gnr

"Histerija u HR zbog Vučića, znači - na dobrom smo putu"

Recommended Posts

Beograd -- Hrvatska ne može da razume politiku Aleksandra Vučića koja poziva na mir, jer je to zemlja koja se ponosi proterivanjem 250.000 svojih državljana.

IZVOR: TANJUG PONEDELJAK, 10.09.2018. | 19:21

Foto: Tanjug / Rade PreliÄ

To je izjavio ministar odbrane Aleksandar Vulin.

"Hrvatska država ne može da sakrije svoje komplekse", kaže Vulin reagujući na komentare hrvatskih zvaničnika na govor predsednika Vučića u Kosovskoj Mitrovici. 

Kako je naveo, na dan Vučićevog govora u Kosovskoj Mitrovici Hrvatska je zvanično u prisustvu Mirka Norca, zločinca osuđenog za ubistvo nenaoružanih srpskih seljaka, slavila godišnjicu Medačkog džepa, kada je ubijeno blizu 100 srpskih civila. 

Oni koji ne mogu da se odreknu ustaštva ne bi smeli da govore o evropskim vrednostima, kaže Vulin, te konstatuje da naslednicima ustaša vrednosti antifašizma ne mogu da pripadaju. 

"Hrvatska politika kao uvredu prima svakog Srbina koji ima hrabrosti da govori istinu, a kada je taj Srbin Aleksandar Vučić onda ne može da sakrije duboke komplekse. Kada vidimo histeriju sa kojom hrvatsko rukovodstvo napada Vučića znamo da je na dobrom putu", naveo je u saopštenju za medije Vulin.

a kada je taj Srbin Aleksandar Vučić onda ne može da sakrije duboke komplekse. Kada vidimo histeriju sa kojom hrvatsko rukovodstvo napada Vučića znamo da je na dobrom putu", naveo je u saopštenju za medije Vulin.

Nema to veze, ima i prezime srpskog predsjednika tu ne igra nikakvu ulogu već 28 godina, i tu se vidi kako ovi iz Srbije uopće ne shvaćaju hrvatsko stanje svijesti. Oni u Hrvatskoj fakat misle da je Milošević kriv za ratove u Hr, Bih i Kosovu. Ja danas stavim radio 10 i tema im je ovo sa Vučićem. Slušao sam tri sekunde. Stavim si slušalice i samo sam čuo nekakav zmijski glas voditeljice i "Vuk dlaku mijenja ali ćud nikada" i "Šešešeljev potrčko" i odmah sam zgasio mp3 plejer. Bio je lijepi dan i neće mi pokvariti vožnju na biciklu. A tu voditeljicu slušam skoro svaki dan i danas je jedno takvo zlo izbijalo iz glasa, nije inače takva.

Znači, a pošto se spominje i bijes Hrvata u medijima, dakle hrvatski mediji ne osjećaju nikakav bijes iz nemoći, već onaj drugi, zločinački bijes. 

I oko Miloševića i krivice za ratove i raspad SFRJ:

Sjecam se sukoba oko utakmice kao da je jucer bilo . . .

A i nije samo ta utakmica u to doba tako zavrsavala . . .

A sto se tice krivice Milosevica , pokusavao sam par puta ali ne vredi . . .

I mnogi Srbi misle da je kriv.

A tu je u stvari vidljivo ono prebacivanje svoje krivice na zrtvu .

Takoder Srbe Krajisnike sve optuzise kao krivce , iako su svi srbi protjerani van Hrvatske . . .

Ustosane i dobro provjerene metode . . .

I utakmice u Hrvatskoj su i danas iste, kao da je 1991 ili 1971.

Samo što nema klubova iz Srbije da dođu, inače bi bilo isto.

Sad je i Bajaga opet zabranjen. Ovaj put u Sisku. Nema boljih vijesti. Idemo. 

Da ljudi konačno shvate šta se dešava u Hrvatskoj.

On 9/12/2018 at 9:28 AM, grom said:

Sjecam se sukoba oko utakmice kao da je jucer bilo . . .

I studenti iz Srbije, koji su studirali u Zagrebu, su odlazili nazad za vrijeme maspoka.

Država Jugoslavija je postojala i Tito je bio živ. Koja prevara od antifašističke Hrvatske. 

Tek kada je Tito otišao u Ameriku po instrukcije, maspok je presječen.

Ko zna, da se sovjetski savez raspao još 1971, možda bi se već i tada desila 91.

To je samo dokaz šta je još i tadašnja Hrvatska bila tj ko je u njoj živio.

Ima i jedna zanimljiva stvar oko onog upada bugojanske grupe: ustaše su napravili procjenu da će hrvatski narod biti uz njih.

I to nije bila kriva procjena, samo je ipak strah od komunstičkih vlasti prevladao.

Npr, jedan od terorista je došao do kuće jednog Hrvata, rođaci su bili, tražio ga je hrane, i ovaj mu je zalupio vrata pred nosom.

To su kasnije komunisti koristili kao argument da su eto Hrvati bili na mjestu.

A znate zašto mu je zalupio vrata? Strah od jugoslavenskih vlasti. Jer znao je da će ti teroristi biti pohapšeni.

Da je bilo drugačije, da se znalo da će uspjeti, ovaj bi ga i pustio i nahranio i sve.

I to vrijedi za većinu ljudi u Hrvatskoj.

On 9/12/2018 at 11:25 AM, gnr said:

Sad je i Bajaga opet zabranjen. Ovaj put u Sisku. Nema boljih vijesti. Idemo. 

Da ljudi konačno shvate šta se dešava u Hrvatskoj

Laž....

Upravo stojim u prvom redu ispod bine.....

.dok Bajaga pjeva....

21 hours ago, mig said:

Laž....

Upravo stojim u prvom redu ispod bine.....

.dok Bajaga pjeva....

Nije bila laž. Prvi koncert su zabranili. Sada je i ovaj bio pred zabranom. 

A što se tiče priče da je neko nekoga zvao na bis, riječ je o ljudima koji vole muziku i koji se su se došli zabaviti.

Oni nisu pokazatelj ničega.

16 hours ago, gnr said:

Nije bila laž. Prvi koncert su zabranili. Sada je i ovaj bio pred zabranom. 

A što se tiče priče da je neko nekoga zvao na bis, riječ je o ljudima koji vole muziku i koji se su se došli zabaviti.

Oni nisu pokazatelj ničega.

Oprosti ali jesi, lagao si. Jer si napisao citiram:" Sad je i Bajaga opet zabranjen. Ovaj put u Sisku. ". Bajaga u Sisku nije bio zabranjen. Bilo je pokušaja al nisu uspjeli. Koncert je održan. Postao si krivu informaciju, svjesno ili nesvjesno neznam, i sad ju još i braniš. Svašta.

Znaći puna dvorana ljudi koji uživaju na konceru i zovu Bajagu na bis nisu pokazatelj ničega a par prosvjednika pred dvoranom jesu. Imaš dosta zanimljive kriterije...

Heri, laganje je nešto sasvim drugo.

Da Bajaga nikada nije dobio zabranu u Hr, i da sam ja napisao da je dobio zabranu, tada bi to bio laganje.

Da li mu je zabranjen koncert prije dva tri tjedna u HR? Je.

Da li je i novi koncert bio pred zabranom i sa plakatima po gradu? Da.

I da li bi 90 % ljudi, kao i ja, s obzirom na natpise u medijima, zaključilo da će mu i ovaj biti zabranjen? Da. 

A to da li sam napisao "Zabranjen" ili "Biće zabranjen" ili "Moguće zabranjen" su info detalji i nisu bitni za suštinu priče koja kaže da je on nedavno uistinu bio zabranjen i da se to desilo.

Fakat nemam šta lagati bilo koga jer to se desilo a sad dal će ovaj idući ili onaj iza biti zabranjen ili ne, sad je kasno jer vrhnje je već palo na pod - Hrvatska je opet pokazala krastavo lice.

Ovo je bio naslov sa B92 i bio sam gotovo siguran da je to kraj.

Novi skandal: Bajaga ponovo nepoželjan u Hrvatskoj - B92.net

Znaći puna dvorana ljudi koji uživaju na konceru i zovu Bajagu na bis nisu pokazatelj ničega a par prosvjednika pred dvoranom jesu. Imaš dosta zanimljive kriterije...

Čekaj, jesu li ljudi došli zbog dobre muzike ili zbog toga što je on Srbin? Zvali su ga jer vole njegovu muziku. Stariju ekipu tamo i općenito ljude koji su došli slušati DOBRU MUZIKU proglašavati za pokazatelje nestanka mržnje prema Srbima je nešto u što i ti sam ne vjeruješ (ako malo bolje razmisliš).

Pravi pokazatelj bi bio kad bi pitao Hrvate u Sisku šta misle o oluji. Ili da se pogleda kako žive Srbi u Sisku. Isto kao i svi Srbi u HR. Manji su od trave i tiši od vode.

Nije da ih samo branitelji takvima čine. Takva je država, mediji i okruženje a branitelji su samo najistureniji dio. Siguruno se slažeš da niko sam od sebe ne postaje takav kao Srbi u Hrvatskoj. 

I to je problem općenito nas ljudi. I miliona ljudi u svijetu koji su pod tiranijom bilo koje vrste. Navikneš se na zlo i na život pod tim križem. 

I od toga većina ljudi pati. Mi ne živimo kako bi trebali zbog utjecaja ovih teških vremena.

Neko ima tiraniju u kući, neko nacionalnu, neko nešto treće, ali ovo sa Srbima u Hrvatskoj predugo traje i premračno je.