Sign in to follow this  
Dika

Re: Posjeta Zelengradu

Recommended Posts

Prije svega, hvala na pohvalama est brte la.

Barikade. Barikada (barricade) je rijeè francuskog porijekla. Ta rijeè se udomaæila i kod nas, vas.... a i šire, a upotrijebljava se da nekome ili neèemu prepreèiš dostup do sebe, svojega posjeda i tome sl.

Tako su se u Zelengradu u Kuzmiæima pojavile "barikade" na svim mjestima - punktovima gdje su do sada mogle da prolaze krave šerifa Zelengrada Lukete Mitroviæa. O tim Luketinim kravama je ovdje na ovom forumu dosta toga napisanoga. Njegovi bikovi su veæ i poèeli fizièki napadati vlasnike posjeda u Kuzmiæima isto tako kao i Luketa Mitroviæ što je htio u prisutnosti organa PP Obrovac napasti mještanina iz Pužila kada ga je ovaj našao da sjeèe njegovu šumu. Znaèi kakv vlasnik takve i životinje. Jer ne možes nikako razdvojiti životinju od životinje.

Na kraju æu vam postreti i nekoliko fotografija koje nazorno govore o kakvim se "barikadama" radi. Onda ce te i sami presuditi što to muèi susjede Kuzumiæa koji su do sada više od 12 godina nesmetano uništavali i imali ispašu na njihovim posjedima. Pašarinu nikada nisu a i dandanas ne plaæaju. E, tu je bit problema za stoèare i ovèare iz Zelengrada.

Kada su povratnici na svoje posjede iz Kuzmiæa postavili "tarabe" - vrata i žicu, da stoka spomenutih stoèara ne ulazi u njihov varoš slijede i nove prijetne. Hvala Bogu nisu to pretnje fizièke prirode veæ pretnje, da im struja neæe doæi dok se tarabe ne umaknu. Isto tako su im dali do znanja da neæe dobiti nasipa za puteve dok se to sve ne ukloni.

IMG_1498-1.jpg

Ovdi sada krave Lukete mitroviæa - ne mogu. Ustavila ih je "barikada" u Kuzmiæima kažu "ljesa".

IMG_1503.jpg

Ova "ljesa" ima najviše smeta. Kuzmiæi kažu da je ovo glavna dovozna cesta u njihov Varoš.

IMG_1516.jpg

IMG_1522.jpg

To je nekoliko fotografija sto nazorno pokazuju o kakvim se "barikadama" radi, što ih nazvaše susjedi Varoša Kuzmiæa.

A ja bih dodao, da je se ovo èista provokacija, podlost, bezumlje, zaostali primitivizan.

Ovakva edukacija nam je svima dobrodošla. Sve pohvale!

Ja se sjeæam pokojnog Polde kovaèa, mislim jednog od poslednjih

majstora tog zanata iz Zelengrada.

Pozdrav!

Ajde, ti est brte la - nesto više napiši o Kovaèima, Poldi, Gaši... Ja tih ljudi ne poznam jer nisan iz Zelengrada. Inaèe volim pisati o Zelengradu, jer mi je nekako drag, jer moji daleki preci - izviru od tamo.

Inaèe san jako daleko pa bi volija doæ jednom tamo u Zelengrad i to viditi sve uživo.

Ovakva edukacija nam je svima dobrodošla. Sve pohvale!

Ja se sjeæam pokojnog Polde kovaèa, mislim jednog od poslednjih

majstora tog zanata iz Zelengrada.

Pozdrav!

Neki tamo "Balvan" me po PP uèi šta su to barikade koje su postavili Kuzmiæi na svojim posjedima, da zastite svoje vlastite zivote od podivljalih bikova i krava Lukete Mitroviæa. On balvan postavljan u prvi plan rijeè i znaèenje barikada, a zasto su te tarabe postavljene sa time se uopæe ne bavi. Pa evo moj balvane, vidim da nisi previše promuæuran da shvatiš što je napisano u nekoliko redaka teksta, pa da ti još jedanput ponovim. Mozda ces sada imati više srece, da to utuviš u svoju vodenu glavu.

Povratnicima na svoja vjeèna imanja šerif Zelengrada Luketa Mitroviæ nanosi veliku štetu na njihovim posjedima. Vlast u RH, ne zaštiæuje svoje gradjane od napasnika poput Lukete Mitroviæ, veæ ga na neki naèin i stiti, pa su ljudi odlucili da sami prepreèe zivotinjama ulazak na njihove posjede.

Eto to je poenta (smisao) "barikada" ljesa u Kuzmiæima, da bi ih balvan razmija.

To sam veæ rekao, da možda ima tko da nesto popravi ili doda u vezi ovoga teksta.

Možda i sam nisam u poèetku dobro obrazlozio, zasto su se bas pojavile barikade u Zelengradu. Rijeè ili ime barikade su im "nakalemili" baš njihovi susjedi i njihovi "prijatelji"

Evo jos "barikada"[/color]

IMG_1523-1.jpg

I ovo je "barikada" za "balvana" i susjede Kuzmiæa ha, ha, ha

IMG_1524.jpg

I. i. i. ... još jedna barikada od ...

IMG_1525.jpg

Za balvana i njegove prijatelje, koji nanose veliku materialnu štetu Kuzmiæima. Slikano iz drugoga-kuta.

IMG_1526.jpg

Evo jedne vrlo zanimljive fotke. Naime ovdi se vrlo jasno i vidno vidi na slici lijevo što je to u pravom smislu prava "ljesa". I pored ograde koja je napravljena od pruæa su vidna i vrata-ljesa gdje svatko tko hoda na dvi noge može otvoriti i zatvoriti ljesu i proæi kroz nju. Životinje to jos nisu usavršile osim ako se u tu vrstu ne ubrajaju balvan i Luketa Mitroviæ.

Obade ovdje ste naveli krivi navod. Drvena ograda koja se zove ljesa nije barikada veæ služi za zatvaranje spajanje dvaju suhozida. Barikade je kad naoružana grupa ljudi protuzakonito blokira cestu.

Obade ako sam ispravio znaèenje tvoje rijeèi nisam te nièim vrijeðao zato i ti mene ne vrijeðaj internet je širokogrudan kako je netko na ovoj stranici rekao i može ga koristiti tko hoæe. Odgovoriti æu ti na tvoje objede na moj raèun.

1. Znaš li ti što znaèi bavlan?. Bavlan ti je dio otpolanog ili odsjèenog drveta i kad sam se ja prvi put vratio iz progonstva pored moje srušene kuæe odnosno u mojoj šumi bili su samo bavlani posjeèenih stogodišnjih hrastova. Otud moje ime bavlan.

2. Što radi šerif Luketa Mitroviæ po zelengradu i ja sam protiv toga jer znam da je ta šuma rasla stoljeæima i nebi je trebalo sjeæi.

3. Ljesa je postojala davno prije šerifa lukete mitroviæa i koliko ja znam služila je kako kod tebe tako i kod mene za zatvoriti stoku koze i ovce u torove ili štale te zatvoriti prilaz kako u tvoju tako i moju zidom ograðenu ogradu gdje je pasla stoka ili marva.

Iako sam veæ zapisao, da je topic - za mene zakljuèen iznimno æu dati slijedeæe objašnjenje:

Moram priznati, da sam i oèekivao žestoku paljbu na ovaj moj post. Namjesto da bi se "dotièna" gospodja osredotoèila na svoje roditelje, da ih posavjetuje, da treba sa komšijama imati dobre odnose i oèuvati ono što im je bilo povjerono na upotrebu do toga nije došlo. Sada sam ja "krivac" što je moje vlasništo otudjeno da ne kazem ukradeno i prodato ili dato treæim osobama. E, pa dotièna gospodjo moraæeš više posveti pozornosti svojim roditeljima na njihovim ponašanjima, da ostale komšije i dan danas ne zakljuèavaju vrata svoj kuæa èim se iz njih izadju. Što to znaèi, vjerujem da ti ne treba posebno objašnjavati.

Imalo bi se toga još puno kazati, ali æu se uzdržati ostalih "nevaljaština" koje su radili XY i XY. Ovo sam napisao samo zbog "èelene istine", a sve druge prièe u vezi ove teme ne drže vodu.

Na kraju: znam da æu biti prozivan na ovo sto sam rekao-napisao ali isto tako unaprijed odgovoaram, da mi je sajvjest potpuno èista i tim ljudima sve opraštam što su napravilii

Treba još nešto napomeniti. Svi oni koji su dobili, kupili ili na bilo koji naèin došli do moje imovine, trebali su znati da predmeti koje im xy i xy

prodaju, poklanjaju.... nisu njihova vlast i morali su se odreæi tim i tudjim stvarima. Posebno se to ovdje odnosi na gospodina koji je dolazio i jos uvijek dolazi iz Kruševa.

Topic - je zakljuèen, bar što se mene tièe.

Obade ti možeš prestati odgovarati na moje komentare,a ne možeš zabraniti bilo kome da piše svoj komentar. Prihvaæam grešku u svezi malog i velikog slova i nastojaæu da je ispravim. Ne živim u Zagrebu niti sam ikad u njemu živio osim što sam odslužiio vojni rok u JNA. Kažeš da živiš u AU mislio si na Austriju. Sad sam još jednom prelistao cijelu stranicu KF o Zelengradu i vidim tvoje ime se puno puta ponavlja i mnogo toga znaš što se dešava u najvjerovatnije tvom rodnom selu, pa nije mi jasno kako to živiš tamo a znaš što se dogaða ovamo, za razliku od tebe ja živim blizu Zelengrada. Znam i ja mnogo toga o Zelengradu i okolnim mjestima pa æu ti navesti dva primjera.

1. Godine 1992 godine u mjestu Bilišani zasek Guglete zima duga noæ skupilo se mnogo ljudi u kuæi Mile Guglete i tema je normalno rat.

Tako u razgovoru i kukanju kako mladi ljudi ginu jedan od uèesnika upita sebe i druge: Kad æe doæi mir." Odgovori mu jedna žena Janja Gugleta "Mir æe biti kad Bilišani budu kao Kruševo".

2. Iste godine 1992 u Zelengradu pokop poginulog èovjeka starog cc 45 godina, skupio se cijeli Zelengrad te se potajno dogovaraju da ga treba osvetiti i pobiti Mitroviæe. Javi se žena od poginuloga i kaže: Neæe nitko za mog muža ubijati Mitroviæe nisu meni Mitroviæi ubili muža nego vi koji ste mu pet puta slali poziv i došli po njega i na silu ga odvezli da se bori. Vi ste mi ubili muža.

Zemlja se zaklela raju da se sve otkriju tajne.

Pošto i ja poznajem dosta dobro ovu problematku o kojoj se ovde piše, odluèio sam da i sam dam kratko vidjenje cele situacije. Ovo što piše "Obad" i Kapljuv u vezi Zelengrada-Kuzmiæa, je sve istinito. Bilo to kome krivo ili žao. Ko ima Internet i ko ga nema to je nema veze sa ovom temom. Što je ružno i koliko je stvar ružna, kome je Zelengrad u srcu i kome nije to svako za sebe najbolje zna. Prašina je dignuta a nije je dizao ni Obad ni Kapljuv veæ neko treæi i to onaj o kome je sve lepo zapisano. Vidim da si se FCRS jako angažovao naroèito u zadnje vreme, da zamagliš istinite stvari koje se dešavaju kako kažeš sa svojom familijom. Izgleda, da malo znaš ili skoro ništa što su radili i što još uvek rade tvoji rodjaci sa svojim komšijama. Ko koga ovde kako ti kažeš "davi" to je veæ odavno obelodanjeno.

FCRS

Ova tema je otisla na jako ruznu stranu,zao mi je sto svi kojima je Zelengrad u srcu moraju da citaju ova prepucavanja, ali posto vi pisete javno moracu i ja.Kao prvo tvoj post nije izazvao mnogo prasine na netu,[ovde te niko nije pomenuo] vec van njega.Ne znam kojoj se gospodji obracas ovde, jer ta o kojoj pises nema net tako da tesko moze to da procita,ali umire od zelje da te cuje. Prema tome nema potrebe da nas ostale davis time.

E moj balvane. Ti si se odma naprdnusio a zašto nemam pojma. Tko tebi moze sto zabraniti da pises na sajtu KF, ako postujes osnove postolate sajta. A ono gdje živiš, to sam ja onako "lupio" da vidim tvoju reakciju što ce reæi da je i istinita kada si se odmah uzrujao. AU je oznaka za Australiju i ne za Austriju (A). Baš mi je drago da si proèita svu našu temu. Vidiš balvane, mi danas živimo u vrime Interneta, pa se mozes pomoæu GSM telefona i prenosnog kompjutera javiti od bilo kuda i bilo gdi na ciloj zemaljskoj kugli. Ja san predositija da ti puno toga znades o Zelengradu zato sto iz njega i potièes i ja san ti malo i zavidan zbog toga.

Ovaj drugi dio tvoga posta neæu ni komentirati pošto situacije ne poznam.

Pozdravi tvoje u Zelengradu.

Obade ti možeš prestati odgovarati na moje komentare,a ne možeš zabraniti bilo kome da piše svoj komentar. Prihvaæam grešku u svezi malog i velikog slova i nastojaæu da je ispravim. Ne živim u Zagrebu niti sam ikad u njemu živio osim što sam odslužiio vojni rok u JNA. Kažeš da živiš u AU mislio si na Austriju. Sad sam još jednom prelistao cijelu stranicu KF o Zelengradu i vidim tvoje ime se puno puta ponavlja i mnogo toga znaš što se dešava u najvjerovatnije tvom rodnom selu, pa nije mi jasno kako to živiš tamo a znaš što se dogaða ovamo, za razliku od tebe ja živim blizu Zelengrada. Znam i ja mnogo toga o Zelengradu i okolnim mjestima pa æu ti navesti dva primjera.

1. Godine 1992 godine u mjestu Bilišani zasek Guglete zima duga noæ skupilo se mnogo ljudi u kuæi Mile Guglete i tema je normalno rat.

Tako u razgovoru i kukanju kako mladi ljudi ginu jedan od uèesnika upita sebe i druge: Kad æe doæi mir." Odgovori mu jedna žena Janja Gugleta "Mir æe biti kad Bilišani budu kao Kruševo".

2. Iste godine 1992 u Zelengradu pokop poginulog èovjeka starog cc 45 godina, skupio se cijeli Zelengrad te se potajno dogovaraju da ga treba osvetiti i pobiti Mitroviæe. Javi se žena od poginuloga i kaže: Neæe nitko za mog muža ubijati Mitroviæe nisu meni Mitroviæi ubili muža nego vi koji ste mu pet puta slali poziv i došli po njega i na silu ga odvezli da se bori. Vi ste mi ubili muža.

Zemlja se zaklela raju da se sve otkriju tajne.

Vidiš Obade uopæe se ne srdim veæ iznosim svoja mišljenja. Vidim da iako nikad nisi živio u Zelengradu o njemu dosta toga znaš, znam da je tehnika velikomoæna ali bez tvoje razgranate mreže dojavljivanja nebi ti mogao tako potanko znati što se dogaða u Zelengradu. Vidim da su tvoji iz Zelengrada a svaka prièa ima više istina, pa ovi koji ti šalju informacije nisu uvjek istinite u najmanju ruku su jednostarne. Zato ti predlažem da ih upitaš za mišljene zašto se od svih mjesta opæine Obrovac najmanje ljudi vratilo u Zelengrad. Ako te nešto dodatno zanima slobodno pitaj ako znam odgovoriti æu ti.

Još nešto obade molio bi tebe i sve druge koji na ovoj stranici napadaju i blate jadne starce Miljku i Juregu Kuzmiæa da ih ostave na miru. Ti jadni starci sami su sa svojim godinama muèe se i mole boga da ih što prije uzme k sebi a svi vi ovako ih blatite, a oni su starci i neznaju i ne mogu se obraniiti od takvih napada. Oni gledaju kako æe proživiti dan za danom a ne da brinu o kameni kuæama i hrastovoj šumi.

Kad sam bio mali prièao je jedan stari èovjek da je bio nekad neki prorok koji je rekao da æe doæi vrijeme kad æe: Od bukova panja do bukoviæ bunara biti pusto bez ljudi. Ako neznaš bukov panj je u Velebitu sa lièke starne, a Bukoviæ bunar se nalazi na ulazu u Benkovac. Poznavajuæi sadašnju situaciju naseljenosti toga kraja mislim da se bliži vrijeme kad æe se to dogoditi, na žalost svih nas ma što mi htjeli.

Nemoj samo da još i mene raspaèeš, ako ti to uspije onda cemo skupa plakati. Nešto mi sinu u glavu pa ovako kontam. To tvoje sažaljenje do tih ljudi dolazi preko Lukete Mitroviæ, i njegovoga brata Jovana_Ivana ili kako od mila zovu Pocerac. Kako taj Pocerac prièa naokolo i hvali se sa nekim potpisanim listom od tih ljudi da ce ih održavati do njihove smrti a on Pocerac preuzeti nihove posjede. Daj i tu informaciju demantiraj. I još nešto vezano na Pocerca i to dvoje ljudi što ih ti spomenu. I dalje Pocerac uokolo pokazuje neki papir ili punomoæ što mu je potpisao Jurega Kuzmiæ za sjeèu šume. Ta èestica se odnnosi na tzv. "krug" ispod peæina na kojoj èestici nema ni jednog jedino drveta, da bi od njega mogao napraviti niti èaèkalicu. (ovi podaci su preuzeti iz arhiva KF). Ti i dalje prièaj o Velebitu i Lici....

Oni gledaju kako æe proživiti dan za danom a ne da brinu o kameni kuæama i hrastovoj šumi.
Balvan sa ovom recenicom si vec sve rekao. Ljudi su veæ došli do tvoga pravoga predznaka. Sada ste veæ poèeli rušiti i krasti klesano kamenje od kamenih kuæa. Nestalo šume i unosni posao je kamen. Stidi se i sakri se u mišju rupu. Nisi vrijedan ni pola groscha a kamo li da pošteni ljudi sa tobom parlamentiraju. Jedan obièni baš obièni provokator i ništavko. Fuj....sm....sch.
Još nešto obade molio bi tebe i sve druge koji na ovoj stranici napadaju i blate jadne starce Miljku i Juregu Kuzmiæa da ih ostave na miru. Ti jadni starci sami su sa svojim godinama muèe se i mole boga da ih što prije uzme k sebi a svi vi ovako ih blatite, a oni su starci i neznaju i ne mogu se obraniiti od takvih napada. Oni gledaju kako æe proživiti dan za danom a ne da brinu o kameni kuæama i hrastovoj šumi.

Kad sam bio mali prièao je jedan stari èovjek da je bio nekad neki prorok koji je rekao da æe doæi vrijeme kad æe: Od bukova panja do bukoviæ bunara biti pusto bez ljudi. Ako neznaš bukov panj je u Velebitu sa lièke starne, a Bukoviæ bunar se nalazi na ulazu u Benkovac. Poznavajuæi sadašnju situaciju naseljenosti toga kraja mislim da se bliži vrijeme kad æe se to dogoditi, na žalost svih nas ma što mi htjeli.

a i ja vas posmatram sviju i da ja kazem koju ric. Kao prvo nista nisam vidija svojim ocima i onda ne mogu nista ni tvrditi da li je nesto tacno ili nije, ali postoje ljudi kojima se moze virovati a to je u ovom slucaju Obad i Kapljuv. Oni lipo sve dokumentuju i to lipo znaju oni o kojima se prica kao i njihovi bliznji.

Za zvezdasa /FCRS/, vidis kako niko nije napisa ni jedne lose rici o tvojoj babi Ankici a ni tvom pok. didi Pilji, zato nemoj nikoga da branis a pogotovu one o kojima si i sam cuja neke stvari. Nek se zna ko je sto radija pa bilo ono lipo ili lose.

Za balvana kad shvatis da su isti oni koji su pobili one Zupane, medvidajre i one iz Zelengrada i da su to mogli samo da ucine zlocinci i da je takvima misto iza brave onda mozes da navodis koje kakve primjere, a da takve triba javno osuditi i reci im imena i onda neka odgovaraju za svoja nedila. A kazes da si tamo , tj da zivis i da poznas dobro stanje e onda aj reci de nam sto o ovim ubicama, virovati je da se nesto nacuja ili mozda da si i sam bija negdi blizu tog desavanja.

Lipo bi vas sviju pozdravija i pozelija vam svima lipo zdravlje i sto manje problema.

Obade molim te nemoj me više nikad usporeðivati sa Lukom (Luketom) Mitroviæa jer me to jako vrijeða, kakvo ti imaš mišljenje o njemu ništa bolje nemam ni ja. Ja i on smo dva razlièita svijeta sad si me uvrijedio, ali pošto mene ne poznaš a misliš da znaš ja æu ti oprostiti uvredu uz molbu da me nikad više u nièemu sa njim usporeðuješ, jer je Luketa krao i moje roditelje.

Za zvezdasa /FCRS/, vidis kako niko nije napisa ni jedne lose rici o tvojoj babi Ankici a ni tvom pok. didi Pilji, zato nemoj nikoga da branis a pogotovu one o kojima si i sam cuja neke stvari. Nek se zna ko je sto radija pa bilo ono lipo ili lose.

Njih ne pljuju zato sto u toj kuci nema nikoga pa nisu nikom trn u oko.Svoje cu uvek da branim,a ovih dana cu da prikupim materijal o postenima koji su ovde navedeni pa da vidimo ko je sta radio, kome cija zemlja treba itd. do tada veliki pozdrav od mene.

Èuo sam i ja da neke koze sada preskaèu zidove izmeðu Piljine i Juregine kuæe.

Tu je nekad i Jovo Bosanac (zelengradski zet) preskakao zid kada bi ga Jovan Poštar i Marinko(Cezo) vatali sa lavorom punim vina.

Pozdrav!

Posmatrach ja sam prvi rekao da su to uèinili isti ljudi kako one u Županima tako tako one u Medviði te u Zelengradu i drugdje. Kreni kronološki kako se je dogaðao koji zloèin pa æeš lako sam naæi imena ubica. Što se mene osobno tièe ja sam kad se to dogaðalo bio stotinama kilometara udaljen od tih mjesta.

A sad za sve one koje pate za rodnim krajem jedna stara pjesma:

NEÆE LJEKA NI LJEKARA

ZOVITE MI NEIMARA

SAGRADITE MI MOST

MOST DO KRAJA

MOST DO MOG ZAVIÈAJA

Svoje cu uvek da branim,a ovih dana cu da prikupim materijal o postenima koji su ovde navedeni pa da vidimo ko je sta radio, kome cija zemlja treba itd.

bice veoma zanimljivo cuti koje ti materijale prikupis i kakvim izmisljotinama zelis da krenes, ali kad se neko pokusava da brani i to od istine onda on ne bira sredstva vec se i sluzi onim nedozvoljenim. Samo nemoj da ti se oduzi to prikupljanje jer sam vrlo nestrpljiv da to cujem a nadam se i ostali ucesnici....hahahahaha

u svakom slucaju pri tvom narednom poslu savjetuj se sa perom capalom, luketom mitrovicem i pocercom jer ce ti oni moci dati mnogo pouzdanih infomacija sa terena.

Svoje cu uvek da branim,.

i jos nesto

da bi nekoga obranija za to ima sud i tu se jedino mozes obraniti i ti i ostali.

A bolje bi bilo da si odvojia koji canadian dolar ili euro i da si napravija akciju i ukljucija ostale iz Canade i Njemacke i neznam vise odaklen i prikupija para da tima koje branis kupis krevet i ostale kucne potrebstine i izradija jednu prostorijucu da ne zive u uslovima u kojima zive a koji su odi na KF nedavno bili prikazani. Onda bi ti bija pravi covik.

Tu je nekad i Jovo Bosanac (zelengradski zet) preskakao zid kada bi ga Jovan Poštar i Marinko(Cezo) vatali sa lavorom punim vina.

Želeo bi da èujem o èemu se ovde radi!? Ne znam za ovu prièu? :smile

P.S.

Zašto mi se èini da je ovde jedan te isti èovek pod razlièitim imenima!?

...hmmm

Imam li ja samo takav utisak?

Èuo sam i ja da neke koze sada preskaèu zidove izmeðu Piljine i Juregine kuæe.

Pozdrav!

hahaha trebalo bi sve nas banovati i onda na miru da uzivamo u ovakvim postovima.

Svoje cu uvek da branim,.

i jos nesto

da bi nekoga obranija za to ima sud i tu se jedino mozes obraniti i ti i ostali.

i da bi nekog osudio takodje postoji sud.i o kakvim ti dolarima pricas, bolje samo posmatraj,kakve ja veze imam sa Canadom Evropom itd,odakle meni strane monete pa ne zivim ja u Sloveniji.i sto odmah mislis da cu da izmisljam optuzbe'cemu strah, cuo sam za neke stanove po Obrovcu sto su neki ljudi uzimali bahato ali se necu izletati dok sve ne saznam.Aktivirao sam pola varosi ne sekiraj se ti za moje izvore

Baš ti hvala Obade, uzeo si mi primat glasnogobrnika Zelengrada, po aludiranju "balvana". Lijepa funkcija zašto se je treba stiditi ako se piše i govori istina, jel tako Poc.....c.

Ajde još da pitam "balvana" kada je to sve proèitao, da li je naišao na neke neistine koje su ovdje bile zapisane na ovoj temi Zelengrada šta je otvorila Dika. Balvan èuja san da si pisa i Diki na PP pa bi bilo dobro da sa damama lijepo, gentlemensi komuniciraš. Ovdje sada govorimo o Zelengradu, a ti vidim-èitam još uvijek spominješ neke druge krajeve koje nisu nikako povezane sa Zelengradom. Praviš usporedbe, jel. Negdje sam proèitao da si zapiso, kako to, da se Zelengradjani ne vraæaju na svoje posjede? Pa evo pokušaæu ti odgovoriti na to tvoje pisanje, iako nije bilo upuceno meni.

Možda je jedan oz uzroka: struja, prevoz, ceste......

Vidiš balvan ti si pravi Zelengradjanac, a ne ne "zelengradac", (što je jako lipo) kako si opet negdje zapisao a taj tvoj izraz "zelengradac" te vodi kako bi rekli naši susjedi Italijani "drito" velikom prijatelju ponekih Kuzmiæa, tako oni kažu. Zašto si njihov veliki prijatelj, to se opet moze isèitati iz ovdje zapisanih komentara.

Opet negdje zapisa, zasto se najmanje vraæa Zelengradjana na svoje ognjišta. Kako da se vraæaju kada su oni još i danas ugroženi od svojih komšija ili susjeda da bi ti lakše razumija taj termin. Opet se vraæam na napade na nejake i ostarjele ljude (ovdje je veæ bilo govoro o tome, da ne ponavljam) da ih samo spomenem, a tu su Èeprnje.... i da li znaš da je bio (isto tako arhiv KF) napadnut i vlasnik svoga posjeda iz Pužila, kada je našao Luku Mitroviæa kako sjeèe i pila njegova drva. Ne znaš! Vidim, vi ništa ne znate, kada se ubija, otima-krade imovina vaših susjeda. Ovdje možda i nije problem vas nego je problem pravne države Republike Hrvatske, koja ne djeluje. To je sve išlo na sud, a Luke Mitroviæ je bio oslobodjen, pošto jedan policajc krivo svjedoèio protiv vlasnika posjeda. Kasnije je bio premješten? Ne znaš, eto vidiš da æes se sititi. Kako možemo èuti i vidjeti, da se i ovih dana dogadjaju velike kradje i uništavanja kulturnih spomenika u Zelengradu. Upravo se to desilo kako se zapisa da tome èovjeku kojega je fizièki osobno napao Luka Mitroviæ u prisustvu policije iz Obrovca. Ne znaš, oæeš, oæeš sitiæeš se ti, u to san siguran. Èoviku srušiše kako ono rekoše aha "viganj". Odnesoše susjedi lipo okresane kamenje, što ih je p. Miskan sazida. Ne znaš. Znaš, znaš balvan. Kako se nezvanièno saznaje ti lopovi dolaze iz Kruševa, kao što su opljaèkali i varoš Kuzmiæa isto tako dobri i pošteni ljudi iz Kruševa Pero Æapalo, i ovo ne znaš? (podatki iz arhiva KF)

Mi smo daleko, a ti si tu-blizu ovih krimimalnih dogadjanja, pa te pitam šta si ti poduzeo da se to ne èini tvojim susjedima? Je si li ih možda zaštitija? Govoriš o baštini, kulturnim spomenicima kada bi vi to znali što je to ne bi danas rušili, otimali i time sebi stvarali materialu-zaradu korist.

Jesi ili nisi? Ili si možda i sam sudjelovao u tim nepoštenim radnjama???

Hvališ se, da si išao na slave kod svoj susjeda. To ti mogu virovati.

Ovo su èinjenice pdkrepljene sa dokazima - ništa rekla-kazala, a ti što si do sada ovdi napisa, da je držalo vodu. Ništa, sve prazno, paušalno-šupljo

Na kraju jedno nagradno pitanje? Što maèka uradi kada joj stupiš - na rep?

.

Dao sam si malo truda i proèitao stranice KF a najviše se zadržao na stranici TERORISANJE, PLJAÈKANJE I ZASTRAŠIVANJE ZELENGRAÐANA, te èitajuæi sve komentare dobio sam dojam da je Obad glasogovrnik Zelengrada iako kaže da da on nije iz njega veæ da ima prijatelja. Èitajuæi jedan tekst on navodi kako je dobio informaciju iz australije tako da neznam koliko govori istinu dali je u australiji ili negdje na ovim prostorima. Sve što govori o Luki Mitroviæ slažem se da tome jednom mora doæi kraj sjeèi i uništavanju šume. Èitajuæi došao sam do toga da jednog drugog Mitroviæa hvali kako je èovik i po što znaèi da nisu svi isti. Takoðer sam naišao na komentar kako postoji kletva tko uništi kamenu kuæu u Bukovici da æe njega ili njegovu obitelj stiæi kletva. Obrade budi uvjeran da sam ja više od tebe za to da se saèuvaju kamene kuæe ili kako smo ih mi zvali tavani ili kule u kojima sam mnogo popio vina slaveæi sv. Nikolu, Aranðela, Jovana,Ivana, Stevana ,Stipana , Lazara i dr. Ali nemoj samo gledati jednostrano po èitavoj Bukovici bilo je kamenih kuæa,ali ih više nema. Pitaj svoje prijatelje koliko je takvih kuæa porušeno u Rodaljcima,Lišèiæu,Bruškoj, Medviði,Kruševu,Jasenicama,Erveniku,Popoviæima i dr.

Za mene je kamena kuæa u Bukovici spomenièka baština bila ona u Zelengradu ili bilo gdje drugdje. Za zaštitu tih kuæa trebalo bi se obratiti ministarstvu kulture i okoliša.