Sign in to follow this  
Rade Udbina

Setnja po lickim planinskim vrhovima

Recommended Posts

Evo malog dijela slika do kojih sam nekako dosao prethodnih godina, Lika u slici, brdovita i kamenita. Stoje mi u favoritima, pa rekoh da podjelim...

Ozeblin

2202062750_99b51d772e_o.jpg

2201272445_8c7fbbb148_o.jpg

2202062236_fe0eab4acf_o.jpg

Krbavsko polje

2201272337_b3a02aa7f0_o.jpg

2201272171_6cf49449da_o.jpg

Pljesevica

2201272133_359361fd6b_o.jpg

I na kraju, pogled iz mog Visuca... Nema prirode bez Like... Nema zime bez Like...

2202062616_b1fb86d4fd_o.jpg

Ja sam jos kao mali isao s djedom i gledao medvjede po brdima i slazem se da su velicanstveni... Za svaki slucaj dvogledom :), preporucujem, osim ako ne trcis bas brzo...

Jedino u prirodi sve ima smisla, sve sto je ljudska tvorevina uglavnom naginje besmislu. To se tako i na slikama vidi, meni uvijek ovakvi prizori i fizicki oduzmu dah...

Zato se i trudim da se sve ovo sacuva, i zivotinje i suma. Ni mi nismo bili bas njezni sa tom prirodom, ali ovi doseljenici u nase krajeve su pretjerali. Ogolili su citava brda, nikakve kontrole nema. Tek se reaguje kad dodje neki stranac kome se svi redom uvlace u guzicu i zapita ima li koga normalnog da vidi sto se desava.

U posljednjih par mjeseci sam vezan za kancelariju i neka planiranja projekata, pa pucam od nervoze dok ne odem negdje u divljinu. Ljeti nista ljepse nego zaspati u ovoj sumi, nema tog mora koje moze zamjeniti taj osjecaj. A zimi slusati vukove i drvece kako puca od studeni...

Jos kad te neko placa za to, divota jedna

Stari moj, nema toga do nase Like, kao da je Bog napravio sebi za odmor, kad bi ljudi znali kakva su mjesta kojekuda po ovome svjetu a koja se reklamiraju

Zemljace, pozdrav!

Hajde, objasni mi tacno kako si dosao do taj brdo tacno? (put, selo itd...)

Jer ja sam radoznao znati i da poznam taj brdo.Ako se ovdje mozete vidjeti Velebit i Plitvicke jezere, bilo bi veoma interesantno.

Hvala i svako dobro! :(

Jedno pitanje:Iz taj vrha, moze li se vidjeti Bihac i Una?

To je vrh Pljesevice. Postoji kameni put do samog vrha, tako da se moze i autom doci do njega, ali puno bolje je ici nogama,

Jedno pitanje:Iz taj vrha, moze li se vidjeti Bihac i Una?

Evo Bihaca.

Lose se vidi zato sto je (lose) slikano telefonom i bilo je maglovito, inace se vidi dosta dobro...

Vidi se cak i deo aerodroma kod Zeljave.

dsc01892gj0.jpg

Kasnije cu postaviti slike puta.

Evo malog dijela slika do kojih sam nekako dosao prethodnih godina, Lika u slici, brdovita i kamenita. Stoje mi u favoritima, pa rekoh da podjelim...

Ozeblin

2202062750_99b51d772e_o.jpg

Kako doci to Ozeblina, postoji li kakva staza?

pozdrav

Evo Bihaca.

Lose se vidi zato sto je (lose) slikano telefonom i bilo je maglovito, inace se vidi dosta dobro...

Vidi se cak i deo aerodroma kod Zeljave.

dsc01892gj0.jpg

Kasnije cu postaviti slike puta.

Oj zemljace, uh joooooooooooooooj vidi ovo, vidi ovo....e pa, bas sam ja zadovaoljan kad vidim tako nesto lijepo....e pa iskreno, bas sam radoznao ici na ovom mjestu....Pa dje se nalazi tacno taj mjesta?Jel je to u Hr ili u BiH?

Ah da, vidi se nesto, nije bas 100% extra, ali ipak vidi se nesto dobro....

Oj zemljace moj,

e pa , iskreno ovako, hvala ti puno, sad znam od prilike kako se ide do vrha!

U Julu ili u Avgust cu ici gore na vrhu obavezno....slikat cu ja sve....jer ovo ne smije da promasiti to...

Hvala ti puno sto si lijepo objasnio.Gledao sam na kartu i slazem se ja.Ne vjerujem da ce biti tesko.

Samo jedno pitanje:Moze li ici sa autom, recimo sa Lada-om?Bez obzira ako ima puno rupa itd.... ;)

Hajde brate, postavi jos nekoliko slike, da mi gledamo malo....

A ja mogu ti slati nekoliko slike sto sam ja slikao....ali na drugom mjestu, bas ispred Pljesevica.... ;)

Mislim da se Ladom moze ici bez problema, put je dosta dobar, nema velikih uzbrdica, na nekim djelovima je losiji, ali opet se moze proci.

Ja sam isao pjeske, sto i tebi preporucujem, milina je setati sumom.

Za moguce probleme sam ti rekao (policija i mine), samo ne skreci sa staze i ne zalazi u sumu i sve ce biti u redu. Pogled sa vrha je nezaboravan, slike ga ne mogu docarati.

Evo sad cu okaciti jos neke slike.

Oj zemljace, uh joooooooooooooooj vidi ovo, vidi ovo....e pa, bas sam ja zadovaoljan kad vidim tako nesto lijepo....e pa iskreno, bas sam radoznao ici na ovom mjestu....Pa dje se nalazi tacno taj mjesta?Jel je to u Hr ili u BiH?

Ah da, vidi se nesto, nije bas 100% extra, ali ipak vidi se nesto dobro....

Vrh pripada HR, a pogled je prema BiH (Bihacu).