Sign in to follow this  
Dika

Re: Posjeta Zelengradu

Recommended Posts

Овај ћу се пут наљутити на тебе ест брт ла. Што не сачекаш мало да се пробудим, да дођем к себи од ноћног живота у Задру, попијем кафу па онда да постављаш питања. Не може све у исти мах. Стрпи се мало

поздрав

како је лепо чути и видети како вас двојица диваните. Обад и ја сам био тамо пре неки дан како то да се нисмо срели, треба си се некако јавити да се нађемо. Добро си ово написа и нек остали наши знају што се дешава у селу. Мислио сам ја исто написати пар речи о том али ти ме предухитри. Али нема везе ко пише битно је да се зна и чује.

Ест брте ла, кад си ти био тамо, реци де ми брте знаш ли што о ,,брте чикославу,,

Obad , velis da si bio u zelengradu pod culkom i da si ima ljep pogled odozgo a kako i nebi , nema kulina svadje , to ima samo u zelengradu a muga si ti to da prosljedis i nama ostalima da vidimo taj pogled sa kuline . Ispo se gore na kulinu pa plasis jarebice i zaboravio se koju sliku uslikati prema bajnovaci , kapljuvu , prema zukvi , kosi lezajinoj i guvnu ceste , greljovac . Kad ste bili u Zelengradu mugli ste nam zeru vise ispricati sta ima nuvoga u selu i sta se tamo dogadja . Ja vas sve puno pozdravljam i ocekujem malo vise informacija i slika iz naseg Zelengrada .

Za pretposljednju ženidbu "Brte Čikoslava" pred put u Ameriku pitajte Vladu Dujinog. Jednom ga nazvao Čile i rekao mu: "Brte, seli se, dolazim, brte, na šta me namjeri!", doživljavajući valjda taj brak ozbiljnim, a ne interesnim, kako su se dogovarali.

Posljednja ženidba bila je u Novoj Pazovi. Da li je mlada predrela u Ameriku, nemam informaciju.

Još iz Zelengrada je jednom bio bezuspješan odlazak po mladu, kada se jelo i pilo, a mlade na kraju niđe, međutim, to bi neko od starijih mogao ispričati.

Pozdrav!

Дика,

да ли ико зна што се десило са Диком која је поставила ову тему, а које је већ дуго нема?

Како сам могао проверити на лицу места, ест брта ла то ти је истина. Како му ти тепаш Зоћин иде по пијаћу воду код гароњића. Проверио сам и зашто иде тамо по воду. Зато што се добро накреше доброга вина код нидже, и онда понесе мало воде са собом да до куће гаси малигане. ето то

nešto te zaboravi pitati est brte la. kad ti stalno nekoga nešto pitaš, odlučih da i ja tebi postavim dva pitanja?

- kada si zadnji put bio u zelengradu

- zašto si toliko aktivan na ovoj temi zelengrada u zadnje vrijeme.

pozdravi sve koje poznaješ

Imaš li neka lakša pitanja?

Ipak ću da odgovorim:

1. Noćas u snovima.

2. Možda što su druge teme loše. Šalim se!!!

Ponekad pomislim da je i bolje da se malo svađamo, nego da nas nema ovdje. I ovo se šalim!!!

Pozdrav!

Možda sam bio malo pregrub sa rječju "svađa", ali sam mislio na prepucavanje, nadmudrivanje i sl. Zar poneki nisu "digli ruke", da ne kažem prste sa tastature, od ovih naših tema iz tih razloga?

Mi u Zelengradu, Medviđoj, "Blišanima"... vučemo parlamentarizam još iz 70-tih, 80-tih za Petrovu, Aranđela... Sva sreća pa nema babulja na Interenetu. Još jedna šala!!!

Pozdrav!

"Провокатору" један. Ти си био ових дана у нашем завичају, па нас обавести који су то тамо најновихи догађаји. Пре се добро сабери па онда удри по типковници. Нама ће бити свима драго да чујемо најновије информације из вашега зеленграда. Слажеш ли се, ест брте ла.

Posjecuje li iko nas kraj da nam kaze jeli kreno ,,pup,, i da li je pocela ,,sjetva,,

Ако ме очи не варају, овде на овој слици видим, неке бетонске ступове, вероватно су припремљени за елктрификацију Зеленграда? Што каже аутор ове фотографије? Мени се чине да је слика новијега датума!

Лично сам видео нека обележија исписана на асфалтној цести која иде поред бивше школе у Зеленграду у правцу Митровића. Извор каже да се ради о главном руском плиноводу који долази у РХ и наставлја пут из Загреба према Далмацији и Сплиту. Колико је та информација веродостојна, остане нам да сачекамо.

Postoje i neka obelezja za plino-vod kroz Zelengrad(neznam o tome vise)?

Патриоте јављају:

Како дознајем из поузданих извора, врло популарни "шериф" Зеленграда Лука Митровић? добија свој епилог на страни правде. Наиме, овај самопрокламовани шериф Зеленграда, је почео да поштује (бар донекле) законе своје државе Хрватске. Није више тако могућ као што је некада био. Своја стада крава, бикова, телади и остале марве је смањио за неколико десетина грла. Разлог: нема више уништавања и безбрижног пуштања стоке по туђима имањима.

Прегледавајући и читајући већ написане постове на овој а и другим темама, констатовао сам да овде још увек долазе и читају ове наше забелешке многи наши зеленграђани. Зашто, што не напишу, зашто само долазе на екскурзију и вире преко зида те читају оно што други напишу. Они не би долазили овамо, да их не занима тренутна а можда и будућа ситуација у Зеленграду. Можда ће се који од тих посетиоца препознати и упутити људима из Зеленграда и из расејања какве лепе поздраве и лепе жеље за боље сутра, посебно онима који су се вратили на своја вечна огњишта. Да, даље размишљам/контам да наши зеленграђани нису можда заборавили писати и читатаи, па је то један од главних узрока што се оведе не јављају. Можда, кажем.

Надам се да већ знадете ако не знадете, сада ћу да вам кажем. Данас је недеља, 13. април 2008. година

Нерадни дан, како за кога па би се очекивало да највише наших зеленграђана данас одмара и скупља снагу за почетак нове радне недеље. Морам вас похвалити да сте јако вредни, нарочито што се тиче јављања на темаама зеленграда. Знам ја да ви то хоћете, али се морате најпре припремити за такво нешто. Јер није једноставно написати неколико редака о своме селу, посебно када мораш укључити компјутер, пронаћи место где то треба написати и наравно саставити неку своју малу причу.

До мене данас дође једна баш лепа информација из вашега и нашега Зеленграда. Наиме, почело је..........

Поздрав свима онима правима зеленграђанима али како видим, да је таквих врло мало.

Da li je ovo zatišje pred buru ili nešto drugo? Nema nigdje nikoga, nešto se sprema kao novost. Nitko još ništa ne kazuje. Šta bi to moglo da bude? Možda će est brte la biti prvi koji ću tu vijest donijeti iz Zelengrada?

Ako već inzistiraš, najnovije vijesti su:

Miljan se oženio, Jovan poštar se podvrgao estetskoj hirurgiji (operisao nos), Žorž Rokić prestao piti, Žika Čeprnja promukao, Jovina Kićo smršao, Ćeponja ućutao, Živko Jožić počeo da viče Zvezda umjesto Partizan, Nikola Bjeluš veže rep, Ležaje konačno posadile repu...

Naravno, sve ovo možda u nekom drugom životu!

P.S. Jedino Miljan ima šanse da se oženi, ali moraće mu je neko baciti u naramak ko drva za šporet.

Добро је, да се и овде неко јави, па макар и са зафрканцијом. И то је боље него

IMG_2048.jpg

Чобан, чува овчице. Мало их је, а биће их још додаје наш повратник. Поред њега је миљеник "Шуки"

Jadna što će Miljan da ih papunja kad ode dolje.

Mili Bože kad zarije svoje bijele socijalce (donacija "Dalmatinskih rudnika boksita" 90-tih) u neki lešo čerečak.

Aj pozdrav!