gnr

Tri hrvatska genocida - ustaštvo suština hrvatstva

Recommended Posts

On 7/6/2018 at 7:14 PM, Mrljo said:

kakve gluposti ti trkeljaš ?...na području gdje se ratuje i puca..šta civili idu u šetnju malo po gradu i parku da rastegnu noge ?..Kakvu odječu nose civili ?..Šarenu i vojnu ? ...

Šta ovaj demon reži?

Uhvatio se za svoje gluposti a ne komentira hapšenje maloljetnika za vrijeme rata na osnovu rekla kazala. I pitam se koliko neko mora biti glup da ovakvo nešto napiše i da opet podeblja dio teksta s kojim si zabije drugi auto gol. Naravno da se puca ali se ne puca 24 h dnevno i civili su se povremeno kretali i općenito bili na tom terenu gdje se ratuje pa su ih označavali. Gore sam napisao da je i Bosnić samog sebe označio trakom, mora da je i samog sebe označio za ubijanje i logor. I jasno stoji da su označavali ljude svih nacionalnosti tako da nema govora o obilježavanju tipa nacista i slično.

On 7/5/2018 at 4:57 PM, Duh_Prerije said:

I.ti vjerujes u to ? Mile sam sebi stavio traku ,jel na civilnu odjecu ili uniformu ?  Kako je Mile mogao doci do podruma u kojima su civili dok su bile borba oko Slunja ? 

Borbe stale ,Mile dobio naredbu od komande da se stave trake svim civilima u Slunju bez obzira na nacionalnost i tako par mjeseci svi nosili trake oko ruke zajedno sa vojnicima . Koje trake u to vrijeme borbi je imala ZNG i Policija ?  

U to vjeruje svaka normalna osoba. Dovoljno je pogledati dio video klipa gdje on priča o tome. Vidi se da je normalna osoba i da priča istinu. I da nije zlikovac.

Ono što ti po ko zna koji put ne vidiš i što je posebno ružno, je da ti koji si iz Hrvatske, a vi doista imate i trake i ubojstva velikog broja ljudi kasnije po logorima, sad pokušavaš srpsku stranu optužiti za isto. Pitanja su ti besmislena, ali ajde da ti ovo prvo odgovorim - Bosnić je bio predstavnik civilne vlasti, stavio si je traku kao i svim civilima, bio je u civilu. Ali nije bitno, suština je da su trake stavljali svim civilima bez obzira na naciju. Znači nema označavanja u smislu da si krive nacije i slično. Tu svaka normalna osoba vidi o čemu se radi. 

2 hours ago, gnr said:

U to vjeruje svaka normalna osoba. Dovoljno je pogledati dio video klipa gdje on priča o tome. Vidi se da je normalna osoba i da priča istinu. I da nije zlikovac.

Ono što ti po ko zna koji put ne vidiš i što je posebno ružno, je da ti koji si iz Hrvatske, a vi doista imate i trake i ubojstva velikog broja ljudi kasnije po logorima, sad pokušavaš srpsku stranu optužiti za isto. Pitanja su ti besmislena, ali ajde da ti ovo prvo odgovorim - Bosnić je bio predstavnik civilne vlasti, stavio si je traku kao i svim civilima, bio je u civilu. Ali nije bitno, suština je da su trake stavljali svim civilima bez obzira na naciju. Znači nema označavanja u smislu da si krive nacije i slično. Tu svaka normalna osoba vidi o čemu se radi. 

daj mi objasni ponovno.. koji je razlog da se stave "trake" i nekoga označava u ratu ?..U kojem to ratu  neki vojnik puca na  "civila"..ili se trakama označavaju osobe na koje slobodno pucaš ako nisi dobre volje ? N području ratnih djelovanja ti sada nekoga označavaš s nekakvim trakama ?=...Pa valdja vojnik puca na vojnika ....Iz kojeg razloga je poginulo tolko "civila" sa sve tri strane u ratu bile one obilježene trakama ili ne ? A gospodin Bosnić se  koliko znam jako dobro snašao i imao stan u Beogradu ( kupljen prije pada Krajine  ) kao i svi iz vlade  RSK dok su sirotinja i ostali završili kako su završili i kako se tko snašao...

18 hours ago, Mrljo said:

daj mi objasni ponovno.. koji je razlog da se stave "trake" i nekoga označava u ratu ?..U kojem to ratu  neki vojnik puca na  "civila"..

Uopće se ne radi o tome. Stavili su trake ljudima jer je bilo potrebno raspoznavanje da znaju ko je ko, bila je takva situacija na terenu, moguće je da im dešavalo i da su ljudi bez uniforme pucali ili bili sumnjivi, u ratu može biti svega, ali gore sam napisao glavni razlog: U ovom slučaju su ljudi obilježavani trakama zbog ratnih događanja, obilježavani su civil, svi, bez obzira na naciju, dakle svi ljudi, obilježeni su bijelim trakama i onim bojama koje su imali, u Slunju su se vodile borbe pa su na taj način raspoznavali civile od vojnika koji su u to vrijeme na svim stranama nosili razno razne uniforme. Sam Bosnić je bio predstavnik civilne vlasti i on je sam sebi stavio traku. Da nije i on sam sebe planirao označiti i odvesti u neki logor smrti? 

Ako tvrdiš da je to napravljeno na nivou onoga što ste vi Hrvati radili Srbima i Židovima, a vidim da i dalje ustraješ na tome, zašto je Bosnić samog sebe označio i zašto te obilježene civile kasnije niko nije slao u logore. I dobro znamo da su obilježeni i Srbi i Hrvati. Mora da je Srbin Bosnić mrzio i svoje Srbe a i Hrvate. Sve su to gluposti i pokušaj Hrvatske da hapsi nevine ljude na niovu da su se Srbi furali na Hitlera.

Odgovori na te stvari.

ili se trakama označavaju osobe na koje slobodno pucaš ako nisi dobre volje ?

Banalaziraš. Gore sam objasnio.

N području ratnih djelovanja ti sada nekoga označavaš s nekakvim trakama ?=...Pa valdja vojnik puca na vojnika ....Iz kojeg razloga je poginulo tolko "civila" sa sve tri strane u ratu bile one obilježene trakama ili ne ?

O tome i pišem. Brkaš stvari. Pišeš "poginulo toliko civila u ratovima", čuj ratovima i na sve tri strane...

Ovdje je u pitanju Slunj, malo mjesto, mali sukob, zato su to i napravili. 

A gospodin Bosnić se  koliko znam jako dobro snašao i imao stan u Beogradu ( kupljen prije pada Krajine  ) kao i svi iz vlade  RSK dok su sirotinja i ostali završili kako su završili i kako se tko snašao...

Nebitno za ovu temu.

23 minutes ago, gnr said:

Uopće se ne radi o tome. Stavili su trake ljudima jer je bilo potrebno raspoznavanje da znaju ko je ko, bila je takva situacija na terenu, moguće je da im dešavalo i da su ljudi bez uniforme pucali ili bili sumnjivi, u ratu može biti svega, ali gore sam napisao glavni razlog: U ovom slučaju su ljudi obilježavani trakama zbog ratnih događanja, obilježavani su civil, svi, bez obzira na naciju, dakle svi ljudi, obilježeni su bijelim trakama i onim bojama koje su imali, u Slunju su se vodile borbe pa su na taj način raspoznavali civile od vojnika koji su u to vrijeme na svim stranama nosili razno razne uniforme. Sam Bosnić je bio predstavnik civilne vlasti i on je sam sebi stavio traku. Da nije i on sam sebe planirao označiti i odvesti u neki logor smrti? 

Ako tvrdiš da je to napravljeno na nivou onoga što ste vi Hrvati radili Srbima i Židovima, a vidim da i dalje ustraješ na tome, zašto je Bosnić samog sebe označio i zašto te obilježene civile kasnije niko nije slao u logore. I dobro znamo da su obilježeni i Srbi i Hrvati. Mora da je Srbin Bosnić mrzio i svoje Srbe a i Hrvate. Sve su to gluposti i pokušaj Hrvatske da hapsi nevine ljude na niovu da su se Srbi furali na Hitlera.

Odgovori na te stvari.

Banalaziraš. Gore sam objasnio.

O tome i pišem. Brkaš stvari. Pišeš "poginulo toliko civila u ratovima", čuj ratovima i na sve tri strane...

Ovdje je u pitanju Slunj, malo mjesto, mali sukob, zato su to i napravili. 

Nebitno za ovu temu.

ja jedno..ti drugo itd itd..daj mi opet Molim te...napiši...gdje je i u kojem ratu DOZVOLJENO PUCATI NA CIVILE ?... Ako je nedozvoljeno pa koji k... ih treba obilježavati s nekakvim trakama ..i u Glinu su evo u ovom videu  s bijelim trakama obilježeni civili ili vojnici ? Nekim čudom vide se i civili NEOBILJEŽENI S NIKAKVIM TRAKAMA ??? A nevezano za temu spominješ židove a znaš i sam koji grad u Evropi je pohvaljen kao PRVI grad očiščen od židova :)

Gnr ... Ajde jos jednom objasni svima sto se desavalo u Slunju i kako je Mile usred borbi svima podjelio bijele trake ? Jednom si napisao da u ovom ratu nije bilo bacanja u bunare i spaljivanje u kucama u Slunjskom kraju . Pokusaj sa svim saznanjima ,dokazima mene koji sam iz Slunja uvjeriti u to . 

Nadji dokaze ,nadji nekoga sa srpske strane ko je iz Slunja i okolice koji ce potvrditi to sto ti tvrdis . A,tvrdis na osnovu izjave u jednoj emisiji od strane Mile .

Gledajuci tu emisiju ,odmah na pocetku se hoce nesto dokazati pa se tresko onaj povjesnicar izblamirao .  Daj mi probaj objasniti ili obraniti njegovu izjavu .

Kroz Srbiju putuje stotine hiljada vojnika OVK ,i nemaju problema da ih neko hapsi .  Kuda putuju ? To mi probaj odgovoriti ?  

8 hours ago, Mrljo said:

A nevezano za temu spominješ židove a znaš i sam koji grad u Evropi je pohvaljen kao PRVI grad očiščen od židova

Ono kad ti pripadnik nacije koja je imala Jasenovac i logore za malu decu trlja na nos zločine nad Jevrejima.

Beograd je u to vreme bio pod nemačkom okupacijom, jesi znao to ili sad prvi put čuješ?

10 hours ago, Dragan P. said:

Ono kad ti pripadnik nacije koja je imala Jasenovac i logore za malu decu trlja na nos zločine nad Jevrejima.

Beograd je u to vreme bio pod nemačkom okupacijom, jesi znao to ili sad prvi put čuješ?

za vrijeme 1941 - 1945 dok je bio pod okupacijom - dali znaš koliko je njemaca poginulo u Beogradu  ( od strane antifašista ) ? Ja nit sam srbin nit sam hrvat a iz B. Broda su nas protjerali  tatini prijatelji.

3 hours ago, Mrljo said:

za vrijeme 1941 - 1945 dok je bio pod okupacijom - dali znaš koliko je njemaca poginulo u Beogradu  ( od strane antifašista ) ? Ja nit sam srbin nit sam hrvat a iz B. Broda su nas protjerali  tatini prijatelji.

Kakve ima veze koliko je Nemaca poginulo u Beogradu za vreme okupacije? Ovde je prvo reč bila o zločinima nad Jevrejima, pa se sad hvataš poginulih Nemaca i tatinih prijatelja. Skačeš sa teme na temu, a da ništa ne kažeš. Uzgred, omašio si godine. Beograd je pod okupacijom bio do 1944, a ne do 1945.

Inače, ustaški zločini nisu delo samo hrvatskog naroda, već i njihovog "cvijeća".

43 minutes ago, Dragan P. said:

Inače, ustaški zločini nisu delo samo hrvatskog naroda, već i njihovog "cvijeća".

Sva sreca....pa srba nije bilo medju ustasama....

50 minutes ago, mig said:

Procitaj nesto i od vaseg istoricara Gorana Šarića . . . da ne ispadne da pominjemo samo srpske izvore . . .

57 minutes ago, mig said:

Izvrtanje činjenica. Koja je razmera broja Srba koji su bili u ustašama, i broja Srba koje su ustaše pobile? Ne može se porediti. 

Pola reprezentacije su vam Srbi, logično je da je i među ustaše zalutao neki.

Isto tako i kad govorimo o partizanskom pokretu u Hrvatskoj i Bosni 1941. Našao se tu poneki Hrvat i njegov "cvijet", ali sve je to na nivou statističke greške. Što se kaže, izuzetak koji potvrđuje pravilo.

1 hour ago, Dragan P. said:

Kakve ima veze koliko je Nemaca poginulo u Beogradu za vreme okupacije? Ovde je prvo reč bila o zločinima nad Jevrejima, pa se sad hvataš poginulih Nemaca i tatinih prijatelja. Skačeš sa teme na temu, a da ništa ne kažeš. Uzgred, omašio si godine. Beograd je pod okupacijom bio do 1944, a ne do 1945.

za vrijeme 2 sv. rata u Beogradu je poginulo 2 ( dvoje ) njemaca...tolko o antifašizmu i pričama i bajkama..i daj mi molim te stavi na internet 1 jedinu fotografiju ruskog vojnika i srpskog antifašiste četnika..više fotografija ima četnika i ustaša koji su radili zajedno zločine nego tih oslobodioca Beograda...usput da spomenem da dabog da pokrepali svi ustaše i četnici i njihovi potomci za sva vremena..moji potomci nisu bili nit jedno niti drugo ali smo morali napustiti svoj stan u B. Brodu radi takvih zločinaca

Krusevac-oslobodjenje-19441.jpg

Ево четнички војвода и пуковник Драгутин Кесеровић, командант расинске групе корпуса са совјетским (руским) командантом Црвене Армије пуковником Проњином и америчким поручником Крамером, представником савезничке мисије код четника, на тераси хотела Париз приликом ослобођења Крушевца 14.октобра 1944. године. Ај' сад разгули!

2 hours ago, Mrljo said:

za vrijeme 2 sv. rata u Beogradu je poginulo 2 ( dvoje ) njemaca...tolko o antifašizmu i pričama i bajkama..i daj mi molim te stavi na internet 1 jedinu fotografiju ruskog vojnika i srpskog antifašiste četnika..više fotografija ima četnika i ustaša koji su radili zajedno zločine nego tih oslobodioca Beograda...usput da spomenem da dabog da pokrepali svi ustaše i četnici i njihovi potomci za sva vremena..moji potomci nisu bili nit jedno niti drugo ali smo morali napustiti svoj stan u B. Brodu radi takvih zločinaca

O čemu ti mrljaš, majke ti? Kakvi sad četnici? Gde sam ja pominjao četnike? Što se tiče srpskog antifašizma, naravno, ti ćeš uzimati samo ono što tebi odgovara, a zaboravio si na Loznicu, prvi oslobođeni grad u okupiranoj Evropi, oslobodili ga baš četnici. Ne govoriš o Užičkoj republici, prvoj oslobođenoj teritoriji u okupiranoj Evropi - oslobodio ju je srpski narod. Negde si nekad čuo da je u Bg poginulo 2 Nemca i sad mrljaš o tome kao da je to dokaz nečega. Gde su logori za malu decu koje je uspostavio srpski narod? Nema ih. Gde su ostali srpski konc-logori i logori za istrebljivanje? Nema. A što se tiče tvojih partizana, po čemu su oni bolji od četnika (ustaše neću da uzimam u razmatranje, pošto su po zverstvima van svake konkurencije)? Partizani su na kraju i po završetku 2. sv. rata izvršili etničko čišćenje podunavskih Švaba i Italijana, pobivši i proteravši više desetina hiljada pripadnika tih naroda. Pobili su i više desetina hiljada Srba, Hrvata, Crnogoraca... Po čemu su oni dobri, a ovi drugi zli? Umesto što mrljaviš ovde, malo nešto pročitaj pre nego što se izlupetaš.

Judenfrei Beograd su napravili nemački okupatori. Srpski narod, za koji je važilo pravilo 100 streljanih za ubijenog i 50 za ranjenog Nemca tom okupatoru je pružio više nego dostojan otpor, u granicama svojih mogućnosti, pa i preko toga. Ne postoji pandan nigde u Evropi tako herojskom otporu nacistima i fašistima od onog koji je pružio srpski narod (možda još donekle kod Rusa i Poljaka). Neki drugi su tog istog okupatora u Zagrebu i Sarajevu dočekali raširenih ruku, jedva čekajući da mu se uvuku u dupe i krenu u svoj krvavi pir - genocid nad srpskim narodom. Toliko za mrljavog i ostale.

6 hours ago, Dragan P. said:

Izvrtanje činjenica

Nikakvi izvrtanje cinjenica...ali kad se vec trudis biti tocan i spominjes "hrvatsko cvijece."....onda nije u redu da izostavis srbe...kojih je itekako bilo...nekih cak na vodecim pozicijama...

Iako...meni je to nevazno...ustasa je ustasa...

6 hours ago, Dragan P. said:

Pola reprezentacije su vam Srbi

Neznam kakve to sad veze ima sa ustasama??

Ili hoces reci da smo postigli takav uspjeh zato sta su nam srbi u reprezentaciji...?!

Ili jednostavno hoces isprovocirati neku reakciju...

Ne kuzim....al glupo poredjenje...

Tako ja mogu reci....i pola ustasa su bili srbi....

Ili onu staru srpsku narodnu poslovicu...

"Nema ustase dok ga srpkinja majka ne rodi.."

Jer uvijek trubite da su skoro pa svi hrvati srbi....jbg....ali to vazi samo kad je nesto dobro u pitanju....al kad je lose....e onda su hrvati samo hrvati.....

On 7/19/2018 at 12:28 PM, Mrljo said:

ja jedno..ti drugo itd itd..daj mi opet Molim te...napiši...gdje je i u kojem ratu DOZVOLJENO PUCATI NA CIVILE ?...

Lol. OPET nisi odgovorio na moja pitanja i ne razumiješ pročitano. Znaš li da bi nekoga uopće obilježavao, znaš li da bi prvo trebao imati rasne zakone i naci državu, a ne ratna dešavanja u malom gradu u antifašističkoj Jugoslaviji u kojem se hrvatske nelegalne formacije dižu na oružanu pobunu protiv Jugoslavije i njezine vojske. Hrvatska je priznata tek 1992. Kakve trake i za koga u malom gradu gdje je rat sa separatistima koji su btw, tj njihovi djedovi upravo stavljali žute i plave trake Židovima i Srbima? Pitaš, gdje je dozvoljeno pucati na civile, pa nigdje, to svi znaju, to nema veze s temom, a ovdje su išli još jedan korak dalje brinući se za njih pa su ih obilježili da slučajno ne stradaju i da u svakodnevnom životu imaju lakše raspoznavanje ko je ko jer ne ratuje se cijelo vrijeme. Da, naravno da ti civili nisu bili cijelo vrijeme u podrumima i slično. I oni su se kretali. A imao si mjesece tamo.

Bosnić je rekao da su obilježavali civile, da ih lakše raspoznaju, i to je to. Stvar preglednosti. Na yt sam sam gledao čovjeka iz Krajine za kojeg je nemoguće reći da li je vojnik ili civil sa više od 20-30 metara. Nemoguće. Svašta su nosili na sebi i nenaoružani civili, zelene jakne, crne, bilo je onih sa oružjem a izgleda više kao civil.

Pitao sam da mi odgovoriš: ako su srpske vlasti Hrvate obilježavale trakama pošto su Hrvati, kako to da su obilježili i Srbe? I kako to da je taj kojeg Hrvatska tereti samog sebe obilježio?

Ako ništa drugo, imaš prikladan nik nejm a video iz Gline ne dokazuje ništa, negdje su obilježili a negdje nisu, svako područje ima svoje karakteristike, broj civila, izgled odjeće i uniformi, ljude koji to vode, njihove procjene, i to nije dokaz ničega.

a znaš i sam koji grad u Evropi je pohvaljen kao PRVI grad očiščen od židova :)

Od strane nacista, ne Srba. A NDH je bila jedina država od Hitlerovih satelita koja je svojim rukama riješila židovsko pitanje.

On 7/19/2018 at 3:31 PM, Duh_Prerije said:

Gnr ... Ajde jos jednom objasni svima sto se desavalo u Slunju i kako je Mile usred borbi svima podjelio bijele trake ? Jednom si napisao da u ovom ratu nije bilo bacanja u bunare i spaljivanje u kucama u Slunjskom kraju . Pokusaj sa svim saznanjima ,dokazima mene koji sam iz Slunja uvjeriti u to . 

Nadji dokaze ,nadji nekoga sa srpske strane ko je iz Slunja i okolice koji ce potvrditi to sto ti tvrdis . A,tvrdis na osnovu izjave u jednoj emisiji od strane Mile .

Gledajuci tu emisiju ,odmah na pocetku se hoce nesto dokazati pa se tresko onaj povjesnicar izblamirao .  Daj mi probaj objasniti ili obraniti njegovu izjavu .

Kroz Srbiju putuje stotine hiljada vojnika OVK ,i nemaju problema da ih neko hapsi .  Kuda putuju ? To mi probaj odgovoriti ?  

Pa putuju. To ti je luda Srbija. Ne svaki dan, ili tjedan , ali u par godina dobiješ tu brojku.

Ostani ovdje na Krajinaforce, naučićeš puno.  

Ne vjerujem da su Srbi bacali Hrvate u bunare. I nije Mile usred pucnjeve nekome nešto dijelio, logično, haha, pa nije lud, imaš mirne periode i zapravo si napisao bezveze nešto.

Ne daj mi se, pozdrav.

2 hours ago, gnr said:

Pa putuju. To ti je luda Srbija. Ne svaki dan, ili tjedan , ali u par godina dobiješ tu brojku.

Ne vjerujem da su Srbi bacali Hrvate u bunare. I nije Mile usred pucnjeve nekome nešto dijelio, logično, haha, pa nije lud, imaš mirne periode i zapravo si napisao bezveze nešto.

Ne daj mi se, pozdrav.

Zasto im Srbija daje vize za ulazak ? Jer da bi mogli putovati moraju imati vize tih drzava .

Državljani Republike Kosovo mogu da putuju bez viza u Albaniju, Makedoniju, Crnu Goru i Maldivska ostrva.

Za putovanja u druge zemlje, državljani Kosova moraju da dobiju vize iz ambasada tih zemalja ili iz ambasada koje su nadležne za izdavanje odgovarajucih viza.

Sad nazad na onog istoricara ,stotine hiljada Ovk putuje kroz Srbiju i nikome nista ,ajde objasni ti onda kako putuju ?

2 hours ago, gnr said:

Ne idem ja nikuda iako mogu ne treba mi viza sa dosta drzava svijeta .

2 hours ago, gnr said:

I nije Mile usred pucnjeve nekome nešto dijelio, logično, haha, pa nije lud,

Tocno tako nije Mile lud da bude u prvim redovima ,za takve je rezervirano vrijeme poslije tih dogadjanja .

2 hours ago, gnr said:

zapravo si napisao bezveze nešto.

Ne daj se :)

On 7/20/2018 at 4:32 PM, mig said:

Nikakvi izvrtanje cinjenica...ali kad se vec trudis biti tocan i spominjes "hrvatsko cvijece."....onda nije u redu da izostavis srbe...kojih je itekako bilo...nekih cak na vodecim pozicijama...

Iako...meni je to nevazno...ustasa je ustasa...

Nije nevazno. Pokusavas da relativizujes ubacujuci Srbe, da bi sa ustaskog pokreta skinuo hrvatski predznak. Ustaski pokret, Jasenovac, pokolji i logori za malu decu delo su hrvatskog naroda, pri cemu je u to vreme, od strane istih tih ustasa, u hrvatski narod, kao njihovo cvijece, ubrajano i muslimansko stanovnistvo BiH. Ponovicu, bilo je tu i ljudi iz drugih naroda, pa tako i pojedinaca srpskog porekla, mada tesko da su se oni osecali Srbima. Sto se tih Srba u ustaskom pokretu tice, vecinom su tu poceli da stizu pocev od 1942, kada su vlasti NDH, pod nemackim pritiskom, ublazile politiku pokolja. Tad je, recimo, u okviru pokusaja da se situacija koliko-toliko normalizuje, opet pod nemackim pritiskom, izmisljena i nekakva hrvatska pravoslavna crkva, kako bi se pravoslavno stanovnistvo denacionalizovalo i preobratilo u Hrvate. Opet cu ponoviti, broj ustasa srpskog porekla daleko je premasen brojem ustasa hrvatskog i muslimanskog porekla, a posebno je premasen brojem Srba koje su ustase pobile i unesrecile.

Neznam kakve to sad veze ima sa ustasama??

Ili hoces reci da smo postigli takav uspjeh zato sta su nam srbi u reprezentaciji...?!

Nije toliko bitno sta je neko po poreklu i genima, koliko je bitno kako se oseca. S tim u vezi, ne pada mi na pamet da uspeh vase reprezentacije dovodim u vezu s cinjenicom da vise igraca ima srpsko poreklo. Sami su se izjasnili kao Hrvati i to je to. Cinjenica jeste da dobar deo danasnjih Hrvata ima srpskog porekla u ovoj ili onoj meri, pa je logicno da takvih ima kako u reprezentaciji, tako i u ustaskom pokretu.

"Nema ustase dok ga srpkinja majka ne rodi.."

Jer uvijek trubite da su skoro pa svi hrvati srbi....jbg....ali to vazi samo kad je nesto dobro u pitanju....al kad je lose....e onda su hrvati samo hrvati..... 

Kao sto rekoh gore, Hrvata srpskog porekla ima i u fudbalskoj reprezentaciji, a bilo ih je i u ustaskom pokretu. Ali, nemoj pogresno da me shvatis, ja njih ne smatram Srbima, jer ni oni sami sebe ne smatraju. Uopste, ta prica o poreklu naroda trebalo bi da ima znacaja samo za istorijske, etnografske i slicne studije. Kod nas, opet, imaju znacaja i za ovakva prepucavanja...

On 7/20/2018 at 10:42 PM, Duh_Prerije said:

Zasto im Srbija daje vize za ulazak ? Jer da bi mogli putovati moraju imati vize tih drzava .

Ovi s Kosova ti ulaze samo s osobnom u Srbiju.  Ništa drugo im ne treba. Samo kosovska osobna iskaznica. A Srbija uopće ne reagira kada se njihovi ljudi hapse u Hrvatskoj, na hrvatskoj granici, a dolje ću staviti jedan tekst da vidimo ponašanje Hrvatske kada je neko od njihovih bio uhapšen. 

Srbija je pod kontrolom izvana, oni u jutarnjem programu razgovaraju na temu Kosova umjesto da imaju ozbiljne emisije navečer. Oni stavljaju Marića koji im sve važne teme svodi na poluzezanciju i onda kad još ubaci sebe -kao da je polupijan cijelo vrijeme, onda se sjetiš one "Selo gori, a baba se češlja". Meni je ta srpska osobina da previše zaboravljaju i da su preopušteni još iritantnija od svega šta radi Hrvatska. 

Evo savršenog primjera,  "a ujaku je zapretio da ne smije reci ciji je glas prepoznao".....

"1962 jedne veceri moja baba je odnijela neki caj obliznoj komsinici Janji (Hrvatica) koja je bila bolesna, ostavivsi mog tada malenog ujaka samog kuci samo na par minuta uz kucnu lampu (nismo imali struju tada a djeda jos nije dosao s posla), nedugo nakon sto je ona izasla iz kuce kroz prozor u kucu nam je doletio kamen od 7.4 kile (vagala ga UDBA kasnije) sa natpisom na njemu "Srbe na vrbe". Moj ujak Dragan, tada malo dijete, toliko se preplasio da je njegovu vrisku cula baba koja je doletila odmah kuci i zatekla lom i kamen usred kuce. Dragan je odmah rekao da mu je jedan "ciko" iz vana rekao "Placi, placi Dragane, neces dugo" kad je kamen doletio u kucu! Rekao je da je to bio glas komsije Hrvata Mirka R. Taj Mirko je bio u ustasama, nakon rata je robijao zbog toga i onda se vratio kuci u Furjan. Kad je UDBA sutra dan dosla da ispita sta je bilo, rekli su mom djedi "samo upri prstom ko je i odmah ce biti steljan na licu mjesta" (pradjeda je kao sto sam vec naveo bio jedini spomenicar u tom dijelu i stajao je dobro kod tadasnje vlasti), djeda medjutim nije htio reci nista a ujaku je zapretio da ne smije reci ciji je glas prepoznao - OPET radi nekog mira i komsijskog prastanja! (ludi Srbi!). Taj isti Mirko je nedugo nakon ovoga incidenta sa kamenom opet zavrsio na Golom otoku zbog drugih subverzivnih radnji da bi nakon toga otisao u Njemacku i onda se opet vratio kuci kao da nista nije bilo. (Dj zombi, sa foruma)

Državljani Republike Kosovo mogu da putuju bez viza u Albaniju, Makedoniju, Crnu Goru i Maldivska ostrva.

Za putovanja u druge zemlje, državljani Kosova moraju da dobiju vize iz ambasada tih zemalja ili iz ambasada koje su nadležne za izdavanje odgovarajucih viza. Sad nazad na onog istoricara ,stotine hiljada Ovk putuje kroz Srbiju i nikome nista ,ajde objasni ti onda kako putuju ?

Sada ulaze u Srbiju samo sa osobnom. Ali šta god i kako god da je, Srbija pušta i puštala bi te bivše vojnike i niko ih ne bi progonio, ne pišu optužnice, ne postoji ništa od onoga što radi Hrvatska u odnosu prema Srbima. A koliko je samo zločinaca bilo u ovk.

Tocno tako nije Mile lud da bude u prvim redovima ,za takve je rezervirano vrijeme poslije tih dogadjanja .

Imamo nekih 10-15 sekundi od onoga što on u videu govori za trake, da je duže govorio- sve bi još bolje objasnio, ali rekao je - ''zbog ratnih dejstava'' tako da sumnjam da je nakon svega išao stavljati trake ljudima. Ono što znamo je da na snazi nisu bili rasni zakoni, da nije bilo kasnijeg odvođenja u logore i da ljudi nisu označavani striktno kao pripadnici određene nacije. To je dovoljno a sva ova podpitanja, ovo, ono, to je bez snage, to je lov u mutnom.

On 3/29/2018 at 4:58 PM, gnr said:

dižu se optužnice protiv Srba - onih koji su bili djeca, u vrijeme rata 91-95, za gaženje hrvatske zastave, na osnovu svjedočenja rekla-kazala, u odsustvu, pojedinci bivaju recimo osuđeni na dve godine robije. Za isticanje ustaških simbola i skandiranje Juden raus ili Srbe na vrbe pak niko se nikad ne progoni. Ovo krajnje licemjerje uopće ne iznenađuje. 

Prisjetimo se šta se desilo kada je Srbija pokušala privesti pravdi Tihomira Purdu, čovjeka koji je pucao u ranjene vojnike JNA  i tom prilikom ubio dva vojnika a treći je podlegao ozljedama.

RATKO DMITROVIĆ Šta je Svetozar Đorđević spram Tihomira Purde?

Piše Ratko Dmitrović

Jedno hapšenje na granici Hrvatske i Bosne i jedno premlaćivanje u centru Zagreba po ko zna koji put otvorilo je potrebu za traženjem odgovora na pitanje do koje mere može da ide antisrpska histerija na jednoj i svesno samoponižavanje države Srbije na drugoj strani

Postoji li danas makar jedna svetinja, neupitnost, jedna neprolazna vrednost u srpskom rodu koju će Srbi braniti bez dvoumljenja i bez rezerve? Plašim se da je odgovor – ne. Sve je obezvređeno i obesmišljeno do mere koja je među Srbima porušila i poslednju vertikalu vrednosti, do mere koja sve više jača pretpostavke da Srbi kao narod nestanu sa evropske i svetske pozornice već za stotinak godina. Slučajno smo došli do toga? Dovele su nas okolnosti, novo vreme, novi običaji? Ne. Ništa nije slučajno.

SLUČAJ HRVATSKOG VOJNIKA

Razgrađivanje srpstva u 20. veku počelo je, tu valjda nema dileme, stvaranjem zajedničke države sa drugim južnim Slavenima (1918), a nastavljeno ustoličenjem komunizma (1945) koji je toj istoj državi podario novi smisao-antisrpstvo.

Sve to, i ne samo to, dovelo je do potpunog sloma kolektivne svesti u srpskom narodu, najpre do zamagljivanja, a onda i brisanja nacionalnih ciljeva i interesa kao anahronih postavki sa kojima se ne može u budućnost. Svaka nacionalna priča u današnjoj Srbiji naći će se pod udarom onih koji veruju u teoriju da su nacionalne priče relikt prošlosti, oživljavanje procesa okončanih u 19. veku. Žalosno je i krajnje opasno što je baš od takvih ljudi sazdana i današnja vlast u Srbiji.
Lekciju iz ove vrste gradiva Srbima i Srbiji svakoga dana drže čak i oni narodi koji nisu ni postojali u vreme kada je Srbija bila država.
Slučaj sa hrvatskim vojnikom Tihomirom Purdom, uhvaćenim i zatvorenim 5. januara ove godine u Bosni, a po internacionalnoj poternici Srbije, lekcija je službenom Beogradu kako se brani i država i nacionalno dostojanstvo.

Purda je, pisalo je u predmetu Vojnog suda, preuzetog u celosti od strane tužilaštva savremene i demokratske Srbije, kao pripadnik paravojnih hrvatskih snaga u novembru 1991. godine, kršeći pravila međunarodnog ratnog prava, u Borovu naselju iz automatske puške pucao na ranjenike i tom prilikom ubio dva vojnika JNA dok je treći, Boban Gačić, umro kasnije od zadobijenih rana. Znači, trostruko ubistvo.

Purda uspeva da se izvuče sa tog terena pre nego što su snage JNA ovladale celim prostorom Vukovara, Borova, Baranje, sve do predgrađa Osijeka. U virovima vremena i onoga što je to vreme nosilo sa sobom nestala je i JNA i Jugoslavija ali je predmet, rekoh, sačuvan. Administracija uvek nađe svoj put, čak i onda kad nove okolnosti i novi vladari učine sve da bi se zaboravilo i izbrisalo ono pre njih.

Tako je, usudiću se da kažem, greškom uhapšen Tihomir Purda. I šta se dogodilo?

KO SME DA HAPSI HRVATSKOG BRANITELJA?

Usledila je munjevita i samo za neupućene u hrvatsku istoriju i hrvatsku zbilju iznenađujuća reakcija Hrvatske i Hrvata. U tim reagovanjima nije bilo nijednog disonantnog tona; ono što je govorio Danijel Srb, predsednik proustaške Hrvatske stranke prava, govorila je i Jadranka Kosor, Vlada Hrvatske, razna udruge hrvatskih branitelja, novinski komentatori, nevladine organizacije za zaštitu ljudskih prava. Organizovani su i protestni skupovi, počev od Vukovara. Vlada Hrvatske zatražila je službeno reagovanje od nadležnog ministarstva u Vladi Srbije i na kraju Jadranka Kosor lično je telefonom pozvala predsednika Tadića zahtevajući da joj objasni o čemu se tu radi, kako se to Srbija usudila da uhapsi hrvatske branitelje.

Tadićev odgovor Jadranki možemo naslutiti iz onoga što je usledilo; oglasilo se Vukčevićevo tužilaštvo sa tvrdnjom da Beograd nema spisak Hrvata osumnjičenih za ratne zločine, da nikada nije ni postojalo, a da se u slučaju Purde radi o optužnici iz ranih devedesetih, urađenoj po vojnoj liniji. To saopštenje osnažio je i Bruno Vekarić, Vukčevićev zamenik i na kraju je Snežana Malović, ministar pravde u Vladi Srbije posađena u limuzinu i poslata u Zagreb da tamo dodatno objasni ceo slučaj. I sve to zbog trostrukog ubice.

Epilog je još jedno srpsko poniženje; prepuštanje Hrvatskoj da ona organizuje i sprovede suđenje Tihomiru Purdi. Ne treba naprezati mozak oko dileme kako će se to okončati na hrvatskim sudovima; eno vam slučaj Mihajla Hrastova, hrvatskog branitelja koji je 1991. godine u Karlovcu, na Koranskom mostu, ubio 13 pripadnika aktivnog i rezervnog sastava JNA. Krajem decembra prošle godine Ustavni sud Hrvatske oslobodio ga je krivice. On je danas ugledan i vrlo cenjen građanin Karlovca.

SEJANJE STRAHA

A šta Srbija čini kad Hrvatska uhapsi nekog Srbina po optužnici za ratne zločine? Ništa, bukvalno ništa. Srbija čak ne može (ili neće) da od Hrvatske zatraži konačan spisak Srba osumnjičenih za ratne zločine. Taj fantomski spisak sa kojim službeni Zagreb savršeno manipuliše u cilju sejanja straha među Srbima, odigrao je jednu od presudnih uloga u sprečavanju proteranih Srba da se vrate u Krajinu ili u neki od većih gradova Hrvatske.

Nema sumnje da su neki od Srba iz Hrvatske počinili ratni zločin, da među njima ima i višestrukih ubica, čak patoloških slučajeva, ali većina optuženih Srba iz Hrvatske trpi strašan teret i posledice optužnica i presuda po hrvatskim sudovima samo zato što su sa puškom odlazili na linije razdvajanja, što su stražarili kod vojnih objekata, što su se nalazili u kojekakvim kriznim štabovima, ili su od pre rata bili u svađi sa nekim Hrvatom koji je novu situaciju iskoristio da iskaže svoj lični odnos spram komšije ili poznanika Srbina.

U toj tragikomičnoj, grotesknoj paleti izdvajaju se slučajevi poput onog u Gospiću gde je izvesni Milanović, tamošnji sudija, u presudi Srbinu Svetozaru Karanu naveo da ovaj (Karan) već 500 godina sa svojim sunarodnicima vrši genocid nad Hrvatima, pa slučaj sudije Snježane Mrkoci iz Siska koja je oslobodila četvoricu hrvatskih vojnika i pored toga što je nesumnjivo utvrđeno (uz njihovo priznanje) da su u Novskoj pobili skoro celu srpsku porodicu Petra Mileusnića i ubili jednu njihovu komšinicu.

Sudija Mrkoci je, čitajući obrazloženje odluke o oslobađanju ubica, našla za shodno da kaže kako se oseća loše što uopšte mora da sudi hrvatskim braniteljima „u dane kad se pale sveće za Vukovar“. Ili ona presuda Srpkinji staroj 80 godina uz obrazloženje da je pucala iz mitraljeza na Hrvate; ili Srbinu iz Krajine zbog toga što je, navodno, ubio četiri „hrvatske krave“. Da ne spominjem presude za „ oružanu pobunu i rušenje ustavnog poretka“. Tu je, kao, urađena amnestija i povremeno i vrlo osmišljeno se krši, a sve sa ciljem da se spreči povratak Srba u Hrvatsku. Posle te amnestije bilo je nekoliko hapšenja ljudi koji su poverovali da se mogu slobodno vratiti. Posledica; više se niko ne vraća, naprotiv, više Srba se iz Hrvatske iseljava nego što se tamo vraća. Naravno, ne samo zbog ovih hapšenja.

Ne računajući područje Vukovara i okoline u ostalim delovima Hrvatske, Srbi su i dalje izloženi pritiscima i šikaniranjima koja neminovno i ubrzano vode ka potpunom nestanku Srba u Hrvatskoj. Pisao sam o tome u jednom od prošlih brojeva „Pečata“, ukazujući na ponašanje Milorada Pupovca. Ta tragedija se nastavlja.

NAPAD NA BADNJE VEČE

Samo dan pošto je Pupovac u Zagrebu, u Hrvatskom novinarskom domu, organizovao prijem za političku i društvenu elitu Hrvatske, povodom pravoslavnog Božića, na kojem su bili i Ivo Josipović i Jadranka Kosor, u tom istom Zagrebu, skoro u centru, pretučen je 75-godišnji Srbin Svetozar Đorđević. Bio je na Badnjoj večeri u crkvi Svetog Preobraženja, na Cvetnom trgu, i posle parkiranja kola pred zgradom gde stanuje, zaskočila su ga dvojica ljudi koje dobro poznaje, njegove komšije, i prebili ga, uzvikujući: „Ubij četnika“. Jedan je penzionisani policajac, a drugi hrvatski branitelj. Bio je to treći napad na Đorđevića u relativno kratkom periodu.

Niko od onih sa prijema iz Hrvatsko novinarskog doma nije se osvrnuo na prebijanje 75-godišnjeg Srbina; ni Pupovac ni njegovi gosti. A šta je trebalo.
Na primer; da Ivo Josipović i Jadranka Kosor još iste večeri, zajedno sa kamerama Hrvatske televizije, posete Đorđevića u njegovom stanu i tu, pred okrvavljenim licem savremene Hrvatske, poruče svim Hrvatima da se tako ne može i ne sme odnositi prema ljudima druge vere i nacije i da će u protivnom država reagovati munjevito i žestoko.
Ne bi kruna sa glave pala ni Borisu Tadiću da je nazvao svoju prijateljicu Jadranku Kosor i priupitao je zbog čega Srbe i dalje mlate po Zagrebu. Kao što je ona njega nazvala da joj objasni slučaj Purda.

Samo ovako i nikako drugačije, mogu se graditi novi mostovi između Srba i Hrvata, između Srbije i Hrvatske, uostalom.
Ko će posle nekažnjenog i neosuđenog prebijanja Svetozara Đorđevića poverovati Borisu Tadiću i Ivi Josipoviću da njihovi susreti i obećanja nisu obična i jevtina predstava za naivne. Sa ciljem, ispada tako, da se Hrvatskoj pomogne na putu u Evropu i da se Hrvatska zauvek očisti od Srba.

Posle ovog slučaja koji, to stalno treba imati na umu, nije redak incident već samo javnosti predstavljen, šta preostaje Srbinu u Zagrebu, Sisku, Zadru, Osijeku, Karlovcu…nego da se ili iseli ili izjasni kao Hrvat. Pupovcu se žaliti ne vredi. Na njegovim božićnim prijemima sve je više hrvatskih političara i državnika ali je zato u crkvi Svetog Preobraženja, na Badnjak i pravoslavni Božić, sve manje Srba. Ove godine bilo ih je manje nego ikad, a gotovo niko od njih nije bio mlađi od 50 godina. Priča o urbanim Srbima u Hrvatskoj zastrašujućom brzinom privodi se kraju.

Pečat 2011.

4 hours ago, gnr said:

Ovi s Kosova ti ulaze samo s osobnom u Srbiju.

Ne mogu to naci ,ako ti mozes postavi .

4 hours ago, gnr said:

Purda uspeva da se izvuče sa tog terena pre nego što su snage JNA ovladale celim prostorom Vukovara, Borova, Baranje, sve do predgrađa Osijeka.

Gdje je uspio da se izvuce , imas kakve informacije o tome ?