Sign in to follow this  
zelengrad/lovac/

ZELENGRAD - Obnova crkve sv. Petra i Pavla

Recommended Posts

Прође и ова Петрова (12.7.2010) али се ништа не уради у вези замене главних улазних врата на цркви св. Петра и Павла у Зеленграду. Ова врата која овде видите су коштала 1000 ЕУРА? Тако и она друга. Значи, укупно 2000 ЕУРА. Сада сами пресудите посебно ви, који се више разумете у грађевину да ли је то толико вредно. Боде у очи, да се остали-други чланови Одбора_Зеленград не оглашавају на ова стална упозорења која су видна и из авиона. У том одбору има и часних људи па ме то и због тога више забрињава што већ једном не реагују, да се та врата не рекламирају и замене са новима.

Све црње и црње. Наша врата на цркви (јужна страна) пропадају а реклаламације од никуда. Да ли ће дочекати и када замену пошто ни када су била потпуно нова нису одговоарала основним условима ??? У горњем делу између прагова врата су се толико деформирала, да можеш провући цели длан кроз тај отвор.

Зеленград, 17.6.2010. године

Fotografija0766.jpg

Листајући друге форуме по Интернету, наишао сам на чланак неког "ест брте ла" на том форуму. Ништа то не би било ненормално, да се ест брте ла није упустио у врло осетљиву тему нашега Зеленграда и то тему: "Обнова цркве у Зеленграду" у чијој обнови није учествовао. Та тема обухвата 36 странице. Ту је од самога почетка градње све лепо записано и евидентирано. Између осталог је записано тко је био/били први инцијатор - иницијатори да се светиња зеленградска обнови и служи својој сврси. Да не бих све понављао што је све написано и објављено у овој теми било би безпредметно не због саме цркве и неколицине првих правих патриота него да се скрене пажња разним душебрижницима који после свега што је урађено покушавају сами себи китити с туђим перјем и оне који су им најближи у породици и шире...

Зато, због истине и веродостојности овде написанога желим скренити пажњу разноразним "ест брте ла" да не шире лажи по интернету и другим форумима у вези Зеленграда, а посебно не о обнови цркве у Зеленграду.

Узпут, да још једном поновим, да је остало још много недореченога у вези обнове цркве, где Одбор Зеленград још се увек није оградио односно није одговорио на многа питања која су му била постављена. Надам се такодђе да ће му то успети до 12.7.2011. када је дан цркве у Зеленграду. О одклањању неправилности у изградњи, које су већ давно евидентиране можда ће то дорећи неком другом згодом.

est brte la (benkovačko guvno)

Svim onima koji su pokušali omalovažiti učešće članova ODBORA ZELENGRAD (u ovom slučaju trojici inicijatora svega pozitivnog, pored svih ostalih članova Odbora) u obnovi crkve u Zelengradu, i skrenuti cilj održavanja Zelengradske večeri od strane istih, po uspešno obavljenoj obnovi crkve Sv. Petra i Pavla, napisao sam sledeće:

Микане,

не, НИЈЕ све урађено како доликује за такву светињу, као што је црква св. Петра и Павла у Зеленграду. Овде у овој теми је све записано, што се радило и како се радило, односно НИЈЕ поштено и квалитетно урађено. Да се неко користи новцима који су били намењени цркви е, брте то је прешло сваку меру поштења и части, ако је онај који је то радио - има. Ево једне истините приче у вези новаца који су били прикупљени за обнову цркве у Зеленграду. Прошле године, значи 2010. дође наш комшија из суседнога вароша код нас у наш варош. Дошао је да обиђе тетку (материну сестру)

и тетка.

Ни пет ни шест - он мени дрито: знаш ти - да од новца који се скупљао за цркву један део је отишао у Задар за градњу

приватне куће. Не знам, кажем му ја. Како не знаш, када си и ти у тој некој организацији око обнове. Да, рекох али све се то кухало у Београду и на релацији Београд-Задар. Сада је мени јасно, наставља нас комшија како се може градити са туђима новцима.

Jel zavrseno sve oko crkve ili ima jos posla?

Zivili

Прође још једна година дана како обновљена црква у Зеленграду није завршена и освештена, започета је с обновом 2005. године. Одбор Зеленград се угасио - нестао, више га нема?. Исто тако се надам, да ће црквени достојанственици, који покривају ту парохију наћи време и добити божји благослов те освештати ту божју светину у Зеленграду.

Можда, је разлог и то, што у обнови цркве са финанцијским средствима уопште (колико је мени познато) нису учесвовали.

src="http://i12.photobuck...KVE3112012.jpg" border="0" alt="Photobucket"/></a>

Da nije TUŽNO bilo bi SMIJEŠNO pa, da krenem sa ovom poznatom izrekom. Kao što nam je poznato ova tema se obradjuje na ovom forumu još od 2005. godine. I danas se objavljuje ovaj proglas Odbora Zelengrada i to ni više ni manje nego na Facebboku. I to nije problem što se tamo objavljuje, već tko to objavljuje i odnosno lijepi na FB. Taj netko, tko nije član Odbora Zelengrad niti ima ikave veze sa obnovom crkve u Zelengradu niti je (koliko je meni poznato) nije u nikakvom pogledu ucestvovao u samoj obvnovi crkve u Zelengradu. Što se desilo sa Odborom Zelengrada za obnovu crkve. Znaju li ti tzv. Odboraši, da još uvijk nisu položili svih računa za dosadašnje stanje niti su odgovorili na mnoga do sada postavljena im pitanja?