gnr

Poznati hrvatski svećenik veličao ustaštvo za vrijeme sp

Recommended Posts

4 hours ago, grom said:

Da li samo za thompsona ?

Kako onda tumacis toliku posjecenost njegovim koncertima ili javnim slavljima kao sto je povratak fudbalera ?

A sta hoces reci, da su svi koji odu na njegov koncert ustase koji bi klali Srbe? Stvarno? A sto se tice javnog slavlja, pa nije pola milje ljudi izislo na ulice zbog Thompsona nego zbog nogometasa i njihovog uspjeha. 

18 hours ago, gnr said:

Ne. Razlozi njegova micanja su sasvim drugačiji. Nema potrebe skrivati ustaštvo svećenstva u Hrvatskoj sa netočnim pričama. Maknut je ne zato što je veličao ustaštvo (on nikad nije ništa ni pričao na tu temu) već zato jer je crkvi previše smetao svojim načinom rada. Crkvu su smetale izmišljotine sa stigmama, sve se nakupljalo i crkva je reagirala. 

Ja ne znam sta si ti citao...

ali moj post sigurno nisi...jer napisao si skoro identicno kao i ja...

37 minutes ago, Dirty Harry said:

A sta hoces reci, da su svi koji odu na njegov koncert ustase koji bi klali Srbe? Stvarno? A sto se tice javnog slavlja, pa nije pola milje ljudi izislo na ulice zbog Thompsona nego zbog nogometasa i njihovog uspjeha. 

Pusti groma....on ti je poznati teoreticar zavjere...

Usporedio bi ga sa nasim admiralom domazetom-losom....;D

Samo cekam da objavi teoriju kako su nasi nogometasi postigli uspjeh....dal ih je uvjezbavala nacionalna garda minesote...ili je cia odradila posao...:[|

Jedino ga muci sto je prvenstvo odrzano u rusiji....pa ne moze sam sebi skocit u usta....inece bi vec imali redove i redove teorija.....;]\/

Sory grome....malo sale dok se kuruza ne pobere.....:)

1 hour ago, Dirty Harry said:

Nesto zbog Tompsona a nesto zbog fudbalera , ali su svi zajedno pevali iste pesmice . . .

Pa tako  treba , da se znademo nasaliti . . .

Volim kad proviris iz kuruza , bar znadem da si jos zivahan . . .

Odusevljen sam sto se prvenstvo odigralo u Poccи , da ljudi vide Cokolindu onako razdraganu . . .

Mora da je dunula koji put u supalj cev , kako cigici kazu . . . ali oprostit ce joj se . . .

A fudbaleri . . . nisu ni za u stalu . . . sve cetri ljeve . . . moras priznati .

On 7/28/2018 at 11:13 AM, Dirty Harry said:

I staviću ovdje i dio Gromovog komentara jer njegov komentar prenosi ono najvažnije.

"Da li samo za thompsona ? Kako onda tumacis toliku posjecenost njegovim koncertima ili javnim slavljima kao sto je povratak fudbalera ?"

Ovako, na pitanje ''da su svi koji odu na njegov koncert ustase koji bi klali Srbe?'', naravno nisu svi, nisu svi ni na skinheads koncertima oni koji bi direktno ubijali, imaš i Milu Budaka koji nikoga nije ubio svojom rukom i gomilu hrvatske inteligencije koja je podržavala ustaški režim a nikada nikoga direktno nije ubila ali i dalje su za svaku osudu i bili su dio zločinačkog sistema.

A na ovaj dio komentara "Kako onda tumačiš toliku posjećenost" najbolji odgovor daje naslov topica koji imamo na onom drugom podforumu: Ustaštvo-suština hrvatstva. U Hrvatskoj postoji nešto čega nema u Evropi i svijetu. Naime u Hrvatskoj ne postoji razlika između zdravog nacionalizma i patriotizma i ustaštva. Čini se kao da se jedno preljeva u drugo i razlika je vrlo mala. Zato imaš komentare - šta je loše u pjesmi "Prijatelji" od tomsona ili "Lijepa li si", znači s jedne strane normalna pjesma o ljubavi prema zemlji ili pjesma posvećena ratnim prijateljima i s druge "Loša bila 45, rasula nas preko svijeta" ili "Pukni puško" koja je službena pjesma ustaškog pokreta ili ono kad je pjevao "Jasenovac i gradišku staru". Tako je kod tomsona a i kod ljudi u Hrvatskoj. 

I to se vidi i na primjeru politike. Dakle uvijek ide priča "Nije to samo u Hrvatskoj" ali dovoljno je vidjeti ove stvari koje postoje samo u Hrvatskoj:

U Hrvatskoj danas postoji jedna organizacija koja se zove "Sistem tri logora Jasenovac". Oni dokazuju da je Jasenovac bio sanatorijum i da su prihvaćali jadne Srbe i druge koji nisu imali od čega da žive, dakle Jasenovac je bio jedna humanitarna organizacija na čijem čelu je bio Artuković i tvrde da su oni tu ljude smještali iz dobrih razloga, a sekretar te organizacije je Igor Vukić. Oni tvrde da se u Jasenovcu igrala 'gospođa ministarka', 'ero so onoga svijeta', da su imali redovne nogometne turnire i tvrde da je Artuković streljao 9 ustaških rojnika ne zato što su ubijali nevine, već zato što su uzeli od njih nekakvu imovinu (satove i nakit koji su donjeli u logor). I sad glavna stvar: tu organizaciju financira Vlada RH preko ministarstva branitelja. imaju na raspologanju koliko god novaca im treba. Zamislite da Vlada Njemačke financira jednu takvu nakaznu organizaciju koja tvrdi da se u Aušvicu igrao nogomet i gledale predstave i da su se u Aušvicu ubijali samo čuvari koji su krali logorašima stvari. To bi bio problem. Za to bi se znalo. To bi se ukinulo. A Hrvatsku niko ne proziva. I znači ovaj slučaj koji sam opisao, on ne da je bujanje ustaštva, već je to ustaštvo bez sankcija i podsjeća na same ustaše koji su palili i uništavali dokaze o ubijenim Srbima. Danas Vlada RH, financira istu tu stvar.

i samo neki od dokaza kontinuiteta ustaštva u njegovim suvremenim oblicima:

Već tri godine predstavnici Srba ,Židova, Roma i antifašista ne žele biti prisutni u službenom državnom obilježavanju godišnjice stradanja u Jasenovcu zbog bujanja ustaštva u RH, tu je i odluka Vlade RH da je ustaški pozdrav "Za dom spremni" moguće koristiti u određenim okolnostima, predsjednica KGB se svake godine ide pokloniti ustašama u Blajburg i slika se sa Bujancem, imamo i podignuti spomenik osuđenom ustaškom teroristi Barešiću (osuđen od strane demokratske Švedske), imamo i slavlje nogometaša sa deklariranim ustašom, imamo crni dres reprezentacije a nigdje na zastavi RH nema crne boje, imamo poznatog svećenika koji otvoreno hvali te crne boje dresova i niko ništa o tome nije objavio, imamo odluku hrvatskih vlasti da u Glini, na mjestu gdje je nekada bila Crkva u kojoj su pobijeni Srbi, nije više dozvoljeno odati počast žrtvama, imamo da je do danas porušeno preko 3 hiljade partizanskih spomenika u Hrvatskoj, imamo i ustaše koje danas dolaze prijetiti u Srb jer su se ljudi okupili da obilježe otpor ustaškom nožu iz onog vremena.

On 7/28/2018 at 11:43 AM, mig said:

Ja ne znam sta si ti citao...

ali moj post sigurno nisi...jer napisao si skoro identicno kao i ja...

Glupo izmotavanje.

Čitao sam tvoj komentar koji je lako razumljiv a moj je komentar je suprotan tvom.

Pišemo o svećeniku koji slavi crnu ustašku boju. Došao si i napisao da se Crkva distancirala od njega i da ga Crkva ne priznaje što nije istina, on je i i dalje katolički svećenik, priznat je od strane Crkve, samo ga malo sele i zatvore mu npr dom za duhovne susrete jer Crkvu iritira njegov tip rada i ono još bitnije - razlozi distance nemaju veze sa temom topica i ustaštvom. I taj Sudac i dalje ima veći utjecaj na ljude od mnogih svećenika u Hrvatskoj.

Znači iz tvojeg komentara će 99 % ljudi zaključiti da je on na distanci zbog prijašnjeg ustaštva i slično, no toga nije bilo prije. I ja sam ti ukazao na tu činjenicu da on nije distanciran iz političkih razloga i tu je poenta koju vide svi osim tebe: zašto bi neko unutar ovakve teme (kao što si ti to napravio) išao spominjati da se Crkva od njega distancirala a da nigdje ne napišeš konkretno i jasno na šta točno misliš pod razlozima distanciranja i tu će svi, naravno, zaključiti da je on od prije imao ustaške ispade, no nije. Znači nešto takvo spominjati unutar ovakve teme je besmisleno a napravio si to jer si u prikrivanju ustaštva izgubio osnove razlučivanja i razmišljanja. 

ili ovo što si napisao, zgodno je da se opet vidi:

Po tome se vidi koliko su zainteresirani za zlatka i njegovu "molitvu" i koliko mu daju na vaznosti...

Ovako nešto napisati. Da li je moguće da ovakvih ljudi ima nakon svega što se desilo u Hrvatskoj? I nakon toliko dokaza o kontinutitetu ustaštva i činjenice da se mediji hrane antisrpskom propagandom i s druge strane prešučuju istinu o bujanju ustaštva u RH? A ovih 180 hiljada Srba koji u Hrvatskoj žive na način da su manji od trave i tiši od vode, mora da je ljudima došlo samo od sebe jer ustaštva nema do te mjere da mediji u Hrvatskoj niti imaju interesa da traže te izuzetno rijetke slučajeve a tip je jedan od najpoznatijih svećenika i pogledajmo samo još neke stvari:

Svećenik im otvoreno pred tv kamerama kaže "I kako im ljepo stoji ta crna boja", dresovi hrvatske repke su doista crni, nogometaši u svlačionici pjevaju pjesme deklariranog ustaše tomsona a Vida pozdravlja sa pozdravom ukrajinskih nacista, kasnije cijela reprezentacija želi tomsona u busu i da im pjeva na Trgu, isti ti igrači su šutili i zapravo dali podršku Šimuniću kada je sa mikrofonom u ruci dizao cijeli stadion sa 'za dom spremni' a kazna Šimuniću nije bila od hrvatskih organa već od FIFE. Da u Njemačkoj poznati svećenik kaže u kamere da im dobro stoji crna boja bilo bi ozbiljnih problema i po njega i po tv kuću koja je snimila i objavila taj snimak ali u Hrvatskoj niko neće imati probleme. Mislim da prevladava taj sadizam da se još više pritisne Srbe tj. da se priča o ustaštvu kojeg nema i slično. Inače to da ustaštva nema, pričaju samo današnje ustaše u Hrvatskoj.

Imas ustasa koliko hoces ,svaki dan u Informeru ima naslov sa tom temom .

Na brzinu par.  Ustaše besne, Zagreb okićen srpskim zastavama!". 

Skandal! Ustaša divljao u bazenu

USTAŠA VIDA BI DA PALI BEOGRAD! 

USTAŠKO SLAVLJE U SVLAČIONICI HRVATSKE! 

Ako nema tog dana teme sa ustasama ,onda vec pet godina svaki drugi mjesec Albanci napadaju sjever Kosova . 

Pozdrav, jel vruće? Blažen bio motor, sad nakon što ispišem ovaj komentar idem do Korane na kupanje.

Znaš šta, kod ovakvih tema je dovoljno pogledati šta sam ispisao heriju i migu. A tebi je lako, ti si Hrvat u Hrvatskoj, ti imaš neke druge brige. 

Inače Informer ti uvijek ima nafrizirane naslove za bilo koju temu iako ono što oni pričaju o Hrvatskoj nije neistina: pogledaj šta sam ispisao gore (činjenice) i gore sam bolje dokazao prisustvo ustaštva običnim komentarom nego oni sa tim nafriziranim naslovima. Sve oni što trebaju je da im naslovi budu malo manje bombastični a više činjenica i ozbiljnosti. Čak i idu na ruku Hrvatima koju mogu reći "Gle te glupe Srbe, opet pretjeruju" (mislim na 'vida bi palio beograd). I Srbija je odavno trebala oformiti tim ljudi koji će svakodnevno pratiti šta se dešava u Hrvatskoj i javljati šta se dešava židovskim organizacijama i svim ostalim utjecajnim grupama koje se bore protiv nacizma, isto tako trebali bi slati note protesta Hrvatskoj ako treba 30 mjesečno, znači prekopirati u tom smislu praćenja i ne zaboravljanja ovo što radi Krajinaforce, npr lani je predsjednik Srbije Vučić, na govoru povodom oluje citirao tekst sa početne strane Krajinaforce ili je neko prije iskopirao sa Krajinaforce pa stavio na neki drug sajt pa su mu mu dali da čita ali orginal je sa Krajinaforce.

33Nshpg.png

Koliko čovjek mora biti odvojen od stvarnosti da ovakvo nešto radi. I  znate šta, nije to glupost, ja mislim da je ovo srpska ludost, i to ne tipa "Sad ću im ja pokazati" nego ona kad si naivan da to nije normalno. 

SRBIN NAPADNUT U SPLITU ZBOG TETOVAŽE "Ponela me MORSKA ATMOSFERA, skinuo sam majicu i krenuo u šetnju"

gundelj kombo

Aleksandar Gundelj (27), mladić rodom iz Knina koji živi u Subotici, napadnut je fizički krajem nedelje u Splitu tek što je stigao na more, a kao razlog se navodio tetovaža na leđima, na kojoj su ćirilicom ispisane reči cara Lazara i pripadnost navijačkoj grupi Delije Knin.

Incident u kome je Aleksandra grupa od desetak Hrvata napala, šutirala i udarala, dogodio se na plaži Bačvice kod Splita dok je bez majice šetao sa drugaricom. Prema njegovim rečima, Hrvati naoružani palicama na razvlačenje su ga opkolili i povikali: "Ovdje ste došli da provocirate“. Nasrnuli su na njega, a on je uspeo da im umakne.

Gundelj potvrđuje za „Blic“ da je fizički napadnut i kaže da nije mogao da pretpostavi da bi moglo da mu se dogodi nešto slično, jer je već letovao u Hrvatskoj, mada sada prvi put u Splitu.

Tvrdi da nije imao nameru da izaziva bilo kakve sukobe, najmanje na nacionalnoj osnovi, ali je pojedince očigledno isprovocirao citat na njegovim leđima: „Ja ne odlučujem da li ću ići u bitku po tome kakva je sila koja me prati, nego po tome koliku svetinju branim“, kao i veliki natpis „Delije Knin“.

- To je bio prvi dan na moru. Inače sam prenoćio u Kninu i otišao u Split i onda se sve izdešavalo u nekih sat vremena dok smo bili na plaži. Sve je bilo na brzinu. Sledećeg dana uveče sam se vratio u Srbiju – kaže za „Blic“ Aleksandar.

Spasila ga stanarka zgrade koja je pozvala policiju

Po napadu, on je otrčao u obližnji kafić, ali su ga iz njega izbacili jer su rekli da ne žele da budu deo njihove svađe. Zatim je Aleksandar utrčao u obližnju zgradu, a ubrzo je po pozivu jedne od stanarki stigla i policija. Rečeno mu je da napusti Split.

- Sve to što se dogodilo, zapravo je bila borba za život. Kada sam video da sam sam i da nemam nikoga ko mi može pomoći, zaista sam se osetio bespomoćno. Nikada ranije nisam imao sličan problem. Rekli su mi da ne bih smeo baš tako da šetam sa tom tetovažom, ali mene je malo ponelo more, turisti, morska atmosfera. Nisam ni razmišljao o bilo čemu lošem. Nije to ništa bilo sa namerom. Nisam planirao da me neko ubije. Sve se desilo spontano, ali kada sam video da su došli, znao sam koliko je sati i pretpostavio sam šta sledi – priča Aleksandar.

"Ići ću u Knin, ali na more više ne"

On kaže da su ga udarali „opremom“ i šutirali po glavi i svuda po telu, ali i da povrede nisu vidljive, kai i da nije bio na lekarskom pregledu.

- U skorije vreme sigurno neću ići u Hrvatsku na letovanje. U Knin svakako planiram da idem i od toga ne odustajem, ali što se tiče mora, za sada me sigurno neće videti – zaključio je Gundelj.

Blic 30.7.2018.

32 minutes ago, gnr said:

Koliko čovjek mora biti odvojen od stvarnosti da ovakvo nešto radi. I  znate šta, nije to glupost, ja mislim da je ovo srpska ludost, i to ne tipa "Sad ću im ja pokazati" nego ona kad si naivan da to nije normalno. 

SRBIN NAPADNUT U SPLITU ZBOG TETOVAŽE "Ponela me MORSKA ATMOSFERA, skinuo sam majicu i krenuo u šetnju"

gundelj kombo

Aleksandar Gundelj (27), mladić rodom iz Knina koji živi u Subotici, napadnut je fizički krajem nedelje u Splitu tek što je stigao na more, a kao razlog se navodio tetovaža na leđima, na kojoj su ćirilicom ispisane reči cara Lazara i pripadnost navijačkoj grupi Delije Knin.

Incident u kome je Aleksandra grupa od desetak Hrvata napala, šutirala i udarala, dogodio se na plaži Bačvice kod Splita dok je bez majice šetao sa drugaricom. Prema njegovim rečima, Hrvati naoružani palicama na razvlačenje su ga opkolili i povikali: "Ovdje ste došli da provocirate“. Nasrnuli su na njega, a on je uspeo da im umakne.

Gundelj potvrđuje za „Blic“ da je fizički napadnut i kaže da nije mogao da pretpostavi da bi moglo da mu se dogodi nešto slično, jer je već letovao u Hrvatskoj, mada sada prvi put u Splitu.

Tvrdi da nije imao nameru da izaziva bilo kakve sukobe, najmanje na nacionalnoj osnovi, ali je pojedince očigledno isprovocirao citat na njegovim leđima: „Ja ne odlučujem da li ću ići u bitku po tome kakva je sila koja me prati, nego po tome koliku svetinju branim“, kao i veliki natpis „Delije Knin“.

- To je bio prvi dan na moru. Inače sam prenoćio u Kninu i otišao u Split i onda se sve izdešavalo u nekih sat vremena dok smo bili na plaži. Sve je bilo na brzinu. Sledećeg dana uveče sam se vratio u Srbiju – kaže za „Blic“ Aleksandar.

Spasila ga stanarka zgrade koja je pozvala policiju

Po napadu, on je otrčao u obližnji kafić, ali su ga iz njega izbacili jer su rekli da ne žele da budu deo njihove svađe. Zatim je Aleksandar utrčao u obližnju zgradu, a ubrzo je po pozivu jedne od stanarki stigla i policija. Rečeno mu je da napusti Split.

- Sve to što se dogodilo, zapravo je bila borba za život. Kada sam video da sam sam i da nemam nikoga ko mi može pomoći, zaista sam se osetio bespomoćno. Nikada ranije nisam imao sličan problem. Rekli su mi da ne bih smeo baš tako da šetam sa tom tetovažom, ali mene je malo ponelo more, turisti, morska atmosfera. Nisam ni razmišljao o bilo čemu lošem. Nije to ništa bilo sa namerom. Nisam planirao da me neko ubije. Sve se desilo spontano, ali kada sam video da su došli, znao sam koliko je sati i pretpostavio sam šta sledi – priča Aleksandar.

"Ići ću u Knin, ali na more više ne"

On kaže da su ga udarali „opremom“ i šutirali po glavi i svuda po telu, ali i da povrede nisu vidljive, kai i da nije bio na lekarskom pregledu.

- U skorije vreme sigurno neću ići u Hrvatsku na letovanje. U Knin svakako planiram da idem i od toga ne odustajem, ali što se tiče mora, za sada me sigurno neće videti – zaključio je Gundelj.

Blic 30.7.2018.

Isto bi mu se desilo da je imao tetovirano BBB Vinkovci. Doci u Split i skinut se i pokazat tetovazu rivalskih klubova (Zvezda i Partizan se zajedno sa Dinamom jos uvijek smatraju za najvece rivale) znaci jednosmjerna karta u bolnicu. Dobio je sta je trazio i jos je jako dobro prosao. 

Sreca u nesreci da tako kazem sto mu je ta tetovaza puno veca i vidljivija nego ova na ruci .  Da je neko skuzio ovu mislim da nebi dobro prosao .

momcilo%20vojvoda_660x388.jpg?1532891990

On 7/19/2018 at 4:16 PM, mig said:

Neka pati koga smeta....

Mene ne....

sasvim sam zadovoljan s onim smo postigli i kakve smo sve reprezentacije ostavili iza sebe....za jednu malu drzavu....koja ima stanovnika koliko npr..njemacka registriranih nogometasa je ogroman uspjeh...nemjerljiv..

.i zato...da....

Neka pati koga smeta

Plača druga najniža u EU penzije najniže u EU Neka pati koga smeta

On 7/31/2018 at 12:15 PM, Dirty Harry said:

Isto bi mu se desilo da je imao tetovirano BBB Vinkovci. Doci u Split i skinut se i pokazat tetovazu rivalskih klubova (Zvezda i Partizan se zajedno sa Dinamom jos uvijek smatraju za najvece rivale) znaci jednosmjerna karta u bolnicu. Dobio je sta je trazio i jos je jako dobro prosao. 

Da, no mislim da je jedna stvar rivalstvo među navijačkim grupama a drugo Srbi i Hrvati. Znaš o čemu pišem: ratove i sve što se desilo ne treba svesti na rivalstva i tuče navijačkih grupa, evo jednog konkretnog primjera: čisto sumnjam da bi onaj čovjek sa djetetom u rukama, onaj što organizira exit,  (pisali smo nedavno o tome ovdje na forumu) imao onakvo iskustvo da je imao tablice split ili čak i majicu od hajduka. Eventualno bi mu nešto doviknuli, jer ipak je u pitanju bio odrasli čovjek koji je imao djete u rukama. Nadajmo se da će svih vrsta budala, bilo koje nacije i napada biti sve manje.

On 7/31/2018 at 3:22 PM, Duh_Prerije said:

Sreca u nesreci da tako kazem sto mu je ta tetovaza puno veca i vidljivija nego ova na ruci .  Da je neko skuzio ovu mislim da nebi dobro prosao .

momcilo%20vojvoda_660x388.jpg?1532891990

Da, ovo je Đujić, iako njima ti je dovoljno i delije na leđima, to im je skoro pa isto, vjeruj mi. 

inače pogledaj taj svijet, te tetovaže, pogledaj koliko je to u modi, gledam prijatelja iz gimnazije, tetovaže, brada, ne prepoznajem ga,

ili pogledaj današnje nogometaše sa svjetskog prvenstva, nikada više tetovaža, još ajde nešto diskretno ali imaju i vratove tetovirane ili kao ovako cijelu ruku i meni bi bilo žao da si tako ruku išaram, nema te slike niti bilo čega, niti bi bio veća faca sa tetovažom, evo ovaj bubnjar iz Metallice ima 50 i nešto godina i nema ni jednu tetovažu.

1 hour ago, gnr said:

Da, no mislim da je jedna stvar rivalstvo među navijačkim grupama a drugo Srbi i Hrvati. Znaš o čemu pišem: ratove i sve što se desilo ne treba svesti na rivalstva i tuče navijačkih grupa, evo jednog konkretnog primjera: čisto sumnjam da bi onaj čovjek sa djetetom u rukama, onaj što organizira exit,  (pisali smo nedavno o tome ovdje na forumu) imao onakvo iskustvo da je imao tablice split ili čak i majicu od hajduka. Eventualno bi mu nešto doviknuli, jer ipak je u pitanju bio odrasli čovjek koji je imao djete u rukama. Nadajmo se da će svih vrsta budala, bilo koje nacije i napada biti sve manje.

Nemoj ovaj slučaj svodit na Hrvate i Srbe. Pročitao sam nekoliko članaka o ovom slučaju, u medijima obije strane, i nigdje ne piše da je lik izjavio da ga je neko vrijeđao na nacionalnoj osnovi. Osim toga izjavio je da je već ljetovao u Hrvatskoj, ne i u Splitu, i nikad nije imao problema zbog svojih tetovaža. Napala ga je grupa zbog tetovaže Delije Knin uz rijeći "tu si došao provocirati", znaći motiv je čisto navijački obračun.

Ne svodim ništa, napisao sam realno. Ovo je bio napad zbog čirilice i imena srpskih navijača na leđima. Naravno, ok, 50 % si i ti u pravu,  i svi mi znamo da bi se isto desilo da je imao tetovažu Dinama iz Zagreba (znači i da je Hrvat oni bi ga napali) ali postoji tu još ono nešto. Činjenice kažu da se Srbi u Hrvatskoj napadaju i kada ne nose nikakva obilježja i tih 180 hiljada Srba žive povučeno i to je jedno neprirodno stanje, ta masa ljudi i naroda i kakvi su postali nam govori sve, a rivalstvo navijačkih grupa i napadi su ipak daleko manje ozbiljna stvar od svega što se Srbima desilo Hrvatskoj. Zato je napad na Delije ili Grobare u Hrvatskoj uvijek poremećeniji od običnih navijačkih obračuna između bbb i torcide.

Dakle pogledaj koliko je to, iako su samo navijačke grupe u pitanju, ipak druga stvar u pitanju kada se radi o srpskim navijačima. Imaš 2008 godinu, Dinamo je igrao kup uefa, u Zagreb je dolazio Spartak. Neko je javio (portali, izmisle) da Delije dolaze u Zagreb kao podrška Rusima. Ove bbb je to toliko diglo na noge da su se cijeli dan šetali sa palicama oko stadiona. Dobili su dojavu da se Delije već šetaju po gradu i kao viđeni su i oko stadiona. Naravno, kažem, portali su izmislili gluposti i nije bilo dolaska Delija.

Imaš 9 mjesec 2016., poznati slučaj kada su se kadeti Partizana (14,15,16 godina) prošetali Zagrebom, imali su neki turnir u ZG. Vaterpolisti. Išli su se prošetati. Samo je jedan imao majicu sa malim grbom Partizana. bbb se organizirali, došli sa šipkama i bokserima i napali ih u centru grada, tamo kod mcdonald's-a, igrom slučaja je jedan čovjek uskočio i zaustavio sve. To je ta poremećenost o kojoj sam govorio, kad su Srbi u pitanju to je nešto drugo. Kasnije sam čitao na fb "Balkanski navijači" cijeli niz komentara od Delija i Grobara da je sramota da se napadaju maloljetnici i kadeti. Da je obrnuto, srpskim navijačima bi bilo ispod časti da idu napasti kadete i nemoguće je uopće i zamisliti Delije ili Grobare kako prave dogovor pa idu sa šipkama i bokserima napasti kadete iz nekog hrvatskog kluba. 

ili još bolji primjer je ovaj video dolje i dovoljno je čuti na kraju videa "I dalje su pokazivali tri prsta" i vidjeti da su im zabranili ulazak u HR zbog tri prsta u busu, da ne spominjem da je kojim slučajem obrnuta situacija (ulazak bbb ili torcide u Srbiju) da ne bi bilo šanse da bi srpska državna televizija radi reportažu o ulasku hrvatskih navijača. U Srbiji ne postoji ta opterećenost Hrvatima, niti taj stupanj mržnje.

i nigdje ne piše da je lik izjavio da ga je neko vrijeđao na nacionalnoj osnovi. 

Naravno da je u momentima napada bilo i uvreda i psovki u vezi Zvezde i Srbije i četnika i slično. Dam se kladit. Novine ne prenose sve niti mogu znati sve. 

Osim toga izjavio je da je već ljetovao u Hrvatskoj, ne i u Splitu, i nikad nije imao problema zbog svojih tetovaža. Napala ga je grupa zbog tetovaže Delije Knin uz rijeći "tu si došao provocirati", znaći motiv je čisto navijački obračun.

Čekaj, gdje je ljetovao prije? U nekoj kutiji? i gdje je to mogao imati tetovažu DELIJE na plaži? Svugdje bi ga napali. Jedino ako je bio kod nekih baba iza kamenja, bog te pita na kakvoj plaži. Još ako je istina ovo što je stavio prerije, da ima Đujića na ruci, pa gdje bi on to ljetovao čovječe? Šta je furao duge rukave cijelo vrijeme? Pa ljeto je ljeto, imaš kratke rukave, ideš po dućanima, po plaži, po tom mjestu gdje ljetuješ, pa svi će ti vidjeti tetovažu na ruci. Znači šta mu to točno znači "ljetovao sam i prije u HR"? Da ode u neko srpsko selo, pa bude par dana, pa kao odu na more, negdje na nekakvu plažu gdje nema žive duše?

Pa sam je to izjavio, lijepo piše u članku koji si ti sam postavio, di kaže da je prije ljetovao u Hrvatskoj i nikad nije imao problema. Nisam ja to izmislio, pročitaj ponovo članak koji si sam postavio. Otkud i ti i ja znamo di je ljetovao. Čovječe!

On 7/31/2018 at 6:22 PM, Orjuna said:

Plača druga najniža u EU penzije najniže u EU Neka pati koga smeta

Ove slike rade Hrvati na facebooku. Iako treba reći da su takvi u manjini, ostali pjevaju tomsona.

Image may contain: 3 people, people smiling

a oko sporta iz kojeg izbija ustaško zlo, jedan komentar sa foruma, "Jednostavno otišao sam ogorčen i deprimiran jer ja NDH doživljavam kao tvorevinu zla koje izvire iz svakog njezinog segmenta društvene djelatnosti pa i sporta." 

Dubravko Šimenc je govorio da Srbi smrde. Šuker je bio grobu na Pavelića. Štimac je ustaša pa ga je Torcida prozivala sa transparentom "Ja ustaša, čača komunista". Hlačice Mirka Filipovića u kojima je nastupao cijelu karijeru: prvo polje šahovnice bijelo a ostalo crno. Ivica Kostelić koji je nakon pobjede u Sloveniji rekao "Morao sam biti spreman poput njemačkog vojnika 22. lipnja 1941. godine". Joe Šimunić koji je poveo cijeli stadion na skandiranje ustaškog pozdrava. Najnoviji slučaj Vide koji pozdravlja pozdravom ukrajinskih nacista. Bobanovo ponašanje na onoj utakmici sa Zvezdom gdje se vidjelo da je bio ranije na sastanku sa hdzom. I najočiglednije: već 15-20 godina mase hrvatskih navijača skandiraju "Ajmo ustaše" i "Za dom spremni". Ima toga još ali ja nemam vremena da se sjetim svega i mnoge stvari nisam zapazio.

I evo, Vedran Čorluka, poznati nogometaš hrvatske reprezentacije, koji je financirao izgradnju ovog ustaškog spomenika, kao za branitelje, gdje je onda oznaka i grb RH? Da ne spominjem ovo slovo u kada se pogleda sa stražnje strane i veliku šahovnicu sa prvim bijelim poljem, i spomenik se inače nalazi u RS.

Slikovni rezultat za vedran Äorluka spomenik ustaÅ¡ama

Povezana slika

On 8/1/2018 at 8:33 PM, Dirty Harry said:

Pa sam je to izjavio, lijepo piše u članku koji si ti sam postavio, di kaže da je prije ljetovao u Hrvatskoj i nikad nije imao problema. Nisam ja to izmislio, pročitaj ponovo članak koji si sam postavio. Otkud i ti i ja znamo di je ljetovao. Čovječe!

To je Hrvatska, gdje god da je bio, isto je. 

Članak otkriva samo dio priče i fali mnogo toga.To je stvar čiste logike, ne može se neko sa tetovažom 'Delije' šetati i ljetovati po Hrvatskoj, očito je prenesen samo dio izjava koje su nepotpune, ispada krivo, sve je mutno i neuvjerljivo. Smiješno je komentirati njegovu izjavu da se takav sa tetovažom i prije šetao i ljetovao po Hrvatskoj. Gdje? Koja je to plaža, ajde mi reci, pa da imaš 'Delije' na leđima i kupaš se danima tamo? Ma daj.

Pogledaj mu izraz lica.

T2mI13B.png

Guns nisam ja tu nikoga branio samo pokazujem ovima tu što se ponose nekakvom drugom mjestu u natjecanju tko ce bolje napucati loptu da im je država prva po korupciji,druga po siromaštvu i zadnja po penzijama u eu.Što se tiče nogometa koji je cjeli prožet ustaštvom neki dan je zvezda dobila dvije utakmice zabrane za navijače zbog neke pjesme o mladiću gledao sam utakmicu i nisam ništa čuo ali opet tu je neka udruga flare ili tako nešto koja prijavljuje nacionalističke rasističke ili homofobne ispade uefi.E sad ko je gledao i jednu utakmicu prve hnl može uvijek zapaziti skandiranje iz šarene palete od ubi Srbina,preko hns pedera,ustaškog znakovlja,gaženja purgera,ubijanja tovara,spominjanja cigana i mnoge druge izljeve mržnje e sad se tu javlja nešto drugo taj isti flare koji je prijavio zvezdu uefi prijavljuje i to sve s hrvatskih stadiona hnsu alinaravno predcjenik hns inače osuđeni lopov u slobodno vrijeme posječuje pavelićev grob i naravno ništa-Postavlja se pitanje zbog čega onda uefa ne suspendira cjeli hns?Odgovor mi nažalost znamo.

On 8/16/2018 at 5:00 PM, Orjuna said:

Guns nisam ja tu nikoga branio

Znam, nisam ni postavio komentar kao kontru tvojem. A ostatak komentara i o čemu pišeš je isto dobro. I samo bi dodao da fifa naprimjer kazni Šimunića zbog "Za dom spremni" a onda gledaju kako hiljade i hiljade i dalje na stadionu skandiraju isti pozdrav i "Ajmo ustaše". 

Evo koliko su neke stvari drugačije u Srbiji i Hrvatskoj. 

Dino Rađa je bio u Srbiji na nekom turniru. Par naslova:

'''Rađa o toplom dočeku u BG: Ljudi znaju ko je šta napravio i cene to''

i ovaj

''Rađa: Priđu mi tri momka u majicama Srbije…'''

Jedan potez oduševio je Dina Rađu, legendu hrvatske košarke, pa je utiske iz Srbije morao da podeli s pratiocima na Fejsbuku.

4374864775b76c46b4daa4588134806_w640.jpg

--------------------------------------------------------------

Sve odlično ali takvo nešto nikada nećemo vidjeti u Zagrebu ili Splitu. Zamislite da je Divac bio u Hrvatskoj. I zato se ovakve stvari ne mogu pozdraviti.

''DINO RAĐA, oduševljen što su mu u BG prišli klinci, Srbi, da se slikaju i rekli da navijaju za svoje vršnjake, Hrvate, kaže:  "Eto kako normalan svijet razmišlja a ne 1945 i 1991".

Reče Dino, koji je dan nakon "Oluje", u Kninu, s Tuđmanom i Vrankovićem podigao hrvatsku zastavu,- Ratko Dmtirović na twitteru.