gnr

Tri hrvatska genocida - ustaštvo suština hrvatstva

Recommended Posts

On 3/29/2018 at 4:58 PM, gnr said:

Sa Hrvatima su po genocidnosti jedino možda usporedivi Albanci. Mada je to veeeliko pitanje. Nije nikakvo čudo sto su Čeku i Mesić veliki prijatelji.

i dio Nestorovog komentara: 

"Danas Hrvatska na sve strane reaguje, upućuje diplomatske note i smišlja tajno i javno, kako bi napakostila Srbiji, proziva je da daje utočište nelegalnoj i nelegitimnoj Vladi Republike Srpske Krajine u izbeglištvu. S kojim pravom? Zar pravo da određuju oni koji i dalje slave ustašku grobnicu u Blajburgu, oni koji su na sve načine pomagali šiptarsku borbu za otcepljenje od Srbije, obučavali šiptarske teroriste, pomagali matrijalno i moralno"

i tako je do danas, ovo je od prije par dana sa portala Jutarnjeg lista, junak švicarski i zli Srbi koji su nekoga tukli, utakmica Srbija-Švicarska.

xer5XuE.png

A službeno, da bi se obeshrabrio povratak Srba (za koji se fiktivno radi Evrope „zalažu”), dižu se optužnice protiv Srba - onih koji su bili djeca, u vrijeme rata 91-95, za gaženje hrvatske zastave, na osnovu svjedočenja rekla-kazala, u odsustvu, pojedinci bivaju recimo osuđeni na dve godine robije. 

i najnoviji slučaj

Rokeru !

Ti kako si kreno , doci ces i do istine . . .

Do one istine koju ja vec poduze propagiram . . .

Jedino sto mi je zao , da moj zemo , "zaostaje" . . . mislim u stizanju . . .

Al  neka  neka , stici ce i on do cilja . . .

1 hour ago, grom said:

Jedino sto mi je zao , da moj zemo , "zaostaje" . . . mislim u stizanju . . .

Al  neka  neka , stici ce i on do cilja . . .

Priznajem da zaostajem u gledanju maricevih i "jutarnjih" specijalaca.

On 7/1/2018 at 6:43 PM, gnr said:

i najnoviji slučaj

i kaže ovaj -  09:33..da je dobio naredbu od komande da se SVI LJUDI obilježe trakama ? Za vrijeme ratnih djelovanja..koji je razlog obilježavanja nekoga s trakama?..Da  slobodno ubiješ onog s crvenom "oznakom"  a oni s bjelom"oznakom" je tvoj i na njega nepucaš..ili da s tim trakama  naprave razliku između ljudi i životinja pa kada pucaš slučajno ne pogodić ljude jer su " srećom " obilježeni tim trakama.... pa ko može popušit ovu priču ?

Neko moze vjerovati Mili neko ne . U Slunju su nosene trake oko ruke jedno vrijeme poslije ratnih desavanja . Nosili su ih Hrvati i "jugosloveni" kad su izlazili iz svojih kuca da obave nekakve poslove po gradu ili okolici . Ovo "jugosloveni" da objasnim zasto sam tako napisao .

Mjesani brakovi i komunisti u tadasnje vrijeme su po nagovoru nekih ljudi isli spavati na vojni poligon . Obrazlozenje je ,nije sigurno da spavate kod kuca ,bolje da spavate na poligonu a po danu mozete ici kucama . Tu se radilo o desetak porodica koje su pristale na to . Kad su ratna desavanja prosla  ,oni su dosli svojim kucama ili stanovima ,popisalo ih ,dalo ima bijele trake oko ruku i zajedno sa ostalim Hrvatima dobili metle ,lopate ,cistili grad i pokapali mrtve .

Na kraju svih ratnih desavanja oni su opet ostali u Slunju ali umjesto bijelih traka dobili invalidnost na osnovu ostanka na tom podrucju i zive do dana danasnjeg .

3 hours ago, Duh_Prerije said:

Neko moze vjerovati Mili neko ne . U Slunju su nosene trake oko ruke jedno vrijeme poslije ratnih desavanja . Nosili su ih Hrvati i "jugosloveni" kad su izlazili iz svojih kuca da obave nekakve poslove po gradu ili okolici . Ovo "jugosloveni" da objasnim zasto sam tako napisao .

Mjesani brakovi i komunisti u tadasnje vrijeme su po nagovoru nekih ljudi isli spavati na vojni poligon . Obrazlozenje je ,nije sigurno da spavate kod kuca ,bolje da spavate na poligonu a po danu mozete ici kucama . Tu se radilo o desetak porodica koje su pristale na to . Kad su ratna desavanja prosla  ,oni su dosli svojim kucama ili stanovima ,popisalo ih ,dalo ima bijele trake oko ruku i zajedno sa ostalim Hrvatima dobili metle ,lopate ,cistili grad i pokapali mrtve .

Na kraju svih ratnih desavanja oni su opet ostali u Slunju ali umjesto bijelih traka dobili invalidnost na osnovu ostanka na tom podrucju i zive do dana danasnjeg .

koji je razlog da nose "trake" ?..Da ne zalutaju u svom selu  ? Tako nešta su nosili židovi u zločinačkoj  NDH ...

1 hour ago, Mrljo said:

Tako nešta su nosili židovi u zločinačkoj  NDH ...

I Srbi su nosili. Vidi ti Sunje kako on svoju drzavu naziva zlocinacka hehe.

Nemoj se zajebat pa to naglas rec u Sunji.

13 hours ago, Mrljo said:

i kaže ovaj -  09:33..da je dobio naredbu od komande da se SVI LJUDI obilježe trakama ? Za vrijeme ratnih djelovanja..koji je razlog obilježavanja nekoga s trakama?..Da  slobodno ubiješ onog s crvenom "oznakom"  a oni s bjelom"oznakom" je tvoj i na njega nepucaš..ili da s tim trakama  naprave razliku između ljudi i životinja pa kada pucaš slučajno ne pogodić ljude jer su " srećom " obilježeni tim trakama.... pa ko može popušit ovu priču ?

Sto ste se vi Sunja u oluji obiljezavali trakama ? Da slobodno ubijate onog s drugom trakom,ili neobiljezene ?

2 hours ago, Mrljo said:

koji je razlog da nose "trake" ?..Da ne zalutaju u svom selu  ? Tako nešta su nosili židovi u zločinačkoj  NDH ...

Ja bi mozda to napisao ovako .  Kad dojde do sukoba onda mora doci i do zavrsetka istog . neko mora pobjediti neko izgubiti .  Kad je rijec o sportu ,pobjednici se vesele ,grle ,ponekad i provociraju gubitnike . U ratnom sukobu to dojde do jos veceg izrazaja jer tada u tom trenutku pobjednik ima vlast,moc ,a pojedinci zelju za osvetom . 

Moze se napisati u par recenica .  Sto je bilo ? Sto vam je to trebalo ,a govorili smo vam kako ce biti . Sad "igrate " po pravilima koji mi imamo i radicete kako vam kazemo . 

Ukratko, uvijek je bilo ponizavanja porazenog na razne nacine ,bile one psihicke ili fizicke prirode .

12 hours ago, BANIJA 79 said:

Sto ste se vi Sunja u oluji obiljezavali trakama ? Da slobodno ubijate onog s drugom trakom,ili neobiljezene ?

ti si mene kolega zamjenio s nekim izgleda ( kroz Sunju sam prošao nekoliko puta poslovno ) .... a po ovoj snimci  i oznake na ljevom ramenu  crvene boje , dali je to vojnik HVa u Oluji ili ;) neki iz okolice Slunja

4 hours ago, Mrljo said:

ti si mene kolega zamjenio s nekim izgleda ( kroz Sunju sam prošao nekoliko puta poslovno ) .... a po ovoj snimci  i oznake na ljevom ramenu  crvene boje , dali je to vojnik HVa u Oluji ili ;) neki iz okolice Slunja

Ovo uopce nije snimka iz oluje,vec iz okolice Grahova.I vi ste nosili trake,samo druge boje.😉 Poslovno prolazio kroz Sunju haha ? Pa jesi. Iso si pucat po Srbima naravno.

On 7/3/2018 at 7:39 AM, Mrljo said:

Bolje komentiraj hapšenje nekoga ko je bio maloljetan za vrijeme rata i ko je uhapšen na osnovu rekla kazala. Što se tiče tvog komentara, malo bolje slušaj šta čovjek priča i sam istraži neke stvari a ne da od Srba koje ste prozvali agresorima i četnicima sad pravite i naciste koji su obilježavali ljude trakama a bez da pokažete dokaze za bilo šta.

A ovo što si napisao sa upaljenim kaps lokom "SVI LJUDI obilježe trakama", je upravo dio koji cijeli tvoj komentar pobija. Sam sebi si zabio gol. Naime u ovom slučaju su ljudi obilježavani trakama zbog ratnih događanja, obilježavani su civil, svi, bez obzira na naciju, dakle svi ljudi, obilježeni su bijelim trakama i onim bojama koje su imali, u Slunju su se vodile borbe pa su na taj način raspoznavali civile od vojnika koji su u to vrijeme na svim stranama nosili razno razne uniforme. Sam Bosnić je bio predstavnik civilne vlasti i on je sam sebi stavio traku. Da nije i on sam sebe planirao označiti i odvesti u neki logor smrti? Sve on to priča u ovom videu ali kad proradi "Ubi Srbina" i "Hapsi Srbina" onda imamo ovakve komentare.

I kad već potežeš obilježavanja i logore smrti, kod tvojih u Hrvatskoj je toga uistinu bilo, trakama su obilježavani Srbi i Židovi, plave i žute trake, ali ne i Hrvati. Zna se zašto. Nije bilo "Svi ljudi".

1 hour ago, gnr said:

Bolje komentiraj hapšenje nekoga ko je bio maloljetan za vrijeme rata i ko je uhapšen na osnovu rekla kazala. Što se tiče tvog komentara, malo bolje slušaj šta čovjek priča i sam istraži neke stvari a ne da od Srba koje ste prozvali agresorima i četnicima sad pravite i naciste koji su obilježavali ljude trakama a bez da pokažete dokaze za bilo šta.

A ovo što si napisao sa upaljenim kaps lokom "SVI LJUDI obilježe trakama", je upravo dio koji cijeli tvoj komentar pobija. Sam sebi si zabio gol. Naime u ovom slučaju su ljudi obilježavani trakama zbog ratnih događanja, obilježavani su civil, svi, bez obzira na naciju, dakle svi ljudi, obilježeni su bijelim trakama i onim bojama koje su imali, u Slunju su se vodile borbe pa su na taj način raspoznavali civile od vojnika koji su u to vrijeme na svim stranama nosili razno razne uniforme. Sam Bosnić je bio predstavnik civilne vlasti i on je sam sebi stavio traku. Da nije i on sam sebe planirao označiti i odvesti u neki logor smrti? Sve on to priča u ovom videu ali kad proradi "Ubi Srbina" i "Hapsi Srbina" onda imamo ovakve komentare.

I kad već potežeš obilježavanja i logore smrti, kod tvojih u Hrvatskoj je toga uistinu bilo, trakama su obilježavani Srbi i Židovi, plave i žute trake, ali ne i Hrvati. Zna se zašto. Nije bilo "Svi ljudi".

Pusti ga. Nije njemu do traka. Njemu samo zao sto Srbi nisu htjeli 91 da stanu u red za klanje ko 41. Posebno u Slunju.

Zamisli koja srpska drskost,uzeli pusku u ruke i branili se od potomaka istih onih sto su klali i ubijali po Slunju od 41-45 sve sto je srpsko. Prokleti Srbi,ubice ga sijecanja.😀

nasilje se rutinski sprovodi a potencijalni povratnici zastrašuju, već se i oni Srbi koji su još uvijek u Hrvatskoj na sve načine nastoje asimilirati - suptilnim i manje suptilnim metodama. Radi Evrope, tu je Pupovac, ali za onih 100-150,000 preostalih Srba, postoje druge ideje. Stvara se atmosfera u kojoj ljudi ne smiju da priznaju da su Srbi, ispira se mozak ljudima i đacima pričama o nekakvoj „agresiji” (dok o ustaškom Jasenovcu nema ni riječi), tako da ljudi moraju da šute, da ne bi kao 1991 izgubili posao ili se našli u nepovoljnoj situaciji. Ova diskriminacija dovodi do najboljih rezultata kod ljudi koji su mješanci, kod Dalmatinaca recimo ima puno polu-Srba koji se javno deklariraju kao Hrvati. Dražen Petrović, Severina, Arsen Dedić - sve su to Hrvati, koji su u stvari 50% Srbi. Kada javne ličnosti moraju da poriču svoje srpsko porijeko, šta je tek sa ostalima. To je taj treći, najpodmukliji genocid, u kome se i onih 2% Srba nastoji asimilirati ili pokatoličiti.

NACIONALNU PRIPADNOST ne određuje genetika, već osećanje. SUBAŠIĆ ima pravo da se izjasni kako hoće, ali..On se pre 15-ak g. deklarisao kao Srbin, pa Srbin katolik pa danas Hrvat katolik. ZAŠTO? Pod kakvim okolnostima se "menjao". O tome je reč. On je slika položaja Srba u HRV. - Ratko Dmitrović na twitteru

On je slika položaja Srba u HRV.

Ili drugim riječima, na to ga je natjerala duboka ustaška država.

22 hours ago, gnr said:

A ovo što si napisao sa upaljenim kaps lokom "SVI LJUDI obilježe trakama", je upravo dio koji cijeli tvoj komentar pobija. Sam sebi si zabio gol. Naime u ovom slučaju su ljudi obilježavani trakama zbog ratnih događanja, obilježavani su civil, svi, bez obzira na naciju, dakle svi ljudi, obilježeni su bijelim trakama i onim bojama koje su imali, u Slunju su se vodile borbe pa su na taj način raspoznavali civile od vojnika koji su u to vrijeme na svim stranama nosili razno razne uniforme. Sam Bosnić je bio predstavnik civilne vlasti i on je sam sebi stavio traku. Da nije i on sam sebe planirao označiti i odvesti u neki logor smrti?

I.ti vjerujes u to ? Mile sam sebi stavio traku ,jel na civilnu odjecu ili uniformu ?  Kako je Mile mogao doci do podruma u kojima su civili dok su bile borba oko Slunja ? 

Borbe stale ,Mile dobio naredbu od komande da se stave trake svim civilima u Slunju bez obzira na nacionalnost i tako par mjeseci svi nosili trake oko ruke zajedno sa vojnicima . Koje trake u to vrijeme borbi je imala ZNG i Policija ?  

On 7/2/2018 at 4:07 PM, BANIJA 79 said:

Priznajem da zaostajem u gledanju maricevih i "jutarnjih" specijalaca.

Nemoj da zaostajes gledajuci Marica . . . vec pogledaj njegove goste , koje ti nazivas specijalcima ,  pa da postignes i prestignes . . .

Ne bi bilo lose da ponekad poslusas i svog komsiju Mitrovica . . . mozda se rasanis . . .😎

10 hours ago, grom said:

Nemoj da zaostajes gledajuci Marica . . . vec pogledaj njegove goste , koje ti nazivas specijalcima ,  pa da postignes i prestignes . . .

Ne bi bilo lose da ponekad poslusas i svog komsiju Mitrovica . . . mozda se rasanis . . .😎

Mislis Dmitrovica ? Pogledam ga,al ne kaze nista novo sto vec ne znamo.

Vecina gostiju su ko u pjesmi rokera s moravu,"joj kakvi gosti,Boze me oprosti". Slobini mirovnjaci,mos mislit sto se mos rasanit njih slusajuci.

On 7/4/2018 at 6:35 PM, gnr said:

kakve gluposti ti trkeljaš ?...na području gdje se ratuje i puca..šta civili idu u šetnju malo po gradu i parku da rastegnu noge ?..Kakvu odječu nose civili ?..Šarenu i vojnu ? ...

On 7/5/2018 at 11:20 AM, gnr said:

NACIONALNU PRIPADNOST ne određuje genetika, već osećanje. SUBAŠIĆ ima pravo da se izjasni kako hoće, ali..On se pre 15-ak g. deklarisao kao Srbin, pa Srbin katolik pa danas Hrvat katolik. ZAŠTO? Pod kakvim okolnostima se "menjao". O tome je reč. On je slika položaja Srba u HRV. - Ratko Dmitrović na twitteru

Subašić da je i crni cigo  - kapa mu do poda šta radi i kako se bori za razliku od nekih Velikih Sokolova koji sami sebe procjenjuju na 200 miliona eura haha

1 hour ago, Mrljo said:

Subašić da je i crni cigo  - kapa mu do poda šta radi i kako se bori za razliku od nekih Velikih Sokolova koji sami sebe procjenjuju na 200 miliona eura haha

Na srpskom se subasic kaze izdajnik.

On 7/6/2018 at 6:21 PM, BANIJA 79 said:

Mislis Dmitrovica ? Pogledam ga,al ne kaze nista novo sto vec ne znamo.

E upravo njega . . .

Nista ti ne znas , moj zemo . . .