• Announcements

• dj-zombi

Nove knjige   07/18/2016

U sekciji foruma "Krajina u knjigama" postavljeno dosta novih knjiga, obavezno pogledati:    6. Licka divizija - ratni put
       Kordun i Lika u NOB
       Kotar Slunj i kotar Veljun u NOR i socijalističkoj izgradnji
       SJENIČAK KRONIKA KORDUNAŠKOG SELA   Ove knjige kao i jos stotine drugih mozete takodje naci i u sekciji sajta "Dokumenti" http://www.krajinaforce.com/dokumenti/index.html          
Sign in to follow this  
Followers 0
dj-zombi

DA SE NE ZABORAVI - Hrvatsko etnicko ciscenje Krajine KNJIGA

63 posts in this topic

Povodom nadolazece godisnjice zlocinacke akcije hrvatske drzave "Oluja", kojom je sa terena danasnje Hrvatske protjerano vise stotina hiljada Srba u jednom najvecem nekaznjenom zlocinu nakon 2. sv. rata na terenu Evrope, Krajinaforce objavljuje elektronsku knjigu:

DA SE NE ZABORAVI - Hrvatsko etnicko ciscenje Krajine

Rijec autora:

Cjelokupni projekt izrade ove knjige trajao je vise od godinu dana. Cilj mi je bio da skupim sto vise autorskih tekstova, svedocanstava, dokumenata, zapisa, sudskih dokumenata,  izjava i ostalih materijala o stradanjima nas Krajisnika 1990-te do 1995-te i objedinim sve to u jednu preglednu, svima jasnu i razumljivu knjigu koja ima za cilj da isprica potresnu pricu o nasim patnjama, da svjedoci  protiv nasih krvnika, da ne dozvoli zubu vremena da izblijedi sjecanje na ono sto nam se desavalo i politicarima da izbrisu ili napisu neku novu istoriju. Ne uzimam kredit za nijedan tekst u ovoj knjizi, moj skromni doprinos se sastoji u tome sto sam gore navedene tekstove sakupio i objedinio u ovoj knjizi.

dj-zombi
Jul 2007

etnicko_ciscenje_krajine_prva.jpg

Knjiga od 701 strane je za sada u elektronskom formatu kao PDF fajl velicine 15mb. Ovo djelo je nesto sto bi svaki Krajisnik trebao imati. Ukoliko se pokaze velika zainteresovanost za ovu elektronsku verziju knjige onda ce Krajinaforce da izda i stampano izdanje knjige.

Preuzmite knjigu
(ljevi klik pa kliknite na "open" ili "save")

Predgovor knjige:

“Moramo oprosti, ali ne smijemo zaboraviti “.

Davno izreèene rijeèi srpskog Patrijarha Gavrila Dožièa neposredno nakon završetka drugog svjetskog rata i straviènog pokolja koji se tada desio nad srpskim narodom, ne tako davno su morale još jednom biti izgovorene od strane još jednog srpskog Patrijarha, Pavla Stojèeviæa.
Iz, na žalost, istog razloga.

Genocid nad srpskim narodom koji je poèeo još davno, a možda se nije ni smirivao èak i za vrijeme godina kada su, na izgled, svi narodi u bivšoj Jugoslaviji živjeli u miru, ¨bratstvu i jedinstvu ¨, i nekom èudnom blagostanju, doživio je kulminaciju 1995 godine kada su stotine i stotine hiljade Srba protjerani sa svojih vjekovnih ognjišta, pobijeni, opljaèkani, bezbroj ljudi je nestalo da im se ni do danas trag ne zna, kada se krenulo da se jednom zauvijek izbriše trag i sjeme srpstva.

Samo, sve mi se èini da se Patrijarsi i nisu morali truditi da izgovaraju te rijeèi nanovo i nanovo.
Srpski narod ima neku èudnu osobinu da brzo oprosti, ali , na žalost, još brže zaboravlja. Zaborave se bitke, zaborave se zlodjela, zaborave se muèenja, hapšenja, ubijanja, zaborave se ljudi koji su ginuli braneæi kuæni prag, oèevi i majke koji žale za svojim nastradalim sinovima.
Kažu da Istoriju pišu pobjednici. Krive je i ispravljaju kako im volja, da li je sve to što se piše istina ili nije, nije važno, ko æe se još oko toga zamarati.
Srbima je dovoljno reæi dvije tri lijepe rijeèi, dovoljno je da stasa samo jedna nova generacija, ako smo te sreæe da uopšte i može stasati poslije svih tih zlodjela koja se èine decenijama nad nama, i gotovo – i oprošteno i zaboravljeno.
Koraèamo u buduænost, zar ne, kome trebaju podsjeæanja?

Mali broj ljudi ostaje da pamti, da otima od zaborava, da se lavovski bori da se Istina i dalje èuje i da se Istorija dogaðaja ne iskrivljuje, i tom malom broju ljudi koji tako žive i dišu se prikljuèila i mala, ali odabrana skupina ljudi sa Krajinaforce-a, na èelu sa Dj – Zombijem, i veæ godinama ne daju da se Istina ugasi i zaboravi.

Ovaj put se DJ uhvatio u koštac sa do sada najveæim izazovom, da skupi svu tu Istinu i saèuva je na jednom mjestu od zaborava u jednu jedinstvenu knjigu koja u sebi sadrži maltene sva zlodjela poèinjena na teritoriji Republike Srpske Krajine i širom Hrvatske nad srpskim stanovništvom.
Od Plitivica do Medaèkog Džepa, Maslenice do Ravnih Kotara, Miljevaèkog Platoa i Pakraèke Poljane, preko Gospiæa i straviènih zlodjela u logoru ¨Lora ¨, pa sve do najveæih zloèinaèkih akcija ¨ Bljeska ¨ i ¨ Oluje ¨, sve je dokumentovano i isprièano u ovom dosad jedinstvenom sabranom djelu koje ima za cilj baš to – da se nikad ne zaboravi zloèin nad srpskim stanovništvom poèinjenim nad njim u periodu od 1990 do 1995 godine, ali koji se i dan danas nastavlja.
Sakupljeno je na stotine dokumenata, prièa, izjava svjedoka, potresnih svjedoèanstava, spiskova i zapisa i ko želi da zna Istinu o tim krvavim dogaðajima koja su se tada dešavala, naæi æe je ovdje.

Obièno bi na kraju predgovora jedne knjige trebalo napisati èitaocima ¨ a sada uživajte ¨, ali se to ovog puta ne može napisati, jer nema ovdje uživanja.
Istina boli.

Jedino što vam mogu reæi je –

NEMOJTE ZABORAVITI.

Srbo Peuljanac

Svaka cast Zombi na ovoj knjizi,kao sto si i sam rekao ovu knjigu bi trebao da ima svaki Krajisnik,ali i svaki Srbin.

Jedva cekam da uhvatim vremena da procitam.

U svoje ime i ime moje porodice ti se zahvaljujem na vremenu i trudu koje si ulozio u ovu knjigu.

Svako dobro.

Bravo krajinaforce, nek se nikad ne zaboravi.

Ne Saša, Glinjanin, u ovom sluèaju je bravo zombi!

Ekipa ili uredništvo krajinaforce.com nisu uèestvovali u ovome projektu

i to je samo djelo i rad lièno dj zombija!

Rijec autora:

Cjelokupni projekt izrade ove knjige trajao je vise od godinu dana. Cilj mi je bio da skupim sto vise svedocanstava, dokumenata, zapisa, izjava i ostalih materijala o stradanjima nas Krajisnika 1990-te do 1995-te i objedinim sve to u jednu preglednu, svima jasnu i razumljivu knjigu koja ima za cilj da isprica potresnu pricu o nasim patnjama, da svjedoci protiv nasih krvnika, da ne dozvoli zubu vremena da izblijedi sjecanje na ono sto nam se desavalo i politicarima da izbrisu ili napisu neku novu istoriju.

dj-zombi

Jul 2007

Jedino je predgovor za ovu knjigu napisao SrboPeuljanac.

Dakle zasluge, pohvale i komplimente upuæujte iskljuèivo dj zombi-ju.

Ja sam mogao mirne duse da se posvetim klasificiranju i istrazivanju materijala za ovu knjigu znajuci da budno oko moderatora Krajinaforce-a bdi nad sajtom.

Prema tome zasluga je svih nas za sve Vas.

Jos samo kad bi nasi potomci znali citati ovo pismo,ovu knjigu ili njihovi potomci...................slazem se da ne treba zaboraviti,ali jos manje OPROSTITI!!!

Dobro licki vuce zahvala i u moje ime ide zombiju, nisam ja njega zaboravio. Bitno je da sad to svi imamo i nasa djeca i unuci jednom da znaju istinu. bravo jos jednom zombi :)

Ja sam mogao mirne duse da se posvetim klasificiranju i istrazivanju materijala za ovu knjigu znajuci da budno oko moderatora Krajinaforce-a bdi nad sajtom.

Prema tome zasluga je svih nas za sve Vas.

:suncane: :wink:

Dj-ZOMBI, svaka cast tebi i prijateljima Krajinaforce za ovako nesto.

Zainteresiranost postoji i MORA se ostampati, mogu pomoci oko stampanja jer sam tako nesto prosao sa knjigom Kordunasa >Sjecanje na KORDUN<

Pozdrav SVIMA...Cadjo

Cadjo hvala na podrsci i pohvalama. Ako zainteresovanost bude odredjenog nivoa Krajinaforce ima spremno i organizovano stampanje knjige.

Зомби имаш "похвала" и од драгих комшија, већ су ти нашли 10.000 "лажи и мана" у књизи!

:lol::lol::lol:

Извесни мачак, са форума где долази до сукоба мишљења о рату 90-их, а боме и о свему другоме...

a i nedavno sam malo prelistao neku njihovu novu knjigu " DA SE NE ZABORAVI"

i ne mogu vijerovati kako se vrluda podacima i dogaðajima ali dobro zato eto imamo ovakve forume gdje se pomalo bockamo heheheheh ali nadam se i dalje bez zveckanja..............

Ova je knjiga nesto sto ce ostati svima iza nas, veliko priznanje i zahvala autoru. Sto se tice stampanja knjige, to mislim, da nebi trebalo biti pitanje, svi znaju sta znaci paypal, paysafecard, western union, ili cak ako se otvori neki racun u tu svrhu. Mozda ce trebati dva, sest ili petnaest mjeseci, da skupimo ali skupicemo i to zajedno. Mada sam ja nju juce istampao :biggrin sutra je nosim da mi srede to da se ne razlista ko salata LoL.

Zombi,

Uzelo mi je malo duze vremena ali sam uglavnom procitao knjigu, svaka ti cast na ovako vrlo vaznom i velikom projektu planiraj da je i stampas po mogucnosti i na englenskom jeziku.