gnr

"Ko je od vas Srbin, ko je Srbin?": Četiri mladića pretučena na Braču

Recommended Posts

Pet osoba, među kojima su bili i mladići srpske nacionalnosti, lakše su povređeni na Braču kada ih je napalo više osoba. 

Izvor: Blic nedelja, 9.06.2019. | 22:35 

Ilustracija: Depositphotos/zx6r92

Policija je obavila da sumnja da su mladići napadnuti, jer su srpske nacionalnosti, prenose hrvatski mediji.

Napadnuto je pet mlađih osoba od 21 do 26 godina, među kojima je jedna devojka, javlja Srna, prenosi "Blic". 

Prvo su urlali: "Ko je od vas Srbin, ko je Srbin?" Mi nismo rekli ni reči, bili smo šokirani što su nas pratili i napali, a onda su počeli iz čista mira da nas udaraju, bacili su nas na pod i gazili. Devojka je pokušala da obrani kolegu, legla je na njega na pod i zagrlila ga, ali su oni nastavili da tuku i njega nju", rekao je za "24sata" napadnuti mladić. 

Napad se dogodio jutros u 4.00 časa u Ulici Hrvatskih velikana, a policija je uhapsila dvojicu mladića od 22 i 19 godina. Kod dvadesetdvogodišnjaka je utvrđeno da je bio u alkoholisanom stanju. 
Protiv njega je podnesena krivična prijava zbog pokušaja nanošenja teških telesnih povreda. On će tokom večeri biti predat u pritvor. 

Iz policije su naveli da su osim krivične prijave, protiv dvojice mladića podneseni optužni predlozi s obzirom na to je da je kriminalističkim istraživanjem utvrđena sumnja da su oštećeni napadnuti jer su se među njima nalazili pripadnici srpske nacionalnosti. 

Kriminalističko istraživanje se nastavlja s ciljem pronalaska i procesuiranja ostalih učesnika događaja.

Inače već je počelo guranje pod tepih, do novog incidenta koji će uskoro desiti. Guranje pod tepih tipa "Navijači su to, jednako bi napali ljude iz zg" i slično, pa čak i da su napadnuti Hrvati. Pa sad se kao javila gradonačelica iz tog mjesta, pa kao to je sad kao nešto. A ona je, u ovakvoj Hrvatskoj, mali miš. Nebitna i bez utjecaja na bilo koga. Uskoro će novi napadi na Srbe.

Ja znam jedno, ako i spustimo na nivo navijača - grobari i delije neće, nigdje, nikada, u Srbiji,  ići i vikati "Gdje su Hrvati" i "Jel ste vi Hrvati". I znam da je godišnje oko 360 incidenata u Hrvatskoj a u Srbiji Hrvate niko ne dira. Zapravo Hrvati dolaze u Beograd već 20 godina u diskoteke, kafiće i provode. 

''Nemam nameru da komentarišem ponašanje batinaša u R. Hrvatskoj. Nemam nameru ni da komentarišem da je divljačko ponašanje prema đacima na ekskurzijama, sportistima i turistima iz R. Srbije u Hrvatskoj prečesto i masovno. To je sve toliko bedno, da ne vredi komentarisati. Želim da svojoj državi sugerišem minimum ponašanja koji odgovorna država treba da ispolji u prevenciji i zaštiti svojih građana. Naime, nezavisno od toga da li su pojedinci toliko neodgovorni pa idu na letovanje u RH iako znaju ili mogu da znaju da im bezbednost očigledno i izvesno može biti ugrožena i gde ne mogu računati na normalnu zaštitu bezbednosti koju pružaju savremene države, država Srbija bi morala izdati upozorenje svojim građanima da se uzdržavaju od putovanja u R Hrvatsku, jer mogu biti izloženi ozbiljnom i opasnom nasilju. To rade SAD, to rade skoro sve ozbiljne i odgovorne države kada procene da bezbednost njihovih građana može biti ugrožena ili da mogu biti šikanirani. Šta više treba da se desi, pa da naša država postupi kao što postupaju ozbičljne zapadne države u brizi za svoje građane?'' (sa B92)

Najbolji dio: ''država Srbija bi morala izdati upozorenje svojim građanima da se uzdržavaju od putovanja u R Hrvatsku, jer mogu biti izloženi ozbiljnom i opasnom nasilju. To rade SAD, to rade skoro sve ozbiljne i odgovorne države kada procene da bezbednost njihovih građana može biti ugrožena ili da mogu biti šikanirani.'''

Ništa od toga. Kako mi je žao. Znam da to ništa ekstra ne bi promjenilo na terenu i u realnom životu, ali barem bi Srbija pokazala da je živa.

A ovako, po tom ponašanju Srbije, ajmo se svi ubiti. Na ništa ne reagiraš. Gotovo je. Pobjeda zla.

A u isto vrijeme viđeniji ljudi u Hrvatskoj - profesori na faksu i znanstveni suradnici (kao ovaj Jurčević), dakle ljudi koji gostuju i na hrt i ostalim medijima, šire ovakvo nešto i oni su stvorili ove sa "Ko je od vas Srbin". Evo snepšat i ovo je svojevrsni poziv na linč Srba u Hrvatskoj, a koliko debilan neko mora postati (od ustaštva) pa da vidi današnji velikosrpski projekat koji je žešći nego ikad prije, a u Hrvatskoj živi samo 3 % Srba koji su btw manji od trave i tiši od vode. Bruka je da ljudi žive na taj način u jednoj državi. I da ovog Jurčevića pitate dal je ustaša, on bi rekao da nije. On bi vas uvjeravao da nije. Ima jedan komentar na yt koji glasi "Mnogi od njih nisu svjesni da su ustaše". Užas od društva, to je neispravljivo.

iDfUD9y.png

Pogledajte ovu sprdačinu.

Naslov sa b92 ''Žestok odgovor zbog napada na Srbe na Braču''

i piše da je ženska (gradonačelnica Supetra na Baču) napisala na facebooku nešto tipa ''Najoštrije osuđujem''' bla bla. I još je moguće da je izmislila da je napadnuti jedan njihov Hrvat, da malo razvodni tipa "Ma oni napadaju ne toliko zbog srpske nacionalnosti, evo i našeg su".

Facebook. Koja snaga.

Ja mislim da od te objave danas, ma sve se mijenja u Hrvatskoj.

Ženska je objavila da će ''ukinuti finansiranje Torcida kupa i zabraniti njegovo održavanje na gradskim terenima."

Torcida je zbunjena i u strahu od žestokog odgovora gradonačelnice, brrrrrrrr, ne znaju šta će dalje, nema finaciranja kupa za kojeg niko u Hrvatskoj nije čuo.

Sve je ovo farsa. Šminkaju Hrvatskoj lice. Baš ih je briga za Srbe.

Samo treba sačekati tjedan dva, ljeto je i srpske budale idu u Hrvatsku na more i uskoro će novi napadi na Srbe. Ako ih portali prenesu.

''I ranije.
Ja sam 1987. jedva izvukao živu glavu. Bili smo u Biogradu, čitavo društvo-studenti. Napala nas je čitava horda. Morali smo da pobegnemo u drugo mesto
Još tada su nam govorili:
"Dolazićete vi sa pasošima ovde!"
Pa, evo gospodo, izvolite, sada možete sa pasošima da idete''

''Isto je bilo i osamdesetpete ...ja bio u vojsci... i neki bilmez mi viče iza ledja "oslobodioci"... kao podrugljivo... nisam se okrenuo inače bi morao da mu "objasnim" neke stvari... čisto rekreativno...''

''Da li autošovinistička Druga Srbija shvata da je tamo jednako ugrožena? Da li shvataju da je tamo širenje “gradjanske” ideje više potrebno nego ovde''

''Bio sam 10-tak puta u Hrvatskoj na moru, uglavnom Istra, nije ništa posebno, Grčka je mnogo bolja, sigurnija i jeftinija, što se tiče napada na Srbe to je organizovano od strane vlade sigurno, nisu ti huligani sami u tome, to je plan vlasti.''

''1989 sam letovao u Supetru, pamtim prebijanje 3 momka od strane meštana.''

''Kao nemaju gde na more nego ustasama pred kamu bolje dan u srpsku banju nego ustasama davati novac zauzvrat i batine dobijes nadamse da su se opametili ne tamo gde jos uvek zive ljudozderi.''

(komentari sa tvitera)

Da napišem nešto o torcidi koja se ovdje spominje. Stari mi se prije 7-8 godina autom vraćao iz Like u Zagreb. Stao je kod prijatelja koji ima kafić/restoran uz cestu. Torcida je ili išla na utakmicu ili se vraćala (onaj dio poslije Karlovca-Kordun Lika). Dio torcidaša je stao kod tog restorana/kafića i krenuli su unutra bahato da koriste wc. Vlasnik kafića im nije htio dopustiti da koriste wc i tada su ga napali. Odraslog čovjeka koji im može biti otac. Moj stari je vidio šta se dešava, pa je odlučio pomoći ovom jadniku. Nije ih napao. Samo je htio pomoći ovom da ga ovi ostave. Tada su i njega napali. Čovjeka od tada 55-60 godina koji nije nasilan, normalno obučen, normalno ponašanje, čovjek je doktor znanosti. Kad je došao doma plakao je i pokazivao mi rasparanu potkošulju i ogrebotine. Nije dobio teže ozljede. Mislim da ni ovaj drugi nije. 

U Hrvatskoj su i ti navijači posebno poremećeni u odnosu na svijet i Evropu. To da delije/grobari ili bilo koji ultrasi napadnu u grupi jednog odraslog čovjeka, je nemoguće. I sad kad uzmete ovo, šta tek onda rade kad naiđu na Srbe.

Rade točno ovo što se spominje u tekstu, kako su i nju tukli nakon što je zagrlila ovoga:

'''bacili su nas na pod i gazili. Devojka je pokušala da obrani kolegu, legla je na njega na pod i zagrlila ga, ali su oni nastavili da tuku i njega nju", rekao je za "24sata" napadnuti mladić.''''

Imate i slučaj od lani u Zagrebu, navijači Dinama upali u kafić "Dalmatina" i prebili ženu od 64 godine. Završila je na operaciji. Imate ljeto prošle godine kad su isti navijači u Švicarskoj terorizirali žene i cure na jednom kupalištu. Niko nikad ni u Švicarskoj, ni bilo gdje, nije vidio da ultrasi i navijači takvo nešto rade. 

A index hr je na yt namjerno stavio naslov video klipa "Beograđani komentiraju huliganski napad na Srbe na Braču''

Ali u svijetu ne postoje huliganski napadi na ljude krive nacionalnosti. Još kad se doda da je mjesto radnje Hrvatska i Hrvati-Srbi, jasno je sve. 

I bez obzira na sve srpskim navijačima i huliganima i dalje neće pasti na pamet da napadnu hrvatske turiste i slično (što je dobro).

11 hours ago, gnr said:

U Hrvatskoj su i ti navijači posebno poremećeni u odnosu na svijet i Evropu. To da delije/grobari ili bilo koji ultrasi napadnu u grupi jednog odraslog čovjeka, je nemoguće. I sad kad uzmete ovo, šta tek onda rade kad naiđu na Srbe.

Andrea Trinchieri, trener košarkaškog tima Partizan napadnut jučer od strane miroljubivih Delija koji nikad nebi napali odraslog čovjeka. Ovaj čovjek inače ima negdje oko 50 godina. Vikali su mu da je Ustaša, valjda zato jer mu je mater Hrvatica, i gađali sa čim su stigli dok je bježao u svlačionicu. Ajde sad post od 3 - 4 metra u kojem ćeš nam objasnit razliku kad Delija napadne Hrvata to nije napad a kad Torcidaš napadne Srbina to je divljački čin za svaku osudu.

Prljavi, ne stoji ti paralela. Vikanje "ustašo ustašo" i divljačko premlaćivanje sa Brača ne da nisu za poređenje, nego nemaju nijednu dodirnu tačku. Ajde, malo se bolje potrudi da relativizuješ to što se desilo kod vas. Pazi, ne tvrdim da su Delije/Grobari/ostali cveće, ali zaista ne mogu da se setim da se kod nas u bližoj prošlosti ovako nešto desilo. Pa i u daljoj. Da su navijači premlatili nekog samo zbog akcenta i zato što su sumnjali da je Hrvat ili ne znam šta. A kod vas toga ima svaki vikend.

Dragane na pamet mi ne pada štitit te debile. Nek si mamu tuku doma a ne ljude po cesti. Al izjave tipa Hrvatski navijači su najgori na svijetu, nikad takvih divljaka svijet nije vidio i slično jednostavno ne drže vodu. Jel treba stvarno nabrajat navijačke sukobe di su se mrtvi brojali u desetcima? Nisu li i Srpski navijači pred 10ak godina ubili onog Francuza?

Grozno je ovo što se desilo al nemogu isto ne primjetit da niko ne spominje vatrogasca koji je stao u obranu tih mladića i na kraju je najviše batina popio. Hrvat čovjek inaće...

Kad sam rekao da ne pamtim da se kod nas ovako nešto desilo, mislio sam na slučaj da su navijači napali i ubili boga u nekom samo zbog toga što je Hrvat, musliman, Marsovac, a da pri tome žrtva nema nikakve veze sa navijanjem. To je ono što se kod vas desilo. Ubijeni Francuz je ipak bio navijač gostujuće ekipe, što nikako ne umanjuje zločin. Samo kažem, došao je na utakmicu kao navijač i desilo se što se desilo. Ponavljam, zaista ne pamtim da su navijači u Srbiji prebili nekog ko nema nikakve veze sa navijanjem, i to samo zbog toga što priča malo drugačije, pa su, eto, posumnjali da nije Srbin. Toga kod nas nema i po tome su vaši gori od naših.

Vatrogascima i kolegama napadnutih koji su pokušali da ih odbrane pa su i sami dobili batine, svaka čast, tu nema dalje. Što se mene tiče, i rekacija gradonačelnice je za pohvalu.

On 6/11/2019 at 2:41 PM, Dirty Harry said:

Andrea Trinchieri, trener košarkaškog tima Partizan napadnut jučer od strane miroljubivih Delija koji nikad nebi napali odraslog čovjeka. Ovaj čovjek inače ima negdje oko 50 godina. Vikali su mu da je Ustaša, valjda zato jer mu je mater Hrvatica, i gađali sa čim su stigli dok je bježao u svlačionicu. Ajde sad post od 3 - 4 metra u kojem ćeš nam objasnit razliku kad Delija napadne Hrvata to nije napad a kad Torcidaš napadne Srbina to je divljački čin za svaku osudu.

Dragan je objasnio ali da dodam: gdje je čovjek napadnut? Nigdje. Na tekmi su mu vikali "Ustašo". I to samo zato to što je bio toliko bahat da su ga suci isključili sa utakmice. I gađali su ga dok je išao prema svlačionici. Ništa što se ne dešava u mnogim evropskim ligama. Ako ti je isto tući ženu od 64 godine, ili čovjeka u civilu i ovo sa ovim trenerom, onda ne znaš razmišljati.

Delije znaju igračima partizana vikati 'ustaša'' i to igračima koji su čisti Srbi. U Srbiji je to uvreda. To  je rasprostranjeno i ide i van sportskih povika a skoro sam siguran da velika većina zvezdinih navijača ni ne znaju nacionalnost ovog trenera koji uostalom i nije Hrvat, vidi se po prezimenu - otac američko panamskih korijena a majka je iz Hrvatske ali to što je rođena na terenu današnje RH ne znači da je Hrvatica po nacionalnosti, čak štaviše baka mu je iz Crne Gore.

ps

I šta je napravio index hr?

Stavio je ovakav tekst:

''Andrea Trinchieri, talijanski trener hrvatskih korijena, isključen je u prvoj utakmici finala nakon što je u samo dvije sekunde dobio dvije tehničke ...''' i naravno naslov ''delije vrijeđale trenera ustašo ustašo''.

Pokušavaju napraviti ravnotežu "Svi smo isti", ali ovdje nije teško razlučiti stvari. 

On 6/11/2019 at 8:06 PM, Dragan P. said:

Vatrogascima i kolegama napadnutih koji su pokušali da ih odbrane pa su i sami dobili batine, svaka čast, tu nema dalje. Što se mene tiče, i rekacija gradonačelnice je za pohvalu.

Ok, je, ali bez ikakve snage i utjecaja na bilo koga i bilo što. Zato je meni iritantno uopće i pohvaliti bilo šta, posebno kada je naslov ''žestoki odgovor gradonačelnice''. U Hrvatskoj, vezano uz napade na Srbe, kao "Žestoki odgovor". Čovjek koji poznaje Hrvatsku može se samo nanovo živcirati.

A ovaj kup torcide, ma on će se iduće godine opet normalno održati. i nikakvi novci neće faliti. Biće joj rečeno "Ma pusti, nemoj". 

I oko reakcija nekih ljudi iz Srbije kao što je Savo Štrbac. Prije dosta godina sam čitao ovdje jednog forumaša koji je napisao da je Savo Štrbac naivan. Sad je izašao novi video-gostovanje njega na temu ovih događanja i kaže on da je na hrtu bila dobra emisija, dobri gosti, emisija ''otvoreno'' na tu temu i kaže da će biti potrebno jednako vrijeme koje su potrošili na trovanje nacionalizmom da bi sada počistili taj otrov. Znači misli na period od 1991.

a evo demantija:

''I ranije.
Ja sam 1987. jedva izvukao živu glavu. Bili smo u Biogradu, čitavo društvo-studenti. Napala nas je čitava horda. Morali smo da pobegnemo u drugo mesto
Još tada su nam govorili:
"Dolazićete vi sa pasošima ovde!"
Pa, evo gospodo, izvolite, sada možete sa pasošima da idete''

''Isto je bilo i osamdesetpete ...ja bio u vojsci... i neki bilmez mi viče iza ledja "oslobodioci"... kao podrugljivo... nisam se okrenuo inače bi morao da mu "objasnim" neke stvari... čisto rekreativno...''

A kad Savo Štrbac kaže da je bila dobra emisija - on to kaže u stilu kao da se nešto mijenja u Htvatskoj a naravno da je u pitanju ovo: sad je Hrvatska izgurana pred zid, nema gdje i naravno da moraju imati malo ozbiljniju emisiju. Sve je crno na bijelo i natjerani su da imaju jednu koliko toliko ok emisiju povodom položaja Srba u Hrvatskoj ali sad će oni za koji dan po starom.

Taj njihov radio, televizija.... to čovjek, ako je za istinu, nikad ne bi ni upalio. 

Jučer na poznatoj zagrebačkoj radio stanici ''radio 101'' ide glavna informativna emisija u 18h. I spomenu i ovaj napad.

Kaže spiker "Plenković je komentirao i napad na sezonce u kojima su bile i dvije osobe srpske nacionalnosti". Pazite vi tu formulaciju.

Napad na sezonce...? Gdje to ima? Čuo sam za napad na migrante, lgtb ljude, ali ovo? To nema nigdje u svijetu. I onda dalje kaže da su kao dvije osobe bile srpske nacionalnosti. Ispada da su po Hrvatskoj masovno napadani sezonci ali kao sad se zbog par osoba srpske nacionalnosti koje su zaštićeni kao medvjedi, mora reagirati. Evo šta hrvatski mediji mogu da naprave. Sve izokrenu. A onda dvije minute kasnije spiker u emisiji kaže samo ''Napad na sezonce''. Ma da, stari, to je uobičajna stvar. Napad na sezonce. 

Najnovije:

''Srbin iz TREBINjA, sezonski radnik, proteran iz DUBROVNIKA, nakon što je otkriveno da je Srbin i da navija za Zvezdu.
USTAŠTVO TRIJUMFUJE U HRVATSKOJ
Niko se i ne trudi da ga zaustavi, savlada.''

(Ratko Dmitrović twitter)

''Hrvatska je ustaška država samo još uvjek to nije legalizovano. Današnja Hrvatska je vjerna kopija ustaške Nezavisne Drržave Hrvatske. Ljudi se u Hrvatskoj i dan danas ubijaju i prptjeruju samo zbog vjerske i nacionalne pripadnosti.''

''Treba da se borimo za njihovu zastitu na sve moguce nacine. I kad bi nam drzava bila jaca, mocnija...i uticaj bi nam bio takav. Nemam lako resenje... :(''

''Biće "vrela" sezona lova''

''Kako to...ne mogu da verujem...zar to nisu "samo izolovane extrem ne grupice i lideri...koji zapravo i nisu rdjavi,ni nasilni,već to čine jer su izbori blizu-i moraju se pokažu-promocije radi- glasači traže".Šalu na stranu,ovo nije novost -naprotiv,vazda jna napadaše na tekmama.''

''Problem oduvijek što u ustaškom šovinizmu prema sebi Srbi traže razlog, kao zlostavljena žena kada dobije šamar pa traži krivicu u sebi i sumnja da ga je "isprovocirala" Oni vas mrze i tačka Nisu krivi ni Srbi u Hrvatskoj ni Sloba ni Marko ni Janko Sad samo mogu to i otvoreno''

D88l-SoXoAIyuUw.jpg

(komentari i slika sa tvitera)

Evo jedne slične scene i sličnog događaja kao iz teme topika. Nisu napadnuti Srbi ali suštinski ista stvar. Komunjare, četnici i neprijatelji Hrvatske.

Ono što je posebno porazno je činjenica da je Rijeci do 1991 bilo 35 % Srba  a ovo je Rijeka 2015 godine.

Nedugo nakon tribine "Žene u ratu" koju je u riječkom HNK-u organizirao Oliver Frljić, Index je objavio i ekskluzivnu snimku napada.

Mislim, zbog jedne obične tribine iz kazališta i što su valjda malo bili u gradu ovi aktivisti, desilo se ovakvo nešto.

I ovo nema veze sa huliganima, nigdje nisam vidio da se nogometni huligani ovako ražeste zbog tribine u kazalištu i slično.

Ovo je nova generacija mladih hrvatskih šovinista. 

Evo kad je već video gore, evo par odličnih komentara sa Krajinaforce foruma o napadima na Srbe u Rijeci koju su zvali "Jugoslavija u malom".

''Do 1991. godine živio sam u jednom velikom lučkom gradu u kojem istini za volju do tada nije bilo nikakvih trvenja između ljudi različitih nacionalnost. Bio je to grad kojega su zvali i "Jugoslavija u malom". Često se događalo da jedni drugima kumuju, slave rođendane, idu na izlete i sve tako. No 1991. godine huškačka propaganda je učinila svoje i lično sam doživio da dotadašnji prijateli i kumovi od mene okreću glavu, a moju djecu i unuče nazivaju pogrdnim imenima. Ne kanim dužiti, ali ukratko ću reći da sam došao na listu za odstrel s obzirom da je moje ime (između još petnaest) jednog dana izišlo u splitskom "ST"(slobodni tjednik)kao člana nekakve "četničke organizacije". Sve je bilo lažno ali to nije umanjivalo opasnost da mi se dogodi ono najgore. Osam dana kasnije jedan od navedenih imena je ustreljen iz snajpera u svom dnevnom boravku. U lokalnim novinama je pisalo da je "ustreljen ćetnićki snajperista". Naravno da sam se s familijom ubrzo našao u Italiji pa u Holandiji...''

''Iz ovog sadašnjeg njegovog iskaza ne može se ništa konkretno zaključiti osim da nastoji opravdati sve zločine postojanjem nekakve "pete kolone".Eto sreće da je ona postojala, jer bi danas manje ovog ustaškog smeća šetalo i trovalo zemlju po kojoj hodaju. "Peta kolona" im je i tada služila da opravdaju najprljavije zločine protiv nedužnih Srba. Poznavao sam neke ljude (Srbe) koji su postali žrtvama "borbe protiv pete kolone". U Rijeci su ubili mog dobrog prijatelja u njegovom stanu na 14. spratu stavili pored njega snajpersku pušku, slikali ga i objavili u novinama uz potpis: "Likvidirani srpski snajperista". Drugog mog prijatelja su sačekali u prizemlju zgrade gdje je stanovao i njih četvorica ga pretukli uz povike:"Šta će četnička peta kolona u Hrvatskoj"! Nikada se nije oporavio i ubrzo je umro, jer su mu bubrezi strunuli. Meni su bacili Paket eksploziva na balkon kuće i samo srećom niko nije stradao. Kakvim progonima su tada Srbi bili izloženi pod isprikom o postojanju pete kolone nije lako ni opisati.''

''Rijeka je za razliku od splita još davno bila u svakom pogledu evropski grad. U njemu se i živjelo po manirima Austrije, Italije...No dolaskom "rolingstonsa" ta razlika je skoro potpuno nestala i šta tamo ima da traži jedan Srbin? Srbi su u Rijeci do 1990.godine prdstavljali cca 35 % stanovništva. Ilustracije radi navodim da je veliki broj Srba branio boje NK "Rijeka" kao npr. Radaković, Naumović, Avramović, Vukoje B.Bursać, N. Bursać, Rade Ljepojević, Petrović, Jovović, Savo Filipović, Marjanović, Dušan Lukić, Desnica, Miodrag Kustudić koji je bio idol riječke "Armade" i kojemu su 1991.minirali kafić baš kao i reprezentativcu SFRJ Milošu Hrstiću lijevom beku NK "Rijeka"...''

''Dragi moj gospodine nije potrebno živjeti u nekom gradu da biste o njemu znali onoliko koliko je potrebno prosječno obevještenom čovjeku koji prati zbivanja u nekoj zemlji, gradu ili šta se zbiva u sportu. Ja ne nazivam nikoga "rolingstonsima", nego samo parafraziram Tončija Huljića da bih pobliže objasnio izmjenjeni identitet građana Rijeke koji nisu ni blizu onih pravih Riječana. I kada bih bio građanin Rijeke ja bih nastojao da se ponašam kao pravi (autohtoni) Riječanin.''