• Announcements

• dj-zombi

Nove knjige   07/18/2016

U sekciji foruma "Krajina u knjigama" postavljeno dosta novih knjiga, obavezno pogledati:    6. Licka divizija - ratni put
       Kordun i Lika u NOB
       Kotar Slunj i kotar Veljun u NOR i socijalističkoj izgradnji
       SJENIČAK KRONIKA KORDUNAŠKOG SELA   Ove knjige kao i jos stotine drugih mozete takodje naci i u sekciji sajta "Dokumenti" http://www.krajinaforce.com/dokumenti/index.html          
Sign in to follow this  
Followers 0
dj-zombi

Koja slika najbolje docarava nasa stradanja?

112 posts in this topic

Pripremam jednu elektronsku knjigu od nekih 700-stranica o nasim proteklim stradanjima koju mislim objaviti sada za nadolazecu godisnjicu progona pa imam jedno pitanje.

Koja slika za Vas najbolje odnosno najmocnije predstavlja progon i stradanje Krajisnika u proteklom ratu?

Molim da objavite samo slike dobre kvalitete i da ne budu uze od 350 pixla.

Znam ja to al sigurno mora biti jedna koja ti je upecatljiva, koja govori vise od 1000 rijeci ......

koja?

Ова прва је свима нама добро позната слика крајишке колоне тих паклених дана августа 1995. године.

Ову другу сам нашао на Google по критеријима Крајина колона, али нешто нисам сигуран да се ради о Крајини, више ми личи на Косово 1999. Сад, опет нисам сигуран. :kolutaj:

Од свих слика из колоне, најупечатљивија ми је она

на којој се налази стара мајка,бакица у црном,

и види се суза како се слива низ образ.

Не могу је сад тражити, али то је та.

И сјећам се једне слике на којој мајка под приколицом доји бебу.

е те две су стварно приказ те муке из колоне, коју ја Богу хвала,

нисам доживео и коју не бих никоме пожелео!

Srbo buraz, u pravu si za ovu sliku, ni milion rijeci nemoze vise od nje reci ali meni je potrebna slika iz ovog zadnjeg rata.

Ma...znas sta Zombi buraz...evo, da kazem zapravo...slika iz zadnjeg rata koja po meni stvarno govori vise od hiljadu rijeci i koja objasnjava apsolutno sve ono sto se nama desilo je ova:

TudjmanMilosevic.jpg

Ljutio se ko ili ne sad na mene, ali ovdje je receno sve...

Sve te slike na svoj nacin simbolizuju sta je zadesilo nas narod. Ali po meni su mozda upecatljivije slike gde se vidi sto veca kolona izbeglica poput onih sto je Knindza postavijo jer je iz tih slika vidljivo da je zlocin izvrsen nad jednim citavim narodom i da se ne radi o pojedinacnom zlocinu.

Sve te slike na svoj nacin simbolizuju sta je zadesilo nas narod. Ali po meni su mozda upecatljivije slike gde se vidi sto veca kolona izbeglica poput onih sto je Knindza postavijo jer je iz tih slika vidljivo da je zlocin izvrsen nad jednim citavim narodom i da se ne radi o pojedinacnom zlocinu.

Da li je uopste vazno da li se radi o jednoj ili o stotinam hiljada zrtvi... svaka pojedinacno i za sebe je strasna nesreca i mislim da zrtve ne bi trebalo da se zaborave a Jasenovac je pocetak stradanja Srba i mnogih drugih naroda koji nisu hrvati....

Jel ti igorcicu uopste razumijes da covek trazi najupecatljiviju sliku iz ovog rata? Svi mi znamo za Jasenovac. Sta tebi sad nije jasno?

Ali po meni su mozda upecatljivije slike gde se vidi sto veca kolona izbeglica

da je zlocin izvrsen nad jednim citavim narodom i da se ne radi o pojedinacnom zlocinu
Jel ti igorcicu uopste razumijes da covek trazi najupecatljiviju sliku iz ovog rata? Svi mi znamo za Jasenovac. Sta tebi sad nije jasno?

Nisi me shvatio... znam sta covek trazi, za mene je recimo Jasenovac najvece stradaliste... i tu mogu da se nadju slike koje najbolje docaravaju stradanje Srpskog naroda

i ne zelim nesporazum... jasno je meni sve... i mislim da sam sve rekao...

Da se ja pitam uveo bih univerzalni simbol za nase stradanje.

Pa posto ovde predlazemo ja bih predlozio plavu ruzu koja krvari.

Plava boja predstavlja boju stradanja u NDH jer su Srbi nosili plave trake oko ruke.

Blue-roses-are-new-to-me-Poster-C12268993.jpeg

Meni je u secanju urezan snimak sto je Savo Strbac pustio na RTS-u,pre mesec dana.

To je slika (insert) masovne grobnice gde stoji samo jedan krst s slovima NN . . . strasno ! ! !