Recommended Posts

Ako bi neko ima zastave iz RSK originalne , one sto su tada bile aktualne ili bar valjanu sliku ... Pa jos neko ko zna da prenese u digitalni format.Da mozemo da ih stampamo...

Ima razlike u obliku orla, velicini kljuna, boji stita i krune u odnosu na zvanocnu zastavu Srbije....

Интересантно.

Мене занима још нешто у вези застава.

Шта је било са заставама крајишких јединица, јесу ли све заробљене или уништене или је бар нека спашена?

Ако се неко у свом оном хаосу сјетио заставе своје јединице да је понесе и спаси част треба га вазда спомињати.

Kako glupa konstatcija , čuj to JESULI SVE ZAROBLJENE.......

Ja te pitam konkretno koja je zastava krajiških jedinica zarobljena i gdje ? 

Hvala!

Ништа ја нисам констатова, питао сам, видиш онај знак на крају реченице, то се зове упитник и својим постојањем реченицу чини упитном.

Ne , tvoje je pitanje tako formulisano da su po tebi uglavnom sve zastave uništene ili zarobljene....tvoje pitanje je previše perfidno ...

To što se sada čupaš i vadiš ne pije ti vode....možda si trebao da pitaš " DA LI JE IJEDNA ZASTAVA UNIŠTENA ILI ZAROBLJENA " ali ne tvoja ulooga je čisti cinizam ništa više....

Ali na tvoju žalost niti jedna ratna zasatava jedinica SVK nije zarobljena i pala u ustaške ruke.....to je nešto što se čuva i više od života....i zastave ne padaju tako lako kako si ti umislio....

Na tvoju žalost, sažaljevam....

NoviGradVRS.........сажаљавам и ја, ал ти дефинитивно ниси добар у главу.

Neka si ti dobar....nemam namjeru da se raspravljam sa zamaskiranim ustašama....sljedbenicima bolesnog orkana ...kakav im šef takvi i oni.....

23 hours ago, NoviGradVRS said:

Neka si ti dobar....nemam namjeru da se raspravljam sa zamaskiranim ustašama....sljedbenicima bolesnog orkana ...kakav im šef takvi i oni.....

Zamijenio si kuvara sa duhom prerije i migom.😁😋

Kuvar nije ustaša.

23 hours ago, NoviGradVRS said:

Potpuni promašaj, Kuvsr je Srbin.

1 hour ago, BANIJA 79 said:

Zamijenio si kuvara sa duhom prerije i migom.

"Mig" nije ustasa!!

1 hour ago, BANIJA 79 said:

Samo provjeravam jesi na forumu.😁

Aha.....klasicna sacekusa....:)

Nisam ništa i nikoga zamjenio ni sakim , dobro znam ko je ko.....njegov post je bio toliko ciničan i nipodištavajući ....nemu tu ni S od srbina pa kako god da se neko predstavljao....

Niti jednom ustaši takvo što ne bi palo na pamet napisati a kamoli nekome ko se srbinom smatra....jer da je srbin i srpskoga roda znao bi da su ratne zastave Svetinje i nešto za šta se i sopstveni život zalaže....tako da ni u slučaju jeding korpusa koji se jednim djelom predao HV , niti njihova zastava nije pala u ustaške ruke niti je imalo šanse da padne....

Toliko o tkzv srbinu i njegovom srbstvu i patriotizmu....

A o tome ko je ustaša a ko četnik najbolje da ne govorim....

Mogao bih Vam sad nabrojati destenu banijaca koji su u periodu 91/95 bili veliki i žestoki srbi....a sada zarad spašavanja sopstvene guzice i na uštrb dojučerašnje braće i komšija postalu su veće ustaše od samih ustaša....

Читајући све што си написао, а пошто си себи допустио карактеризацију моје личности, дефинитивно ћу допустити себи вулгарну слободу да устврдим јасно и дефинитивно да си ЛУД.

Јел ипак неко зна, шта је са заставама?

Мислим било ко осим овог лудака?

18 hours ago, kuvar said:

Читајући све што си написао, а пошто си себи допустио карактеризацију моје личности, дефинитивно ћу допустити себи вулгарну слободу да устврдим јасно и дефинитивно да си ЛУД.

Јел ипак неко зна, шта је са заставама?

Мислим било ко осим овог лудака?

Eto zato što sam ja lud mogao bi da te odvedem pa da vidiš većinu zastava na jednom mjestu, finu posloženu jednu kraj druge....ali pošto si ti pametan i srbin patriota na interenetu ne želim....

Moj savjet ti je da pokušaš da odeš kod braće ti ustaša ...obiđi malo braniteljske udruge....muzeje domovinskog rata....pa nek ti pokažu " zarobljene zasatave SVK " ....nadam se da će samo za tebe i tvoju bolesnu želju da ti ispune ćeif i iste urade po kratkom postupku :) 

E moj " SRBINE "  " Шта је било са заставама крајишких јединица, јесу ли све заробљене или уништене или је бар нека спашена? " 

Neću ništa više da komentarišem....

Добро не мораш ме водити, ионако са тобом не би добро завршио, ал ето, ај усликај нам коју па стави овдје да сви видимо......шта је ту тајна?

Hoću , ali tek kada obiđeš ove gore navedene i kada ti pokažu " zarobljene, brigadne ili korpusne zasatve " .

Ja sam isto mišljenja da su sve zarobljene i uništene, da ništa nije uspjelo preteći Unu ili Petrovačku cestu....kao što ništa od MTS, oružja i oruđa nije preteklo....sve su to hrabre ujke zarobile .....

Ај сад полако и без ватре.

По теби нити једна застава СВ РСК није ни заробљена ни уништена?

Све су спашене и налазе се заједно на неком сигурном мјесту?

Ако је то тако и ако се наша неко међу нама србима да то организује и уради ја ћу бити нај поноснији човјек на планети, јер опште је познато колико смо ми сложни и организовани. То доказује и овај форум и ова наша расправа.

Иначе, чисто да се зна, ја сам моју "кухињу'  са свом припадајућом опремом раздужио у Бања Луци 07.08.1995. Непријатељу нисам оставио ни зрна гра нити главицу капуле.

5 hours ago, kuvar said:

Ај сад полако и без ватре.

По теби нити једна застава СВ РСК није ни заробљена ни уништена?

Све су спашене и налазе се заједно на неком сигурном мјесту?

Ако је то тако и ако се наша неко међу нама србима да то организује и уради ја ћу бити нај поноснији човјек на планети, јер опште је познато колико смо ми сложни и организовани. То доказује и овај форум и ова наша расправа.

Иначе, чисто да се зна, ја сам моју "кухињу'  са свом припадајућом опремом раздужио у Бања Луци 07.08.1995. Непријатељу нисам оставио ни зрна гра нити главицу капуле.

Postoji milion zastava i zastavica...nije svaka zastava iste težine i značaja....nema istu težinu i važnost zastava koja je ostala da visi na nekoj pošti u Vojniću i ratna zastava neke brigade ...

Sve što je imalo neku vrijednost i važnost je evakuisano iz RSK i prije same tkzv oluje...

Ako su mogli raketni sistemi , helikopteri, borbena tehnika iole vrednija m-84 ke i ostalo da se evakuišu na sigurno ....zašto ne bi bio to i slučaj sa ratnim zastavama onih jedinica koje su ih i posjedovale....

Nisam rekao da su sve na jednom mjestu, nego većina ...a i nije ih bilo mnogo....uglavnom pojedinici su ih po samom padu RSK držali u privatnoj kolekciji...

Eто, можемо ми и лијепо разговарати.

Уз извињење за мој први трапави пост са којим ми није била намјера било кога испровоцирати, још би само замолио какву слику неке од ратних застава.....онако за почетну на телефону.

Nemaš se ti kome šta izvinjavati, ovo je forum i svako ima pravo da iznese svoje mišljenje....ono što je mene pogodilo jeste to tvoje pitanje koje si postavio...za mene je to bilo previše potcjenjivački i cinično....pa kakva god bila ta SVK dal na nivou jedne obične seoske čete ili na nivou jedne profeisonalno ustrojene vojske...takvom pitanju nije bilo mjesta....

Dosta ostavštine SVK je bilo u BL u kasaranam Kozara i Vrbas, sve do 2003/4 kada sam i sam imao priliku da vidim određene zastave SVK izložene u jednoj sobi...po rasformiranju VRS došlo je do realokacije većine stvari iz kasarni kako stvari VRS tako i SVK...

8 hours ago, kuvar said:

Eто, можемо ми и лијепо разговарати.

Уз извињење за мој први трапави пост са којим ми није била намјера било кога испровоцирати, још би само замолио какву слику неке од ратних застава.....онако за почетну на телефону.

https://www.google.com/search?q=zastave+rsk&prmd=inv&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=2ahUKEwjH9pilusPiAhULDuwKHbEACPkQ_AUoAXoECAsQAQ&biw=360&bih=560#imgrc=c4z4n0QpjrFAiM

Kuvar jel dobra ova za početnu na telefonu ?

Ili ova ?

https://www.google.com/search?q=zastave+rsk&prmd=inv&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=2ahUKEwiGn6G1u8PiAhURyKQKHcusBbQQ_AUoAXoECAsQAQ&cshid=1559226706671&biw=360&bih=560#imgrc=BEeHjs60thP6bM