Nikolay

LICKO P. SELO-ZELJAVA-RESETAR-ARAPOV DOL-ZAKLOPACA-D.VAGANAC

Recommended Posts

Verujem da će iz dana u dan ljudi početi da razmišljaju slično. Da jedni drugima učinimo ovaj jedan život prijatnim, da djeci ostavimo u nasledje da budu dobri ljudi.

Proslava Petrovdana u Ličkom Petrovo Selu.

U popodnevnim časovima Episkop G.G. Gerasim posetio je hram Svetih apostola Petra i Pavla u Ličkom Petrovom Selu. Nakon večernjeg bogosluženja Episkop se obratio okupljenim vernicima čestitavši im prazik Svetih apostola Petra i Pavla i zahvalivši im na veličanstvenom dočeku u ovom velelepnom hramu, koji zahvaljujući našoj braći i sestrama u rasejanju doživljava svoj preporod i obnovu.

Episkop je svoju posetu Ličkom Petrovom Selu završio obišavši dom Pravoslavnog Srbina i dobrog domaćina G. Slobodana Dragojevića koji je sa svojom porodicom ugostio Vladiku Gerasima.

0415-10.jpg

Вуче прави си Српски јунак,

Велико ти хвала за постављене фотографије,нека ти Свети Апостоли Петар и Павле буду у помоћи теби и твом роду.

Такођер и Крајина Форцу сајту без

O miline za oči i dušu ...Hvala ti Vuče na ovim lepim darovima ... Bog te blagoslovio!!!

Licki vuce mnogo ti hvala za postavljene slike. Ove slike jednom cetrnaestogodisnjaku znace mnogo, koji nazalost jos nije vidio svoju rodnu grudu, nego je upoznava preko slika.

Pozdrav svima! Nisam bio odavno ovde, ali vidim novi izgled foruma i naslove nekih tema... Zamolio bih nekog od moderatora da u naziv ove teme doda i "Donji Vaganac", jer mislim da bi trebalo... Ko je iz ovog kraja, zna zašto i čudi me što to neko već nije uradio... Hvala. ;)

ja se izvinjavam,vidim da je poslednji komentar iskucan 2009-te godine,ne znam ni da li ce iko videti ovaj moj,ali nema veze.Elem,mamin pradeda je iz Lickog Petrovog Sela dosao u Srbiju oko 1920 i neke,mozda i pre,ne znam.Recite mi da li ima i dalje Vlaisavljevica u Lickom P.Selu,eto posto sam i ja jednim delom odatle,a i inace od cukundede pa na ovamo znamo porodicno stablo,al ne znamo odakle je i ko su Vlaisavljevici u Lickom P.Selu,ima li ih danas tu u HR.Video sam skoro na internetu da ima crkva u lickom p.selu posvecena sv.petru i pavlu.a to je i nasa slava(Blagocasne Verige,a preslava petrovdan).Interesuje me sto vise o Vlaisavljevicima.

hvala u svakom slucaju

djordje

23 hours ago, djolemilinkovic said:

ja se izvinjavam,vidim da je poslednji komentar iskucan 2009-te godine,ne znam ni da li ce iko videti ovaj moj,ali nema veze.Elem,mamin pradeda je iz Lickog Petrovog Sela dosao u Srbiju oko 1920 i neke,mozda i pre,ne znam.Recite mi da li ima i dalje Vlaisavljevica u Lickom P.Selu,eto posto sam i ja jednim delom odatle,a i inace od cukundede pa na ovamo znamo porodicno stablo,al ne znamo odakle je i ko su Vlaisavljevici u Lickom P.Selu,ima li ih danas tu u HR.Video sam skoro na internetu da ima crkva u lickom p.selu posvecena sv.petru i pavlu.a to je i nasa slava(Blagocasne Verige,a preslava petrovdan).Interesuje me sto vise o Vlaisavljevicima.

hvala u svakom slucaju

djordje

Vlaisavljevica ima u Donjem Lapcu.Ja poznajem dvojicu.A za Ličko P.Selo  stvarno neznam.

Dugo niko nije pisao... Nazalost ja nikad nisam bila u Lici,a zelim,moji su iz Lickog Petrovog Sela,pa ako neko moze neka posalje neke slike ,skorasnje posto planiram da posetim.....  Nazalost svi koji bi mozda znali nekog mog ili su napustili mesto ili nisu medju zivima,a mene bas vuce da dodjem.... moji predaci su Uzelci.... ako ima nekih neka se jave...... znam da ih je dosta u Australiji,mada ih ima svuda po svetu....