Sign in to follow this  
dj-zombi

Ustastvo u Australiji

Recommended Posts

To što oni rade je samo želja da se opravdaju zločini koji je počinjen u 2. sv.ratu.Zapravo ih je sram toga, a i treba da ih bude.

Opravdanja za takve stvari nema ni na nebu, ni na zemlji. To nam je svima jasno, a i oni naslućuju da je tako.Jednog dana će se i oni otrijezniti.A dotad neka pričaju šta oće, istina se zna.

I to njihovo slavljenje zločinaca je zapravo komično i smješno.Ionako sami sebi štetu prave.

A što se tiče njihove discipline i sloge, i o tome se zna. Tu im RKC vodi kolo i nema vrdanja. Sve mora biti kako šef kaže.

Ne vidim ništa posebno što bi trebalo kopirati od njih.Možda nam treba malo više sloge, ali ona mora doći od ljudi, a ne od vrha kao kod njih.Pa sličnu priču smo živeli 50 godina.

Dakle mi nemamo šta da naučimo od njih, upravo suprotno.

Naš cilj bi trebao biti što bolji ljudi i građani države u kojoj živimo, ali i sačuvati svoje korjene.

I naravno ulagati u sebe , svoje znanje(formalno i neformalno ) , zdravlje,porodicu, i naravno biti što bliže bogu.

To što oni rade je samo želja da se opravdaju zločini koji je počinjen u 2. sv.ratu.Zapravo ih je sram toga, a i treba da ih bude.

Opravdanja za takve stvari nema ni na nebu, ni na zemlji. To nam je svima jasno, a i oni naslućuju da je tako.Jednog dana će se i oni otrijezniti.A dotad neka pričaju šta oće, istina se zna.

I to njihovo slavljenje zločinaca je zapravo komično i smješno.Ionako sami sebi štetu prave.

A što se tiče njihove discipline i sloge, i o tome se zna. Tu im RKC vodi kolo i nema vrdanja. Sve mora biti kako šef kaže.

Ne vidim ništa posebno što bi trebalo kopirati od njih.Možda nam treba malo više sloge, ali ona mora doći od ljudi, a ne od vrha kao kod njih.Pa sličnu priču smo živeli 50 godina.

Dakle mi nemamo šta da naučimo od njih, upravo suprotno.

Naš cilj bi trebao biti što bolji ljudi i građani države u kojoj živimo, ali i sačuvati svoje korjene.

I naravno ulagati u sebe , svoje znanje(formalno i neformalno ) , zdravlje,porodicu, i naravno biti što bliže bogu.

Tako je !! dobro kaze ona stara " ceg se pametan srami, time se budala ponosi"

Nazi Beauty Queens

Posted by Julia Gorin

Nebojsa Joveljic in New Zealand alerted me to a comment he posted on a Serbian-language website called Krajina Force (translation thanks to Nebojsa Malic):

Ustasha in Australia (from September, 2007)

ustase_australija_geelong.jpg

The winner of the recent “Miss Croatia Geelong” contest in this town near Melbourne, Australia, beamed with pride as she had her picture taken under the picture of Ante Pavelic, Croatian Nazi and Hitler’s faithful butcher. The picture is in a place of honor at the Cardinal Aloysius Stepinac Croatian National Home in Geelong. That’s the kind of upbringing the Croatian youths in Australia get, those are their idols and heroes. Croatian media in Australia preach this freely. The Serbs, instead of uniting and organizing to fight this glorification of fascism in a democratic country like Australia, are too busy being at their own throats, gossiping over which priest slept with someone’s wife, who stole the collection plate in church, and who made the most money by hosting which semi-naked folk “singer”…

The Geelong case isn’t unique. Another notable example is the “Ante Pavelic Croatian Home” in Footscray, a suburb of Melbourne. Thanks to the ineptitude of the Serbian community, this institution flew the Ustasha flag and brandished the name in capital letters at its entrance, until this year. The national holiday of the Nazi state of Croatia (April 10) is celebrated there every year, and among the invited are Australian politicians, even government ministers. Only this year, following an email campaign to the leading TV networks and a campaign by Krajinaforce.net, there was a scandal over it in the Australian Parliament. Afterwards, certain ministers had their wrists slapped, and the Ustasha found themselves under great pressure by decent and normal Croatian people. They hastily renovated the Home, taking down the sign and the Ustasha flag, but leaving the interior decorations unchanged.

How long will the Serbian community in Australia remain fractured and incapable of raising its voice against such public displays of Ustasha symbols and imagery?

More examples of Ustasha in Australia:

ustase_australija_adelaide.jpg

Photograph from the Croatian center in Adelaide, taken this year. On the left side of the Ustasha coat of arms is Ante Pavelic, and on the right is Franjo Tudjman. Both watch over the young Croats, making sure they grow up the “right” way.

In some of the “Croatian Cultural Centers,” children play by pummeling a plastic doll dressed in Serbian clothing — the hated “Chetnik” — with (baseball or cricket) bats…

http://www.juliagori...rdpress/?p=1799

hm, mada nisam u australiji ali evo jedan predlog sa moje strane:

zasto ne obavestite npr. jeverjsku zajednicu, koja ima inace suvgde dobar uticaj sa ovim slucajevima?

kad mi vec nismo sposobni da to sprecimo, oni sigurno jesu. i tako sam uvek govorio da se trebamo

sloziti sa jevrejima. imamo istu proslost a oni imaju cak i dobar lobby.

pozdrav

neznam cemu cudjenje, jer nacizam, fasizam, i ustastvo nisu zakonom zabranjeni u zemljama dalekog istoka, odnosno australije, koreje, i da ne nabrajam...a ako cemo o nacizmu, onda se treba okrenuti i nacistickom pokretu u sad-u...bitno je samo da nije komunizam....tako da sva naklapanja na forumu i ovom i drugima samo ljudima dizu zivce i tlak....da se razumijemo, ja sam hrvat iz zagreba, povremeni posjetitelj foruma, ali je svugdje manje vise isto...dokle ovako, itd itd....to sa emigracijom su gluposti....naravno da postoji ustaska emigracija....i nacisticka...i talijanska fasisticka....i malo jace snage nisu to ugasile, pa nevjevurem da ce i poneki forum....pojedinci se dizu u 4 ujutro i lupaju u prsa da su oni prave ustase, cetnici, komunisti, a oni koji ih pumpaju fino spavaju do 10 citaju novine, i vidi cuda razmisljaju kako da se podijeli para koja je skuljana za obranu, ili napad...kako se uzme....i nesto mi tu govori kako je i tu neki scenarij napravljen...tipa, ja cu malo vas plasit ustasama, vi malo nas cetnicima, ovce ce kupovat oruzje, a mi cemo i dalje bit u nasim klubovima, imati svoje pjesme, plesove, i opet tako dok nekome ne dopizdi i krene ispocetka....i onda opet sve ukrug....

hm, mada nisam u australiji ali evo jedan predlog sa moje strane:

zasto ne obavestite npr. jeverjsku zajednicu, koja ima inace suvgde dobar uticaj sa ovim slucajevima?

kad mi vec nismo sposobni da to sprecimo, oni sigurno jesu. i tako sam uvek govorio da se trebamo

sloziti sa jevrejima. imamo istu proslost a oni imaju cak i dobar lobby.

pozdrav

a sto bi mossad trebao?ili zidovska zajednica?...u australiji ustastvo nije zakonom zabranjeno, prema tome...

a sto bi mossad trebao?ili zidovska zajednica?...u australiji ustastvo nije zakonom zabranjeno, prema tome...

vidi jednu stvar, na tvoje iznenadjenje a mozda i zalost u australiji je ustastvo zabranjeno (oznaceno i smatrano kao fasisticki/nacisticki pokret), i pazi jos jednu stvar; prije par godina na incijativu ovog sajta skrenuta je paznja australijskoj javnosti na postojanje fasistickog doma "ante pavelic" u melburnu (veliki natpis sa tim imenom se sepuruio na dvospratnoj zgradi pracen sa zastavom ndh, poslani su slikovni dokazi i prateca objasnjenja najvecim radio stanicama, tv kucama, ministrima, federalnoj policiji, jevrejskoj zajednici, premijeru itd itd i gle cuda, javno se raskrinkalo nekoliko naivnih australijskih politicara koje su ustase zavrbovale i koji su im cak bili cesti gosti na raznim slavljima poput recimo obiljezavanja dana NDH itd a ni ne znajuci u cemu ucestvuju ( o tome svemu nije tesko naci na internetu novinske clanke australijskih novina koji su uveliko pisali o tom skandalu)

i pazi sad;

dom "ante pavelic" nekadasnji ponos i zvjezda ustastva u meburnu se od tada zove "croatian house" sa odgovarajucim natpisom i normalnom hrv. zastavom na procelju

ono sto nasim bajnim imigrantima/antifasistima nije uspjelo 40 godina, mi smo to odradili za nekoliko mjeseci

Свака част!

И то је пример како иде од сопствене иницијативе, а не вечито чекање да неко други мрдне прстом.

bolesni su, s tim simbolima, i tim sranjima vidise da ih najvise ima u asutraliji i u americi, ali mozes razlikovati hrvata i ustasu, jedan te ne mrzi i znas sta se sve desavalo a drugi te mrzi, to se zove nacionalizam, a i u srbiji isto ima puno.

to se zove nacionalizam, a i u srbiji isto ima puno.

То се НЕ ЗОВЕ национализам ::) на овакву ГЛУПОСТ земљаче морам да реагујем.

Под утицајем медија и људи који не разликују стручне термине данас се међу добрим делом људи створило мишљење да је национализам нешто страшно, по некима и једнако фашизму :[| . Сви велики Срби научници, књижевници, народне вође, посебно они који су живели у времену националног буђења Срба и ослобађању српских земаља у 19. веку и почетком 20. су били НАЦИОНАЛИСТИ.

НАЦИОНАЛИЗАМ у правом смислу је позитивна ствар :|<