Sign in to follow this  
raspucin

Ustase a i njihovi satrapi Slovenci

Recommended Posts

Nisi upravu hajduk
i ljudi iz Bosne SU MANJINE DANAS...;tamo imas koliko hoces, a najvise u Ljubljanu i okoline.
Manjine u Sloveniji su: Italijani i Madjari

Manjine u Sloveniji su Italijani, Madžari i Romi!

Ups... Romi. Izvini nisam do sada èuo za tu priznatu nacionalonu manjinu u SLO. Možeš li me reæi u kojem èlanu Ustava Republike Slovenije je to zapisano.

Ups... Romi. Izvini nisam do sada èuo za tu priznatu nacionalonu manjinu u SLO. Možeš li me reæi u kojem èlanu Ustava Republike Slovenije je to zapisano.

E sad se ja izvinjavam. Madžari i Italijani nisu manjine nego priznate narodne skupnosti ili skupine. Neformalno, Romi su manjina. Na podruèjima kdje žive italijanska i madžarska narodna skupnost ili udruga, zvanièni je pored slovenskog i njihov jezik.

Ekola! (sorry) :redface

Romi

Iz Wikipedije, proste enciklopedije

Skoèi na: navigacija, iskanje

Romska zastava Romi so etnièna skupina, ki živi predvsem v evropskih državah: Romunija, Slovaška, Grèija, Turèija, Madžarska in Slovenija. Izhajali naj bi iz Indije. V Evropi jih živi 8 do 10 milijonov.

Da, to je to. To su etnièka skupina, ali se kod nas, zbog njihovog velikog broja u Prekmurju i na Dolenjskem tretiraju nekako kao manjina.

Vidiš i ja sam nešto nauèio. :redface :smile

O.K. ovo smo absolvirali. Idemo dalje.

Da, to je to. To su etnièka skupina, ali se kod nas, zbog njihovog velikog broja u Prekmurju i na Dolenjskem tretiraju nekako kao manjina.

Vidiš i ja sam nešto nauèio. :redface :smile

slo 4 ever, ne palamudi. Nisi ti nikakav Slovenac jer Slovenci ne pricaju tako cisto spskim jezikom. I ne palamudi da hrvati nesto vise postuju Sloveniju od Srba jer zivim u Sloveniji i znam ogroman broj hrvata koji nose sahovnice, pricaju svojim jezikom, omalovazavju Slovence itd. bas kao i pojedini Srbi-nista manje ni vise. I nije istina da u Sloveniji nema vise Srba jer se nas oko 40.000 na popisu izjasnjava kao pravi Srbi.

A to sto su pojedini Romi iz porodice Strojan kriminalnog dosjea ne znaci da se i zene i deca zatvore u staru kasarnu i tamo drze vise od godinu dana kao u zatvoru. Da nije tako, ne bi ih cela Evropa javno opominjala vec duze vreme. Isto ih Evropa opominje zbog ´izbrisanih´ -znaci da tu neceg ima.

Ko je poceo sranja u Sloveniji? Cudo kako Srbi nisu ubili nijedno dete od 18 godina u Srbiji koje je sluzilo vojni rok u jna?! Lako je pucati na nenaoruzanu decu... i biti heroj.

I jos nesto. Ja sam po Republici Srpskoj sreo par pravih Slovenaca pa sam sa njima pricao na slovenackom da se lakse sporazumemo ne zato sto se stidim svoga srpskog jezika. A hoce li sa mnom ijedan Slovenac u Sloveniji pricati na srpskom je drugo pitanje?! Eto ko je koliki i ko koga postuje.

evo sad si me pomalo razljutio æoveæe .... aj uði u moju kožu i hodaj u školu i živi sa hrvatima i po novom bošnjacima .... aj molim te ... brzo èeš videti da muslimani svi nose mesece i zvezde oko vrata , hrvati nose svoje krsteve i to da se vidi na 4434 km .... a da nepriæam o dresovima sa šahovnicama i trenerkama bosna i hercegovina .... a kad smo veè kod hrvata ... što da oni zasluže pravo na manjinu u sloveniji ? ima jih manje nego nas srba ... i isto su razšireni na sve strane slovenije ima ih u Metlici , Kranju , Kopru i u Mariboru . i ljudi poneki nas mrze baš i zbog medija ... na Dnevniku rtv slovenije predstavljeno je kako smo srbi ubice i najveèi zloèinci , da smo mi poèinili zloèine nad albancima a ne albanci nad nama . sve više ih se zalaže za nezavisno kosovo i svi žive u onoj bajki i strahu kako smo mi neki kerovi žedni krvi kad æe shvatiti da smo i mi dobri ? .

ali znajte u svaku srpsku kuæu u koju èete uæi ... neæete ostati gladni ni žedni ... !!!!

Bog Kralj KRAJINA!

Aha, "èisti Slovenac"? To je druga prièa. Ovde bi mogli otvoriti novu temu sa tim nazivom. Tebi pitanje? da li si još ikakda sreo, video ili èuo za "èistoga Slovenca"? Verujem da nisi. O tome možemo mnogo pisati.

A ja ti kažem, da jesam. Podruèje Koroška i Gorenjska, možda više prvo podruèje. Tamo ima mnogo èistih Slovenaca. Ali na žalost mnoge migracije drugih naroda bivše Juge u Sloveniju, glavni su uzrok mešanju krvi. :smile

a ja tebi Janez zbog ove recenice sto si je napisao kazem da si fasista...DOOOOBRO procitaj sto si napisao...

ziveo sam ja i u Svicarskoj i u Njemackoj pa me niko nije mrko gledao sto pricam svoj maternji jezik...

nego ste vi slovenci fasisoidni pa vam zbog toga to smeta...

slo 4 ever, ne palamudi. Nisi ti nikakav Slovenac jer Slovenci ne pricaju tako cisto spskim jezikom.

Moram, da te razoèaram, ali ja sam èisti Slovenac. Nemam ni mililitra krvi neke druge nacionalnosti u sebi.

A pitam te, zašto nebi Slovenci prièali tako èisto srpskim ili hrvatskim jezikom? To ne prièaju ove nove generacije, ali mi Titovi pioniri prièamo još kako dobro srpski i hrvatski, iako je sad nekoliko novih reèenica u hrvatskoj gramatici.

I ne palamudi da hrvati nesto vise postuju Sloveniju od Srba jer zivim u Sloveniji i znam ogroman broj hrvata koji nose sahovnice, pricaju svojim jezikom, omalovazavju Slovence itd. bas kao i pojedini Srbi-nista manje ni vise.

Drago mi je što živiš u Sloveniji. Zanima me, kad si došao u našu državu? A sad oko pojedinih Hrvata i Srba koji govore na njihovom jeziku - ja imam prijatelje Hrvate i Srbe koji prièaju odlièno slovenaèki. Pored toga što su mi prijatelji njih respektiram prije svega zato što su nauèili naš jezik. Razgovaramo iskljuèivo na našem jeziku. A imam mnogo prijatelja u Hrvatskoj i Bosni (ne RS). A tamo ja govorim iskljuèivo srbo-hrvatski. Neki od njih znaju naš jezik ali kad sam ja njihov gost i nalazim se u njihovoj državi ja govorim njihov jezik.

Nas najviše iritira èinjenica, da neèete (ne baš pojedini), da nauèite naš jezik, kad ste dobili naše državljanstvo. U Nemaèkoj odmah nauèe, a kod nas je druga prièa.

I nije istina da u Sloveniji nema vise Srba jer se nas oko 40.000 na popisu izjasnjava kao pravi Srbi.

Nisam nigdje napisao, da u Sloveniji nema Srba. Samo sam napisao, da Srbi nisu priznata manjina i kako stvari u našoj politici i društvu stoje, nikad neèete ni biti. Isto važi za naše susjede Hrvate.

A to sto su pojedini Romi iz porodice Strojan kriminalnog dosjea ne znaci da se i zene i deca zatvore u staru kasarnu i tamo drze vise od godinu dana kao u zatvoru. Da nije tako, ne bi ih cela Evropa javno opominjala vec duze vreme. Isto ih Evropa opominje zbog ´izbrisanih´ -znaci da tu neceg ima.

To što si rekao za Strojane, to nije baš istina. Oni žive u potpuno pruredjenom, nekada vojnom objektu u predgradju Ljubljane. Imaju sve. Toplu vodu, krevet, hranu. Žive tamo sami, samo jih nadgleda policija.

Evropa nas zbog toga ama baš ništa ne opominje. A za izbrisane veè sam u poèetku objasnijo svu stvar. Imali su svoju šansu za 600 nekadašnjih tolara postati državljani Slovenije. Kalkulirali su i.... Žao mi je.

Ko je poceo sranja u Sloveniji? Cudo kako Srbi nisu ubili nijedno dete od 18 godina u Srbiji koje je sluzilo vojni rok u jna?! Lako je pucati na nenaoruzanu decu... i biti heroj.

Prvo, bio sam aktivni sudionik ovog "ratièa" u mojoj državi. Nisam pucao na goloruku dijecu. Pucao sam na one koji su pucali na mene. Sad, pitao ih nisam koliko su stari ali sigurno nisu bili goloruki.

A drugo, sranja nisam poèeo ja, ni mi. Sranja su poèeli oni, koji su mi poslali tenkove na ulice mog grada. Sranja su poèeli oni koji su iz oficirskih stanova malo pripucali po Ljubljani. Dobro je kazao onaj uplašeni roènik. Oni bi da se odcjepe, a mi jim kao nedamo. A ustav bivše SFRJ omoguèavao nam je odcepljenje.

Pitajte samo one mlade tenkiste, koji su bili na Brniku. Šta su imali upereno u svoju glavu od komandata posade tenka. Bananu sigurno ne.

slo 4 ever, ne palamudi. Nisi ti nikakav Slovenac jer Slovenci ne pricaju tako cisto spskim jezikom.

Moram, da te razoèaram, ali ja sam èisti Slovenac. Zašto nebi Slovenci prièali tako èisto srpskim ili hrvatskim jezikom? To ne prièaju ove nove generacije, a mi Titove prièamo još vrlo dobro srpski i hrvatski, iako je ad nekoliko novih reèenica u hrvatskoj gramatici. Èak znam i to, da èitam ove vašu cirilicu, ali mi ide nešto sporo.

I ne palamudi da hrvati nesto vise postuju Sloveniju od Srba jer zivim u Sloveniji i znam ogroman broj hrvata koji nose sahovnice, pricaju svojim jezikom, omalovazavju Slovence itd. bas kao i pojedini Srbi-nista manje ni vise.

Drago mi je što živiš u Sloveniji. Zanima me, kad si došao u našu državu? A sad oko pojedinih Hrvata i Srba koji govore na njihovom jeziku - ja imam prijatelje Hrvate i Srbe koji prièaju odlièno slovenaèki. Pored toga što su mi prijatelji njih respektiram prije svega zato što su nauèili naš jezik. Razgovaramo iskljuèivo na našem jeziku. A imam mnogo prijatelja u Hrvatskoj i Bosni (ne RS). A tamo ja govorim iskljuèivo srbo-hrvatski. Neki od njih znaju naš jezik ali kad sam ja njihov gost i nalazim se u njihovoj državi ja govorim njihov jezik.

Nas najviše iritira èinjenica, da neèete (ne baš pojedini), da nauèite naš jezik, kad ste dobili naše državljanstvo. U Nemaèkoj odmah nauèe, a kod nas je druga prièa.

I nije istina da u Sloveniji nema vise Srba jer se nas oko 40.000 na popisu izjasnjava kao pravi Srbi.

Nisam nigdje napisao, da u Sloveniji nema Srba. Samo sam napisao, da Srbi nisu priznata manjina i kako stvari u našoj politici i društvu stoje, nikad neèete ni biti. Isto važi za naše susjede Hrvate.

To što si rekao za Strojane, to nije baš istina. Oni žive u potpuno pruredjenom, nekada vojnom objektu u predgradju Ljubljane. Imaju sve. Toplu vodu, krevet, hranu. Žive tamo sami, samo jih nadgleda policija.

Evropa nas zbog toga ama baš ništa ne opominje. A za izbrisane veè sam u poèetku objasnijo svu stvar. Imali su svoju šansu za 600 nekadašnjih tolara postati državljani Slovenije. Kalkulirali su i.... Žao mi je.

na Dnevniku rtv slovenije predstavljeno je kako smo srbi ubice i najveèi zloèinci...

Pazi to je sve poslijedica toga što ima najviše kriminala u Sloveniji baš od kriminalnih skupina koje èine Srbi i Crnogorci ili neko sa njihovim korijenima. Televizija to sve napuhava, a obièni ljudi to drže sa obije ruke. Nisam rekao, da su svi Srbi takvi i dobro znam kakvo je njihovo gostoprimstvo. Zato ih ja osobno ne mrzim ali na žalost nemam mnogo prijatelja sa srbskim porijeklom. Više je Hrvata i Bošnjaka.

a ja tebi Janez zbog ove recenice sto si je napisao kazem da si fasista...DOOOOBRO procitaj sto si napisao...

ziveo sam ja i u Svicarskoj i u Njemackoj pa me niko nije mrko gledao sto pricam svoj maternji jezik...

Ah raspucine neèu da se prepucavam oko toga. Ako sam fašista onda sam fašista. Jebi ga. Možda stvarno i jesam ali zato nikoga ne mrzim. A iz tebe govori samo mržnja!

Ah raspucine neèu da se prepucavam oko toga. Ako sam fašista onda sam fašista. Jebi ga. Možda stvarno i jesam ali zato nikoga ne mrzim. A iz tebe govori samo mržnja!

mrznja ?...nece biti...

iz mene govore cinjenice...koje bole... ebi ga...

A sto bi tko ucio vas jezik pa makar zivio u Sloveniji, koliko ja znam svaka manjina ima pravo znati i pricati svoj jezik. Ovo sam ljeto bio na moru kod Zadra i sre nekoliko slovenaca kojima nije ni napamet bilo pricati Hrvatski iako su tu bili, pa sam onda kasnije otisao u Sloveniju, tamo nitko iz inata mi nista nije htjeo objasnit na mom jeziku, srecom zgledajuci slo kanale znao sam malo Slovenskog ali moja majka koja je samnom bila nije imala pojma sto pricaju ljudi. Eto toliko ste vi gostoljubivi prema svim strancima, vi pricate samo po svom pa ako vas netko skuzi onda dobro ako ne tko ga j.....

A to sto ste poubijali djecu iz JNA to vam svima ide na dusu jer neznam niti jednog Slovenca koji je nastradao u JNA. Nemojte se pravit nista fini, pitajte Talijane sto misle o vama, a mozete i ostale susjede niste vi nista bolji nego obicni balkanci.

A sto bi tko ucio vas jezik pa makar zivio u Sloveniji, koliko ja znam svaka manjina ima pravo znati i pricati svoj jezik...

E vidiš, zato imate probleme kod nas i Slovenci vas ne vole. I vi se još èudite. U Njemèkoj svi odmah nauèe njihov jezik, a zešto nebi mogli i u Sloveniji.

A drugo je, da Srbi nemaju status manjine u Sloveniji i tako srbski jezik nije jedan od zvaniènih jezika u našoj državi.

A to sto ste poubijali djecu iz JNA to vam svima ide na dusu jer neznam niti jednog Slovenca koji je nastradao u JNA. Nemojte se pravit nista fini, pitajte Talijane sto misle o vama, a mozete i ostale susjede niste vi nista bolji nego obicni balkanci.

Ah opet ta JNA dijeca. Koliko ja znam, niko od tih 18-godišnjaka nije stradao. Žrtve su bili malo stariji ljudi. A sa mišljenjem Italijana i drugih susjeda se ne optereèujem, a balkanci svakako jesmo, jer na kraju krajeva živimo na rubu Balkana. I šta je tu strašno?

...Ovo sam ljeto bio na moru kod Zadra i sre nekoliko slovenaca kojima nije ni napamet bilo pricati Hrvatski iako su tu bili...

Nove generacije Slovenaca ne znaju za srbski ili hrvatski jezik. U školama ti se jezici ne uèe više, tako da ga te mladje generacije ne znadu. A imali smo i problema sa jezikom, baš zbog proteklog rata. Posle rata, u dalmaciji, gdje boravim èesto nisu bili baš oduševljeni naèinom govora nekih Slovenaca, koji nisu znali, da postoji razlika izmedju hrvatskog i srbskog jezika (ekavica - ijekavica). Tako nam je bilo bolje da prièamo slovenski. Dobro ja nisam nikad imao problema s tim. Pa i danas kad dodješ na drugu stranu Velebita neki te gledaju pogrdno ako kažeš koju srbsku reèenicu.

A sad ako mi može neko pomoèi. Kako se na hrvatskom zove zajemalka (slovenski), kutljaèa (srbski), kacio (dalmatinski, za ovo ne znam dali sam pravilno napisao). Jer ama baš niko od mojih hrvatskih prijatelja - dalmatinaca, nije mi znao objasniti kako se zove to na hrvatskom. Oni kažu kacio.

Hm, ne vem kaj reèem? Res si odkril mojo pravo identiteto. Vsaka èast Kapljuv :smile . No pa dajva "usridu" in mi povej katere narodnosti sem in kakšna je po tvojem mnenju realna slika moje države. Brez olepšav - na prvo žogo.

Vsekakor pa sem tu predvsem zaradi firbca, glede tega kaj mislijo nekdanji prebivalci "RSK" o njihovih nekdanjih sosedih. Imam veliko prijateljev, ki živijo na Hrvaškem, predvsem na podroèju Dalmacije, pa me malo zanimajo mnenja obeh udeležnih strani v zadnji vojni, ki je potekala na teh prostorih.

"Slovenac" ???

1. da ponovim, ti si toliko Slovenac koliko i ja Bušman,

2. narodnost: veæ sam rekao da nije teško i onome ko ima 3 r. osnovne škole da pogodi odakle su ti koreni,

3. èistokrvni Slovenac, bio bi verovatno, da u Sloveniji nije toliko drugih ljudi iz bivših YU Republika, što još jedanput ti sebe u èistokrvnoga

slovenca ne možeš ubrajati,

4. ti bi hteo biti Slovenac, ali na tvoju veliku žalost - nisi nego prodana duša,

5. izdalo te je mnogo stvari, koje si napiso u dosadasnjim postovima, da kažem same neke: kao prvo: jezik, pismo sa kojim pišeš. Nikada i nigde do sada nisam ni video ni èuo, da jedan Slovenac tako dobro piše s/h pismom. Kažeš da si nauèio naš jezik, jer si bio Titov pionir. Smešno, "Slovenac"? Zaista mnogo smešno.

6. tvoj dolazak na sajt KF? došao si ovde da prodaješ maglu, zanima te situacija u HR, BiH. Srbiji.... neumnosti klatiš.

7. Zmago Jelinèiè, spomenismo i njega. Nacionalista, veliki što smatram da to nije ništa loše. Zašto? Možda u drugoj prilici.

8. Romi-Cigani Strojan? Što samo država radi sa tim nesretnicima, to veæ i vrapci na granama znaju,

9. izbrisani: posebna prièa, velika i pravna država koju Slovenija naziva samu sebe, kada bi lagali.

Mogao bi ovde nabrajti do sutra, kakva je "demokratija" u tvojoj "deželi".

Pisati bi se mogle mogle knjige o državi gde samo teèe med i mleko, nama nezaposlenosti, nema gladnih, nema privrednoga kriminala, nema prostitucije, nema kradje..... sve naj... naj...

"Slovenac", da se nešto razumemo: ovo su dejstva, ovo je pogled velike veæine što ono ti kazes èistokrvnih Slovenaca, sa pridjevom "plemeniti" i drugih gradjana države u kojoj živite.

Dede, zapamti "Slovenec" da ovo nije samo tvoja država, nego država njenih gradjana. Po Ustavu Republike Slovenije.

Još i ovo: proèitaj de ovo sto je napisano ispod ovoga teksta.

A sad ako mi može neko pomoèi. Kako se na hrvatskom zove zajemalka (slovenski), kutljaèa (srbski), kacio (dalmatinski, za ovo ne znam dali sam pravilno napisao). Jer ama baš niko od mojih hrvatskih prijatelja - dalmatinaca, nije mi znao objasniti kako se zove to na hrvatskom. Oni kažu kacio.

- slovenski = zajemalka

- S/H = kutlaèa

- u Dalmaciji = kacivola (it)

Možda se u BiH kaže kako drugaèije, jer je tamo ima puno ostanaka turcizma.

1. da ponovim, ti si toliko Slovenac koliko i ja Bušman

Onda, dobar dan Bušmane! :(

2. narodnost: veæ sam rekao da nije teško i onome ko ima 3 r. osnovne škole da pogodi odakle su ti koreni

Pa onda, kad veè imaš 3 r. osnovne škole, reci mi odkle su mi korijeni, da se malo nasmijem.:smile

3. èistokrvni Slovenac, bio bi verovatno, da u Sloveniji nije toliko drugih ljudi iz bivših YU Republika, što još jedanput ti sebe u èistokrvnoga slovenca ne možeš ubrajati

A koliko ih ima. Tamo negdje oko 100.000 iz bivših republika. Na tvoju žalost moja familija se nikad nije miješala sa nekim iz drugih republika. Tako da nemam izmješanu krv, niti èe je imati moja dijeca.

4. ti bi hteo biti Slovenac, ali na tvoju veliku žalost - nisi nego prodana duša

Ako ti tako kažeš, onda sam prodana duša :smile

5. izdalo te je mnogo stvari, koje si napiso u dosadasnjim postovima, da kažem same neke: kao prvo: jezik, pismo sa kojim pišeš. Nikada i nigde do sada nisam ni video ni èuo, da jedan Slovenac tako dobro piše s/h pismom. Kažeš da si nauèio naš jezik, jer si bio Titov pionir. Smešno, "Slovenac"? Zaista mnogo smešno.

E èuda èudnog, Slovenac koji dobro prièa i piše na s/h jeziku. Imao sam mnogo vremena, da uèim vaš jezik, pa zašto da ne nauèim jezik, da mogu da prièam sa mojim hrvatskim i bosanskim prijateljima.

Za sve ostalo veè sam ti isprièao moj pogled na svu stvar. ne porièem, da imamo problema sa privrednim kriminalom, nezaposlenima. Ali to je prava sitnica u usporedbi sa republikama bivše Juge. Bar znamo zašto smo htijeli otièi van iz SFRJ.

A u pitanju gradjana i ustava. U Ustavu naše države isto tako lepo piše koji je glavni jezik u Sloveniji i kojim jezikom moraju gradjani da govore u javnim ustanovama.

A gradjani te države su Slovenci! Ne Srbi, ne Hrvati, ne Bošnjaki i ne Bušmani. Mi smo se borili za to, da oèuvamo naš jezik, naš naèin života. Sad ako neko dodje živeti u našu državu i primi naše državljanstvo mora da se pokloni tome.

Tu ja razumijem stav Zmage Jelinèièa, iako mi on nije baš simpatièan. Meni se više dopada lijevica.

I jos nesto. Ja sam po Republici Srpskoj sreo par pravih Slovenaca pa sam sa njima pricao na slovenackom da se lakse sporazumemo ne zato sto se stidim svoga srpskog jezika. A hoce li sa mnom ijedan Slovenac u Sloveniji pricati na srpskom je drugo pitanje?! Eto ko je koliki i ko koga postuje.

Hej moj brate, ja sam bio 3 dana u Ljubljanu, u Domzalu i u Grenje Blato, U Skofljicu......ja pricam Srpski sa Slovencima.....i meni odgovaraju na Srpskom i to je to....znaci, ako idem opet sad u Ljubljanu, samo na Srpskom cu pricati....mozemo se naci bilo gdje....pa cemo vidjeti....

Nisam ja bas siguran da oni ne postuju....posto veliki broj Slovenci znaju Srpski....a mladi Slovenci malo manje...posto njihovi program u skolu je izbrisen vec sada 16 godine....

Moram, da te razoèaram, ali ja sam èisti Slovenac. Nemam ni mililitra krvi neke druge nacionalnosti u sebi.

A pitam te, zašto nebi Slovenci prièali tako èisto srpskim ili hrvatskim jezikom? To ne prièaju ove nove generacije, ali mi Titovi pioniri prièamo još kako dobro srpski i hrvatski, iako je sad nekoliko novih reèenica u hrvatskoj gramatici.

Nemoj biti samouvjeren na onome sto si reko jer opet grijesis.

Dosada, niko nije reko ni pisao koliko ima Srba u Sloveniju?

Velis 40.000 a ja bih reko malo vise...a da nije bilo sranja u sranje, danas bi bilo 3 puta vise jer dosta ljudi su otisli, zbog straha!

E sad, sto se tice potomci Srba u u Belu Krajinu, nek su oni asimilirani na Slovencima ali oni ostaju Srbi....

E sad, moras znati, da cist Slovenski narod ce nestati zauvijek, za manje 50 godine, nece biti vise sto je i danas....a manjina ce postati za Srbski narod, hr i muslimana iz BiH....pamti ti to dobro....

Prvo, bio sam aktivni sudionik ovog "ratièa" u mojoj državi. Nisam pucao na goloruku dijecu. Pucao sam na one koji su pucali na mene. Sad, pitao ih nisam koliko su stari ali sigurno nisu bili goloruki.

A drugo, sranja nisam poèeo ja, ni mi. Sranja su poèeli oni, koji su mi poslali tenkove na ulice mog grada. Sranja su poèeli oni koji su iz oficirskih stanova malo pripucali po Ljubljani. Dobro je kazao onaj uplašeni roènik. Oni bi da se odcjepe, a mi jim kao nedamo. A ustav bivše SFRJ omoguèavao nam je odcepljenje.

Pitajte samo one mlade tenkiste, koji su bili na Brniku. Šta su imali upereno u svoju glavu od komandata posade tenka. Bananu sigurno ne.

Moram, da te razoèaram, ali ja sam èisti Slovenac. Zašto nebi Slovenci prièali tako èisto srpskim ili hrvatskim jezikom? To ne prièaju ove nove generacije, a mi Titove prièamo još vrlo dobro srpski i hrvatski, iako je ad nekoliko novih reèenica u hrvatskoj gramatici. Èak znam i to, da èitam ove vašu cirilicu, ali mi ide nešto sporo.

na Dnevniku rtv slovenije predstavljeno je kako smo srbi ubice i najveèi zloèinci...

Pazi to je sve poslijedica toga što ima najviše kriminala u Sloveniji baš od kriminalnih skupina koje èine Srbi i Crnogorci ili neko sa njihovim korijenima. Televizija to sve napuhava, a obièni ljudi to drže sa obije ruke. Nisam rekao, da su svi Srbi takvi i dobro znam kakvo je njihovo gostoprimstvo. Zato ih ja osobno ne mrzim ali na žalost nemam mnogo prijatelja sa srbskim porijeklom. Više je Hrvata i Bošnjaka.

Ja mogu tvrditi da ti si neki glumac ovdje.....mozes samo lagati.psina bez repa!

Slovenac si a pises jos bolje nego ja, bez gresaka.....sumnjivo!

A velis da tvoji prijatelji su vise hrvata i muslimana.....pa ti si od njih....i ja ijekavci pises....

Ovome naduvanome, koji sebe naziva "Slovenc" sledeæe:

dragi moji èlanovi i posetioci sajta KF, nemojte verovati ništa ovome èoveku "Slovencu" što piše ovde. On samo spominje kako da ima samo prijatelje u Hrvatskoj i u Bosni (Bošnjake). Ne zna, da u BiH žive tri naroda i to: Srbi, Hrvati i po novom Bošnjaci (muslimani). Toliko izobrazbe valjda imaš da bi to morao znati, a "Slovenac".

Kaže da Slovenici ne vole Srbe: Možda je tu upravu?

Ne govori o tome da li Slovenke vole Srbe. E, e.e.e.e.e.e , to je veæ druga prièa. Izgleda da je to zaboravio (namerno) spomeniti).

Prièaæemo i o tome fenomenu kao su Srbi priljubljeni kod dama Sloveniki u Republici Sloveniji.

Biæe zanimljivo, verujte mi.

ovaj PRO SLOVENAC pokusava da nas soli pamet, kao da je pametan , da zna sve i da sve je ljepo kod njega ali iza svega to je cisti laz!

Ovaj poslovenac se ponasa kao poturica, kao pohrvata!

Taj osoba je najgorije sto postoji na svijetu...on je u stanju za svega za jednu vece, kao sto su radili balije turcima.

Budite oprezni, ne vrijedi izgubiti vremena sa ovim bagrima.

Svako dobro

A koliko ih ima. Tamo negdje oko 100.000 iz bivših republika. Na tvoju žalost moja familija se nikad nije miješala sa nekim iz drugih republika. Tako da nemam izmješanu krv, niti èe je imati moja dijeca.
Slovenci su uvek pretvarali istoriju i to rade i dandans. Ti "slo4ever" nisi nikakav Slovenac. Danas je Slovenaca po nekim pokazateljima samo milon, a ostalo su tvoja braæa Bošnjaki (muslimani) i Hrvati a ima tu po zadnjem popisu sttanovnika i preko 45.ooo Srba, nešto malo italijna i

7 000 - 8 000 hiljada madjara. Romi su još tu....

Ovome naduvanome, koji sebe naziva "Slovenc" sledeæe:

dragi moji èlanovi i posetioci sajta KF, nemojte verovati ništa ovome èoveku "Slovencu" što piše ovde. On samo spominje kako da ima samo prijatelje u Hrvatskoj i u Bosni (Bošnjake). Ne zna, da u BiH žive tri naroda i to: Srbi, Hrvati i po novom Bošnjaci (muslimani). Toliko izobrazbe valjda imaš da bi to morao znati, a "Slovenac".

Kaže da Slovenici ne vole Srbe: Možda je tu upravu?

Ne govori o tome da li Slovenke vole Srbe. E, e.e.e.e.e.e , to je veæ druga prièa. Izgleda da je to zaboravio (namerno) spomeniti).

Prièaæemo i o tome fenomenu kao su Srbi priljubljeni kod dama Sloveniki u Republici Sloveniji.

Biæe zanimljivo, verujte mi.

Opa, sad sam veè naduvan! :(

Šta misliš, da sam pao s Marsa, da ne znam da u BiH postoje tri naroda. Bošnjaki ili muslimani, Hrvati i Srbi. Ali ja ne odlazim u RS, veè radije u Hercegovinu ili bolje reèeno Federaciju. Tamo mi žive prijatelji.

Ali za nas je u prošlosti to uvijek bila samo Bosna, a njeni gradjeni su bili Bosanci. Tako, da je u Sloveniji malo onih koji obraèaju pažnju na to koliko naroda živi u BiH.

Pa sad neznam, dali Slovenke vole Srbe. U mojem krugu prijatelja nema nikoga sa srpskim korijenima.

A to ti je stvarno fenomen kako su Srbi prilubljeni kod naših žena u Sloveniji. :(