Sign in to follow this  
Dika

Re: Posjeta Zelengradu

Recommended Posts

Veæ san reka, da iz Zelengrada pristižu novosti iz sata u sat. I to negativne - na žalost.

Dušan Gagiæ-Kuzmiæ zvani Jurega je prepisa ili dao punomoæ Pocercu Mitroviæ èesticu parcele zvanu "Krug ispod Peæina"!?. Parcela ima èesticu...

nekada je to bila "nazovi oranica" sa možda nekoliko kvadratnih metara površine. Na osnovi te èestice je Pocerac Mitroviæ dobio zeleno svijetlo da moze uništavati i harati po svim imanjima ostalih susjeda Jurege Kuzmiæa.

Naš izvor pa dojavljuje, da Pocerac i dan-danas sjeèe i pila ono što je još ostao po Zelengradu i varošu Kuzmiæa. Za vlast je vjerojatno dovoljno, da im pokaze br. èestice što mu je Jurega Kuzmiæ - dao, i ako na toj èestici parcele nema ni jednog drveta veæeg od 5 cm.

"est brte la" i to je današnja ružna slika Zelengrada.

Hm, pa ne bi nugom u guicu ili maljom u èelenku.

E ljudi moji !!!!!! nije našleljan/ izrod, Lukin prijatelj samo od kada su poèleli nestajati naši rasti. Èujte, ja da imenujem toga izroda nije vrijeme, samo vam mogu reæi da se sjeæam još uvjek mrtvoga tjela koje sam dirao dok je izrod planirao ZRTVU u svoju korist.

I vi mislite da je Luka naš neprijatelje, U U U PA ljudi ovaj èovjek NAS SELJAN je na mojoj meti veæ godinama. I kako kažu bilo kako on æe platiti KAKO SAM REKAO za tugu i bol moje familije.Stiæi æe ga moja ruka koja je držala to mrtvo tjelo. Pomalo braæo pomalo, pomalo se božija kola voze. Luka je samo drobato parase koje æe naletiti na rudu.A ovaj i njegove izdajice PA ETO BAŠ NAM JE LIPO PROMATRATI NJEGOVU KUÆU SVAKI DAN. A Eto ma vi svi znate tkoje što da vam ja reèem i dajem slova PROMISLITE MALO. Po Lukinoj prièi mi detectivci smo uvidjeli da OVO DUBRE DOSTA SMRIDI KAKO SAM I SUMLJALI A NJEGOVA FAMILIJA IGRA NEGE DOMOLJUBE.

Luka je mala mrva prema ovome ðubretu. Kad posjetim grob od mojih mrtvi onda æu mu izreæi sudbinu. I ONDA ÆE TE I VI ZNATI IME IZDJICE SVOGA NARODA

E ljudi moji !!!!!! nije našleljan/ izrod, Lukin prijatelj samo od kada su poèleli nestajati naši rasti. Èujte, ja da imenujem toga izroda nije vrijeme, samo vam mogu reæi da se sjeæam još uvjek mrtvoga tjela koje sam dirao dok je izrod planirao ZRTVU u svoju korist.

I vi mislite da je Luka naš neprijatelje, U U U PA ljudi ovaj èovjek NAS SELJAN je na mojoj meti veæ godinama. I kako kažu bilo kako on æe platiti KAKO SAM REKAO za tugu i bol moje familije.Stiæi æe ga moja ruka koja je držala to mrtvo tjelo. Pomalo braæo pomalo, pomalo se božija kola voze. Luka je samo drobato parase koje æe naletiti na rudu.A ovaj i njegove izdajice PA ETO BAŠ NAM JE LIPO PROMATRATI NJEGOVU KUÆU SVAKI DAN. A Eto ma vi svi znate tkoje što da vam ja reèem i dajem slova PROMISLITE MALO. Po Lukinoj prièi mi detectivci smo uvidjeli da OVO DUBRE DOSTA SMRIDI KAKO SAM I SUMLJALI A NJEGOVA FAMILIJA IGRA NEGE DOMOLJUBE.

Luka je mala mrva prema ovome ðubretu. Kad posjetim grob od mojih mrtvi onda æu mu izreæi sudbinu. I ONDA ÆE TE I VI ZNATI IME IZDJICE SVOGA NARODA

OGRADJUJEM SE:

Što, da se god desilo u Zelengradu bilo kome i bila kada, mi nismo ti koji moramo kome presudjivati. Ako je netko napravio zloèin u Zelengradu, a bilo je i takvih, neka mu sudi država Hrvatska (koja bar za sada èuva tajne i štiti zloèince-ubice). Ako i me ne sudi država Hrvatska, sudiæe ime netko u koga se mole svaki dan. Progonice ih takodje duše onih koje su ubili-zaklali. Zato se ovim putem ogradjujem od bilo kakvoga ponovnoga nasilja ili prijetnji bilo kome i u ime bilo èega.

Takoje, vjerujem da gledaju iza sebe jer to sam uvjeren kad se ovaj izdajica tuèe u prisi i govori " Ovaj djeda se borio za ovu državu" A zabravio je na kojoj je strani bio za vrijemena rata.

Kako reèe ledeno tjelo moje majke æe platiti kad tad, SAD VIDIM KOLIKO JE OPASNA TA GUJA. ÈEKA TAJ DOÈEKA. Ima nas dosta koji smo pili sa tom familijo neznajuci njihove tajne.

Pa eto padnem mi na pamet, da ispred ove kuce ima lipi hrastovi cipljica a moze biti da im je Luka donija. I cujem dasu na uskris gadi bili u Zelengradu i castili se kod nekoga, jos u pretragi. MA KAKO SU MOGLI UCI U NASU CRKVU?

Za g-dina Obada:

Ružna je slika Zelengrada i to što su oko Mitroviæa posjeèeni oni veliki hrastovi, i ovo o èemu se sada prièa. To je tragi-komedija. Mnogo više tragedija, nego komedija.

Ovo što sam ja pokušao da u svemu ovome izvuèem bar osmeh ponekom èitaocu (malo psihološki odigrano), možda je ružna slika, ali pretpostavljam komièna.

Hvala na razumijevanju!

P.S. Ime mog topica je sve prisutnije?!?

Pozdrav svima,

evo i da se ja javim nakon duzeg vremena, i to povodom ovih zadnjih pisanja. U potpunosti podrzavm KRACUN u njegovom pisanju i ja kao on se OGRADJUJEM od bilo kakvog nasilja a da ima vezu sa ZELENGRADOM. Nase selo je uvjek sluzilo za primjer kako ljudi treba da se postuju,uvazavaju i cjene i mislim da bi tako trebalo i ostati. Svi zolcini koji su se desili treba da se rjesavaju pravnim putem a tu je drazava da do radi a ne niko pojedinacno. Da drzava radi sporo radi ali treba imati strpljenja i sve ce jednog dana morati izaci na vidjelo.

Zato jos jednom podvlacim da sve za sto se zna o svim zlocinima, i drugim ne zakonskim radnjama obavjesi se policija i druge drzavne institucije koje moraju poduzeti zakonske radnje a mi kao pojednici da svojim ponasenjem pridonosimo da sto bolja atmosfera vlada medju ljudima u nasem selu.

Na ovoj temi i mene nije bilo veæ dugo. Ovo ne znaèi da ne pratim sve što se dešava u vašem i našem Zelengradu. Kako mi kažu, u Zelengrad se polako naseljavaju njegovi bivši stanovnici. Jeste da su mahom, to starije osobe a bogme ima i mladjih. Možda nije ni na odmet da se kaže (informacija još nije potvtrdjena) da æe se u Zelengradu graditi još jedna božja svetina, crkva. Gdje æe se graditi i kada æe poèeti gradnja još se uvjek toèno ne zna ali kako kaže naš izvor nova crkva æe biti postavljena negdje u blizini škole!?

Ovom prilikom se i ja OGRADJUJEM od bilo kakvih prtijetnji i nasilja koje se ovdje na ovome topicu spominju. Što veli zelengrad/lovac, Zelengrad je uvjek služio za primjer drugima na suživotu i toleranciji sa drugima u samom Zelengradu i oko Zelengrada. Svatko onaj, tko je napravio kakav incident ili krivièno djelo, zna se da je država Hrvatska za to mjerodavna za rješavanje tih problema.

O dje si KAPLJUV, pa nema te dugo, kako si ? Sto ima novog u kraju i ides li uskoro dolje ? Jeli se ko jos vratio tamo itddd.....itdddd...

Aj daj nam jos malo informacija ako imas o toj crkvi sto kazes da bi se trebala graditi, ko to gradi, dje i cija crkva ?

Sto je sa ostalim nasim komsijama kad se niko ne javlja ?

Uvjek sam je tu nedje. Pomalo se radi, miritamo tudje žene i tako to...

Što ima novo u našem Zelengradu? Ka što mogu proèitati uvjek se nešto novo dogadja. Nažalost ima i loših informacija. Da li æu uskoro dolje u Zelengrad, pitaš me? Ne, neæu prije ljeta, možda tamo za Petrovu. Pa ko sto se cuje ljudi se polako vracaju. Rekoše mi da se vratio CeZZo i njegova familija, pa onda Peko Garonja i njegova žena, a tu je još i Prpo i Nidzo....

A što se tièe crkve, ljudi vele, da æe se raditi nova crkva (katolièka) inaèe traži se lokacija a najvjerojatnije ce biti u blizini škole. Na èijem vlasništvu ce se graditi crkva, ostaje da se vidi, kažu Zelengradjani.

Pa, neka im je sretno.

O dje si KAPLJUV, pa nema te dugo, kako si ? Sto ima novog u kraju i ides li uskoro dolje ? Jeli se ko jos vratio tamo itddd.....itdddd...

Aj daj nam jos malo informacija ako imas o toj crkvi sto kazes da bi se trebala graditi, ko to gradi, dje i cija crkva ?

Sto je sa ostalim nasim komsijama kad se niko ne javlja ?

Žalosno, ovo je za nekoga komedija a za nekoga tragedija, sve skupa tuga I jad.

A za Mitroviæe hhhhhhhhhhhhhhhmmmmmm, blago njima dok mi ovo gledamo kao budaleštinu. Ma, netrebamo se mi grozditi izdajicama niti æu im ja išta, oni znaju tko su I oni znju da ima nas koji znamo tko su I tu se onda ostavlja njima da se znoje I potezu èasicu bevande od straha. A oni koji piju sa njima NAZDRAVLJE.

ŠOKANTNA PRIÈA IZ ZELENGRADA

Luka Mitroviæ sklopio pet ugovora o uzdržavanju starijih i zaposjeo njihovu zemlju!?

Ugovori - potpisani ili sklopljeni sa nepismenim ili polupismenim starijim ljudima iz Zelengrada su "èista PREVARA", što je po zakonu kažnjivo

Nerazjašnjeno je, na koncu i temeljom èega Mitroviæ i njegova supruga veæ danas raspolažu imovinom povratnika sa kojima imaju sklopljen Ugovor o doživotnom uzdržavanju, ako je poznato da ovaj propisuje da je stjecasnje prava temeljom imovine onoga tko se uzdržava – odgodjeno do njegove smrti.

Ovo je vrlo važno da li su Mitroviæi sklopili Ugovore doživotne ili dosmrtne. Vec sam prije spomenio u jednom posttu, da Luka i Boja Mitroviæ donose i prodaju "crkavicu" rakiju koju sami proizvode kod svoje kuce i prodaju po 30 KN, tim nesretnicima da ih "vrag sto prije odnese"

Nešto jasnija situacija postaje tek po kontaktiranju zadarskog Centra za socijalnu skrb gdje nam potvrdjuju ono što smo i od poèetka sumnjali – potpisnike ovakvih Ugovora i poštivanje istih – nitko ne kontrolita, a slijedom logiène postavke da nitko nikoga nièim ne može zaštititi od vlastite gluposti ili nepromišljenosti. Istovremeno, gomilaju se optužbe mještana Zelngrada protiv Luke Mitroviæa.

Pitanje za Centar za sociajalnu skrb u Zadru? Kada su i da lu su uopæe ikada bili u Zelengradu da obidju te starije ljude, sa njima poprièali, pozanimali se o njihovom zdravlju, da li imaju sto jesti imaju li pitku vodu, da li imaju struju, kakva im je osobna higijena i ........ Ništa od toga nije bilo. Baš nista. Sram vas bilo, nazovi ljusi iz Centra za sociajalnu skrb iz Zadra. A tim nepismenim ljudima ljudima ocitavamo "vlastite gluposti" što ih varaju i otimaju krimanalci iz Zelengrada braæa Luka i Pocerac Mitroviæ. I ovo mi je Centar za socijalnu skrb u Zadaru

Dosa prijatelj k meni i kaze: je si li vidija ili cuja za knjigu koja se zove: "Bukovicom i Ravnim Kotarom". Nisan, kazen. Da ti je dam i ti je procitaj. Dobro, velim. I tako ja dobijem knjigu u ruke. Autori - pisci su: Marijan Mitroviæ iz Zelengrada i Marinko Marinoviæ iz Bruske. Knjiga je spisana 2004 godine a promocija je bila u Medvidjoj. Moji prvi utisci o nazovi knjizi koja ima 314 stranica su totalno iznenadjujuci. Zasto? U ovoj knjizi su zapisane takve nistine, laži, potvorene (povjesne) historijske cinjenice i napisane takve gluposti, da ce se i autori jednoga dana stiditi sto su "nateljezgali" u ume nekoga i ume necega. Za pocetak samo da spomenim, da je Marijan Mitroviæ, rodjeni brat Luke Mitroviæa, šerifa i kriminalca iz Zelengrada. Njihov æaæa p. Marko, zvani markica Mitroviæ ce se u grobu okrecati ili se vec okrece, sto njigovi sinovi rade, kako se ponasaju u ovom svitu, i kako se od Srba pravoslavaca postaje, Hrvat katolik, prekršteni. U neka davna vrimena su slavili Sv. Jovana!? Janièari su bili nekada najokrutiji vojnici koji su ratovlai protiv svoga naroda svoje vire, svoje krvi, a to upravo cini Mitroviæi iz Zelengrada, nekada Srbi pravoslavci, danas najveci Hrvati i katolici u HR i ljuti protivnici svojih susjeda Srba-pravoslavaca iz Zelengrada. Zasto su oni takvi i zasto to oni radi, naravno da ima za to neki razlog. Zaboravija san reci, da je i njihov najmladji brat Jovan prekršteni Ivan Mitroviæ, koji je svoje ime zamjenio prije nekoliko godina. U nastavku cu pokusati prineti neke "bljuvatine" iz ove knjige na sajt krajinaforce, pa da cili svit vidi, kako se moze iskriviti i iskrivljuje povjest i to od - koga, molim lipo.

Prijatelji dojavljuju:

u Zelengradu sve po starom: kriminalci braca Mitroviæ Luka- šerif Zelengrada i njegov mladji brat Jovan-Ivan- Pocerac i dalje rade po svoje i pljackaju i otimaju tudju imovinu, imovinu svojih susjeda u selu Zelngradu. Za njih ne važe zakoni Republike Hrvatske, a obrovaèka policija im i dalje gleda kroz prste. Jadni i bidni ošteæeni seljani Zelengrada mahom starije osobe i dalje nemaju nikakvu pomoæ ili zastitu, da se sprièi otimaèina njihovih posjeda. Vele, kaze prijatelj da vise ne znaju sto ce uciniti. Nikoga od nikuda tko ce ih zastititi i sprièiti pljaèku. Sve je zakazalo od opæine do drzave. Hoæe li drzava hrvatska, sa ovakvom politikom do svoj gradjana putovati putom do Evrope? Hoce, nece, hoce, bogami po mome sudu vrlo tesko.

Pozdrav Obad i svi ostali koji posicuju ovu stranicu

Prvo da ti se zafalimo svi kojima odi donosis istinite informacije iz Bukovice. To sto se tamo desava je jako ruzno i zalosno medjutim sto drugo mozes ocekivati od onog ko te zeli unistiti do kraja.

Bice nam zanimljivo vidjati sto su ti tzv. pisci pisali u toj knjizi o Bukovici i Ravnim Kotarima, kakvim to izmisljotinama se sluze i koga oni to lazu. Izgleda da sami sebe !!!

Ne mogu da razumim kako ljudi poput njih koji sami licno znaju da u bili SRBI i da su prekrsteni mogu da se ponasaju tako kako se ponasaju. Sicaju se oni dobro svojih didova i pradidova koji su im govorili o Sv. Jovanu kao njihovoj krsnoj slavi, secaju se oni dobro kako su im ti didivi i pradidovi unatoc prekrstenju palili svice na dan Sv. Jovana, znaju oni da su im davali i srpska imena kao tom Poserku sadasnjem Ivanu a prijasnjem Jovanu, ali dzabe kad oni postadose veci katolici i srbomrzci od bilo koga drugog.

Obeæa san da cu se malo pozabaviti sa ovom "nazovi knjigom" Bukovicom i Ravnim Kotarom, vec spomenutih autora. Imena im vise necu niti spominjati jer to nisu zavridili.

U predgovoru knjige autori naglasavaju tko je sto radio za koga pisao u kojim novinama.. Vele da su napisali vise napisa o Bukovici Ravnim Kotarima pd naslovom "Benkovac i Hrvati su jedno" Marijan Mitroviæ govori svome kolegi da je odlucio, da ce napisati knjigu "Blago Mitroviæa" i poziva kolegu Marinka Marinoviæa da mu u tome pomogne i napiše predgovor. I onda njih dvojica u "duetu" se dogovaraju i pisu veleizdanje.

Knjiga sa svojim sadrzajam kako oni kazu "uranja" duboko u povijest pa i sadasnjost - vele obuhvace sve sela, prezimena i mnoge druge zanimljivosti. Naprid govori, da da je knjiga pisana tijekom Domovinskaoga rata i sadrzi neke nacionalne naboje. Slazu se oba, da ova knjiga bude poucna svim buducim narastajima i da sluzi na dobro svakom ucitelju. Na kraju predgovora zakljucuju da ova knjiga pomogne svakom ucitedlju da jos ponesto sazna o Hrvatima iz Hrvata, kako se prije dolaska Turaka 1538 godine zvalo podrucije danasnje Bukovice i Ravnioh Kotara i sl.

"posmatrach"

Pozdrav Obad i svi ostali koji posicuju ovu stranicu

Prvo da ti se zafalimo svi kojima odi donosis istinite informacije iz Bukovice. To sto se tamo desava je jako ruzno i zalosno medjutim sto drugo mozes ocekivati od onog ko te zeli unistiti do kraja.

Bice nam zanimljivo vidjati sto su ti tzv. pisci pisali u toj knjizi o Bukovici i Ravnim Kotarima, kakvim to izmisljotinama se sluze i koga oni to lazu. Izgleda da sami sebe !!!

Ne mogu da razumim kako ljudi poput njih koji sami licno znaju da u bili SRBI i da su prekrsteni mogu da se ponasaju tako kako se ponasaju. Sicaju se oni dobro svojih didova i pradidova koji su im govorili o Sv. Jovanu kao njihovoj krsnoj slavi, secaju se oni dobro kako su im ti didivi i pradidovi unatoc prekrstenju palili svice na dan Sv. Jovana, znaju oni da su im davali i srpska imena kao tom Poserku sadasnjem Ivanu a prijasnjem Jovanu, ali dzabe kad oni postadose veci katolici i srbomrzci od bilo koga drugog.

pozdrav za posmatracha, Obada i za KAPLJUV i ostale ucesnike

Obad hvala na informacijama iz kraja i da pitam ima li se dje naci za procitati ta knjiga, izgleda da je vrlo interesantna po svom sadrzaju !!!! Ako je imas bili moga malo da kopiras da se moze sto procitati ???

KAPLJUV imam li koja slika novijeg datuma ?

Informacija o gradnji nove crkve u Zelengradu jos nije sluzbeno potvrdjena bar koliko je meni bilo receno. Osobno sam razgovarao sa ljudima, vlasnicima posjeda gdje bi se tribala graditi nova crkva u Zelengradu. Jasno i glasno su rekli, da nema za sada nikakve variante, da bi se gradio bilo kakv objekat na privatnom vlasnistvu u blizini osnovne skole u Zelengradu.

Možda nije ni na odmet da se kaže (informacija još nije potvtrdjena) da æe se u Zelengradu graditi još jedna božja svetina, crkva. Gdje æe se graditi i kada æe poèeti gradnja još se uvjek toèno ne zna ali kako kaže naš izvor nova crkva æe biti postavljena negdje u blizini škole!?

Obad ima li jos vijesti iz Zelengrada?

Ima, ima. Najvaznija je vijest, da cemo postupno objavljivati odlomke iz knjige......... koja se zove: Bukovicom i Ravnim Kotarom.

Ovaj je svit jako mali. Za cigli èas dobijes informaciju iz Zelengrada u daleku Australiju, Novi Zeland ili Bangladeš ili obrnuto.

Zato mi je pala na misa kako sam dobio u daleku AU ova dva broja, br. 1011 i br. 4257.

Ako netko pogodi èije su to identifikacijki brojevi i tko ih nosi i sto znaèe bit ce nagradjen sa kašetom karlovaèkoga piva.

UPOZORENJE:

Mozda jedno upozorenje na pravilnost naslova knjige. Nigdi do sada nisan procita ili vidija osim sada ovdi, da netko tako nesto napise. Uvik smo govorili i bilo je napisano ovako: Bukovica i Ravni Kotatri i NE Bukovicom i Ravnim Kotarom !?

Ako san u krivu - popravite me.

Autori poèinju pisanje knjige Bukovicom i Ravnim Kotarom ovako:

U samom srcu zadarske ploèe, gdje kamenita Bukovica zavrsava svoj okamenjeni hod i pocinje ravnokotarsko zelenilo, u srcu "kraljevske Hrvatske", smjesten je Benkovac, sa svoja pedeset i tri sela. To "sveto hrvatsko" tlo, prema popisu iz 1991.., nastanilo je èetrnaest tisuca Hrvata.

Koliko je bilo Srba, o tome ne pišu. Preci Hrvata stigli su tu kroz "vrata naroda" prije èetrnaest vijekova, s knezom Radoslavom.

Opa - Radoslavom, kakvo lipo hrvatsko ime, što kazete? na èelu s mitskim "sedam bana i dvanaest župana". Odma su osnovali, vele autori (kao da su bili osobno tamo u to vrime) dvije župe, Liku - sa središtem u Karinu i Sidragu - sa sredistem u Tinju. I nastavljaju bla... bla...bla... Tu se sada spominu razna sela, tko je i gdi podiga koju utvrdu koje su plemenite obiteli tu prebivale i onada ih nabrajaju redom.....

Nemojte se bojati, nece ovo dugo trajati da se preuzmu najvažniji detalji iz ove knjige koja ima 314 strana. Do strane 124 su zapisane i predstavljeni sela benkovace i obrovacke opæine i pojedina prezimena tamo zivecih ljudi. Naravno, da nije izostavljena obitelj Mitroviæa. Nadam se, da ce te se bas lipo nasmijati kada budete èitali što su Mitroviæi zapisali o Mitroviæima. Ostavljam mogucnost, da ja ne poznajem puno historiju, pa vas zato pozivam, da i vi dadete svoje komentare na tu "burlesku"!

Nastavlja se

Naravno, da nije izostavljena obitelj Mitroviæa. Nadam se, da ce te se bas lipo nasmijati kada budete èitali što su Mitroviæi zapisali o Mitroviæima.

E bas i mene zanima sto autor napisa sam o sebi i svom poriklu. Spomenu li di da je njegov dida i pradida bio SRBIN, da je slavija SV. JOVANA, da bi se i on sam moga sititi svega toga, jer nije to bilo davno.