Sign in to follow this  
dj-zombi

Formiranje srpske manjinske samouprave na nivou države

Recommended Posts

Formiranje srpske manjinske samouprave na nivou države

31. marta (Tanjug) - Konstitutivna sednica Srpskog narodnog veæa - koordinacionog tela srpske nacionalne manjine u Hrvatskoj, biæe održana 9. aprila u Zagrebu, odluèili su èlanovi Inicijativnog odbora na današnjem sastanku, kome su prisustvovala i trojica srpskih poslanika u Saboru.

Na sastanku je utvrdjen konaèni predlog statuta, kao i kandidatske liste za sve funkcije koordinacije. Odluèeno je da na aprilskoj sednici bude donesena odluka o zastavi Srba u Hrvatskoj i imenovana radna grupa koja æe predložiti i ostale nacionalne simbole srpske zajednice.

????????????????

Ja sam mislio da postoji samo jedna jedina SRPSKA zastava?! O cemu ce onda oni odlucivati?

postoji i UNIJATSKA zastava,bas o njoj ce se razglabati na najvisem nivou u redovima "Srba u hrvatskoj",nebi me zacudilo kad bi taj komad krpe imao i TRI strane.Unijati su u stanju svasta da smisle,a inace ta radna grupa vredi tacno onoliko koliko vredi platno za "zastavu",a oni koji se odusevljavaju sanjom vrede jos manje...

Zombi,

Pozovi g. Pupovca, pa ga pitaj? Ako ne znaš njegov broj GSM

ja æu ti ga poslati. Samo ne znam, da li æe ti se javiti ? Možeš

dobiti i njegov Email, odgovor zagotovo neæeš dobiti, jer ti to

govorim iz vlastitoga iskustva.

Èovjek zauzet sa riješavanjima povratka prognanih Srba iz

RH i njihove obnove porušenih kuæa. Ha, ha, ha, ha. Ajmo se

smejati svi skupa bit æe nam lakše. Što bih volio sada èuti

g. Pupovca kako filozofski daje odgovore.

Lijep pozdrav

KAPLJUV

Pa dvoglavi orao je za NDH "NEPRIJATELJSKI SIMBOL" , ova TROJICA bas me interesuje kakvu ce varijantu SAHOVNICE ODABRATI ?

TO CE BITI I MOJA ZASTAVA , PA KAD ME UBIJU ZNACU DA ME JE POSTENI KRAJISNIK KOKNUO (sto je danas retkost naci takvog).....

Pa dvoglavi orao je za NDH "NEPRIJATELJSKI SIMBOL" , ova TROJICA bas me interesuje kakvu ce varijantu SAHOVNICE ODABRATI ?

valjda ce biti sahovnica u sredini njihove zastave,a u gornjem desnom uglu ce biti ban jelacic.sa druge strane(da bi udovoljili pounijacenim srbima)ce biti trobojka sa sahom u donjem lijevom uglu...za trecu stranu takve zastave nemam maste,uostalom kako papa kaze....

Овдје се ради о типичним квислинзима, који зарад своје промоције и користи прихватају усташку тезу да су Срби национална мањина у Хрватској. По уставу СР Хрватске Срби су конститутивни (државотворни народ) у Хрватској. То нико без њихове сагласности није могао прпомјенити, с обзиром на чињеницу да је НДХ над Србима извршила геноцид. Ови у име Срба не могу говорити, то право припада Влади РСК у егзилу о чијем легитимитету треба да се изјасне Срби прогнани из Хрватске (потврђивањем мандата последњем саставу или новим иозбором).

Овдје се ради о типичним квислинзима, који зарад своје промоције и користи прихватају усташку тезу да су Срби национална мањина у Хрватској. По уставу СР Хрватске Срби су конститутивни (државотворни народ) у Хрватској. То нико без њихове сагласности није могао прпомјенити, с обзиром на чињеницу да је НДХ над Србима извршила геноцид. Ови у име Срба не могу говорити, то право припада Влади РСК у егзилу о чијем легитимитету треба да се изјасне Срби прогнани из Хрватске (потврђивањем мандата последњем саставу или новим иозбором).

samo nam ti trebas, ovaj forum je puko s ovakim likovim

ne razumijem sta to znaci manjinska samouprava na nivou drzave.?

То је замагљивање захтјева за териоријалну, политичку, аутономију Срба у Хрватској,са којом ће ускоро бити суочена РХ. Па неможе се тек тако, огњем и мачом (својих ментора) протјерати преко 120.000 Срба (колико их се послије свега још није вратило у своје домове), одузети сву њихову имовину и ускратити им сва права.

То је замагљивање захтјева за териоријалну, политичку, аутономију Срба у Хрватској,са којом ће ускоро бити суочена РХ. Па неможе се тек тако, огњем и мачом (својих ментора) протјерати преко 120.000 Срба (колико их се послије свега још није вратило у своје домове), одузети сву њихову имовину и ускратити им сва права.

Ima jedna boljka koju hrvatsku zulja, a to da je katastarski trecina hrvatske je Srpska

Sansa za stvarnu i funcionirajucu autonomiju je propustena u avgustu 1991, kad bi Hrvatska na to morala pristati jer joj priznanje nije bila zagarantovano, JNA je bila jos uvijek prisutna na njenom teritoriju, a Srbi su drzali skoro petinu Hrvatsku pod svojom kontrolom.

O kakvoj normalizaciji odnosa između Srba i Hrvata može da se govori ,to je prosto nemoguće.Plan Z4 je bio pokušaj varke zar neko misli da bi mi nešto dobili opet bi nas izigrali i završili bi kako smo završili.Kad su oni mogli nekažnjeno da napadaju Krajinu koja je bila pod zaštitom UN.

Neznam ko šta traži , ja ne tražim ništa. Mene lično ništa ne interesuje ispod države ,a RSK je defakto bila 4 godine država.

deplasirano je danas pricati o Z4,vlasti RSK nisu imali mudrosti ali ni hrabrosti 1994 raspravlljati o tom sporazumu....

trebalo je puno,puno hrabrosti o tome tada raspravljati.... da su tada likovi kao strbac i ovi iz vlade rsk u zemunu podrzali plan z4, sad bi bili na nekom kninskom groblju

Ma oni danas javno kazu da ne bi prihvatili taj sporazum da su ga i krajiske vlasti potpisale!

samo nisu to htjeli javno pokazat da nebi ispali da su oni ti koji odbijaju mirovni sporazum i mir kao takav

Tuđman da odluci da Srbi ostanu? ;D pa nije on prekrizio Srbe 95, nego 91

Sansa za stvarnu i funcionirajucu autonomiju je propustena u avgustu 1991, kad bi Hrvatska na to morala pristati jer joj priznanje nije bila zagarantovano, JNA je bila jos uvijek prisutna na njenom teritoriju, a Srbi su drzali skoro petinu Hrvatsku pod svojom kontrolom.

RSK je prihvatila Z 4, ali kada....kad je bilo prekasno za bilo sta....mozete sad lupetat sta hocete,ali zahvaljujuci takvima kao Vlada rsk i ustasama nas ima jako malo u hrvatskoj....svaka cast borcima,nisu oni krivi sto su imali bene za komandante

Tema topica nije PLAN Z4!

PLAN Z4 kao tema već postoji na forumu pa vas zamoljavam da vaše rasprave na tu temu pišete na tom naslovu.

Ovdje ste totalno otišli sa teme pa je lako moguće da će vaši upisi nevezani za ovaj naslov