gnr

Tri hrvatska genocida - ustaštvo suština hrvatstva

Recommended Posts

On 3/29/2018 at 4:58 PM, gnr said:

Domovinski rat pretvara se u mit, laže se debelo i gnjusno.

Iako ima boljih primjera gnjusnog laganja oko rata, hajde da pogledamo i ovaj primjer.

Ovo je sa dočeka nogometašima od prije dva tjedna, znači veliki transparent Škabrnja.

Slikovni rezultat za doÄek hrvatskih nogometaÅ¡a trg bana jelaÄiÄa Å¡kabrnja

Čovjek kad gleda ima dojam da je u Škabrnji pobijeno 100 hiljada Hrvata i to samo zato što su bili hrvatske nacionalnosti.

I da odmah kažem da ne postoji namjera negiranja zločina koji se tamo desio ali hajde da čujemo šta kaže druga strana, prvo dva komentara sa foruma:

"Najpribliznije istini koliko ja znam, ne opravdavajuci naravno zlocin ,je sledece: Nakon vishe desetina puta prekidanih i prekrshenih (dogovorenih) primirija od strane hrvatske, nakon podmuklih i nicim opravdanih akcija prema jedinicama JNA i jedinjcama TO RSK desila se i sledeca stvar. U jednom takvom nepostivanju primirija, mucki , ubijeni su komandir jedne jedinice i njegov adjutant u blizini Skabrnje. E, onda su ovi popizdili i jednostavno rekli dosta je bilo, stushtili se u selo i pomlatili sve zivo."

i "Bili su pregovori o bezbednom odlasku stanovnika Skabrnje na teritorij pod hrvatskom kontrolom. Prilikom tih pregovora na nicijoj zemlji kao sto si navela, mucki je i nicim izazvano, protivno svim pravilima o pregovaranju, ubijen jedan porucnik JNA i jos jedan iz pregovarackog tima. I onda je lavina pocela ........"

i "DA, tako je bilo, samo mislim da se nije bas pregovaralo o stanovnistvu Skabrnje posto je to bila njihova teritorija i nije nam ni bio interes da silazimo sa Razovljeve glave u nepovoljan polozaj. U globalu, bilo je primirije na citavom Dalmatinskom ratistu, jer se dogovaralo o deblokadi jedinica JNA iz Sibenika i Splita. Zadar je vec bio napusten od strane JNA. Dakle, pokvareni lukavi LATINI jos jednom su pokusali da izigraju ratna pravila...."

Šta se desilo u Škabrnji?

Od 17:22

Ipak, Srbi su dobili zaštićene UNPA zone, ali par godina kasnije, genocid u akciji oluja dovodi do protjerivanja cijelokupnog krajiškog stanovništva. Ono malo starih i iznemoglih što je ostalo, poklano je i pobijeno, a srpska imanja su popaljena. Sa 12-15% Srbi su spali na 2%, a uz sve povratke i pumpanja broja Srba, danas ih u Hrvatskoj nema više od 3%. Mile Budak bi bio ponosan. Nije istjerana trećina (tj. polovina), već 80-90% Srba.

Pogledao sam ovaj intervju i primetio poprilicno promasaja u shvatanju .

Ima istine naravno , ali i poprilicno neobavestenosti . . .

Hrvatska drzava , ova sadasnja , bazirana je i stvorena na genocidu koji se sprovodi vise od sto godina i jos uvek  traje  , opste je poznato . . .

Ja nisam primjetio krivo shvaćanje a još manje nekakvu neobavještenost.

I nije rekao da hrvatska država nije stvorena na genocidu već je više pričao o događajima i datumima iz 90-tih.

Ima i dio kada govori o Tuđmanovoj izjavi o ndh da nije bila samo nacistička tvorevina već i težnja hrvatskog naroda za nacionalnim oslobođenjem.

Zna ovaj dečko sve, zna da je to stari projekt.

Inače, sad opet gledam ovaj tekst 'tri hrvatska genocida', sjećam se da sam ga još 2007 odmah isprintao kad sam ga pročitao. Najbolji tekst, čovjek je u tri strane sve objasnio. Šteta da tog pecka nema na internetu tj da ne znamo gdje su možda i ostali tekstovi. I taj tekst sam pročitao puno puta, tekst je kao dobar film, možeš ga pogledati 50 puta.

Poriče se ustaški holokaust - ne samo Tuđman već i gomila drugih predstavnika Starčevićeve ideologije u Zagrebu falcificira i umanjuje broj srpskih žrtava na najgnjusniji mogući način

Drugovi iz Zagreba.

Od 5 minute: "Moj otac je tad bio potpukovnik JNA, otišao je kod predsjednika opštine Jasenovac i rekao mu zašto se tu ne uredi, neko kao spomen obeležje da se napravi, neka vrsta memorijalnog muzeja, a onda mu je ovaj rekao 'Znate šta, nama drugovi iz Zagreba traže i predlažu da tu podignemo tvornicu', znači na mestu gde je bila fabrika smrti da se tu podigne tvornica"

Još malo o ovim hrvatskim drugovima.

"Nije prvi put da se Joža Boljkovac ponaša kontarverzno. Tokom i poslije Drugog svjetskog rata obožavali su sa Srbi Korduna jer je više vremena provodio s njima na Kordunu nego u Karlovcu. Kažu da je s Jožom Manolićem bio strah i trepet za ustaše i saradnike okupatora i ostavio tragove po šumama u i oko Petrove Gore (danas se to zovu masovne grobnice). Kad su Savkini hrvatski komunisti 1971. godine pokrenuli MASPOK, Joža im se pridružio i zaboravio prijatelje Srbe. Pošto je Tito posmjenjivao i pokažnjavao lidere MASPOK-a, Joža se izvukao penzionisanjem i otišao odmarati kraj rijeke Dobre u rodni kraj. Bio je obični penzioner i niko ga nije spominjao dok se nisu na sceni pojavili Tuđman, Manolić i stari partijski drugovi sa idejom da razbiju Jugoslaviju i stvore novu NDH. Pridružio im se i Joža, iskusni partijski organizator, ovaj put u liku ministra policije. Bilo je to prvorazredno iznenađenje. Sa bivšim jugogeneralom Martinom Špegeljom preveslao je tadašnje savezne organe i bez ikakvih probleme i prepreka formirao hrvatsku vojsku u formi policijskih snaga nazvanu Zbor narodne garde. Čak je organizovao i paradu na stadionu u Kranjčevićevoj uz TV prenos da svi vide za šta je sve stari Boljkovac sposoban. A ni čuveni vojni film o Špegelju nije prošao bez Jožine uloge - Srbi ima da vas nema. (Krajinaforce forum)

"Ovaj tekst me je ponukao da iznesem svoja zapažanja na temu ponašanja hrvatskih bivših istaknutih komunista. Nekolicina ih je ostala vjerna svojim "idealima", ali najveći dio je iznevjerio i samog sebe, a kamo li nebi koga drugoga. Sjećam se dobro 1990. i 1991. godine kada su se na HRT vodile žučne polemike oko toga kako treba urediti državu Hrvatsku i kako organizovati za ono što je dolazilo. Na jednoj sjednici sabora čijeg vremena održavanja se ne sjećam, između ostalih bio je prisutan i Boljkovac: Upamtio sam s kakvom gorljivošću je iznosio argumente u prilog što bržeg organizovanja i opremanja njihove policije. Između ostalog rekao je i to da se ne može imati povjerenje u "stari kadar" što znači da treba temeljito pročistiti redove od Srba. Ubrzo je došlo do puštanja zatvorenika na slobodu i njihovog regrutovanja u policiju, a rezultati su vidljivi na nekoliko žarišta kao što su Plitvice, Borovo selo, Zadar, oko benkovca, Pakrac itd. Na istoj sjednici bio je i onaj tupoglavi Špegelj, koji je više ličio na četnog kuvara, nego na generala, ali i on je pokušavao nešto suvislo da kaže o potrebi organizovanja hrvatske vojske. Rekao je da je ona parada u Kranjčevićevoj samo početak, odnosno embrion u stvaranju (ispostavit će se) zločinačke HV. Dakle i on je glatko pogazio zakletvu i prekršio ustavnu obavezu. Janko Bobetko se svim silama nastojao ugurati na vrh te piramide, jer u početku nisu mnogo vjerovali u njegove "vrline". Kad je onako debeo i zadihan izišao na govornicu pušio se od znoja poput rakijskog kotla, dok su mu pluća šištala kao stari kovački mijeh. Ponavljao je neprestano:" Trebalo bi iskoristiti iskustvo nas starih vojnika..." Za njega se znalo da je izdao svoje "ideale" još 1971. godine. Pored Tuđmana bilo je tu generala i admirala kao što su Antun Tus i drugi. Uglavnom čitava plejada izdajnika. No na ljude iz mog kraja najporaznije je djelovala izdaja bivšeg komandanta glavnog štaba Hrvatske iz vremena 1942. godine starog generala Ivana Rukavine. Taj bivši španski borac sa svojim štabom bio je u to vreme smješten u selu Krbavica kod Korenice, gdje je uživao nepodjeljene simpatije tog naroda. Osim njega tu su bili Vladimir Bakarić, Jakov Blažević, Rade Žigić, Vladimir Popović...Lični pratilac Rukavine bio je jedan Krbavčanin, koji je još bio živ 1991. godine. Živio je u Rijeci kao penzionisani pukovnik. Igrom slučaja u vreme te sjednice sabora bio sam u njegovom stanu i nakon govora Rukavine ovaj je neko vreme ostao skamenjen da bi progovorio tek nakon pola sata. Čovjek nije mogao da vjeruje kako "narodni heroj" može da izda na tako jadan način. Eto to su bila ne samo moja zapažanja, nego i zapažanja velike većine našeg naroda uz izuzetak svejednovića kojima nikada neće doći iz dupeta u glavu. Ako smo i propustili ranija vremena otrežnjenja kao što je 1971. godina sada dvojbe više ne smije biti. Hrvatima se nikada ne može vjerovati. Zvao se on Boljkovac, Špegelj ili kako drukčije treba dobro paziti što govori, a boga mi i što radi. Pada mi na pamet ona priča o jednom u vreći, a drugom za stolom. Vjerovat im možeš jednako." (Krajinaforce forum)

i razvili ustašku ideologiju, sa Antem Pavelićem na čelu, 

Ante_Pavelic

Evo priče koju je ispričao Pavelićev službeni fotograf Mario Medeott.

"Bila je prava muka fotografski portretirati Pavelića, jer je na svim slikama ispadao onakav kakav je doista i bio; mrk i s poznatim razbojničkim izražajem lica. Te se fotografije naravno nisu dopale njegovoj supruzi "faraonki Mari" tako da su se po njenom izričitom nalogu snimanja opetovala u nedogled. Sve dok ne bi dozlogrdilo 'milostivi poglavnikovci'. Napokon ona je pronašla rješenje kako da njen muž izgleda blaže pred fotografima: zahtjevala je da mu pričaju viceve dok pozira. Ja sam inače zapažao prirodan osmjeh na njegovu licu jedino kada bi ugledao sina mezimca Velimira na konju ili kako svira violinu. Dečko je imao stanovitog smisla za glazbu, nosio debele naočale i vrlo čudno se smijao, zvučalo je to pomalo debilno. Zapravo neobična su bila Pavelićeva djeca. Blijedi, staklenastih očiju a kad bi im se pristupilo naglo su se udaljavala, najvjerojatnije u strahu od nepoznatih ljudi."

- s tim što su žrtve bili najviše Srbi, umjesto Židova, i s tim što je umjesto plinskih komora korišteno primitivno klanje, bacanje u rijeku, takmičenja u klanju, izumili su čak i srbosjek za brzo klanje svojih žrtava. Malj, bacanje u jame i kopanje očiju, kao i zakucavanje crijeva žrtava za plafon, bile su rasprostranjene metode širom ndh, uz paljenje pravoslavnih crkava u koje bi satjerali srpska sela.

I jedna zanimljiva priča.

"Kad su Iliju Šakotu doveli na jamu među ustašama je ugledao svog nekadašnjeg prijatelja i druga iz Kraljeve garde, nekog Delića, pružio mu je ruku da se pozdrave, taj Delić mu je pružio ruku i Ilija ga je povukao za sobom u jamu. I evo sad smo dočekali da se puška tog nesretnog Delića izvadi iz jame kao i municija dolje. I da time se potvrdi ta priča koja kruži ovim krajem. Austrijska puška Maliherka, kalibar 7.9 mm." (iz filma 'evo naše dece')

Q7PLfTm.png

Novcem ustaške emigracije pomognut, Tuđman dolazi na vlast, izbacuje Srbe iz Ustava, i počinje nasilje protiv lokalnih Srba, ilegalno se naoružava.

Njemačka pomaže Hrvatskoj u dobijanju „nezavisnosti” - Genšeru se dižu spomenici i pjeva se danke dojčland. Ipak, Srbi su dobili zaštićene UNPA zone, ali par godina kasnije, genocid u akciji oluja dovodi do protjerivanja cijelokupnog krajiškog stanovništva. Ono malo starih i iznemoglih što je ostalo, poklano je i pobijeno, a srpska imanja su popaljena. Sa 12-15% Srbi su spali na 2%, a uz sve povratke i pumpanja broja Srba, danas ih u Hrvatskoj nema više od 3%. Mile Budak bi bio ponosan. Nije istjerana trećina (tj. polovina), već 80-90% Srba. Tuđman, ponosan, izjavljuje - nije bitno da li će Srba biti 3% ili 4%, bitno je da ih više nema 12%. 

knin_zastava_antegotovinacom.jpg

"Pa ljudi moji pogledajte tu fotografiju!

Na njoj je jedan iskompleksirani bivši Titov general koji je imao velike zasluge "boreći se" pod "jorgan planinom" baš kao i većina njegovih zemljaka, koji su išli u partizane samo onda kad ih je bilo stid zbog usranih gaća.(Joža Horvat-"mačak pod šljemom"). Kad po njegovom sudu nije bio adekvatno nagrađen on je sam sebe uz pomoć Krleže i druge bratije sebe proizveo u "povjesničara, doktora nauka i akademika. Jedan pomućen um liječio je svoje komplekse čineći stravična nedjela. U pomoć je pozvao okorjele ustaše pa čak i one preživjele iz drugog sv. rata. Izdanak najkrvoločnijih hercegovačkih ustaša čiji su otac i braća zađubrili u ustaškoj uniformi-Gojko Šušak (zamislite-Gojko?!) inače buregdžija u kanadi bio mu je desna ruka. Tu je i maloumni zločinac Gotovina, sin Dalmacije one odane ustaštvu i srbožderstvu...Sliku upotpunjava nekoliko zadriglih šupljoglavčina, kojima je rečeno da su uradili junačko djelo kada su ubijali i palili kuće nezaštićenih staraca. I sada čemu mi treba da se čudimo? Tome što se i među Hrvatima nađe poneki nezaluđeni čovjek? Nađe se i takvih koji uviđaju do kakvog ništavila ih je dovela dugogodišnja indokrinacija od strane njihove crkve i ustaška ideologija. Međutim u velikoj su opasnosti poput onog autora filma "oluja nad Krajinom" ili onog njihovog ustaše Levara iz gospića, koji se usudio reći ponešto od istine. Nađe se poneko poput Lordana Zafranovića pa kaže neku sitnicu, ali malo je to. Premalo i preslabo. Trebat će njima vremena da se izliječe od kompleksa stvaranog stoljećima. A od iskompleksiranog čovjeka nema goreg!" (sa kf foruma).

a srpski antifašistički pokret Draže Mihajlovića, koji je bio Titov rival, izjednačen je sa ustašama, što je predstavljalo jednu od najgnjusnijih Titovih podvala. 

"Ja onda stvarno ne znam protiv koga su se naši djedovi borili u jedinom antifašističkom pokretu koji je djelovao u Jugoslaviji a to je partizanski."

"Pa ako ne znaš, evo da ti ćika Muhamed objasni. Naši "djedovi" su se borili protiv vaših "djedova", jer su vaši "djedovi" bili saradnici nemačke okupacione sile, vojska monstruozne državne tvorevine tzv. NDH, koja je imala za cilj "oslobođenje" Hrvatske, Bosne i Hercegovine, Srema, Baranje, pa sve do Zemuna od srpskog stanovništva. To je realizovala na posebno okrutan način, masovnim ubijanjem, klanjem i deportacijom srpskog, jevrejskog i romskog stanovništva u logore smrti koje je institucionalno oformila ta tzv. država. Zamisli samo koliko je tvoj "djed" morao biti ponosan na nezamislivu kreativnost te vaše države, koja je prva i jedina u svetskoj istoriji oformila logore za decu.  A to što bi ti svog "djeda" prikačio uz one koji su se borili protiv fašističkih okupatora, to je prilično ogavno. Ne ide, to brate! Od svih partizanskih jedinica, sve do kraja 1943. godine, brojno stanje je bilo od 98% Srba. Ne moraš ti ovo moje prihvatiti zdravo za gotovo, uzmi na primer neki "Zbornik ...neke od...narodnooslobodilačkih brigada", pa da vidiš nacionalni sastav tog partizanskog pokreta. Jedina zemlja u porobljenoj Evropi, koja je imala dva antifašistička pokreta, i to je istorijska činjenica koju su jugoslovenski komunisti pokušavali da prikriju čisto iz praktičnih razloga, nije im išlo u prilog da je još neko zaslužan za pobedu nad okupatorom, ali svetska, objektivna istoriografija potvrđuje moje reči. Eto, ćika Muhamed ti je ukratko objasnio, uputio te na to da čitaš, ali nemoj da čitaš knjige neofašističkih povijesničara koji imaju dobre apanaže od vlade nove Nezavisne države Hrvatske, da bi stvorili neki novi utisak o hrvatskoj državnosti. Čitaj neke knjige pisane na osnovu nemačkih vojno-istorijskih arhiva, britanskih i sovjetskih arhiva, pa vidi šta da radiš sa svojim "djedom"." (sa b92)

U novoj Hrvatskoj, nose se ustaške uniforme, pjeva Jasenovac i Gradiška Stara, napadaju Srbi koji dolaze ili se vraćaju, dižu spomen ploce Francetiću. 

"Kada sam dolazio u posetu mojoj tetki (u Hrvatskoj), zamolila me je da pokupim njenu ćerku iz srednje škole.

Naravno došao sam po nju, ali ona nije htela da uđe u kola, jer se plaši da je drugari ne bi videli u autu sa srpskim tablica. 
Ja sam i dalje u čudu, strašna hegomonija vlada u Hrvatskoj."
(sa b92)

U novoj Hrvatskoj ...........

U Zagrebu uskoro misa za ustaške zločince, među njima i notornog generala

bazilika.jpg?width=765&height=400

U BAZILICI Srca Isusova u Palmotićevoj ulici u Zagrebu, u ponedjeljak, 24. rujna, održat će se “sveta misa zadušnica” za, kako se kaže u najavi, “35 hrvatskih mučenika, visokih časnika, generala i pukovnika Hrvatske vojske NDH”.

“Ti časni mučenici su: Artur Gustović, Đuro Grujić, Tomislav Sertić, Ivan Markulj, Ivan Tomašević, Slavko Skoliber, Zvonimir Stimaković, Mirko Gregorić, Bogdan Majetić, Franjo Dolacki, Muhamed Kromić, Antun Nardelli, Julio Fritz, Josip Šolc, Vladimir Metikoš, Rudolf Lukanec, Miroslav Sacher, Ivan Severović, Romuald Manola, Ivan Kurelac, Dragutin Mesić, Rudolf Setz, Mićo Mičić, Zvonimir Jakšić, Vladimir Majer, Petar Sabljak, Anđelko Grabić, Ivan Pojić, Nikola Mikec, Zlatko Šintić, Franjo Džal, Antun Schuh, Hinko Hubl, Julio Niderlender, Dragutin Čanić”, stoji se u najavi ovog klerofašističkog okupljanja, najavi koja otvoreno glorificira ustaške zločince.

Ustaški general: “Sve što hoda na dvije noge ubijte, a sve što hoda na četiri noge dovedite"

Spomenuti ustaški generali i časnici osuđeni su na smrtnu kaznu nakon Drugog svjetskog rata na suđenju u Beogradu zbog strašnih zločina koji su počinjeni po njihovim naređenjima. 

Primjerice, general Antun Nardelli vodio je vojne operacije ustaških snaga u istočnoj BiH, a ostalo je zapamćeno njegovo naređenje svojim vojnicima da "sve što hoda na dvije noge ubijte, a sve što hoda na četiri noge dovedite". Tu je i general Tomislav Sertić koji je vodio operacije klanja Srba u Lici.

Sve to ne zaustavlja osobe iz crkve u Palmotićevoj da za njih održe “svetu misu zadušnicu”, što i nije iznenađenje jer se u istoj bogomolji održavaju svake godine i mise za Antu Pavelića.

index.hr. 20.09. 2018.

"KATOLIČKA CRKVA, gospodo, to je adresa za slenje žalbi na ustašizaciju i fašizaciju Hrvatske, ali ne katolička crkva u HRV, već u Vatikanu. Samo oni to mogu da zaustave. Evo, u ponedeljak, u ZAGREBU, održaće se misa za pokoj duše 35 ustaških generala, streljanih 1945 g." Ratko Dmitrović twitter

"Не разумем каква је разлика између две када је у НДХ било укључено пуно свештенства из Ватикана? Степинац за свеца?"

"Нека њима њихових а нама наших светаца.Сви имају свеце (наше представнике пред Богом)по заслузи.Сваком своје,само се не мијешати са њима."

"Истина, само да то не одведе у потпуну негацију геноцида у НДХ.."

"Они свакако негирају на нама је да сачувамо истину."

"Под условом да постојимо, морамо да сачувамо наш род ако се надамо да сачувамо истину..."

"Sve je ovde u redu sem jedne sitnice: Trebalo je streljati nekoliko puta više"

DnjwOieXsAE1gBi.jpg

"Oni su se u poslednja tri rata lepo pobrinuli za svoje borce. Srbija se prema svojim borcima u poslednja tri rata ponašala kao da su borci protivničke vojske."

"Boze svasta, a ko je spasio ustase posle rata? Pa pavelic se skrivao u Vatikanu preko DVE GODINE posle rata i odatke pobegao u Argentinu preobucen u svestenika."

"Не заборавимо и Немачка. Ово су њихови пробни балони."

"Hrišćanski je moliti se i za krvoloke. Svi smo božija stvorenja prije svega. Ne treba zabraniti molitve ni za jednu dušu ma kakva ona bila od Boga je. Ali ako ste nevjernik, onda je to u redu zabranjivati."

"Коме да се жалимо? Ватикан их је направио."

"Нисам веровао да сте толико наивни. Шта је каптол радио без благослова ватиканѕ?"

"Tačno tako !"

"I za pokolj u Drugom svetskom ratu."

(komentari sa tvitera)

a srpski antifašistički pokret Draže Mihajlovića, koji je bio Titov rival, izjednačen je sa ustašama, što je predstavljalo jednu od najgnjusnijih Titovih podvala. 

"Mala digresija:

Ovo ću napisati primjerak jednog od letaka, koji je umnozen i tadasnji partizanski komandant kordunaskog podrucja Joco Eremic, primio ga je od drugog partizanskog komandanta iz Like Steve Kosanovica Jabucara. Nekoliko letaka slične sadrzine je djelo srpskih intelektualaca partizana sa Korduna, neki od njih su sudjeni na smrt strijeljanjem: Zegarac Ilija, Momcilovic Milan, Mrkic Marko, Korac Veljko i Vujicic Ljubo. Desetina njih je sudjena na vremenske kazne.. neki oslobodnjeni optuznice a neki pobjegli. Za sudjenje navedenih partizana najviše su zasluzni Andrija Hebrang, Stevo Krajacic, Vladimir Bakaric i Ferdo Culinovic. Bitno je napomenuti da se je gotovo čitavo vrijeme rata na podrucju Korduna nalazio Centralni Komitet Hrvatske i sve i jedan značajni rukovodioc komunisticke Jugoslavije. Kordun, Banija i Potkozarje - Najznacajniji su za stvaranje Bihacke Republike - gdje su stvoreni uslovi za održavanje ZAVNOBIHa i AVNOJ-a (Odnosno tijela koja su kasnije prerasla u Skupstine BIH i SFRJ)." (sa kf foruma)

Napisani letak nije kompletan:

,,....kao rezultat borbe u kojoj su dali svoje zivote na hiljade najodabranijih sinova Like, Korduna i Banije, nikao je ZAVNOH kao vrhunac zločina i prevare, niklo politicko tijelo, koje treba da sve vase napore prinese na oltar spasa hrvatskog naroda i ocuvanje Nezavisne države Hrvatske. Vasi jurisi, vase popaljene kuce, vasa krv stvorili su Zemaljsko Antifasisticko Vijece Narodnog Oslobodjenja Hrvatske, koje za uzvrat i priznanje treba da zbrise ime srpskog naroda i da dokrajci Pavelicevu namjeru srpskog istrebljenja. Da li možeš ti Srbine biti zadovoljan sa ZAVNOH-om u kome gospodare Nazori, razni Sime, Greguric i Filip. Da li ti možeš priznati svojim predstavnistvom ono tijelo u kojem sjede ustaški i domobranski oficiri, koji su lili srpsku krv po Bosni, Lici, Kordunu i Baniji. SRBI! Oni ne mogu zastupatinase interese i biti tumaci raspoloženja i mišljenja našeg naroda. Milioni srpskih zrtava i hiljade palih srpskih glava, prevrnut će se u grobu kad vide šta se kod nas zbiva, kad vide sto napravise od naše velike i lijepe otadzbine Jugoslavije. Rasparcase je i raskomadase na desetke naroda i narodica, komadaju i cijepaju gore nego sto su to cinili Nijemci. Nas Srbe misle zuvjek odijeliti od majke Srbije i dicnog Beograda. Već su vam brisali ime, zabranise vase pismo cirilicu i vasu himnu i prisilise vas da se ljubite s onima koji su nas juče klali. Sve to nije nikakvo cudo ako znamo da u nijednom visem forumu Hrvatske i na odgovornijim mjestima nema Srbina. Tu je mjesto Hrvatima. U AVNOJ-u, u ZAVNOH-u, partizanskim forumima, a tebi Srbine? Tebi je mjesto na bunkeru i zici.

BRACO I DRUGOVI PARTIZANI! Vi zavedeni i prevareni, za koga vi lijete svoju krv, šta cuvate?

Kuce ne, jer ih nemate, popalise ih braca Hrvati, majku i djecu ne, jer ih poklase ustaše i domobrani. Imovine ne, jer je unistise i opljackase. Zašto se onda borite, za slobodu i veliku Hrvatsku, da sacuvate hrvatski narod od odgovornosti za zločine učinjene nad Srbima. Borite se da pomognete zbrisati zauvijek ime srpsko u Lici, Kordunu i Baniji. Da li ćeš to dozvoliti smjeli borce, da se preko partizanskog pokreta srusi ono što se nije moglo ni preko ustaškog. Ne smijes zaboraviti Srbine, da je partizanski i ustaški pokret hrvatskooslobodilacki pokret. Ko se bori u našim divizijama i brigadama NOV-e Hrvatske? Komandant Hrvatske je Ivo Rukavina, rodjak glasovitog krvnika Juče Rukavine, komesar Hrvatske isto je Hrvat, komandant korpusa opet Hrvat, a komesar korpusa ustaško dijete i ustaški brat Veco Holjevac. Gdje su braca ovom omiljenom borcu i ”junaku„ na Kordunu. U borbi ste vi Srbi, vi jurisate na bunkere, vi lijete krv za Hrvate u vasim jedinicama. Oni ili vam KOMANDUJU ILI TLACE vase rođene u pozadini i po komandama podrucja.

Partizani, komandiri, komandanti i komesari koji niste izgubili srpski osjecaj i ljubav prema svom patnickom narodu, promislite o tome svemu pa ćete doći do uvjerenja da ste vi slijepo oruzje u rukama naših neprijatelja. Zar ne vidite da je vasa glavna borba usmjerena protiv četnika, dakle protiv brace, a samo zato da se međusobno sto vise iskrvimo i oslabimo kako bi stotine i hiljade naših nevinih zrtava ostalo neosveceno. SRBINE NE PUCAJ NA SRBINA. Udri ustašu koji ti nemilice pljacka kucu i kolje djecu i majke. Ne budite grobari sami svoje buducnosti i slobode. Srpske majke! Vi najvece patnice i mucenice zašto porodiste sinove da ih nejake i maloljetne guraju na bunkere. Zašto porodiste kceri da ih neudane i nevine vuku i razvlace po stabovima da se nasladjuju sprskom mladoscu hrvatski zlikovci. Majko! Sinovi ti izgibose, kceri ti propadose. Ko će ti nastaviti potomstvo? Trgni se, probudi se. I ti možeš nešto učiniti za spas svoga naroda i svoje otadzbine. Razbij svoju organizaciju AFZ-a preko koje se samo siri nemoral i nepostenje u naše familije. Istrgni se, ne da se, i tu ti Hrvatice gospodare. One brisu naše obiteljske zivote.

SRBI! Zaboravimo sve sto nas je ikada dijelilo. Pruzimo si bratsku ruku i krenimo zajednicki naprijed. Otrgnimo se od onih koji nas vode putem propasti i već sada traže nacina kako bi stvorili neprijateljstvo i poveli borbu sa našim velikim demokratskim saveznicima. Engleskom i Amerikom u ime kojih je predsjednik britanske vlade Cercil u svom nedavnom govoru otvoreno izjavio da će saveznici omogućiti povratak nasem kralju u oslobodjenu otadzbinu. A taj dan nije daleko, saveznici su već stupili na tlo Italije.

(Moja primjedba - Ovaj dio potvrdjuje namjere komunista-partizana da se bore protiv saveznickog iskrcavanja u Dalmaciji 1943. za razliku od originalnih partizana i četnika Djuica koji su nastojali da stvore mostobran da bi omogućili iskrcavanje Engleza i Amerikanaca - u ovo vrijeme pisanja ovog letka saveznici su se već iskrcali u Italiji - ali je Titov i komunisticki otpor prema tom iskrcavanju octio bio predmet i ovoga letka. - Kraj primjedbe, dj zombi.) Odlucna borba je zapocela i nas ne smiju dijeliti nikakove partije ni razna politicka opredjeljenja. Dvanaesti je cas. Cujte i primite srcu ovu poruku srpskih patriota, cujte nas glas sa srpskih planina.”

SLOBODNE SRPSKE PLANINE

9. septembar 1943. godine

Vasi jurisi, vase popaljene kuce, vasa krv stvorili su Zemaljsko Antifasisticko Vijece Narodnog Oslobodjenja Hrvatske, koje za uzvrat i priznanje treba da zbrise ime srpskog naroda i da dokrajci Pavelicevu namjeru srpskog istrebljenja. Da li ćeš to dozvoliti smjeli borce, da se preko partizanskog pokreta srusi ono što se nije moglo ni preko ustaškog. Ne smijes zaboraviti Srbine, da je partizanski i ustaški pokret hrvatskooslobodilacki pokret. 

Dnjv0WwXgAEiqAE.jpg:large

Da li ćeš to dozvoliti smjeli borce, da se preko partizanskog pokreta srusi ono što se nije moglo ni preko ustaškog. 

"Licemjerje komunizma. Nisu se libili da nam u oči kažu šta misle o Srbima. To samo pokazuje pravo lice komunizma i njihove genocidne ideologije, koja ima za zadatak da ukloni sve religiozne narode i uspostavi Novi Ateistički Poredak. Ova žuta demokratska banda samo nastavlja prljavi posao koga su započeli komunisti i ustaše. NEĆE SE ZAUSTAVITI DOK NAS GOD NE IZBRIŠU SA LICA ZEMLJE !!! Svaki živi Srbin predstavlja za njih prjetnju !!!" (iz opisa video klipa)

Ivan Stevo Krajačić Srbima na otvaranju spomenika u Jasenovcu: "Malo smo vas ovde pobili". 

"Dajte neki dokument gde piše da je to rekao ili nekog ŽIVOG i NEPRISTRASNOG SVEDOKA !!! Ne kažem ovo jer "volim Hrvate" (možete videteti moje prepiske sa hrvatskim desničarima i drugima) nego zato što ova stvar ne može da ostane na nivou rekla-kazala (ako ćemo ozbiljno da pričamo o istoriji)."

"Ovo nema veze sa ni Hrvatima, ni sa desničarima. Ovo ima veze sa komunistima. Podjela na lijevo i desno, na crvene i plave, na naciste i komuniste, na socijaliste i kapitaliste je već odavno smiješna svakome ko se imalo razumije u geopolitiku. Prava podjela je na GLOBALIZAM Novog Sekularnog Poretka ( nacioanal-socijalizam, tj NACIZAM, internacional-socijalizam, tj. KOMUNIZAM i demokratski socijalizam, tj. socijal-demokratija ili samo DEMOKRATIJA ) i ANTIGLOBALIZAM starog judeohrišćanskog poretka ( nacionalizam i patriotizam ). To je danas jedina prava podjela. Sve ostalo su manipulacije. Ovo je izjava Krajačića na skupu u Jasenovcu. Nije bio nikakav zapisnik, niti je vođen stenogram, šta je ko kome rekao privatno. Ovo je izjava osoba koje su to čule. To je potpuno logično. Ustaše su bili hrvatski pokret, a komunističko rukovodstvo je većinom bilo hrvatsko-slovenačko. Ustaše i komunisti su sarađivali od 30-ih godina 20. vijeka na rušenju Kraljevine Jugoslavije. Sarađivali su i u ratu. Komunisti nikad nisu imali plan da napadnu Jasenovac, a ako bi to neko i potencirao, tajanstveno bi nestao preko noći. Na kraju imamo i Titovu izjavu koju je zabilježio Ficroj Meklejn. Na upit šta misli o tome što ustaše vrše genocid u Jasenovcu nad Srbima, Tito je odgovorio: "Ne mari. Da ih nisu poubijali, naš partizanski pokret ne bi se održao ni tri nedjelje". U martu 1943. godine partizansko rukovodstvo sklapa primirje u Zagrebu sa NIjemcima i ustašama, čuveni martovski pregovori. Tito je poslao Koču Popovića, Vladimira Velebita i Milovana Đilasa. Dogovorili su primirje, što je automatski značilo: I dalje koljite Srbe. Nećemo vam smetati. A ako znamo da su oni koji su u ustaškim uniformama ubijali Srbe, od jeseni 1943. godine, nastavili ubijati Srbe u partizanskim uniformama, potpuno je jasno o čemu se radi. Zato ne vidim zašto bi bilo neobično što se Krajačić poistovijetio sa ustašama ? To je posve logično."

"Tačno je sve za ove gadosti što je rekao Krajičić za Srbe i Jasenovac, a to je rekao kad se malo napio, pa mu se istina izmakla, i nije džaba poslovica: "U vinu je istina". O tome je pisao i istraživački novinar Ratko Dmitrović, evo šta kaže u ovom članku: http://goo.gl/iZrS1I Ratko Dmitrović: "U tom smislu valja spomenuti da se Krajačić, prilikom otvaranja Memorijalnog muzeja Spomen područja Jasenovac, 4. juna 1968. godine, na svečanom ručku u obližnjem motelu, posle nekoliko čaša rakije, obratio srpskoj delegaciji iz Beograda: „Malo smo vas ovdje pobili“. Da ovaj incident ne preraste u veliki politički i bog zna kakav još srpsko-hrvatski sukob sprečio je lično Josip Broz. Samo tri godine kasnije buknuo je „maspok“, rođeno je „Hrvatsko proljeće“ čiji je osnovni cilj bio stvaranje samostalne države Hrvatske."

"Kako je moguće da su Josip Perković, Zdravko Mustač i Ivica Račan, kao "uvjereni komunisti" 1990. godine u Hrvatsku doveli cca 150 ustaša iz tuđine? A jednostavno: isto su kao i Stevo Krajačić bili prikrivene ustaše."

(komentari sa yt)

Alojz Stepinac, poglavar Katoličke crkve ndh, bio je predvodnik katoličkog klera koji ne samo što je nasilno pokrštavao Srbe, koji su u Slavoniji na primjer bili u većini, već su i veoma aktivno učestvovali u klanju, i bili na čelu logora Jasenovac, koji je po broju žrtava treći logor smrti u holokaustu - s tim što su žrtve bili najviše Srbi, umjesto Židova, i s tim što je umjesto plinskih komora korišteno primitivno klanje, bacanje u rijeku, takmičenja u klanju, izumili su čak i srbosjek za brzo klanje svojih žrtava

U Jugoslaviji su postojala dva centra moći - osovina Zagreb/Ljubljana i beogradski kadar, i ovaj latentni sukob tinjao je u Titovo vrijeme.

I da vidimo šta se još dešavalo u Titovo vrijeme.

"Na goli otok se išlo i zbog ruske pjesme i zbog gledanja ruskog filma ali i zbog političkog vica. Novinarka Jovanka Lebl svoje iskustvo opisuje u knjizi "Ljubičica bela". Ona se zabavljala sa budućim direktorom politike Čukićem. Mladić i djevojka oboje radi u politici, sve najnormalnije. I on joj ispriča vic. Da je Jugoslavija dobila veliku nagradu iz hortikulture jer je odgojila najveću ljubičicu bijelu. Druže Tito ljubičice bijela. Hahaha i na tome se završilo. I sad je on to prijavio udbi da je ispričao i sad udba čeka nju dal će ona njega da prijavi. Djevojci ne pada na pamet. I ode na Goli otok, odrape je i prošla je ubi Bože. Evo zbog vica."

"Iz filma "Goli otok, ostrvo zla"

7KTZbyc.png

Domovinski rat pretvara se u mit, laže se debelo i gnjusno. 

Proslo je poprilicno vremena odkako sam rekao da su istoriske knjige napisane i da se samo ceka momenat pustanja istih u promet .

Desavanja se velikom brzinom dogadaju tako da smo vec sad svedoci lazi i prevara po skolama i javnim medijima , cime se brusi hrvatski dragulj . . .

Sistem je laz , obmana i prevara .

Jednom je , cini mi se Holbruk , to i rekao ; parafraziram "ko ima moc i silu , ima privilegiju da ne potvrdi i potpisano , a kamoli usmeno receno" . . .

Sad to povezi sa izjavama koje su davali i Sloba i Karadzic i nasi generali i mnogi u Hagu , obavjestavajuci da postoje potpisani dokumenti sa visokim predstavnicima  , a dobivali konstantno od njevih "eksperata" da to nije tacno , da su izmisljotine itd. itd.

Mnogi potpisani dokumenti od strane zapadnih sila i nasih predstavnika su bestraga nestajali .

Kako ?

Tako sto je Srbija davnih dana bila okupirana i odredeni faktori potkupljeni ili ako nisu mogli biti potkupljeni bili su smenjivani i dovodeni poslusnici .

E vidis tim sistemima se baratalo i barata danas po Hrvatskoj .

Iz videa: "Jakov Sedlar je bivši vaterpolista, jedna vrlo problematična ličnost,ovaj Roman Leljak je bio u zatvoru 4 godine jer je falcifikator, ukrao je milion evra, što je ovaj što je izdao knjigu "Mit o Jasenovcu", njemu je falcifikovanje u krvi, on to radi cijeli život, on je bio u zatvoru radi toga, ali je to potpuno beznačajno u odnosu na činjenicu gdje oni to rade, oni to rade na državnoj televiziji konstatno, prije je bio onaj Vukić, prije nekoliko mjeseci, o tome je dakle riječ, iza toga stoji država, tu nevladinu organizaciju kojoj pripada i Leljak i koja financira njegove knjige, financira ministarstvo branitelja vlade hrvatske, da se mi ne lažemo"