• Announcements

• dj-zombi

Nove knjige   07/18/2016

U sekciji foruma "Krajina u knjigama" postavljeno dosta novih knjiga, obavezno pogledati:    6. Licka divizija - ratni put
       Kordun i Lika u NOB
       Kotar Slunj i kotar Veljun u NOR i socijalističkoj izgradnji
       SJENIČAK KRONIKA KORDUNAŠKOG SELA   Ove knjige kao i jos stotine drugih mozete takodje naci i u sekciji sajta "Dokumenti" http://www.krajinaforce.com/dokumenti/index.html          
dj-zombi

Treba li Srbiji Kosovo?

924 posts in this topic

Ове Православне "државе" нису државе него америчке колоније па отуда такво гласање. А Индонезија, Индија, Кина, Бразил... као још многе земље Јужне Америке, Азије и Африке су ипак независне од англосаксонских хорди и отуда такво гласање. Не би рекао да то има везе са Титом.

U Srbiji postoji zastava autonomne pokrajine Vojvodina i pored pisanja predsedniku Tadicu da napravi zastavu autonomne pokrajine Kosovo i Metohija nisam dobio odgovor ! Isto sam preporucio jednom SNS-ovcu ali nema do dan danas odgovora !

Sta su to potpisali u kafani Europa u Kumanovu to niko ne zna ...

Ne znam sta je problem ???

I da dodam ,sta to nase sluzbe "rade" tj nerade na Kosmetu ??? Zar nemaju nikakve mehanizme da destabilizuju tu nelegalnu i nelegitimnu tzv vlast tzv drzave "Kosova"

Како су ме депортовали из Србије у Србију

(sputniknews) 12:06 21.09.2016(osveženo 18:21 21.09.2016)  (osveženo 18:21 21.09.2016)

Оксана Сазонова / foto: N.Skenderija

Оксана Сазонова / foto: N.Skenderija

Косово и Метохија је једно мало парче територије које као да брани цео свет: НАТО, УН, Еулекс, ОЕБС, али тамо се хапсе новинари, тамо се верници плаше да иду у цркву, тамо има енклава у 21. веку по националном и верском основу. Овако је ситуацију на Космету описала руска новинарка Оксана Сазонова.

На Косову и Метохији са колегом Сергејом Белоусом снимала је интервјуе и прилоге о животу Срба у јужној српској покрајини, а њена новинарска кућа, агенција „њузфронт“, са седиштем на руском Криму, планира да објави документарни филм о ситуацији на Космету. Међутим, док су били у Ораховцу, косовска полиција их је ухапсила, наводно због нелегалног боравка. Након што су ноћ провели у притвору у Приштини изведени су пред тужиоца и изречена им је новчана казна, а онда су, како верује, захваљујући ангажовању руске дипломатије ослобођени и депортовани у централну Србију. О том драматичном искуству Сазонова је говорила у емисији „Спутњик интервју“.

Како сте ушли на Косово?

— Ушли смо из централне Србије преко административног прелаза Јариње, аутомобилом. Наравно да смо имали пасоше и да смо ушли легално у Републику Србију. На административном прелазу су проверили личну карту и возачку дозволу човеку који је возио, нас су само погледали.

Како је изгледало хапшење, где се догодило?

— Догодило се Ораховацу, у српском делу, на улици. Тамо смо било код наших пријатеља, једне породице. Отишли смо до кола да узмемо ствари, а моја торба и документи су остали у кући. Одједном нам је пришло петоро-шесторо косовских полицајаца, Албанаца, почели су да причају на енглеском са нама. Рекли су да само желе да нас идентификују. Ја нисам имала ништа, Сергеј је имао новинарску документацију, документ са сликом и именом на енглеском језику. Међутим, њима то није одговарало, тражили су пасоше. Инсистирали су да идемо њиховим аутомобилом до куће. Ипак смо дошли тамо пешице и после тога узели су наше пасоше и одвели нас у полицијску станицу у Ораховцу, а потом нас пребацили у Приштину.

Шта су вам рекли када су видели да имате пасоше и печат који сведочи да сте легално ушли на територију Србије, а колико знамо Косово је и даље део Србије?

— За њих, нажалост, печат Србије не значи ништа. Они су нам тражили визе, иако је питање како једна творевина, коју не само да Русија не признаје него није представљена у УН, може да уведе визни режим.

Да ли су вам дозволили да позовете неког кад сте дошли у полицијску станицу?

— Нису. Нису нам дозволили ни да комуницирамо ни међу собом. Кад су нас возили за Приштину, рекла сам да морам да се јавим директору да га обавестим да нећу бити сутра на вези и да морају да разумеју како то звучи ако сам нестала на Косову. Међутим, он је рекао да ће се бавити нашим случајем сутра, а сада идемо да преноћимо наводно у неком хотелу и да ће тамо бити интернет. Ујутро смо сазнали да је то притвор за илегалне имигранте. Можда су тамо и имали интернет, али нама су узели све: телефоне, лаптоп, чак и личне ствари. Тек сам ујутро могла да позовем директора Константина Клирика да га обавестим шта је било с нама. Он је рекао да већ зна и да цела Русија зна и да се нама баве. Звала сам мајку да јој кажем да је све у реду, а Сергеј је обавестио руску канцеларију у Приштини.

Како су се односили према вама косовски полицајци?

— До малтретирања није дошло. Били су коректни. Са друге стране, мислим да у томе има и заслуге руске диплоамтије.

Да се вратимо на тренутак кад су вам пришли и обратили вам се на енглеском? Ораховац је мало место. Да ли је могуће да вас је неко видео и јавио им?

— Могуће је. Мислим да су знали ко смо ми.

Мислите да су све време пратили ваше активности и можда им се није допало то што сте радили?

— Не знам од ког тренутка су косовске власти пратиле шта смо снимали и радили, да ли од уласка на Косово и Метохију, да ли откад смо објавили први снимак из Косовске Митровице, или од Штрпца и Призрена, али скоро сам сигурна да су знали ко смо ми. Дотле сам објавила неколико интервјуа и снимака везаних за живот Срба и ситуацију са православном црквом. Могли су да знају, а не знам у ком тренутку су закључили да то треба спречити.

Шта има у том материјалу? Како сте видели живот Срба и Српске православне цркве?

— Ситуација јесте тешка и што се тиче и севера и енклава. Један случај ме је посебно дирнуо. Метохија, град Исток, албански. Тамо има једна доста велика православна црква и поред ње мала кућа где живи свештеник са породицом. И то је једина српска породица и једина српска деца у том граду. Црква, са једне стране велика джамија, са друге стране канцеларија удружења ветерана УЧК, са треће стране косовска полиција која као да га брани. И ту је негде близу нека кафана одакле се стално чује гласна албанска музика, тј. улазиш у цркву и стално слушаш албанску музику. Свештеник нас је радо дочекао да макар с неким поприча на српском језику. То је једна тужна прича која, нажалост, одсликава целу ситуацију на КиМ. Снимали смо и цркву у јужном делу Косовске Митровице, где такође има врло мало Срба, такође живи свештеник са породицом. њега брани косовска полиција, не сме да изађе у својој одећи у град, ретко му долазе верници, већина Срба се плаши да иде пешице по јужном делу КМ.

Значи, све те приче о слободи кретања која би требало да постоји и даље су само приче, у пракси то није тако?

— То је једно мало парче територије које као да брани цео свет: НАТО, УН, ОЕБС, Еулекс, али тамо се хапсе новинари, тамо се верници плаше да иду у цркву, тамо има енклава у 21. веку по националном и верском основу. А знамо шта се све прича што се тиче шверца и трговине људима на Косову.

Освануло је јутро, ви сте у притвору у Приштини, ујутро сте обавили разговор са директором.

Шта вам је рекао?

— Рекао је да зна и да је већ обавестио и амбасаду у Београду и МСП и већ је било изјава из Москве да нас неће оставити. И то нам је дало моралну снагу. Кад смо били на испитивању у полицији, знали смо да нас стварно воде на разговор, да нећемо да нестанемо тамо на Косову.

А бојали сте се да би и то могло да се деси?

— Једноставно, хапсили су нас ноћу, водили негде око Приштине. Стварно је било страшно. Али ујутро кад смо знали да нам помаже Русија били смо већ сигурни да ће све добро проћи.

Како је изгледало испитивање?

— Питали су нас на почетку како смо ушли на Косово. То смо објаснили. После су већином питали шта смо снимали, где смо били.

Да ли сте стекли утисак да су вас заправо привели због тога што сте тамо снимали а не због тога што сте, како кажу, нелегално боравили на Косову?

Наравно, зато што мислим да ово није једини случај кад нису проверили документе некоме ко улази на Косово. Ако смо ми тако лако стигли, онда ваљда ово није једини случај. А само су нас ухапсили и депортовали, како ми кажемо — из Србије у Србију.

Gdje je ono cuveno Djuricevo "pet nula" za Srbe? Djuric mora da zna (valjda i zna) da po prvoj uredbi UNMIKa sve aktivnosti Srbije od marta iz 1989. godine pa na ovamo, pa i nelegalno preuzimanje tadasnje poste i telekoma Kosova kao autonomija unutar Jugoslavije, su nelegalne i kao takve su ponistene. Dakle i po takozvanim "kosovskim" zakonima i po uredbi UN koji djelovao na Kosovu po rezoluciji 1244, imovina telekoma na Kosmetu pripada institucijama Kosova, a ne Srbiji. Ako drzava Srbija nece sporazum o telekomu onda neka pripremi javnost da nema uopste prisustvo na Kosovu. Dokle vise ta prasina? Sporazumom bi mogla imatu jednu firmu koja bi dala telefonske usluge prije svega Srbima na Kosovu. Bez tog sporazuma Srbija ostaje bez icega na Kosmetu. 

On 6.10.2016 at 7:55 PM, Kapetan said:

Gdje je ono cuveno Djuricevo "pet nula" za Srbe? Djuric mora da zna (valjda i zna) da po prvoj uredbi UNMIKa sve aktivnosti Srbije od marta iz 1989. godine pa na ovamo, pa i nelegalno preuzimanje tadasnje poste i telekoma Kosova kao autonomija unutar Jugoslavije, su nelegalne i kao takve su ponistene. Dakle i po takozvanim "kosovskim" zakonima i po uredbi UN koji djelovao na Kosovu po rezoluciji 1244, imovina telekoma na Kosmetu pripada institucijama Kosova, a ne Srbiji. Ako drzava Srbija nece sporazum o telekomu onda neka pripremi javnost da nema uopste prisustvo na Kosovu. Dokle vise ta prasina? Sporazumom bi mogla imatu jednu firmu koja bi dala telefonske usluge prije svega Srbima na Kosovu. Bez tog sporazuma Srbija ostaje bez icega na Kosmetu. 

Šiptari nisu na Kosmetu sagradili ni kolibu.Sve što je građeno,građeno je za vrijeme Jugoslavije i šiptarima na Kosmetu ne pripada apsolutno ništa osim one bijele tute koju nose na glavi.

Upravo tako , sve smo sami ,  samodoprinosom i pomoci od po jednu mjesecnu platu pomagali Kosovu i Metohiji , a sto je najcrnje oni kupovali srpske kuce i protjerivali Srbe . . .

5 godina vršite izdaju Kosova i Metohije!

Božidar Delić - 4. sednica Odbora za Kosovo i Metohiju
21.02.2017.

TEKST KOJI JE ZAPALIO SRBIJU

„Kada prodaš njivu na Kosovu Albancu za 200.000 €, nemoj da dolaziš u kafanu i naručuješ: Ko da mi otme iz moje duše Kosovo"

12.03.2017.

(intermagazin)

Ono što sledi je tekst nastao kao reakcija na natpise koji su sve učestaliji na društvenim mrežama a tiču se Srba koji su odselili sa Kosova. Upućen je svima onima koji misle da su Srbi "prodali" Kosovo i Metohiju.

Autor je Srbin koji sada živi na Kosovu i Metohiji i mi njegov tekst prenosimo u celosti.

„Pišem sa tog Kosova i Metohije. Imam sasvim dovoljno godina da se sećam i početka osamdesetih i onih demonstracija i šta im je prethodilo. Kada živiš južno od Ibra u selu gde je Srba desetak skromnijih kuća sa obradivom zemljom a okružuje te nekoliko sela sa Albancima, onda shvatiš da si u centru pažnje. Imaš i velike i plodne njive na kojima je rađalo baš sve, ali desi ti se da preko noći ostaneš bez letine jer ti komšije desetkuju sve. Pokradu stoku, popale sena, zatruju bunare, poseku šumu. I tako iz godine u godinu.

Imaš malu decu koja dugo pešače do udaljene škole, ili ih pratiš ili dočekuješ sa modricama, pokradenih jakni, patika, izgubljene torbe, knjiga, izgrebane od trčanja kroz šumarke. Svaki mrak u zimskim noćima donosi zebnju, u daljini iza brega se čuju rafali, nekome izgori štala i traktor. Odeš na zadušnice i nađeš polomljene spomenike, polomljene krstove na svežim grobovima, pokradene metalne ograde, mesingana slova. I tako iz godine u godinu.
Deca porastu, krenu u srednje škole, kad čuješ da je neka devojčica iz susednog sela silovana. Čuješ kako je iz obližnjeg sela čovek prebijen dok se vraćao sa posla. Telefona nema nigde.

A onda jednog dana dođe ti starešina iz albanskog sela sa pratnjom. Glumi veliku zabrinutost, nudi ti pomoć, ogrev, drva, daje besu (reč) da te iz njegovog sela niko neće dirati. A onda ti onim staklenim pogledom ponudi (posavetuje) da ti otkupi kuću za pola miliona maraka sa sve njivama. Razmišljaš u glavi da je to spas, nekoliko stanova gde god po SFRJ tada, otvoriš radnju, iškolujes decu, obezbediš se. Ali proradi patriotizam, želja i inat, odbiješ ponudu. Sledećih meseci sve što se događalo postaje duplo intenzivnije, ne samo tebi, već i prvom komšiji Srbinu.

Sledeće godine opet starešina iz susednog sela. Ti gladan, deca gladna, šuma posečena, grobovi porušeni. On ti nudi 200.000 maraka. Deca vrše pritisak da se ide, žena vrši pritisak da se ide. Inat ne da. Odbiješ. Sledeće godine, po istom šablonu i još većim pritiskom odlaziš u susedno selo i nudiš svu imovinu za 200.000 maraka.

Mudrac vrti glavom i puši uvijen duvan. Kaže da može za 150.000 ali ako i komšija proda svoje njive, ne mora kuću i okućnicu. Prodaš, odeš. Kada komšija vidi da će mu Albanac biti prvi u zlu ne trebalo, nudi sve svoje za 100.000. Odlazi i on. Odlazi još onih dvadesetak domaćina.

E to tako izgleda, rođaci. A onda kada dođu u centralnu Srbiju, kupe još veću kuću za pola novca, otvore prodavnicu, zaposle decu. Pa i tu kuću plate vama u Srbiji, auto kupuje od vas i vama daje novac za to. Ista ali surovija priča dešavala se devedesetih, ali sa mnogo više nasilja, krvi, otmica, silovanja.

Kada sledeći put budete pričali o prodaji Kosova, setite se delom ovoga. I da… ja imam preko 3 hektara zemlje u Nedakovcu pored Vučitrna, blizu reke Sitnice. Niti mogu da je prodam a ni da obrađujem. A ona rađa tamo nekom drugom. Ovom treba dodati i par pravila sa kraja sedamdesetih. Prvo je bilo komasacija zemljišta. Uzmu tvoju njivu blizu kuće, druge kategorije, a dodele ti treću, ali do nje moraš proći kroz albanska sela. I pravilo 7+1 za zapošljavanje: na 7 Albanaca zapošljava se jedan Srbin, Crnogorac, Musliman, Turčin ili Rom… Pa saberite…
Živeli, sa Kosova i Metohije.“

I gdje si zavrsio sa svojim patriotizmom? (ne ti grome nego autor clanka) ... sad ti je krivo sto nisi uzeo pola miliona ... a i svakom normalnom bi bilo krivo.

Patriotisi se dok ti djecu siluju a ratni profiteri se bogate izapirajuci ti mozak da budes jos veci patriota ...

Ovo vazi za sve nacije bivse SFRJ ..... jebo nas "patriotizam" da nas jebo ....

7 hours ago, dj-zombi said:

I gdje si zavrsio sa svojim patriotizmom? (ne ti grome nego autor clanka) ... sad ti je krivo sto nisi uzeo pola miliona ... a i svakom normalnom bi bilo krivo.

Patriotisi se dok ti djecu siluju a ratni profiteri se bogate izapirajuci ti mozak da budes jos veci patriota ...

Ovo vazi za sve nacije bivse SFRJ ..... jebo nas "patriotizam" da nas jebo ....

Vjerovatno nisu svi imali sansu  da prodaju i da se isele , bilo kako bilo problem treba pogledati iz vise uglova .

Jedno siptarsko  pravilo glasi ; ako zabijem sjekiru u tude drvo  i vlasnik drveta ne moze da izvadi moju sjekiru iz njegovog drveta , drvo je moje . . .

Eno dolje kod nas , recimo .

Ima u jednom selu nesto nasih povratnika .Najvise onih starih sto su dosli na svoje da ispuste dusu .

Hrvatska otkupila jedno imanje i dala ciganima .Tu se sad skupljaju cigani iz cjele Hrvatske i terorisu seljane .

Cak im i stoku otimaju .

Pisao sam vec o tome slucaju .

Prodati svoje imanje ne mozes da dades i za bagatelu .

Sta da rade sad ti ljudi .

Kosovo,najskuplja srpska rijec! Kosovo,teritorjalno srpsko vise nije.I nece ni biti dok  Srba ne bude kao nekad.Sve ostalo su bajke,ubi nas moratalitet,komunizam i nase izdajice.Albanaca tamo nekad nije ni bilo,ali sve navedene stavke su dovele do njihove nadmoci.

16 hours ago, Una74 said:

Kosovo,najskuplja srpska rijec! Kosovo,teritorjalno srpsko vise nije.I nece ni biti dok  Srba ne bude kao nekad.Sve ostalo su bajke,ubi nas moratalitet,komunizam i nase izdajice.Albanaca tamo nekad nije ni bilo,ali sve navedene stavke su dovele do njihove nadmoci.

ipak je Krajina skuplja rijec od Kosova te davno zaboravljena, prodana i kako 

stvari stoje i koliko se neko za nju brine te interesira; zauvjek izgubljena.

Za Kosovo jos ima nade, ljudi su slozni i jos uvjek na svojim ognjistima te majka

Srbija se brine i koliko toliko bori za Kosovo ali KRAJINA nema nista od toga :-[

prepustena,otpisana i ostavljena .....

Pa sada,sta je skuplje glupo je raspravljati,srpske oblasti koje su Srbi izgubili.Glede Krajine,Srbi su prije nemilih dogadjaja nastanjivali podrucja sve do mora.danas je ta granica pomjerena skroz na Sanu i Unu.iako ima povratnika na teritorije zapadno od ovih rijeka,sve je to malo i vrijeme ce uciniti svoje.Na zalost.prosli vijek nista dobro nije donio Srbima.

Postoji jedna teza .

Uradeno je jedno strucno ispitivanje i donesen zakljucak : drzava  mora izmedju ostalog , imati teritoriju , sto je razumljivo i mora imati najmanje osamdeset miliona stanovnika da bi opstala odnosno bila respektivna  !

To pokazuju parametri koji su upotrebljeni .

To ne kazem ja vec strucnjaci .

Koja to , od evropskih zemalja ima ?

Niti jedna !

Najbliza je Njemacka , kazem najbliza . . .jer Njemacka sa svojih oko 82 000 000 stanovnika ima oko 7 200 000 stranaca . . .samo Turaka oko 1 700 000 .

Da ne popujem vise , ratuje se za teritoriju odnosno bogatstvo teritorije , odnosno prevlast nad vecinom teritorija . . .

Da bi se ostvarila prevlast , "veliki brat " kako ih zovu , koristi sva moguca i nemoguca iznenadenja .

Ali treba shvatiti da ukorak osvajanjima na podmukle nacine ide i pisanje istorije , sto je najvaznije  za jedan narod osim pisma i jezika .

Dzejmi Sejn na Kosovu i Metohiji izjavljuje : "nismo vas vojno pobjedili , ali ce mo vas skolovati " . . .

Shvatite sta je zlikovac rekao . . .

Ja znadem da zivim u 7526 godini , da je Skadar bio srpska prestolnica , da je dalmacija bila dio srpske drzave , da su dubrovcani placali srpskim vladarima porez itd.itd.

Dakle Kosovo i Metohija su srpske . . . to sto mocnici rade jednog dana ce im se obiti o glavu . . . 

Mozda necu ja dozivjeti al oce neko moj . . . 

44 minutes ago, grom said:

Najbliza je Njemacka , kazem najbliza . . .jer Njemacka sa svojih oko 82 000 000 stanovnika ima oko 7 200 000 stranaca . . .samo Turaka oko 1 700 000 .

Ja znadem da zivim u 7526 godini 

Stari su ti podatci. Stranaca ima ca.10 000 000,a turaka oko 3 000 000.

Ako zivis u 7526 godini,ti onda zivis u drugoj dimenziji.;D

Izgleda da ne zivimo na istoj planeti.

4 hours ago, BANIJA 79 said:

Naravno da je poraslo brojno stanje islama .

Jedino budala to ne moze vidjeti , a i budala jedino ne moze shvatiti razlog . . .

Ljepo sam gore naveo neke razloge koje jedna respektivna drzava mora imati , ili zasto je neka drzava napadnuta . . .

Ti u svojoj komediji pokazujes koliko ne shvatas . . .

Moj prvi susret sa vukovima je bio kad sam ima nede izmedu sest i sedam godina .

Zeljov je toliko lajao i zavijao da smo i đed i ja istrcali onako iz kreveta i potrcali prema toru đe je bila guzva a i pseca kucica .

Trcao sam za dedom koji je uletio u tor i bukvalno otimao ovcu od vuka  .

U jednom momentu djed dreknu : pustaj Zeljova ! Dok sam ga pustio , ohrabren  nama odmah je napao jednog vuka koji je poceo da bjezi .Culi smo lamuzdranje u pleci prema vrhu , krkljanac lavez , zavijanje .

Zeljov se ujutro vratio , ali je nakon par dana i uz babino ljecenje krepa od ujeda . . .

Kad se sve zavrsilo  ded je unio u kucu ovcu  de se i baba vec ustala .

Nalozila je vatru i vikala , ajde amo djavole ugri se vidis koliki je snjeg .Smrza si se .

Ded me pita jeli ti ladno ? Nije , rekao sam .

Jesi li se prepa ?

Njesam dede , za mi je samo sto njesam uzo onaj tvoj kratez .

On se nasmija , pa na koga bi ti bio puca u ovom metezu  ?

Toga cu se sjecati dok cam ziv . . . 

Pricu , koju su culi od moje babe znadu i moja djeca , a ja sam je isprica i mojim unucima  . . .

I oni ce je negda prepricavati , svojim pokoljenjima . . .

Tebe sam ja  smatra za pametna i ozbiljna  coeka . . .

Za coeka koji u sali privali , kako su negda nasi stari znali reci , al plasim se da sam ovaj put omano . . .

Valjda godine cine svoje . . .

6 hours ago, BANIJA 79 said:

Ne pominjes i ostalo sto napomenuh ?

Smatras li ti onda da je covjecanstvo stvoreno u roku od 2000 godina ?

Pita sam te jednom na tvoj komentar  ; kako ce se nazivati onaj ko bude  za , samo sto godina rekao da su Srbi zivili i na Baniji i Kordunu i Lici .

Reka si ; "ne znam" .Ja sam ti reka da ce se zvati "budale" , jer mu niko nece vjerovati . . .(eno potrazi , pa ces se uvjeriti )

Jedino budala to ne moze vidjeti , a i budala jedino ne moze shvatiti razlog . . .

Ljepo sam gore naveo neke razloge koje jedna respektivna drzava mora imati , ili zasto je neka drzava napadnuta . . .

Moj prvi susret sa vukovima je bio kad sam ima nede izmedu sest i sedam godina .

Zeljov je toliko lajao i zavijao da smo i ded i ja istrcali onako iz kreveta i potrcali prema toru de je bila guzva a i pseca kucica .

Trcao sam za dedom koji je uletio u tor i bukvalno otimao ovcu od vuka  .

U jednom momentu djed dreknu : pustaj Zeljova ! Dok sam ga pustio , ohrabren  nama , odmah je napao jednog vuka koji je poceo da bjezi .Culi smo lamuzdranje u pleci prema vrhu , krkljanac , lavez , zavijanje .

Zeljov se ujutro vratio , ali je nakon par dana i uz babino ljecenje krepa od ujeda . . .ovca ostala ziva . . .

Kad se sve zavrsilo  ded je unio u kucu ovcu  de se i baba vec ustala .

Nalozila je vatru i vikala ,  "djavole" amo ajde , ugri se , vidis koliki je snjeg .Smrza si se .

Ded me pita , el ti ladno ? Nije , reka sam .

Jesi l se prepa ?

Njesam dede , za mi je samo sto njesam uzo sa pante onaj tvoj  kratez .

On se nasmija , pa na koga bi ti bio puca u onom  metezu  ?

Toga cu se sjecati dok cam ziv . . . a eto skoro ce sedamdeset . . .brze izgleda idu nego mome dedu . . .

Pricu , koju su culi od moje babe znaju i moja djeca , a ja sam je isprica i mojim unucima  . . .

I oni ce je negda prepricavati , svojim pokoljenjima . . .kako se tamo nede na Balkanu u Lici odigrala borba deda i vukova . . .

Za coeka koji u "sali privali" , kako su negda nasi stari znali reci , al plasim se da sam ovaj put omano . . .

Valjda godine cine svoje , pa se i ja zajebem ponegda . . . 

7 hours ago, grom said:

Ne pominjes i ostalo sto napomenuh ?

Smatras li ti onda da je covjecanstvo stvoreno u roku od 2000 godina ?

Pita sam te jednom na tvoj komentar  ; kako ce se nazivati onaj ko bude  za , samo sto godina rekao da su Srbi zivili i na Baniji i Kordunu i Lici .

Reka si ; "ne znam" .Ja sam ti reka da ce se zvati "budale" , jer mu niko nece vjerovati . . .(eno potrazi , pa ces se uvjeriti )

Za coeka koji u "sali privali" , kako su negda nasi stari znali reci , al plasim se da sam ovaj put omano . . .

Valjda godine cine svoje , pa se i ja zajebem ponegda . . . 

Smatraš li ti da je čovječanstvo stvoreno u roku 7526 godina ?

Imaš kalendar na zidu sa godinom 7526 ? Na poslu ili kad praviš termin u banci ili bilo gdje drugdje isto kažeš da je godina 7526,tj.praviš termin godine 7526 ?

Muslimani bi ti rekli da je godina 1400 i neka,Kinezi bi ti rekli da je godina xy ne znam koja je u njih,ti kažeš da je 7526.

Šta ćemo sad,čije je shvaćanje ispravnije ?

Smatraj me samo za čovjeka,nisam ni pametan,ni ozbiljan.Najviše mi imponira kad me smatraju glupim.;)

8 hours ago, BANIJA 79 said:

Smatraš li ti da je čovječanstvo stvoreno u roku 7526 godina ?

Imaš kalendar na zidu sa godinom 7526 ? Na poslu ili kad praviš termin u banci ili bilo gdje drugdje isto kažeš da je godina 7526,tj.praviš termin godine 7526 ?

Muslimani bi ti rekli da je godina 1400 i neka,Kinezi bi ti rekli da je godina xy ne znam koja je u njih,ti kažeš da je 7526.

Šta ćemo sad,čije je shvaćanje ispravnije ?

Smatraj me samo za čovjeka,nisam ni pametan,ni ozbiljan.Najviše mi imponira kad me smatraju glupim.;)

Pa takooo brate mili zemo .

Malo se razdrmaj , malo angazuj , a ne da malo malo moram upotrebljavati neka od demokratskih sredstava da bi te probudio . . .;D

Nije covjecanstvo stvoreno u tom roku , ali od tad datira Srpski kalendar . . .

Kalendar imam postavio sam ga i ovdje na sajtu .

Hahaha , ne znam na koje mislis muslimane , al oni vazda kasne , stas . . . a kod Kineza pjevac , hahaha  .

Mozemo jedino zakljuciti da nas vazda za nesto lazu .

Ja tebe ne smatram ni najmanje za to sto si izrekao , vec te  smatram ca coeka i za svoga "zemu", ma sta ti mislio  . . .:]]

P.S.

S ljubavlju svome . . . . . .

Встречаются как-то Путин, Меркель и Обама…

Hahaha , Boga mi ce te zavesti , vidim ti kroz dozluke . . .

17 hours ago, grom said:

P.S.

S ljubavlju svome . . . . . .

Встречаются как-то Путин, Меркель и Обама…

Hahaha , Boga mi ce te zavesti , vidim ti kroz dozluke . . .

sada si me nasmijao Grom-e ;D;D;D  i ti znas da ga "zavuces" dobro ;D:);)

Dobro poslusajte i pogledajte izlaganje Ambasadora Rusije Aleksandra Konuzina 2011god. i pitanje "ima lji ovdje Srba" a i odgovor .

Bice nam jasno zasto smo ovako prosli , bar predpostavljam . . .

Poslusajte i ovo sta je rekla Наталья Чаплыгина .

1 hour ago, Zeljo said:

sada si me nasmijao Grom-e ;D;D;D  i ti znas da ga "zavuces" dobro ;D:);)

Gubimo smisao za humor i stvari prihvatamo onakve kakve jesu , a to nije dobro . . .

Ziv bio :]]