grom

Hag: Tuđman na čelu zločinačkog poduhvata, Praljak "popio otrov"

Recommended Posts

19 hours ago, Abobo said:

Moze se o tom cinu dosta reci, ali ne da je kukavicki. 

Taj me cin podsjeca na Geringov. Kad je poslje nirnberskog procesa proguto cijankalij kapsulu. Junacki cin.

Isto je napravio i Himler kad su ga zarobili Englezi.

18 hours ago, BANIJA 79 said:

Prije samo par dana hrvati su likovali nad presudom generalu Mladicu,i veselili se. Danas im sv.Ante nije bio naklonjen. Ima Boga.

Po komentarima na indexu i drugim stranicama imam utisak da vecinu Hrvata iz HR zaboli za "sestorku" iz Herceg-Bosne. Stovise, cini mi se da za rat izmedju Bosnjaka i Hrvata u BiH mnogi okrivljuju svoje ljude. 

7 hours ago, dj-zombi said:

nije to, nego kad se radi o zlocinima nad muslimanima onda je postojao udruzeni zlocinacki poduhvat a kad se radi o zlocinima nad srbima iz krajine kojih je nadrljalo barem 10 puta vise nego li tih muslimana iz okoline mostara onda to ne vazi ....

hrvatska drzava jednostavno nije smjela imati tu naljepnicu i biti dokazano okrivljena za udruzeni zlocinacki poduhvat nad nama jer bi to imalo dalekosozne posljedice, iz tog razloga su oslobodjeni gotovina i ostala kompanija ....

наравнно, да је првостепена пресуда Готовини и осталим потврђена...пада комплетна прича о домовинском рату и ослободилачкој акцији ткзв олуји....самим тим многе би тужбе биле оправдане кренувши од РСК учешћа ХВ у РС....једноставно држава би им пала у догледном времену.....зато и није смјело доћи до пресуде Готовини и екипи....јер би то био прескуп случај....лакше им је било отпилити и жртвовати ове јаднике из херцег босне него ли оне који су то све закували и направили.....

8 minutes ago, Abobo said:

Po komentarima na indexu i drugim stranicama imam utisak da vecinu Hrvata iz HR zaboli za "sestorku" iz Herceg-Bosne. Stovise, cini mi se da za rat izmedju Bosnjaka i Hrvata u BiH mnogi okrivljuju svoje ljude. 

Index baš i nije neka hrvatska stranica.

5 minutes ago, Kuk said:

Index baš i nije neka hrvatska stranica.

Ona je bas reprezentativna, jer tamo pisu uglavnom prosjecni Hrvati, a ne neki ustasoidi koji zive u 41oj. Mislim da spada medju najvise posjecene sajtove iz HR. 

1 hour ago, Abobo said:

Dobro jutro Ababo; prosjecne hrvate boli uvo za Jarane preko Save samo tim

istim Jaranima je stalo do Herceg Bosne. Pogledaj sam politicki vrh te NDH,

sve Jaro do Jarana a mozes i da se osvrnes u daleku proslost `41-`45  ;)

odakle su ponikli i dosli najveci zlotvori i krvnici ;]\/

I ono malo prosjecnih hrvata su inficirali te kontaminirali kockicama i  "U" .....

2 hours ago, Abobo said:

Ja ne pisem o indexu,nego o htv-u.

To sam i ja primjetio da kod hrvata ne fali izdajnika i izroda,ko ni kod nas Srba. Mislio sam da je to pretezno srpska boljka,al nije. Hrvatska politika prema hrvatima u bih mi nikako nije jasna.

U stilu kontra sebe (sopstvenog naroda).

Al to je vec hrvatski problem.

Sve ove osude i presude se desavaju da se prikrije sustina i istina . . .

J.b. se njima bilo kome za sirotinju . . .

Ocel ko odgovarati za bombardovanje Srbije ?

Ocel ko odgovarati za zlodjela u Krajini i Hrvatskoj ?

Ocel ko odgovarati za trafiku organa ?

Ocel ko odgovarati za otimanje Kosova i Metohije ?

Ocel ko odgovarati za najcesce izmisljene probleme izbjeglica i tovarenje u Evropu ?

Oce  k...c . . .

Bitno je da nam bace kost da se glodemo , a oni . . .

3 hours ago, NoviGradVRS said:

Index hr ti je nešto kao B92 u Srbiji....znači ista im je publika.....mada naravno drago mi je kada se ustaše same između sebe jebuckaju ;)

Ne baš. Index kada piše članke o Srbiji i Srbima, je kompletno ustaška stranica. Bukvalno ustaška stranica samo što ne smiju otvoreno napisati kolji, ubij i tako.

Što se tiče ostalog, oni primjerice napišu da nije baš normalno slaviti ratne zločince i da nije baš u redu ovaj novi ustašluk u Hrvatskoj, to je sve , to je to jugoslovenstvo indexa i od tuda im reputacija antihrvatskog sajta. Naravno da je to ravno psihijatriji ali to je tako kod njih. Još do jučer su imali logore za djecu. Ja index hr ne bi posjećivao ni za pare.

Što reče jedan moj prijatelj: "Praljak je svakako stradao od zločinačke ruke.

Praljak i ostale wannabe ustaše, osudjeni su na dan Republike SFRJ, one iste koju su rasturali.Dajte otrov za separe i ko će šta još da pije.

59 minutes ago, guns n roses said:

Ne baš. Index kada piše članke o Srbiji i Srbima, je kompletno ustaška stranica. Bukvalno ustaška stranica samo što ne smiju otvoreno napisati kolji, ubij i tako.

Što se tiče ostalog, oni primjerice napišu da nije baš normalno slaviti ratne zločince i da nije baš u redu ovaj novi ustašluk u Hrvatskoj, to je sve , to je to jugoslovenstvo indexa i od tuda im reputacija antihrvatskog sajta. Naravno da je to ravno psihijatriji ali to je tako kod njih. Još do jučer su imali logore za djecu. Ja index hr ne bi posjećivao ni za pare.

Index je imao logore za djecu? 

Za to da ih ne bi ni za pare posjecivao, znas izgleda mnogo o njima.  

2 hours ago, guns n roses said:

. , je kompletno ustaška stranica. Bukvalno ustaška stranica  

Nije. Evo ja sam naivan Srbin i tvrdim da nije. To su direktno.hr, Maxportal i jos neke od kojih mi se povraca, ali dobro, kod tebe znamo stavove svi su usrase, neki vise , neki manje, neki 50 posto, neki 66 posto, neki 120 posto, itd.Glupo je siriti lazne informacije. Inace tema je Praljak.. Sin udbasa i sam do 1990 vjerovatno operativac tajnih sluzbi koji se iz svoje bolesne ambicije samo presaltao.  Gledao sam ga jos pocetkom devedesetih na TV-u, bio je poprilicno bahat i lajav, vidi se da je ona vrsta inteligentnog lika na ivici ludila, ali svejedno mislim da onaj podatak da je zavrsio tri fakulteta ima pomalo veze sa bahatoscu sina covjeka koji je bio visoko pozicioniran u DB-u, pa mu je mozda i tatica tu malo pripomogao.

6 hours ago, Abobo said:

Ona je bas reprezentativna, jer tamo pisu uglavnom prosjecni Hrvati, a ne neki ustasoidi koji zive u 41oj. Mislim da spada medju najvise posjecene sajtove iz HR. 

Posjećuju je uglavnom ljevo nastrojeni, a to nije prosječni Hrvat.

Dobro sto smo na kraju naucili tj, dobili informacije od haskog suda . Po presudi vidimo da su osudjeni za udruzeni zlocin sa ciljem razbijanjem BIH tj, odcjepljenjem Hercegovne i jos nekih djelova . Krivi svi od Tudmana pa na nize rangirane kojima se i sudilo . Vratimo se u 1992 . Potpisan sporazum Tudman -Izetbegovic o uzajamnoj pomoci . 1993. Agresija Hrvatske na BIH . 1994. popisana "Splitska deklaracija" o vojnoj suradnji . Logika ,ne vidim je bas ali sto je tu je .

Pojedini oporbeni politicari u RH ,satrali se dokazati i prokazati sa davanjem dokumenata da je to tako bilo . Tj, da je bio plan djeljenja BIH . Logika,ne vidim je . Objasnjenje.

Sud je dokazao postojanje udruzene zlocinacke organizacije i osudio ljude ,pojedini oporbeni uvjereni u djeljenje BIH . Pitanje sa kim bi se djelila BIH ? Sto kaze haski sud ? 

Kaze da nema nikave optuznice tj, nikakve tocke optuznice da je Srbija imala takvu organizaciju . tocnije niko sa srpske strane nije optuzen za tako nesto .

Kraj ,sto sad sa mitom "KARADJORDJEVO"  , napisani miloni tekstova ,postova na tu temu svi uvjereni u to osim haskog suda ?

Logika ?

4 hours ago, BANIJA 79 said:

Al na stranici pisu pretezno hrvati.

Upitno je koliko su Hrvati, puno njih su kvazi ljevičari koji mrze "kozojebe" i "kamenjare". To su ljudi iz ruralnih

krajeva koje tretiraju kao potpune divljake i primitivce. Po tim kriterijima većina članova ovog foruma spada

u te kategorije, jer ste i vi kao i ja iz neke, po njima, vukojebine  i najbolje bi bilo da ne izlazimo iz pećine i ne

spuštamo se s brda.

9 minutes ago, dr. Mile Maunaga said:

Osim kad ti lijevo nastrojeni dobiju izbore.mozda  su u pitanju Japanci.

Dobiju u raznim koalicijama i nakon 4 godine izgube na izborima, jer se tokom te 4 godine potpuno pogube.

Kao da jedva čekaju da izgube izbore i onda mirno iz oporbe prigovarat i seruckat.

53 minutes ago, dr. Mile Maunaga said:

kod tebe znamo stavove svi su usrase, neki vise , neki manje, neki 50 posto, neki 66 posto, neki 120 posto, itd.

ne...svi su ustase....

samo su neki crveni...a neki crni...

UPOZNALI SE U ZATVORU

VESELIN ŠLJIVANČANIN ŠOKIRAN VIJESTIMA O PRALJKU 'Znao sam ga kao čovjeka koji je bio korektan prema meni i mojoj obitelji. Rekao mi je: Svaka čast!'

• AUTOR: 
  •  

• Jutarnji.hr

•  OBJAVLJENO: 
  • 30.11.2017. u 20:11

Beograd, 161014. U Beogradu se danas obiljezava 100 godina od pocetka Prvog svjetskog rata i 70. godisnjica oslobodjenja Beograda i pobjede nad fasizmom. Na svecanosti sudjeluje i ruski predsjednik Vladimir Putin koji se u palaci Srbije sastao sa Tomislavom Nikolicem, predsjednikom Republike Srbije i Aleksandrom Vucicem, predsjednikom Vlade Srbije. Nakon sastanaka, odrzana je vojna parada pod nazivom Korak pobjednika. Na fotografiji: Veselin Sljivancanin takodjer je bio gost na vojnoj paradi. Foto: Vlado Kos / CROPIX
Vlado Kos / CROPIX

Veselin Šljivančanin, kojeg je Haški sud osudio na deset godina zatvora, rekao je da je šokiran vijestima o Slobodanu Praljku koji je u sudnici popio otrov nakon što mu je pročitana kazna. ‘Izjavljujem saučešće njegovoj obitelji jer sam ga upoznao kao čovjeka koji je bio korektan prema meni i mojoj obitelji’, rekao je za Sputnjik.

Šljivančanin se prisjetio da je Praljka upoznao u zatvoru, no viđali su se samo u sportskoj dvorani i ponekad u dvorani za posjete, piše B92.

‘Nisam s njim nikada bio zajedno na nekom odjelu. Hrvati iz mostarske grupe nisu tako često bili u zatvoru, puštani su na privremenu slobodu do početka suđenja. Jedino gdje sam se s njim susretao bilo je u sportskoj dvorani i u sobi za posjete, kad dođe meni moja, a njemu njegova’, rekao je umirovljeni major JNA.

Posebno mu je u sjećanju ostao susret kad ga je posjetila obitelj nakon prve presude. Praljak mu je tad prišao u sobi za posjete. ‘Čak je bio korektan prema mojoj obitelji kad su mene osudili na 18 godina zatvora, on je došao u sobu za posjete kad su nam bile obitelji i rekao je: Ja sam vas vidio kako se vi ponašate u zatvoru i svaka vam čast i računajte na svaku moju podršku i pomoć. Ja ne vjerujem da ste vi takav čovjek kakvim su vas oni osudili’, rekao je Šljivančanin.

Prokomentirao je i propust te kako je moguće unijeti otrov u sudnicu, piše B92. Kaže da bez obzira na silne provjere, tko god ima hrabrosti, može unijeti što god želi: ‘Kakvi su stražari bili, mogli ste, ako ste sposobni i hrabri i znate što hoćete, da pronesete bilo što iako vrše detaljne pretrese. Kad netko nešto hoće, u mogućnosti je sve napraviti, ovisi samo od čovjeka, ma kakve bile njihove službe.’

Izvor...jutarnji hr.

30 minutes ago, mig said:

UPOZNALI SE U ZATVORU

VESELIN ŠLJIVANČANIN ŠOKIRAN VIJESTIMA O PRALJKU 'Znao sam ga kao čovjeka koji je bio korektan prema meni i mojoj obitelji. Rekao mi je: Svaka čast!'

• AUTOR: 
  •  

• Jutarnji.hr

•  OBJAVLJENO: 
  • 30.11.2017. u 20:11

Beograd, 161014. U Beogradu se danas obiljezava 100 godina od pocetka Prvog svjetskog rata i 70. godisnjica oslobodjenja Beograda i pobjede nad fasizmom. Na svecanosti sudjeluje i ruski predsjednik Vladimir Putin koji se u palaci Srbije sastao sa Tomislavom Nikolicem, predsjednikom Republike Srbije i Aleksandrom Vucicem, predsjednikom Vlade Srbije. Nakon sastanaka, odrzana je vojna parada pod nazivom Korak pobjednika. Na fotografiji: Veselin Sljivancanin takodjer je bio gost na vojnoj paradi. Foto: Vlado Kos / CROPIX
Vlado Kos / CROPIX

Veselin Šljivančanin, kojeg je Haški sud osudio na deset godina zatvora, rekao je da je šokiran vijestima o Slobodanu Praljku koji je u sudnici popio otrov nakon što mu je pročitana kazna. ‘Izjavljujem saučešće njegovoj obitelji jer sam ga upoznao kao čovjeka koji je bio korektan prema meni i mojoj obitelji’, rekao je za Sputnjik.

Šljivančanin se prisjetio da je Praljka upoznao u zatvoru, no viđali su se samo u sportskoj dvorani i ponekad u dvorani za posjete, piše B92.

‘Nisam s njim nikada bio zajedno na nekom odjelu. Hrvati iz mostarske grupe nisu tako često bili u zatvoru, puštani su na privremenu slobodu do početka suđenja. Jedino gdje sam se s njim susretao bilo je u sportskoj dvorani i u sobi za posjete, kad dođe meni moja, a njemu njegova’, rekao je umirovljeni major JNA.

Posebno mu je u sjećanju ostao susret kad ga je posjetila obitelj nakon prve presude. Praljak mu je tad prišao u sobi za posjete. ‘Čak je bio korektan prema mojoj obitelji kad su mene osudili na 18 godina zatvora, on je došao u sobu za posjete kad su nam bile obitelji i rekao je: Ja sam vas vidio kako se vi ponašate u zatvoru i svaka vam čast i računajte na svaku moju podršku i pomoć. Ja ne vjerujem da ste vi takav čovjek kakvim su vas oni osudili’, rekao je Šljivančanin.

Prokomentirao je i propust te kako je moguće unijeti otrov u sudnicu, piše B92. Kaže da bez obzira na silne provjere, tko god ima hrabrosti, može unijeti što god želi: ‘Kakvi su stražari bili, mogli ste, ako ste sposobni i hrabri i znate što hoćete, da pronesete bilo što iako vrše detaljne pretrese. Kad netko nešto hoće, u mogućnosti je sve napraviti, ovisi samo od čovjeka, ma kakve bile njihove službe.’

Izvor...jutarnji hr.

Klasična priča iz Haaga, oni se druže i međusobno tješe dok istovremeno obitelji žrtava prazne jame koje su oni punili članovima njihovih obitelji. Eto...

59 minutes ago, Duh_Prerije said:

Dobro sto smo na kraju naucili tj, dobili informacije od haskog suda . Po presudi vidimo da su osudjeni za udruzeni zlocin sa ciljem razbijanjem BIH tj, odcjepljenjem Hercegovne i jos nekih djelova . Krivi svi od Tudmana pa na nize rangirane kojima se i sudilo . Vratimo se u 1992 . Potpisan sporazum Tudman -Izetbegovic o uzajamnoj pomoci . 1993. Agresija Hrvatske na BIH . 1994. popisana "Splitska deklaracija" o vojnoj suradnji . Logika ,ne vidim je bas ali sto je tu je .

Pojedini oporbeni politicari u RH ,satrali se dokazati i prokazati sa davanjem dokumenata da je to tako bilo . Tj, da je bio plan djeljenja BIH . Logika,ne vidim je . Objasnjenje.

Sud je dokazao postojanje udruzene zlocinacke organizacije i osudio ljude ,pojedini oporbeni uvjereni u djeljenje BIH . Pitanje sa kim bi se djelila BIH ? Sto kaze haski sud ? 

Kaze da nema nikave optuznice tj, nikakve tocke optuznice da je Srbija imala takvu organizaciju . tocnije niko sa srpske strane nije optuzen za tako nesto .

Kraj ,sto sad sa mitom "KARADJORDJEVO"  , napisani miloni tekstova ,postova na tu temu svi uvjereni u to osim haskog suda ?

Logika ?

Nemoj da se bunis na muslimane. Pa oni su hrvatsko cvijece,i niko ih na forumu vise ne gotivi od tebe. Ti si se uvijek zalago za njih,a sad tu postavljas neke videozapise protiv njih. Logika ?

1 hour ago, Kuk said:

Upitno je koliko su Hrvati, puno njih su kvazi ljevičari koji mrze "kozojebe" i "kamenjare". To su ljudi iz ruralnih

krajeva koje tretiraju kao potpune divljake i primitivce. Po tim kriterijima većina članova ovog foruma spada

u te kategorije, jer ste i vi kao i ja iz neke, po njima, vukojebine  i najbolje bi bilo da ne izlazimo iz pećine i ne

spuštamo se s brda.

Onda je upitno kolko hrvati vladaju hrvatskom ? Posto tih lijevih ima puno.

5 minutes ago, Dirty Harry said:

Klasična priča iz Haaga, oni se druže i međusobno tješe dok istovremeno obitelji žrtava prazne jame koje su oni punili članovima njihovih obitelji. Eto...

Isto ko i mi na forumu sto se druzimo.