dj-zombi

Treba li Srbiji Kosovo?

Recommended Posts

Sto Englezi kazu:'' I'm real '' bilo je dosta povlacenja i davanja ustupaka, sto smo vise ustupali to su nas vise pritiskali i trazili vise i tome nikad kraja. Kao neko u prijasnjim navodima spomenu, damo li im Kosovo, stvaramo preseda i za Vojvodinu pa Sandzak. Mi ne dobivamo zauzvrat ni RS ni RSK. Mi stalno gubimo. Iz tog razloga treba biti pobjednik, najjace nitko ne dira. Oduvjek smo bili najjaci u regionu ali tu prednost radi losih i potkupljivih politicara i vodja uvjek gubismo. Da li demokratizacijom i decentralizacijom na Kosovu svanjivaju bolji dani Srbima????

Nije potrebno za nekoga da bude promocuran i da shvati ishod. Blitzkrieg je jedino rjesenje. Ponukani iskustvima prijasnjih ratova reakcije i kontra reakcije, dobro osmisljen Blitzkrieg je rjesenje za Kosovo. Pogledajte Oluju i Bljesak, i pored prisustva velikih 'muda' iz svijeta, Hrvati i osvajaju, izdajom naseg vrha ili ne fakticno stanje je da ulaze cizmom i zaposjedaju. Milosevic je napravio cudo, potom kolebljivi nejaki Uros gubi sve. Svijet je bio protiv nas izbacali su hrpe bombi i trebalo je bilo izdrzati sedmicu dana jer su ostali bez oruzja za dalekometno-pedersko ratovanje.

Alexander Veliki, Cezar, Richard lion heart, Napoleon, Hitler, Crvena Armija. Ucimo na njihovim uspjesima ali i greskama...

Ne vidim trenutno niti jedan drugi izlaz za Kosovo a da ne povuce lancanu reakciju raspada Srbije (Vojvodina, Sandzak...)

KAPLJUV

ZABOLETE ISTINA, VIDIM. DA, DA, ISTINA PONEKADA I ZABOLI.

Ako sam govorio o Beogradu /valjda si toliko pametan/ da si razumeo

da nisam mislio na obiène ljude i ostale realiste vec one koju su imali makaze i platno, Slobo i vrhuška oko njega. Vidim, da ne razumeš poente

i, da imaš još uvek veliko slepilo na ocima. Žao mi je, ne mogu ti

pomoæi. Dejsta su to, da su i Krajina - izdana i prodana, Kosovo pa...

to veæ znamo.....

Kome treba Kosovo? Tim ljudima koji su tamo rodjeni i verovatno

manjem broju Srba iz Srbije. Kako ce se rešiti status Kosova, verujem,

da od nas obiènih smrtnika ne zna nitko. Što se mene lièno tièe, veleo

bi da se to rešuje u BGD ali., ali., ??????

Ipak si neke stvari pobrkao, zaboravio ili neæeš da kažeš? To znaju

samo oni koji su ratovali sa puškom u ruci, a koji su opet, ponavljam

bili izdani, od koga? Od Vlade iz Beograda. Jesm li ti stao na žulj, da

te istine ne možež preneti ili nešto trece.

Sada još i govoriš verovanju u toj tvojoj Srbiji, možda zadnjih par

godina, kada je veronauk došao u škole, a pre šta je bilo pre.

Ateizam !!!!!!!!!!!!!!!!!!! O èemu prièaš BRE ÈOVEÈE.

Sada ce se èujem, svi registrovani ucestnici Krajinaforce, popeti na

grane od drveca po celom svetu, sesti i plakati, zato što se je jedan

jadnik-bednik sam iskljucio sa ovoga sajta.

Svoju gu......cu, ponudi kakvom pe.....ru, a ne nama na ovoj temi.

Potrudio sam se, da napisem ovo kratkih nekoliko reèi na

ekavskom, da bi bolje razumeo ovo šta sam hteo reci.

Dugo sam se dvoumio oko ucesca na temi, medjutim, ovaj gore citirani izbljuvak me je jednostavno prisilio da napisem nekoliko slova.

Najpre, ne vezano za temu, vise kao replika nasem "najuljudnijem" i "najkulturnijem" clanu Kapljuvu (kako me to podseca na jednu bolest koja se zove "KAPAVAC" :redface ) zelim da kazem da se ne mesa u stvari koje ga se ionako ne ticu i neka on samo nastavi svoju prepisku sa hrvatskim ministarstvima i ministrima, to mu vise lezi. Srbiju i Kosovo neka ostavi nekome ko je kompetentniji. Isto tako i ono sa puskom u ruci. Covek koji nije okusio miris baruta, zujanje kugli oko glave, usta puna zemlje i trave (u najgorem slucaju oderan nos od kamena ili asvalta) ne moze da govori o pusci u ruci. Osim ako mu to naravno neko nije pricao, ali tada treba da koristi znake navoda, da bismo znali da je to neko drugi rekao.

Pomoc_prijatelja je u prvim danima obnove KF-a po mom skromnom misljenju pomogao vrlo mnogo, postirajuci neke stare tekstove i na taj nacin doprineo oporavku i ponovnom dizanju KF-a. Neki od nas su (ukljucujem tu i sebe) samo laprdali i pisali gluposti. I dan danas to cine. Mislim da covek nije zasluzio da ga jedno laprdalo na ovakav nacin opanjkava na pravdi Boga.

He, a sad malo o temi! Vrlo kratko. Kosovo je ne odvojivi deo naseg naroda i nase kulture. Zbog svih onih kulturnih dobara koja nisu u poslednjih nekoliko godina unistena trebalo bi da bude u sastavu Srbije. Neko je rekao da se novi manastiri mogu izgraditi na teritoriji uze Srbije. Jeste, mogu. Ali oni ne mogu da budu iz 11. veka, vec iz 21. Razlika samo 1000 godina! To naravno kojekakvim Kapavcima nije ni vazno. Vazno da je pismo kojekavom ministru poslato na vreme ("dne...").

Ipak, videli smo da se protiv velikih ne moze. Kako god oni odluce, ovi nasi jadnici iz Vlade, morace da odigraju i tu vise nema rasprave. Treba nam biti jasno da njima (SAD, tj. Izrael) vise vredi "Trepca" i ostali rudnici nego nama nasi manastiri i nasa kulturna zaostavstina. Nazalost!

p.s. Pomoc_prijatelja, mala ispravka. Srbija se nije bas nesto branila u Trpinji. Ako mislis na Trpinjsku cestu (ulica na ulazu u Borovo Naselje) to je vec nesto drugo. Srbija se recimo vise branila na potezu od Tordinaca u Baranji, Kopackog rita, Sarvasa, Klise, Tenje i sve dole juznije prema Vinkovcima. Ali ovo je sad manje bitno. Tek toliko da ne bude zabune! :wink:

Znaci ti bi bliz krieg pa pobio 2 miliona sipaca ili ih protjerao u tri pm?

Ko ce to narediti, ko ce pristati potpisati da ide u Hag?

Bez obzira koliko i ja volio takav scenario, nazalost Wolfe od tog nema nista.

Predlazem da diskutujemo normalno ane da mastamo kao neka djeca sto se igraju kaubojskih filmova.

Evo sta kazu neki koji su upuceni u zbivanja na Balkanu i koji su malo "zapadnije" od npr. Slovenije:

ГЕНЕРАЛ ЛУИС МЕКЕНЗИ

БОМБАРДОВАЛИ СМО ПОГРЕШНУ СТРАНУ

Из пера пензионисаног генара канадске армије, Луиса Мекензија, на Западу је најзад објављен један реалан чланак о косовском питању. Из канадског дневног листа "Национал пост" (The National Post) од 6. априла, "Погледи" преносе интегралну верзију овог чланка

Нашим телевизијским екранима су током протеклих пет година доминирале слике албанских избеглица са Косова који су бежали у склоништа преко границе у Македонију и Албанију. Извештаји су говорили да су безбедносне снаге Слободана Милошевића спроводиле геноцид и да је најмање 100.000 Албанаца са Косова поубијано и покопано у масовним гробницама по Србији. НАТО се одлучио за акцију мада ниједна чланица НАТО алијансе није била у опасности. Одлучено је да се бомбардује не само Косово већ и инфраструктура и народ Србије - и то без резолуције Уједињених нација, супротно од оног на чему канадске вође, прошле и садашње, увек инсистирају. Ми који смо опомињали да се Запад ставља на страну ексртремиста, независног милитантног покрета Албанаца са Косова, били смо одгурнути на страну као пристрасни. Игнорисано је да је Ослободилачка војска Косова (ОВК) која се представљала да се бори за независност Косова, означена као терористичка организација за коју се знало да је добијала помоћ од Ал Каиде Осама бин Ладена.

МЕДИЈСКЕ МАНИПУЛАЦИЈЕ

Недостатак вести у медијима Северне Америке о повећаном насиљу на Косову, у поређењу са обимним јављањима европских медијских кућа јасно показује да ми, Канађани, не волимо да признамо да нисмо у праву. Упркос томе, водећи медији на овој страни Атлантика настављају са представљањем слике о "ужасним" Србима и њиховим неделима.

У жижи интересовања је био случај који се претворио у кризу која је експлодирала 15. марта. Медији су јављали да су два Србина уз помоћ пса (чија етничка припадност није наведена!) нагнала четири албанаска дечака у реку Ибар код Митровице. Тројица дечака су се удавила а један је успео да пребегне на другу страну. У трен ока хиљаде Албанаца је кренуло према центру подељеног града. Почели су напади на Србе у целој покрајини.

Резултат тих напада се процењује на 30 убијених и 600 повређених. Тридесет српских православних цркава и манастира је уништено, више од 300 кућа попаљено и шест српских села очишћено од својих становника. Сто педесет међународних мировњака је повређено. Северна Америка је игнорисала вести из независних извора да се није десио инцидент између Срба, пса и албанских дечака.

Дерек Чепел, порт-парол НАТО полиције, је изјавио 16. марта да "није истина" да су Срби натерали децу у реку. Чепел је изјавио да је преживели дечак рекао својим родитељима да су ушли сами у реку и да је водена струја однела његова три друга. Адмирал Грегори Џонсон, командант НАТО снага на Косову, је изјавио да су сукоби који су уследили представљали "унапред организовану акцију етничког чишћења" од стране Албанаца са Косова. Од почетка "хуманитарне акције"(!) НАТО-а 1999. године Албанци су са Косова протерали више од 200.000 Срба. "Истерани" су постали врло ефикасни "истеривачи". Исте недеље неколико особа, позирајући као Срби, су сачекали у замци и убили једног припадника УН и његовог локалног полицијског колегу. У току борбе један од нападача је био рањен због чега су одмах прешли са српског на албански - погођени је на албанском викнуо: "Погођен сам!". Трагање за нападачима је довело УН до једне албанске фарме где су пронашли оружје и рањеног Албанца, који је умро од задобијених рана. Четири Албанца су ухапшена.

Овога пута Америка је обавештавала о нападу али не и о детаљима, што још једном указује на организовану провокацију од стране албанских терориста. Уједињене нације владају Косовом. Иста она организација за коју многи Канађани мисле да би била најадекватнија да влада Ираком уместо Сједињених Америчких Држава. Чињеница да УН не могу да нареде својим запосленима да било куда иду или остану - они сами морају да волонтирају - комбиновано са недавним напуштањем Ирака после само првог бруталног напада на њихов центар у Багдаду и реалности на терену на Косову, под руководством администрације ове организације, дисквалификује је за такву улогу.

КОСОВО - ЦЕНТАР КРИМИНАЛА

После интервенције НАТО\\УН 1999. године Косово је постало центар криминала у Европи. Цвета трговина белим робљем. Покрајина је постала центар за кријумчарење дроге на путу ка Западној Европи и Северној Америци. Иронија је да највеће количине дроге долазе из друге земље коју је Запад "ослободио", Авганистана. Чланови демобилисане, али не и елиминисане ОВК, су у влади, а и лично су умешани у организовани криминал. Полиција УН ухапси мали проценат оних који су умешани у криминалне активности и преда их судским органима, који су подмитљиви и склони принуди. Циљ Албанаца је да са Косова истерају све неалбанце, заједно са представницима међународне заједнице. Да Косово повежу са мајком Албанијом и тиме остваре циљ - "Велику Албанију". Кампања је почела са нападима на српске безбедносне снаге раних 90-тих година. Милошевићев оштар одговор на те нападе Албанци су успели да искористе да придобију симпатије света за своје циљеве. Супротно тврдњи Запада, геноцид се није десио - од наводно 100.000 сахрањених у масовне гробнице пронађено је око 2.000, припадника свих етничких група укључујући и оне који су погинули у рату.

Албанци са Косова су се поигравали са нама као маестро са виолином. Ми смо помогли и индиректно подржавали њихову насилничку кампању за етнички чисто и независно Косово. Никада их нисмо окривили за насиље из деведесетих година. И даље их представљамо као жртве, иако чињенице говоре супротно. Замислите каква ће то бити порука охрабрења другим терористичким покретима у свету који траже независност, ако Албанци постигну независност Косова уз помоћ наших пореских долара и оних од Бин Ладенове Ал-Каиде.

Просто је смешно како сами себи копамо рупу испод ногу!

(Генерал-мајор у пензији Луис Мекензи, командант УН трупа за време грађанског рата у Босни 1992. године.)

ПРЕВЕО: Марко БАБИЋ

( ЈУН 2004)

DJ ti i ja smo plus i minus, noc i dan ovog foruma, ponekad jedno ponekad drugo i to je dobro, rekao bih zdravo...

Svaki od nas ima pravo na svoje misljenje, jer pluralizam lakse rijesi problem, nekad ga i zakomplikuje... Sam Hag nije ni bitan i nitko ni tebi ni meni ne garantuje da se upravo nas dvojica iz kojekakvih razloga necemo naci na njihovoj listi. Pobjedniku se ne sudi, bar ne za nasih zemana. Treba pobjediti i uzeti sto vise a onda mudrim taktiziranjem i pregovorima uz dosta otezanja prikupiti poene te krojiti granice. Svijet je ponovo u blizini blokovske podjele iz hladnog rata, pogotovo drskim prodorom NATO-a prema Rusiji i Kondoliza ima obraza traziti od Rusa vise demokracije. Budnost, ucesce na medjunarodnoj politickoj sceni, stvaranje od Srbije mocnog saveznika ali i opasnog neprijatelja trebao bi biti imperativ vlade na vlasti. Domino efekat se sprema Srbiji ako dade Kosovo i tu nema dileme.

Dali smo sve ima li jos sto trebamo dati. Dekadentno stojim uz Blitzkrieg kao jedino rijesenje a ne dozvoljavati svijetu da nam udje u vlastitu kucu i da nam jebe zenu a nas trazi da mu rukom mrsimo muda. To je ipak previse. Zgaziti crve, zapanjiti medjunarodnu zajednicu munjevitom akcijom pored njihovih beznacajnih UN-priperaka.

ZIVILA SRBIJA, ZIVILO SRPSKO IME

JA ti rekoh da bih i ja najvise volio takvo resenje, ali razum i realnost i trenutna geopoliticka situacija (koja se nece promjenuti za nasih zivota) mi govore drugacije.

PS

Zamolio bih sve ucesnike foruma, posebno Kapljuva, Sergeja i pomoc prijatelja da se uzdrzavaju od medjusobnih vredjanja i vatanja za vratove.

Vjerujem da smo dovoljno civilizovani da mozemo razmjeniti razlicita misljenja a da se pri tom ne pokoljemo.

Ubuduce ce se svaki uvredljivi komentar namjenjen bilo kojem ucesniku foruma izbrisati.

Da znam Zombi kako su kupovali i kupuju Srpske kuce i zemljiste. Ali to je bas to sto politicari moraju zaustaviti. Dali su oni sto su prodali kucu i zemljiste izdajice? NE!! To su ljudi sto su razumili da nema nista na Kosovu pa zato odlaze. Ali kad bi oni bili sigurni da ih Beograd podrzava ja sam siguran da oni nikada nebi prodali. Znaci opet se vracamo u Beli Grad. A za malu odbranu politicara sto sjede i upravljaju: .ebiga mi smo ih izabrali da sjede tu.

Despote ja bih to ovako rekao; ljudi su na Kosovu poceli sa prodavanjem imovine jos u doba Tita koji nije imao sluha i volje da rijesi tadasnje animozitete. Svi ostali politicari nastavili su njegovim shorom, to je razlog zasto su ljudi jednostavno odlazili. Nitko nije obracao paznju do Milosevica, koji je pokusao presjeci Gordijevski cvor. Razlog zasto su ljudi odlazili nije lezao u novcu, slican je razlozima koji imaju Krajisnici u pogledu njihove imovine. Neki bi htjeli da se vrate ali gdje, Krajina je popaljena. Iluzorno je bilo ocekivati Srbe da se vrate na Kosovo kada im nitko nije i ne garantuje trenutno, da im djete nece sutra biti premlaceno ili ubijeno. Popaljene bogomolje koje su bili bedemi otpora i za vrijeme Turaka opstali, danas su zgarista i pale se pored te iste medjunarodne zajednice. Zato kao jedino rjesenje vidim britak vojno-policijski upad i ciscenje, ovaj put bi mogli uzeti i taoce, sumnjam da bi Bush ponovio pogresku Klintona i upustio se ratovati na trecem frontu poslije Afganistana i Iraka uz stalno zveckanje prema Sjevernoj Koreji, Iranu i labavo Kini radi Tajvana. Klinton je imao los imidz radi Mogadisa (Ruande) pa je trebalo nekako staviti Ameriku nazad u sedlo na svjetskoj sceni preko nasih ledja.

Napose, vrlo bitno da dodam.

DJ je iskusani borac Republike Srpske Krajine i nema potrebe obasipati ga optuzbama da je manje ovo ili ono. On je pokazao i dokazao svoju pripadnost. Sluzili smo istog Pukovnika...

KOSOVO JE SRPSKO,SRPSKO OSTACE!

kakvo-takvo ono je srpska kolevka i srce celog srpskog naroda,tamo je citava srpska istorija odigrana i njega nesmemo dati!

1990.kada smo mi osnovali svoju drzavu na teritoriju koji NDH smatra svojom,oni nisu odustajali nego su je okupirali i "vratili"sebi i proterali srbe!

mi srbi ponekad treba da ucimo na hrvatskoj genocidnosti jer niko nije lepim recima dobio drzavu nego godinama rata!

ZIVELO KOSOVO U OKVIRU SRBIJE!

RSK, Kosovo je dano onog momenta kad je nasa generalska elita potpisala "dozvolu" za dolazak KFOR-a na Kosovo a vojska se povukla(citaj kapitulirala, samo sto je Miloseviceva medijska masina i iz tog najveceg poraza u istoriji srpstva od Kosovske bitke pa na ovamo napravila pobjedu), otuda i ustaljena misljenja da je Kosovo trenutno srpsko.

Momci ono je svacije vise samo ne srpsko, barem ne sada.

cao Wolfe :wink:

Znam da je zemlja prodavana jos od Titinog vremena ali to je bas to sto je nas problem. To se moze usporediti sa nama Krajisnicima. Klali su nas i palili -42 ustase ali smo se ipak vratili na svoje ognjiste iako nismo nista imali, sve spaljeno i pobijeno. Poceli smo od pocetka. Sad opet ocemo da se vratimo nazad u nasu Krajinu iako tamo nema zivota ali to je nase. Tako treba da bude i na Kosovu. Da se ljudi vrate nazad ali da dobiju ono sto sad nemaju a to je podrska SRBIJE a ne FN. Sto se tice Zombija ja se nadam da nisam jedan od onih sto ga je uvredio ako jesam onda se izvinjavam i castim pivu. :mah:

evo ja ulecem sa svojim komentarom kao padobranac, nisam citao nicije odgovore, dobra tema, jedan dan i tri strane, bravo zombi samo da dam moje misljenje na naslov teme. mislim da ovo kosovo danas srbiji ne treba, mislim da se trebaju malo povuci po strani stati na noge pa onda sta bog da. napraviti tvrdu granicu sa kosovom i eventualno spreciti razmnozavanje albanaca na jugu srbije da i to za 20 god nebi bilo ko kosovo. valja bataliti te spike o svetoj srpskoj zemli i razraditi neki plan. a plan za sipke ja ne vidim, mozda da im podelimo 50 slepera kondoma za dzabaka :green

.

Potrudio sam se, da napisem ovo kratkih nekoliko reèi na

ekavskom, da bi bolje razumeo ovo šta sam hteo reci.

Dragi moj prijatelju....

pisao ti na ekavici ili ijekavici, bolje bi bilo da nisi nista napisao. Bio bih i dalje u zabludi, da se radi o pametnom coveku, ovako...

Zloba i glupost su najteze bolesti. I ne oseti covek, kada od njih oboli!

Nemam dalju nameru, spustati se na tvoj nivo.

Svako dobro!

HVALA,

SA ISTOM MJEROM.

Dugo sam se dvoumio oko ucesca na temi, medjutim, ovaj gore citirani izbljuvak me je jednostavno prisilio da napisem nekoliko slova.

Najpre, ne vezano za temu, vise kao replika nasem "najuljudnijem" i "najkulturnijem" clanu Kapljuvu (kako me to podseca na jednu bolest koja se zove "KAPAVAC" :redface ) zelim da kazem da se ne mesa u stvari koje ga se ionako ne ticu i neka on samo nastavi svoju prepisku sa hrvatskim ministarstvima i ministrima, to mu vise lezi.

Sergej,

Ovdje i sada na ove tvoje bljuvavštine i tvoju bolest ne mislim i neæu

odgovarati iz èistoga poštovanja do Zombija, a u njima je mnogo

primitivizma i nekulture. Onaj tko se igra sa emocijama drugih, mora

dobro pripaziti, da mu se ne vrati bumerang.

Onaj tko se igra sa emocijama drugih, mora

dobro pripaziti, da mu se ne vrati bumerang.

Upravo tako.Vidis kako ti se vratilo! :wink:

[

Pa posto je Srbija u ocajnickoj situaciji sa Kosovom ,normalno je da mora vuci ocajnicke poteze!

To sto niko nema od politicara muda(osim Svilanovica) je takoder posljedica dugogodisnje propagande i ispiranja mozga narodu koji ocajnicke i radikalne poteze smatra izdajom itd...

Srbija mora da se izolira od Kosova i prepusti siptare medunarodnoj zajednici i samima sebi i ceka priliku za konacno rijesenje albanskog pitanja na Srpskim prostorima.

Siptarima odgovara ovakva pat pozicija u kojoj oni neprimetno odraduju svoj plan ali kad bi te pat pozicije nestalo brzo bi na povrsinu isplivali problemi koje nebi mogli prikriti ni njihovi sponzori.

Ako se to ne rijesi na ovaj ili slican nacin sljedi najgore za Srbe i Srbiju:DOBIJAJU PREKO 2 MILIONA SIPTARA U DRZAVI I NEMAJU NAD NJIMA NI KONTROLU NI VLAST!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Pa ljudi zar ne vidite da je to onda nejveca katasrtofa na pomolu!?

Zamislite Srbiju sa preko 2 mil. siptara u zajednickoj zemlji i clanstvo Srbije u EU kad nece biti prepreka za siptare da se pocnu siriti na jugu Srbije!

Istina je da je danas teska situacija na Kosovu. Bila je i dok je vojska bila dolje.Ja sam inace iz nase RSK pravo na Kosovo u Kos. Mitrovicu. Bio sam dolje i dok je trajalo bombardovanje, kad nemas dje sjedi dje si. Tuzno je gledati postove kako nam ne treba Kosovo, opet mozda ja gresim ali kad se odreknes onoga sta si i svoje istorije ne ostane ti nista.

Nedavno sam se cuo sa jednim momkom iz jednog sela pored Zvecana , zajedno smo isli u razred. Kaze "Mile mi bre ne znamo vise u koju smo drzavu" ali opet kaze nece da idu sa Kosova "To je moje bre,ne dam pa sta bude". Sto bi rekli :

"Ne mogu i necu, da odustanem, od borbe, za kucu svoju, za zemlju svoju, jer ne samo, da je to ljudski, i prirodno, nego jednostavno, drukcije ne mogu ... "

Ajd uzdravlje

Pomoc prijatelja, namjerno postavih ovu temu o kojoj eto nece niko da prica nigdje. Tema nije postavljena radi svadje vec radi diskutovanja, vise puta sam te pozvao da ovdje javno na topicu, umjsto sto mene prozivas, da izneses tvoje licno vidjenje i resenje Kosovskog pitanja. Nisi to uradio. Opet glava u pijesak, opet bijeg iz realnosti u nerealnost - brisanje sa sajta?!

Jeli to tvoje resenje Kosova? Eh da jeste pa ja bi prvi sebe pobrsisao sa sajta i sa neta i vise na njega nikad dosao nebi.

Hajdemo malo pisati onako kako bi ti to zelio, naprimjer:

Kosovo je Srpsko, bilo i bice, za vijeke vijekova AMIN.

Tamo su nasi grobovi, grobovi nasih predaka (doduse sad su malo zoarani i zarasli ali tamo su), tamo se stvarala Srbija.

Pobicemo sve siptare a oni koji prezive neka se nose u picku lepu maminu, Kosovo je Srpsko a cijeli svijet ce nam cestitati sto smo ih pobili.

Velika Srbija ce opet biti i mi cemo na potpuno prazno i cisto Kosovo vratiti nazad onih par stotina hiljada prognanih da udju u svoje kuce a dacemo svakom i po dve siptarske kuce onako uz put za odstetu.

Prosperitet ce da vlada, svi ce se dobrovoljno javiti da idu na rad u rudnik da vade ugalj i Srbija ima da cveta bre jebote!

Kad Hrvati vide sta smo siptarima uradili ima da se useru od straha i da pozovu sve prognane Krajisnike nazad i da sve bude kako je i bilo, Hag ce nam u znak izvinjenja da ustolici Milu nazad za predsjednika i super.

Zivela Srbija

E nemogu vise, vec sad se osjecam kao idiot pisuci ovo sto bi tebi pasalo da citas.

Ja tako nebi mogao da mislim i razmisljam ni da sam na stotinu droga.

Dakle iznio sam svoj licni, da priznam radikalni, stav za resenje Kosova i Srbije, koji jeste crno-bijel, otpisati Kosovo, zatvoriti granicu prema njemu, izolirati siptare, onima koji vec imaju drzavljanstvo SCG - oduzeti ga, donjeti ako treba ustavnu odredbu da se sipcima nikad ne smije dati da kupe zemljiste na terenu Srbije i idemo napred.

Svjestan sam ja da to tako nece bas ici, previse bi to bilo jednostavno i dobro za Srbiju.

Dragi moj prijatelju…

Osetih za potrebu da ti odgovirim na ovo tvoje pisanje, ne brini, nisam ja toliko sujetan covek,nije ovde u pitanju moja sujeta,povredjen ponos,licna zainteresovanost ili sta ti ja znam sta… vec duboko razmimoilazenje u pogledu proslosti, sadasnjosti i buducnosti, nase zajednicke, Srpske…

Trazis od mene odgovor ,na svoje “UMNO PITANJE” da li Srbiji treba Kosovo???

Svi pametni ljudi znaju, da se na GLUPO pitanje, veoma tesko daje pametan odgovor !

Samo mali i beznacajni umovi, pokusavaju da daju velike i mudre odgovore, na tako krupna pitanja.

Ukratko,samo nekoliko napomena…

Kosovo nije Srpski problem od jucer. Nazalost nasu,nasledili smo ga od nasih dedova, oceva, predaka,a nesrecom nasom ostaviti cemo ga nasim pokolenjima, bar im toliko dugujemo,da ako mi nismo bili dovoljno mudri i pametni da ga resimo, da njima pruzimo sansu da bar pokusaju.Nikako manje!

Ako vec insistiras, da ti odgovorim na pitanje …PAMECU !!!...

Dragi moj prijatelju, a ovo sto ti radis, nikako to nije.

Najgore je, kada je covek batina u tudjoj ruci,kada neko drugi “prica iz tvojih usta” a iznoseci “svoj stav” ti si upravo to, radis u korist nase Srpske stete.

U uslovima kada neprijatelji ovog naroda, pokusavaju da nadju saveznika u Srbiji, koji bi im aminovao nezavisnost Kosova i Metohije, u uslovima kada se sprema jedna velika ucena Srbiji, ogledana u ponudi ili Evropa ili Kosovo,birajte,ti proturas neke svoje “visokoumne ideje” o podizanju Kineskog zida, o preseljenju Srpskih svetinja, gradjenju novih i sta ti ja znam, sta sve ne jos,uz izgovor,sta ce nam Kosovo, bolje ce nam biti bez njega,Treba li nam uopste ???, toboz’ kao “realista”

Zapravo, ono sto ti iznosis kao svoj stav, je stav Srpskih neprijatelja, onih istih koji zele da izdvoje Kosovo i Metohiju iz okvira drzavno-pravnog suvereniteta Republike Srbije.

I onda mi se jos “hvalis” kako ti je drago da se “digla prasina” na forumu, zbog tvoje teme….

Niko nije toliko neinteligentan, pa da ne shvaca u kom se polozaju danas nalazi Srbija i Kosovo, kakvo je fakticko stanje…OKUPIRANO JE…i upravo zato, oni koji u ovom trenutku, potezu pitanje konacnog statusa Kosova i Metohije, a znajuci trenutnu medjunarodnu konstalaciju snaga u svetu, cine akt NACIONALNE IZDAJE !

Na nama je,nazalost, jedino, da kupujemo vreme,da mudro radimo stvari koje treba da radimo, nadajuci se povoljnijem geo-politickom polozaju nase zemlje.

Nasim neprijateljima se zuri, oni si ti koji « moraju » da zavrse zapoceto, zato im se i zuri ! Zato tako groznicavo i treze "Srbina" politicara koji ce to prihvatiti!

Dalje…rekoh ti PAMECU cemo ga sacuvati…a prvi korak je DUHOVNO JEDINSTVO SRPSKOG NARODA….a ovo sto ti cinis(postavljanjem ovakve teme), upravo je suprotno od toga.

Treba li Srbima Krajina, sutra ce postaviti pitanje neki Srbin sa Kosova…treba li nam Crna Gora, treba li nam Republika Srpska, treba li nam Vojvodina,Raska oblast,sta ce nam Srbija uopste ???

Treba li nam uopste ista? Hajde da se svi prekstimo,da promenimo veru, naciju, ne bi bilo prvi put, niti bismo bili prvi koji smo to ucinili…ziveti cemo mnogo bolje….

.Da li je to tvoj cilj ???

Vidis kako takve ideje imaju pogodno tlo,…. ovaj nesrecnik…,licno mi ga je zao, saosecam sa njegovim bolom,je svu svoju nesrecom i trgedijom stecenu frustraciju usmerio na svoj narod, »pa mu pise ekavicom » a kako vidim “gospodinu Predsjedniku” salje “lijep pozdrav”, verovatno iz razloga zahvalnosti zbog pocinjenih zlocina….

O tome ti malo prijatelju moj razmisli….PUT U PAKAO POPLOCAN JE DOBRIM NAMERAMA…imaj to uvek na umu!

Dalje…odakle ti uopste potreba i PRAVO da ti “znas” sta bih ja voleo da procitam,da me svodis na svoj nivo razmisljanja…pobicemo, proterat cemo…STA TIME DOKAZUJES???

Da nisi INTELEKTUALNO DORASTAO raspravi koju zelis da vodis. Mozda si ti bio ratnik, na tom ti treba odati priznaje, dati medalju ali ti to ne daje za pravo i ne preporucuje te da se bavis stvarima kojim ne umes, i koje ne razumes…RAT JE ODAVNO ZAVRSEN ! Nasa “borba” sada se ne vodi puskom, vec MUDROSCU !

Tesko je “pokupiti” ono sto si ti sve ovde“prosuo”svojim pisanjem....a POENTA je, da ti zapravo siris i dalje jednu ustaljenu matricu, obrazac, stereotip o NACIONALNO SVESNIM I OPREDELJENIM SRBIMA, kao o ljudima koji UBIJAJU, koji su samo za rat, koji bi da ratuju, proteruju, pale,siluju….siris (verovatno nesvesno)propagandu nasih neprijatelja…PA ZAR NISMO DOVOLJNO RUZNI I NARUZENI,PROKAZANI od svih, nego i ti hoces da dokazes,da ko se zalaze za Kosovo u Srbiji, taj je da se ubiju, proteraju, etnicki ociste svi ostali,to su ljudi koji nista ne razumeju, guraju glavu u pesak, to su snage proslosti i mraka…drugim recima Srbi su teroristi, ubice, kriminalci…..

OPASNO JE TO STO TI PISES, JAKO OPASNO !

Ne mogu da razlucim, da li to radis nesvesno, iz neznanja ili postoji neki skriveni interes .

Treba da znas, da " MOJA SRBIJA " nije Srbija mraka,progona, ubijanja, zlocina,rata, vec Srbija Santica, Ducica, Matavulja, Desnice, Kocica, Selimovica, Andrica...mudra i pametna, svetla i bela,puna decice, radragana vesela, srecna,moderna i napredna drzava..zemlja u kojoj je lepo ziveti.... »MOJA SRBIJA » OD Knina, do Prizrena,od Gospica do Trebinja,Prijedora do Nisa,Leskovca do do Subotice...

Da zakljucim....KAO NAROD,TREBA DA UCIMO OD BOLJIH OD SEBE !

Ps. Jedan prijateljski savet : Ako zelis da izneses neki svoj stav,ucini to pod nekim drugim nickom, ne kao administrator, sigurno ces imati vise korisnika i ucesnika na ovom forumu, ovako svojim nametanjem(pogresnog) stava,teras ljude sa ovog foruma, na kraju ces ostati okruzen samo grupicom istomisljenika,sto verujem da ti nije cilj...

I jos nesto...hvala svim onim dobrim ljudima koji su mi poslali PP, zahvalan sam im na lepim recima, uzvracam im svim istom merom, i poruka za sve, da moja dalja nespremnost ucestovanja na ovom forumu, nikako ne znaci prestanak,nestanak zelje i interesovanja za njihove sudbine i sudbine zajednicke nam Republike Srpske Krajine.

Svako dobro vam zelim!

Tema dobra, ali uzaludna.

Ova diskusija samo pokazuje koliko smo jos nezreli kao nacija i koliko smo jos naivni. Eto, pustio sam par dana da prodje, nisam zelio da se zalecem i odmah napisem sve sto zelim. Rekoh, da vidim sta misle moji Srbi. :biggrin, jer mi je kod Srbijanaca sve to dosadilo a narocito na ovu temu. Kod njih je sve u fazonu " bre, odracemo ih " a kada su trebali da ih "deru", bjezali su kod rodjaka u BiH ili preko grane, da ih ne pokupe u mobilizaciji...

Znaci, na Zapadu nista novo : "vesela srbadija" - sto bi rekao Njegos.

Njih Kosovo zanima kao nas Sri Lanka ili Madagaskar, tako da su mi oni nekako i jasni, ali mi nisu jasni nikako nekoliko pojedinaca sa ovog foruma, a narocito onaj drekevac sto prijeti da ce samog sebe iskljuciti a nije se potrudio nijednim jedinim argumentom da nesto demantuje.

Sramota je ako ima vise od 18 godina.

Sta je bilo ? Ne smije se reci da smo prdnuli u cabar, jeli ? :kolutaj: Moze se pricati i o izdaju Krajine i o prodaji Sarajeva, ali niposto ne smije o izdaji i prodaji Kosova ? Ne smije se reci da ga se treba sto prije rijesiti i zaboraviti sto prije ?

E pa, to je upravo ono sto treba uraditi : odstraniti ruku koju je zahvatio rak, da ne bi nastradao citav organizam.

Ljudi, Kosovo je nasa proslost. Ne vrijedi oko toga prosipati zuc i nervirati se. Ne nerviraju se Srbijanci, zasto bi mi. Izgubili smo rat na Kosovu, Rezolucija 1244 je VOJNICKA KAPITULACIJA...Kosovo ce biti nezavisna zemlja, Srbima nece pripasti nista, ama ni regija malena sa autonomijom a kamoli pola Kosova. Srbija je sve rasprodala oko sebe, prodace i RS samo ako joj to moze biti od koristi da udje u Evropsku uniju. Najstrasnije jeste sto Kostunica i Tadic to vrlo dobro znaju ali i dalje ne smiju da kazu narodu...Ovo se sve upravo odugovlaci da bi taj narod sto prije pronasao svoje mjesto pod suncem Srbije i da se sto prije navikne na novi dom i novu zemlju...Kada se budu svi navikli i pobleje "BREEEE", onda ce im reci kako, "na zalost", trebaju ici po Siptarski pasos nezavisnog kosova, ako zele negdje putovati.

pomoc prijatelja mislio sam da nesto vredis sto ti rece "intelektualno", i da si tu "nadmocniji" od mene kako si se i zelio popstaviti .... ali o tom neka sude citaoci.

Ja cu tebi onako po licki (citaj po seljacki) napisati, a Licani su oduvjek znali izbrojati koliko ovaca imaju ili ce imati.

Trazis od mene odgovor ,na svoje “UMNO PITANJE” da li Srbiji treba Kosovo???

Moje "umno" pitanje tebi i svim ostalima je "Sta s Kosovom, realno resenje?!"

To si toliko "umno" odgovorio sa gomilom "bla bla bla i opet bla" opet prozivajuci mene sa ove, one i tamo neke trece strane pokusavao malo "umovati" i dati presjek sta je Kosovo Srbima, i sta se desilo Kosovu, - mi to znamo brale.

Mi to znamo a ti nisi odgovorio na moje pitanje: "Sta s Kosovom, realno resenje?!" i pored sveg tog tvog "bla bla bla". Kako bi TI resio pitanje Kosova?!

Sa mojim nickom pisem samo u moje ime i nicije vise, uvjek i zauvjek.

Ako zelim pisati nesto ispred Krajinaforce-a onda to stavim kao "obavjestenje" ili "zaljepljenu" temu.

Nigdje se nisam "hvalio" da se digla prasina, vec konstatovao, sto uostalom i svi vide.

Nikog ne tjeram s foruma vec molim da pisete i ucestvujete u njemu i ovom topicu, da iznesete SVOJA misljenja, znaci ne trazim samo istomisljenicka pisanja.

Oduvjek sam tvrdio, da disusije nisu diskusije ako par ljudi pise i slaze se u svemu.

Kazes da tjeram ljude sa sajta? Ja sam dobio samo od tebe i jos jedne osobe zahtjeve da se ukonite iz registrovanih posjetioca - od nikog vise.

A dobio sam i tacno 11 privatnih poruka s podrskom oko mog stava s obrazlozenjima da se kao plase pisati ovo sto i ja upravo da nebudu proglaseni "nesrbima" i sikanirani ovdje kao sto ti to pokusavas meni uraditi.... svima im odgovorih da je pocetak skidanja te fame o "srbima" i "manjim srbima" je upravo i vodjenje ovakvih razgovora i sve ih pozvah da se ukljuce ovdje, takodje i tebi i toj osobi sam odgovorio da ostanete i na civilizovan nacin iznesete svoje argumente .... ja to nebih nazvao tjeranjem sa sajta.

Lopta je jos uvjek kod tebe brale, odgovori mi ljepo kao covjek "Kako bi ti resio pitanje Kosova, realno"?.

Pokusaj ovaj put, zarad tebe, da mi odgovoris konkretno a ne da me prozivas ili tu prosipas politicke provale i parole kao u ovom prethodnom postu.

Cetnik sa Ilidze, ne sekiraj se i zapamti jednu stvar, istina najvise boli.

To najbolje vidimo na primjeru ovog topica.

Mislis da bih bio ovol'ki da se sekiram ? :biggrin

Ali stani, zar zbog suprotnog misljenja neko pravi frku takvih razmjera ? Mislim, kada ti neko prosipa supljake i demagogiju je jedno, ali kada ti, isti ti pisu na PP da ih uklonis, onda je to strasno ! :cry Sta je sa tim ljudima ? Zar zbog jednog misljenja o necemu, na sta su Srbijanci pljunuli vec odavno, neko ovdje treba da dokazuje koliko je godina nosio uniformu, vozio ( ako je vozio T55 - mali je Srbin a ako je vozio T84 - veliki je Srbin, jeli ? :confused )...

TREBA LI gospodi mozda navesti i broj vojnicke knjiziceeeeeee ? :neutral

I sta sada ispade ? Oni su Srbi jeli a mi smo izdajnici, jeli, jer tvrdimo da je Kosovo prodato i da ga se treba rijesiti ? Jesu li ti ljudi odrasli na Golom Otoku, pa da niko nema pravo na misljenje drugacije od njihovog.

Gospode Boze, da ne povjerujes...

Deder ti junace naspi sebi jednu ljutu, prekrsti se i pomisli na sve one dobre ljude koji visu nisu sa nama. A nazdravi i ovim junacima koji traze od tebe da se pravdas i koju sumnjaju u tvoj patriotizam. :green

nesto mi pade na pamet danas pa se zapitah;

-ukoliko Srbija ostane bez Kosova, dali bi "pomoc prijatelja" trazio da se ispise iz drzavljanstva SCG kao sto to sad trazi iz Krajinaforce-a?

glupo je da se mjesam ,ali ja mislim da je pitanje postavljeno suvise surovo i iritirajuce.recimo kad bi pitanje preformulisali i postavili ga u nekom blazem obliku da nebi tako velika prasina bila oko ovog vaznog pitanja.

ako je zombiju bila namera da uzburka duhove,onda je uspeo...u svakom slucaju traziti od bilo koga da se odrekne dela svoje zemlje jeste malo.... :kolutaj:

da ne nastavljam diskusiju,ja sam uostalom rekao sta sam imao...

kad mi nismo dobili Krajinu sto bi oni dobili nezavisno kosovo nema logike!ajde da krajina nije okupirana i da je drzava,onda bi bilo pederski od nas dobiti svoju drzavu a njima nedati,ali posto nije tako ni oni nesmeju dobiti Kosovo!!!ZIVELA SRBIJA!!!