Sign in to follow this  
Knindza Krajisnik

Zločin nad kolonom JNA na Brčanskoj Malti u Tuzli

Recommended Posts

:):lol::lol::lol: da kako da ne i ovo nespada u ovaj topik

jel zato sto se tebi ne svidja saopstenje il neki drugi razlog :wink:...ljudi se oglasili povodom hapsenja tako da ne vidim odstupanja od teme

daj molim te srbi koji kažu da su srbi izvršili "agresiju na bih" zar postoje i takve prodane duše (glupo pitanje) ... ali neka, njihovi potomci neæe biti srbi za par generacija trag æe jim se zamesti i to jim je najveæa kazna koju iko može da dobije ... aja ovo mi deluje kao neka jeftina propaganda sarajeva providna i plitka ...

Ocigledno si ne informisana. Evo jos stiva citat:

"I Srbi su branili Tuzlu"

Predsednik Srpskog graðanskog vijeæa Tuzle Miša Božiæ kaže da je u tom gradu krajem osamdesetih bilo oko 20.000 Srba, a da je nakon poèetka rata u gradu ostalo oko 8.000, dok se ostatak iselio najveæim delom tokom povlaèenja jedinica JNA.

ostatak mozes procitati na stranicama B 92 http://www.b92.net/info/vesti/index.php ... _id=169263

ja sam takodje jedan od onih koji su ostali

Види ти Тузлака, дошао да нам мало дочара мултиетничност. :zloca:

Ђес ба комшија?

Ако ћеш овдје ширити балијску пропаганду, боље мало прошетај.

Ja koliko vidim propagande se dosta postiralo pa reko da dadnem svoj doprinos s lica mjesta. Balijo? :):lol: ok

znaèi ti si srbin koji mrzi srbe i voli aliju i tuðmana :kolutaj: ako si takav skoèi s mosta bolje ti je(to je valjda stockholmski sindrom).

Ocigledno si ne informisana.

Сова је иначе мушког пола. :wink:

Ja koliko vidim propagande se dosta postiralo pa reko da dadnem svoj doprinos s lica mjesta.

Било је у прошлости много њих који су хтјели да "дадну свој допринос", неки су били љубазни и објективни а други чисти провокатори. Једна ствар је ипак увијек остала иста: На овоме сајту се не могу блатити жртве о којима пишемо. Ниси ни дошао овдје како треба а називаш наше писање и извјештавање пропагандом.

Нека ти буде. Мене и никог овдје не интересује ко си ти и шта си, гдје си био и остао. Нека одлуче модератори и админ сајта.

Па ти и даље све ово називај пропагандом.

znaèi ti si srbin koji mrzi srbe i voli aliju i tuðmana :kolutaj: ako si takav skoèi s mosta bolje ti je(to je valjda stockholmski sindrom).

Zanimljivo je da vi ovdje vec donesite zakljucke a da nista ne pitate nego mi strpate u usta nesto sto nisam uopste rekao.

Alija i Tuðman apsolutno nikakve veze nemaju sa mnom niti sa mojim gradom pogotovo Alija koji nikada nije dobio glasove u Tuzli. U Tuzli je na vlasti SDP (nasljednici refomista) i tako je od 90-tih. Socijal demokratska partija je sastavljena od gradjana svih nacionalnosti.

I nikoga ne mrzim samo prezirem nacionaliste...

Било је у прошлости много њих који су хтјели да "дадну свој допринос", неки су били љубазни и објективни а други чисти провокатори. Једна ствар је ипак увијек остала иста: На овоме сајту се не могу блатити жртве о којима пишемо. Ниси ни дошао овдје како треба а називаш наше писање и извјештавање пропагандом.

Нека ти буде. Мене и никог овдје не интересује ко си ти и шта си, гдје си био и остао. Нека одлуче модератори и админ сајта.

Па ти и даље све ово називај пропагандом.

Ok izvinjavam se sovi mislio sam da je zensko.

Ako postiras nesto sto nije istina i dodje neki citac u ovom slucaju ja a pricas o njegovom gradu onda smatram da je sasvim normalno da reagujem na napisane neistine.

Kao npr u svom postu na pocetku si napisao da je jedna od optuzenih Neda Mot koja je bila snajperista i slicne nebuloze. Ta zena je zivjela preko puta mene i nazalost pokojna je. Granata joj uletila u stan i ona i njen muz su poginuli. I zena apsolutno nema nikakve veze sa dogadjajem na Brcanskoj Malti.

Pa si onda naveo takodje poznatog Tuzlaka pjevaca Nedzada Salkovica kao jednog od optuzenih za napad. I to je zaista i smijesno i zalosno...i ima jos puno neistina al nema svrhe da to tebi objasnjavam ti "bolje" znas od nekoga ko zivi u Tuzli.

Selim Beslagic i ostali sa vrha jesu za sudjenje i rado ce se pojaviti pred sudom jer Tuzlaci nemaju sta da kriju.

Ja kao Srbin sam dobar domacin da si ti kod mene kuci dosao ili da ja imam svoj sajt ja bi ti prvo pozelio dobrodoslicu pa ako treba oko necega da diskutujemo onda bi to na fin i kulturan nacin uradili. A sam tvoj nastup prema meni nakon moja dva posta kazuje o tome kakav si domacin i covjek.

Ne mora admin nista da odlucuje ja sam odlazim i rekao sam sve sto sam imao.

Pozdrav

I nikoga ne mrzim samo prezirem nacionaliste...

samo srpske pretpostavljam ?muslimanski "nacionalisti" su "normalni" ljudi a srpski "nenormalni" ?

Причу да је СДП мултиетничка странка можеш просипати неком другом !

Мени сигурно не!

Ако под мултиетичношћу подразмјеваш шачицу таквих као ти, а који Лагунџији служе као украс, је празна прича, јаране мој!

Размисли мало о томе

a kao Srbin sam dobar domacin da si ti kod mene kuci dosao ili da ja imam svoj sajt ja bi ti prvo pozelio dobrodoslicu pa ako treba oko necega da diskutujemo onda bi to na fin i kulturan nacin uradili. A sam tvoj nastup prema meni nakon moja dva posta kazuje o tome kakav si domacin i covjek.

Ја ти добродошлицу могу пожелити само као члан сајта са истим правима као и ти. И ја сам само гост, иако стални гост, али гост. А ред би био у виртуелном свијету као и у реалном да се придошлица први представи па да му се пожели добродошлица.

Zanimljivo je da vi ovdje vec donesite zakljucke a da nista ne pitate nego mi strpate u usta nesto sto nisam uopste rekao.

Баш тако. Занимљиво је да доносиш закључке и трпаш у уста нешто што није речено.

Balijo? ok

Нико није реко да си балија.

Ако ћеш овдје ширити балијску пропаганду

Kao npr u svom postu na pocetku si napisao da je jedna od optuzenih Neda Mot koja je bila snajperista i slicne nebuloze. Ta zena je zivjela preko puta mene i nazalost pokojna je. Granata joj uletila u stan i ona i njen muz su poginuli. I zena apsolutno nema nikakve veze sa dogadjajem na Brcanskoj Malti.

Испод сваког поста одн. текста стоји извор вијести који вјероватно ниси запазио. Не ради се дакле о моме објективном знању него преносу вијести одн. извјештаја из новинарског пера. Ако си дакле мишљења или си 100 % сигуран да ова или она вијест није тачна, дакле лаж, може се и те како, како кажеш, лијепо дискутовати а не одмах назвати пропагандом.

Ниједна тема на овом сајту није монолог него дијалог.

Polako ljudi...ovo je opipljivo...

Poznajem dosta, dosta Tuzlaka, Srba, koji dijele apsolutno isto misljenje kao ovaj momak...

Nemojte mu braniti da iznosi svoje misljenje, argumentovano diskutujte, bas ne vjerujem da je provokator nego je dosao da kaze i svoj pogled na situaciju koji naravno NIJE zabranjen...

Pustite covjeka da kaze, a ako sam se zeznuo, neka ide na moju dusu.

Tuzlak, slobodno se vrati i diskutuj...

Poznajem dosta, dosta Tuzlaka, Srba, koji dijele apsolutno isto misljenje kao ovaj momak...

Nemojte mu braniti da iznosi svoje misljenje, argumentovano diskutujte, bas ne vjerujem da je provokator nego je dosao da kaze i svoj pogled na situaciju koji naravno NIJE zabranjen...

Pustite covjeka da kaze, a ako sam se zeznuo, neka ide na moju dusu.

Tuzlak, slobodno se vrati i diskutuj...

to su paveliæevi srbi neznam o èemu imamo sa takviuma da razgovaramo oni su gori i od balija i od ustaša jer su dobrovoljno išli u rat protiv svog naroda i svoju su krv prolivali POGANI IZRODI jesu li i ti tvoji "branitelji tuzle odsecali glave srpskim civilima zajedno sa mudžahedinima na tesliæu ? jesu li se oni borili da se ne stvori koridor spasa ?jesu li oni pomogli tome da uniru srpske bebe u bolnicama zato što nemaju kisika ? IZRODI SA TAKVIMA NEMAM ŠTA DA RASPRAVLJAM CAO

Тузланска колона - породице жртава траже да Кресо и Јурчевић поднесу оставке

БИЈЕЉИНА, 16. ЈУНА (СРНА) - Удружење породица убијених, несталих и заробљених у тузланској колони 15. маја 1992. године сматра да предсједник Суда БиХ Медџида Кресо, главни тужилац Маринко Јурчевић и тужилац задужен за случај "тузланска колона" Мирсад Стрика треба да поднесу оставке из морални разлога због непровођења истраге о овом ратном злочину.

Ово удружење најоштрије протестује због јучерашње изјаве предсједника Суда БиХ Медџиде Кресо поводом привођења и пуштања на слободу ратног предсједника општине Тузла Селима Бешлагића, ратног команданта Територијалне одбране Тузла Енвера Делибеговића и бившег припадника МУП-а Тузла Будимира Николића.

У саопштењу се наводи да је Кресо јавности упутила поруке које су унијеле озбиљан немир у породице жртава и представљају срамоту за правосудне институције БиХ.

"Конструкцијом према којој Србија издавањем потјерница угрожава `слободу кретања држављана БиХ`, Кресо тражи забрану привођења и саслушавања особа за које је и тужилаштво Хашког трибунала утврдило да постоји довољно доказа да им се суди или да буду предмет озбиљне истраге", наводи се у саопштењу.

Из овог удружења истичу да је неприхватљиво да Кресо више напора улаже у "политикантски покушај вербалног напада на Тужилаштво у Београду и покушај да привођење искористи за одбрану лица која је и тужилаштво Хашког трибунала основано осумњичило за ратни злочин почињен 15. маја 1992. године над неборбеном колоном ЈНА у Тузли, него што изражава одлучност да ефикасно и примјерено казни одговорне".

"Изражавамо непомирњиву сумњу да се иза изјаве Кресо крије само нови покушај перфидне политичке опструкције и заштите осумњичених за кукавички злочин", наводи се у саопштењу Удружења породица убијених, несталих и заробљених у тузланској колони 15. маја 1992. године.

Из овог удружења истичу да су увјерени да најновије "наручено хапшење" и пуштање на слободу осумњичених за најтеже кривично дјело ратни злочин, није било у функцији прикупљања доказа него упућивања политички мотивисане поруке јавности да ексклузивно право на овај предмет полажу Тужилаштво и Суд БиХ, који не желе да проведу истрагу.

У саопштењу се додаје да неприхватљиво да Суд БиХ, главни тужилац Маринко Јурчевић и тужилац задужен за овај случај Мирсад Стрика три године не одговарају на писмене упите породица убијених докле се стигло са истрагом.

"Наше крајње неповјерење у добре намјере њеног захтјева за преузимањем свих аката тужилаштва из Београда огледа се и у чињеници да ни Суд нити Тужилаштво БиХ до сада нису ништа урадили како би провели истрагу, док је тим специјалног тужиоца Србије за ратне злочине Владимира Вукчевића показао иницијативу и одлучност", наводи се у саопштењу.

Изражавајући увјерење да је Тужилаштво у Београду заинтересовано да истрагу доведе до краја, јер жели да сазна пуну истину о страдању у "тузланској колони", ово удружење даје пуну подршку тужиоцу Вукчевићу и његовом тиму.

"Због тога апелујемо на све међународне организације и институције у БиХ да подрже рад Тужилаштва за ратне злочине у Београду и пруже пуну асистенцију у прикупљању доказа и сазнавању истине", наводи се у саопштењу.

РАДИО-ТЕЛЕВИЗИЈА РЕПУБЛИКЕ СРПСКЕ

16.06.2007

Србане, наслов теме гласи 'Злочин над колоном ЈНА на Брчанској Малти у Тузли'.

Потрудио сам се да уз што је више могуће објективности сакупим информације и извјештаје - из новинарског пера - а не из личног очевидства. Иначе бих и сам био новинар. Уосталом, не на овом топику, али на другимa итекако, се не служим само медијима из Србије и РС каo извору информација, него и сарајевским 'Ослобођењем', 'Босaнскохерцеговачким данима' и интернет порталом 'SARAJEVO-X.COM'. Толико о објективности.

Е сад Тузлак проналази неистине у постовима и лично мене оптужује за писање тих лажи и пропаганду.

Ja koliko vidim propagande se dosta postiralo
Kao npr u svom postu na pocetku si napisao

Да ли је пропаганда да су млади регрути ЈНА побијени на кукавички мучки начин из засједе при повлачењу из града? Да ли је пропаганда да војници ЈНА нису први пуцали?

Ако јесте, онда нам не треба ова тема и онда ћемо признати да је ЈНА отпочела агресију, самим тиме натоварити и кривицу коју нам додатно подваљују па признати оно што смо учинили и оно што нисмо учинили.

Читао сам на другим сајтовима дискусије о Тузланској колони и увијек иста аргументација од стране наше бивше браће. ЈНА тада више није била ЈНА, у њој су били четници који су при повлачењу пуцали на околне зграде, провоцирали дижући три прста и зато су морали бити измасакрирани. Који цинизам. :frown

Могу једино да разумијем ако су били иритирани што армија носи и технику и арсенал оружја па је постојала могућност у случају рата да ће тим оружјем бити гађани са Мајевице, што је и било тако.

Али што нису разоружали војску али их пустили живе и здраве кући? Што им нису одузели комплетно наоружање, у том случају не би имали чиме "пуцати" на околне зграде?

Чињеница је да је извршен покољ над недужним регрутима, биле неке вијести на овој теми нетачне или не. Ако ћемо да постављамо у питање злочин који се догодио, питам се хоћемо ли постепено постављати у питање и друге злочине?

А Тузлак је и даље добродошао да изнесе своје мишљење па да расправимо детаље.

Srpsko gradjansko vijece Tuzlanskog kantona

Oni su branili Tuzlu i BiH

Povodom privoðenja Selima Bešlagiæa, Budimira Nikoliæa i Envera Delibegoviæa, juèer se saopæenjem za javnost oglasilo Srpsko graðansko vijeæe 1993 Tuzlanskog kantona, oštro protestirajuæi protiv napada na ljude koji su branili grad Tuzlu i BiH. - Za kolonu i sva dešavanja na Brèanskoj Malti 15. maja 1992. godine treba procesuirati odgovorne oficire Milana Dubajiæ a i Ugu Novakoviæa. Oni su odgovorni za nepoštivanje dogovora za miran izlazak kolone iz Tuzle. Nijednom Srbinu Tuzlaku ni dlaka s glave nije falila, a tako je bilo i sve vrijeme agresije na Tuzlu i BiH - poruèili su iz SGV TK. (Tuzlanski list)

Dje si ba?

Hej, hoces li nam reci ako si 100% Srbin ili si pola pola...(hrvat ili musliman)...

Hvala unaprijed!

Комшић ће од Србије тражити изручење Јуришића БиХ

САРАЈЕВО, 1. јула 2007. (Бета) - Члан Предсједништва БиХ Жељко Комшић најавио је да ће сутра захтјевати од Тужилаштва БиХ да од Србије затражи изручење Илије Јуришића Босни и Херцеговини.

Јуришић је ухапшен у Србији на основу захтјева Интерпола Србије и налази се у затвору у Београду због сумње да је учествовао у злочинима над припадницима ЈНА у Тузли 1992. године у процесу познатом као "Тузланска колона".

"Држављани БиХ не смију се осјећати као прогоњене звијери које свако може ловити и предати истражним органима друге земље. Стога ћу у понедјељак, без обзира на то хоће ли остала два члана Предсједништва или не, упутити службени захтјев Тужилаштву БиХ да од Србије траже изручење Илије Јуришића и његов повратак у Тузлу", најавио је Комшић.

Комшић је изразио наду да ће Тужилаштво БиХ покренути поступак утврђивања одговорности оних који су прослиједили другој држави повјерљиве личне податке из базе ЦИПС-а (јединствена база података), о грађанима БиХ.

Случај "Тузланска колона" обједињује два догадаја, напад из засједе на војнике бивше ЈНА који су се разоружани повлачили из тузланске касарне и напад на оближње мјесто Бановићи и заробљавање и злостављање више од 800 српских цивила, који су се одиграли готово истовремено.

Овај случај још је у фази истраге, а против тадашњих градских функционера, међу којима је и Јуришић, још 1995. године поднијете су кривичне пријаве.

РАДИО-ТЕЛЕВИЗИЈА РЕПУБЛИКЕ СРПСКЕ

01.07.2007

«Pa kao prvo da kazem da nemam pojma o cemu se zapravo radi i zasto moj post nije postavljen na site?

Zelim reci sledece:

Muslimani odnosno TO Tuzla ,je prva pucala na kolonu JNA.

Svi vec dobro znate sta se desilo.

Vojnici koji su bili kao glineni golubovi pod ceradama kamiona i bez metka u cijevi nisu mogli pucati na okolne zgrade ,ali zato sa tih zgrada jeste pucano na njih.

Barem od 12.05.1992.muslimanski teritorijalci su postavljali mitraljeska gnijezda na zgrade i oko njih citavom duzinom puta prema raskrsnici na Brcanskoj malti ( prica jedne od zena sa kojima radim a koja je zivjela u toj ulici ) ,kroz moja prethodna istrazifvanja ove kolone potvrdjeno iz vise izvora.

U vecini tih stanova postavljeni snajperi,automatsko oruzje i zolje ,valjda odbor za docek!?ili mozda ispracaj???

Kamion za koji kazu da je pokusao da zauzme tuzlu izasavsi iz kolone,je u stvari samo trazio zastitu iza oklopnog vozila u trenutku kada je sve pocelo,a nikako nisu htjeli da zauzmu Tuzlu.

Tuzlaci dragi,ukljucite taj mozak ,ups???a jel ga imate????

Nakon prolaska prvo dijela kolone sa Dubajicem,dva kamiona popularno zvane 150 i 100 ( valjda TAM )vide se kako su krenuli prema juznoj magistrali i ispod nebodera na kojem je bila kamera zaustavljeni su,nakon sto ih je « mrgud « (oklopni kaMion radjen u TTU ) dovrsio.

Kada pogledate snimak ,na njemu se vidi da je prvo naisla 150 koja je pokusala skrenuti lijevo prema Slavinovicima (pravcem dogovorenog izlaza ) ,ali nakon toga mijenja pravac i produzava pravo prema juznoj magistrali i nalijece na mrguda.

Vozac koji je pokusao skrenuti,biva ubijen na licu mjesta a neko od suvozaca iako tesko ranjen uspijeva promijeniti pravac i izaci prema juznoj magistrali.

Za njim je naisla 110 u kojoj su svi prije izlaska na samu raskrsnicu pobijeni,pa je sasvim normalno da kamion krene pravolinijski a ne lijevo na raskrsnici.

Zar se ljudi dragi tuzlaci plase mrtvih ljudi i njihovog « opkoljavanja « ?????????

Za ovo imam izjave nekoliko teritorijalaca koji su pucali na tu kolonu.

Drugo , osim pripadnika JNA koji su bili na redovnom odsluzenju ili u rezervnom sastavu bilo je i vojnika nesrpske nacionalnosti,naprimjer moj rodjak Hrvat,koji je izlazio sa tom kolonom.

Njega su neki dojucerasnji « drugovi « fino uredili ,tako da mu ni danas neznamo grob a djecko je i imao tek 18,5 godina.

Inace sam iz Banovica,odakle je bilo nekoliko i muslimana.jedan od njih je dobio jedanaest metaka racunajuci i snajperski kroz sljem u glavu.kaze da nisu imali ni metak u cjevi zbog naredjenja.

Jos tri muslimana iz Banovica i jedan iz ribnica( selo prema Vozucoj ) su poginuli.

Drugi dan je televizija FS-3 objavila poziv svim gradjanima koji imaju amaterske snimke napada na kolonu da ih sto hitnije predaju u MUP ili u TO.

Hvala Bogu ,pa moj stari nije predao snimke do kojih je dosao pitaj dragog boga kako?

Sjecate se cuvenog covjeka Sinana Alica ,novinara koji je prenosio taj uzas ? inace kleptomana jer je dok je bio kao bubnjar u KUD Mitar Trifunovic Uco ,krao sta je stigo i gdje je stigo,a kasniej je postao dicni urednik novina front slobode,koji se ugasio prije dvije godine.

Znam mu sina,jer smo studirali zajedno zurnalistiku u tuzli,supak kao i tata mu,koji mi je pricao sta su radili sa ostacima vojnika i kolone koji su gorjeli.

Zbog cega Teroristicka Organizacija ili samo TO nije napala kolonu JNA sa Dubrava koji dan poslije,dok su se povlacili?valjda zbog onih nekoliko Migova 21 i 29 iznad Tuzle koji su probijali zvucni zid te nekoliko helikoptera MI-24 ,iako su teroristi bili rasporedjeni duz cijele duzine puta i nisu pucali ,pa cak i kad je zaribao motor na jednom od kamionu,pa su ga morali kacati sajlom.

Nisu smjeli,jer su znali da bi bili sravnjeni sa zemljom,za par minuta.Eto tako moj drug i komsija Tomislav Pracer zapovjednik aerodroma ( a i skolski drug mog oca ) izvlaci tu kolonu bez metka.

Svaka cast onom kapetanu, mislim Radivojevic da se preziva koji je u momentu napada na kolonu na Brcanskoj povukao zadnji dio kolone u kasarnu organizirao odbranu i tako nije dopustio ono sto je Dubajic napravo kao gresku,da ti ljudi budu pobijeni kao glineni golubovi.

A nije tacno da je JNA pucala prva,jer ko je lud ispod cerade sjediti i pucati ( a nisu imali oruzja),kada znas sta te sve ceka do izlaska.

Imam izjave ljudi sa majevice,iz sela konjikovic,koji su prezivjeli tu kolonu,od njih 21 18 nije nikada nadjeno ,jednom su samo nasli butnu kost ,dok su dvojica tesko ranjena bila,i snjima sam i pricao bas prosli ponedjeljak.

Placu kao djeca,i kazu : druze nismo imali ni metka ni okvira.

Jedan od njih ima spisak vojnika na kome nedostaje 386 vojnika iz te kolone.

Jel ko zna sta je danas sa Nihadom Livadicem ,jednim od bezbjednjaka kasarne Husinska buna,u vrijeme napada pripadnikom i zapovjednikom TO u Banovicima?

Sta je sa Zeljkom Knezom ,potpukovnikom JNA,jednim od organizatora napada ,cujem danas da je nekakav savjetnik onom pederu Zeljki Komsicu u Predsjednistvu BiH?

Pripremam tv pricu kao novinar o napadu na tu kolonu ,gdje ce najmanje biti onih koji su dogovarali to « izvlacenje « ili pokolj vojnika ,a mnogo vise direktnih ucesnika,pa cak i teritorijalaca koji su pucali prvi ,a bice i onaj decko musliman prezivjeli iz kolone ,koji je sada u engleskoj.

Volio bih sve koji mogu kako da mi pomognu ,da se jave?

Unaprijed hvala

zasto moj post nije postavljen na site?

Обрати се администратору.

Pa kao prvo da kazem da nemam pojma o cemu se zapravo radi

Примјећује се, поприлично.

Muslimani odnosno TO Tuzla ,je prva pucala na kolonu JNA.

Ајд немој зезати. Ја сам ето све ове године мислио да је другачије, да је ЈНА прва пуцала. Да нам то сада ниси рекао, не бих никада сазнали.

Момак, не знаш на каквом си топику, ниси се потрудио ни наслов да прочиташ, још то и признајеш и с тиме се спрдаш. Кога ти то овдје...?

jel ti mene to zajebavas ,ili se pravis budala????

slusaj ovako,sta ti znas o tuzlanskoj koloni? koliko si ti ljudi znao koji su masakrirani u toj koloni i koliko si znao ili znas ljudi koji su prvi poceli pucati na nenaoruzane ljude?

usput lako ti mogu zabraniti pristup site,ili jednostavno da oborim server,pa se neces sprdat sa tim poginulim momcima!

i jos nesto,jel to tebi smeta sto jedan hrvat istrazuje tu temu ,dok se vi srbi tih nesretnih momaka sjetite svake godine samo 15. svibnja ili maja kako ti je lakse?

ne baljezgaj vise,i bolje ti je da sutis kad vec nemam pojma o cemu se ni radi!!!!!!!!!!!!!!!

DOK SI U NJEMACKOJ NASO SI BALJEZGAT O NEKOLIKO STOTINA LJUDI KOJI SU POGINULI U TOJ KOLONI? DODJI U TUZLU AKO IMAS MUDA PA KAZI U OCI MUSLIMANIMA DA SU PUCALI ,A NE ODATLE IZ NJEMACKE!!!!!!