Sign in to follow this  
unista_au

UNISTA ( medja )

Recommended Posts

Реци ми брате на шта конкретно мислиш, јер догодиле су се двије велике ствари на том простору када је у питању Динарска четничка дивизија. Један је везан за беспотребно губљење више од 100 бораца, а други је везан за спашавање кијевљанских усташа од стране Цетинске бригаде динарске четничке дивизије.

Драги мој брате, та погибија бораца Динарске дивизије била је потпуно непотребна, тј. они који су задужени да се такве ствари не догађају, потпуно су заказали.

Ево да исправим своје грешке из задњег писања.

У посјети ДЧД том приликом није био Палошевић већ пуковник Младен Жујевић и генералштабни мајор Мирић који је као што си и сам рекао погинуо том прилком. Већ сам рекао да је Дивизија тих дана имала озбиљне операције у западној Босни тј. у Ливањском Пољу и на Шатору. Разбијене су партизанске јединице и опет је успостављена веза са четницима војводе Уроша Дреновића.

Mislim da je posljedica neupućenosti nerazumjevanja stanja na terenu i rekao bih da zapadne srpske teritorije iz perspektive Beograda, akterki aktuelnog teksta izgledaju veoma daleko.

Žao mi je što onaj prethodni link nije aktivan, napravio sam grešku, zarez je postao dio linka zbog čega neotvara; kada bih vebmaster mogao to da eliminiše bilo bi ljepo. Upravo zelim da odgovorim na tvoj komentar i stanje Divizije okružene sa svih strana. Pokušaja je bilo ali prolaz preko Prozora skoro da cjelog rata nije bio moguć, to ćeš i naci ukoliko se snadješ da otvoriš pomenutu stranicu u izveštajima i depešama.