Recommended Posts

Pošto nam je zombi (s pravom) podijelio kartone jer smo (po ko zna koji put) upropastili temu postovima totalno nevezanim za temu, došao sam na ideju da otvorim temu koja će biti svojevrsna kafana. Znaći kada rasprava na nekoj temi krene u pravcu koji nikakve veze nema sa temom, prebacimo se ovdje i lupetamo do mile volje. Ako admini misle da ova "tema" nije u skladu sa pravilima foruma neka ju obrišu.

Heri, i ako ostane ovaj topic, zamisli kako će to neozbiljno izgledati "Svašta nešto", trebao si malo bolji naslov staviti ovdje, ne znam, nisam pametan, ali nešto možda šire "Međunacionalna mržnja i incidenti - kakvo je stanje danas u Srbiji/Hrvatskoj". 

I nismo tamo upropastili temu i pisali postove totalno nevezane od teme, tema je svećenik koji je otvoreno slavio ustaštvo potaknut nogometnim dresom reprezentacije i dolje sam kao drugi komentar stavio slike slavlja sa ustaškim elementima iste reprezentacije i reakciju ljudi iz Srbije na to. I naravno da se zato pokrenula i priča "Ima li toga kod Srba" kad si ti stavio priču iz RS. Ista tema, samo malo šire. Ne baš tomson i doček, ali to je to. To je ovdje tako godinama. Ljudi se počnu nadovezivati i tamo sam unutar te teme napisao neke stvari na tvoju priču o RS i stavio slike auta i tablica da se vidi crno na bijelo. Imali smo 28 odgovora u 6 dana i odličnih 246 pregleda ali ok. Jer da pišemo samo o Zlatku Sucu, to bi bilo maksimalno 5-6 komentara i topic je gotov. Točno se zna šta se valja iza Zlatka Suca. On je samo malo odvrnuo slavinu.

Htio sam ti odgovoriti oko ustaškog slavlja i ono što si napisao za Zvezdu tamo, pa ću ovdje.

"Kad je Zvezda osvojila '91. godine kup/ligu prvaka ili kad su kosarkasi postali svjetski prvaci, te uspjehe su takodjer slavili "ljudi unistenih zivota, koji nemaju zivotnu volju i snagu da naprave nesto"? Je li to slavlje bilo poraz njih kao ljudi? Ili se sve ovo odnosi samo kad Hrvati slave svoje sportske uspjehe?"

Ne, ne moraš to tako doživljavati da neko napade Hrvate, ja sam to tamo napisao samo zato što je Hrvatska u pitanju, i to je malo preduboka filozofija, naravno da je veselje ok i naravno da je doček u ZG i Parizu ok, ja ne mislim na to, nek se ljudi vesele, niko ne dira u to.

I prvi priznajem da lani sjedim i gledam preko laptopa da li će Partizan osigurati proljeće u ligi Evrope, i uspio je i priznajem da sam se nakon utakmice bolje osjećao i sve. Sve je to normalno. Zvezdu kad je dobila Keln na Marakani da ne spominjem.

Ali ima istine i u priči o tome da se ljudi vesele uspjehu i smatraju ga svojim a kad pogledaš sa strane, dio tih ljudi, dakle imaš egoizam, ljigavljenje i ustaštvo. I to posebno vrijedi ovdje: zamisli čovjeka koji sjedi i ne želi trenirati, loše se hrani, vidiš da da je ljenčina itd, i da ga je baš briga za život, znači u kojem god smislu hočeš on propušta život, i sad tip gleda pobjedu svoje reprezentacije, napuca se mesa i pije alkohol, i sad se on osjeća jačim nakon pobjede i još kad na to uvede ustaštvo a o tome smo tamo i pisali, zamisli koliko je to krivi koncept. Ja treniram 5 dana u tjednu, neki dan sam bio kod doktora baš zbog treninga jer sam otišao u prirodu kraj potoka tamo gdje je ogromna vjerovatnost za krpelje i trenirao bez majice. Evo, sad je sve ok, i kao djete sam sretan što ću danas nakon 5 dana opet odraditi trening (sumamed mi je pomogao). Zdravo se hranim, radim i duhovnu praksu 18 godina i tek kad ti sa svoje strane uradiš nešto-onda sigurno nečeš slaviti na tom nižem stupnju šovinizma i mržnje i tom pretjeranom "Ja i ja" samo jer si iste nacije kao ti nogometaši a jedva platiš račune na kraju mjeseca a Modrić i Rakitić ti odlaze iz Hrvatske za koji dan sa svojim milionima i kune ti neće ostaviti. I usput, oni su aktivni i treniraju još od malena.

Da sam nazvao temu Međunacionalna mržnja i incidenti - kakvo je stanje danas u Srbiji/Hrvatsko onda bi se morali držati teme. Upravo zato sam odabrao ime svašta nešto jer je ideja bila da se na ovoj temi raspravlja o stvarima o kojima inaće raspravljamo na skoro svakoj temi a nema nikakve veze sa temom i tako ju i upropastimo. Znaći ovdje se raspravlja o svemu. O nogometu, ratu, stanju u bivšoj jugi sada, seksu, o ćemu god hoćeš. Naravno bez vrijeđanja i uz dozvolu admina.

ok, ako ti prođe super,već je par ljudi probalo ovu tvoju foru i ništa, ako prođe super.

Добро, ако ту причамо о свему, онда волео бих да поставим једно питање. Одавно ме то занима али до сада нисам нашао одговор.

Зашто мушкарци у Крајини, Херцеговини и Црној Гори толико често имају бркови? Молим да озбиљно ми то одговорите :)

heri, bolje je da ovaj topic ode svojim putem dolje, naći ćemo mi teme za razgovore u sklopu foruma i urednih topica, pozdrav,

pozdrav i sokolu.

30 minutes ago, gnr said:

heri, bolje je da ovaj topic ode svojim putem dolje, naći ćemo mi teme za razgovore u sklopu foruma i urednih topica, pozdrav,

pozdrav i sokolu.

Хоћеш ли ми објаснити популарност бркова? 

3 hours ago, Sokol-rus said:

Добро, ако ту причамо о свему, онда волео бих да поставим једно питање. Одавно ме то занима али до сада нисам нашао одговор.

Зашто мушкарци у Крајини, Херцеговини и Црној Гори толико често имају бркови? Молим да озбиљно ми то одговорите :)

Mislim da je to stvar tradicije. Otac, djed, njegov djed itd su nosili brkove pa nosim i ja. U nekim zemljama su to brkovi, u nekima brada. Sjećam se kad sam u Grčkoj bio primjetio sam da većina muškaraca nosi bradu. Mladi, srednjovjećni, stari, skoro svi. Od one dvodnevne, jednotjedne pa do one od "pol metra", kako ko, al skoro svi imaju bradu.

Brada brkovi I duga kosa , odnosno percini , nose dugu tradiciju .

Jedan od prvih  predmeta pronadenih u iskopinama su cesalj , negde kraj ledenog doba .

Brada I brkovi su bili na neki nacin odlika hrabrih I nepokolebljivih , ali predstavljali su I zalost za nekim (ne brijanje 40 dana I duze u Srba pravoslavaca) .

Brkovi se smatraju nekom vrstom ukrasa i muzevnosti , ali I da bi sakrili eventualni nedostatak , kao I brada recimo .

Vozd Karadorde je recimo prvi odsekao dugu kosu (percin) I naredio ratnicima da odseku , jer je u borbama sa Turcima predstavljala jednu vrstu pomoci protivniku .

Rekao je ; "kiku seci brkove suci" , to su legende koje se prenose sa koljena na koljeno I ponekad nema cak nekih pisanih dokumenata .

Licka kapa je takoder legenda koja se prenosi sa koljena na koljeno I mislim da nema Licanina Srbina da je ne zna . . . 

Eto toliko od mene , oj sokole siva ptico . . .🎃 hahaha

Ima stih iz jedne pjesma sa podrucja korduna i like....kaze ovako...

"Necemo se ni brijati brale...

Cure vole kad brkovi žare..."

:)

Evo nešto za ovaj "Svašta nešto" topic ;)

Banija daj mi napiši koju za ovog sa bradom, poslušaj ga, on ti je inače bio Židov a u isto vrijeme deklarirani ustaša i fašist.

Cjeli video je ludnica ali najbolji dio je od 1:16 kada se kroz Schwartza javlja i sam Ante Starčević.

19 minutes ago, gnr said:

Evo nešto za ovaj "Svašta nešto" topic ;)

Banija daj mi napiši koju za ovog sa bradom, poslušaj ga, on ti je inače bio Židov a u isto vrijeme deklarirani ustaša i fašist.

Cjeli video je ludnica ali najbolji dio je od 1:16 kada se kroz Schwartza javlja i sam Ante Starčević.

Hahaha Mladen Schwartz, kralj svih redikula... 

Ak bolje pogledaš, Švarc ti priča istu stvar kao i čovjek koji danas ima status Oca domovine, Ante Starčević. Ima ulice i trgove i prihvaćen je u cijelom narodu. Posebno se podudaraju na 1:16. I  Švarc je umjerniji od Starčevića i manji redikul, iako šta je uopće tu za reći redikul, ustaštvo je zlo i satanizam. Starčević je tvrdio za Srbe da su nakot zreo za sjekiru. Švarc nikada ne bi išao tako daleko.

Možete li zamisliti da neki hrvatski sajt dobije pola pola za lajkove kao ovdje, dakle da je kojim slučajem srpska vojska napravila neku oluju i da se tada na hrvatskom sajtu čestita srpska pobjeda.

Ovo je sa B92, to je srpski satj, znam, strani vlasnici i ti drugosrbijanci i gore je mutna politika i pokušaj da se ljude vara i mijenja, posebno srpski narod - žrtve zločina i ratova, ali i dalje je ovih pola pola strašno. Čak i da se radi samo o Hrvatima koji masovno lupaju preporučujem (iako mislim da sigurno nije samo to) to opet govori koliko su u zabludi i koliko su aktivni kada treba braniti zlo i zapravo te želi svesti na nivo ispod životinje. Kako god i šta god da je iza ovoga, ovo je i dalje da se gleda i ne vjeruje. Jer ipak je to srpski sajt. 

Gp5TKDD.png

Grome .. da tamo tema ne ode u drugom smjeru prebaci sam ovdje tvoj post .

Zivi bili pa videli .

Ako sam prihvatas poraz , onda si I porazen .

Mi smo ucili Austriska stiva , odobrena na Berlinskom kongresu 1878 .

Dakle namjestenu istoriju .

Jos  1948-e godine je usaglaseno da se cini sve na raspadu Jugoslavije .

Kako ce razbiti Jugoslaviju nego unistenjem onoga ko je dao najvecu zrtvu , Srbi . . .

Ima li ide u svjetu , da ste procitali ili culi , da je okupatorski vojnik postao predsjednik drzave koju je napadao masakrirao palio I zario sa "vrazijom divizijom" ?

Naravno da niste .

Ali to se desilo samo Srbima I opet smo opstali . . .

Postavljao I pisao sam mnogo tekstova , na koje niko nije niti jedno slovo odobrenja napisao ili da se suprotstavio a radi se o istoriskim cinjenicama .

Jest do duse jednom Banija I to ismijavajuci .

Evo jedan podatak koji tezi istini , a to je , da je ; Turska dala nekoliko hiljada orginalnih dokumenata a iz mnogih  se vidi da su Srbi doista pobedili u Kosovskom boju .

Jedan od prvih , koji je to istrazio I objavio je dr Deretic .

Nesto sam htio postaviti od njegovih istrazivanja al to ovde nije bilo plodonosno .

I jos ovo , NATO i novi svetski poredak misle da su uspeli . . .

Nisu , jer da jesu napali bi Rusiju vec odavno .

Ovo me zanima kad su se ucila ta stiva i zasto je to namjestena istorija ?  Vrlo lako se moze naci na netu berlinski kongres i san-stefanski mir . Sto bi bilo bolje za Srbiju da je ipak prihvacen sporazum na berlinskom kongresu ili ono sto se nudilo san-stefanskim mirom ?  Ili da mi probas objasniti da to nije ta istorija nego da ima jos nesto drugo .

Mene inace zanimalju istorijske cinjenice ,volim citati sve strane .  Jel postoji negdje tih nekoliko hiljada dokumenata kako kazes na netu da se nesto procita o toj temi . 

Sto se tice Deretica ,pogledao sam jako puno  videa na youtube , pitanje je tko je taj covjek ? Zasto bi njemu neko dopustio da udje u tajne podrume Vatikana da istrazuje istoriju ?

Amerikanci tj  ljudi iz sjene koji drmaju svijetom a to su ustvari Hazari ,oni drze sve pod kontrolom ,sve te tajne organizacije . Oni su 60-tih godina kad su se crnci jos morali voziti na kraju autobusa ,uocili jednom prespektivnog crnca ,odvojili od roditelja i skolovali ga da bi ona postao predsjednik SAD-a 

Jel moguce da imaju tako jaku viziju desetljecima unaprijed ? 

Evo malo meterijala pa mozemo da komentiramo,molim one koji ce se smijati neka samo stave smajl bez komentara jer ovo su ozbiljnje tvrdnje Jovana Deretica .

Da vidimo sto mi mozemo zakljuciti iz tih njegovih tvrdnji .

Njemci su bili jedna manjina medju Srbima . Na srpskom jeziku german znaci grmalj .ljudi koji zive u grmlju ili grmu .

On ovo kaze ,istorija ili neki drugi istoricari kazu da je par miliona ljudi protjerano poslije balkanskih ratova i stvaranje knezevine Srbije . Otisli su za tursku .

Jovan tvrdi da su Srbi ustvari bili na tim prostorima Turske a poslije toga dosli Turci .  Sto je istina ?

Evo malo meterijala pa mozemo da komentiramo,molim one koji ce se smijati neka samo stave smajl bez komentara 

Neces dobiti realan komentar , vec samo ismijavanja , odnosno smajlije . . .

Govorim ti iz iskustva . . .

Znas kako kaze Bora Corba ; ja probo . . .

eto ja necu dati smajli ali cu dodati da imam dokaz da smo dosli sa marsa

odnosno pali smo s marsa ako vjerujemo u ove i ostale Dereticeve terojije ....

100%

Grome.. Deretica sam spomenuo jer si ga i sam spomenuo ,zato sam postavio par videa kracih ,jer ima on videa po sat i pol . Nije mi bila namjera postavljanja tog video materijala da se neko covjeku smije ,on radi to sto radi ,sad koliko proda knjiga nisam upucen ,nije ni bitno .  Mene cak fascinira sa kojom on lakocom nadje odgovor na pitanje ljudi koji su bili na njegovom izlaganju .  Covjek pita od kuda naziv Germani i on odmah izbaci teoriju na osnovu rijeci tj imena  ,German ,germ ,grm ,grmalji . 

Negdje sam naisao ,sad nisam siguran jel to bio Deretic ili Lucic ,tu bi mozda bilo rijesenje  nekih objasnjenja .  Receno je da je latinski jezik nastao od srpskog jezika i dan danas se moze vidjeti da u latinskom jeziku ima puno srpskih rijeci .  I,opet pisem ,nije mi namjera se " sprdati" sa njihovim radovima ali meni je to zanimljivo kako oni manipuliraju rijecima .cinjenicama .

Evo jedan primjer tvog nadimka na forumu . Grom ,svi znamo da je to rijec za elementarnu nepogodu ali to ne mora biti istina . Jer mozemo uci u raspravu jel to mozda skrecenja rijec ,mozda ce neko reci ,danas ljudi grijese .  Skraceno od Grom je ustvari rijec gromada ,sama rijec oznacava nesto veliko . Onda se vratimo na Grm i grmalj ,znamo isto da se nekad kaze ajme koliki je ovaj covjek grmalj ,jer ako to stavimo na neto ,pise kako je to veliki ,misicavi covjek . ali to ne znaci da ti ljudi zive u grmlju jer nas ta rijec asocira na grmlje . Imamo slicnu rijec zbunje ,jel to mozda ima veze sa zbunjen ,pa ako je neko zbunjen zivi u zbunju .

Evo tako ja vidim razmisljanje u jednom djelu izlaganju Deretica -