

Izvor: Jutarnji list, kronologija akcije Oluja

18 minutes ago, BANIJA 79 said:

Ili su bili dio SVK.Minđušari mi više dijeluju kao vojna formacija,nego milicije.

Pa, u ratnim uvjetima postrojbe specjalne policije su po svemu bliži vojsci nego policiji: obuci, opremi, izgledu, zadačama koje dobivaju i izvršavaju itd...

3 hours ago, BANIJA 79 said:

Ili su bili dio SVK.Minđušari mi više dijeluju kao vojna formacija,nego milicije.

Koliko sam uspio naci informacija...a vrlo ih je malo...bili su vod specijalne policije knin...

E sad....kakav je bio ustroj policije tamo i koliko je bilo vodova...to neznam...kad se god spominje knin...uz to automatski idu knindze...i uzimaju svu slavu..tako da su ovi momci ostali zanemareni...

Ugl...taj dan kad su snimani...dosli su pomoci SVK odbraniti polozaj na dinari zvani "samar"....

Ja pretpostavljam...da cim je tv dosla iskljucivo snimati njih da su bili vazni u tom kraju...

cak i onaj s bradom...kaze da porucuje narodu da imaju povjerenja u svoju vojsku...a narocito u miliciju...ta izjava me takodjer navodi da se radi o policajcima...

Nikoga ne omalovazavam....naprotiv...postavio sam temu da bih nesto vise saznao o njima jer nvjv ih je vec par sati nakon tog snimanja dosta izginulo ...a vidim da su sve redom bili mladi derani...pa bi bio neki red da ih se spomene....bez obzira sta su meni tada bili neprijatelji.....

P.s.

Sa istog smo podrucja...vidjeli smo i jedne...druge i trece...aj molim te pogledaj video jos jednom pa mi reci sta primjecujes na njima a drugi to ocigledno ne vide....

Минђушари су били музичари.

На јутјубу има гомила њихових спотова. 

Иако су били једни од најбољих рок музичара у околини, а и шире, због једног албума који је проглашен мало више патриотским и њихових наступа који су били обојени одређеном дозом националног, од стране појединих група означени су као комерцијала и кич.

Истина није се тај стил уклапао са оним што су као појединци радили прије рата, али ипак укључили су се у машину.

Сарадња са Бором Ђорђевићем и неким народњацима још више их је удаљила од замишљених вриједности које су пропагирали рокенрол гуруи и поштоваоци.

Све у свему колико знам они исто раде и данас.

Ово о Динари је толико глупо да не вриједи ни коментарисати.

У моменту кад је све било спремно за исељење и егзодус цијелог једног народа, а на томе се радило неколико година, група војника у повлачењу са Динаре подигла толику панику да исели 250 000 људи са толико хиљада квадратних км.

Колико је вама тешко да схватите да је само веома, веома, веома добра организација људи који су дуго радили заједно, а сада су били на "супротним" странама могла да спроведе тај план.

И за све то је требало вријеме.

4ти август 1995 био је дан Д....мат........и није смјело бити грешке.

Сви су се својски потрудили за то.

Данас 22 године послије, знамо 1000 пута више него тада. А колико тога смо сазнали случајно, ето нпр.онај Рашковић. Колико је било таквих?

Коме глава не служи само да му киша не пада у стомак могао је до сада видјети толико ужасних дијелова који чине цјелину нестанка Срба из Крајине.

Ми смо и наши рођаци, комшије, пријатељи, кумови......били дио свега тога.......и мене лично данас хвата ужас од нас самих, и свега онога на шта смо спремни зарад неке идеологије, неког статуса или прљавог новца.

Највеће зло у модерној историји српском народу доњели су комунисти. А доносе га и даље, без паузе, обезбожени,  дубоко укорјењени, повезани и жедни власти, контроле и новца.

45 minutes ago, mig said:

P.s.

Sa istog smo podrucja...vidjeli smo i jedne...druge i trece...aj molim te pogledaj video jos jednom pa mi reci sta primjecujes na njima a drugi to ocigledno ne vide....

Mislis na uniforme ?

5 minutes ago, BANIJA 79 said:

Mislis na uniforme ?

:) 

Upravo tako....

Ako me oci ne varaju...prevladava hrvatska oprema...vecinom maskirna...

Al posebno bode oci zeleni borbeni prsluk onoga s motorolom......

2 minutes ago, dr. Mile Maunaga said:

mada ovo nema veze sa temom, moram reci da su muzicki oni bili cisto prosjecni bend za koji valjda niko nije cuo van Knina I okolice, samo  su spletom okolnisti imali poneko gostovanje u doba rata na tv Beograd.jos uvijek cuvam iz cisto blesavih razloga njihovu kasetu izdatu u ratno vrijeme. inace spali su na to da prate drekavce a la Baja M.K. I  recimo Zare I Goci , t e   da nastupaju po opskurnim emigrantskim terevenkama .. ako je to rok muzika ja sam engleska kraljica.

Па не бих се баш сложио са овим.

Били су појединачно и добри и познати, а и са групама у којима су свирали прије Минђушара.

Рекао сам да њихов патриотски стил који је наглашен кроз Минђушаре није оно што су они радили прије 90тих, појединачно.

Јер Минђушари су и настали управо тада.

Можда хоћеш рећи да Бора Ђорђевић никад није снимио рок албум, зато што се глупира задњих дваес година?

О книнској рокенрол сцени може да се сазна пуно куцањем на гуглу, нпр "својом страном улице".

Има и неких добрих свједочења на јутјубу, самих актера и исписника.

Не бих се сложио ни да је ван теме.

Миг је питао за Минђушаре.

Mindusari su rok sastav , iz koje su clanovi isli takoder na polozaje .

Prvi covjek Srdan im pogiba na ratistu , al im mnogo pomaze Bora corba . . .

Mindusari , je prvi album koji su snimili . . .

2006 . snimili "gori gora gori borovina"

Kasnije ne znam sta je sa njima . . .