Sign in to follow this  
Krbavskopolje74

Korenicki srednjoskolci u periodu 1988-1992

Recommended Posts

Pozdrav svima!

Ovo je moje prvo pojavljivanje na ovom sajtu,za kog mislim da je zaista koristan.Znam da su pokidane veze nesto sto je prisutno kod svih nas,pogotovo sa onih prostora koje nikad necemo zaboraviti.Nekad smo znali toliko onih koji su nam znacili toliko mnogo.I onda,vise nikad nismo culi nista o njima.Strasno.Necu biti dug u ovom javljanju.Zelim samo da pozdravim sve one koji otvore ovu stranicu,a koji su zavrsili srednju u Korenici 1992.Trazim neke od njih vec godinama,pogotovo jednog sa Plitvica.Posto sam vec vidio da neki preporucuju da se se imena ne stavljaju ovdje,za ovaj put navescu samo njegove inicijale.Oni glase S.L. i rodjen je 1974.Sto se licnog opisa tice,bio je prepoznatljiv po tome sto je imao izrazito plavu kosu.Imao je mladjeg brata Nikolu.Otac im je radio za Nacionalni park.Zivjeli su na Mukinjama.Ja i S.L. sreli smo se posljednji put u Korenici 1993.sedmicu dana poslije sahrane jednog naseg prijatelja i skolskog druga,koji je tragicno izgubio zivot na Plitvicama kupajuci se.Od tog dana vise se nismo vidjeli.Godinama poslije toga cuo bih o njemu veoma malo informacija,ali mi niko nikad nije znao reci nesto precizno.Uspostavljao sam vezu cak i sa nekim Plitvicanima,no medjutim,nikad niko nije nista znao.Ako neko zeli da mi napise neke informacije na ovu temu,ili bilo koju temu vezanu za te dane,neka to slobodno ucini.Jos jednom,pozdrav svima.

Ljiljana,hvala ti na podrsci.Znas,kad je rijec o ovakvim stvarima,vaznija je sreca nego bilo kakvo umijece.Naravno,jos je rano ocekivati bilo kakve rezultate.Mozda ce se u buducnosti naci neko ko bude nesto znao. Zivjela!

MISLIM DA ZNAM O KOME JE RIJEC IAKO SAM ZIVIO NA UDBINI A ISAO U SREDNJU U KARLOVAC ,ZNAM TU GENERACIJU POPRILICNO JER SMO NEKAD IGRALI FUDBAL ZAJEDNO.NAZALOST I JA IMAM PRIJATELJE SA PLITVICA ZA KOJE NISAM CUO NISTA OD 95' A ZAJEDNO SMO STANOVALI U KARLOVCU 3 GODINE.ZNAM DA TI NISAM OD POMOCI AL SE POTPUNO SUOSECAM S TOBOM ,SRETNO TI BILO DA NADJES SVE STO TRAZIS I NEODUSTAJ IMA NEKO NEGDJE STO ZNA...

Evo,samo da kazem da sam pronasao svog S.L. ni manje ni vise nego poslije 15 godina. Kontakt je bio i vise nego srdacan.Hvala svima koji su mi slali poruke,privatne uglavnom,u zelji da mi pomognu.Zivjeli! Pozdrav od S.P. iz OH.