gnr

Krivična prijava zbog prepravljanja grafita "Ubi Srbina"

Recommended Posts

Protiv Zadranina Jure Zubčića podneta je krivična prijava jer je grafit "Ubi Srbina" napisan na zgradi mesnog odbora zadarskog veća prepravio u "Ljubi Srbina".

Izvor: Tanjug četvrtak, 10.01.2019. | 19:37

Naime, početkom decembra nepoznati počinioci napisali su taj grafit na zgradi, a Zubčić je ispred reči "Ubi" dodao slovo "Lj", tako da je grafit glasio "Ljubi Srbina", prenosi zagrebački Index.

"Ne trpim govor mržnje i zato sam sinoć ispravio grafit. Puno je lepše gledati poruke ljubavi, nego poruke mržnje", rekao je tada Zubčić.

Međutim, on je danas na svom nalogu na Fejsbuku objavio da je zbog ispravljanja grafita protiv njega podneta krivična prijava i da je zbog toga bio u policiji na razgovoru.

"Podnetna je krivična prijava protiv mene zbog uništavanja tude imovine zbog dopisanog slova 'Lj', te sam danas povodom toga bio u policiji na razgovoru. Priznajem da sam dopisao slovo Lj, ali ne smatram da sam uništio tuđu imovinu, već upravo suprotno, popravio sam je", napisao je Zubčić.

Istovremeno, on je pozvao osobu koja ga je prijavila anonimno da to uradi punim imenom i prezimenom i zapitao se da li je to isto uradio i protiv onoga ko je napisao prvobitni grafit.

"Nepopravljivi fašisti, žalosni su jad i bedaja."

"Neće oni da se smire dokle god postoji ijedan Srbin, te njihove bajke o "velikosrpskom" hegemonizmu su samo austro-ugarske fabrikacije kojima
se opravdavaju genocidi i etnička čišćenja nad Srbima. Ne mogu oni da prežale svog hiljadugodišnjeg austro-ugarskog okupatora pa to ti je, jednostavno su se previše identifikovali i srodili sa njima." (B92 komentari)

Ovog dečka su, koristeći njegovu glupost, iskoristili. Taj jedan jedini naslov je iz tabloidnog ''Aloa'' koji često stavlja takve naslove za sve moguće teme i sad bi se Srbi trebali stidjeti zbog jednog tabloidnog naslova a hijenice si misle da je loptica prebačena Srbima.

Evo Jure nađi jedan grafit u Beogradu "Ubi Hrvata" i platiću ti piće dvaput. U Zagrebu je na stotine grafita "Ubi Srbina".  Eto, toliko.

Ti si Jure Zubčić vjerovatno dobar dečko sa dobrim namjerama ali se vidi da stvari ne gledaš realno. U Srbiju svaki vikend, već 15 godina, dolaze mladi Hrvati na provode, tulume, kafiće i diskoteke. U Srbiji nema mržnje prema bilo kome dok ljudima iz Srbije ne pada na pamet da idu za vikend u Hrvatsku. Jure bi trebao žaliti Hrvatsku.

I zna se šta je širenje mržnje i sistematsko širenje mržnje u glavnim medijima.

Npr ovaj naslov nije sa tabloidnog portala tipa ''Alo' već sa Index hr, obratite pozornost na dio "Prijeti". Nije im dovoljno "Četnik" već izmišljaju da i prijeti. I u svojoj nekulturi i ustaštvu, pišu to za čovjeka koji je predsjednik jedne države. Nemam želudac ali komotno mogu izvaditi 50-tak ovakvih naslova. I slušao sam tu Vučićevu izjavu u kojoj je smireno komentirao da Hrvatska samo može izgubiti taj spor što je realna procjena svih advokata ali hijene sa jednog od najutjecajnijih hrvatskih portala moraju taj "Četnik" pojačati sa "Prijeti" i "Zaprepašten sam".

"Bahati četnik Vučić prijeti zbog ratne odštete: Zaprepašten sam, Hrvatska tu može puno izgubi"

Da li ovo dovoljno govori o stanju medija u  Hrvatskoj?

Mislim da ovaj članak Jutarnjeg lista treba biti u rubrici: "Za djecu do 12 godine starosti". Članak i ideja pokazuju da se zlo - koje je sada do kraja razotkriveno kroz sve ove ustaške grafite i hapšenja ovog jadnika ili slučaja Đakić - pokušava izgurati pod tepih sa pričom o "Mnogima kojima je Jura super" i koji su mu dali podršku. A grafite im po gradovima rade valjda neki beskućnici a Đakić je isto valjda samo jedan ekstrem sa strane. Naravno istina je takva da kad imaš srbofobne mase - samo je pitanje vremena kad će ti najtamniji iz te mase iskočiti van kao u slučaju Đakića ili će ti grad biti pun ustaških grafita. O tome bi trebao pisati Jutarnji list a ne ići na ruku ustašama koji ponavljaju da u Hrvatskoj nema ustaštva.

Dalje, iako znamo šta je i kako je - posebno mi koji razmišljamo u životu i ne nasjedamo na zakukuljeno zlo tipa "Juri su mnogi dali podršku" - znači uvijek treba biti na oprezu i poenta je u tome da ovdje nema govora o nekakvoj promjeni u odnosu Hrvata prema Srbima, naime ljudi koji su mu rekli da je super prepravljanje grafita, nisu to rekli zbog "Srbina" i Srba, već zbog onog "Ubi". Isto bi ga pohvalili da je prepravio "Ubi Mađara/Meksikanca/Šveđanina" i slično. Onaj dio ljudi u Hrvatskoj koji mrzi Srbe (neki manje neki više) ili ima distancu prema njima, nisu nužno za ubijanje i slično, posebno ne za retardirano "Ubi" na zidu svog grada. Ružno izgleda. To je sve. I sad ovi to koriste da bi sakrili srbofobiju u Hrvatskoj misleći da su ljudi budale.

Da su u Hrvatskoj ''Mnogi super prema Srbima'' ili da potiho u sebi misle takvo nešto kao što sugerira ovaj članak, to bi se vidjelo na hiljadu primjera a do današnjeg dana ljudi iz Srbije kad dođu u Hrvatsku imaju onu "Jednostavno se neprijatno osjećam". Uostalom da su u Hrvatskoj ''Mnogi koji vole Srbe'' ne bi morali potiho nekome reći takvo nešto. I da ne nabrajam primjere koji pokazuju da je hrvatsko društvo srbofobno društvo.