gnr

Poznati hrvatski svećenik veličao ustaštvo za vrijeme sp

Recommended Posts

Kod ustaša ima nešto u fizičkom izgledu. Recimo ova dvojica.

Slikovni rezultat za ljubo ÄesiÄ rojs

TRH2Nh4.png

Ha a ovaj donji je Madjar vida.Inače u toj istoj ukrajini Mađarska manjina je protiv nazi onalista iz kijeva.Čak su osnivane neke mađarske jedinice St Ištvan naprimjer se borila kod Donjecka.

Mislim da mu je otac Slovak (tako sam čuo) a mama Hrvatica ali u Hrvatskoj su cijeli život. I kada si rođen u Hrvatskoj i kada se iznutra izgrađuješ kao Hrvati i smatraš se Hrvatom do nivoa "slava Ukrajini" ti dobiješ taj specifični ustaški izgled lica. Nacionalnost ne određuju geni i nacija roditelja već kako se osjećaš. 

Inače da se vratimo na ovog sa teme topica. 

Šta misliš zašto se pojavio taj Zlatko Sudac ? Da li je to samo zbog pomoći onima koji se ne mogu izliječiti od određenih bolesti?

I od kuda te njegove tvrdnje o stigmama i to furanje na Isusa ?  I da li je po tebi to i bilo za očekivati u zemlji kao što je Hrvatska?

Ti napiši svoj odgovor pa ću ja svoj.

Dok ti Orjuna dođeš sa odgovorom, idem ja sam odgovoriti na ova pitanja.

Znači Zlatko Sudac je nešto što se moglo očekivati u Hrvatskoj. U Hrvatskoj imaju priču "Mi Hrvati", "Djevica Marija kraljica Hrvata", i samo je bilo pitanje kada će ono najniže u čovjeku "Ja i ja, moja nacija, moja vjera, ja ja i ja" izbaciti jednog čovjeka u stilu da je on tu negdje na nivou Isusa Krista. Ono barem jedno 60-70 % od Isusa.  I to samo zato što je Hrvat i katolik. Dakle nacionalnost koja nema i ne može imati veze sa duhovnim stanjem nekoga. 

I da bi pojačao svoju priču Sudac je izmislio stigme i tvrdio je da je u stanju levitirati i biti na par mjesta odjednom i sva ta priča o njemu dolazi od one da je on postigao tu visinu samo zato jer je Hrvat i katolik i da je njegova stražnjica vrlo bitna, znate, i da je najveća nebeska majka baš njih Hrvate izabrala za miljenike, kakvi Mađari i ostali. Jer Hrvati su poznati po nevjerovatnim duhovnim dosezima. 

I naravno, pogledaš još par stvari i ne možeš promašiti ono najbitnije: npr činjenicu da su zločinci iz crne legije uvijek nosili sličice djevice Marije u novčaniku i jasno je da se iza te djevice Marije krije demonski utjecaj na svijest ljudi. I to kažem ja koji vjerujem u Isusa i u njegovu majku. Vjerujem u mnoge svece, jogine i Avatare i prirodno je da se štuju i majke tih svetaca, ali ovo je sekta i zlo.

I ovo što sam spomenuo ustaše i crnu legiju, znači oni su odavno otišli a i ovi koji nisu skroz izdemonizirani su isto doživjeli suženje svijesti jer priča oko kraljice Hrvata je dovoljno raširena da će i mase onih koji ne bi ubijali Srbe a ono barem reći reći da božanska majka njih posjećuje u Međugorju i da ih voli, i da mora da je to zato jer su oni čisti i Hrvati a da Srbi nemaju nikoga i da im svećenici nose brade i ta srpska agresija i ti bradati četnici od kojih su hrabri branitelji sa krunicama oko vrata odbranili marijinu Hrvatsku.

ryeN1w8.png

Evo, radi se o čovjeku koji nije stara i razvijena duša, i ovdje se vidi jedan tipični primjer svjetovnog čovjeka koji je išao na plastične operacije lica.

Slikovni rezultat za zlatko sudac

I da objasnim priču o Međugorju: ljudi tvrde da je tamo dobra vibracija, da ima nečega kad dođu i da se nešto osjeti u zraku. Radi se o sljedećem: ako kupiš ranč i tamo ti svaki dan dolaze stotine ljudi koji se mole, koji se fokusiraju na svece i Boga, na dobro, cijeli taj prostor ranča će već nakon dva tri tjedna dobiti jednu posebnu vibraciju. To je sve. 

Inače, Međugorje, u smislu lokacije, je doista stravično mjesto: tamo su, na tom terenu, ustaše ubijale Srbe, da bi nakon toga podigli svetište.

Kosti su dolje, a gore kipovi djevice Marije. 

Evo fanova djevice Marije.

Kad god gledam "Bog i Hrvati", ovo zlo u bijelom, sa sunčanim naočalama...

G56iDPV.png

Evo najvećih neprijatelja Isusa Krista i lažnih proroka

Oszvlkb.png

Kd0HisD.png

Ko je, kako, i zbog čega „video“ ženu u belom, sa detetom u naručju, na brdu iznad Međugorja

Bio je, kažu, 24. jun 1981. godine. Smiraj dana nad užarenom Hercegovinom, ukletim prostorom kamena, krvi i vode. Petnaestogodišnja Ivanka Ivanković, i to kažu, na putu kući u selo Bijakovice, videla je na brdu Crnica ženu u beloj odori, s belom maramom prebačenom preko glave i detetom u rukama. Od tog trenutka do danas, 45 miliona ljudi iz celog sveta posetilo je brdo Crnica i okolni kraj zvan Međugorje.

Ono na brdu, pogađate, bila je Gospa, kako bi rekli katolici, ili Bogorodica, kako kažu pravoslavni. Da li je bila, ne znamo. A zašto baš tu? E, to znamo.

Papa Benedikt VI raščinio je 2009. godine fratra Tomislava Vlašića, Hrvata, oduzeo mu pravo da širi katoličku veru, da ispoveda ljude, pretvorio ga u crkvenog laika i zabranio mu da propagira takozvano viđenje Marije, majke Isusove, na prostoru Međugorja, u Bosni i Hercegovini. Ko je Tomislav Vlašić? Vraćamo se u 1981.

Jutro nakon „ukazanja“, seoski fratar Tomislav Vlašić ubeđivao je narod, okupljen pred lokalnom crkvom, da je mala Ivanka videla Gospu lično. Neko vreme po selu se pričalo da iza svega stoji Vlašić, da je on inscenirao događaj na Crnici, angažovao časnu sestru da glumi Gospu, počele su i policijske istrage, priča se širila i sve se na kraju otrglo kontroli. Međugorje je danas šesto mesto na svetu po broju katoličkih hodočasnika, Gospa se tamo do sada ukazala, kažu „vidioci“, oko pedeset hiljada puta. Neki od njih tvrde da su na stalnoj vezi sa Gospom, a najavljuju i dolazak Isusa. Nisu, doduše, sigurni u vezi sa datumom.

Pre nekoliko dana iz Vatikana je stigla informacija da je međunarodna komisija za proglašenje Međugorja svetim mestom, formirana od Svete stolice, okončala višegodišnji rad i da će uskoro objaviti stav o tom pitanju. Sve što se do sada događalo na liniji Vatikan – Crkva u Hrvata, kad je o Međugorju reč, govori da će Međugorje ostati mesto masovnog okupljanja ljudi u potrazi za mirom i nadom, ali bez blagoslova Vatikana.

Evo zbog čega rekoh da je poznat razlog „ukazanja“ Gospe baš na brdu Crnica. U podnožju brda leži selo Šurmanci, u kojem su lokalne ustaše početkom avgusta 1941, za samo dva dana, zverski, uglavnom hladnim oružjem i oruđem ubile oko 800 Srba, većinom iz Prebilovaca, sela nedaleko odatle.

Četrdeset godina kasnije Gospa se ukazala na mestu zločina, ali ne da ohrabri preživele, da im podari snagu i veru, kao što bi se očekivalo u teološkoj postavci jednog ovakvog događaja, već je došla i dolazi, kažu „vidioci“, da tamošnje Hrvate obaspe blagoslovom.

Šta nam govori ova priča? Prvo, Tomislav Vlašić je izuzetno inteligentna osoba, majstor obmane, čovek koji je na genijalan način sprečio da mesto strašnog zločina nad Srbima, u godinama koje su dolazile, postane hodočašće pravoslavaca i učinio da postane hodočašće katolika. Iz celog sveta. Drugo: teorija da dobro uvek na kraju pobedi, ostaje teorija, i treće: Vatikan u ovom slučaju pokazuje veliku uzdržanost i oprez, što mu nije osobina, bar kad su Srbi i Balkan u pitanju. Postoji objašnjenje za ovakvo ponašanje, ali o tome drugom prilikom.

Novosti 2014. Ratko Dmitrović.

1 hour ago, gnr said:

Ja i ja, moja nacija, moja vjera, ja ja i ja"

Nije to moja vjera i samo ja ,ja pa ja ,to je vjera preko milijardu ljudi .

Jel ides ti u crkvu ?

Ne, to nema veze sa brojkom vjernika.

Pišem ti o Zlatku Sudcu. On je Hrvat. Ove se stvari događaju u Hrvatskoj. 

A to ima svoje specifičnosti koje sam gore naveo.

Pokušaj malo bolje razmišljati.

Nejdem u Crkvu, tamo Boga nema, vjerujem u Isusa kao u prosvjetljenog duhovnog učitelja. Bilo je na zemlji i većih od njega i biće.

Ali ne vjerujem u crkvenu verziju Isusa. Taj tip vjere i priče o njemu je podvala onih koji ništa ne znaju o prosvjetljenju pa bi i druge gurali u neznanje.

I svećenici su najveći protivnici onoga što je poučavao Isus. Taj njihov svijet, crkva i ta priča, je demonska sila i protivna duhovnosti.

A direktni primjer da je to tako, ti je ovaj tip.

Slikovni rezultat za fra sotona

On je jedan od najpoznatijih zločinaca za vrijeme NDH a bio je svećenik. Fra sotona. Sam je na suđenju priznao da je u vrijeme kada je bio glavni u Jasenovcu pobijeno 30 hiljada ljudi. On je priznao da je svojom rukom ubio oko 100 ljudi.

Da ne spominjem hiljade svećenika pedofila i ostalih devijacija koje nose u sebi i danas (mislim u cijelom svijetu ne samo u hr).

Dio teksta Ratka Dmitrovića: "Nema ni jednog Hrvata koji se u 19. i prvoj polovici 20. stoljeća isticao mržnjom prema Srbima, istaknutog pripadnika ustaškog pokreta, a da jedan dio svog života nije bio pod krovom katoličke crkve. Počevši od Ante Starčevića, rodonačelnika hrvatskog fašizma, najvećeg pronositelj mržnje prema Srbima. Pavelić, Šakić, Maks Luburić, Artuković, Ljubo Miloš, fra Majstorović Filipović Sotona, svi oni su prošli kroz sjemeništa katoličke crkve, odakle su izašli sa kipteći mržnjom prema Srbima. Zašto? Otkuda tolika netrpeljivost Vatikana i "Crkve u Hrvata" prema Srbima pravoslavcima. Razumije se, sve ide od velikog raskola u kršćanstvu 1054. godine i velikog katoličkog sabora u Splitu održanog 1075. godine, kada je postavljena strategija uništavanja pravoslavlja na zapadnom Balkanu. Hrvata kao starog plemena danas gotovo da nema, nalazimo ih tek u ostacima u Hrvatskom Zagorju, Moslavini i onom dijelu Međimurja, prema Sloveniji. Ostali su konvertiti, uglavnom bivši Srbi koje je katolička crkva uspjela otrgne najprije od pravoslavlja a potom od srpstva. Dakle, u pitanju je konvertitstvu, fenomen bliskosti iz koga se, to je u psihologiji davno objašnjeno, rađa najžešća mržnja. To je nukleus njihove taktike zaustavljanja širenja pravoslavlja na Zapadnom Balkanu. I u tome su, na žalost, uspjeli. Mržnja Hrvata prema Srbima razvejavana je i opstaje isključivo na vjerskoj osnovi. Odatle sve počinje i tu završava. Zlo u Hrvatskom narodu počiva u mračnim odajama katedrala i crkava, otuda promatra, čeka trenutak i izlazi kad procjeni da treba." 

2 hours ago, gnr said:

Nejdem u Crkvu, tamo Boga nema, vjerujem u Isusa kao u prosvjetljenog duhovnog učitelja.

To kazu i muslimani ,kod pravoslavlja koje je stup srpske drzave unazad stoljecima vjeruju u sveto trojstvo .

2 hours ago, gnr said:

Razumije se, sve ide od velikog raskola u kršćanstvu 1054. godine i velikog katoličkog sabora u Splitu održanog 1075. godine, kada je postavljena strategija uništavanja pravoslavlja na zapadnom Balkanu.

Zanimljivo samo 20 godina od raskola je postavljena strategija unistavanje pravoslavlja na zapadnom Balkanu . Daj mi malo nekakvih podataka o pravoslavlju iz tog doba . 

Jel ima gdje nekakav dokaz da je vec 20 godina poslije raskola postojala pravoslavna crkva na tim prostorima . 

Koliko je meni poznato Sveti Sava je prvi  arhiepiskop ,po tvojoj tvrdnji neko je vec bio prije Svetog Save ? 

19 hours ago, Duh_Prerije said:

Koliko je meni poznato Sveti Sava je prvi  arhiepiskop ,po tvojoj tvrdnji neko je vec bio prije Svetog Save 

Po tebi, ispada da su na Balkanu do Svetog Save živeli samo katolici? Jesi li čuo za Vizantiju, Ohridsku arhiepiskopiju?

Po meni ispada da su prije i poslije raskola zivjeli krscani tek poslije raskola su nastali pravoslavlje i katolicanstvo

Ja sam cuo za Vizantiju neki srpski istoricari kazu da je izmisljotina

20 hours ago, Duh_Prerije said:

Zanimljivo samo 20 godina od raskola je postavljena strategija unistavanje pravoslavlja na zapadnom Balkanu.

Da i ?

Daj mi malo nekakvih podataka o pravoslavlju iz tog doba . 

Da, idem guglati sad zato jer ti smeta ovaj tekst Ratka Dmitrovića, i da ti tvoje podvale razotkrivam. Idem gledati Partizan Bešiktaš.

Jel ima gdje nekakav dokaz da je vec 20 godina poslije raskola postojala pravoslavna crkva na tim prostorima . 

Koliko je meni poznato Sveti Sava je prvi  arhiepiskop ,po tvojoj tvrdnji neko je vec bio prije Svetog Save ? 

Gle gle kako ideš stopama lažljivih fratara. Igrom slučaja je Dragan ovdje napisao par stvari, mene to ne zanima previše nit je moja vjera ali znam koliko je klerikalna bagra u Hrvatskoj opsjednuta time da poništi i falcificira sve iz povijesti što se tiče Srba i pravoslavlja.

"Koliko ima Laži, licemjerja, cinizma i beskrajnog bezobrazluka među tim rimokatoličkim svećenicima u NDH to se naprosto ne može ni opisati. Umjesto bilo kakovog komentara navodim pismo jednog od najuglednijih pravnika Hrvata PRIVISLAVA GRISOGONA upućeno Stepincu 1942. godine: Pišem Vam kao čovjek čovjeku, kao hrišćanin hrišćaninu. Nakanjujem se mjesecima na to, čekajući hoće li prestati užasne vijesti iz Hrvatske kako bih se mogao sabrati i mirnije pisati. Punih deset mjeseci kolju se po Hrvatskoj na najzvjerskiji način Srbi i uništavaju se milijarde njihovih imetaka, a crvenilo stida oblijeva lice svakog poštenog Hrvata Zašto ja ovo pišem Vama, kada nijeste politička ličnost i ne možete za ovo snositi odgovornost. Evo zašto. U svim ovim besprimjernim divljačkim zločinstvima, koji su više nego bezbožni, sudjelovala je i naša katolička Crkva na dva načina: veliki broj svještenika, klerika, fratara i organizovane katoličke mladeži sudjelovalo je u ovome aktivno. Dogodila se strahota da su katolički svještenici postali logornici i tabornici ustaški, pa su kao takvi naređivali i odobravali ta strašna mučenja i klanja hrišćanskog svijeta. Čak je jedan katolički svještenik lično zaklao pravoslavnog svještenika. Oni to nijesu smjeli učiniti bez dozvole svojih biskupa, a ako su to učinili, onda su morali izgubiti službu i doći pred sud. Budući da se to nije dogodilo, znači da su biskupi dali svoje dozvole. Drugo: katolička Crkva upotrebila je sve ovo da pokatoliči sve preživjele Srbe i dok se zemlja još puši od krvi nevinih mučenika, dok su jecaji još razdirali grudi preživjelih nesretnika, svještenici, fratri, časne sestre, nosili su u jednoj ruci ustaški bodež, a u drugoj molitvenik i krunicu. Sav je Srijem, Slavonija,Lika, Kordun, Bnija, Bosna... preplavljen lecima biskupa Akšamovića, tiskanim u njegovoj Tiskarnici u Đakovu. U lecima se pozivaju Srbi da spasu živote i imetke prelaženjem u katoličku vjeru. I naša Crkva kao da je htjela pokazati da zna ubijati duše, kao ustaška vlast tijelo, što je dokazala sramnim postupcima bezbroj puta." (sa krajinaforce foruma).

On 8/22/2018 at 11:17 PM, Duh_Prerije said:

Daj mi malo nekakvih podataka o pravoslavlju iz tog doba . 

Pravoslavna crkva je postojala ne 20 godina posle raskola, nego odmah u trenutku samog raskola. Ili ti smatraš da je raskolom 1054. crkva podeljena na katoličku i katoličku?

Autokefalna srpska (žička) arhiepiskopija je ustanovljena 1219, dakle preko vek i po kasnije. U međuvremenu, pravoslavni svet na ovim prostorima je uglavnom bio pod jurisdikcijom Ohridske arhiepiskopije. Da li ti je sad jasnije? Nisu svi bili katolici od raskola do Svetog Save, kako si pokušao da smuljaš. Pravoslavci su postojali, ali nije postojala samostalna srpska crkva.

A ove što tvrde da Vizantija nije postojala, da su Germani grmalji iz grmlja, i slične budalaštine, ne bih komentarisao.

Malo mi je jasnije poslije tvog posta .  Imamo Bizant /Vizantiju koja je jedno vrijeme vladala ovim krajevima tj vladala u to vrijeme .  Pocetak vladavine je poceo kad je otac dao sinovima carstvo , jednom istocno ,drugom zapadno . obadvije crkve su bile ravnopravne u pocetku ,kasnije su se sve vise i vise "svadjali" . Po tome ispada gdje je vladao Bizant moralo je biti pravoslavlje i obrnuto gdje je vladalo zapadno carstvo ,vladalo je rimokatolicko .

Sad je pitanje ono sto nas zanima ,jer se uvijek vracamo na Srbe i Hrvate ,dali to znaci ako su svi u Bizantu bili pravoslavci ? Dali u to vrijeme recimo u Dalmaciji su samo Srbi bili pravoslavci ili su morali biti i drugi narodi ? 

Ромејски цар Константин Порфирогенит пише да су Срби од цара Ираклија добили простор између Цетине и Мораве.

Франачки хроничар Ајнхард пише да Срби држе највећи део римске провинције Далмације.

Како год окренеш, источно од Цетине и Динаре живе само Срби. Који су већински Православни, али има и Римокатолика.

Пошто је план Ватикана да покатоличи цео свет, Срби су се као колективитет међу првима нашли на удару ватиканског прозелитизма.

Како Ватикан није успео у својој максималистичкој намери да све Србе покатоличи, он је онима је покатоличио наметнуо други идентитет.

Па су прво били Херцеговци, Далматинци, Буњевци, Шокци... да би их 1900. године одлуком Концила у Загребу све колективно утерао у хрватски тор.

Уосталом то се најбоље види по језику. Тамо где се изворно прича штокавски то су старином Срби ма како се они данас изјашавали.

8 hours ago, Duh_Prerije said:

Po tome ispada gdje je vladao Bizant moralo je biti pravoslavlje i obrnuto gdje je vladalo zapadno carstvo ,vladalo je rimokatolicko .

Otprilike tako nekako.

8 hours ago, Duh_Prerije said:

Sad je pitanje ono sto nas zanima ,jer se uvijek vracamo na Srbe i Hrvate ,dali to znaci ako su svi u Bizantu bili pravoslavci ? Dali u to vrijeme recimo u Dalmaciji su samo Srbi bili pravoslavci ili su morali biti i drugi narodi ?

Ne možeš današnjim očima posmatrati stvari koje su se dešavale pre hiljadu do hiljadu i po godina. Ovo što danas imamo, katolici-Hrvati, pravoslavci-Srbi, to je nešto što je relativno novo i u ono vreme nije postojalo. Raspad crkve na katoličku i pravoslavnu je dug proces koji je trajao vekovima. Pre 1000 godina pitanje je da li su običnom narodu reči katolik i pravoslavac išta značile. Takođe, reči Hrvat i Srbin imale su druga značenja u odnosu na današnja. Dosta komplikovana i opširna tema. A što se tiče vere i nacije, verujem da ti je poznat termin "Srbi katolici" kojih je kroz istoriju bilo, ali ih odnedavno više nema jer su preprogramirani u Hrvate. A onda su tu i nekakvi izmišljeni "Hrvati pravoslavci", kojih opet, kroz istoriju nikad nije bilo, da bi se javili u II sv. ratu i danas, odnosno u vremenima kad je Srbima u Hrvatskoj bilo teško.

Da dodam još to da su u srednjem veku Srbi zapravo dobrim delom pripadali katoličkoj veri. Poznata je stvar da je Stefan Nemanja prvo kršten po katoličkom obredu, jer je rođen u Podgorici, pa je tek posle prešao na pravoslavlje, po dolasku u Rašku. Srbi iz Raške su bili pravoslavci, dok su oni iz Zete, Zahumlja, Travunije, Paganije naginjali katoličanstvu. U Baru je u 9. veku osnovana nadbiskupija, a katolički nadbiskupi su nosili titulu "primas Srbije".

Da to odgovorim na obadva posta ,u potpunosti se slazem sa svime sto si napisao i tako se vodi rasprava , ako mi vjerujes skoro pa identican post sam ja mislio odgovoritii tebi ..

Sad mi je zgodno odgovoriti na onaj video o cemu prica Vucic ,tu je negdje na jednom temi da sad ne trazim . Napisao si da su preprogramirani u Hrvate ,moje pitanje je ,dali u tome ima greske i sa srpske pravoslavne strane , samo Srbin moze biti pravoslavac i samo pravoslavac na ovim prostorima moze biti Srbin ?

Dali je to misao od Vucica u tom videu ? Sto bi bilo da se "priznalo" da Srbin moze biti katolik ili musliman ? Koliko bi danas Srba bilo ? 

7 hours ago, Делиријум said:

Ромејски цар Константин Порфирогенит пише да су Срби од цара Ираклија добили простор између Цетине и Мораве.

Франачки хроничар Ајнхард пише да Срби држе највећи део римске провинције Далмације.

Како год окренеш, источно од Цетине и Динаре живе само Срби. Који су већински Православни, али има и Римокатолика.

Пошто је план Ватикана да покатоличи цео свет, Срби су се као колективитет међу првима нашли на удару ватиканског прозелитизма.

Како Ватикан није успео у својој максималистичкој намери да све Србе покатоличи, он је онима је покатоличио наметнуо други идентитет.

Па су прво били Херцеговци, Далматинци, Буњевци, Шокци... да би их 1900. године одлуком Концила у Загребу све колективно утерао у хрватски тор.

Уосталом то се најбоље види по језику. Тамо где се изворно прича штокавски то су старином Срби ма како се они данас изјашавали.

O tome se vec pisalo ,mozemo se samo vrtiti u krug ,ti ces pisati o Srbima i Porfirogenetu ,ja mogu stavljati sto isti kaze za Hrvate .

On 8/20/2018 at 11:15 AM, gnr said:

Mislim da mu je otac Slovak (tako sam čuo) a mama Hrvatica ali u Hrvatskoj su cijeli život. I kada si rođen u Hrvatskoj i kada se iznutra izgrađuješ kao Hrvati i smatraš se Hrvatom do nivoa "slava Ukrajini" ti dobiješ taj specifični ustaški izgled lica. Nacionalnost ne određuju geni i nacija roditelja već kako se osjećaš. 

Inače da se vratimo na ovog sa teme topica. 

Šta misliš zašto se pojavio taj Zlatko Sudac ? Da li je to samo zbog pomoći onima koji se ne mogu izliječiti od određenih bolesti?

I od kuda te njegove tvrdnje o stigmama i to furanje na Isusa ?  I da li je po tebi to i bilo za očekivati u zemlji kao što je Hrvatska?

Ti napiši svoj odgovor pa ću ja svoj.

Iskreno o tom Sudcu znam vrlo malo čak nisam ni znao za ova navodna levitiranja tako da sad nešto mudrujem a o njemu neznam puno nebi bilo fer.Jedino što mogu priznati je da neki dublji pogled na njega uljeva jezu.Držim se što dalje od katoličke crkve jer što reče jedan moj prijatelj nema tužnijeg mjesta za traženje Boga od katoličke crkve.

52 minutes ago, Duh_Prerije said:

O tome se vec pisalo ,mozemo se samo vrtiti u krug ,ti ces pisati o Srbima i Porfirogenetu ,ja mogu stavljati sto isti kaze za Hrvate .

Па шта каже за Хрвате а да је у супротности са оним што је рекао за Србе?

Јасно је да Срби живе са обе стране реке Дрине, која је кичма српске територије. Али у пројекцијама Ватикана, Дрина је нека почетна граница њиховог домена.

Притом у древном црквеном шематизму Дрина није била граница, већ је у једном тренутку била граница између Источног и Западног Римског Царства. И из тога се види мимикрија римских папа. Они под маском хришћанства гурају причу римских цезара. И као што су римски цезари у своје време организовали убијање и гоњење раних хришћана, тако и римске папе у ово време преко својих егзекутора организују убијање и протеривање садашњих православних Хришћана, у конкретном случају Срба.

1 hour ago, Duh_Prerije said:

Napisao si da su preprogramirani u Hrvate ,moje pitanje je ,dali u tome ima greske i sa srpske pravoslavne strane , samo Srbin moze biti pravoslavac i samo pravoslavac na ovim prostorima moze biti Srbin ?

Nisu samo Srbi pravoslavci, naravno. Postoje i Rumuni, Grci, Bugari, Vlasi, pravoslavni Romi, danas i Crnogorci, koji su do juče bili Srbi, Makedonci koji su do juče bili Bugari i Srbi. Verujem da te stvari znaš i sam, pa nisam siguran da razumem pitanje. Ako opet hoćeš da izmišljaš nekakve Hrvate pravoslavce, već sam ti rekao da tako nešto nikad nije postojalo, sem u 20. veku - tokom 2. svetskog rata i danas, odnosno u specifičnim okolnostima, kad su Srbi pod posebnim pritiskom, pa ili silom ili svojevoljno iz pravoslavnih Srba prelaze u "pravoslavne Hrvate".

1 hour ago, Duh_Prerije said:

Dali je to misao od Vucica u tom videu ? Sto bi bilo da se "priznalo" da Srbin moze biti katolik ili musliman ? Koliko bi danas Srba bilo ? 

Nisam upoznat sa videom o kom govoriš. Nacije u današnjem smislu stvarane su uglavnom tokom 18. i 19. veka, mada na ovim našim prostorima taj proces još uvek traje (Crnogorci, Makedonci, Bošnjaci). I kod Srba i kod Hrvata i kod bosanskih muslimana vera je bila taj stožer oko kog su se vršila grupisanja, a kasnije stvarale i nacije. U pitanju je specifičan splet okolnosti koji je važio na ovim prostorima, dok drugde nije. Recimo, kod Albanaca, Nemaca i drugih nacija kod kojih su verske razlike stavljene u drugi plan pri formiranju nacije, a u prvi plan su izbile neke druge, kao jezičke, kulturne, etničke itd. Šta bi bilo kad bi bilo teško je reći, ali mislim da su takve rasprave bespredmetne. Na ovim prostorima su se vekovima sukobljavali narodi istog jezika, ali različite vere, pa je bilo nemoguće očekivati da se, odjednom, pri stvaranju zajedničke države 1918, recimo, zaboravi ta krvava predistorija i da odjednom, dekretom, postanemo isti narod. 

56 minutes ago, Dragan P. said:

Sto bi bilo da se "priznalo" da Srbin moze biti katolik ili musliman ? Koliko bi danas Srba bilo ?

Iako je, kroz proces stvaranja srpske nacije, pravoslavlje bilo bitna odrednica, pogrešno je tvrditi da je to bio najvažniji kriterijum. Imamo brojne primere Srba koji su pripadali drugim verama: Srbe katolike iz Dubrovnika, a u novije vreme velikane Ivu Andrića, Mešu Selimovića... Kusturica je, čini mi se, prešao na pravoslavlje, ne znam zbog čega, ne bi bio ni prvi ni poslednji Srbin "muhamedanac".

19 hours ago, Orjuna said:

Iskreno o tom Sudcu znam vrlo malo čak nisam ni znao za ova navodna levitiranja tako da sad nešto mudrujem a o njemu neznam puno nebi bilo fer.

O njemu ne moraš puno znati. On je svećenik koji kaže "Kako im dobro stoji crna boja i "Za dom spremni". 

Znači neko ko je život posvetio bogospoznaji hvali nešto što je potpuna suprotnost tim stvarima.

U životu možeš biti manje ili više uspješan svećenik ali nije moguće da dođeš do nivoa da hvališ crnu boju zločinaca. 

A sve to znači da od samog početka cijela stvar nema veze sa duhovnošću.

Jedino što mogu priznati je da neki dublji pogled na njega uljeva jezu.

I slika koja dokazuje da njegov izgled i oponašanje Isusa nema veze s ničim ozbiljnim, ovdje je isti kao onaj pjevač iz Nirvane. Očito je da dobro skine druge ljude, može ličiti na njih. Ili u sebi ima neki poremećaj pa u njemu živi par osoba. 

Slikovni rezultat za zlatko sudac

Držim se što dalje od katoličke crkve jer što reče jedan moj prijatelj nema tužnijeg mjesta za traženje Boga od katoličke crkve

Mediji: 796 djece umrlo pod skutima Crkve | Irska 

U bivšem samostanu otkriveno 800 kostura beba

Hrvatski fratar: u Vatikanu sjede demoni, pedofili i pederi