gnr

Tri hrvatska genocida - ustaštvo suština hrvatstva

Recommended Posts

On 3/29/2018 at 4:58 PM, gnr said:

Svi znamo šta se desilo u Drugom svjetskom ratu - najcrnje poglavlje Holokausta, od koga su se zgražavali i sami SS-ovci, pa i sam Hitler, da ne govorimo o Talijanima

"Svašta sam preturio preko glave, svakakvog sam se zla nagledao, otupio i ogrubio, ali uvijek kada posegnem za ovom knjigom, gorkom hronikom užasa ovaj me dio potpuno zgromi: "Na jednom kocu - nabijeno djete! Hrvatski zlikovci su djevojčicu nabili na kolac i tako je ostavili. Nabijena na kolac između nožica, i tako ostavljena smrzla se na studeni i izgledala je kao kakva lutka. Bila je potpuno gola. Samo joj je između nožica curila krv, pa niz kolac i tako crveni mlaz krvi se zaledio. Jedva sam skinuo to djete sa koca. Djevojčica se zvala Milena Lalić i rođena je 1944. godine. Nije imala ni godinu dana a krvnici je bezdušno nabiše na kolac." 

(komentar sa kf foruma)

Suđenje mučiteljima iz konc logora Lora, u kome su na najgnusniji način mučeni splitski Srbi, pretvara se u farsu, 

Ide se i dalje. Sad se dijele i odlikovanja.

AJgkjAu.png

fJ2CGcA.png

Evo je, to je taj izraz lica, dalje nema potrebe komentirati!

7aSGNqZ.png

6dcqJde.png

wThMtVR.png

Suđenje mučiteljima iz konc logora Lora, u kome su na najgnusniji način mučeni splitski Srbi, pretvara se u farsu, 

"Odlikovanje za ženu koja je mučila Srbe je skandal"

Predsednik Saveza Srba iz regiona Miodrag Linta odluku o odlikovanju Tanje Belobrajdić okarakterisao je kao skandaloznu.

IZVOR: TANJUG PETAK, 4.01.2019. | 19:13

screenshot

Predsednica Hrvatske Kolinda Grabar Kitarović odlikovala je Tanju Belobrajdić, ženu koja je učestovovala u mučenju Srba u zloglasnom logoru Lora.

Belobrajdićeva je odlikovana orednom za posebne zasluge stečene u ratu, a Linta kaže da je to i pokazatelj da je Kitarovićeva zaštitnik ratnih zločinaca.

Inače, reč je o odluci Grabar Kitarović od 28. novembra prošle godine, povodom koje se juče oglasila i Inicijativa mladih za ljudska prava, obrativši se Uredu predsednice Hrvatske upitom u kojem od nje zahtevaju objašnjenje čime je Belobrajdićeva zaslužila odlikovanje Republike Hrvatske - Red hrvatskog trolista. 

U tom upitu se navodi da su o kontroverzama vezanim za Tanju Belobrajdić i potencijalna kršenja ljudskih prava za vreme devedesetih godina u Vojno-istražnom centru Lora pisali su brojni ugledni novinari i nezavisni istraživači. 

Osim toga, Dalmatinski komitet za ljudska prava 2009. godine državnim organima je podneo krivičnu prijavu protiv Belobrajdićeve zbog "osnovane sumnje da je u razdoblju od početka aprila do sredine avgusta 1992. godine u prostoru VIC-a Lora u Splitu, u kojem su bili smešteni ratni zarobljenici srpske nacionalnosti, ove brutalno premlaćivala, mučila i vređala njihovo lično dostojanstvo osobito uvredljivim i odvratnim postupcima, navodi se između ostalog u pismu Kolindi Grabar Kitarović. 

U saopštenju Saveza Srba iz regiona navodi se da je Belobrajdićeva devedestih godina prošlog veka bila supruga zloglasnog komandanta logora Lora Tomislava Duića, a posebno se isticala u zverskom mučenju Srba, saopštio je Savez Srba iz regiona. 

Belobrajdićeva u ratu je bila pripadnik 72. bojne Vojne policije i svakodnevno je boravila u vojno-istražnom centru Lora. 

Lora je od 1992. do 1997. godine bila logor smrti i kroz njega je prošlo preko 1.000 srpskih civila, vojnika i ratnih zarobljenika koji su svakodnevno strahovito psihofizički mučeni a utvrđeno je da je najmanje 70 logoraša ubijeno, navodi se u saopštenju. Linta kaže da je odluka Kitarovićeve skandalozna, ali i očekivana. 

On ističe da činjenice jasno potvrđuju da je Tanja Belobrajdić posebne zasluge u ratu stekla sadistički mučeći Srbe i da je to bio glavni razlog da joj Kolinda Grabar Kitarović dodeli i adekvatan orden tzv. Red hrvatskog trolista. 

Inače, pomenuti orden je bio zvanični znak Domobranstva i avijacije u zloglasnoj NDH. 

Kako se navodi u saopštenju Saveza Srba iz regiona, u Hrvatskoj je postalo sasvim normalno da ratni zločinci dobijaju nacifašistička i druga odlikovanja. 

Prema mišljenju Linte, potpuno je jasno da je Kolinda Grabar Kitarović jedan od glavnih zaštitnika ratnih zločinaca koji se slave kao heroji i dobijaju odlikovanja jer su doprineli stvaranju skoro etnički čiste Hrvatske čiji je temelj zloglasna NDH.

Ali pravo lice hrvatske danas je

Jedan od naslova:

"CURE PRLJAVE TAJNE PANTOVČAKA Kolinda bila na večeri s Bujancem nakon emisije protiv Plenkovića: 'Ona voli škampe i pjenušac, a mi smo jeli kamenice' (jutarnji.hr.31.12.2018)

Kolinda%20Grabar%20Kitarovi%C4%87,%20Velimir%20Bujanec

DvrFWmFWoAA3v6t.jpg:large

I sami komunisti iz zagrebačke osovine započeli su maspok, počela su pjevanja nacionalističkih pjesama, pravljeni su spiskovi za likvidaciju, Hercegovina, poprište velikih pokolja Srba iz II svjetskog rata od strane „crnaca” Francetica Jure i drugih ustaša, je tražena kao proširenje Hrvatske. Tito je lukavo naizgled popustio Srbima, da bi 1974 donio Ustav kojim je otvorio vrata daljem uništenju Srbije i bujanju hrvatskog nacizma, koje je uslijedilo ubrzo poslije Titove smrti.

Država Jugoslavija i Tito je još uvijek bio živ. I komšinica ga moli da govori tiše. Koliko znači ovaj internet i ovo moderno vrijeme. Sve se polako saznaje.

'Mogu samo da im kažem da sam im zahvalan što su moju ženu sa Banije proterali u Beograd, kao devetogodišnju devojčicu. Zahvaljujući tome mi svoju decu možemo da vaspitavamo u slobodi i srpskom nacionalnom duhu. Inače su i moji poreklom sa tog prostora (Ilok i Vinkovci), pa dobro znam kako su prolazili i 1914. i 1941. i 1991, ali i za vreme MASPOK-a početkom sedamdesetih, kada je moj deda išao odavde da tamo ponovo podiže porušene nadgrobne spomenike svoga oca i babe, a komšinica ga molila da govori tiše, da neko ne bi primetio da su joj došli gosti iz Srbije. Sreća je naša što smo se u Beograd preselili 1936. (cela porodica) inače niko ne bi preživeo masakr iz 1941.''

(komentar sa B92)

Sa Hrvatima su po genocidnosti jedino možda usporedivi Albanci. Mada je to veeeliko pitanje. Nije nikakvo čudo sto su Čeku i Mesić veliki prijatelji.

"Danas Hrvatska na sve strane reaguje, upućuje diplomatske note i smišlja tajno i javno, kako  bi napakostila Srbiji, proziva je da daje utočište nelegalnoj i nelegitimnoj Vladi Republike  Srpske Krajine u izbeglištvu. S kojim pravom? Zar pravo da određuju oni koji i dalje slave ustašku grobnicu u Blajburgu, oni koji su na sve načine pomagali šiptarsku borbu za  otcepljenje od Srbije, obučavali šiptarske teroriste, pomagali matrijalno i moralno, oni koji se  na najbestijalniji način podsmevaju srpskim žrtvama u Jasenovcu i na dugim mestima,  pravdajući te žrtve žrtvama u Srebrenici, koju izmisliše i smisliše da umanje istorijsku  odgovornost za sve što su učinili.'' (krajinaforce forum)

i najnoviji slučaj:

Sscp6K9.png

fawXJq9.png

E sad... Ovih 1.6K=hiljadu i šesto lajkova. Nije malo i to sve govori.

Naprimjer, facebook stranice hrvatskih antifašista i slične, ne mogu dobiti ni blizu ove brojke.

Očito je da Tv bujica i ovaj Bujanec nije neko koga se može svesti na nebitne desničare bez pristaša.

GF8zEDM.png

isto 1.2K.

21eaZxx.png

I najbolji primjer, voze se uz muziku tomsona i dobili 3 hiljade lajkova... a kažu da je u Hrvatskoj većina ljudi antifašistički opredjeljena...

Nek neko nađe dvojicu-jednog voditelja emisije i jednog saborskog zastupnika koji se voze u autu uz partizansku pjesmu i koji kao od šale dobiju 3 hiljade lajkova.

Neko nekoga laže u vezi fašista i antifašista u Hrvatskoj, ima li uopće ovih drugih.

JZmdGvx.png

aRlN2nN.png

i ovo isto:

Fiu8eHk.png

Hahahaha , eh ta Cokolinda . . .

Znade li iko , kako se ona u stvari   probila   i dosla na vlast ?

Došla je na vlast, između ostalog, zato što je u Hrvatskoj dovoljno reći da vlast nije dovoljna hrvatska, pa malo propagande, pa se mase dignu i odmah izaberu nekog drugog. 

Kada je pobjedila Josipovića, pjevalo se po Zagrebu "Zovi samo zovi", sve u stilu da se kao eto vratilo hrvatstvo i da se lakše diše. A Josipović PO NIČEMU nije bio antihrvatski predsjednik. Pišem ovo jer nije dovoljno da ju neko gura izvana, NAROD JE TAJ koji napravi većinu posla - dakle da narod nije takav ona ne bi pobjedila. Tako da ne bude priče o masonima, nsp, ovima i onima koji su nju kao doveli.

On 2/1/2019 at 4:42 PM, gnr said:

Došla je na vlast, između ostalog, zato što je u Hrvatskoj dovoljno reći da vlast nije dovoljna hrvatska, pa malo propagande, pa se mase dignu i odmah izaberu nekog drugog. 

. Pišem ovo jer nije dovoljno da ju neko gura izvana, NAROD JE TAJ koji napravi većinu posla - dakle da narod nije takav ona ne bi pobjedila.

Tako da ne bude priče o masonima, nsp, ovima i onima koji su nju kao doveli.

Cokolinda je , dok je "bila pomocnica generalnog sekretara NATO-a" pripremana i brusena da preuzme kormilo Hrvatske .

Narod nigde u svetu nema snagu da izabere svog predsednika pa tako ni ovde .

Jer da ima , onda bi ti izabrani narodni predsednici kao prvo , pozatvarali mafijase , a ne sto se oni svakim danom kote ko zecevi , sve vise i vise .

Narodne mase se samo osluskuju od strane tajnih sluzbi da bi mogli bolje da pripreme svog eksponenta , a izabranicima se pise biografija koja je bezprekorna i slaze se sa izabranim karakterom .

Budi siguran da govorim istinu .

Cokolinda je , dok je "bila pomocnica generalnog sekretara NATO-a" pripremana i brusena da preuzme kormilo Hrvatske .

To je samo teorija.

Stvar je u narodu, da se Hrvati ne pale na priču ''Nisu pravi Hrvati na vlasti'' ne bi ona ni pobijedila niti je bila favorit u duelu sa Josipovićem i onda je imala bolje nastupe na tv duelima i povukla je ono najjače - priču o Tuđmanu, hrvatstvu i kraj priče. A to oko zatvaranja mafijaša, to je druga stvar. I ako su je ovi izvana pripremali - bogami su se i oni jako iznenadili, dakle nema tu neke logike.

Narodne mase se samo osluskuju od strane tajnih sluzbi da bi mogli bolje da pripreme svog eksponenta , 

I da je tako, sve bi bilo uzaludno da su Hrvati drugačiji. Na narodu je odgovornost. Ne valja to gledanje "Sve se to radi iz velikih centara", samo je pitanje kad ćemo reći da su zločinci iz Jasenovca zapravo "pripremani i brušeni" i da su oni zapravo ''eksponenti'' po nalogu nekoga iz vana. Dokle ide srpsko ludilo da sami sebi mažemo oči.

On 2/7/2019 at 6:13 PM, grom said:

Eeeeeeeee , j.b.ga rokeru . . .

Kolindu niko nije vidio kao predsjednicu a onda su se stvari počele spontano mijenjati i otišli su u drugi krug, na kraju je bilo 49 % za Josipovića i 50 % za nju. Sve je jednostavno: pobjedila je zbog boljih tv nastupa i priče o hrvatstvu i tuđmanu, niko njoj nije pomagao izvana - želim reći da su ljudi u Hrvatskoj ti koji su nju doveli na vlast. Točno se vidjelo šta je prevagnulo. Ista stvar se desila 1990 kada je Tuđman dobio preko 40 %  glasova samo zato što je pokazao šahovnicu i rekao da bi trebalo izaći iz Jugoslavije.

Zar pravo da određuju oni koji i dalje slave ustašku grobnicu u Blajburgu, oni koji su na sve načine pomagali šiptarsku borbu za  otcepljenje od Srbije, obučavali šiptarske teroriste, pomagali matrijalno i moralno, 

'''Taj primitivni i neprilagodljivi svijet sam upoznao davne 1962. godine kada sam iz škole rezervnih oficira u Karlovcu upućen na stažiranje u Vučitrnu.
Toliko zaostalosti i primitivizma nisam vidio ni u Pakistanu gdje sam kasnije boravio. O mojim utiscima sa Kosova mogao bih knjigu napisati, ali mislim da ih je najbolje okarakterisao jedan moj vojnik Makedonac iz Prilepa: "Kurjaka da pripitomiš možeš, ali Šiptara nikako.'''

Nevjerovatno, i na licima im se vidi taj "ali Šiptara nikako".

W5eWsMw.png

On 2/8/2019 at 7:23 PM, gnr said:

Kolindu niko nije vidio kao predsjednicu a onda su se stvari počele spontano mijenjati i otišli su u drugi krug, na kraju je bilo 49 % za Josipovića i 50 % za nju. Sve je jednostavno: pobjedila je zbog boljih tv nastupa i priče o hrvatstvu i tuđmanu, niko njoj nije pomagao izvana - želim reći da su ljudi u Hrvatskoj ti koji su nju doveli na vlast. Točno se vidjelo šta je prevagnulo. Ista stvar se desila 1990 kada je Tuđman dobio preko 40 %  glasova samo zato što je pokazao šahovnicu i rekao da bi trebalo izaći iz Jugoslavije.

Sve moze biti osim spontanosti .

Da imas recimo svoju privatnu firmu , hoces li ti dozvoliti da ti poslovode i sefove ili administraciju ili zamjenika biraju radnici . . .

Sigurno da neces .

Biraces ih sam .

Potpuno identicno je i sa drzavom , Srbija je poluokupirana (Hrvatska i ostali su totalno okupirani) i racuni se podnose u ambasadama . . .

A ovi imaju vec odgovore otkucane u fioci za svakoga i za sve  , pa kad zatreba samo vade i obavezuju podcinjene prešjednike🤣 . . .😉

Pa onda dodes u situaciju , da jedan visoko , visoko rangirani kursista u americkoj ambasadi drzi slovo jednom prof.dr  . . . . . .

Sve je rokeru namjesteno i u sluzbi jaceg . . .

2 hours ago, grom said:

Sve moze biti osim spontanosti .

Tu se ne slažem. Sa Kolindom je definitivno bio faktor iznenađenja, u nju niko nije vjerovao, točno se vidjelo, kasnije, da će ga pobjediti. 

Onaj drugi dio izbora, tu je bila bolja od njega u tv debatama. Ponekad se i to desi, niko te ne gura od velikih u smislu da ćeš 100 % pobjediti, i pobjedi se.

Srbija je poluokupirana (Hrvatska i ostali su totalno okupirani) i racuni se podnose u ambasadama . . .

Srbija je okupirana, Hrvatska ima ako ništa drugo nacionalni naboj (šta god sad mi mislili o tome), nemaju drugosrbijance kao Srbi, nemaju Kandićke i ostale.

Srbija državu nema, Hrvatska ima.

Sve je rokeru namjesteno i u sluzbi jaceg . . .

Ima istine, ali faktor hrvatstva se ne smije podcijeniti.

Najgore je kad se u svemu počnu vidjeti zapadne sile koje kao baš na sve utječu. Nije tako. 

U novoj Hrvatskoj, nose se ustaške uniforme, pjeva Jasenovac i Gradiška Stara, napadaju Srbi koji dolaze ili se vraćaju, dižu spomen ploce Francetiću. 

i slične stvari, transparent poznate hrvatske navijačke grupe torcide

Slikovni rezultat za torcida crna legija

grb podravskog nogometnog kluba

tdngnghfnjzhfutmgnjzutkzuiu.jpg?width=76

''Dali je neko primjetio da se na zvanicnom sajtu Vlade Republike Hrvatske u gornjem ljevom cosku kao logo nalazi sahovnica sa prvim poljem koje je bijelo.

Doduse citav logo je uradjen u plavoj boji ali svi znamo koje je boje bilo prvo polje na verziji sahovnice iz doba Paveliceve NDH (bjelo polje koje je predstavljalo cistocu hrvatske krvi i rase) i samo bi naivni lakovjernik mogao reci i povjerovati da je ovo slucajno postavljeno ili se opravdati nekakvim "umjetnickom" izvedbom dizajna toga sajta.

Kojeg li licemjerja i drskosti!''

''Sta rade tzv. politicki predstavnici Srba u Hrvatskoj ili je njima svejedno sto su u koaliciji sa Vladom koja promovise znamenja pod kojima su njihovi djedovi poklali stotine hiljada Srba.

Evo pogledajte:

http://www.vlada.hr/hr

A ako je nakon ovoga teksta odluce na brzinu skloniti sa sajta evo i slike sajta kakav je danas:''

sahovnica_vlada_hr.jpg

''a sad pogledajmo dolje ispod na slici istorijat izgleda i verzija sahovnica pa neka mi neko kaze da ovo gore sto vidimo na zvanicnom sajtu Vlade Republike Hrvatske nije neka izmiksana verzija ustaska sahovnice na kojoj se jasno vidi da je prvo polje bijele boje:''

sahovnice_verzije.jpg

''Jučer na Hrt-u emisija povodom finalne utakmice hrvatskog nogometnog kupa u kojem se vidi pehar sa prvim bijelim poljem. Ovaj put je čak i bez krune sa pet štitova, šahovnica je sama, a štitovi su skroz gore od šahovnice.''

I4TJH3E.png

IZUBcDT.png

qPTvc6A.png

''Što bi drugo izopačeni ustaški um mogao smisliti osim zločina i bestijalog iživljavanja nad žrtvom. Pa oni su cijelo stoljeće i duže utrošili raspirivajući mržnju prema Srbima. Kada su postigli da im ta njihova "mladež" bude toliko krvožedna i umobolna jasno je da Srbima nema mjesta među njima. No ako Bog dade uskoro će zvijeri početi da se kolju između sebe, jer taj životinjski nagon ne može nestati na prečac.''

I evo kako to ide. Uz hiljade i hiljade komentara sa interneta ovo je i najbolji primjer, ovo su riječi najpoznatijeg hrvatskog nogometnog trenera. Ustaštvo, baš kao što kaže i tema topika, je glavna stvar u Hrvatskoj i ta priča ide od najpoznatijih ljudi.

fYrxsgh.png

''Ovih koji ruju protiv Hrvatske'' = onih 10 % ljudi u Hrvatskoj , oni koji nos ne smiju pokazati, antifašisti i slični, oni ljudi koji smatraju da mržnja i šovinizam ne bi smjeli biti prisutni, to su ti koji ''ruju'''. Tako te zvijeri koje će početi da se kolju između sebe vide cijelu stvar.

Lijepom Nasom Rijeka, 2019 - Najbolji trenuci

Nema ustaštva u Hrvatskoj Novosti online | 02. mart 2019. 20:32 

Hrvatska televizija HRT, danas je emitovala emisiju "Lijepom našom" snimljenu u Rijeci.

Hrvatska televizija HRT, danas je emitovala emisiju "Lijepom našom" snimljenu u Rijeci. Radi se o zabavnoj emisiji koju već godinama vodi Branko Uvodić, a koja se bazira na izvođenju muzičkih numera pred publikom.

Današnja emisija tematski je bila posvećena karnevalu, a neko je na HRT-u procenio da je takva tematika dovoljna za pozivanje grupe koja nastupa sa nacističkim šlemovima s oznakom SS na glavama.

Radilo se o svojevrsnom muzičkom performansu u kom je deo članova na pozornicu došetao obučen u nacističke uniforme, a drugi deo u partizanske uniforme, nakon čega su simulirali borbu, ali i plesali u kolu.

Potom su otpevali "Nećemo noćas doma" i, verovali ili ne, "Za dobra stara vremena".

Portal Index poslao je pitanja HRT-u o ovoj, blago rečeno, bizarnoj pojavi u etru javne televizije, a njihov odgovor objaviće čim ga dobiju.

ZABAVA FAŠISTA

HRVATSKI kolumnista Drago Pilsel ove skandalozne događaje naziva zabavom fašista.

- Nikad nisam voleo karneval, mislim da je to stvar za teške budale.

Ali kada vidim kako pale lutku Milorada Pupovca u Kaštel Sućurcu, tada shvatam da je i to zabava maloumnih fašista koje bi sve do jednog trebalo pobacati u more.

Mada, ne verujem u njihovo otrežnjenje - napisao je on na "Tviteru".

On 3/14/2019 at 1:43 AM, gnr said:

Grome kako vam djeluje taj Pilsel?

Neki i kod njih pokusavaju da kazu istinu .

Pitanje je ; a zasto ?

Dogadaje treba gledati iz svih uglova i ne vjerovati ni sam sebi , dok si ne dokazes da si u pravu . . .

Ok, dobro je da se distancirao od ustaštva. Ali on je čovjek koji npr izjednači ndhaziju i tadašnji genocid i s druge strane rat 90-tih, u stilu da su Srbi skoro pa jednaku stvar napravili. 

Sistem je takav .

Ne mozes ti promjeniti covjeka pa da kazes , e sad ce biti bolje , ako njesi promjenio sistem .

Vidis pokusavao sam da ovdje objasnim neke stvari koje su se nama desavale u zadnjem ratu , medutim nikoga bas nije zanimalo , pa sam odustao .

Srbi nisu bili svjesni da su napadnuti svim sredstvima  , i oruzano  i ekonomski i moralno i sto je najgore psiholoski .

Zato sam ti i onomad rekao da se Srbi moraju osrbiti i zbaciti teret koji im se stavlja na dusu . 

Da bi se oprali i Slovenci i Hrvati i muslimani i siptari , potrebno je Srbe okriviti i nanjeti im psiholoske udarce , da sami pocnu vjerovati da su krivi , sve metode su dozvoljene .

Za to su bili najpodobni sukobi sa Srbima na podrucjima cjele bivse Jugoslavije .

Sto je najinteresantnije , svi pokusaji genocidnosti Srba nad ostalima su pali , ali niko javno od zapadnjaka jos ne pominje .

Pala je i Srebrenica i Tuzlanska kapija i Markale i Racak itd.itd.a to su upravo kljucni dogadaji koji su nas trebali postidjeti i nanjeti nam dusevni bol.

To je i dovelo do bjesomucnog bombardovanja , ne ponovilo se nikome . . .

Da nije bilo zlocina , jest .Ali ne i genocida .

Genocid je ucinjen nad Srbima Krajisnicima , al radi mira u kuci i poltrona u Srbiji sve se gura pod tepih.

Niko normalan nije trebalo da se izvinjava za nesto sto nije ucinjeno .

Al jesu .

E to upravo govori ko su ti i za ciji gros rade . . .