grom

Hag: Tuđman na čelu zločinačkog poduhvata, Praljak "popio otrov"

Recommended Posts

Duh prerije, jesi ti normalan lik.

Krenuo si citati i traziti ,e sad, jel nisi nasao ,nisi shvatio ili neces da shvatis da Drvar kao takav nije ni postojao

Pišemo o krajevima i kraju a ime je nevažno. Postojao je isti teren i isti teritorij i ljudi koji su tamo živjeli. O tome pišemo. Hrvata nema ni blizu u brojci u kojoj su bili Srbi i nisu imali crkvu u Drvaru. Dolaze kao radnici i vrlo ih je malo bilo i tada u odnosu na Srbe. 

Jel ti sad jasnije sto se tice Drvara ?  Dali je bilo Srba u okolini ,bilo je ne sporim ,ali sami danasnji Drvar je jako mlad gradic 

Ne. Ni meni ni nikome. Gore si stavio tekst koji veze nema sa stvarima o kojima pišemo. Dakle kakve veze ima da li je Drvar mlađa ili starija urbana sredina sa onim o čemu pišemo: da li je tamo bilo crkve i gdje su dokazi da sam plasirao laž kada sam napisao šta rade hijene na radiju.  Daj objasni zašto pišeš da je Drvar mlad gradić.

I ono gore što si napisao...znam da im piše "Obje crkve, i ona u Bosanskom Petrovcu i ona u Drvaru" ali to ne znači ništa. Pišu i da je Francetić bio antifašist i da je u Drvaru bilo 40 % Hrvata. Izmišljaju. 

Prosjecno sam normalan,zasto pitas ?

Od kud da krenem ,mogu krenuti od Drvara ,jel ti smatras da je Drvar veliki grad ? 1991. je imao 8000 stanovnika . 

Znaci ti mislis da je u Drvaru zivjelo srpsko stanovnistvo ? A,Hrvati i ostali dolaze kao radnici pocetkom 1900 godine . 

Tko izmislja ,novinari ,politicari ili popis stanovnistva iz tih godina 40%  Jel postoji negdje popis stanovnistva iz tog vremena ?

50 minutes ago, guns n roses said:
50 minutes ago, guns n roses said:

.znam da im piše "Obje crkve, i ona u Bosanskom Petrovcu i ona u Drvaru" ali to ne znači ništa.

Ne znaci to nista u pravu si ,istina je samo jedna jel tako ,a to je ona koja tebi odgovara . Prije dolaska Austro-Ugarske na ta podrucja jeli Drvar bio vece mjesto nego Bastasi ?

Gdje su srpski vjernici isli na liturgiju pocetkom 1900 god. u Drvaru ?

Mozes pogledati i ovu stranicu da ne stavljam sliku po sliku tj razglednicu ,ali moram te opet upitati jel ovo Drvar ili se neko igrao fotosopa .

http://www.starerazglednice.com/hr/postcard/view/125146

http://www.starerazglednice.com/hr/postcard/view/105253

http://www.starerazglednice.com/hr/postcard/view/105257

http://www.starerazglednice.com/hr/postcard/view/105256

On 14. 12. 2017. at 6:42 PM, guns n roses said:

I pazi molim te. Vezano je za  sistematsko širenje mržnje prema Srbima kroz sve hrvatske medije i o tome najbolje svjedoči događaj od prije mjesec i pol dana kada sam sišao dolje u kuhinju i išao si raditi kratku večeru. I upalim radio. Idu vijesti u 22h. I spikerica kaže prvu vijest, pa drugu, treću i četvrtu. Znači čita najvažnije vijesti dana. Treća ili četvrta je bila: Srbija odbija izgraditi crkvu i groblje u Srbiji za Hrvate i katolike.

Ovako je pocelo, a zavrsili smo daleko ,nije bitno, bilo je zanimljivo ,naucili smo ponesto 

Dovoljno je vidjeti tvoje spominjanje urbanizacije tog kraja s kojim "dokazuješ" da je to rimokatoličko mjesto ne shvaćajući da razvoj i infrastruktura jednog kraja nema veze s time ko je tamo bio u velikoj većini još stoljećima unazad i da je Srba bilo neusporedivo više od Hrvata čak i nakon urbanizacije 1910 i dolaska rimokatolika stranca. Tu je kraj svake rasprave. A i mislim da 100 godina nije mali period i da se ne radi o mladoj sredini, općini i gradu. A oko rimokatolika: ljudi su dolazili kao radnici, nešto malo i Hrvata, selo i župa se razvijaju u grad i sad po tvojoj papskoj logici taj grad Drvar je kao orginalno rimokatolički i kao Srba kao nije bilo na mjestu grada a Srba je bilo svugdje na tom terenu i bili su i radnici i radi se o razvoju jednog kraja i normalno je da su se Srbi spuštali i u grad i u taj dio koji se urbanizirao. Tako je svugdje u svijetu a Srbi tamo žive stoljećima i imali su i migracije u 16 vijeku za Žumberak i Zagreb. Znaš, kada ovdje krenemo sa temom da li je uopće i postojala katolička crkva u Drvaru a nije postojala i ne postoji ni jedan dokaz ni jedna slika, ništa, a ti kao hijena žmiriš i dalje a onda me pitaš gdje su Srbi išli na liturgiju prije 120 godina-to je kao da me pitaš gdje su išli u kino 1900 i slično. Bože s kakvim glupostima se ti služiš. Prije 120 godina je mjesto bilo nerazvijeno pa nisu imali crkvu no bilo je hramova i takvih mjesta na širem prostoru no to je nebitno. Katoličke crkve tamo nikad nije bilo kao ni Hrvata u većem broju a Srbi su tamo oduvijek bili velika većina i imaju svoj Hram Svetog Save u Drvaru već 80 godina. Vi nemate svoju crkvu i hramove u Drvaru i svi znamo zašto. Ja sam gotov ovdje, neću s tobom više raspravljati.

Ma ,jel ti to uzimas svoje igracke i neces da se igras vise . Nisi valjda ljut na mene nesto ? 

NIje meni problem to sto ti mislis u ovom zadnjem postu ,recimo ovo :

4 hours ago, guns n roses said:
4 hours ago, guns n roses said:

sad po tvojoj papskoj logici taj grad Drvar je kao orginalno rimokatolički

Ne tvrdim ja ,nego ti imas tu tvrdnju u svojoj glavi da ja to tvrdim . Sto se crkve tice odustajem od toga ,jer sam stavio sto se naslo na netu ,tebi to nista ne znaci ,svako novo ubjedivanje nema vise smisla . Dovoljno je napisano ,pa neka ljudi citaju ,mozda se nekad neko i ukljuci i donese neke nove dokaze .

5 hours ago, guns n roses said:

Vi nemate svoju crkvu i hramove u Drvaru i svi znamo zašto

Zasto ?

5 hours ago, guns n roses said:

kao da me pitaš gdje su išli u kino 1900 i slično.

Pa za divno cudo .nisu bas odmah 1900 godine ali negdje sam procitao da je jedno naselje napravljeno za radnike u tom kraju imalo restoran i kino ,slucajno sam na to naisao ali sad ne mogu ni slucajno postaviti izvor .

Ako se vise neces raspravljati na ovoj stranici ,negdje cemo se vec naci na forumu ,pa cu se javiti ako mislim da se mora odgovoriti :)