gnr

"Ko je od vas Srbin, ko je Srbin?": Četiri mladića pretučena na Braču

Recommended Posts

I evo tvog odgovora mig. Tužno. Vidiš dok drugi ljudi, tvoji Hrvati, barem dio njih, koriste internet da bi se borili za bolje sutra bez ustaštva, tvoj pristup je takav da stavljaš linkove na tekstove u kojima nemaš ni najmanju poentu osim ponovljenog neinteligentnog pokušaja sakrivanja antisrpstva u Hrvatskoj u kojem meni kakti odgovoriš. Kad sam napisao da te nema sa linkovima - točno se zna na šta sam mislio a stavljanje ovakvih linkova je bezvezno i što bi ljudi rekli - glupost zla.

Znaš kad bi stavljanje linkova u stilu "Hrvatska je ok" imalo smisla? Jednom, u budućnosti, kada bi linkovi vodili na tekstove u kojima se kaže, dakle to bi bila činjenica i znalo bi se da se Srbi u Hrvatskoj ne napadaju već 20 godina. A sad danas ovako mazati oči ljudima sa linkovima bbc-a koji piše naručeni tekst, može samo neko ko ima pileći mozak od ustaške potrebe da i dalje skriva istinu o stanju u Hrvatskoj i neko ko istodobno preko ovog svetog foruma zadovoljava svoje male sadističke potrebe tipa ''idem živcirati gnr'.

Inače prvi link je sa internet stranice koja slavi gej paradu, bratstvo i jedinstvo i drugosrbijanstvo. 

Dakle evo kako se vježba zapažanje stvari:

Prvi link, naslov: 

Srpski radnici u Hrvatskoj: „Nema straha, lepo nam je" i već se primjeti prva stvar: naime neprirodno je staviti takav naslov jer zna se da se desilo već par napada, dakle tekst je naručen i naslov djeluje kao da je za djecu. 

A ona se primjeti druga stvar: dolje ispod naslova - slika Dubrovnika ispod koje piše:

''Poslednji napad na srpske radnike u Hrvatskoj, dogodio se u Dubrovniku'', 

Mislim da to govori samo za sebe i vidi se kontradiktornost i nelogičnost. Da ne spominjem o kakvom antisrpstvu je riječ kad se napadaju obični radnici. Dva napada u par dana. 
Dalje, oni su ovdje s namjerom izvukli 3-4 osobe sa pričom ''u Hrvatskoj je super" od par stotina ili par hiljada Srba što rade u Hr, dakle cheap shot (jeftina fora). Čovjek veli da su mu ljudi stali na cesti da ga voze, mislim si  - naravno nisu Srbi crnci pa da ih se prepozna na prvu, ali nema veze, ne tvrdim da obični ljudi ne bi stali čovjeku srpske nacionalnosti. Ali takvo nešto banalno spominjati pokazuje glupost teksta i naravno da taj primjer nije pokazatelj položaja srpskih radnika u Hrvatskoj. Ja mislim da većina njih proguta knedlu kad moraju reći od kuda su. Sve ljudi znaju danas, internet je tu, zna se za napade na Srbe i znaju gdje su. Hrvatska nije normalna zemlja. Isto tako, jedno je radnik koji dođe raditi mjesec dva i ode nazad u svoju Srbiju. A drugo je biti Srbin u Hrvatskoj. Kako je tek nama, ovi gutaju knedle zbog mjesec dana posla u Hrvatskoj a šta je s nama onda?

I naravno, lako je naći nekog od srpskih radnika koji nije napadnut i normalno radi na moru. S većinom je tako. Vjerovatno i 70-80 %. To niko ne spori. 

Ali stvar je u ovome: ljeto je, ljudi rade, ne piše ti na čelu da si Srbin, turistička mjesta su opuštena, ljudi su na odmoru, more, sunce, laganica, i naravno da je takvo okruženje bezopasno. 

Ali čak se i tu svake godine neko od srpskih radnika napadne. To je poenta. 

Čim ovi srpski autošovinisti na svojem portalu stavljaju: "Nema straha, lepo nam je" u toj Hrvatskoj nešto ne valja.

Drug link što si stavio je još masovnije ''trbuhom za kruhom'' i nema ga potrebe nakon ovoga objašnjavati. I dalje je poenta ista jer je riječ o istoj zemlji. 

Opet link. Znači napisao sam "Nema miga sa linkovima i dokazima. Nema jer takva ekstremna zaostalost u Srbiji ne postoji. A u Hrvatskoj ljude srpske nacionalnosti slikaju kao vanzemaljce koji su sletili pokraj kombija a sve zato što im je neko od Hrvata pomogao na cesti''.

Nađi mi link, događaj, gdje se Hrvate tako slika od strane medija. Ne postoji.

Jadno se izvlačiš stavljajući krive linkove koji se bave sasvim drugom temom da je Hrvatska ok.  A tu temu sam gore naširoko objasnio naglašavajući o čemu se stvarno radi.

Možda i svjesno prcaš ali nemoj takvo što raditi na ovom forumu stradanja Srba i nemoj unutar teme novih napada na Srbe. Budi toliko pristojan iako je sad već kasno za tebe.

B92 je inače također drugosrbijanski sajt (drugosrbijanci=obožavatelji Hrvata) ali to nije poenta, tekst može biti objavljen na sajtu plejadanaca iz svemira, nebitno je za poentu onoga o čemu pišem. 

Pogledajmo ovo, znači 1969 godina je danas u tom smislu.

''Zaista, jedna, jedina i jedinstvena nacija na svetu. 'Rvati. 1995 je bio gotov rat. Pre 24 godine. To je ekvivalent 1969-oj godini, 24 godine od kada je završen Drugi svetski rat. Engleska i Nemačka saradjuju. Napravljena je EZ, granice padaju, jedni drugima prodaju robu....Ratne rane se zaceljuju, teško, ali polako. Niko ne uznemirava mrtve i ne proziva ih svakodnevno. Ljudi se raduju životu i grade budućnost. Ali u slučaju 'Rvata - to ne funkcioniše tako."

A Hrvatska i njezini sateliti su prinuđeni stavljati naslove: "Nema straha, lepo nam je".

Naslov se odnosi ne na Srbe u Hrvatskoj, već na obične radnike koji dođu raditi mjesec dana.

Svaka prosječno inteligentna osoba vidi da u Hrvatskoj nešto jako ne valja.

Gore sam napisao: "lako je naći nekog od srpskih radnika koji nije napadnut i normalno radi na moru. S većinom je tako. Vjerovatno i 70-80 %. To niko ne spori. 

Ali stvar je u ovome: ljeto je, ljudi rade, ne piše ti na čelu da si Srbin, turistička mjesta su opuštena, ljudi su na odmoru, more, sunce, laganica, i naravno da je takvo okruženje bezopasno. Ali čak se i tu svake godine neko od srpskih radnika napadne. To je poenta." Još kad se doda da Hrvatska treba radnu snagu a ovi idu trbuhom za kruhom - jasno je da to nije ozbiljni pokazatelj odnosa hrvatskog društva prema Srbima. Stvar je novca i zarade.

Jučer sam napisao:

Hrvatska nije normalna zemlja

Krv nacionalne boje

Državljaninu Srbije, inače višestrukom dobrovoljnom davaocu krvi koji se, letujući kod prijatelja u Šibeniku, odazvao na poziv za davanje krvi, odbili su da izvade krv zbog nacionalne pripadnosti uz pitanje kako bi bilo primaocu, Hrvatu, kad bi mu rekli da je krv srpska.

Hrvatski Internet portal "javno.hr", je objavio da se Ivica Lovrić koji živi u Golubincima kod Stare Pazove i koji je krv dao već 44 puta, prekjuče odazvao pozivu na davanje krvi zbog nestašice krvi u šibenskim bolnicama.

U službi za transfuziju šibenske bolnice testirali su uzorak njegove krvi i pripremili ga za transfuziju, ali kad su ga pitali odakle je i kad im je rekao da je iz Srbije, lekarka je otišla na konsultacije, a kad se vratila, rekla mu je da mu ne može uzeti krv, pitajući ga kako bi sutra bilo osobi kojoj tu krv trebaju dati i kažu joj da je srpska.

Lovrić je bolnicu napustio šokiran, pitajući se kakve veze ima čija je krv, pogotovo u momentu kad su bolničke zalihe prazne.

Direktor bolnice Željko Burić rekao je da je Lovrić prekjuče došao na transfuziju dati krv gde su mu, kako mu je rekla šefica tog odelenja, pristojno objasnili kako prema hrvatskim zakonima samo hrvatski državljani mogu dati krv.

"Nažalost, tako je, kako je", kaže Burić i dodaje da u bolnici ne bi mogla biti data krv bilo kog stranca, pa makar falilo domaće krvi.

Osim što je Lovrić 44 puta dao krv, porodica kod koje je smešten, a koji su njegovi dugogodišnji prijatelji, kaže da je Lovrić tokom rata pomagao Hrvatima u Srbiji i da je dokazani prijatelj Hrvatske.

U Šibeniku je Lovrić sada bio prvi put i primljen je uz gostoprimstvo, ali mu, kako je rekao, nije ispunjena želja da iskoristi letovanje u Šibeniku kako bi dao krv Hrvatima.

22.08.2008 RTS

-------------------

''Svaki put kad pomislim da me nista od strane Hrvata i Hrvatske nemoze iznenaditi ili shokirati uvijek ustanovim da nisam bio u pravu.

Kakav skandal. Kakva tragikomedija. Pa zbog ovoga bi trebala letjeti nekom pozicija u toj bolnici i licno se pozvati na odgovornost i sam Ministar Zdravstva.

Uzas.'' (dj zombi krajinaforce)

''Ovakvo šta nije zabeleženo ni za vreme Hitlera u Nemačkoj.'' (nestor sa krajinaforce)

''Da napomenemo da je ova izjava direktora bolnice da strani drzavljani ne mogu davati krv obicna laz.

Evo zakona koji regulise dobrovoljno davanje krvi u Hrvatskoj;

http://www.nn.hr/clanci/sluzbeno/2006/1916.htm''''

''Evo i orginal clanka sa javno.hr''

''Srbin? Ne želimo vašu krv dati Hrvatima

Liječnica je rekla kako mi ne može uzeti krv jer kako bi bilo osobi kojoj tu krv trebaju dati i kažu joj da je srpska, kaže davatelj.

Državljanin Republike Srbije star pedeset godina, koji u Šibeniku boravi kod dugogodišnjih obiteljskih prijatelja, jučer je, nakon što je čuo na radiju da nedostaju zalihe krvi, odlučio kao dobrovoljni davatelj darovati tekućinu koja život znači. U Službi za transfuziju šibenske Opće bolnice testirali su uzorak njegove krvi i pripremili ga za transfuziju. A onda se dogodio problem, kaže dobrovoljni davatelj. - Kad sam rekao da sam iz Srbije, liječnica se zamislila i otišla negdje, vjerojatno na konzultacije. Kada se vratila, rekla mi je da mi ne može uzeti krv, jer kako bi sutra bilo osobi kojoj tu krv trebaju dati i kažu joj da je srpska. Bila je jako ljubazna, ali odbila me, nakon čega sam potpuno šokiran napustio bolnicu - priča vlasnik ''nepodobne'' krvi, pitajući se kakve veze ima čija je krv, pogotovo u trenutku kad su bolničke zalihe prazne, pa zlata vrijedi svaka kap te tekućine.

Ravnatelj šibenske Opće bolnice dr. Željko Burić nije mogao vjerovati kad smo ga nazvali i tražili za komentar. Nazvao je nakon desetak minuta nudeći objašnjenje.''

- Istina je da je taj gospodin jučer došao na transfuziju dati krv gdje su mu, kako mi je rekla šefica tog odjela, pristojno objasnili kako prema zakonima RH samo državljani naše zemlje mogu dati krv. Nažalost, tako je, kako je – izjavio nam je dr. Burić.

''Tako je uvek i svakim povodom. Prvo pokažu svoje pravo lice, pa lažu bez pokrića, na kraju to okarakterišu kao neki "izolovan slučaj". Previše je izolacija da bi se tome moglo verovati. Glume i lažu, ali se ne mogu sakriti.''

''Bože Gospode, oni bi prije izabrali smrt nego da im naša ruka spasi život. Predlažem da se ovo prevede na nekoliko stranih jezika i da cijeli svijet sazna za ovo.

Sad sam totalno šokiran i ne znam, ne mogu da dođem sebi poslije ovoga što sam čuo.''

''Samo se vi isčuđavajte... Kao da ste do sada živili na marsu... Tipično srpska reakcija. i kad vas jednog dana strefi nešto gore tada ćete opet da se čudite. Ajd uzdravlje.''

''Gubec slazem se, ali to nije obicna glupost. To je glupost obojena jos necim, mnogo crnjim od same gluposti. Ali mozda ni ti ni ja nismo u pravu, mozda se radi o pametnoj zeni, ali je pamet pomucena mrznjom. Znas u nekoliko navrata sam prisustvovao u BG kad naidju kola sa HR tablicama da neko, a narocito omladina, komentarise u smislu ,,vidi ustasa, sta ce oni ovde,,. Uvek im kazem da oni i ne znaju sta su ustase i da su komentari prizemni i glupavi. Spreman sam staviti se u odbranu tih ljudi sto dolaze, pa makar se morao i potuci, samo da ne dozive neprijatnost u Srbiji. Lako je nekoga napadati kad je sam i nezasticen, a ljudi nisu nicem krivi verovatno. Gledao sam Hrvate kako na benzinskoj pumpi bojazljivo toce gorivo i u nekoliko navrata sam cekao da odu, kako bi sprecio da dozive bilo kakvu neprijatnost, ukoliko bi neko pokusao.

Dakle, slicno gledamo na stvari''.

''pocelo je umotavanje govneta u plastiku da manje smrdi ...... eto to je ovaj clanak iz slobodne dalmacije''

''RR slazem se sa tobom da nije bilo incidenata kao u RH. A ja drhtim kad idem tamo i bez grba Srbije, a na takvu soluciju nesmem ni pomisliti. Sta mogu kad sam takav, prosto ne bi mogao dozvoliti da neko, pa makar i verbalno, nasrne na stranog drzavljanina. Time bruka ovu drzavu, a mi smo prema strancima, pa makar oni bili i Hrvati, dosta tolerantni. Moram reci i to da se ovo sto sam dezurao desavalo dosta ranije, a sada kola sa HR tablama spartaju normalno kao po RH, te nema potrebe stavljati se u njihovu zastitu. Hteo sam zapravo Gubecu, koji deluje kao normalan covek, reci da mi, ne samo da ne napadamo nikoga, vec smo spremni staviti se u zastitu ako ustreba. To tamo jos niko nije dozivio. Pozdrav.''

''Provjerio sam taj zakon to je cisti Hrvatski zakon sa EU nema nikakve veze taj dogadjaj su cak i Njemacke novine (Die Welt) kritizirale posto je to cista rasna diskriminacija.

U svjetskom zakon Crvenog Krsta pise sve zdrave osobe izmedju 18 i 65 godina bez obzira na naciju imaju pravo da dobrovoljno daju krv.

EU zakon postoji samo za transplaciju organa.''

''To mu je za nauk, da zna gde vise ne treba ici, a i ostalima kada pomisle tako nesto!

Svaka drzava vapi za dobrovoljnim davanjem krvi, jedino oni imaju "viska"''

''Sreckovuk nije to bas tako minorna stvar. Najmanji je problem davanje ili uzimanje krvi. Problem je mnogo dublji.''

(komentari sa krajinaforce)

Evo, o hrvatskim medijima sam pisao i u ovoj temi i pogledajte - mainstream portal, index hr, moguće i najčitaniji portal u Hrvatskoj, puca od ustaštva.

I to onog neodgojenog, go*narskog.

I u isto vrijeme glume antifašiste i kakti osuđuju ustaštvo. Čestit čovjek im može samo psovati majku.

Dakle najnovija vijest i najnoviji tvit:

Konačno ih je Ratko Dmitrović nazvao pravim imenom:

L7BqANc.png

''Izrazito su primitivni. Posebno ovaj Indeks''

''Sretao sam ga u pošti, u tržnom centru, sa svakim bi stao da porazgovara, pravi gospodin. Često je vozio bicikl i nikada nije imao telohranitelje.''

''Neverovatno
Koliko ti hrvati nemaju stida ili poštovanja''

''To govori koliko ih bolimo, pa i ovu vest ne mogu da objave na primeren nacin, a da ne provuku mrznju prema nama.''

''Govna nemaju postovanje prema nikom.Docice dan gde ce se svesti racun za drzavni udar 5.10''

"Gadovi!"

''Neljudi daju mišljenje o velikom čoveku i poštenoj duši.''

''Latini su to, od njih se može svašta očekivati.''

''Govorili o Momiru Bulatoviću, rekli o sebi.''

''Ustaše ostaju Ustaše. Gamad nevaspitana.''

''Potomci Jovana Kljaka; drugo ne očekujem od takvih. Momir neka počiva u miru.''

(komentari sa tvitera)

Prešli smo 500 kilometara da bismo saznali da strani državljani ne mogu da daju krv. 

Sto je poanta ili nije poanta  ovog kopiranog dijela jednog teksta ,kad si vec stalno u tim poantama Gnr ?

ZAŠTO STRANI DRŽAVLJANI NE MOGU DARIVATI KRV U RH?

ransfuzijska služba svake zemlje prati epidemiološko stanje u zemlji, prati uvijete života darivatelja i prema tim pokazateljima određuje kako i kojim testovima ispitivati krv darivatelja na prisutnost uzročnika zaraznih bolesti.

Zbog toga svaka zemlja može biti sigurna samo u krv i krvne pripravke dobivene od darivatelja krvi u toj zemlji.

Pravilnikom o krvi i krvnim sastojcima od 16. prosinca 1998. (NN 14/99) u čl. 9, u stavku 2  je propisano da darivatelj krvi mora biti  državljanin Republike Hrvatske.

Slobodno nam se obratite za sva daljnja pitanja!

Izvor...

Www.instantofice.hr...

1 hour ago, gnr said:

Državljaninu Srbije, inače višestrukom dobrovoljnom davaocu krvi koji se, letujući kod prijatelja u Šibeniku, odazvao na poziv za davanje krvi, odbili su da izvade krv zbog nacionalne pripadnosti

Nezz cemu se drzavljanin srbije cudi...kad je u njegovoj zemlji ista stvar....:[|

A pogotovo ovaj komentator....bas me zanima sta bi sada imao za reci...

Provjerio sam taj zakon to je cisti Hrvatski zakon sa EU nema nikakve veze taj dogadjaj su cak i Njemacke novine (Die Welt)kritizirale posto je to cista rasna diskriminacija.

http://www.novosti.rs/vesti/naslovna/drustvo/aktuelno.290.html:594577-Davaoci-krvi-samo-sa-boravkom-u-Srbiji

On 6/30/2019 at 9:23 PM, Duh_Prerije said:

Prešli smo 500 kilometara da bismo saznali da strani državljani ne mogu da daju krv. 

Sto je poanta ili nije poanta  ovog kopiranog dijela jednog teksta ,kad si vec stalno u tim poantama Gnr ?

Misliš na tekst koji je mig dolje stavio? To je dio iz tog teksta. Nejasno ti je ovako, da mig dolje nije stavio link, niko ti ne bi znao šta ti zapravo pitaš. Trebao si sam staviti link.

Vidiš, tebe nema ovdje na topiku, ni na prošlom, ni mjesecima, i sad čim si procjenio da imaš pravi argument i da nemam šta odgovoriti, evo tebe sa podebljanim velikim slovima i kao imaš me. Baš onako strvinarski. Evo pogledaj. Dokaži mi da nisam u pravu.

Mislim da vas dvoje ne možete korektno sudjelovati u raspravi, migu napišem sve i dobijem ponavljanje linkova, napišem kasnije da ako ništa drugo ovdje na forumu stradanja Srba ne mora tako zakukuljeno i podlo raditi to s tim linkovima i nakon toga on rokne neki video na temu 'trbuhom za kruhom' a prethodno sam objasnio i tu stvar. Sve ok, različita mišljenja, ali podlost i želja za podjebavanjem nekoga na temi napadanja Srba, je za liječenje.

I sad najbitnije: znaš koja je razlika između Srbije koja je 2016 donijela taj novi zakon i ovoga što sam stavio, dakle te teme iz 2008 vezane uz Hrvatsku.

Razlika ti je u ovome:

Hrvatska: ''lekarka je otišla na konsultacije, a kad se vratila, rekla mu je da mu ne može uzeti krv, pitajući ga kako bi sutra bilo osobi kojoj tu krv trebaju dati i kažu joj da je srpska.''

''Kada se vratila, rekla mi je da mi ne može uzeti krv, jer kako bi sutra bilo osobi kojoj tu krv trebaju dati i kažu joj da je srpska.''

Hrvatska je taj zakon uvela 1998, moguće i ranije, znači bilo je možeš uvesti taj zakon ali i ne moraš. Vidiš da su Njemci kritizirali Hrvatsku. Bilo bi zanimljivo vidjeti ko je tu još uz Hrvatsku imao takav zakon. Možda niko, možda jako mali broj zemalja. Da li je to napravljeno namjerno? Možda, možda baš radi Srba, ko zna, i ko zna koliko je bilo ''odbijanaca'' i takvih događaja jer nije bilo interneta tada, ništa nije izlazilo van i nije se znalo za takve slučajeve. Danas se puno više toga sazna.

Dakle ostaje sumnja. Stvari nisu čiste. I posebno je upadljivo ''jer kako bi sutra bilo osobi kojoj tu krv trebaju dati i kažu joj da je srpska.'' - riječi sestre, pa gdje to ima? I taj tip koji je odbio krv, ja sam siguran da to nije bio jedini slučaj odbijanja srpske krvi. Evo koliko sam pogodio sa "Hrvatska nije normalna država".

A Srbija je taj zakon uvela tek 2016, dakle ako vjeruješ da je Srbija 21 godinu nakon rata napravila to u smislu neke nove probuđene mržnje prema Hrvatima, Crnogorcima i svim ostalima, onda je suvišno razmjenjivati komentare. Vidiš da su u pitanju dvije zemlje, i Srbija i Crna Gora, restrikcije su možda sve veće, ja ne znam razlog, ali ono što znamo je to da slučaj nema suštinske sličnosti sa hrvatskim osim što je sada samo na papiru isto. 

Razlika ti je u tome.

On 6/30/2019 at 9:44 PM, mig said:

Nezz cemu se drzavljanin srbije cudi...kad je u njegovoj zemlji ista stvar....:[|

A pogotovo ovaj komentator....bas me zanima sta bi sada imao za reci...

Provjerio sam taj zakon to je cisti Hrvatski zakon sa EU nema nikakve veze taj dogadjaj su cak i Njemacke novine (Die Welt)kritizirale posto je to cista rasna diskriminacija.

http://www.novosti.rs/vesti/naslovna/drustvo/aktuelno.290.html:594577-Davaoci-krvi-samo-sa-boravkom-u-Srbiji

Nije isto, gore sam u odgovoru dp, objasnio sve.

Komentator ne bi imao šta reći jer sam igrom slučaja ja na forumu s objašnjenjem koje pokazuje suštinu razlike između hrvatskog i srpskog slučaja: "I posebno je upadljivo ''jer kako bi sutra bilo osobi kojoj tu krv trebaju dati i kažu joj da je srpska.'' - riječi sestre, pa gdje to ima? I taj tip koji je odbio krv, ja sam siguran da to nije bio jedini slučaj odbijanja srpske krvi. Evo koliko sam pogodio sa "Hrvatska nije normalna država".

i još sam dosta stvari gore objasnio i spomenuo.

Razlike postoje.

6 hours ago, gnr said:

Misliš na tekst koji je mig dolje stavio? To je dio iz tog teksta. Nejasno ti je ovako, da mig dolje nije stavio link, niko ti ne bi znao šta ti zapravo pitaš. Trebao si sam staviti link.

Namjerno sam ti dao samo dio ,da onda ides potraziti link i procitas . Jer nije poanta kad je netko to usvojio i potpisao ,to nije toliko ni bitno . Poanta je kad ti od svega sto si napisao u vezi davanja krvi ,uvijek stavljas u fokus ,Hrvati nece srpsku krv .  Pa je sad ispalo kako ni Srbi iz Srbije ne zele srpsku krv iz drugih republika gdje zive Srbi.

Nemam pojima dali na vrecici od krvi koju je darovao davatelj pise ime i prezime i od kud je ili samo pise krvna grupa.  Na kraju krajeva ,ne vjerujem da doktor ili medicinska sestra kod kriticnih slucajeva i ugrozavanja zivota ,pita ,molim vas dali vi zelite krv od ovoga covjeka ili zelite da vam procitamo jos par imena i porijeklo pa da se odlucite.

7 hours ago, gnr said:

Vidiš, tebe nema ovdje na topiku, ni na prošlom, ni mjesecima, i sad čim si procjenio da imaš pravi argument i da nemam šta odgovoriti, evo tebe sa podebljanim velikim slovima i kao imaš me. Baš onako strvinarski. Evo pogledaj. Dokaži mi da nisam u pravu.

Tu sam ja ,navratim procitam ,slabo se javljam jer ne javljaju se ni drugi .  Ne vidim razloga zasto bi te imao za nesto ,ti napisao jedno ,ja otisao na net da vidim kako stvari stoje i postavio jedan dio teksta . I eto krenula je rasprava . 

7 hours ago, gnr said:

Vidiš da su Njemci kritizirali Hrvatsku

Zbog cega ?  Vidi ovako ,upalis translate ,stavis jezik koji razumijes i napises ,dali stranci mogu dati krv u njemackoj . onda ti translate to prevede na njemacki ,ti to kopiras i stavis na google. Pa vidis na njemackoj sajtovima sto se pise . onda opet to sto pise prebacis na kezik koji razumijes i procitas.

Evo ti prevedeno sa francuskog jedan dio :

Dar krvi je velikodušan čin solidarnosti. Ipak, mora poštivati određena pravila koja jamče sigurnost i donatora i primatelja.

Ta su pravila definirana europskom direktivom, u skladu s kriterijima odabira donatora zajedničkim za sve države članice EU. U Francuskoj je ova direktiva prenesena u obliku ministarske uredbe.

U tom kontekstu, liječnik ili medicinska sestra iz EFS-a, koji je prošao specifičnu obuku, procjenjuje i procjenjuje s donatorom potencijalne kontraindikacije tijekom povjerljivog intervjua koji se zove "pre-care".

A, pazi ovo do kuda to zna ici ,isto prevedeno sa Francuskog :Ostaje u Ujedinjenom Kraljevstvu između 1980. i 1996. s ukupnim trajanjem dužim od jedne godine. Ova mjera namijenjena je uklanjanju svakog rizika prijenosa "bolesti kravljeg ludila"

Seksualni odnos s nekoliko različitih partnera u posljednja 4 mjeseca. Ova kontraindikacija ne odnosi se na žene koje samo imaju seksualne odnose sa ženama.
Seksualni odnos između muškaraca u posljednjih 12 mjeseci. Donacija plazme ostaje moguća pod određenim uvjetima.
Seksualni odnos u zamjenu za novac ili drogu u posljednjih 12 mjeseci.
Seksualni odnos s partnerom koji je u posljednja 4 mjeseca imao više od jednog seksualnog partnera
Seksualni odnos s partnerom s pozitivnom serologijom na HIV, virusni hepatitis B ili C u posljednjih 12 mjeseci.
Seksualni odnos s partnerom koji je u posljednjih 12 mjeseci koristio droge ili doping supstance ili koji ima seks u zamjenu za novac ili drogu.

Jel vidis ti demokracije i liberalizma u Europi i Francuskoj 

7 hours ago, gnr said:

Komentator ne bi imao šta reći jer sam igrom slučaja ja na forumu s objašnjenjem koje pokazuje suštinu razlike između hrvatskog i srpskog slučaja: "I posebno je upadljivo ''jer kako bi sutra bilo osobi kojoj tu krv trebaju dati i kažu joj da je srpska.'' - riječi sestre, pa gdje to ima? I taj tip koji je odbio krv, ja sam siguran da to nije bio jedini slučaj odbijanja srpske krvi. Evo koliko sam pogodio sa "Hrvatska nije normalna država".

Opet radis post gdje je fokus srpska krv ,od kud ti znas ili neko drugi ,da to nije rekao covjek nego neki novinar malo "frizirao"

11 hours ago, Duh_Prerije said:

posebno je upadljivo ''jer kako bi sutra bilo osobi kojoj tu krv trebaju dati i kažu joj da je srpska.'' - riječi sestre, pa gdje to ima? I taj tip koji je odbio krv, ja sam siguran da to nije bio jedini slučaj odbijanja

Ja sam dobrovoljni davatelj krvi...

Mogu samo reci da ne vjerujem u to.....

Ako se nesto i desilo.....ne vjerujem da je bilo bas tako....

Mozda gresim.....al meni na dusu...

On 7/2/2019 at 9:26 AM, Duh_Prerije said:

Namjerno sam ti dao samo dio ,da onda ides potraziti link i procitas .

Pozdrav, kasno se vraćam doma ovih dana pa ti tek danas odgovaram. Mogao si staviti link i pitati šta mislim. Brže ide i ćao. Većina ljudi ti ne bi ni išla guglati taj dio, ne bi ni ja možda jer je zbunjujuće, mig je igrom slučaja nakon tebe dolje stavio isti tekst-link pa sam shvatio o čemu se radi.

Jer nije poanta kad je netko to usvojio i potpisao ,to nije toliko ni bitno .

Može biti bitno, imaš vrijeme odmah nakon rata kada je Hrvatska uvela taj zakon (1998 a moguće da ga ima još i prije 1998) i imaš taj zakon tek 21 godinu nakon rata a ljudi kažu da je potrebno oko 20 godina da se ratne stvari zaborave. A i spomenuo sam to s pravom: naime komentirao sam da su Srbija i Crna Gora uvele taj zakon tek 21 godinu nakon rata što pokazuje da zakon sigurno nije uveden iz neke nenormalnosti i mržnje (to znamo i bez da ja ovdje to pišem). Ja ne tvrdim da je Hrvatska taj zakon napravila iz tih poremećenih razloga, dokaz nemam i ne znam, ali šta god da je - ovdje imamo događaj koji pokazuje da se desilo nešto krajnje poremećeno a to su riječi liječnice iz slučaja u Šibeniku:

''rekla mu je da mu ne može uzeti krv, pitajući ga kako bi sutra bilo osobi kojoj tu krv trebaju dati i kažu joj da je srpska.''

Poanta je kad ti od svega sto si napisao u vezi davanja krvi ,uvijek stavljas u fokus ,Hrvati nece srpsku krv .  Pa je sad ispalo kako ni Srbi iz Srbije ne zele srpsku krv iz drugih republika gdje zive Srbi.

Nije ispalo tako. Imaš ovo gore što sam citirao. To čini razliku. I nisam u fokus stavio ništa apriori iz nacionalne mržnje prema nekome, liječnica je to rekla njemu. Ja sam prenio dio iz članka. Svako bi to iskoristio kao argument unutar rasprave na forumu. 

Nacionalnost ljudi ne igra nikakvu ulogu u mojem životu (žrtva sam zapravo takvog šovinističkog društva) i moj odnos prema ljudima i općenito svim živim bićima je takav da zadnjih 18 godina nisam stavio ni komadić mesa u usta kao ni ribe jer poštujem život i životinje i mislim da je masovno klanje životinja radi prehrane jedna od najstravičnijih stvari na zemlji koja se događaju svakodnevno. Ne možeš imati takvu jednu svijest a istovremeno biti u razmišljanjima "Idem sad zapapriti Hrvatima/Srbima, ovima, onima". Čisto da se zna.

I niko na krajinaforce forumu ništa apriori ne piše protiv Hrvata. Uvijek postoji podloga i razlog. A ne kao Hrvati čija početna točka je - oni su Srbi, automatski su negativci i slično. Srbi su mentalno i duhovno takvi da i ne znaju mrziti. Ne znaju podmetati. Znaju se razbjesniti na nepravdu i zločine, znaju imati distancu prema Hrvatima nakon svega, ali mržnje nema.

Nemam pojima dali na vrecici od krvi koju je darovao davatelj pise ime i prezime i od kud je ili samo pise krvna grupa.  Na kraju krajeva ,ne vjerujem da doktor ili medicinska sestra kod kriticnih slucajeva i ugrozavanja zivota ,pita ,molim vas dali vi zelite krv od ovoga covjeka ili zelite da vam procitamo jos par imena i porijeklo pa da se odlucite.

E to si trebao reći ovima u Šibeniku taj dan. 

Tu sam ja ,navratim procitam ,slabo se javljam jer ne javljaju se ni drugi .  Ne vidim razloga zasto bi te imao za nesto ,ti napisao jedno ,ja otisao na net da vidim kako stvari stoje i postavio jedan dio teksta . I eto krenula je rasprava . 

Došao si sa velikim slovima, slavodobitno, siguran da me imaš, ali nije tako. Ali sve ok, nema neke podlosti kod tebe. Smetao mi je podli mig s linkovima, nisam nigdje vidio da takvo nešto neko na forumu radi, napišem mu da ako ništa drugo ovdje na forumu koji se bavi stradanjem Srba ne ispoljava tu zakukuljenost s tim linkovima i nakon toga on opet stavi neki video na temu 'trbuhom za kruhom' a prethodno sam objasnio i tu stvar, i ja poštenjačina opet objašnjavam. Meni to ne treba. 

Napisao sam da je Njemačka kritizirala Hrvatsku.

a onda ti:

Zbog cega ?  Vidi ovako ,upalis translate ,stavis jezik koji razumijes i napises ,dali stranci mogu dati krv u njemackoj . onda ti translate to prevede na njemacki ,ti to kopiras i stavis na google. Pa vidis na njemackoj sajtovima sto se pise . onda opet to sto pise prebacis na kezik koji razumijes i procitas.

Vidiš, slaba korist kad ne vidiš ono najbitnije: pogledaj si vrijeme članka tj događaja u Hrvatskoj, 2008, Hrvatska je tada imala takav zakon, Njemačka očito ne. Moguće da nema ni danas. 

Evo ti prevedeno sa francuskog jedan dio :

Dar krvi je velikodušan čin solidarnosti. Ipak, mora poštivati određena pravila koja jamče sigurnost i donatora i primatelja.

Ta su pravila definirana europskom direktivom, u skladu s kriterijima odabira donatora zajedničkim za sve države članice EU. U Francuskoj je ova direktiva prenesena u obliku ministarske uredbe. U tom kontekstu, liječnik ili medicinska sestra iz EFS-a, koji je prošao specifičnu obuku, procjenjuje i procjenjuje s donatorom potencijalne kontraindikacije tijekom povjerljivog intervjua koji se zove "pre-care".

Ok, ali nema ti veze s temom, to su osnovne stvari i znači nema odredbe u kojoj bi sestra ili liječnica mogla reći davaocu krvi da ju ne može dati jer kako će biti onom koji će ju dobiti, pošto je 'neprijateljska'' kao u hrvatskom slučaju. Samo po sebi bi bilo nenormalno postojanje takve odredbe.

A, pazi ovo do kuda to zna ici ,isto prevedeno sa Francuskog :Ostaje u Ujedinjenom Kraljevstvu između 1980. i 1996. s ukupnim trajanjem dužim od jedne godine. Ova mjera namijenjena je uklanjanju svakog rizika prijenosa "bolesti kravljeg ludila"

.Seksualni odnos s nekoliko različitih partnera u posljednja 4 mjeseca. Ova kontraindikacija ne odnosi se na žene koje samo imaju seksualne odnose sa ženama.
Seksualni odnos između muškaraca u posljednjih 12 mjeseci. Donacija plazme ostaje moguća pod određenim uvjetima.
Seksualni odnos u zamjenu za novac ili drogu u posljednjih 12 mjeseci.
Seksualni odnos s partnerom koji je u posljednja 4 mjeseca imao više od jednog seksualnog partnera
Seksualni odnos s partnerom s pozitivnom serologijom na HIV, virusni hepatitis B ili C u posljednjih 12 mjeseci.
Seksualni odnos s partnerom koji je u posljednjih 12 mjeseci koristio droge ili doping supstance ili koji ima seks u zamjenu za novac ili drogu.

Jel vidis ti demokracije i liberalizma u Europi i Francuskoj

Da, i? Primjeri ti se odnose na sasvim drugu temu i stvari: kravlje ludilo, hepatitis B i C, HIV, promiskuitetni ljudi, droga, novac...

Opet radis post gdje je fokus srpska krv ,od kud ti znas ili neko drugi ,da to nije rekao covjek nego neki novinar malo "frizirao"

Znaš šta, da su mu tada rekli "Gospodine, niste državljanin RH, naši zakoni vam ne dozvoljavaju da donirate krv" čovjek sigurno ne bi bio tako potresen i zvao novinare. Drugo, članak su objavili Hrvati tj hrvatski portal. Nema teoretske šanse da bi oni išli kontra ugleda Hrvatske. 

On 7/2/2019 at 8:44 PM, mig said:

Ja sam dobrovoljni davatelj krvi...

Mogu samo reci da ne vjerujem u to.....

Ako se nesto i desilo.....ne vjerujem da je bilo bas tako....

Mozda gresim.....al meni na dusu...

Ti si Hrvat i državljanin RH, u ovom kontekstu nema logike spominjati da daruješ krv pa kao nešto znaš. Mi ne bi pisali danas o tome samo da su tom čovjeku rekli "Gospodine, niste državljanin Hrvatske i naši zakoni vam ne dozvoljavaju da donirate krv". Čovjek sigurno ne bi bio tako potresen i ne bi zvao novinare. Točno se vidi šta ga je presjeklo. Drugo, članak su objavili Hrvati tj hrvatski portal. Nema teoretske šanse da bi oni išli izmišljati nešto protiv Hrvatske.

Znaš, taj "Ne vjerujem da je baš tako" u kombinaciji sa "To je srpska propaganda, to rade neprijatelji Hrvatske" je i dovelo do toga da će na popisu 2021 Srbi u Hrvatskoj pasti na ispod 3%. Oni od 1990 ponavljaju o antisrpskom karakteru Hrvatske i stalno se čuje "Nije to baš tako". Nije teško zaključiti ko je u pravu i šta se dešava.

14 hours ago, gnr said:

Može biti bitno, imaš vrijeme odmah nakon rata kada je Hrvatska uvela taj zakon (1998 a moguće da ga ima još i prije 1998) 

Ako ga je imala i prije ,moguce da je to onda bio zakon  Jugoslavije. Sad bi trebalo traziti ,jel mogao strani drzavljan doci na more i dati krv u to vrijeme ?

14 hours ago, gnr said:

Ja ne tvrdim da je Hrvatska taj zakon napravila iz tih poremećenih razloga, dokaz nemam i ne znam

Ne tvrdis jer ne znas ili nisi upucen ,ali prenosenje te price preko Javno hr je istinito . Procitaj ponekad taj portal ,da vidis novinarstvo i rijecnik kojim se sluze .

Gledam komentare na Blic-u ,svi komentari bar ovi prvi sto sam procitao pisu lako se zakoni moraju postovati ,da ni u Srbiji se ne trazi po busevima dobrovoljac da ide dati krv,nego moraju biti nekakve provjere .   A ,sama izjava doktorice moze biti rekla-lkazala . Tako idu komentari .

15 hours ago, gnr said:

Došao si sa velikim slovima, slavodobitno

Nisam ,to je moj stil pisanja ,odvojim oni sto sam kopirao od onoga sto dalje idem ja pisati .  Posto slova nemaju osjecaje onda onaj ko to procita shvati to po svojim trenutnim osjecajija .

15 hours ago, gnr said:

Smetao mi je podli mig s linkovima, nisam nigdje vidio da takvo nešto neko na forumu radi, napišem mu da ako ništa drugo ovdje na forumu koji se bavi stradanjem Srba ne ispoljava tu zakukuljenost s tim linkovima i nakon toga on opet stavi neki video na temu 'trbuhom za kruhom' a prethodno sam objasnio i tu stvar, i ja poštenjačina opet objašnjavam. Meni to ne treba. 

Stavio ti je link da se vidi i druga strana radnika koji dolaze raditi na more . Dogodilo se to sto se dogodilo ,vjerovatno ce se dogadjati i dalje ali kolektivno gledajuci to su pojedinacni slucajevi ali kad se dogode onda se pise na svim portalima nekoliko dana . Sad je vidim mirno po portalima ,sto ne znaci da se nije negdje dogodio neki incident.

Jako puno srpskih tablica prolazi kroz moj grad ,ono malo sto prodjem ulicom ili cestom vidim po par tablica u koloni . Znaci dolazi se u velikom broju na ljeto ,vjerovatno kucama ,zavicaju itd .

Na kraju ,idi opet otvoriti link od MIG-a ,onaj Trebinje,pa pricitaj malo komentare .  Ima ih dosta koji ne odustaju od nekakvih novih ratova .

On 6/30/2019 at 9:34 PM, mig said:

ZAŠTO STRANI DRŽAVLJANI NE MOGU DARIVATI KRV U RH?

ransfuzijska služba svake zemlje prati epidemiološko stanje u zemlji, prati uvijete života darivatelja i prema tim pokazateljima određuje kako i kojim testovima ispitivati krv darivatelja na prisutnost uzročnika zaraznih bolesti.

Zbog toga svaka zemlja može biti sigurna samo u krv i krvne pripravke dobivene od darivatelja krvi u toj zemlji.

Pravilnikom o krvi i krvnim sastojcima od 16. prosinca 1998. (NN 14/99) u čl. 9, u stavku 2  je propisano da darivatelj krvi mora biti  državljanin Republike Hrvatske.

Slobodno nam se obratite za sva daljnja pitanja!

Izvor...

Www.instantofice.hr...

Meni je ovaj zakon nelogičan. Imalo bi smisla da se propiše da ljudi koji imaju prebivalište u Hrvatskoj u neprekidnom trajanju od recimo godinu ili koliko već, imaju pravo na davanje krvi, bez obzira da li su državljani ili nisu. Jer, zapravo, oni su ti koji potpadaju pod onu odrednicu "Transfuzijska služba svake zemlje prati epidemiološko stanje u zemlji, prati uvijete života darivatelja i prema tim pokazateljima određuje kako i kojim testovima ispitivati krv darivatelja na prisutnost uzročnika zaraznih bolesti." 

Ta se odrednica ne može odnositi isključivo na državljane Hrvatske jer ima puno državljana vaše zemlje koji uopšte ne žive u njoj, recimo ima dosta ljudi u Srbiji sa hrvatskim pasošem, a u Hrvatskoj čak možda nikada nisu ni bili. Oni svakako nisu praćeni od strane vaše službe za transfuziju, a po ovome, imaju pravo da daju krv. S druge strane, sigurno je i da ima stranih državljana koji žive u Hrvatskoj, rade, tu su u kontinuitetu možda i godinu dana ili ko zna koliko već, ali nemaju pravo da daju krv. Jer, stranci koji odu u Hrvatsku da rade (i žive) moraju da prođu lekarske preglede, što znači da je njihovo zdravstveno stanje poznato vašim službama. Pa opet, po ovome ne mogu da daju krv. Dakle, nelogičan zakon.

Ne znam da li je i kod nas tako, ali ako jeste, trebalo bi da se menja.

On 7/5/2019 at 1:42 PM, Duh_Prerije said:

Ako ga je imala i prije ,moguce da je to onda bio zakon Jugoslavije. Sad bi trebalo traziti ,jel mogao strani drzavljan doci na more i dati krv u to vrijeme ?

Ne vjerujem da je Jugoslavija imala takav zakon ali nije ovdje bitno više, pišemo o konkretnom slučaju iz Šibenika koji u sebi ima spominjanje srpske krvi. Ne vjerujem da je Hrvatska uvela zakon da bi odbijala krv koja, da tako kažem, nije hrvatska i to zvuči nevjerovatno ali jedna takva stvar se desila u bolnici u Šibeniku. 

Ne tvrdis jer ne znas ili nisi upucen ,ali prenosenje te price preko Javno hr je istinito . Procitaj ponekad taj portal ,da vidis novinarstvo i rijecnik kojim se sluze .

Sad ili fakat nisi u stanju vidjeti o čemu neko točno piše ili glumiš glupana da bi eliminirao ovaj neugodni dio o odbijanju srpske krvi. Pisao sam o Hrvatskoj tj o zakonu da strani državljani ne mogu dati krv i zato sam napisao ''ne znam'' jer niko može tvrditi da takvo nešto zna tj da je uvjeren da je Hrvatska to uradila da bi odbijala ''nepoželjnu'' krv. O tome sam pisao, a ne o slučaju iz Šibenika. Portal javno.hr je ok a tada u vrijeme ovog odbijanja krvi je bio i čitaniji, evo gledam i ne postoji loše novinarstvo i neprikladni riječnik, izmišljaš.

Gledam komentare na Blic-u ,svi komentari bar ovi prvi sto sam procitao pisu lako se zakoni moraju postovati ,da ni u Srbiji se ne trazi po busevima dobrovoljac da ide dati krv,nego moraju biti nekakve provjere . A ,sama izjava doktorice moze biti rekla-lkazala . Tako idu komentari .

Isto što sam napisao i gore. U Srbiji nema ovoga:

''rekla mu je da mu ne može uzeti krv, pitajući ga kako bi sutra bilo osobi kojoj tu krv trebaju dati i kažu joj da je srpska.''

Nisam ,to je moj stil pisanja ,odvojim oni sto sam kopirao od onoga sto dalje idem ja pisati .  Posto slova nemaju osjecaje onda onaj ko to procita shvati to po svojim trenutnim osjecajija .

Nebitno, sitnice, ali gdje su ti u tvojih 185 komentara takve fore i stil pisanja? Nije ih bilo do sad. Tekst si nakon kopiranja podebljao i povećao, a i svoj komentar. Nebitno više.

Stavio ti je link da se vidi i druga strana radnika koji dolaze raditi na more.

Pisao sam o tome ovdje. U svijetu niko pod ''drugom stranom'' ne misli na obični i normalni odnos prema radnicima. To se samo po sebi podrazumijeva u civiliziranom svijetu. Jedino se od strane Hrvatske i njezinih pomagača na internetu dešava to da, kad niko ne napada srpske radnike ili kad oni odu masovnije raditi u Hrvatsku, se onda nešto takvo stavi na portale uz pretjerane naslove i slično. Ne možeš staviti naslov "Super nam je u Hrvatskoj, nema straha" a onda 10 cm dolje sliku Dubrovnika sa natpisom "Zadnji napad na srpske radnike se desio ovdje". To govori da ti portali pišu naručene tekstove i da stanje u Hrvatskoj nije normalno.

Dogodilo se to sto se dogodilo ,vjerovatno ce se dogadjati i dalje ali kolektivno gledajuci to su pojedinacni slucajevi

Upravo suprotno. Ako se u Hrvatskoj svake godine dešavaju napadi čak i na sezonske radnike ili vaterpoliste i to 25 godina nakon rata, to je znak kompletne ustašizacije društva u Hrvatskoj i sigurno se ne radi o pojedinačnim slučajevima.

ali kad se dogode onda se pise na svim portalima nekoliko dana . Sad je vidim mirno po portalima ,sto ne znaci da se nije negdje dogodio neki incident.

Ista stvar, upravo suprotno. Na hrvatskim portalima se podgrijava mržnja prema Srbima i oni su direktno odgovorni za ove napade. A to što pišu o tome nekoliko dana ti spada pod vijesti koji su aktuelne par dana, isto bi bilo da su napadnuti Talijani ili bilo ko drugi. Samo pogledaj ovaj snepšat sa indexa koji sam stavio neki dan. Hrvatskim medijima ne pada na pamet da prestanu sa širenjem mržnje prema Srbima. 

Jako puno srpskih tablica prolazi kroz moj grad ,ono malo sto prodjem ulicom ili cestom vidim po par tablica u koloni . Znaci dolazi se u velikom broju na ljeto ,vjerovatno kucama ,zavicaju itd .

I to dokazuje šta? Ništa. Srba danas imaš samo 3 %. u Hrvatskoj. I svi su građani drugog reda.  

A ovi turisti se moraju povući, tiše pričati, ja te ljude ne razumijem, imaju Grčku.

I evo najnovijeg slučaja od petka

Slikovni rezultat za žnjan ubi srbina

Slikovni rezultat za žnjan ubi srbina

i odličan dio od 7:13

https://www.youtube.com/watch?v=xy6eME21pag

Na kraju ,idi opet otvoriti link od MIG-a ,onaj Trebinje,pa pricitaj malo komentare .  Ima ih dosta koji ne odustaju od nekakvih novih ratova .

Nejde to tako. Ideš zamjeniti teze pa da ispadne da i tamo gdje se piše o običnom odlasku na rad u Hrvatsku, Srbi žele nove ratove. Pravo pitanje je gdje su napadi na Hrvate u Srbiji i RS? Kako možeš na temelju nekakvih ratobornih komentara koje ostavljaju dva tipa, izjednačiti cijelu stvar sa stanjem u Hrvatskoj gdje se dešava sistematsko bujanje ustaštva.U Srbiji i RS nema ni kroz povijest ni danas masovne mržnje i ubijanja Hrvata. Nezamislivo je da se u Srbiji iili RS 25 godina nakon rata sistematski napadaju Hrvati, sportaši i sezonski radnici. Razlike su ti velike.

2 hours ago, gnr said:

Sad ili fakat nisi u stanju vidjeti o čemu neko točno piše ili glumiš glupana da bi eliminirao ovaj neugodni dio o odbijanju srpske krvi. Pisao sam o Hrvatskoj tj o zakonu da strani državljani ne mogu dati krv i zato sam napisao ''ne znam'' jer niko može tvrditi da takvo nešto zna tj da je uvjeren da je Hrvatska to uradila da bi odbijala ''nepoželjnu'' krv. O tome sam pisao, a ne o slučaju iz Šibenika. Portal javno.hr je ok a tada u vrijeme ovog odbijanja krvi je bio i čitaniji, evo gledam i ne postoji loše novinarstvo i neprikladni riječnik, izmišljaš.

I .ja sam pisao o tome da strani drzavljani ne mogu dati krv. Sad je samo problem ,dali je to doslo na javno hr ili je isti samo prepisao sa nekog drugog portala . Novinari ili urednici su ti koji ce staviti naslov , sad jel to bas tako bilo kako im je rekao covjek ili su oni malo dodali ,a mozda i nisu ,kazem tesko je tu biti u pravu .

Neki sam dan gledao i slušao po ne-znam-koji-put debilnu diskusiju o povjesnom hrvatskom grbu i njegovom misterioznom prvom polju. I ne bi bilo toliko zanimljivo da same učene glave, profesori, doktori znanosti i kojekakvi pametnjakovići nisu lupetali gluposti, kako se kaže „samo takve“…

Nije los rijecnik za uvod o ovom tekstu .

2 hours ago, gnr said:

Nebitno, sitnice, ali gdje su ti u tvojih 185 komentara takve fore i stil pisanja? Nije ih bilo do sad. Tekst si nakon kopiranja podebljao i povećao, a i svoj komentar. Nebitno više.

Zato kad podebljam ostanu mi i dalje ta slova kad pisem ,nekad ih uspijem vratiti nekad ne . Nemam ja ovdje samo 185 komentara ,ima ih vise pod drugim nikom .

2 hours ago, gnr said:

I to dokazuje šta? Ništa. Srba danas imaš samo 3 %. u Hrvatskoj. I svi su građani drugog reda.  

A ovi turisti se moraju povući, tiše pričati, ja te ljude ne razumijem, imaju Grčku.

To dokazuje kako normalno kao i svi ostali putuju , ti kazes da  to nisu pojedinacni slucajevi nego kompletan znak ustasizacije u Hrvatskoj . Ako bi tako bilo ,onda bi svaki dan bilo polupano masu automobila . jer cim bi netko parkirao sa srpskim tablicama ,od te kompletne ustasizacije uvijek bi se netko nasao da bar prodje kljucem po jednoj od strana automobila . Moje misljenje da to nije ipak tako .

Moguce da ima i turista ,ja mislim da su to ipak vecina Srba koji idu u svoj zavicaj ,briga njih za Grcku .

Stevo njega baci skoro do Grcke :)

On 7/8/2019 at 12:59 AM, Duh_Prerije said:

I .ja sam pisao o tome da strani drzavljani ne mogu dati krv. Sad je samo problem ,dali je to doslo na javno hr ili je isti samo prepisao sa nekog drugog portala . Novinari ili urednici su ti koji ce staviti naslov , sad jel to bas tako bilo kako im je rekao covjek ili su oni malo dodali ,a mozda i nisu ,kazem tesko je tu biti u pravu.

Nije došlo u medije zbog činjenice da strani državljani nisu mogli dati krv. Ne radi se o tome. To se tek kasnije, kao guranje pod tepih, spominjalo od strane Hrvatske. Ne bi nikad ni došlo u medije da liječnica nije spomenula srpsku krv. Ali dobro. Ko ne želi vidjeti, ne mora. Sad svaku vijest koju vidiš na internetu možeš relativizirati sa ''Jel baš tako kao što je u naslovu". Možda bi imalo smisla da pričamo o srpskim tabloidima. Inače javno hr je to objavio (naravno) a kasnije RTS, ali Hrvati su prvi objavili, a njima ne pada na pamet da idu protiv Hrvatske.

To dokazuje kako normalno kao i svi ostali putuju , ti kazes da  to nisu pojedinacni slucajevi nego kompletan znak ustasizacije u Hrvatskoj . Ako bi tako bilo ,onda bi svaki dan bilo polupano masu automobila . jer cim bi netko parkirao sa srpskim tablicama ,od te kompletne ustasizacije uvijek bi se netko nasao da bar prodje kljucem po jednoj od strana automobila . Moje misljenje da to nije ipak tako .Ako bi tako bilo ,onda bi svaki dan bilo polupano masu automobila . jer cim bi netko parkirao sa srpskim tablicama ,od te kompletne ustasizacije uvijek bi se netko nasao da bar prodje kljucem po jednoj od strana automobila . Moje misljenje da to nije ipak tako .

Ne moraju svi grebati aute da bi to bio dokaz raširenog ustaštva. I naravno da ih neće napasti već tokom putovanja. Ti te stvari gledaš na krivi način. Ali ako želiš vidjeti raširenost ustaštva ono se najbolje vidi u svakodnevnim događajima samo što mediji to ne objave i što nisu u pitanju auti. Znači u Hrvatskoj je oko 360 incidenata godišnje. Podaci Veritasa. Gledajući brojku - svaki dan antisrpski incident. I vjerovatno pretjerujem kad pišem o kompletnoj ustašizaciji hrvatskog društva ali i dalje se može reći da sve ovo što se dešava pokazuje nevjerovatni stupanj mržnje u Hrvatskoj prema Srbima i da ustaštvo trese Hrvatsku. 

Naravno da većina ili velika većina Srba koji ljetuju u Hrvatskoj ili dođu raditi, neće biti fizički napadnuti. Imaš stvari kao što je ta da Srbi nisu crnci i ne vidi se na prvu, drugo pisao sam o tome - to su ljetovališta, more, plaža, apartmani i opuštena atmosfera. Ali broj srpskih turista koji postanu šutljiviji, paze i slično, nije mali. A imaš i direktne napade. Eto ti dokaza da nešto ne valja. Hrvatskoj bi danas, 25 godina nakon rata, u interesu trebalo biti da zaradi na turizmu. Ako ti čak i tu sad dolazi problem sa Srbima, to je katastrofa.

I ne znam kako imaš snage staviti 'kamena s ramena' i ostalo o Srbima koji se kao tamo zabavljaju, kad znaš kakav je položaj Srba u Hrvatskoj. Valjda znaš.

Znaš, nisu u problemu protjerani Srbi ili oni Srbi koji danas gutaju knedle u Hrvatskoj. Oni će proći kroz to. Vi koji to ne vidite ili ne želite vidjeti, vi nećete proći dalje. 

Dio ste mašinerije koja čini da jedan narod trpi. Na način da kažete "Sve je ok" ili "Nije to baš tako" a još je gore nego što ja ovdje pišem. Nikad nemoj biti na strani zla.

Evo oko Srba u Hrvatskoj, zabranili im tradicionalno pjevanje na ljeto 2018, pa se održalo tek na jesen uz policiju, takvo nešto ne postoji ni u jednoj zemlji svijeta.

https://www.youtube.com/watch?v=RRNEJNfbbdI

Samo još par objašnjenja, napisao sam:

Ne možeš staviti naslov "Super nam je u Hrvatskoj, nema straha" a onda 10 cm dolje sliku Dubrovnika sa natpisom "Zadnji napad na srpske radnike se desio ovdje". To govori da ti portali pišu naručene tekstove i da stanje u Hrvatskoj nije normalno.

Zapravo prije svega pokazuje koliko je takav način pisanja članka tendenciozan a posebno s tim naslovom ''Nema straha, lepo nam je'' a dolje unutar istog teksta piše ''Zadnji napad na srpske radnike desio se u Dubrovniku''. Mogli su napraviti tekst sa realnom analizom stanja a ne da cijelu sliku predočavaju na temelju izjava 3-4 radnika  i mogli su staviti prihvatljiviji naslov. Vidi se da novinar ima skrivenu namjeru u cijeloj priči.

Ali ako želiš vidjeti raširenost ustaštva ono se najbolje vidi u svakodnevnim događajima samo što mediji to ne objave i što nisu u pitanju auti. 

Naravno ima incidenata i sa šaranjem auta, a kao što sam napisao mnogi incidenti se ne objave. 

Ovdje novinarka kaže da će objaviti neke manje poznate incidente a svi ti incidenti su uglavnom tada izašli u javnost, ni ona ne zna da je toga daleko više od ovih 10 primjera, mnoge stvari se ne prijave a i policija ne kaže točni broj incidenata. 

Srbe u Hrvatskoj mlate, gađaju kamenjem, psuju.

Čitali smo presude, neke su nevjerojatno mučne.

Telegramova Ana Raić Knežević, osim ovih o kojima svi mediji pišu posljednjih dana, izvukla je i neke manje poznate slučajeve.

Napad na vijećnika SDSS-a u Viškovu Radoja Petkovića, koji je podlegao zadobivenim ozljedama, kao i napad pripadnika Torcide na sezonske radnike s Brača zbog njihovog srpskog govora, nedjela su počinjena iz čiste mržnje. Prošle godine takvih je zločina prijavljeno ukupno 27. Deset ljudi proglašeno je krivima za zločin iz mržnje, još četvero čeka rasplet sudskog postupka. Jedna presuda bila je oslobađajuća.

Prema statistikama DORH-a najčešće kazneno djelo koje se ostvaruje kod zločina iz mržnje je prijetnja, zatim oštećenja tuđe stvari, te nanošenje teških i lakih ozljeda. Osim toga, kao zločin iz mržnje tijekom 2018. zabilježeno je kazneno djelo dovođenja u opasnost života i imovine općeopasnom radnjom ili sredstvom, te nasilničko ponašanje iz članka. Najčešća diskriminatorna osnova je i dalje, kaže DORH, nacionalna pripadnost, potom vjeroispovijest i etničko podrijetlo, te spolno opredjeljenje. Pregledali smo sudske presude u posljednjih par godina i, osim slučajeva o kojima su svi mediji izvještavali, izvukli i neke dosad nepoznate.

1. I LANI U ZADRU NAPADNUTI SU SEZONCI
Zadarska policija uhitila je mladog muškarca koji je lani u rujnu na Putu Gazića napao dvojicu 30-godišnjih državljana Srbije. Kako je tada priopćeno, 18-godišnji Zadranin bio je u društvu više osoba, a strance, kada su shvatili da se radi o Srbima, gađali su signalnim bakljama. I u ovom slučaju žrtve su bili sezonski radnici, koji, srećom, u napadu nisu ozlijeđeni. Osim 18-godišnjaka koji je zaradio kaznenu prijavu, još nekoliko osoba ubrzo je privedeno zbog sumnje da su povezani s napadom. Naknadno se doznalo da su u pitanju pripadnici navijačke skupine Tornado.

2. ‘NABIJEM TE NA K…. ČETNIKUŠO. NIJE TI MJESTO OVDJE…’
Kazneni postupak pokrenut je protiv 42-godišnjeg Suada B. iz Vukovara koji je 17. lipnja prošle godine vrijeđao svoju susjedu. Iako njegov rječnik ne zaslužuje ponavljanje, citirat ćemo ga kako bi bilo jasno s koliko mržnje je počinio prijetnju: “Nemoj da mi mamu uznemiravaš. Ubit ću tvojega i svojega psa. J…. ti majku četničku, idi u Srbiju kod Šešelja. Nabijem te na k…. četnikušo. Namjerila si se na mene, al sudit ću ja tebi i presuditi. Nije ti mjesto ovdje preko Dunava. Radiš u Vukovaru, ajde radi u Zagrebu, p…. ti materina četnička. Idi u Sremsku Mitrovicu. Marš u Srbiju kod Šešelja. Vidjet ćeš ti tko sam ja!”. Ni kad su došli policajci nije se smirio. Tada je još zaprijetio da će platiti pet tisuća eura nekome da uništi susjedu.

3. NASRNULI NA UČENIKA TEHNIČKE ŠKOLE U VUKOVARU
Na autobusnoj stanici u Vukovaru 16. siječnja ove godine došlo je do tučnjave više mladića. Napadnut je učenik Tehničke škole Nikola Tesla, koji nastavu pohađa na srpskom jeziku, dok je čekao školski autobus. Učenik je u ovom incidentu ozlijeđen, a mladići koji su g napali navodno su imali fantomke na glavama. Ipak, uspio je među njima prepoznati jednog iz iste škole koji nastavu pohađa na hrvatskom jeziku. Međunacionalni sukob među ovim učenicima traje već nekoliko mjeseci, a ovaj posljednji napad dogodio se samo dva dana nakon što je gradonačelnik Vukovara Ivan Penava održao konferenciju za medije na kojoj je prozvao učenike Tehničke škole koji nastavu pohađaju na srpskom jeziku jer nisu ustali tijekom intoniranja hrvatske himne uoči utakmice na stadionu Vuteksa u Vukovaru.

4. NAPADNUT NA PLAŽI ZBOG TETOVAŽA NA ĆIRILICI
Aleksandar G., mladić rodom iz Knina koji živi u Subotici, napadnut je krajem srpnja prošle godine u Splitu gdje je stigao na ljetovanje. Razlog su bile njegove tetovaže. Skupina od desetak muškaraca napala ga je kada je skinuo majicu te otkrio tetovažu na leđima, na kojoj su ćirilicom bile ispisane riječi cara Lazara: “Ja ne odlučujem da li ću ići u bitku po tome kakva je sila koja me prati, nego po tome koliku svetinju branim”, te pripadnost navijačkoj grupi Delije Knin. Incident se dogodio na plaži Bačvice gdje su napadači okružili Aleksandra uz riječi: “Ovdje ste došli provocirati”. Nasrnuli su na njega, no uspio im je pobjeći. Iako je i ranije ljetovao u Hrvatskoj, kako je ispričao za srpske medije, tek je u Splitu doživio prijetnje.

5. SUSJEDI PLAĆA ODŠTETU JER JOJ JE PSOVAO ‘ČETNIČKU MAJKU’
Ovih dana stigla je presuda prema kojoj Željko P. iz Kule mora svojoj susjedi platiti 9000 kuna, jer ju je pijan izvrijeđao prije par godina. Zbog toga je pravomoćno osuđen za prijetnju te kažnjen novčanom kaznom. Sada će morati platiti i odštetu. Naime, susjeda je Željkovu djecu ukorila jer previše troše vodu, nakon čega je on dotrčao pred zgradu i nasrnuo na nju. Uslijedile su prijetnje na nacionalnoj osnovi: “Ubit ću te, imam 100 tisuća eura, mogu te platiti! J…. ti četničku majku! J…. ti dijete u djetetu. Ne ganjaj moju djecu, ostavi ih na miru!”. Žena je na sudu svjedočila kako joj je susjed prijetio jer je mrzi, budući da pripada srpskoj nacionalnoj manjini u mjestu Kula. Govorio joj je i da je krava četnička, a ponižavao ju je i tijekom sudskog postupka.

6. UČENIKE PRAVOSLAVNE GIMNAZIJE VRIJEĐALI I GAĐALI KAMENJEM
U studenom 2015. zabilježen je napad na skupinu učenika koji su dolazili na nastavu u zgradu pravoslavne gimnazije koja se nalazi na Svetom Duhu u sklopu Duhovnog centra u kojem stanuje i mitropolit zagrebačko – ljubljanski Porfirije. Srednjoškolce su, kako je tada priopćeno, napali njihovi vršnjaci, a verbalno maltretiranje započelo je još u autobusu. Nakon toga kamenje je bacano i preko ograde pravoslavnog centra na Svetom Duhu 122 pri čemu je razbijeno staklo na ulaznim vratima gimnazije. O napadu je obaviještena policija kojoj su ustupljene i snimke video nadzora. U ovom napadu nitko od djece nije ozlijeđen, no svi su bili uznemireni i uplašeni.

7. PALICAMA NA VATERPOLISTE ZVEZDE U SPLITU
Uoči utakmice Mornara i Crvene Zvezde, u Splitu su u veljači ove godine napadnuti srpski vaterpolisti. Trojica igrača sjedila su u kafiću kad su im prišli mlađi muškarci, navodno iziritirani trenirkama na kojima su bila klupska obilježja. Tada su ih počeli naguravati i tući, a cijela stvar završila je tako da je jedan od vaterpolista bježeći od napadača skočio u more, dok su se ostali također udaljili. Odmah su pobjegli i napadači, no policija ih je većinu uspjela naknadno pohvatati. Vaterpolisti nisu bili ozlijeđeni, a utakmica je na kraju otkazana. Predstavnici Crvene Zvezde na konferenciji za novinare opisali su kako je sve počelo kad je konobar lokala komentirao službene jakne njihovih igrača. Ubrzo su se u kafiću pored, u koji su vaterpolisti sjeli, pojavili muškarci naoružani palicama te su počeli udarati igrače i prijetiti im klanjem.

8. I U ZAGREBU NAPADNUTI SRPSKI VATERPOLISTI
Sličan incident dogodio se par godina ranije u Zagrebu, u rujnu 2016., gdje su mladi vaterpolisti igrači Partizana iz Srbije, koji su stigli na kadetski turnir također napadnuti, šipkama. Dok su sjedili u McDonald’su napali su ih nepoznati huligani oboružani šipkama. Jednom dečku slomljen je prst, a više ih je zadobilo udarce po glavi. “Naša djeca su normalno jela u McDonald’su, nije bilo nikakvih provokacija, a prilikom izlaska iz restorana napadnuta su šipkama. Očigledno je sve bilo organizirano, čim su znali da su vaterpolisti iz Srbije”, izjavio je predstavnik kluba nakon napada.

9. UMRO DIVLJAČKI PREMLAĆENI VIJEĆNIK SDSS-A
U travnju ove godine uhićen je 48-godišnji I.G. koji je brutalno ispred kafića na Viškovu krajem travnja napao Radoja Petkovića, člana SDSS-a, potpredsjednika Vijeća srpske nacionalne manjine Grada Kastva i građevinskog poduzetnika. Petković i I.G. najprije su se posvađali u lokalu da bi nakon toga Petković krenuo prema svom vozilu. Napadač ga je sustigao i počeo tući, a s udarcima nije prestajao ni kada je Petković izgubio svijest i pao na tlo. Neki vjeruju da je napad bio etnički motiviran. Posljednjih nekoliko tjedana bio je u KBC-u Rijeka, no teškim ozljedama na kraju je podlegao. Za napad policija je uhitila I.G.-a, a tužiteljstvo je protiv njega zatražilo određivanje istražnog zatvora što je sud i prihvatio. Iako ga se najprije teretilo za nanošenje osobito teških tjelesnih ozljeda, nakon obdukcije Petkovićevog tijela te utvrđivanja točnog uzroka smrti istaknutog SDSS-ovca tužiteljstvo bi te optužbe moglo i promijeniti.

10. NAPAD NA SEZONSKE RADNIKE NA BRAČU

U subotu navečer u Supetru napadnuti su sezonski radnici. Na njih je nasrnula skupina pripadnika Torcide. U napadu je ozlijeđen i lokalni vatrogasac koji je stao u obranu napadnutih. Za sada je policija uhitila dvojicu napadača, dok se za ostalima, a sumnja se da ih je bilo 15 ili 20, još traga. Nakon kriminalističkog istraživanja protiv jednog uhićenog, 22-godišnjaka podnesena je kaznena prijava zbog sumnje da je pokušao teško ozlijediti 26-godišnjeg vatrogasca. Osim kaznene prijave, protiv njega kao i protiv 19-godišnjaka, podneseni su optužni prijedlozi zbog prekršaja iz Zakona o prekršajima protiv javnog reda i mira te Zakona o suzbijanju diskriminacije. Kriminalističkim istraživanjem utvrđena je sumnja da su ovi ljudi napadnuti jer su se među njima nalazili pripadnici srpske nacionalnosti. Radilo se o dvojici Srba, hrvatskih državljana, dok su ostale žrtve Hrvati. Napadači su vikali “Tko je od vas Srbin”, a kako napadnuti nisu odgovarali, počeli su ih udarati i cipelariti. “Vraćali smo se kućama nakon posla, prošli smo kraj prostorija Torcide Brač. Vjerojatno su čuli ova dva momka, oni su Srbi iz Vukovara. Njih 15, 20 zatrčalo se prema nama. Vikali su: ‘Di je Srbin?’ Napali su ih i bacili na pod, počeli su ih cipelariti. Djevojka je legla na svog prijatelja, nastavili su tući i njega i nju. Ja sam stajao sa strane. Pitao sam: ‘Je li ovo potrebno?’ Dobio sam udarac šakom u nos. Da nije naletio taksist, ubilo bi nas. Počeo je trubiti, a oni su se razbježali”, ispričao je za Dalmatinski portal jedan od napadnutih.

Telegram.hr 11.06.2019.

Дубровник је једино мјесто у Хрватској гдје сам доживио четри националистичке провокације у току једног дана.

Обишао сам цијелу Хрватску осим Задра и Ријеке и нигдје и никад то нисам доживио.

На крају ме цариник пита : јеси пуца на нас, ја кажем, ја на вас нисам пуца, он понови питање, одговорим исто, овом другом покрај њега непријатно, хтио би да будала прекине.........он мало оћути, па поче кукати како млади одоше у њемачку, како је оно била велика и озбиљна држава, а ето шта испаде због, ваљда нас.....ја ћутим.....мислим се: ај дај тај пасош па да те моје очи више никад не виде, ни тебе ни Дубровник.

И неће....то је сигурно.

Тада сам схватио да неким људима помоћи нема......вози ауто, успорава покрај мене, изваљује главину кроз прозор и урла, како је србијанац?

Србија је недостижан ниво националне толеранције који Хрвати неће достићи никад.

То што Србин може опростити то други не могу ни замислоти.

Прије би ме овакви наступи разбјеснили, али сада онако кад се замислим над њима, мислим да ми је само жао, жао што ти људи не могу бити у миру.