Recommended Posts

Pozdrav! Naime, Crnogorac sam i sa Krajinom nemam veze, ali sam njen veliki simpatizer i obožavam sve u vezi sa njom! :) Pre svega, voleo bih da maksimalno u ovaj razgovor uključimo one koji tamo idalje žive i koji znaju situaciju tamo. Zanima me sve od a do š. Stil života, demografija. Iz razgovora sa drugarom iz Knina (Srbinom) rekao mi je da Krajišnika uopšte nije toliko malo kao što se priča, da Hrvati mnogo više napuštaju od Srba, da srpske žene rađaju više od 3 dece i da će za 20 godina Knin biti većinski srpski (ukoliko se ne dogode neki ratovi, ili nešto što bi omelo ovaj scenario). Kaže da je najveći deo porodica sa 4,5 i 6 dece, kao i da oni i dan danas žive siromašno, da su na udaru, ali velike su patriote i optimisti i dan danas ne priznaju Hrvatsku kao svoju državu, već ponosno govore da žive u RSK. ( ponosim se time :) ) Želim da čujem vaša mišljenja, kako živite, jel sve ovo istina? Slično mi je ispričao i drugar iz Vukovara i rekao je da je Vukovar pola-pola (Srpski-Hrvatski).