Sign in to follow this  
zelengrad/lovac/

ZELENGRAD - Obnova crkve sv. Petra i Pavla

Recommended Posts

Dobrodosao Klapac, nadam se da ti bukara nije bushna, pa ako vetj nije ti malo sipni tog tvog vina sto ga nahvali pa da degustiramo malo :wink: a035.gif

Svako dobro

alo ljudi koji vam je?!

ja sam svoj post napisao u sali i samo se tako i treba shvatiti.

Ovdje ste kao kod svoje kuce i ne sekirajte se za temu.

Zato ubuduce malo manje prozivanja molim, mislim da se barem ja nemoram nikom "dokazivati" .....

zivi bili

Uredu Zombi!

Uzeli smo na znaje, da je to bila "mala sala".

Sa nasom parolom "Mi idem naprijed", tako cemo se ponasati i nadalje. Vjerujem, de cemo zapocetu akciju obnove crkve sv. Petra i Pavla u Zelengradu uspjesno dokoncati, kada ce to biti, naravno, da je sve odvisno od prikupljenoga novca.

Lijep pozdrav svima.

Pa Zombi nisi nikad ni ima boljija ljudi na sajtu dok nismo mi dosli hehhe .

Ja se sinoc javi , upade odje ko neki diverzant i svi se uplasise , niko nece da se javi , lovac se izgubio u sumi tokom lova pa se nezna kuci vratiti , ljube iz slovenije , pala magla u sloveniji pa nevidje da se KLAPAC javio . Djerasim se mislio javiti pa mu ovce utekle u djetolinu Vojinovu ispod okuke pa otrca za njima , a mala garava prede vunu i gargasama je ceslja pa ce mi isplesti kalce suklene da mi noge nenazebu hehhe .

Jos jednom pozdrav svima od klapca pa se cujemo ,

Zivi i zdravi bili ,

Klapac0780

Vidi ti ovog klapca ispod kuline sto se razmava , a ja kad ga zovnem da cu doci da me saceka ispred kuce unda ce biti miran ko bubica.A sto se tice suklenija carapa , jos malo pa sam ih isplela , nece mu tabanima biti ledeno a ni njemu uz mene.Ajd da nebi samo o mume klapcu divanila , zna un sta ga ceka kad mi dodje ruke , ali bogami se opasno najavio odje , sve vas krtikuje ali neka tako i treba kad se slabo javljate. A i esu mi se ovi Gagici bili rasirili odje , njesi muga vise gleti i citati pa ih je sade klapac smirio hahaha :lol: Dok lovcu kompas proradi da kuci iz lova pogodi , a slovencu da se magla digne , dotle cu ja izgargasati ovo zeru vune sto ostalo i isplesti klapcu i rukavice , trebace mu dok bude kukuruze branio od krava Djerasimovija , slabo ih pazi pa mu idu u stetu .

Ajme , ode ja , osta ja odje dugo , pokipi mi varenika , ubice me mate , a sve zbog ovoga klapca odje , a koliko sam se mucila dok sam je umuzla .

AJd zivli mi !!!

Ovo stvarno sramota , sedam dana da niko nenapise ni jednu rijec .

Malo je drugacije za ove ostale ali ovi zelengradjani dje su , nidje nista , nikoga , kanda su svi pomrli . Cujem da lovcu mis pregriza kabal za internet pa se nemere javiti , kod slovenca i dalje slaba vidljivost , magla , pa jos kuci pogodio nije , a djerasim se zapio pod grabicom pa zaspa u ladovini debeloj poslje briskule i tresete sto su igrali.

Evo me mala kritikuje da nesmijem puno komentarisati odjekare , da ljude isprepada sa kritikama pa da nece vise da se javljaju , i bogami una zavrsi sa unim kalcima i sade mi vise nuge nezebu , prava cura .

Idem , evo me cera , veli da muram ici pomuci joj jarad poluciti , muram je poslusati .

Narode muj sta jos da vam velim nego dajte javljajte se odje , sta ste zakazali ko tup srp u sred zetve .

Ajde zivili vi meni pa ako bog da sutra da bude odje jos komentara .

Da znas Klapac, da su upravu. Ovdje na ovoj temi nas je samo nekoliko, koji na neki nacin, temu odrzavamo. Vec sam negdje zapisao, da Zelengrad, nije nasa (nas nekoliko) "prcija" i da dugi ne mogu nesto napisati i reci nekoliko rijeci o "njihovom" svome Zelengradu? Ali o tome, ne bi previse rspredao. Svatko zna sam za sebe koliko mu je stalo, za svojim selom, varosom, svojom kucom gdje je rodjen i gdje je/su proveo svoje djetinstvo, ucio prva slova azbuke/abecede, pohadjao osnovnu skolu.......

Moja su predvidjanja, da se stide, prije sega samih sebe, pa onda i svoga siroga zavicaja, pa onda i rodjenoga mjesta.

Ostavimo to na savjest, svima takvima. Jednako se tako (pojedinci)odnose do obnove crkve, gdje nisu ni centa jos dali.

Natavljamo mi sa radovima na crkvi. Ovom prilikom, zelim obavjestiti, da sam juce dobio potvrdjenu informaciju, da cemo dobiti kompletnu rasvjetu za nasu crkvu. Visece stropne lustere, lustere za na zidove, odnosno sve sto bude potrebno oko rasvjete.

Postenoga donatora cu predstaviti, kada se posao realizira. Za sada mu mogu reci samo to: Hvala mu i neka ga Bog cuva.

Sretno, svima.

Al vi dalmatinci prozivateeeeeeeeeeee :biggrin

Pa este vas nekoliko neki izrod kad toliko radite??

Ajde bjeste tamo na prsut i bocanje i ne galam'te previse :zloca:

Ljeni ste ki crna zemlja, dok imate vina i prsute briga vas za sve :lol:

KAPLJUV salim se ja, nemoj me napasti ko zombija.

Nego kace taj posa biti zavrsen? Mogli bi pozvati i bracu Krajisnike na

proslavu otvorenja, ako to ove godine zavrsite.

A bice polako sa bozijom pomoci!

Odje bi ja nesta reka, moj posteni Vuce.

Este Vuce njih/nas malo patriota Zelengrada je preuzelo veliku obavezu nase.

Ocekivali smo vise pomoci od svojih seljana, pomoci u novcu, da bi se ta njihova-nasa svetinja digla, skoro iz pepela. Njesmo se obazirali na neke sto ce ih jednoga dani biti stid, prije svega samih sebe i onda svih onih koji ih znadu ili su culi zanji. Ocemo samo, da se to znade i na kraju krajeva se mora znati, pa ne zbog nas koji aktivno sudjelujemo u tom projektu, vise zbog onih/njih, sto su svome Zelengradu okrenili ledja. Niko danas nema toliko novaca na rasipanje. Ali se uvjek davalo, koliko se imalo naravno za takve objekte, obnovu kao sto je crkva. Vuce, da ne bude zabune, ovo se ne odnosi na tebe ili bilo koga ko nije iz recimo tamo Zelengrada. Tebi vala sto si mi dao istocnicu, da napisem nekoliko rijeci na tvoje javljanje.

Pozdrav svima.

Al vi dalmatinci prozivateeeeeeeeeeee :biggrin

Pa este vas nekoliko neki izrod kad toliko radite??

Ajde bjeste tamo na prsut i bocanje i ne galam'te previse :zloca:

Ljeni ste ki crna zemlja, dok imate vina i prsute briga vas za sve :lol:

KAPLJUV salim se ja, nemoj me napasti ko zombija.

Nego kace taj posa biti zavrsen? Mogli bi pozvati i bracu Krajisnike na

proslavu otvorenja, ako to ove godine zavrsite.

A bice polako sa bozijom pomoci!

http://rapidshare.de/files/13955657/MVI_1624.AVI.html

Ovo prvi put radim. Ako ne ispane dobro, nemojte se smijati. Ako ispane dobro smijte se na sav glas. Da vidimo, sto ce te slusati na ovom kratkom jednominutnom filmu, koji je snimljen u Zelengradu u avgustu 2005 godine. Film je snimljen ispred Cezine kuce. Bio je kratki odmor i gradjevinari su uz pivo zapjevali nase zelengradske pjesme.

Nijedan, od gradjevinara na ovim slikama nije iz tih nasih krajeva, osim nasega Ceze, koji im pomaze u soliranju. Cestitamo, momci.

Foto: Ko drugi, nego Kapljuv - hahahaha.

Ovaj KAPLJUV nas uvjek iznenadi sa nekim snimcima, sad je sa slika presao i na audio i video snimanje, SVAKA CAST za KAPLJUV...hahaha

Samo jos da si priskocio u pomoc i pomogao malo basirati da zvici bolje, ali obzirom da to pjevaju ljudi koji nisu iz naseg kraja onda moze proci.

Ajde sad kad si i to usavrsio postavi nam jos koji snimak.

POZDRAV SVIMA...

Donacija koju je dao nas brat Vuk sa Dinare na putu je za Beograd i ovih dana ce biti urucena u ruke gospodinu Nevenu Pupovac.

Imamo li kakvih novih informacija iz sela, sto se trenutno desava i kakva je situacija, i dali ko uskoro ide tamo u posjetu.

Pozdrav svima

Informacija.... hm, hm, hm...

Ima info, poneka se i pojavi ovako usput. Gradnja i obnova kuca je u punom jeku. Jedne kuce se zavrsavaju, druge se pocinju zidati ili obnavljati, za poneke je vec dosla dokumentacija. Gradjani sela jos vele da je hladno, pada kisa i poneka pahuljica snijega.

Što se tice posjeta, bice i toga, ali malo kasnije, da se ova zima pozdravi sa nama i dodju ljepsi dani.

Moram pohvaliti ove ostale (bivse) stanovnike i one koju su tamo rodjeni, sto su ovako navalili, da se javljaju. Ne treba previse zuriti, doci ce te na red. Ima dosta mjesta. Jel tako dooki. Kako su ti Baba i Djed?

Pozdrav svima.

Imamo li kakvih novih informacija iz sela, sto se trenutno desava i kakva je situacija, i da li ko uskoro ide tamo u posjetu.

:suncane:

Pa sto bas mene prozivas? :biggrin

Inace ja svracam cesto ovde na forum, ali rekoh sta da pisem kad nemam sta pametno. Eto jedino da se javim, da Vas sve pozdravim.

Za babu i djeda cujem, jer mi je neka rodbina bila prosle nedelje u Dalmaciji (sredjivali su drzavljanstvo). Videcu da li imaju neke slicice, pa da ih postavima na sajt.

Moji u Bgd-u su svi dobro, a naravno da imas pozdrave od Ankice. :biggrin

Sve najbolje!

Pozdrav!

Ko ce koga prozvati, nego svog-svoga! Ako bi nekoga ovako direktno prozvao, on bi se naljutio, ali ja znam da ti to neces. I zato je to-to. Vidim ja tebe da poneki put navratis ovdje, na ovaj

Da ne bude zabune, ovaj Kracun neki dosadan tip. Uvjek mi nesto smeta i naprevi neki problem, kojega onda ne mogu popraviti. Ne mogu mu ,nista zamjeriti, posto vele ovi okolo, da nije slab covjek. Hhahahahahahahaha.

Dookie, ovo sto je prije receno vazi i sada. Kada na ljeto dodjes u Karin na more upoznati ce te i sa Kracinom.

Treniras li, nas govor? Inace, kod komisije nece biti p r o t e k c i j e.

Iskreno i ne bas. :biggrin Pa kako kad je i Ankica udarila po ekavici. hehehehehehe... Salim se ja, ma netreba meni dva dana dole da se ja vratim na staro.

Puno pozdrava!

A KAPLJUV mogao bi malo i ostale prosvetliti na ovom topicu koji netje biti u mogutjnosti da odu na leto dole, ajde da procitamo malo neke izraze iz bukovackog kraja, nije na odmet, verujem da tebi netje biti problem sastaviti par recenica? :wink:

Pozdrav

Aj dok Kapljuv spava da se prisjetim nekog divana iz kraja....evo ovako govori djed unucadima.....

Duki, aj sreco uzmi ovaj cigalj otidji na gusternu i donesi vode, a ti ranka djedina aj ukucu vatrenu operi unaj bruzin i podlozi malo vatre na procelju, nariktaj verige pa ce mo zamjesati malo pule. Zato vreme ode djedo izvaditi malo base iz mjesine i da natucam malo luka pa ko sto voli neka jede....

Toliko od mene, nadam se da ce Kapljuv to malo bolje nego ja opisati...

Ubiæetedonje ucodjenje po urutunje utkommonje ukoanje ubudetenenje uganiponje. Umojteseenje ugatirunje Kapljuvu.

Uvojeenje za uèeteakponje.

Ajd uzdravlje.

zelengrad/lovac

Aj dok Kapljuv spava da se prisjetim nekog divana iz kraja....evo ovako govori djed unucadima.....

Duki, aj sreco uzmi ovaj cigalj otidji na gusternu i donesi vode, a ti ranka djedina aj ukucu vatrenu operi unaj bruzin i podlozi malo vatre na procelju, nariktaj verige pa ce mo zamjesati malo pule. Zato vreme ode djedo izvaditi malo base iz mjesine i da natucam malo luka pa ko sto voli neka jede....

Kapljuv , el se uno u daljini vidi Lezajina kosa?

==============================================

Prvo za Mala_Garava: Ne, nije to Lezajina kosa vec Jurisinka najveci vrh Bukovice sa visinom 624 m.

"licki-vuk"

Koja je tema na ovom topicu?

Kapljuv zavedide red nek se drze teme topica il nek otvaraju novi :lol::lol:

===============================================

Drugo: Uvjek kazu: ko ce koga nego svoj svoga i to moj prijatelj Vuk odma nasrnuo na nas ovako male Zelengradjne. Znam ja Vuce, da si ti upravu, ali smatram da bi bilo nepotrebno, da bi mi otvarali neke posebne teme za svaku sitnicu. Ovdje je inace tema: Zelengrad, obnova crkve a mi ponekada napisemo ili ubacimo i ponesto drugo, sto je iz Zelengrada a da nije direktno vezano na vec spomenutu temu. Razlog je jedini, da malo animiramo, mozda i nekoga ko ce prvi put doci na ovaj Forum KF i zagledati-vidijeti temu iz svoga zavicaja ili sela. Nadam, se da sef ne dijeli tvoje misljenje i da ce malo tolerisati ovakve i slicne primjere.

Pa, bez zamjere.

Ostajte mi z Bogom.

Na samome pocetku da vas pozdravim sve zajedno odje .

Nisam mogao a da se nejavim poslije one slike sto je kapljuv stavio i trazio odgovor koja je varos na slici , i vidim iako sam bio mlad kada sam otiso odozdo da je mala garava pogodila koji je varos u pitanju i kapljuv kritika odma , mislim da cura zasluzuje nagradu za to a ako se ti kapljuv nebunis ja cu da joj urucim nagradu hehehe .

Nisam te pitao kapljuv , kada si zadnji put bio dolje u zelengradu i kada ces biti dolje ponovo da dostavis koju sliku iz varosa moga ( hvala unapred ) a mislim da bi i maloj garavoj bilo drago da vidi i nauci malo vise o zelengradu.

Toliko od mene ,

Zivjeli

Napomena za lovca da se cesce javlja ili ce izgubiti clansku kartu od udruzenja zelengradjana .