Sign in to follow this  
Dika

Re: Posjeta Zelengradu

Recommended Posts

Vidiš Obadu lijepo ti zboriš za onog tko ne pozna pravo stanje, a za nas koji poznamo pravu istinu ona je sasvim drukèija. Nisam ja hrvatska vlast da bi imao dokazne materijale o vama, ali imam neke svoje informacije. Ti kažeš da vi kažete da je Luka i Pocerac loši a da je Zorko dobar i to sve lijepo sa slikama prikažete, te tražite od mene da i ja kažem imenice tko je što èinio , a tko nije. Znaš li Obade koja je razlika izmeðu tebe i mene. Ti i tvoji istomišljenici slobodno dolazite u Zelengrad i slikate sve što vas je volja i stavljate na internet, a reci ti meni koji je to hrvat mogao i smio kretati se Zelengradom i slikati što vi radite od 91-95 god. U tom periodu u Zelengradu samo ste vi bili gosopodari života i smrti ja nikoga nisam vidio jer nisam moga doæi do svoje kuæe od vas i drugih vaših istomišljenika. Nisam mislio nikad zastupati luketu, a sad æu te nešto upitati. Ja sam duboko uvjeren da kuæu od Lukete i dobrog Zorka nitko nije srušio osim vas iz Zelengrada ili ste znali tko to ruši,a niste sprijeèili, jer njihova kuæa nije pored glavne ceste da je svatko zna. Ja osobno znam tko je moju kuæu srušio, tko je što iz nje nosio, znam i još toga u svezi moje kuæe a to je moja stvar to ne želim iznostit u javnost, niti æu se radi toga ikom svetiti, neka mu bude na duši.

Oni ljudi koji su od 91-95 godine živili u Zelengradu oni sve znaju što se tamo dogaðalo i dobro i zlo, pa neka oni koji se na ovoj stranici prestavljauju kao da nisu ništa uèinili i demokrati koji priznaju da je njihova domovina Hrvatska( ja osobno mislim da je svima vama jedina domovina hrvatska bez obzira na sve) neka lijepo organima svoje zemlje kažu sve što se dešavalo i neka sa drugih skinu sumnju.

Ti i tvoji istomišljenici slobodno dolazite u Zelengrad i slikate sve što vas je volja i stavljate na internet, a reci ti meni koji je to hrvat mogao i smio kretati se Zelengradom i slikati što vi radite od 91-95 god. U tom periodu u Zelengradu samo ste vi bili gosopodari života i smrti ja nikoga nisam vidio jer nisam moga doæi do svoje kuæe od vas i drugih vaših istomišljenika.

Ja u klin ti u ploèu. Vidim da nisi previše intelengentan a za to nisi ti toliko kriv. Uredu, pa idemo dalje. Sve sto sam ti do sada stavlajo na jezik da odgovloriš u suštini na ni jedno pitanje nisi dao odgovora. I ubuduæe nemoj da ponavljaš moje rijeèi, reèenice, misli....

Kažeš da slobodno dolazimo - dolaze u Zelengrad, možda postoji netko da bi im to zabranio? U Zelengrad ne dolaze samo "ONI" koju su kršili pozitivne Zakone RH i medjunarodne ratne zakone. Slika se sve po Zelengradu, da se možda nije pojavilo na Internetu nešto tvoje i da ne bi to smjeli slikati? Znaèi koliko te razumijem ti bi veæ i zabranio i dolazak ljudima na svoja ognjišta, zabrnio kretanje, uporabu svojih nekretnina, zabranio slikanje...... E, baš neæe moæi "balvan". Prošla su ta vremena kada je to bilo prisutno u Zelengradu. Ako je netko slikao tvoje, kuæe posjede to æe se odmah popraviti i na tome ti se pisci ovih postova izviniti. Ako nije onda ne "laprdaj" bedastoæe što bi rekao Dudek.

Opet po tko zna koji put ti ponavljam, da svatko ima ime i prezime i nadimak pa izvoli kazati: Musa Kesedzija je zapalio kuæe Lukete Mitroviæa.

Ako kazes istinu zate æe biti bolje, i neæe te progoniti noæna "mora"

Neznam Obade tko u klin tko u ploèu, ali æu ti odgovoriti kronološki kako si postavljao pitanja.

1.Kažeš kako sam ja rekao da slobodno dolazite u Zelengrad i da slikate što hoæete i pitaš me možda postoji netko tko bi to branio? Obade da si pažljivije èitao moj tekst onda bi ga razumio. U tom tekstu piše za mene je Hrvatska jedina vaša domovina, a pod tim smatram da u njoj možete slobodno živjeti. Pitam ja tebe jeli za tebe hrvatska tvoja jedina domovina.

2.Kažeš da u zelengrad ne dolaze oni koji su kršili pozitivne zakone RH i meðunarodne ratne zakone. Koliko ja znam u zelengrad se vraæaju samo starci, te potom mogu zakljuèiti da vas ima mnogo koji su kršili navedene zakone.

3 Slika se sve po zelengradu dali se nije što tvoje slikalo? Niti jedna slika o Zelengradu objavljena na intnernetu nema sa menom nikakve veze.

4. Ti bi zabranio ljudima dolazak na njihovo ognjište? Takvo nešto nikad nisam rekao, a da si èitao ono što piše onda bi proèitao da dok ste vi bili u Zelengradu tamo hrvat nije smio ni proviriti, a sad kad su tu hrvati vi dolazite slobodno u tome je razlika izmeðu vas i nas.

5. Tvoj komentar da su pršla vremena kad je bilo nešto u Zelengradu zabranjeno?. Toèno prošla su vremena kad se hrvat nije smio kretati Zelengradom, a sad se s njim kreæu i hrvati i srbi. I to je razlika izmeðu vas i nas.

6. Kažeš ako reèem istinu biti æe mi bolje i neæe me progoniti noæna mora.

Vidiš Obade mene je progonila noæna mora do 95 g kad sam svaku noæ sanjao svoju kuæu, kako sa gardom i policijom vodim borbu da je oslobodim. Došla je OLUJA te zahvaljujuæi HV i policiji 1995 godine ja sam oslobodio ne svoju kuæu nego samo njene ruševine i to je bilo dovoljno nestanu moje noæne more.

Pozdrav svim ucesnicima te zelim vam puno zdravlja i srece, a posebno nasim zelengradanima ili zelengracima.Zelja mi je da u narednim diskusijama imate na umu slijedece:

1.Ne prepiri te se!

Prepirka nikog ne ubijeduje, ona samo rada svadu i ogorcenost.

2.U prepirkama zaboravlja se istina, prepirku prekida onaj ko je pametniji.

3.Prepirke prisluskuj, ali u prepirke se nemjesaj kaze stara poslovica….

Ako znate kako ljudi treba da zive i ako im zelite dobro, vi cete im to reci. A trudite se da im to reknete tako da oni povjeruju u vase rijeci. A da vam povjeruju i da vas razumiju, vi cete se postarati da im saopstite svoje misli mirno i lijepo, a ne razdrazljivo i ljutito.

4.Trudi te se da u prepirci rijeci budu meke, a dokazi jaki, i gledaj da uvjeris protivnika a da mu ne dosadis!

A cim se pocnemo ljutiti za vreme prepirke, mi se vec ne prepiremo zbog istine nego sebe samog.

Kada vas obuzme velika zelja da pisete-diskutujete- upitajte sebe zasto tako jako zelite da pisete, dali radi svoje koristi, ili radi dobra i koristi drugih. Ako je to radi sebe, potrudite se da cutite.Mi takodjer znamo da punom puskom treba oprezno rukovati,a necemo da znamo da tako isto treba biti oprezan i u rijecima. Rijec moze ne samo da ubije nego i da ucini gore zlo.

Evo primjera:

Skupilo se mnogo ljudi, vise od hiljadu, u kazalistu. Usred predstave jedan glupi covjek smisli da se nasali i viknu jednu rijec “Vatra”. Narod navali na vrata, svi nagrnuli, davili jedan drugog, a kad su dosli sebi, bilo je zgazenih i ranjenih.

Eto koliko zlo moze uciniti samo jedna glupa rijec!

Ovdje u kazalistu se to odmah vidjelo,ali steta od glupe rijeci cesto se ne vidi odmah jer ona polagano i neprimjetno cini jos vise zla.

Једно само обично филозофиранје.

1. Ми се "НЕ ПРЕПИРЕМО" што и себе у то убрајам, ми говоримо истину

и само истину, која се чини нама, и нашом посједу-имовини.

Говоримо, јасно и чињенично са доказима са именом и презименом

Демантирај нас у било чему што није тачно-точно написано у вези

Зеленграда, са друге (наше) стране.

2. Ако је нетко огорчен онда је то огорчена наша страна, а не никако

она друга (ваша) страна.

3. До сада смо бар донекле заштитили своје посједе од друге ваше

стране, која се још увијек грчевито бори да отме и оно што још је

бриједно отети.

4. Ријеч "рекнете" уф..уф... како ми се чини та се ријеч не

употребљава у нашим крајевима.

5. Тко је год читао наше ријечи, вјерујте ми "Зеленграданин" да им

јак, јако вјерује. Само не знам, нашто са тиме алудираш? Истина и

и само истина ријеч, "лапеш" је наше основно и једино оружије.

6. "Раздражљиво и љуто" !!! Гдје ти то само црпиш такве изразе, само

да ми је знати.

7. Када би ти "зеленграђанин" бар до сада прочитао неке постове

наших чланова, вјерујем, да се и слагао са нашим доказима у вези

свега онога што је до сада написано или записано у овој теми.

8. Бидим, да би хтио да ћутимо! Што ћемо још чути из неких

помућених - глава.

9. Навео си један примјер који не приличи овој нашој причи.

Смисли неку другу причу из Зеленграда, са твоје стране али се

потруди да буде вјеродостојнао. Онда ћемо даље причати.

Pozdrav svim ucesnicima te zelim vam puno zdravlja i srece, a posebno nasim zelengradanima ili zelengracima.

Pozdrav i tebi junacino,

ajde mi samo objasni koja je razlika izmedju ovih ,,zelengradanima ili zelengracima,, i koji su koji ????

Dalje, slazem se sa tobom da se ne treba prepirati, medjutim to je neizbjezno dok postoje ljudi koji pokusavaju da demantuju istinu ili zastupaju necije interese.

Ako ja ili neko drugi ode u Zelengrad i svojim ocima i usima vidi i cuje nesto i to sve lijepo odje dokumentuje sa slikom i rjecju a onda se javi neko da sve to pobije onda mora doci do ovakve situacije.

Npr. sto bi reka pokojni Bogde....

Ako se zatekne tvoje blago ,,krave, konji, magarad i dr.,, u mojoj ogrdi i jos mi pojeli usjeve, ili ako te zateknem kako si porusio sve zidine i kako sjeces i odvozis drva, kako si pokra sve iz moje kuci i na kraju je zapalio itd. itd i ja sve to lijepo uslika i odje dao na uvid a onda se javis ti ili slicni tebi i to pukusavas da demantujes odma ce doci do neizbjezne prepirke ili tvoje obrane da si to mora uraditi jer je neko drugi isto to uradio tebe....pa kad je neko meni i ja cu drugima...

Kao sto sam gore naveo ovo je samo primjer i ne odnosi se direktno na tebe vec opcenito gledano.

Toliko za danas pozdrav svima koji odje navrate...LAKU NOOOOOOC

Zelengraðanin, kažeš u svom komentaru da se ne svaðamo i prepiremo i da prepirku prekida pametni. Poslovica kaže Pametni popušta, a ja bi dodao , dok pametni popuštaju budale vladaju. Kažeš da biramo rijeèi jer da jedna rijeè može prouzroèiti mnogo zla. Slažem se proèitaj moje komentare pa æeš vidjeti koliko sam puta zatražio oprost ako sam koga ne namjerno uvrjedio, a ako koga vrijeða istina tu ne mogu ništa pomoæi.

KRAÈUN. Proèitao sam tvoj komentar pa æu ti odgovoriti.

1. Kažeš da se vi ne prepirete veæ iznosite èinjenice i dokaze sa imenom i prezimenom.

I ja bi za moje navode vrlo rado iznio dokaze sa imenima da sam moga i smio se kretati Zelengradom i slikati što se u njemu dogaðalo. Ako si praveden i demokrata kako se prestavljaš onda stavi koji dokaz iz tog vremena,a siguran sam da ga imaš.

2. Kažeš ako je neka strana ogorèena da bi to trebali biti vi.

Ovo me veæ vrijeða,ti si ogorèen na 2-3 èovjeka èije si imena u više navrata spominjao, a ja sam ogorèen na veæinu jer dok ste vi radili sliène i možda i gore stvari,vi ste sve moguæe svjedoke vaših djela odnosno nedjela protjerali kako iz Zelengrada tako i iz okolnih sela kako nebi mogli biti svjedoci vaših nedjela.

POSMATRACH.

Kažeš u odgovoru zeleng. da je prepirka neizbježna dok postoje ljudi koji pokušavaju demantirati istinu ili zastupaju neèiji interes. Ovdje sam se osjetio prozvanim pa sam dužan odgovoriti. Niti u jednom mom komentaru ja nisam osporavao sve vaše navode koje se u zadnje vrijeme dogaðaju u Zelengradu, niti sam rekao da su netoèni, a takoðer u svim mojim komentarima nikad nisam zastupao nièije interese veæ navodio istinu gledajuæi je sa moje strane.

Kažeš da ti doðeš i svojima èima vidiš i ušima èuješ što se dogaða, a da netko se javlja da to pobije. Za ovaj navod pronaði odgovor u odgovoru Kraèunu.

I još nešto ni na jedno moje pitanje niste odgovorili.

I još nešto ni na jedno moje pitanje niste odgovorili.

Odgovorit cu ti samo na ovo a to je da smo ja i ti dva razlicita bica koji imamo razlicito razmisljanje, razlicite dozivljaje i razlicito gledamo na svu situaciju sto je i normalno. I zbog toga mi je nepotrebno da bi ja tebe slusao ili ubjedjivao ili obrnuti ti mene. Ja jednostanvno zelim da pisem i pricam o Zelengradu a ne o drugim selima i mogu ti reci da me uopce ne zanima sto se desavalo i sto se desava ni u Medvidjoj, ni u Brusci ni u Krusevu ni Karinu ni drugdje. Znaci odje samo pricamo o Zelengradu i desavanjima u njemu.

I na kraju mozes ti pisati i pricati sto ti god volja ali nijedan hrvat iz Zelengrada nije ubijen za razliku od nekoliko srba koje ste vi pobili i o toj temi ti ne zelis ni da cujes rijeci. E vidis to nekoga boli i to jako mnogo, mnogo vise od toga dali je tvoja ili necija kuca zapaljena a znas dobro da su zapaljene sve.

Nadam se da ces razumjeti ovo moje pisanje...

Za veæeg lupetala do sada nisam èuo od tebe balvan. Sada si poèeo vjerovati i samome sebi. Ne misliš valjda da ce ti netko povjerovati u ono što ovdje iznosiš i lažeš. Svaka ti je duga rijeè LAŽ ako ne i svaka. Ako netko i bude citao tvoje LAŽE koje iznosiš a to ti je i dokaz da još ništa istinito ovdje nisi iznio. Baš, ništa. Ti ovdje iznosiš velike neistine, i onda kada ti "tvoje istine" demantiramo sa dokazima onda se "isprièavaš". Isprièaj se ti lijepo sa svojima do mile volje o svim temama koje vam padnu na pamet.

Ako je Krajinom od 1991-1995. godine vladalo nezakonje ??? i ako su ljudi jedne strane krali ljudima druge strane (raznorazne predmete i ne znam što sve NE...) onda su ti svi predmeti 1995. godine nasli svoje vlasnike kada se je vratila druga strana. Kako mi je reèeno, poslije eksodusa Srba iz Bukovica, ništa niso odnijeli sa sobom. Sve je ostalo, i onda su dosle Hijene... da plijen pokupe. Te Hijene su bile komšije zelengradjana a izmedju ostalih braæa Pocerac i Luketa Mitroviæ, Marinko Mršiæ, Katuša Dragan zvani Džeger i mnogi drugi.... Isti te Hijene se danas druze sa povratnicima iz Zelengrada, sa njima jedu janjetinu i piju rujno vino.

Evo ti imena, balvan.... sada si ti na potezu. Da vidmo koji su to zelengradjani sto tebe i tvoje pobiše i uništiše tvoje posjede. Da ti još nešto kažem: Opet vi ništa ne znate, jer neæete da znadete. Neæete, balvan. U sebi nosit teret istine i ta istina ce vas dotjerati do kolapsa.

I što onda slijedi: još jedan branitelj izvršio, što ono..... samoubojstvo.

Otresite se toga tereta balvan i ponizite se pred Bogom i on æe vam oprostiti.

Tamo negdje ako se ne varam si zapisao? da su ti zelengradjani rusili kamene kuæe kako sam osobno vidio kuæa - "TAVAN" Zorka Mitroviæa i vatrenica su èitave i nitko ih nije ni pipnio. Isto tako sva šuma i posjedi Zorka Mitroviæa su ostali èitavi. Nitko ih nije popilao i posjekao. Saèuvali komšije Rokiæi i Kiæe - balvane. Ne vjeruješ? Otidji pa pogledaj pa æeš i to demantirati.

Da se vratim nazad u sadašnje virijeme ili "prezent". Najviše postova je napisano upravo u ovo sadašnje vrijeme-prezentu. Naravno to ne znaèi da moramo zaboraiti i ono što je nekome napravljeno u proslosti, posebno NE, ako je netko nekome nekoga zaklao ili ubio, prije svega stare i ostarjele ljude - one koji su ostali u Zelengradu na svojim posjedima a ne nikako na tvome posjedu i tvojih kamarada, balvan.

O tome mi ovjde najviše govorimo. Ovdje govorimo i o tome, da dandanas razni Pocerci Lukete, Pero Brkiæ - Æapalo otimaju pljaèkaju ono što nije njihovo. Malo sam veæ nestrpan, što još nisam dobio podatke tko sruši "Viganj" p. Miškana Pužila. Tko sruši i vanjske zidove toga vignja i odnese te klesane kamenje za svoju financijsku dobit. Tko, balvane?

Ovo je sadašnje vrijeme/prezent i nije perfekt - balvane.

onda su dosle Hijene... da plijen pokupe. Te Hijene su bile komšije zelengradjana a izmedju ostalih braæa Pocerac i Luketa Mitroviæ, Marinko Mršiæ, Katuša Dragan zvani Džeger i mnogi drugi.... Isti te Hijene se danas druze sa povratnicima iz Zelengrada, sa njima jedu janjetinu i piju rujno vino.

Dopuna toènem navodu: U pljaèkanju Zelengrada i ostalih sela opæine Obrova su poslije Oluje 1995. godine uèestvovali i sinovi Nikole-Nikice Kapetanoviæa iz Medvidje. Koliko raspolazem sa informacijama, jedan od tih njegovih sinova je visoki dužnostinik Ministarstva unutarnjih poslova Republike Hrvatske sa sjedištem u Biogradu/na moru.

kako sam osobno vidio kuæa - "TAVAN" Zorka Mitroviæa.

Ispravak netoènega navoda/lapsus: Nikada nisam bio na posjedu Zorka Mitroviæa

Posmatrach,toèno je da ni jedan hrvat u Zelengradu nije ubije, jer je bilo razumnih ljudi koji su sve èinili da ih zaštite, na èemu sam im zahvalan. Za vrijeme OLUJE u Zelengradu nije bilo hrvata da takvim ljudima uzvratili na isti naèin. Što se tièe progona nije srbe iz hrvatske prognala HV nego njihov zloèin koji su poèinili hrvatskom narodu. Dokaz ovoj tvrdnji je kad su hrvati proganjani oni srbi koji su bili razumni i štitili ih koliko su mogli dolazili su kod njih i tješili ih rijeèima: Vi znate kud idete idete svojoj djeci, a kad mi krenemo nitko neæe znati kud idemo. Bili su u pravu

Oèito sam pogodio u SRIDU kad vas toliko pogaðaju moji komentarima kad ste ovako reagirali jer ja znam od prilike tko ste vi , a vi neznate tko sam ja i to vas najviše pogaða da se je netko usudio i na ovakav naèin vam se suprostaviti.

Budite pozdravljeni.

Postovani “posmatrach”zelim da se zahvalim na pozdravu, jer si me jedini pozdravio od ucesnika, a ja se prvi put ovdje pojavljujem.

Pitanje koja je razlika izmedu “zelengradanina” i “zelengraca” je steceni vremenski izraz (COVJEKA RODJENOG U ZELENGRADU) koji je dao ili ce dati doprinos razvoju Zelengrada.

Sljedeca je razlika:Onaj koji je otisao iz Zelengrada a Zelengrad iz njga nije, i onaj koji je otisao iz sela Zelengrada a selo iz njga nije.

Gospodine “Kracun”, ovo nije filozofiranje;pa zar nama koji poticemo iz Zelengrada to filozofiranje nije svojstveno?Neka vam ova imena nesto kazu:pok. Prkelin, pok. Miskan, pok. Polde, pok. Cmajka-Milos,pok.Langvera, pok.Triso, ima ih jos ali nekom drugom prilikom….

Zatim rijec”rekne”je nasa izvorna rijec dok smo svi bili “bunjevci” i “riscani” pa zatim “Bukovcanci” koristila se cesto kod umni ljudi od postovanja.

Kad smo poceli biti “katolici” i “pravoslavci”a zatim “Dalmatinci” ta se rijec manje koristila,a tek kad smo poceli biti Hrvati i Srbi,uopce se ne koristi.

Kod nasih starih kad neko “rekne ili vi reknete”,poslije toga nije bilo razgovora,ne zato sto se nije smijelo,nego su to bile mudre izreke posle kojih bi svaki razgovor bio suvisan.

I jos da dodam da se kod nasih starih nije koristilo slovo “f”.

Što se tièe progona nije srbe iz hrvatske prognala HV nego njihov zloèin koji su poèinili hrvatskom narodu.

preterega ti malo zar ne. Srbi uvek neki krivci, krivi za svoje zlocine krivi kad ih drugi istrebljuju, sve mi to zasluzimo?Jel to onaj fasista Tudjman izjavio ili si sam smislio tako genijalnu izjavu?Ubuduce bi te molio da imas malo vise postovanja prema hiljadama nevino prognanih, jer kako i sam insistiras ne postoji njihov zlocin nego samo njegov!p.s. pozdrav i novima koji su se upleli u ovo kolo!

I jos da dodam da se kod nasih starih nije koristilo slovo “f”

zelengradjanine - ja oduèi da sa tobom neæu ulaziti i nikakvu konfrontaciju. Za slovo "f" kao filozofiranje, moglo je stati i slovo "v" kao vilozofiranje, zar ne. Za neke ljude se i govorilo, da su "veliki vilozofi". Vidiš i greške (po novom pravopisu/ pogreške) ili lapsusi se ipak - dogadjaju, možda i namjerno tko ce ga znati?.

Nabroja ti ovdje mnogo ljudi iz Zelengrada, kojih više na žalost nema medju nama, ali takav je život, prije se rodili i prije umrli, što je ako mogu primjetiti prirodni - normalni proces u odnosu na one Zelengradjane starije ljude koji su ostali u Zelengradu i koje su hrvatski vojnici poslije vojno redarstvene akcije Oluja 1995. godine usmrtili.

Nešto si mi se "rano pojavio" ovdje na ovome sajtu KF, pa onda prvo pa muško: "PREPIREMO SE" a ja ti velim, da to nije istina.

To su dvije rijeèi koje imaju tešku pozadinu, ako dozvoliš !

Rijeè "rekne" hm.. hm.. ne bi "reka" da se ta rijeè ikada koristila u Zelengradu, dobro ako ti tako kažeš zašto ti ne vjerovati. Možda si upravu ali sumnjam.

Pored tvoga nicka balvan može se dodati i "panj". Znaèi kombinacija balvana+panja=truli panj.

Tamo negdje govoriš, da nisi bio u Zelengradu, a sada ovdje govoriš, da Srbe iz Zelengrada nije prognala hrvatska vojska. Vidiš balvan, ja æu ti reæi tko je èistio i pod èijom zapovjedi Zelengrad od njegovih stanovnika, gradjana Republike Hrvatske. Ta svijet je toliko mali da je prisutni u AU u mome društvu prièao kako je bilo baš u vašem-našem Zelengradu iako mu ni na kraj pameti nije bilo da ja poznajem vrlo dobro taj Zelengrad. Baratao je sa imenima i prezimenima, prvih ljudi koji su se vratili u Zelengrad tamo daleke 1995 odmah poslije Oluje. Da ti kazem, da to nisu bili Srbi, veæ susjedi od tih Srba. Ti, uvijek ponavljaš rijeèi: Ne, ne znam, ja ništa ne znam... To ti vjerujem, da ništa ne znaš, sto si i dokazao sa svojim maloumnim postovima koje si ovdje napisao.

Pogledaj samo što si spisao, to nije spis, nego ako mi ostali èlanovi dozvole da napišem "bljuvaština" i laž jer je to totalno neznanje neèega o èemu "pišeš"

Što se tièe progona nije srbe iz hrvatske prognala HV nego njihov zloèin koji su poèinili hrvatskom narodu.

Kakav to zloèin su napravili Srbi hrvatskome narodu u Zelengradu, balvane? Imaš li za to ikakv argiment, nemaš jer kada bi ga imao onda bi to ovdje iznio. Gleda te i èuje cijeli svijet, da kazeš gdje, koga, kada i zašto Srbi iz Zelengrtada poubijaše svoje komšije i ostaviše ih na milost i nemilost domaæom i divljim žiovotinjama da ih raskomadavaju. Pogledj malo bolje ili proèitaj neke poste sa teme Zelengrad, pa ces naci i fotografije, koje su uslikali kriminalisti MUP-a RH a koji se nalaze i na sajtu KF. To je istina, to su dokazi šta je tko radio u Zelengradu, a ne te tvoje neistine-laži i samo laži koje ovdje iznosiš.

A to što ovdje govoriš o nekoj "sridi" izgleda da su tebe veæ odavno pogodili u "sridu tvoje šuplje glave"[/color

Dodatno pojašnjenje:

Balvan, èita te cijeli svijet ??? kako govoriš neistine, istreseš laži i samo laži na sajtu KF. Kada, koga i gdje su Srbi iz Zelngrada usmrtili nekoga Hrvata isto tako iz Zelengrada. Srbi, znaèi nisu ubili ili zaklali nikoga iz Zelengrada, slažeš li se?

Doèim, hrvatska strana je zaklala-ubila stanovnike srpske nacionalnosti u Zelengradu. Sjeæaš li se toga, balvan. Meni su prièali da je bilo tako, a ti veliš da nije. I sada tko laže i tko istinu govori, balvane. Hrvatska je svoje gradjane poslije masakra troje starijih ljudi u Kuzmiæima ostavila skoro dva mjeseca na mjestu gdje su bili zaklani. Ne znaš, balvane. Znaš, znaš i to dobro znadeš. A možda si i sam u tome zloèinu uèestvovao, balvane. Za to postoje i dokazi, balvane što in hrvatska država na žalost ne procesuira. Te leševe zaklanih Kuzmiæa su su domaæe i divlje životinje raskomadavale, po cijeloj okolici - balvane. Ljude, ljudska biæa, ej balvane. Za to postoje i foto dokazi i VHS snimci. Poznaju se i medjunarodni vojni zakoni koje RH nije poštovala i još ih uvijek ne poštuje. Hrvatski odvjetnici ne preuzimaju Srbe, da ih brane pred hrvatskim sudovima, balvane. Zasto, balvane. Da li je Hrvatska neka "banana" država i u njoj vladaju diktarori??? Hrvatska nije svoje gradjane kako to nalažu humanitarna i druga pravila sklonila i dostojanstveno zakopala, kako to i dolikuje ljudskim biæima. I to ne znaš, balvane. Uf...uf... balvane........

Gleda te i èuje cijeli svijet, da kazeš gdje, koga, kada i zašto Srbi iz Zelengrtada poubijaše svoje komšije i ostaviše ih na milost i nemilost domaæom i divljim žiovotinjama da ih raskomadavaju. Pogledj malo bolje ili proèitaj neke poste sa teme Zelengrad, pa ces naci i fotografije, koje su uslikali kriminalisti MUP-a RH a koji se nalaze i na sajtu KF. To je istina, to su dokazi šta je tko radio u

Posmatrach,toèno je da ni jedan hrvat u Zelengradu nije ubije, jer je bilo razumnih ljudi koji su sve èinili da ih zaštite, na èemu sam im zahvalan. Za vrijeme OLUJE u Zelengradu nije bilo hrvata da takvim ljudima uzvratili na isti naèin...ne nije bilo takvih vec drugacijih koji su pobili stare i nemocne koji su ostali, trebas li dokaz za to...[b][/b]....Koliko je bilo prije a koliko sad ima Hrvata u Zelengradu ??? Što se tièe progona nije srbe iz hrvatske prognala HV nego njihov zloèin koji su poèinili hrvatskom narodu....GLUPOST, i vidis zbog ovih tvojih izjava ja i ti nemamo o cemu diskutovati !!! Dokaz ovoj tvrdnji je kad su hrvati proganjani oni srbi koji su bili razumni i štitili ih koliko su mogli dolazili su kod njih i tješili ih rijeèima: Vi znate kud idete idete svojoj djeci, a kad mi krenemo nitko neæe znati kud idemo. Bili su u pravu

Oèito sam pogodio u SRIDU kad vas toliko pogaðaju moji komentarima kad ste ovako reagirali ...nikoga ti nisi pogodio u sridu nego jednostavno pises odje gluposti na koje bi svaki normalni covjek reagovao...jer ja znam od prilike tko ste vi ,....nemas ti pojma ko sam ja niti si me ikad u zivotu vidio... a vi neznate tko sam ja.....to me uopce i ne zanima... i to vas najviše pogaða da se je netko usudio i na ovakav naèin vam se suprostaviti....nista nas ne pogadja niti si nam se suprostavio nego jednostavno iznosis odje lazi i osudjujes sve Srbe za neke izmisljene zlocine, sto znaci da nema veze ko je sto radio jer smo i onako svi isti kako za tebe tako i za ostale tvoje sunarodnike

Budite pozdravljeni.

Pozdrav i tebi i molim te barataj sa cinjenicama kad nekoga optuzujes !!!

DOKAZI....

da bi bili sigurni da ce vase komsije vidjeti vase poruke pisali ste ih po citavom selu kako po gostionama tako i po privatnim kucama i cam po prometnim znacima !!!!!

img1621ht7.th.jpg

%7Boption%7D

DOKAZI.....

ovoje jedna od obnovljenih kuca a koja je nakon obnove obijena i provaljena tj. polupani prozori i dr...ne samo ova bilo ih je jos provaljenih i razbijenih.

img0371ba5.th.jpg

%7Boption%7D

Ko ovo uradi gospdo balvane i zelengradac, da se ovo nije samo desilo a ko ce ga znati mozda i je , duvala jaka bura pa je polupala prozore, e more biti kod vas sve ko ce ga znati !!!!!

DOKAZI...

pored savega prethodnog navedenog odnosno DOKAZANOG evo za kraj i jos jednog dokaza kako se i sto dalje desava imanjima Srba koji su ,,dobrovoljno,, napustili svoja ognjista !!!!

img1560vv9.th.jpg

%7Boption%7D

A ne, ovo vec spada u ,,biznis,, pa te stare kuce ,,vatrenice,, i onako vise niko ne koristi pa zasto ih onda mi ,,hrvati,, nebi unovcili jer im se vlasnici nece niakd vratiti...!!!!

Ne, ovo nije istina, ovi Srbi samo izmisljaju, ovo je sve laz, jelada gospodo balvane i zelengradac...!!!

A da, vi niste za ovo znali niti ste ikad ovo vidjeli, jer da jeste vi bi to sprijecili a ovo je samo djelic onoga sto ste ucinilisvojim komsijama kojih je bilo oko 600 dusa i 120-ak domacinstava...

OVAKO GOSPOD BALVAN, KAD PISES DAJ DOKAZE PA ONDA POGODI U SRIDU ONOGA KO JE TO RADIO A NE LAPRNDAS S BRDA DOLA...

ps.

sve slike su preuzete iz arhive Krajinafoce i ja im se zahvaljujem na tome.Pozdrav svima