Recommended Posts

2 hours ago, dj-zombi said:

eto ja necu dati smajli ali cu dodati da imam dokaz da smo dosli sa marsa

odnosno pali smo s marsa ako vjerujemo u ove i ostale Dereticeve terojije ....

100%

To je tvoje misljenje i , naravno da imas pravo na njega .

Aj da te pitam , sta mislis kakva ce recimo izgledati ,  istorija Hrvatske za nekih dvadeset godina u odnosu na Krajinu kad vec sad pisu da smo agresori  ?

2 hours ago, Duh_Prerije said:

Evo jedan primjer tvog nadimka na forumu . Grom ,svi znamo da je to rijec za elementarnu nepogodu ali to ne mora biti istina . Jer mozemo uci u raspravu jel to mozda skrecenja rijec ,mozda ce neko reci ,danas ljudi grijese .  Skraceno od Grom je ustvari rijec gromada ,sama rijec oznacava nesto veliko . Onda se vratimo na Grm i grmalj ,znamo isto da se nekad kaze ajme koliki je ovaj covjek grmalj ,jer ako to stavimo na neto ,pise kako je to veliki ,misicavi covjek . ali to ne znaci da ti ljudi zive u grmlju jer nas ta rijec asocira na grmlje . Imamo slicnu rijec zbunje ,jel to mozda ima veze sa zbunjen ,pa ako je neko zbunjen zivi u zbunju .

Evo tako ja vidim razmisljanje u jednom djelu izlaganju Deretica -

Objasnicu ti zasto "grom" da me ne mesas sa grmovima .

Zovem se Ilija ,  onda ti je poznato i to zasto "grom"  . . .

Od kud tebi to da je grom , elementarna nepogoda ?

Ides li ti u crkvu?

45 minutes ago, grom said:

Objasnicu ti zasto "grom" da me ne mesas sa grmovima .

Zovem se Ilija ,  onda ti je poznato i to zasto "grom"  . . .

Od kud tebi to da je grom , elementarna nepogoda ?

Ides li ti u crkvu?

Ma nije bitno znacenje grom ,prvo mi je to palo na pamet radi nekakve usporedbe ili kuda moze otici kad neko ide objasnjavati preko rijeci nekakve dogadaje iz proslosti .

To mi je samo bio primjer ,nikakvo ulazenje u znacenje tvog nika na forumu .  Da ponovim , mogu tvrditi u nekom dokazivanju da je grom skreceno od gromada i mogu reci da je sa neba udarila gromada elektriciteta i napravila elementarnu nepogodu na mojoj kuci . Sa mojom tvrdnjom se neko moze sloziti ,neko ne moze ali sto to mene briga ja cu da izdam knjigu jer smatram da je to tako . Sad se opet vracam na germane ,germ ili grmlje tj . grm 

Ovo sam ti odgovorio za elementarnu nepogodu ,kao sto poplava moze izazvati tako moze i grom ,na to sam mislio . 

Dali idem u crkvu ,povremeno ,nisam na svakoj misi .

10 hours ago, dj-zombi said:

Grome istorija krajine nema veze sa naucno fantasticnim radovima deretica.

Zemljak , Krajina je dio svih desavanja u podrucjima  stare istorije .

Deretic je samo jedan od mnogih koji su tu istoriju proucavali i nesto obelodanili .

Proucavati lingvistiku ti je isto kao proucavati univerzum , kako rece jedan od naucnika , uvjek moze nesto da te iznenadi .

Necemo mi ovdje tu istoriju razrjesiti , toga sam ja svestan , ali zasto neka podmetanja , koja su se desila srpskom narodu , ne reci . . .

O tome su i nekad ranije pisane knjige objasnjavajuci zasto se srpska istorija zabaskuruje i sklanja .

Recimo ; Milos Milojevic , pa Olga Pjanovic , pa stojan Novakovic pa recimo Simo Lazic i mnogi drugi , ali i mladi . . .

Zasto zemljak , zvanicna istorija presutkuje i nase Krajisko postojanje , ja ne znam , ali znam da smo postojali .

Moji pretci se pominju pre vise od sestotina godina na tim podrucjima . . . 

I ne samo moji vec mnogih .

Pa treba li da se to presutkuje i da cutke gledamo sta rade i kako prekrajaju i otimaju . . .

Mozes pronaci i na netu mnogo recimo o Smiljanu i okolini (sto sam vec negde ovde ranije pominjao) koliko danas ima tamo Srba .

Prisvajaju Teslu , a sve sunarodnjake i porodice blize i daljne Tesline ili pomlatili ili pokrstili . . .

Gledao sam sta radi hrvatska vlast i kako izokrece i krade istinu , sukoba Turaka i Srba na Krbavskom polju .

Na stazama oko jezera u stjene su uklesali broncane figure katolickih svetaca , kao donose srecu ako ih pomilujes .

Jesu li to podmetanja zemljak ?

Iako si poprilicno mladi , znades koliko i ja da to na jezerima nikad nije bilo . . .

18 hours ago, Duh_Prerije said:

Ma nije bitno znacenje grom ,prvo mi je to palo na pamet radi nekakve usporedbe ili kuda moze otici kad neko ide objasnjavati preko rijeci nekakve dogadaje iz proslosti .

To mi je samo bio primjer ,nikakvo ulazenje u znacenje tvog nika na forumu . 

Pa jel ti izvodis salu ?

Ne radi se o Dereticu .

Ostavit cemo njega po strani .

Pogledaj ili procitaj od svog katolickog istoricara i teologa , sta covek prica . . .

Toponimi i arheologija i jesu putokaz za istoriju pobogu . . .

A sta cemo sa Vincom ?

A sta cemo sa genetikom i prof. dr Kljosovim ?

Pa ti , umjesto da si sretan i da kazes da imas korene , ti od toga bezis . . .

Prihvatas laznu i izmisljenu istoriju  . . .

Jesi li ti normalan ?

I to malo sto ides u crkvu , kako kazes , bilo bi bolje da uopste ne ides . . .

Mozda ti se otvore vidici . . .

Cak i Nemacki istoricari potvrduju staru Srbiju gde pripada i Krajina sa prestolnicom u Skadru . . .

On sve sto je otkrio posrao je svojim nebulozama tipa:

Da su germani dobili naziv zato sto su zivjeli u grmovima?

Da su Francuzi srpskog porijekla zato jer je on ljetovao u jednom hotelu koji se nalazi u dolini koja ima u svom nazivu nesto slicno nekoj srpskoj rijeci?

Da su svi skandinavci 100% genetski Srbi, pa onda nakon sto mu je predoceno da u vreme kad je on izasao s tom tvrdnjom nije moglo biti genetske analize on odmah rekao da je to zato sto su nam isti jezici?!

Da je svedski jezik postao od srpskog (komentar nije potreban)

Da je Salisbury u Engleskoj 100% srpski grad, da su druidi stari srpski svestenici ...

Da je latinski nastao od srpskog jezika ...

Da je Sibir dobio ime po Srbima ...

I jos hiljade drugih nebuloza, koga zanima nek cita i sam nadje sto je jos sve doticni "otkrio".

Ajde zemo, od koga je previse je, ovo ni pas s maslom nebi pojeo

1 hour ago, dj-zombi said:

On sve sto je otkrio posrao je svojim nebulozama tipa:

Da su germani dobili naziv zato sto su zivjeli u grmovima?

Da su Francuzi srpskog porijekla zato jer je on ljetovao u jednom hotelu koji se nalazi u dolini koja ima u svom nazivu nesto slicno nekoj srpskoj rijeci?

Da su svi skandinavci 100% genetski Srbi, pa onda nakon sto mu je predoceno da u vreme kad je on izasao s tom tvrdnjom nije moglo biti genetske analize on odmah rekao da je to zato sto su nam isti jezici?!

Da je svedski jezik postao od srpskog (komentar nije potreban)

Da je Salisbury u Engleskoj 100% srpski grad, da su druidi stari srpski svestenici ...

Da je latinski nastao od srpskog jezika ...

Da je Sibir dobio ime po Srbima ...

I jos hiljade drugih nebuloza, koga zanima nek cita i sam nadje sto je jos sve doticni "otkrio".

Ajde zemo, od koga je previse je, ovo ni pas s maslom nebi pojeo

Ne moras zemo da citas Deretica , koji je priznat i dobio doktorat u Americi .

Citaj novije istoricare , recimo naseg zemljaka Jarcevica .

Ili ako ne njega ili nekog drugog predlazem i tebi katolickog istoricara i teologa Gorana Sarinica ako ne verujes vec nekim nasim istoricarima .

zemo nemoj tako jeba ga ti ...

citam ja istoricare i sa ljeve, desne, gornje i donje strane

al ti se ne dodirnu niti jedne njegove nebuloze koju ja gore napisah

i one nisu rekla kazala ili neke izmisljotine nego iz njegovih usta pravo u okular kamere

hoces link za video da ti posaljem?

barem mi iz nasih krajeva nikad nikom nismo dozvolili da nas za nos vuce

15 minutes ago, dj-zombi said:

zemo nemoj tako jeba ga ti ...

citam ja istoricare i sa ljeve, desne, gornje i donje strane

al ti se ne dodirnu niti jedne njegove nebuloze koju ja gore napisah

i one nisu rekla kazala ili neke izmisljotine nego iz njegovih usta pravo u okular kamere

hoces link za video da ti posaljem?

barem mi iz nasih krajeva nikad nikom nismo dozvolili da nas za nos vuce

U redu . . .

Deretic je neprihvatljiv . . .

Ajd  pogledaj evo sta Slobodan Jarcevic kaze .

http://www.koreni.rs/slobodan-jarcevic-ko-brise-srpsku-istoriju/

I slično nešto o čemu sam pisao gore.

Tema je bila da hrvatski logoraši nepostojećih srpskih koncentracijskih logora traže odštete od Srbije.

Ovo je sa B92, pogledajte ovog sa donjim komentarom i 157 pluseva i samo 31 minus, i onda ovaj gore za dobar komentar dobio minus 160 i plus 13.  I sve to fino na srpskoj stranici. Infiltriralo se to zlo i udomaćilo.

cxhcCPD.png

Ovako im je izgledala jedna od najava u sportskoj sekciji B92 prošli mjesec.

sgkUbEB.png

Možete li zamisliti naslov na hrvatskom portalu: Nadamo se da imate veliki Tv: Čilić, Pa Dinamo, pa Srbija.

13 hours ago, grom said:

Pa jel ti izvodis salu ?

Ne ,samo komuniciramo ,a na to me potaknulo jedan dio tvog posta o berlinskom kongresu ,gdje si napisao da 

Mi smo ucili Austriska stiva , odobrena na Berlinskom kongresu 1878 .

Dakle namjestenu istoriju .

Kad sam isao napisati namjestena istorija na berlinskom kongresu ,svi "putevi" su vodili prema Dereticu .  Zato sam krenuo od njega da malo probamo rasiriti pricu . 

Sto imamo ,koje cinjenice na tom kongresu sto je namjesteno ?  Imali smo rat izmedju rusije i Turske ,tu se se umjesale i drugi narodi da skinu jaram sa sebe kako se to voli reci .Imamo pobjedu Rusije i poraz osmanlija . Poslije svakog rata idu pregovori i dogovori ,tko  kome i sto dugije i kome sto treba pripasti ,sto moze zadrzati porazena strana ,itd.

Prvo imamo San-stefanski mir na kojemu se se dogovorile neke stvari , Srbija je dobila drzavu priznatu ,Crna Gora i Rumunija . Bugarska je dobila jos vise teritorija ,to je zahtjevala Rusija ,tj tako se dogovorila sa Turskom . 

To nije odgovaralo zapadnim drzavama koje su smatrala da ce rusija imati preveliki utjecaj ,pogotovo preko Bugarske kako njenom satelitu u tom djelu . 

Na kraju je Rusija popustila i Bugarska se smanjila a Srbija povecala ,najvece zasluge za to ima Bismarck . 

Sto je u tim ugovorima namjestena istorija ? Dali  se znalo u to vrijeme za kako se to danas kaze zabranjenu i skrivenu istoriju Srbije ? Dali je po svim danasnjim saznanjima nekih istoricara Srbiji trebalo dodjeliti cijeli danasnji Balkan  od Grcke do Alpa jer o tome pise skrivena istina Srbije . Dali se tu smatra da se Nijemci ,Vatikan i ostali koji se toliko boje te istine dali vrlo malen teritorij gdje je Srbija postala drzava ?  

Ako se vratimo u sadasnjost i da Srbija prihvati kako istinu istrazivanja pojedinih istoricara ,mislim da vlada donese nekakav sluzbeni zakljucak .  Kako objasniti Rusima da su Srbi ,kako objasniti grcima da je grcka mitologija srpska i da su oni kao grci dosli stoljecima poslije Srba na taj prostor ?

14 hours ago, grom said:

Pa ti , umjesto da si sretan i da kazes da imas korene , ti od toga bezis . . .

Prihvatas laznu i izmisljenu istoriju  . . .

To je rekao Slobodan Jarcevic ,ti si samo prepisao jer vjerujes u to .

14 hours ago, grom said:

Jesi li ti normalan ?

Nisam .

14 hours ago, grom said:

Cak i Nemacki istoricari potvrduju staru Srbiju gde pripada i Krajina sa prestolnicom u Skadru . . .

Upisi na net Stara Srbija ,stavi da ti samo pokaze slike ,samo jednu sliku ces naci tj kartu o staroj Srbiji  a to je Dereticeva  sa Serbinovo stari Zagreb 

Krepimir Ostrivojevic je imao najveci teritorij i vladao od 815-840  godine i opet to vodi prema Dereticu . Dali to znaci da su na Berlinskom kongresu to morali uvaziti ?

14 hours ago, grom said:

A sta cemo sa Vincom ?

Tu je ekspert Ilija Cvorovic ,ja nisam bas puno istrazivao :)

Laku noc .

Pitat cu te jednu stvar , al iskreno da mi odgovoris , pre nego ti odgovorim na ovo tvoje . . . .

Jesi li bio vojno lice ?

Odnosno , jesi li imao veze sa vojskom ?

I sta je povod tvog posjecivanja ovog sajta ?

Zemljak nije meni bila namjera da diskutujem o istoriji krajine, pogoto ne na ovoj deponiji od topika, vec sam samo prokomentarisao neke od dereticevih budalestina

1 hour ago, dj-zombi said:

Zemljak nije meni bila namjera da diskutujem o istoriji krajine, pogoto ne na ovoj deponiji od topika, vec sam samo prokomentarisao neke od dereticevih budalestina

Zemljaaak . . .

Predugo se znademo da bih  promenio moje misljenje . . .

Ja Deretica pomenuh tek toliko da je medu prvima progovorio , nista drugo , a spremam i nesto starijeg i novijeg datuma upravo na ovu temu . . .

Naravno ako dopustas , hahaha i nece biti Deretica . . .

23 hours ago, Duh_Prerije said:

Imao sam veze sa vojskom kao obican vojnik .

Ponovno mi nisi odgovorio na moja pitanja .

Koji je povod tvog bitisanja ovde na ovom sajtu ?

2 hours ago, grom said:

Ponovno mi nisi odgovorio na moja pitanja .

Koji je povod tvog bitisanja ovde na ovom sajtu ?

Jesam na jedan dio na drugi zaboravio , ovo je prvi forum na kojem sam pisao ,poslije toga sam bio na jos jednom u Srpskoj ,tamo sam natukao par tisuca postova i bili smo toliko nemirni i glasni da se gazda odlucio ugasiti forum :)  moozda dva tri mjeseca sam i dobio poziv da budem moderator tamo ali sam odbio ,nisam ja za to ,a vise nisam ni mogao imati vremena toliko . 

Iskreno u pocetku mi bilo zanimljivo na ovom forumu i onda postala navika . U zadnje vrijeme recimo kad palim kompjuter da procitam vjesti prvo citam Informer i Kurir ,jer naslovi su prava bomba . Cak sam mislio otovoriti temu ovdje da stavljam te naslove ,da se vidi za par mjeseci ili godina koliko su ti naslovi bili u to vrijeme istiniti i kakvi bi naslovi za istu temu bili drugaciji za par mjeseci .

Jel vidis da nisam normalan ,mislim da si me to pitao  :)

Jesam na jedan dio na drugi zaboravio , ovo je prvi forum na kojem sam pisao ,poslije toga sam bio na jos jednom u Srpskoj ,tamo sam natukao par tisuca postova i bili smo toliko nemirni i glasni da se gazda odlucio ugasiti forum :)

E vidis , moje misljenje vec odavno je da ti zelis i ovdje da pravis zbrku i , smatram da je to razlog tvog posjecivanja ovog sajta .

Doduse naivno , ali ipak pokusavas .Sto preko rokera sto preko svojih komentara drugima .

Da se razumijemo , ne smetas ti meni , vjerujem ni drugima , ali obuzdaj se i neiskaci u odbranu na svaku pomen zlodjela koje pociniste .

Iskreno u pocetku mi bilo zanimljivo na ovom forumu i onda postala navika . 

Navika na sta ?

Da provociras ?

U zadnje vrijeme recimo kad palim kompjuter da procitam vjesti prvo citam Informer i Kurir ,jer naslovi su prava bomba . Cak sam mislio otovoriti temu ovdje da stavljam te naslove ,da se vidi za par mjeseci ili godina koliko su ti naslovi bili u to vrijeme istiniti i kakvi bi naslovi za istu temu bili drugaciji za par mjeseci .

Pa sta to ne uradis sa svojim medijima (iako nisu niti jedne novine mjerilo neke istine , sve i svagde su cenzurisane)  ?

Sta ne napises sta su i ko su tvoji sunarodnjaci i kako su dosli na vlast , gde i kako su bili na kursevima .

Ili jos bolje kako su se odrzavali kontakti na tim kursevima i sa kim . . .

To je rekao Slobodan Jarcevic ,ti si samo prepisao jer vjerujes u to .

Navodis da sam citirao Jarcevica , ako se to i desilo , onda sam ponosan sto sam citirao u neznanju takvog jednog coveka . . .

4 hours ago, grom said:

Sta ne napises sta su i ko su tvoji sunarodnjaci i kako su dosli na vlast , gde i kako su bili na kursevima .

Ili jos bolje kako su se odrzavali kontakti na tim kursevima i sa kim . . .

I kad bi sad krenuo voditi diskusiju o teorijama i urotrama koje ti cesto volis spomenuti ,ja bi bio provokator za par postova .

4 hours ago, grom said:

E vidis , moje misljenje vec odavno je da ti zelis i ovdje da pravis zbrku

Nema tu zbrke nikakve ,neko postavi nekakvu teoriju ,stavi nekakav clanak od nekoga pisca ,reportera .  Moje je da komentiram , a to sto neko misli da ja pravim zbrku ,ja na to ne mogu utjecati . Mozda nekad idem bas da "zamutim" sa svojim pomalo neshvacenim odgovorima . To radim radi toga da onaj koji je postavio post proba objasniti svojim misljenjem tu tvrdnju nekoga pisca tog teksta . Da ti probam objasniti ovako ,evo spomenuo si rokera ,on je neki dan stavio post gdje je citat jednog partizana ,gdje on kaze da je pobijeno preko milion Srba . Dobro to je on izjavio ,neko se moze sloziti time neko ne ,jel tako .  E sad kako bi ja odgovorio . Ja bi dodao na to da je u Jasenovcu ubijeno oko 129 000 Hrvata . Jel to moja provokacija ili sam negdje cuo tu izjavu ?  

6 hours ago, grom said:

Pa sta to ne uradis sa svojim medijima

Nevezano za prerija, dovoljno je pogledati do koje mjere su im portali izdebilizirani mržnjom prema Srbima.

Utakmica Partizan-Bešiktaš, Vida daje izjave nakon utakmice i kaže da je Partizan dobra ekipa. I da je lani igrao pred praznim tribinama u BG (bila kazna za Partizan) i da zna koliko su grobari važni igračima. Dakle jedna tipična izjava nogometaša. To je sve, ništa više nije govorio.

I ovi planski stave sliku slavlja i "šokirao Srbe" velikim slovima, jadni bolesnici i ovo je doslovce nivo debila, ja bi ovakve novine i portale zabranio.

pLT2MLC.png

a ovdje podlaci i fašisti sa index hr demoniziraju Srbe, "Srpska obitelj" i "Srbi snimali".

Naslov je Srpsku obitelj Brazilci pretukli na tribinama: "Ostali Srbi snimali su kako nas mlate"

Naravno, istina je sasvim drugačija, čovjek je objasnio:

"Prijatelju , da bi komentarisao moraš nešto i da znaš.Ta poslovica je i proistekla zbog Srpske nesloge, pa potencira da nas samo sloga spašava a ti pominješ mit, kao i u slučaju Kosov bit, mnogi od vas, pa ovde se ne priča da smo mi dobili tu bitku..Drugo za sve ove koji komentarišu da se Srbi boje itd...Prvo ovaj je skroz među Brazilcima, a naši 30 redova iznad, pa kako proći ? Jel treba da udaraš one koji su 20m od događaja? Drugo ovo nisu organizovani navijači, već familijarni ljudi, a to je isto kao kad u grad. prevoz uđu 4 huligana, a unutra raštrkano 10 muškaraca koji se međusobno ne znaju i verovatno bi ih savladali kad bi imali vremena da se organizuju, upoznaju i steknu poverenje jedni u druge.Koliko pute 2 džeparoša bunare a svi ćurte iako oni nisu opasni u 95% slučajeva. E moji Hrvati, da je obrnuto rekli bi gledaj "hrabre Srbe" njih 8 tuku JEDNOG sa sinom i ženom, pa kako da im pomognu kad su ih napali mučki itddd, jbg već čitam vaše nenapisane kom u suprotn slučaju..Pa to je neviđena bruka, pa sramota je i da 3 momka napadnu 8 od po 50+.Ja jesam navijač Zvezde, i to redovan, nisam klinac, a na tuče se nikada nisam palio niti u njima učestvovao, ali znam da postoji kodeks da se stariji, deca i oni koji ne pripadaju grupi NE DIRAJU. Inače smešna vam je priča Srbi kad ih je više ovako a manje onako, pa kad naiđe grupa Delija koja broji x na grupu BBB isto x dolazi do tuče, nisam čuo da se ikada prvo prebroje inače uveren sam da će te pri sličnom broju uvek dobiti batine, ali se time niti ponosim, niti opterećujem, boli me tuki i da prebijete vi njih, obožavam u ovim godinama naš derbi zbog cele atmosfere, provokacija, vređanja, GADIM SE FIZIČKOG NASILJA."

E sad kako bi ja odgovorio . Ja bi dodao na to da je u Jasenovcu ubijeno oko 129 000 Hrvata . Jel to moja provokacija ili sam negdje cuo tu izjavu ?  

Pa jel to tvoja provokacija ili nije , morat ces sam da zakljucis . . . 

"samo ti radi svoj posao"

Kako vidim nakon ovih i ovakvih izlaganja , otimat ce se  da budes moderator . . .