Sign in to follow this  
zelengrad/lovac/

ZELENGRAD - Obnova crkve sv. Petra i Pavla

Recommended Posts

hahaha

ma cuti, on nam je trebao drzati strazu, pa kad su dosli UNPROFOR-ci a on ih nije primjetio, izvadila pjana bena TT-jac da puca po njima, a zaboravio je da sam mu ja pre toga ispucao sve metke (nesto smo slavili) ...

i tako pretio im je sa praznim pistoljem dok smo se mi casno (citaj u trku) povlacili sa jedno 200 litara goriva u rukama hhahaha

onda je skonto da ima jedan metak na privjesku na kljucevima, pa je njega skinuo i napunio pistolj ....

ja mislim da se Cesi i dan danas valjaju od smijeha kad se sjete specijalca Zokija kako puni pistolj zadnjim rezervama municije sa privjeska od kljuceva hahaha joj nemogu vise odo se smijati lollllllll

akcija za sjecanje

OVO JE BILO OBJAVLJENO NA SERBIANCAFE-u

zelengrad (lovac) - 14. mart 2005. u 15.34 (registrovani clan)

Drage moje komsije i svi posetioci ove teme, evo da vas obavestim da mi se juce javio jedan moj prijatelj iz Las Vegasa inace je roden u Lickom Petrovom Selu koji je vidjevsi ovu nasu temu-akciju stupio sa mnom u kontakt sa zeljom da i on financijski pomogne ovu nasu akciju.

Pored svih zelja i podrske koju nam pruza izrazio je zelju da i novcano pomogne nasu akciju te me zamolio da ja obavjestim sve ucesnike ove teme, sto upravo ovom prilikom i cinim.

Ovo je još jedan primjer da nije bitno odaklen je ko, vec da samo trebamo gledati interese našeg naroda i naše Pravoslavne crkve.

Neka Sv. apostoli Petar i Pavle budi u pomoci nasem bratu Nedji pri njegovom odlasku i boravku u Srbiji u narednim danima, a i dalje u njegovom zivotu, a pogotovu pri poslu zbog kojeg ide u Srbiju.

Ujedno pozdravljam sve posetioce ove teme.

Zeljko Gagic

Milwaukee-USA

DOBIO SAM JOS DVA PISMA STO SU BILA OBJAVLJENA NA SERBIANCAFEU I EVO POSTAVLJAM IH I OVDJE...OBA JE NAPISAO LJUBE IZ SLOVENIJE

KOMENTAR - ODGOVOR - SAŽETAK

na pismo sveštenika Boška Gagiæ-a

1. Latili smo se velikoga projekta koji se zove: obnova Crkve apostala Petra i Pavla u Zelengradu - RH

2. Država Republika Hrvatska nije bila zainteresovana za obnovu kulturno istorijskoga objekta na svojoj

teritoriji

3. Crkva apostola Petra i Pavla u Zelengradu je bila u ratu devastirana, opljaèkana…….

4. Zub vremena (period oko 10 godina) ju je dokrajèio. Propao je krov, vidljive su velike rupe na krovu,

ulazna (oboja) vrata su dotrajala u fazi trulenja.

5. Nekolicina ljudi su smatrali za potrebno, da se pravoslavna svetinja dovede u stanje, koje zaslužuje.

Medju prvima koji su bili za obnovu je bio sveštenik Boško Gagiæ.

6. Pokušali smo se organizirati, bilo je mnogo predloga sa jedne, druge treæe i ….. strane. Nije išlo.

7. Predlagali su se neki odbori (spisak na Internetu) od ljudi, koji trenutno ptebivaju u drugoj držani.

Poneki od tih ljudi (uz puno poštovanje do svih) nisu niti jedanput u zadnjih 10 godina bili u Zelengradu

8. Trebalo je nešto poèeti, prijeæi sa rijeèi na djela.

9. To se upravo i dogadja: Entuziaist Zeljko Gagic iz SAD otvara temu na Internetu: www2.srbiancafe.com

SC: Diskusije:Krajina: Izdvojene teme: Obnova crkve sv. Petra i Pavla u Zelengradu. Ovom prilikom mu

želim èestitati, kao pioniru toga posla.

10. Zeljko je postavio na sajt pri tekst: Apel Eparhije Dalmatinske (cijeli tekst možete proèitati na Inernetu)

11. Nastavlja se sa komentarima, svih onih koji osjeæali da pripadaju Zelengradu i Zelengrad njima ida je

treba pristupiti tom zahtjevnom projektu.

12. Trenutno imamo oko 195 diskutananta odnosno komentara.

13. Javljalo se mnogo ljudi, a nikako oni sa onoga vilikoga spiska od 30 koji je sveštenik Boško Gagiæ

predlagao za odbor. O tom odboru i njegovi brojki, nešto kasnije.

14. Pokušali smo animirati, posebno intelektualce iz Zelengrada, koji trenutno žive u Republiki Srbiji, da se

ukljuèe u ovu akciju, diskusije, da dadu svoje predloge, komentare itd. itd. Nije ih bilo, zašto to neka

sami kažu, ako smatraju, da je potrebno. Sugerirali smo im, da mogu pisati i u æirilici, da æemo ih

pokušati rastumaèiti ono što budu napisali, pa ni to nije pomoglo.

15. Ostavljali smo privatne telefone i emailove za kontakte, pa je i to ostalo bez odgovora.

16. U ovim diskusijama smo se malo i pošalili na raèun pojedinih uèesnika-diskutanata, mislim da je ostalo

sve u granicama normale.

17. Takodje je bilo govora, da bi postavili na sajt one ljude, koji su veæ dali svoje donacije. Složili smo se, a

takva je bila i želja donatora, da se upišu imena i koliko je tko dao naovèanih sredstava. Što se mene

lièno tièe, nije mi bila namjera, da javno iznosim moj donatorski prilog. To sam uèinio iz preprostoga

razloga, da ne bi tko mislio, nekako tako: Vidi, vidi ti njega, on (tj. ja) jedan od organizatora ove akcije,

pa nije dao još ni dinara.

18. Pisao je i Marko Rašponja, njegova pisma neæu preprièavati, možete ih proèitati na Internetu.

19. Poèeli smo se i zanimati, kako novèana donitrana sredstva uputiti na pravu adresu, odnosno TR Banke

20. Od samoga poèetka je bilo govora, da donirana novèana sredstva moraju biti strogo evidentirana i

vodjena preko Banke.

21. Pitali smo Banku, kako to urediti. Dobili smo odgovor, kojega možete proèitati na Internetu.

22. Svanulo je sunce: Marko Rašponja se pojavljuje sa svojim drugim pismom a u njemu kaže , da æe

preuzeti sve obaveze oko registracije »DRUŠTVA ZELENGRADJANA« u Obrovcu. Sve možete proèitati

na Internetu.

23. U državi u kojoj živim, animirao sam više svojih prijatelja (ne samo Srba), poznanika, drugara, da se

ukljuèe u ovu našu akciju.

24. 12.3.2005 godine sam lièno sa prijateljom (NM) otputovao o vlastitom trošku u Zelengrad, da bi snimili

situaciju vezanu za crkvu, prije svega gradjevinsku konstrukciju (krov) vrata (oboja) i unutrašnjost crkve.

25. Gospodin Živko Oluiæ Paljetinoviæ – mi je lièno, prije 30- tak dna rekao, tj. obeæao, da æe on lièno to

pripremiti sa sojim prijateljom, koji je gradjevinski inženjer.. Od toga obeæanja, bar do sada nema ništa.

26. Zelengrad- Lovac = objavljuje spisak ljudi (donatora), koji su veæ dali svoja novèana sredstva, najmanje

je onih koji su iz Zelengrada.

27. Još uvjek oèekujemo javljanje intelektualca iz Zelengrada, nema ih, pa nema, ali se ipak nadam, da æe

odnekuda pojaviti. Imamo jednoga za uzorak. Javlja se Vlado. Hvali nas, što mu vraæamo i odgovaramo:

molim,molim. Molim ga da mi se javi po emailu! NIŠ -rekli bi oni vaši sugradjani, tamo na jugu države

u kojoj živite.

28. Ljudi i dalje pišu, a usput se i šalimo.

29. Zelengrad-Lovac se opet javlja i objavljuje spisak ljudi , koji su dali svoje novèane priloge. Iz Zelengrada ih

je malo više. Èestitam

30. Po treæ put se javlja M.Rašponja i šalje nam Statut »Društva Zelengradjana«. Èitajte, ako vas zanima.

31. Zelengrad-Lovac: je ponovno u akciji i zamoljava sve one koji su obeæali ili imaju namjeru, da fin.pomognu

ovu akciju

32. Slovenija – mu odgovara: Èekamo pravno uredjenje dokumentacije (Marko je na potezu)

SADA IDE I SLEDECE PISMO.....

SADA DOBIVAMO PISMO OD SVEŠTENIKA BOŠKA GAGIÆ-a. KOJEGA JE UPUTIO ZELENGRADU (Lovcu)

Ovo pismo, želim posebno prokomentirati:

- pismo je napisano sa puno demagogije i filozofiranja,

- nikome ne treba lijepiti etikete, posebno ako je nije zaslužio (tko æe se i kada vratiti u selo)

- odbor – od 30 èlanova, ovo je bez komentara

- izvodjenje radova na objektu. Uz svo poštovanje do crkvenih dostojanstvenika, ubijedjen sam

da oni neæe sudjelovati uèestvovati u fizièkom dijelu obnavljanja Crkve,

- vrlo je bito, tko æe biti izvodjaè radova i kako kvalitetno æe se posao odraditi,

- poštovani moj sveštenièe Gagiæ-u, neke stvari ste jako, jako pomješali, vjerujem da vam to

nije bila namjera, možda je to samo tako ispalo, neznam…… Svi mi, koji radimo u tudjem

svijetu zaradjujemo novèana sredstva po svojim sposobnostima, znanju, odnosu do rada …..

Nama takodje nitko ne daje novce na lijepe oèi, veæ ih je treba zaraditi-zaslužiti. Nitko, pa

ni Zelengrad-Lovac ne govori, da su naši novci vredniji od vaših, ali se upozorava nešto drugo

a to je, da je bilo negdje i nekada više prijevara sa novcima koja su bila namjenjena za to

ili ono. Odnosni, ti novci su se slijevali u druge kanale. Nadam se, da ste razumjeli, poentu.

Danas svatko hoæe èiste raèune, da ne bude poslije zamjere. Ja se sa time lièno i u

potpunosti slažem. Nalijmo si èistoga vina, da ne bude bevanda.

Govoriti ovdje o nekoj sirotinji, to je èisti promašaj a znamo da je sirotinje u cijelom svijetu

jako mnogo.

- poštovani sveštenièe-oèe Gagiæ-u, jako mi je drago èuti, da i kod vas postoji Internet i da

ste neposredno povezani sa svijetom. Olovka, onda tastatura sa kojom sve prenesemo na

na kompjuter, su sredstva sa kojima danas komuniciramo. Hvala Bogu, da je tako, inaèe

ovoga mojega pisma ne bi bilo.

- Mi nismo raznorazni, u diskusijama su navedena pseuodonimi svih diskutanata, kojima

ovom prilikom èestitam, što su sudjelovali u ovim diskusijama. Više ljudi, više zna.

Želim, Vam dobro zdravlje i ponovni susret u Zelengradu.

DOBIO SAM JOS TRI UPLATE U ZADNJIH NEKOLIKO DANA, PA VAM DAJEM NA UVID SVE DOSADASNJE PRILOZNIKE...OVO SE ODNOSI SAMO ZA PODRUCIJE USA...BICE JOS UPLATA U NAREDNIM DANIMA...

===========================================

DOBROVOLJI PRILOZI ZA CRKVU SV. PETRA I PAVLA U ZELENGRADU - DALMACIJA

01.VLADIKA LONGIN - MANASTIR NOVA GRACANICA - USA...........$ 500.00

02.GAGIC ZELJKO I BOZICA-Viskansin-USA.....................................$ 300.00

03.MILE DELIJA I GRUPA TROMEDJA..............................................$ 100.00

04.CIKARA NIKOLA I ZORAN-Viskansin-USA.....................................$ 100.00

05.DRAGOJEVIC PETAR I MIRJANA-Indijana-USA.............................$ 40.00

06.ALAVANJA NEDELJKO-DOJO-Indijana-USA..................................$ 20.00

07.VUJANIC LAZO-Indijana-USA........................................................$ 20.00

08.LAZIC STEVO-Indijana-USA..........................................................$ 20.00

09.VESELINOVIC DRAGAN-BELI PUZILO -Viskansin - USA ...............$ 200.00

10.IVANISEVIC BUDE-Viskansin-USA...............................................$ 20.00

11.DRCA PETAR I JEKA-Viskansin-USA...........................................$ 100.00

12.LEZAJA DRAGO I SOKA-Viskansin-USA......................................$ 40.00

13.ARCABA SLOBODAN-Viskansin-USA..........................................$100.00

14.DRCA KOSTA-Viskansin-USA......................................................$20.00

15.RAKIC STEVO I KOSA...Akron-Ohajo-USA....................................$100.00

16.LAKIC JOVO-Viskansin-USA........................................................$50.00

17.GRAOVAC BRANKO-Viskansin-USA............................................$50.00

18.DRACA RAJKO I JELENA-Viskansin-USA.....................................$40.00

19.DJUKIC SINISA-Viskansin-USA....................................................$20.00

20.RASTOVAC NEDELJKO-Las Vegas-NEVADA-USA.......................$100.00

EVO OVIH DANA BILO JE JOS DONACIJA ZA CRKVU SV. PETRA I PAVLA U ZELENGRADU PA VAM DAJEM NA UVID:

HRNJAK STEVO...Atlanta-Georgija-USA.................$20

CORTAN GORAN...Greensboro-N. Carolina-USA....$20

VESELINOVIC MILAN...Milwaukee-Viskonsin-USA..$20

PUPOVAC ILIJA...Milwaukee-viskonsim-USA.........$50

HVALA SVIMA KOJI SU DALI SVOJE PRILOGE...

ZELENGRAD

Bio sam u Zelengradu od 14.5. do 20.5.2005 godine. U tom periodu se se i odrzavali izbori, a glasanje je bilo u osnovnoj skoli u Bilisanima. Bilo nas je prilicno dosta. Bogami je bilo dosta i mladje generacije, a i onih koji su prvi put dosli poslije 1995 godine, sto je jako pohvalno.

Nista posebno nema novo, nekoliko je kuca obnovljeno, Nidzo Garonja priprema gostionu za otvaranje, mozda ce biti i pecene janjetine za Petrovu?

Radi se na elektifikaciji i obnovi porusene infrastukture u varosima Zelengrada. Inace ide polako ali ide. Obecali su, da ce se nasuti i bijeli putevi do svih varosa. U ovoj godini je planirano za obnovu jos oko 12 objekata. Tri objekta za gradnju se planiraju u Kuzmicima .....

U opcini Obrovac ce se naci i predstavnici Srba, koji ce vjerovatno djeliti vlast sa HDZ-eom ???

Eto, toliko za sada.

Zelengrad ce biti opet onaj stari nekadasnji Zelengrad.

Pozdrav svima Zelengradjanima ma gdje, da bili.

KAPLJUV

24.5.2005

Dali bi ko mogao da nam objasni kakva je situacija oko registracije drustva Zelengradjana, dali je gotov pecat, dali se pocelo sa uclanjenjem, dali je donesen konacni Statut, dali je ko vidio ili bio sa Markom, i dje smo stali???????????

Bilo bi jako dobro da se i ostali ukljucite i date doprinos ovoj akciji, da se javljate, ostavite po koji komentar, predlog ili bilo sto sto je u vezi sa selom!!!!!!!!!!

Obzirom da se u poslednje vreme niko ne javlja i da neznamo sto se desava u vezi ove nase akcije, stupio sam danas u kontakt sa ljudima koji su ukljuceni u ovu akciju kako bi dobio informacije dokle se stiglo .

Najpre sam se cuo sa Ljubom iz Slovenije koji mi je rekao da ni sam nezna dokle se doslo i da i on ceka da se zavrsi registracija drustva ,,Zelengrad,, i da se dobije pecat kako bi i on mogao poceti akciju prikupljanja pomoci u Sloveniji. Takodjer mi je rekao da postoji sansa da pronadje donatore za krovnu konstrukciju kao i moguceg donatora za ulazna vrata i prozore. Znaci on ceka na pecat kako bi ovjerio papire sa kojim bi krenuo u akciju.

Nakon toga pozvao sam Marka Rasponju u Split, dobio ga na telefon i Marko mi je ovako rekao. Da je on zavrsio Statut i pristupnice za drustvo, izradio pecat, medjutim da jos ceka neki broj (MDK) odnosno reg. broj drustva i nakon toga da bi otvorio devizni i kunski racun. On kaze da bi to trebalo da bude gotovo za desetak dana. Ostaje nam da vidimo. Isto tako mi je prenio da je on jako mnogo zauzet oko svog privatnog posla i da nece moci da ucestvuje oko izvodjenja radova, vodjenja, nadzora i sl. ali da ce biti uvjek na raspolaganju koliko mu to slobodno vreme dopusti.

Slozio se samnom da tu budu ukljuceni ljudi koji su tamo ili koji mogu da odvoje svoje slobodno vreme da bi bili prisutni prilikom izvodjenja radova. Pored onih u selu koji su se vratili predlagao je Ljubu i Jovu Puzilu. Slozio se sa tim da se sto vise u vezi ove akcije objavi da i ostali ljudi vide sto i kako se radi.

Zatim pozvao sam Sergeja Kovaca u Beograd i prenio mu sve ovo sto sam razgovarao sa ovom dvojicom. Isto tako sam se raspitivao da vidim njegov plan kako i na koji nacin provesti ovu akciju sto uspjesnije. Prenio mi je da je to zamisljeno u nekolike faze , ovisno koliko se novcanih sredstava prikupi. Otprilike ovako ,prva faza je zastita od daljnjeg propadanja i rusenja objekta a to je krov i stolarija. Zatim obnova crkvene kuce, unutrasnja i fanjska fasada kao i uredneje groblja.

Slozio se da sve mora ici preko papira, sluzbeno jer da nebi dolazili u probleme sa nadleznim organima drzave. Ko ce voditi i nadzirati akciju rekao je da ce se o tome jos dogovoriti. Ja sam mu napomeno da sve mora da bude javno i da se zna sto i kako se radi i to dokumentovati i slovom i slikom, odnosno sve obajviti ovde na internetu. Rekao sam mu da svi koji su meni dali priloge zele da se to objavi i zele da vide gdje su te pare zavrsile. On nije za to da se navodi koliko je ko dao, navodno da se neko nebi osjecao neugodno, sa cim se ja nisam slozio. Ipak je bolje da se vidi ko je dao a neka se srame oni koji pripadaju selu a nisu uzeli ucesce i dali svoj novcani ili drugi prilog. Jer uvjek je bilo i bice razlike u mogucnostima ljudi, i uvjek se davalo koliko je ko mogao ili imao potrebu da da. Rekao mi je da je akcija prikupljanja kod njih i dalje u toku i da su do sada prikupli oko 3000 eura, sto smatram da i nije lose.

Dogovorili smo se da i dalje radimo na prikupljanju i da budemo u kontaktu kako bi se dogovarali kad i kako poceti posao. Jos nesto, pop Sasa mora biti maksimalno ukljucen u sve ovo i skupa sa njim raditi na ovom poslu.

Evo to bi otprilike bilo novo u vezi ove akcije, a ovom priliko pozivam i ostale koji jos nisu dali svoje priloge a obecali su, da to ucine sto je moguce prije. Pretpostavljam da bi posao mogao krenuti za nekih mjesec dva dana, ali otom potom , vidjecemo kako sve ide i nadam se da cemo svi na vreme biti informisani.

Milwauke-USA, 01. juna.2005. godine

Zeljko Gagic

Zelengradjani, moji dragi !

Evo, sada sa i ja poslije kraceg vremena ukljucujem u ovu diskusiju oko obnove crkve sv.Petra i Pavla u Zelengradu. Vise puta do sada sam ponovio a i sada cu jos jednom ponoviti, bar sto se mene tice, da sve sto radim za ovu nasu crkvu je moja dobra volja u koju me nitko ne sili. Radim ono, što mi govori moja savjest,

Veliki pozdrav od mene za sve iz mog kraja i Zelengrada!

Zelio bih da se upoznam sa sto vise ljudi iz Zelengrada i Bukovice posto volim taj kraj i cjenim ljude sa tog prostora!

Nazalost od mojih blizih nema nikoga u Zelengradu a u nasoj varosi (Rokici) se gradja nova kuca koja je od Mirka Gagica!

Bio sam u osmom mjesecu 2004, prvi put posljen naseg uskrsa 1995, opet u Zelengradu sa svojom suprugom!

Kada sam vidio selo, kao da mi je srce puklo! Bilo smo svugdje i pokazao sam supruzi voljeno selo. Obisli smo nasu kucu i okolinu, kada smo uvidili novu kucu! Vidili smo ljudi iz Slavonije koji su radili oko kuce pa mi zena rekla da pitam za koga to rade.Moje prvo misljenje je bilo da to sigurno rade za nekog Hrvata. Otiso sam kod njih dvojica i upitao ih za koga to grade a oni mi rece za nekog Mirka! Odmah sam zna da je rec o nasem Mirku! Bio sam tako odusavljen da sam ih pitao gdje je Mirko ali oni to nisu znali. Razocaran sam onda otiso, jer bih tako voleo nekog sretnut iz Zelengrada!

Krenuli smo u Karin gdje imamo vikendicu, ali bila je jedna zena izbjeglica iz Bosne u njoj! Vec godinama je zauzeta nasa kuca bila tako da samsvojoj zeni samo mogao pokazat kucu sa ceste!

isli smo onda do centra pa htjeli produziti za Zadar, kada uvidoh poznato lice! Ja iz auta gledam u njega a o stade i gleda u moj smjer! Kada sam u ogledalo moga auta vidio da jos stoji i gleda za nama ja se okreno i prema njemu! Upitao sam ga dali je iz Zelengrada a on rece da jeste!

Ju sto sam bio sretan, jer sam konacno vidio jednog iz Zelengrada -Nebojsu Gagica Taliana-!!!

Isli smo potom njegovom stricu Boru Gagica koji je takodjer u Karinu, i tako sjedili i popricali!

Sa Talianom smo onda vise puta bili u Zelengradu! Obisli crkvu a kada smo vidili da nema svjece odmah skocili u auto za Obrovac i kupili cjeli paket.

Bilo je zaista super!

Nadam se vrlo jako da ovog ljeta jos vise ljude vidim iz Zelengrada!!!

Budite mi pozdravljeni

Aco

P.S. Ako je moguce onda bih i ja zelio da ucestujem u DZ a sto se obnove crkve tice mislim da svak komu je drago biti Bukovcanin mora da doprinose nesto!

Crkva je svetinja a svetinja je Zelengrad!!!

Prvo zelim da pozdravim sve koji posjecuju ovaj forum...posto vidim da se u zadnje vreme stanje na diskusijama zera utisalo,rjesila sam da se javim jer je ovo vjerovatno samo ZATISJE PRED BURU :) ! Nadam se da cete se javljati malo ccesce nego dosade .Eto kritike se odnose i na Lovca I Klapca ispod Kuline. ehhehe Klapac zar je doslo vreme da sam te pocela kritikovati a ?! Lovac ti bi moga Klapca pozvati na pancetu (da mu se zera omaste brci)i bukaru vina, propasce ako ti bude stajalo u podrumu. :razz

Eto tako aj sad uzdravlje !!!

***Dalmatinka***

RECI TI TOME TVOME PUŽILU-KLAPCU, DA SE ŠTOGODE JAVI OÐE.

MOŽDA MU TI NE DOZVOLJAVAŠ JER OÆEŠ, DA BUDEŠ GLAVNA.

DRAGI MI JE JE DA SI TO UVIÐELA, DA SE STANJE UTIŠALO I TO

ZATO ŠTO STE SE SVI IZGZBILI KAO, DA STE SVE ZABORAVILI ONO

O ÈEMU SMO PRIÈALI NA SC. KULINA JOŠ UVJEK TAMO STOJI, GDJE

JE I PRIJE STALA, SAMO JE SADA DRUGAÈIJA. SVA JE ZELENA, OBRASLA

JESENIÆIMA, GRABICIMA I ZELENOM VELIKOM TRAVOM.

KAPLJUV - JE PUN VODE SAMO NEMA KO, DA JE PIJE PA SVA ODE PONOVNO I ODAKLE JE DOŠLA U ZEMLJU, NAŠU ZELENGRADSKU.

POZDRAVI DE SVE TAMO AMERE I KLAPCA POSEBNO. RECI MU DA

POGLEDA ONE ZADNJE SLIKE IZ ZELENGRADA, ŠTO IH JE LOVAC

POSALIDŽA.

KAPLJUV

E da lovac muj, tacno si pogodio, zauzet je klapac sa mnom, nedam mu da mi se seta okolo.

Za Kapljuv:::::

Vidim ja da ti iz Slovenije pozdravljas muga klapca, a nesjecas se snaju zelengradsku pozdraviti. A Klapac ti porucuje za Kapljuv i njegovu vodu da uzmes magarca i da ga natovaris sa dvije kante od 25 litara sa strane i 15 litara u vantreselj i da napunis vodom i oceras miljki i dusanu u gagice 2 da imaju na ceme spremiti manestre i kumpjera. Volila bi se i ja kao buduca snaja zelengradska prekrstiti i napiti hladne zdrave vode sa izvora kapljuvskoga.

Eto tolko od mene za ovaj put...jos malo pa ponoc ,valja otici leci,sutra se treba ranije ustati kokosi naranti.... Aj uzdravlje

:kolutaj:

KLAPAC,

Znaš što ? Nemoj se ti meni veæ sada skrivati iza ledja Male Garave. Izadji ispred nje i kaži par rici, onako kao ti to dobr znaš. Još mjesec dan, pa cemo u Zelengrad na Petrovu. Ja se nadam, da æu te tamo vidjeti odnosno sresti. Ako si pažljivo pogledao one slike koje je Lovac posalidža, sigurno si prepoznao Nidžu Garonju. Nižo je rekao, da æe biti janjetine i ostaloga peèenja a o pršutu, da ne govorimo. A tek kakvo ce vidno biti možeš samo misliti. Ovo oko vode, da to je još ujek veliki problem. Miljka i Dusan su oèistili svoju gusterinu i imaju vode tek tolikoda je upotrebljavaju za pice. A, da ti se malo i pohvalim. Dovezao sam im jednu kolica iz inozemstva , da su sa njom dovozili vodu sa Kapljuva. Prije toga su vodu nosili na ledjima i u rukama, što je bilo za njih jako naporno i

teško.

Da ne zaboravim:

Naša tema oko obnove naše crkve je nešto zastala. Svi ste se pomalo distancirali od svega toga, pa sada još po koji put apelujem na sve ljude, dobre duše i širokog srca, posebno Zelengradjane, da pristupe toj akciji, akciji doniranja novèanih sredstava za obnovu naše svetinje.

Sve vas voli vaš

Obavjestavam Vas sviju da smo dobili jos jednog donatora za nasu crkvu, a to je Nebojsa Pupovac inace zet Zelengradski, tj. Pecin koji je donirao 300 dolara.

Hvala Nebojsi i njegovoj familiji na ovoj donaciji.

Jos jednom pozivam sve one koji do sada nisu dali svoje donacije a obecali su, da to ucine u sto kracem roku, jer se nadam da cu uskoro sva prikupljena sredstva predati odboru za obnovu ili uplatiti na racun za obnovu ako se otvori.

Takodjer bilo je obecano od starne Marka da ce da zavrsi sve sto je neophodno oko tih papira i da ce nas obavjestiti ali evo do donasnjeg dana takvih informacija jos nema !!!!!!!!!!

OSTAJE NAM I DALJE DA CEKAMO !!!!!!!!

DOKLE ?????