Sign in to follow this  
mery79

POREKLO SRBA

Recommended Posts

Jovan I. Deretić ne poriče srpske države u Indiji, ali ne smatra Indiju prvom srpskom postojbinom. On kaže da su Srbi tamo stigli s Podunavlja i Balkana, osnovali dve države i kasnije se, kad su prilike postale drukčje, vratili se na Balkan. Ima jedna lirska pesma - u njoj se kaže da je Indjija postala nemoguća za život, pa se moralo bežati. A u Sremu imamo gradić Indjiju.

Dovidjenja, Jarčević

Meni to ipak smrdi na kopiranje hrvata koji kazu da su iz Irana (Perzije) pa da ne bi bilo tako mi smo onda iz Indije.

Usporedba toponima Indjija i Indija je zaista zanimljiva pocetna teza samo je treba argumentovano dokazati i obraniti.

Meni to ipak smrdi na kopiranje hrvata koji kazu da su iz Irana (Perzije) pa da ne bi bilo tako mi smo onda iz Indije.

Usporedba toponima Indjija i Indija je zaista zanimljiva pocetna teza samo je treba argumentovano dokazati i obraniti.

Sta to odbraniti? Pa svi Evropljani poticu iz podrucja danasnjeg Irana i Indije.

Odkuda slicnost slovenskih jezika sa najstarijim jezikom u Indiji , Sanskritom? Indo-evropski jezici?

Pa svi Evropljani poticu iz podrucja danasnjeg Irana i Indije.

Zato su svi Njemci, Englezi, Skandinavci itd crne puti, crne kose i jos tamnije koze, bas su pravi Indijci i Iranci ..... al kad bi se zajebavali .....

:);D

Iranci su takvi sada jer je doslo do mjesanja. Ni svi Iranci danas nisu Perzijanci (koji su bili bjelci, ljudi koji imaju isto porijeklo kao i "Evropljani"). I danas ces, doduse u jako malom broju, u Iranu naci bjele ljude, plave kose i ociju. Sto se "Indijaca" tice, oni su dosli u te krajeve poslije onih koji su tu najprije bili, dokaz za to ti je sjever Indije i ljudi koji tamo zive (oni su ostaci tog bjelog stanovnistva). Imaju evropske crte lica, ima ih sa zelenim i plavim ocima, i pripadaju najvisim kastama u Indiji. Odkuda slicnost najstarijeg jezika u Indiji sa slovenskim jezicima? Da napomenem, taj jezik se vise ne govori u Indiji.

Realno gledajuci Persijanci(Iranci) se nemogu smatrati potpunim arijevcima u ovom trenutku i to ne zbog promjenjene boje koze uzrokovane klimatskim uslovima vec zbog ocitog mjesanja sa nearijevskim narodima. Oni imaju direktno arijevsko porijeklo al' nisu dobar primjer ocuvanosti arijevskih gena. Slican problem imaju istocni slaveni koji imaju izrazene mongoloidne osobine lica prouzrokovane mjesanjem slavena i mongolskih naroda. Sa druge strane germanski narodi nisu imali problem ukrstanja sa drugim rasama , al' to nije razlog njihove rasne ocuvanosti(ukoliko su uopste ocuvani). Dobar cinilac je klim.

Nas krajisnike bi trebala da interesuje arijevska podrasa , nazvana 'Dinarska rasa'. Dinarska rasa je dugo bila tabu tema , al' u novije vrijeme stvari se pocinju pomakinjati zera po zera. I dalje se vrsi proslavenska propaganda sa akcentom na antidinarizmu . Dinarsku rasu svojataju mnogi, cesto manje arijevski narodi(Bugari , ciganoidni kavkaski Šiptari , Turci...). Vrsi se svojevrsno napuvavanje dinarskog zivotnog prostora na principu 'puši balon dok ne eksplodira'.

Glupost...

1+ ... "arijevska rasa" je bolestan plod hitlerove mašte, a dinarska rasa je podrasa mediteranske a te gluposti o čistosti dinarske rase plasiraju dukljani kako bi pokazali kako su bolji a u stvari su obični degenerici ...

1+ ... "arijevska rasa" je bolestan plod hitlerove mašte, a dinarska rasa je podrasa mediteranske a te gluposti o čistosti dinarske rase plasiraju dukljani kako bi pokazali kako su bolji a u stvari su obični degenerici ...

U jebote, pa po ovome ispada da si ti pametniji i od vladike Nikolaja.

Nego, dje ja tacno pripadam? Prljavo plava kosa, svjetao ten, pravilan nos, usi,oci itd., stranci me cesto pitaju da li sam Rus ili Poljak.

U jebote, pa po ovome ispada da si ti pametniji i od vladike Nikolaja.

Nego, dje ja tacno pripadam? Prljavo plava kosa, svjetao ten, pravilan nos, usi,oci itd., stranci me cesto pitaju da li sam Rus ili Poljak.

ne pravim se pametan samo ti kažem da je taj termin izmislila nacistička nemačka, nisam antropolog da bih te ja mogao svrstati ali ima više različitih rasa koje imaju takve karakteristike koje si opisao pogledaj ovo http://www.sitesled.com/members/racialr ... races.html

Na međunarodnom naučnom kongresu o Slovenima u Sankt Peterburgu, od 12. do 14. maja 2008, bilo je reči o nastanku naziva - Arijevci. Prof. dr Čudinov iz Moskve je ispitivao arheološke predmete iz Nemačke. Ustanovio je da su Sloveni živeli u Nemačkoj u Antici, pre Nove i ere, te da nema govora o dolasku Slovena na Zapad u 6. i 7. stoleću - prema izmisljenoj seobi naroda. Na mnogo lokaliteta u Nemačkoj su nadjeni natipisi - čitaju se samo pomoću nekog od slovenskih jezika. Ima mnogo tragova o slovenskom bogu Jaru, ponegde ga pisu Jarilo, ili Jarosta. Naravno, bio je slovenski bog rata. I kod nas se kaže za ljuta i preka čoveka da je - jarostan. Jarost ga zahvatila, itd. Krijući da su prastanovnici Nemačke Sloveni, u vreme Hitlera su te Slovene Nemci poistovećivali s najumnijom, najrazvijenijom, ljudskom rasom, pa su krivotvorili da su u pitanju nemački preci. A bili su, kako se vidi, preci Slovena - ili stari Sloveni.

E vala, posle svega ovoga vise ne znam da li sam Sloven, Hindus, prabalkanac, Egipcanin ili muskatla?:)

Zar je bitno ? Najverovatnije si mešavina svih naroda koji su živeli na našim prostorima, ali je bitno da ostanemo ono što smo danas ...

Sto jes' - jes'.

Kazu naucnici da su svi danasnji ljudi na planeti u 95% slucajeva u daljem genetskom srodstvu jedni sa drugima.

Najvaznije je kako se osecas. A ko god da nas je pravio, ili mi pravili druge- dobro smo ispali. Ostali naspram Srba i Srpkinja deluju kao grdobe (manje - vise).

kako napred pise, nisam sve procitala doduse, ako su doticni narodi iz proslosti bili rastrkani naokolo, nabusite naravi, dobri ratnici i ostalo-garant su srbi dalje nema :P

a sta fali nasem mentalitetu kordunas?

nas narod voli popit voli zagalamit! ;D

da je ziv i zdrav!

Slavensko. Naselili cca.područje Raške plemena Serva (lat.služnji, sluge) oklem

su Rimljani dovozili veliki dio služančadi. Preuzeli ime.

Nakon osmanlija: slavensko-tursko.

За твоју информацију, Римско Царство није ни постојало више кад су Словени дошли, па та ваша теза о поријеклу српског имена пада у воду. ;)

У то доба је постојала само Византија, насљедница СТАРЕ ГРЧКЕ и источног дијела римског царства у којем су живјели Грци, а не Римљани-Латини. А Грци не гворе латинским језиком. ;)