• Announcements

• dj-zombi

Nove knjige   07/18/2016

U sekciji foruma "Krajina u knjigama" postavljeno dosta novih knjiga, obavezno pogledati:    6. Licka divizija - ratni put
       Kordun i Lika u NOB
       Kotar Slunj i kotar Veljun u NOR i socijalističkoj izgradnji
       SJENIČAK KRONIKA KORDUNAŠKOG SELA   Ove knjige kao i jos stotine drugih mozete takodje naci i u sekciji sajta "Dokumenti" http://www.krajinaforce.com/dokumenti/index.html          
Sign in to follow this  
Followers 0
dj-zombi

Koja slika najbolje docarava nasa stradanja?

112 posts in this topic

stavi foto kolone i stavi onog starog iz prvog plana sa "velike seobe srba" (sa bolje verzije).

došli na silu i vraæamo se na silu.

Јел знате онај призор, често се вртио по телевизији, можда има та слика. Кад је видиш, плачеш ко љута година. Брацо и сека у Југу (ја мислим да је југо), брацо вози (претпостављам да су сирочићи), а сека до њега... Ако ко има ту слику, нека је постави, и мени треба. Хвала

Ma...znas sta Zombi buraz...evo, da kazem zapravo...slika iz zadnjeg rata koja po meni stvarno govori vise od hiljadu rijeci i koja objasnjava apsolutno sve ono sto se nama desilo je ova:

TudjmanMilosevic.jpg

Ljutio se ko ili ne sad na mene, ali ovdje je receno sve...

E , ovo je jedino ono sto je istina, sve drugo moze da se prikaze i sa jedne i sa druge strane, ubistva, djeca, sta ja znam sta, al ovako se vidi sta e radilo i ko je krojio gace svima nama.

ја мислим да је симбол србског страдања црвена звезда у комбинацији са људском гордошћу, та комбинација чуда ствара и у пакао шаље.............и то је једина комбинација у којој су ХРВАТИ бољи .......они у црвену звезду нису никада веровали иако им гордости никада није фалило!!!!!

Ovo ne smije da se zaboravi

DSCN1544.jpg

Tako je prijatelju, da se nikad ne zaboravi Jasenovac. Rođen sam i odrastao u mjestu Novska, na samo 8 kilometara od tog pakla. Srećom, po mene, rođen sam skoro 30 godina poslije toga. A preporučujem svima da pogledaju dokumentarni film "Bog i Hrvati".

Od pamtivjeka se ovo dešava. Ne od 1991. :'(

Najupecatljivija slika su suze mog sina, kad je prvi put od oluje posetio

moju roditeljsku kucu.Taj plac i suzu u njegovu oku, pamticu dok disem.

Мени су много језиве ове слике из олује 1995 Крајина сад кад гледам па их избегавам гледати

Ако се ради о страдању и егзодусу Срба из Републике Српске Крајине 1995,год, онда је то дефинитивно фотографија са насловне стране књиге господина Милисава Секулића, "Книн је пао у Београду!"

Ne postoji takva slika... najjaca su sjecanja koja nikad,bukvalno nikad nece izbljediti...na tih 13 vrlo "simpaticnih" dana putovanja od RSK do matice Srbije... Vjerujte mi,dobro ih pamtim...

Ево да и ја кажем пар речи!

Сад сам заплако гледајући ове слике!!!

Желим све најбоље својој браћи крајишницима ма где год били, јер то је народ који је дошао у колони, напаћени народ и народ над којим је извршен највећи геноцид у историји!

Поздрав из Србије!

Овај мој крш, неће да отвори све слике, па не могу да видим све постављене ...ако већ има нека од слика, ја се извињавам.

0408olujaizbeglicedpa40.jpg

Ево да и ја кажем пар речи!

Сад сам заплако гледајући ове слике!!!

Желим све најбоље својој браћи крајишницима ма где год били, јер то је народ који је дошао у колони, напаћени народ и народ над којим је извршен највећи геноцид у историји!

Поздрав из Србије!

Hvala brate iz Srbije. Ove tvoje riječi su velika utjeha nakon što sam od nekih drugih Srba iz Srbije čula da smo izdajnici i nezahvalnici kojima je oprošteno. Nadam se da većina Srba iz Srbije ne misli kao oni, nego kao ti.

Imajte svi na umu jednu stvar. Pročitala sam ovde nešto o tzv. hrvatskoj gordosti....oni se nisu usudili '95. poslati 40000 vojnika koliko ih je imala krajiška vojska da bi bili 1 na 1, nego su poslali 150000 najbolje naoružanih vojnika na 150000 SRBA, i ono dijete koje se tek rodilo imalo je svog krvnika medju njima. Toliko o nečijoj 'gordosti', kad se tako sad zove i najobičniji kukavičluk. Još kad tome dodamo i to da su znali da su Srbi dobili naredjenje iz Beograda da se povuku...pametnome dosta.

Моја слика је тотално другачија,нема колоне,људи,споменика,већ оно што је иза нас сад у овом рату на подручју Крајиине (па и у местима и селима где је било Срба који нису били под Крајином) заиста остало.

Photo6905.jpg

Кад на прагу куће полако али сигурно расте дрво... ;)

Ma...znas sta Zombi buraz...evo, da kazem zapravo...slika iz zadnjeg rata koja po meni stvarno govori vise od hiljadu rijeci i koja objasnjava apsolutno sve ono sto se nama desilo je ova:

TudjmanMilosevic.jpg

Ljutio se ko ili ne sad na mene, ali ovdje je receno sve...

Браво Србо. То је највећи разлог нашег страдања у Крајини. Комунистичка банда.

Стево П. Котараш