Sign in to follow this  
est brte la

Зеленграде, мој дебели ладе

Recommended Posts

mlijeka mi u prahu, ako ceš vjerovati nisam mislio tu na tebe osobno. to sam mislio, općenito. skužaj ako sam te uvrijedio, ali uvano tvrdim, ponavljam da na trebe kao induvidu nisan mislio. eto.

"zelengradjanin"

geronti - Ubuduće kad budeš pisao imam jednu molbu:

Meni nikad nemoj podmetati "Nije on toliko slab čovik,koliko mu hoće poneki priljepiti tu etiketu"ovako nešto; jer ja nikad neću pisati, o nekom kao ličnosti,tj kao čovjeku,i nikad mi nepada napamet ulaziti u nečiju privatnost.Ono što pokušavam jest nastaviti dio našeg humora koji se javlja kao pojava ili pretpostavljam da će se javiti s obzirom na naš mentalitet, (kako grupno tako i pojedinačno).

geronti Prihvatam,i sam znaš koliko su naši ljudi osjetljivi na to "dobar čovjek"-"loš čovjek",i još ona izolovanost u kojoj žive,

kod mene pobuđuje posebno poštovanje tih ljudi.Kad idem u Zelengrad,nemogu proći a da ih ne posjetim.Najveći problem mi je

kad idem u kuzmiće,tamo baš moram voditi računa da nikog ne povredim(čak ni u šali).Ali na sreću i to se popravilo,pa se težište

prebacilo u Mitroviće,gdje se demonstrira novi oblik gradnje temelja.TEMELJ u TEMELJU.(nediljeti lujo i nikola oće gradit kuću

na istom temelju).

Pozdrav!

"Момци" само се ви забављајте и пишите анегдоте из прошлог времена (може и садашњег) о Зеленграду и људима из Зеленграда. Тих анегдота има на претек смо се их је треба сетити и онда сести на напистаи. И сами знате да сви немају смисла за писанје, песникованје па нека онда пишу они који то добро раде и они који мало мање. То се воли читати и препричавати на разним континентима далеко од роднога краја. Сетио сам се сада и једне анегдоте, коју је ест брт ла написао о поштару Јовану и Ђојини. Излазите, ванка, говори поштар, а у колима ни живе душе изузев њега самога.

ajde sandokane ubaci i ti koju rečenicu ili neki dogadjaj u ovu temu. koliko te se sjćam išao si i ti u neku školu i naučio azbuku i abecedu pa na osnovu toga mislim da mureš nešto napisati iz svoga ašikovanja po zelengradu i obrovcu u tvoje vrijeme.

PUJNA - grad u Indiji, ali mislim da nema veze sa Glumcem.

Kad su u pitanju indijanci, komentar jednog mog rođaka došavši u Zelengrad je bio: "Prolazimo mi autom, a ono djeca kao indijanci samo proviruju glavama preko zidova, svi ošišani na teću..."

Pozdrav!

koliko je meni poznato, glumac & pujina je ista osoba. pujina sada (sa kamenom) gradi/zidje manastire po srbiji. vele oni koje se dobro upućuju u tu umjetnost da je pujina trenutno najtraženija osoba za tu djelatnost. pa i ćaća mu je juko bio pravi majstor u zidanju sa kamenom. cezzo kuzmić bi znao dosta puta reći, da juko nije znao ništa zidati osim da je ozidao koju pojetu ili preloz.

PUJNA - grad u Indiji, ali mislim da nema veze sa Glumcem.

Moje iskustvo u opisivanju događaja iz Zelengrada,mnogo je teže pisati i opisati,jer tu nemožeš pisati forumski,novinarski.

Moram imati baš koncetraciju da bi to bilo izvorno i auntetično.Dar koji ima mali mrav i est brte la,to svakako po mom miš-

ljenju malo koji od nas tako umije.Zato razumijem ostale sto znaju dosta priča,ili im je neko njihov pričao,ili su je i sami doživili.

Slobodno ako imate onako nabacan događaj,on se da malo stililizirati i prilagoditi našem mentalitetu (samo ako je izvoran).

Tu se da obraditi,mnogi naši bivši i sadašnji specifikumi,sljedećih specifičnosti, ljudi koji su tako pričali,nabrojit ću samo neke:

-čuješ...či si ti .. -cmajko..

-brusa.. -djuže..

-krušma.. -tako ti miloga boga..

-boga oca .. -šohoho...šohoho..

-dragi muj .. -nediljeti..

-krv ti jebem .. -vrag ti sreću odnjo

-ranko muj .. -est brte

-srećo muja itd.

Sve napred nabrojano je specifično za neke naše Zelengrađane,i tu postoji prepoznatljivost bez spojimanja imena.Svoje specifičnosti

imali su i varoši npr.kuzmići.rokići,bjeluši,tepše,jožići,pužile,leuti,mitrovići,čeprnje,pupovci,adami,itd.

Šteta da to ode u zaborav!

Pozdrav svima!

Došao jedan klapčić za vikend iz grada u selo. Ruča ti on sa rodbinom. Ima na stolu tučetine, prasetine, janjetine. Dali njemu batak od tukca, a on će: "Tata, ja bi nešto drugo!" Pita njega ćaća: "Šta bi?", a on će: "Janjetine!". Diže se ćaća za stolom da dovati iz tanjira i pita: "Ima li tu još janjetine?", a stara baba za stolom brzo promrmlja: "Ima kolko oš!", a mali brže bolje viknu: "Neću kokoš!"

Pozdrav!