Sign in to follow this  
Dika

Re: Posjeta Zelengradu

Recommended Posts

Obade ovo je zadnji komentar koji æu ja odgovariti tebi. Zašto sam donio takvu odluka pozorno æu ti odgovorit.

1. Svi moji komentari su upuæeni onima koji su 1990/91 godine živili u Zelengradu i koji sada iz daleka govore gluposti. Ti Obade kažeš da nikad nisi bio u Zelengradu, ako je to toèno onda i nemožeš razumiti što govorim. Nemože mene razumiti niti onaj koji živi u Njemaèkoj, Australiji, Americi, Rusiji, Srbiji itd. ali me dobro može razumiti oni sa kojima sam igrao nogomet u Japagama i na Docu Demiæa ti neznaš niti di se ovo nalazi zato me i ne možeš razumiti.

2. Pitaj ti te koji ti daju informacije što su oni radili. Obade za tvoju informaciju oni su 1991 god. dragovoljno uzeli oružje u ruke i rekli ovoj je Krajina, u njoj neæe živjeti hrvati, a mi nikad neæemo živjeti u hrvatskoj. I ljudi bili toliko mudri da su pogodili.

3. Napadaš me da ja porièem za dogaðaj u Kuzmiæima. Nigdje i nikad nisam rekao da se to nije dogodilo. Nikad i nigdje nisam podržavao takvo nešto, nikad i nigdje niti jedne jedine cigle,bloka ili kamena sa nièije kuæe nisam uzeo, nikad i nigdje nisam upilao nièije drvo osim svoga.

4.Pitam tebe i sve druge da li ste vi toliko bili uvjereni da to što ste radili pet godiina da možda i vas takvo nešto neæe zateæi. Jeste li zaboravili Njegošovu izjavu: Tko se maèa laæa od maèa i pogiba.

5. Obade ja tebe nigdje nisam vrijeðao a ti mene vrijeðaš pa navodiš balvan+panj= truli panj. Ovo je toèno ako je drvo otpilano 1991-95 veæ je panj postao trul. A znaš li ti što u Zelengradu znaèi OBAD, to ti je nametnik koji napada stoku uglavnom goveda konje i magarce i najviše se zadržava oko repa tim životimnjama i siše im krv, uvjek živi na tuði raèun i samo zuji bez veze kao ti.

A znaš li ti što u Zelengradu znaèi OBAD, to ti je nametnik koji napada stoku uglavnom goveda konje i magarce i najviše se zadržava oko repa tim životimnjama i siše im krv, uvjek živi na tuði raèun i samo zuji bez veze kao ti.

Obad-1.jpg

Obad -

insekt jako lijep, oèarljiv i voli da živi, isto tako što voli da živi i naš "balvan, ako nije sluèajno branitelj, pa se boji sindroma koji veæ odavno hara po RH".

Zašto baš, "Obad". Obada sam uzeo za avatora "figurativno", da ubadam putem lapeša, one "nazovi ljude" prije svega iz Zelengrada, koju su i do sada a i sada nanose veliku štetu (štetoèine), kradu, lažu, otimaju ono što nije njihovo a sebi i svojoj familiji donose materialnu i drugu korist. Tebe balvan i tebi sliène u to ubrajam, bilo ti krivo ili pravo.

Balvane, da te pitam, da li ti znadeš šro to znaèi kada netko upotrijebi rijeè "figurativno"?.

Mene zanima da li ima kakvih novosti u vezi obnove bijelih puteva u Zelengradu, dolaska struje....

Kao što je veæ ovdje bilo objavljeno i to nekolko puta, da ce se bijeli putevi u Zelengradu nasipavati do maja, juna, jula, avgusta, septembra, oktobra 2007. godine pa od toga izgleda nema još ništa. Ko koga ovdje vuèe za nos i obeæava ono što ne može ispuniti?. Struja. Isto tako je bilo meni osobno reèeno u sedmom mjesecu 2007. godine, na sjedištu opæine Obrovac, da ce i struja doæi uskoro. Samo nisu rekli koje godine? A da rekli su do kraja listpoada 2007. godine.

Neko reèe ili pita nekoga u nekom postu: zašto se najmanje vraæaju Zelengradjani na svoja imanja, možda je i to jedan od razloga da se još uvijek nimaju gdje vratiti, i nemaju nikakvih uvjeta za život. Nemaju struje, nemaju vode, putevi nedostupni... Opæina i njena nomenkaltura za to ni najmanje ne bijeli glavu. Boli ih desno - uvo a lijevo je u postupku razboljevanja.

Možda znaju što više o ovim problemima mještana Zelengrada - uèesnici novijih postova na temi Zelengrada, ili oni što tamo èešæe odlaze.

dobrojuto,

evo sam se probudio, uf esam poranio 3 ipo ujutro, pa proviri da vidim ima li koga odje i da vas pitam sto Vi planirate raditi ovaj vikend ???

ps

niko se ne oglasava na ove gori DOKAZE.

ok, odo ja da spavam dalje

pozdrav svima

Mene zanima da li ima kakvih novosti u vezi obnove bijelih puteva u Zelengradu, dolaska struje....

Struja. Isto tako je bilo meni osobno reèeno u sedmom mjesecu 2007. godine, na sjedištu opæine Obrovac, da ce i struja doæi uskoro. Samo nisu rekli koje godine? A da rekli su do kraja listpoada 2007. godine.

Zelengradjani (Srbi povratnici) nemaju struje, nemaju vode, putevi nedostupni... Opæina i njena nomenkaltura za to ni najmanje ne bijeli glavu. Boli ih desno - uvo a lijevo je u postupku razboljevanja.

Možda znaju što više o ovim problemima mještana Zelengrada - uèesnici novijih postova na temi Zelengrada, ili oni što tamo èešæe odlaze.

Struja je: usmjereno kretanje elektrona kroz provodnik, kaže struka. Struja nam je život, pa se i sami predstavljajte da danas u 21. vijeku NEMATE STRUJE. I to je istina i to u našoj i vašoj državi, koja sebe naziva jednom od najdemokratskijom državom na svijetu, država blagostanja, bez problema, državu u kojoj se rodio i Nikola Tesla tvorac elektriciteta na ovom svijetu. Baš ta država Nikole Tesle ne omoguæuje svijetlost svojim gradjanima i to posebno u rulanim sredinama. To podruèije je i Zelengrad. Ironije li velike. Nije sav Zelengrad bez elektriène energije. Bez struje su samo povratnici srpske narodnosti (izuzev varoša Èeprnja) gdje glavni vod vodi prema varošu Mitroviæa. U Zeèengradu je nekada bila i osnovna škola od samo 4. razreda. Ako je tko želio dalje školovanje onda je morao iæi u susjedno selo Medvidju, kasnije u Obrovac itd. Zašto sam ovdje spomenio školu u Zelengradu? Zato jer je i ta škola u ratu pretrpjela velike promjene.

Prošle godine ako se ne varam, dobri ljudi rodjeni zelengradjani su sa nekim donacijama poèeli obnavljati tu školu. Postavili su vanjske prozore, ulazna vrata i tako je bar sa vanjkse strane škola zatvorena. Ovo je vrijedno svake pohvale i za èestitati.

Na fasadi škole je i napis: zavièajni klub "Janko Mitroviæ". Ova nekadašnja škola danas zavièajni klub (u kojem nitko ne prebiva niti u njemu živi) je dobila elektriènu energiju - struju, možda i zato što je tom zavièajnom klubu struja više potrebna nego domaæinstvima povratnika.

Da nije žalostno - bilo bi smješno.

Živjeli.

Kažu, "da nikada nije kasno" da napišeš ili nešto dobro i korisno uradiš za svoj zavièaj, pa se toj izreki i sam pridružujem iz dalekog svijeta.

Da, odmah rasèistimo neke dileme: nisam "proæeran" sa svog ognjišta veæ sam otišao samovoljno i samovoljno æu se vratiti/vraæati u svoj zavièaj.

Veliki pozdrav svima mojim zelengradjanima - povratnicima posebno.

Vaš Valter.

zelengradjanin,

drago mi je, da si se toliko potrudio, i sve pročitao u vezi teme Zelengrad. Tebi i svima drugima, koji su posjetili ili koji ce obići ovaj topic, mogu sa sigurnšcu potvrditi, da ni jedan detalj, rijec- rečenica nije izmisljenja ili netocno napisana. Znači, da je sve cisto kao suza iz nasega oka. Nikako se ne mogu suglasiti sa tobom o tome, da moramo sve zaboraviti sto nam je ruzno naneseno od nasih i tvojih susjeda, jer su to namjerno i sa predumisljajem napravili, da bi sebi stvorili financijsku ili materialnu korist. Samo onaj tko misli kao ti moze sebi pokvariti buducnost. Vrlo je malo onih pravih Zelengradjana-patriota (nažalost) koji se bave sadasnjoscu Zelengrada, sto je po mom uvjerenju zalostno.

Mozda bi se mogao sloziti sa tobom kada kazes da: ono sto je proslo, bilo je, a ne ponovilo se. A sto se sada radi po Zelengradu, je NEDOPUSTNO i za svaku osudu, svekolikog svijeta.

Da, bilo je vec negdje zapisano "bogatstvo"??? nekih ljudi. Koliko su ustvari oni "bogati" sa materialnim dobrinama - je jedno pitanje, a drugo pitanje je, koliko su oni bogati u svojoj glavi, memoriji, eeeeee...

Ovo mi se na kraju isto tako svidja sto si zapisao a ja malo i dodao: da ti ljudi - nemaju od bogatstva NISTA, osim straha od Boga, kako su do njega dosli ili da ga izgube, ali to je vec druga prica.

Konačno.

Ipak se okreće.

Sjetili su se??? da i taj put treba popraviti. Bravo za općinu ili ne znam koga...

Tko čeka, taj i dočeka. Počeli su radovi

Драги моји, зеленграђани

Враћајте се на своја огњишта и чувајте их од пропадања, долазите бар у посету ако се другачије не може.

Много ме је дирнило сво ово што се до сада догађало у Зеленграду. Срце ми је

Почео сам учити ћирилицу, па ми немојте замерити, ако не буде све по правопису.

Ваш Валтер

pozdrav za Valtera , dobo nam dosao u nas ,,vrtlog,, nadamo se da ti nece biti dosadno ovdje.

Nesto se stalo zadnjih dana koda nema dovoljno informacija mada su nam neki ovdje prije obecali da ce biti dosta nuvih i svjezih informacija iz sela, pa nude vi sto obecaste....cekamo vas

Toliko od mene i zelim vam svima ugodan dan i noc kao i cjelu ovu sedmicu ili shetemanu.

Хвала, на лепим поздравима - посматрач.

Надам се да ћемо се лепо дружити у садашнјем и будућем времену.

Поздрав за све наше зеленграђане, а посебно за повратнике.

pozdrav za Valtera , dobo nam dosao u nas ,,vrtlog,, nadamo se da ti nece biti dosadno ovdje.

Obad je dobio na PP jednu poruku, u kojoj se demantuje da su ovdje navedena gospoda neduzna i da nisu pljackala kuce svojih susjeda iz Zelengrada. Mozda su oni to zaboravili ali nisu zaboravili oni ljudi koji su ih osobno nasli u pljackanju njihovih kuca. Vrag ce to znati, vrijeme brzo prolazi i onda se neke ruzne radnje iz proslosti zele zaboraviti.

Sve je ostalo, i onda su dosle Hijene... da plijen pokupe. Te Hijene su bile komšije zelengradjana a izmedju ostalih braca Pocerac i

U Zelengradu je nekada bila i osnovna škola od samo 4. razreda. Ako je tko želio dalje školovanje onda je morao ici u susjedno selo Medvidju, kasnije u Obrovac itd. Zašto sam ovdje spomenio školu u Zelengradu? Zato jer je

IMG_1629.jpg

Ne znam da li vam je poznata ova cesta i pogled prema "Kulini" od Leuta. Meni jeste, pa sam zato juče napravio nekoliko

fotografija na tom mjestu. Zašto sam to uradio? Pa, zato da vidite i bolje se orijentišete, gdje se to nalazi a ovdje se vide i

blatnjavi tragovi od kamiona.

Razlog je slijedeći: još uvijek i dandanas se pilaju, kradu drva (hrast, cer.... ) Srba iz Zelengrada, naravno ono

što do sada nije još i popilano. Više na drugim fotogravijama. Tko to radi, zna se i ne zna. A vi pogadajte.

Naši prijatelji Hrvati ???.... će odmah to demantirati, da je to laž. Ako laže Koza ne laže rog, kaze stara poslovica

IMG_1627-1.jpg

Treća fotografija. Kroz ovu ogradu se došlo do najvećga bogastva šuma u ovome sektoru. Tu nekada nisi

mogo proći pješke, a sada ka što viditi napravljena je i "magistrala". Možda im se isplatila. A vlast, što vlast

briga njih što se uništava prirodno bogastvo RH, još ih manje briga što je to vlasnistvo privatnih osoba-Srba

kako prodje glasovanje u Zelengradu i ko osvoji mjesnu zajednicu, koliki je bio izlazak na glsanje i kako sve to protece...

Ima li iko da nam da ove podatke, vidim tamo pod izbori u hr da Bepo dosta dobro raspolaze sa podatcima pa bi ga zamolio da nam da i ove podatke koji se ticu naseg sela.