grom

Hag: Tuđman na čelu zločinačkog poduhvata, Praljak "popio otrov"

Recommended Posts

Lijepi pozdrav svima. Jučer smo nešto pisali na temu index hr i kakva je to stranica. Sad sam se sjetio jedne stvari. Odem tražiti nešto u vezi utakmice Zvezda-Arsenal i odvede me na Index hr. Dakle njihov izvještaj sa tekme. Naslov je: taj i taj igrač ušutkao Beograd. A dolje u tekstu piše "Do tada su tribine divljale". 

Naravno, da u pitanju nije srpski klub ne bi ni bilo "Ušutkao" i još manje "Divljali". Inače, na Marakani je bilo najbolje navijanje otkada se igra liga Euefa po skupinama. Nikakvo divljanje nije bilo. Ušutkao-šuti Srbijo, nemoj da dižeš glavu, dolje glavu, ušutkan si itd. Divljali-Srbi, divljaci, barbari. Index hr=Jad i bijeda.

I još jedna stvarčica. Na ljeto je svjetsko prvenstvo u Rusiji. Svi narodi bivše SFRJ tj njihovi sportski komentatori će za srpsku reprezentaciju govoriti "Srpska reprezentacija" ili "Lopta je srpsku reprezentaciju" itd. Jedino će Hrvati tj HRT i njihov Drago Ćosić cijelo vrijeme govoriti srbijanska reprezentacija. Tako je već godinama. Kad si jadan onda si jadan i ne bi više ništa pisao ovdje.

52 minutes ago, kiza94 said:

ne mogu da kažem da to nije tako ali šta stvarno misliti kako se ponašati nije li se sve svelo za jurenjem gole egzistencije odnosno da li je sada materijalno pobedilo nad nacionalnim

Nacionalni problem bilo kojeg naroda se ne može riješit matrijalnim sredstvima,ili ekonomijom.

Hrvati nisu razbili 2 Jugoslavije jer im je ekonomski ili matrijalno bilo loše,već zato što su smatrali da njihovo nacionalno pitanje nije riješeno.

Ti si hrvatima mogo dat i zlato,ono bi opet bili protiv Jugoslavije.Ne može se neriješeno nacionalno pitanje kompezirat ekonomski ili matrijalno.

Ko god misli da nacionalizma ne bi bilo da je ekonomska situacija bolja je u teškoj zabludi.

1 hour ago, Abobo said:

guns n roses,

Srbijanska se moze reci posto je iz Srbije a u BiH ima Republika Srpska.

Zvanično se zove Fudbalska reprezentacija Srbije a taj termin srbijanska ne postoji nigde u pravopisu a znamo kako je taj naziv nastao zapanjujuće koliko načina koriste neprijatelji srpskog naroda da bi ga rascepkali te Srbi iz Hrvatske te bosanski Srbi te kosovski Srbi a o tom Srbijanci tek posebno mogu da pišem ali kada se kaže recimo Nemac onda nema geografskog prefiksa isto važi npr. za Francuza nema geografskog prefiksa ali začuđujuće je kako se te komunističko-neoliberalne podele primaju kod Srba međutim na svakom je od nas da se malo raspita o svetu oko sebe pa kad proširi znanja nikada neće koristiti termin srbijanac,srbijanski a za Hrvate znam pa oni su nas i fizički istrebljivali a da neće verbalno da nas diskriminišu 

1 hour ago, Abobo said:

guns n roses,

a kako bi onda po toj šemi nazvali nacionalnu pripadnost Praljka Hrvatijanac pošto je iz Hrvatske došao u BiH da čini zločine ili je Bosanac pošto je rođen u BiH ili je samo kukavica pošto je naređivao ubistva civila možda je samo zločinac a ne Hrvatijanac

14 hours ago, Abobo said:

Praljak nije dosao iz HR, on je iz BiH.

15 hours ago, kiza94 said:

a kako bi onda po toj šemi nazvali nacionalnu pripadnost Praljka Hrvatijanac pošto je iz Hrvatske došao u BiH da čini zločine ili je Bosanac pošto je rođen u BiH ili je samo kukavica pošto je naređivao ubistva civila možda je samo zločinac a ne Hrvatijanac

pa pročitaj malo bolje abobo onda po toj šemi kako rasparčavate Srbe po regionalnoj pripadnosti onda je i pokojni Praljak Bosanac ili ako vam više odgovara bosanski Hrvat

mada ja mislim da je on teeeežžaaakkk  ZLOOČIINNAACC!!!!!

15 hours ago, Abobo said:

Praljak nije dosao iz HR, on je iz BiH.

pa došao vam je iz Bosne da šatro brani Hrvatsku u Sunji

ej zamisli pokojni Praljak Bosanac uzeo pušku i praši po Srbima u Hrvatskoj a vaši dečki uhvatili šturu za Minhen i Frankfurt

ali kako god pokojni Praljak je osuđen za zločine koje je počinio,a otrov je bezveze popio samo teatralizacija ionako svakog čuda za tri dana dosta

21 minutes ago, Abobo said:

Da je to neki Srbin uradio, ti bi danas rekao da je legenda. 

eto abobo pa ti se izjasni u vezi zločinca Praljka

prvo da li je bosanac Hrvat bosanski Hrvat ili Hrvatijanac

da li je zločinac ili nije

ja kažem da je ZLOČINAC

Kada sud na demokratski nacin (vecina odlucuje) kaze da je zlocinac, tko sam ja da kazem da nije.

Mozemo se sloziti da su onda svi koji su po tom sudu krivi, zlocinci.

Mi vise o Praljku koji nije mogao podnjeti stoicki optuznicu , nego o generalu Mladicu . . .

Eto koliko smo mi ... u mozak . . .

33 minutes ago, grom said:

Mi vise o Praljku koji nije mogao podnjeti stoicki optuznicu , nego o generalu Mladicu . . .

Eto koliko smo mi ... u mozak . . .

Pisali smo mi i o generalu Mladiću zemo,al je zombi moro sklonit temu o njemu.

Nije se dalo zivjet od izdajnika i njihovih komentara na temi.Jer" kapetani "su najpametniji na svakoj temi,a prate ih i "doktori".

5 hours ago, kiza94 said:

pa pročitaj malo bolje abobo onda po toj šemi kako rasparčavate Srbe po regionalnoj pripadnosti onda je i pokojni Praljak Bosanac ili ako vam više odgovara bosanski Hrvat

mada ja mislim da je on teeeežžaaakkk  ZLOOČIINNAACC!!!!!

Praljak je iz Čapljine, pa po tom nije Bosanac nego Hercegovac.

1 hour ago, BANIJA 79 said:

Pisali smo mi i o generalu Mladiću zemo,al je zombi moro sklonit temu o njemu.

Nije se dalo zivjet od izdajnika i njihovih komentara na temi.Jer" kapetani "su najpametniji na svakoj temi,a prate ih i "doktori".

A stas . . .

Najvise izdajnika i krivije drva . . .

21 hours ago, Abobo said:

guns n roses,

Nema veze s time. RS nije bilo 1941-1945 a znamo koliko su ustaše i Pavelić voljeli koristiti taj izraz "Srbijanski" i "Srbijanci". Sve je objasnio Kizo. Srbijanac se kaže kada je u raspravi potrebno naglasiti da je čovjek rođen u Srbiji i da tamo živi i da je od tamo. Reći srbijanska reprezentacija ili srbijanski premijer je ustaški proizvod, čovjek dobro kaže da ni ne postoji u pravopisu. Evo čitam Večernji list gdje piše "Srbijanska djeca" uče u školi neku pjesmu, čuj srbijanska a svi znamo ima ruske djece po svijetu a i ruske djece rođene u Rusiji koje tamo žive i nikad nisam čuo da ustaše ovu djecu iz Rusije zovu "rusijanska djeca". Odmah me gastritis rokne.

3 hours ago, Abobo said:

Kada sud na demokratski nacin (vecina odlucuje) kaze da je zlocinac, tko sam ja da kazem da nije.

Mozemo se sloziti da su onda svi koji su po tom sudu krivi, zlocinci.

dobro je mislio sam da ćeš reći da Praljak nije zločinac

1 minute ago, kiza94 said:

kako misliš nije Bosanac kada je rođen u BiH?

Državljanin bih,ali Hercegovac po geografskoj odrednici.Čapljina je u Hercegovini,ne u Bosni.

50 minutes ago, guns n roses said:

Nema veze s time. RS nije bilo 1941-1945 a znamo koliko su ustaše i Pavelić voljeli koristiti taj izraz "Srbijanski" i "Srbijanci". Sve je objasnio Kizo. Srbijanac se kaže kada je u raspravi potrebno naglasiti da je čovjek rođen u Srbiji i da tamo živi i da je od tamo. Reći srbijanska reprezentacija ili srbijanski premijer je ustaški proizvod, čovjek dobro kaže da ni ne postoji u pravopisu. Evo čitam Večernji list gdje piše "Srbijanska djeca" uče u školi neku pjesmu, čuj srbijanska a svi znamo ima ruske djece po svijetu a i ruske djece rođene u Rusiji koje tamo žive i nikad nisam čuo da ustaše ovu djecu iz Rusije zovu "rusijanska djeca". Odmah me gastritis rokne.

na dobrom si putu pištolji i ruže samo govori istinu i mora doći do tačnih rezultata

12 minutes ago, kiza94 said:

kako misliš nije Bosanac kada je rođen u BiH?

Reci nekom Hercegovcu da je Bosanac pa ćeš vidit.

10 minutes ago, BANIJA 79 said:

Državljanin bih,ali Hercegovac po geografskoj odrednici.Čapljina je u Hercegovini,ne u Bosni.

sve je to BiH tako da su Praljci bosanci ili Hercegovački Hrvati ili su Praljci ipak samo zločinci

1 minute ago, Kuk said:

Reci nekom Hercegovcu da je Bosanac pa ćeš vidit.

ma izvikani su ti hercegovci mahom su bili bliski Paveliću jednom rečju brđani a zašto njih ne zovu bosanski Hrvati a postoje i Srbi u Hercegovini mislim na ovu istočnu