gnr

Tri hrvatska genocida - ustaštvo suština hrvatstva

Recommended Posts

On 3/29/2018 at 4:58 PM, gnr said:

Svi znamo šta se desilo u Drugom svjetskom ratu - najcrnje poglavlje Holokausta, od koga su se zgražavali i sami SS-ovci, pa i sam Hitler, da ne govorimo o Talijanima

"Svašta sam preturio preko glave, svakakvog sam se zla nagledao, otupio i ogrubio, ali uvijek kada posegnem za ovom knjigom, gorkom hronikom užasa ovaj me dio potpuno zgromi: "Na jednom kocu - nabijeno djete! Hrvatski zlikovci su djevojčicu nabili na kolac i tako je ostavili. Nabijena na kolac između nožica, i tako ostavljena smrzla se na studeni i izgledala je kao kakva lutka. Bila je potpuno gola. Samo joj je između nožica curila krv, pa niz kolac i tako crveni mlaz krvi se zaledio. Jedva sam skinuo to djete sa koca. Djevojčica se zvala Milena Lalić i rođena je 1944. godine. Nije imala ni godinu dana a krvnici je bezdušno nabiše na kolac." 

(komentar sa kf foruma)

Suđenje mučiteljima iz konc logora Lora, u kome su na najgnusniji način mučeni splitski Srbi, pretvara se u farsu, 

Ide se i dalje. Sad se dijele i odlikovanja.

AJgkjAu.png

fJ2CGcA.png

Evo je, to je taj izraz lica, dalje nema potrebe komentirati!

7aSGNqZ.png

6dcqJde.png

wThMtVR.png

Suđenje mučiteljima iz konc logora Lora, u kome su na najgnusniji način mučeni splitski Srbi, pretvara se u farsu, 

"Odlikovanje za ženu koja je mučila Srbe je skandal"

Predsednik Saveza Srba iz regiona Miodrag Linta odluku o odlikovanju Tanje Belobrajdić okarakterisao je kao skandaloznu.

IZVOR: TANJUG PETAK, 4.01.2019. | 19:13

screenshot

Predsednica Hrvatske Kolinda Grabar Kitarović odlikovala je Tanju Belobrajdić, ženu koja je učestovovala u mučenju Srba u zloglasnom logoru Lora.

Belobrajdićeva je odlikovana orednom za posebne zasluge stečene u ratu, a Linta kaže da je to i pokazatelj da je Kitarovićeva zaštitnik ratnih zločinaca.

Inače, reč je o odluci Grabar Kitarović od 28. novembra prošle godine, povodom koje se juče oglasila i Inicijativa mladih za ljudska prava, obrativši se Uredu predsednice Hrvatske upitom u kojem od nje zahtevaju objašnjenje čime je Belobrajdićeva zaslužila odlikovanje Republike Hrvatske - Red hrvatskog trolista. 

U tom upitu se navodi da su o kontroverzama vezanim za Tanju Belobrajdić i potencijalna kršenja ljudskih prava za vreme devedesetih godina u Vojno-istražnom centru Lora pisali su brojni ugledni novinari i nezavisni istraživači. 

Osim toga, Dalmatinski komitet za ljudska prava 2009. godine državnim organima je podneo krivičnu prijavu protiv Belobrajdićeve zbog "osnovane sumnje da je u razdoblju od početka aprila do sredine avgusta 1992. godine u prostoru VIC-a Lora u Splitu, u kojem su bili smešteni ratni zarobljenici srpske nacionalnosti, ove brutalno premlaćivala, mučila i vređala njihovo lično dostojanstvo osobito uvredljivim i odvratnim postupcima, navodi se između ostalog u pismu Kolindi Grabar Kitarović. 

U saopštenju Saveza Srba iz regiona navodi se da je Belobrajdićeva devedestih godina prošlog veka bila supruga zloglasnog komandanta logora Lora Tomislava Duića, a posebno se isticala u zverskom mučenju Srba, saopštio je Savez Srba iz regiona. 

Belobrajdićeva u ratu je bila pripadnik 72. bojne Vojne policije i svakodnevno je boravila u vojno-istražnom centru Lora. 

Lora je od 1992. do 1997. godine bila logor smrti i kroz njega je prošlo preko 1.000 srpskih civila, vojnika i ratnih zarobljenika koji su svakodnevno strahovito psihofizički mučeni a utvrđeno je da je najmanje 70 logoraša ubijeno, navodi se u saopštenju. Linta kaže da je odluka Kitarovićeve skandalozna, ali i očekivana. 

On ističe da činjenice jasno potvrđuju da je Tanja Belobrajdić posebne zasluge u ratu stekla sadistički mučeći Srbe i da je to bio glavni razlog da joj Kolinda Grabar Kitarović dodeli i adekvatan orden tzv. Red hrvatskog trolista. 

Inače, pomenuti orden je bio zvanični znak Domobranstva i avijacije u zloglasnoj NDH. 

Kako se navodi u saopštenju Saveza Srba iz regiona, u Hrvatskoj je postalo sasvim normalno da ratni zločinci dobijaju nacifašistička i druga odlikovanja. 

Prema mišljenju Linte, potpuno je jasno da je Kolinda Grabar Kitarović jedan od glavnih zaštitnika ratnih zločinaca koji se slave kao heroji i dobijaju odlikovanja jer su doprineli stvaranju skoro etnički čiste Hrvatske čiji je temelj zloglasna NDH.

Ali pravo lice hrvatske danas je

Jedan od naslova:

"CURE PRLJAVE TAJNE PANTOVČAKA Kolinda bila na večeri s Bujancem nakon emisije protiv Plenkovića: 'Ona voli škampe i pjenušac, a mi smo jeli kamenice' (jutarnji.hr.31.12.2018)

Kolinda%20Grabar%20Kitarovi%C4%87,%20Velimir%20Bujanec

DvrFWmFWoAA3v6t.jpg:large

I sami komunisti iz zagrebačke osovine započeli su maspok, počela su pjevanja nacionalističkih pjesama, pravljeni su spiskovi za likvidaciju, Hercegovina, poprište velikih pokolja Srba iz II svjetskog rata od strane „crnaca” Francetica Jure i drugih ustaša, je tražena kao proširenje Hrvatske. Tito je lukavo naizgled popustio Srbima, da bi 1974 donio Ustav kojim je otvorio vrata daljem uništenju Srbije i bujanju hrvatskog nacizma, koje je uslijedilo ubrzo poslije Titove smrti.

Država Jugoslavija i Tito je još uvijek bio živ. I komšinica ga moli da govori tiše. Koliko znači ovaj internet i ovo moderno vrijeme. Sve se polako saznaje.

'Mogu samo da im kažem da sam im zahvalan što su moju ženu sa Banije proterali u Beograd, kao devetogodišnju devojčicu. Zahvaljujući tome mi svoju decu možemo da vaspitavamo u slobodi i srpskom nacionalnom duhu. Inače su i moji poreklom sa tog prostora (Ilok i Vinkovci), pa dobro znam kako su prolazili i 1914. i 1941. i 1991, ali i za vreme MASPOK-a početkom sedamdesetih, kada je moj deda išao odavde da tamo ponovo podiže porušene nadgrobne spomenike svoga oca i babe, a komšinica ga molila da govori tiše, da neko ne bi primetio da su joj došli gosti iz Srbije. Sreća je naša što smo se u Beograd preselili 1936. (cela porodica) inače niko ne bi preživeo masakr iz 1941.''

(komentar sa B92)