Sign in to follow this  
-_-BeLi VuK-_-

Re: Govorimo srBski

Recommended Posts

Pravo ti kazem ne znam... jer ja prvi ne polazim od te ideje koju ti zastupas...

tim pre sto imam rodjaka koji je profesor knjizevnosti i srpskog jezika vec 40 godina...

A ta problematika koju si ovde izneo...mi lici na ispravljanje krvih Drina..

Prvo se nauči srPski pa onda ispravljaj drinu, postoje pravila u jeziku zbog kojih se neki glasovi menjaju a bili bi krajnje glupo staviti ovako glupu temu pod sticky ... ako hoćeš već da se igraš i praviš nove jezike eto ti hrvatske oni imaju tendere za i slične gluposti ...

brat je vjerovatno pod utjecajem literature i programa Obraza ili Dveri srpskih.tamo se dosta potencira na tome da je u stvari ispravno ovo

Ni Stefan Nemanja nije govorio srBski, ni sveti Sava, ni car Lazar, ni Miloš Obilić, Ni Stefan Dušan silni srpski car, ni Kralj Tvrtko ni Njegoš, ni Karađorđe, ni Miloš, ni vojvoda Mišić, pa neću ni ja izvinjavam se što imamo stari jezik možda bi trebali da izmišljamo nove reči kao hrvati

naravno da bez jezika nema ni naroda ali bih dodao i bez pisma.pre nego sto je karadzic napravio cirilicu koju je hteo da sto vise priblizi latinici

Ni Stefan Nemanja nije govorio srBski, ni sveti Sava, ni car Lazar, ni Miloš Obilić, Ni Stefan Dušan silni srpski car, ni Kralj Tvrtko ni Njegoš, ni Karađorđe, ni Miloš, ni vojvoda Mišić, pa neću ni ja izvinjavam se što imamo stari jezik možda bi trebali da izmišljamo nove reči kao hrvati

cuj krajisnici su svi hajlenderi ako nisi znao.osim slavonaca ;)evo ,ja kad sam bio mali onda mi je ujak stalno pricao price kako je on sa markom kraljevicem isao da se bije protiv muse kesedzije.i sve tako on prica a imao je smisla za to dok ga ja onako nisam upitao:jeli ujo a koliko ti imas godina? a on kaza da je odavno prestao da broji.pa onda moj djed sa korduna sto je isao posle bitke na krbavskom polju da obidje ucviljene udovice kojih je tamo bilo mnogo.iso covjek da im pomogne i tako-to.e,sad sam vam otkrio koja je moja veza sa likom.

Čak je i ljepše Srbkinja!

Glasovne promena jednačenja po mjestu tvorbe zbrzavaju i komplikuju jezik.

::(

Мени ово звучи као када трчим на 100м са препрекама, и на сваку другу се саплетем :);D:P