Sign in to follow this  
Šibenik369

Re: Par pitanja

Recommended Posts

"A koje to uopste spomenuo da je "ceo svet Srbija" vec je 100.000 puta receno, da srpski gradovi nisu Zagreb, iako ih je tamo bilo puno 1990. da nije Rijeka... da nije Vrazdin, Bjelovar... "

Ali jesu svi ostali, jeli?

Znam da su u ranom srednjem vijeku Srbi naselili teritorije istočno od Neretve ali od Srba zapadno od Neretve nema ni traga ni glasa sve do dolaska Turaka.

"A koje to uopste spomenuo da je "ceo svet Srbija" vec je 100.000 puta receno, da srpski gradovi nisu Zagreb, iako ih je tamo bilo puno 1990. da nije Rijeka... da nije Vrazdin, Bjelovar... "

Ali jesu svi ostali, jeli?

Znam da su u ranom srednjem vijeku Srbi naselili teritorije istočno od Neretve ali od Srba zapadno od Neretve nema ni traga ni glasa sve do dolaska Turaka.

nije tačno ... a po čemu su ti gradovi hrvatski ? jel zato što je jedan totaliteristični sistem njima dodelio srpsku teritoriju ?

Vukovar, Beli Manastir, Gracac, Petrinja, Dvor, Glina, Vrginmost, Vojnic, Knin, Drnis, Zadar, Obrovac, Plaski, D. Lapac...

To je tvoje misljenje da nas nije bilo zapadno od Neretve!

A to vam je copavi nacrtao te granice, za koje vele "Da su precizne u milimetar"

"Vukovar, Beli Manastir, Gracac, Petrinja, Dvor, Glina, Vrginmost, Vojnic, Knin, Drnis, Zadar, Obrovac, Plaski, D. Lapac...

To je tvoje misljenje da nas nije bilo zapadno od Neretve!"

Alo, jesi ti razumio o čemu ja pričam? Ti su gradovi naseljeni Srbima u 17. stoljeću.

"nije tačno ... a po čemu su ti gradovi hrvatski ? jel zato što je jedan totaliteristični sistem njima dodelio srpsku teritoriju ?"

Tuđi teritorij? Reci mi koja je država na tom području zadnjih tisuću godina? Možda Srbija? Najzapadniji teritorij koji je država Srbija ikad posjedovala je sezao do Vrbasa. Prema tome, nema govora o tuđem teritoriju.

"Vukovar, Beli Manastir, Gracac, Petrinja, Dvor, Glina, Vrginmost, Vojnic, Knin, Drnis, Zadar, Obrovac, Plaski, D. Lapac...

To je tvoje misljenje da nas nije bilo zapadno od Neretve!"

Alo, jesi ti razumio o čemu ja pričam? Ti su gradovi naseljeni Srbima u 17. stoljeću.

"nije tačno ... a po čemu su ti gradovi hrvatski ? jel zato što je jedan totaliteristični sistem njima dodelio srpsku teritoriju ?"

Tuđi teritorij? Reci mi koja je država na tom području zadnjih tisuću godina? Možda Srbija? Najzapadniji teritorij koji je država Srbija ikad posjedovala je sezao do Vrbasa. Prema tome, nema govora o tuđem teritoriju.

Ja se nikada ne bih hvalio tolikim neznanjem... na pdruciju Baranje, i Zapadnog Srema, Srbi su imali svoju drzavicu, i pre 1000 godina, pod vlascu Kocelja... a ti sto ides u hrv. muzeje, pa toga tamo nema... nemoj ovde da nam prodajes maglu!!!!

kao prvo to su bile ugarske, turske, venecijanske itd teritorije zadnjih 1000 godina hrvatska je nastala početkom 90. godina 20. veka, te teritorije je srbija dobila zato što se je borila protiv zla u ww1 ratu, slovenci i hrvati su pokušali da naprave svoju "državu" državu slovenaca, hrvata i srba ali nije uspelo pa su došli da mole na kolenima srpskog kralja da ih uzme u svoju državu da ih nebi austrija,mađarska i italija razdelile ko tortu i ovaj glupak umesto da je slušao vojvodu mišića uzme zmiju u njedra i onda posle drugog svetskog rata jedan ćopavi diktator koji je izašao kao pobednik pre svega zahvaljujući srbima ! napravi republiku hrvatsku koja je da napomenem bila republika u kojoj su bili hrvati i srbi konstutuvni narod što znači da je svaki pedalj te republike bio i hrvatski i srpski ...

Занимљиво је како је њима Тито зли четник и великосрбин,кретен,"убојица пола милијуна Хрвата на Блеибургу",ово,оно...Али зато су границе које је он цртао праведне.Зато је Вуковар хрватски јер им је тај исти зли србочетник Тито дао тај исти град.

У праву си Чуле,он је смеће од човјека,али зато су им границе које је он нацртао "повијесне" и по божијој правди.

Кад се од Срба отимају градови,е онда им је Тито добар и праведан.

"Ja se nikada ne bih hvalio tolikim neznanjem... na pdruciju Baranje, i Zapadnog Srema, Srbi su imali svoju drzavicu"

Jesu li Srijem i Baranja zapadno od Vrbasa?

Ovu zadnju poruku ne znam pročitati.

"kao prvo to su bile ugarske, turske, venecijanske itd teritorije"

Ti si rekao da su ovi gradovi naseljeni Srbima, u 17. veku... medju ove nabrojane spada i VU, i BM... a to nije tacno!

Cak i Knin je imao Srba pre 17. veka!

"Ti si rekao da su ovi gradovi naseljeni Srbima, u 17. veku... medju ove nabrojane spada i VU, i BM... a to nije tacno!

Cak i Knin je imao Srba pre 17. veka!"

Možda sam se negdje krivo izrazio, nisam mislio da Srba nije bilo prije 17. stoljeća, ali mislim da oni nipošto nisu bili prevladavajući narod na području tadašnje Hrvatske.

Evo još jedan zemljovid. Godina je 1073. Obnova zemlje oslabljene građanskim ratom završila je vladavinom Petra Krešimira IV koji ponovno zauzima Bosnu i Neretvansku oblast.

Srbija se nedavno oslobodila Bizantske vlasti.

Ako imate kakvih zamjerki na ove slike, recite.

http://img411.imageshack.us/my.php?image=post2di0.jpg

Možda sam se negdje krivo izrazio, nisam mislio da Srba nije bilo prije 17. stoljeća, ali mislim da oni nipošto nisu bili prevladavajući narod na području tadašnje Hrvatske.

A sta ti smatras tadasnjom Hrvatskom, koje oblasti?

"A sta ti smatras tadasnjom Hrvatskom, koje oblasti?"

Neretvanska oblast je za vrijeme Tomislava bila dio hrvatskog kraljevstva, kasnije je ona bila što potpuno samostalna, što djelomično samostalna u sklopu hrvatske države. U 12. stoljeću ona se tjesnije vezuje za Hrvatsku i gubi odlike samostalnosti.

Bosna je do 12. stoljeća pripadala čas hrvatskoj, čas srpskoj državi. U 12. stoljeću se osamostaljuje.

Sve ti je lijepo tu na ovim zemljovidima, pa bih volio da svi kažu s čime se ne slažu i iznesu svoje mišljenje i po mogućnosti, pokažu suprotstavljenu verziju zemljovida.

Povijest nije crno-bijela, ima tu svega. Ako se naša mišljenja toliko razlikuju, istina je vjerojatno negdje između. Zanima me gdje točno.

Inače, nisam koristio hrvatske zemljovide iz devedesetih koji hrvatskoj pripisuju čitav srijem u 10. i 11. stoljeću.

Idemo dalje:

Godina 1102. kada Hrvatska priznaje ugarskog kralja za svog vladara.

http://img259.imageshack.us/my.php?image=post3uh0.jpg

Godina 1230.

http://img259.imageshack.us/my.php?image=post4gz9.jpg

Upravo sam se informirao, grad Srb ime je dobio u 14. stoljeću od riječi srebro.

hahahahahahahahaah....dakle vecu glupost ne procitah ima ohohoho dana...molim te priopci mi izvore tvoje informiranosti...

hvala

Pročito sam na nekom povijesnom forumu, neznam dal je istina al tako piše. Zbog toga što kroz njega teče rijeka Srebrnica.

Gdje su oni koji pričaju o nekakvoj srpskoj državi na području Hrvatske, zašto mi ne prigovaraju na ove povijesne zemljovide?

stavis tagove img i između url slike, ili jednostavno pokupis sve to gotovo kad hostujes sliku na nekom serveru, eventualno ti ponudi dve vrste, u zavisnosti od foruma...

Nisam shvatio kako se stavlja slika.

Kakav je to onda tvoj internet, moj je ultra spor, sa svim mogućim vrstama virusa, pa opet otvori sliku za pola minute.

I meni je to bio problem, ali samo onda usao u fazon photobucketa... pa tamo okacim slike! Dobijem te adrese url, ili img, sto Kime prica, i onda kacim na KF...

ovo kako ti kacis, nije do tebe, ali gde god sam to probao, nesto me zasce zaje*ava, pa ne mogu onda otvoriti, i popiz*im, i odustanem!

Napravim ja to sve tako, pa mi opet ispadne samo ona kockica sa znakom x. A ko će ga znat.

Cekaj druskane, jel ti ubacis svoju sliku, sa kompa, na photobucket? Mislim je prihvati tu tvoju sliku...

Ako jest tako, onda moras da dobijes ispod nje 4 adrese... pri cemu ti uzimas najdonju, i kopiras je!

Posle toga je stavljas u svoj post!

Prosto ko pasulj