dj-zombi

Treba li Srbiji Kosovo?

Recommended Posts

Хероји одбране 1999.

Oво је права ИСТИНА

26 mrt. 2018

Документарац "Заставе филм" Војске Југославије из јула 2000-те, који никада није приказан због забране. И даље је склоњен од јавности Филм, у којем су необориве чињенице да нисмо били само колатерална штета и немоћни цивили, већ организована и снажна оружана сила која је заједно са народом пружила маестралан отпор агресору и зауставила га на границама јужне српске покрајине. Врлинама и ратном вештином надмашен је злочиначки Северноатлантски савез. Легендарна Трећа армија и њен Приштински корпус предвођени ратним командантима који су имали храбрости, одлучности и знање легендарних српских војвода, да преузму одговорност за част отаџбине и одбрану светиња у страдалној Метохији и на Пољу Косову...

Трећа Армија ВЈ у одбрани од НАТО агресије Војнофилмски центар - Застава Филм

Све спремно за напад на НАТО!Чекао се један услов

30-10-2018 07:41 Фокус 1 Србија Политика

У ратном дневнику генерала Небојше Павковића, команданта Треће армије војске Југославије, генерал Павковић је писао о директиви “Гром 3″ за одбрану Југославије од могуће НАТО агресије, а коју је донео Генералштаб ВЈ 16. јануара 1999. године.
pavkovic_jt.jpg

Генерал Павковић (Фото: Јутјуб)

Војска Југославије је, а што се на основу дневника може видети, детаљно проучила све модификације којима НАТО може извршити агресију, а пре свега се директива односи на подручје Косова и Метохије.

Директива “Гром 3″ донета је дан после случаја “Рачак” и предвиђа да би НАТО могао насилно довести мултинационалну бригаду из Македоније на простор Косова и Метохије, а са циљем даљих притисака на СРЈ да дозволи присуство НАТО снага на својој територији.

Циљеви НАТО-а би били и подршка албанским терористима, спречачвање дејства српске војске и полиције, као и довођење наших јединица у јужну српску покрајину, а у сврху појачања.

НАТО је, према тадашњим информацијама Генераштаба ВЈ, планирао да на Косово доведе и четири обучене бригаде са подручја Албаније (са од 4.000 до 6.000 бораца). Помоћ НАТО пакту пружале би и 9 до 12 бригада албанских терориста са Косова и Метохије, а који су бројили 10.000 до 15.000 људи.

Као подршку акцији, НАТО би на располагању имао и 420 авиона у Италији и око 40 ратних бродова, који су били наоружани са око 160 крстарећих пројектила. Уз све то, НАТО је имао и хеликоптере и носаче авиона у Средоземном мору и на Јадрану.

НАТО трупе би на Косово и Метохију дошле комбиновано – копненим и ваздушним путем.

Са око 20 хеликоптера, НАТО би могао да доведе 800-900 људи у првом таласу, док би у другом таласу НАТО довео 600-700 бораца са 15 хеликоптера. Хеликоптери би могли да слећу на 4 локације, а то су: Дуље, Дреница, Подујево и Аеродром “Слатина”. У директиви се јасно наводе и могуће руте копнене инвазије.

Директива “Гром 3″ предвидела је и како спречити сценарио извазије НАТО трупа на СРЈ.

Трећа армија ВЈ би, у садејству са снагама РВ и ПВО, спречила довођење НАТО трупа из Скопља, Куманова и Тетова, као и затворила правце за долазак албанских бораца из Албаније, те блокирала већ присутне терористе на подручју Косова и Метохије.

Уз све то, задатак Треће армије би био и да заштити објекте и снаге, као и да обезбеди проходност комуникација.

Генерал Павковић истакао је да је велики проблем то што су предвиђени задаци ограничени Споразумом са ОЕБС-ом.

Он је упозорио да је најбитније да се предвиђени планови за спречавање инвазије изврше правовремено, а у супротном исход би био сигуран пораз.

У преводу, не би војска Југославије могла спречити НАТО ако би задатке из директиве “Гром 3″ почела извршавати по отпочињању инвазије, убеђен је Павковић, већ је све требало бити превентивно одрађено.

Павковић је написао да је ВЈ била сигурна да НАТО неће извести ударе из ваздуха док је мисија ОЕБС-а на Косову и Метохији.

Детаљне информације о директиви “Гром 3″ и анализе генерала Павковића можете прочитати у недавно издата четири тома дневника под називом “Трећа армија седамдесет осам дана у загрљају “Милосрдног анђела”, која је издата у издању Медија центар “Одбрана”, у оквиру едиције “Ратник”.

Kako je doslo uopste do pobuna na Kosovu

Hapyy tv 11.02.2019

Gost: Nikola Šainović - Nekadašnji predsednik Vlade Srbije

BALKANSKA MEĐA

POSTED ON 20. МАРТА 2019. BY

titlovi.com – 19.03.2019.

Balkanska međa - šta reći?

– ŠTA REĆI?

IgaBiva

Kucnuo je i taj čas – pred nama je jedan provokativan film na temu najskorije završenog (?) rata na ovim prostorima. Tačnije, ovo je rusko-srpska skupa produkcija o tome kako su Rusi zauzeli prištinski aerodrom Slatina, u zoru 12. aprila 1999. godine, tik ispred jedinica NATO, čime je kako na kraju filma piše izvojevana “prva pobeda nove Rusije” (ili tako nekako).

Dakle – spektakl!

S mnogo pucanja, specijalnih efekata, surovih borbi prsa-u-prsa…

I mnogo poznatih likova, od Miloša Bikovića, Gojka “Vinetu” Milića, pa do Emira Kusturice…

Dakle – opasna pucačina!

Kako rekoše na konferenciji za novinare – ovo je pravi žanrovski film (“akciona drama”, a kao takav “mora jasno razgraničiti dobre od loših momaka”. I, to je ono što je potrebno znati o filmu, da bi se on voleo.

Ruski odred vojnih specijalaca, rasformiran nakon što je njihov zapovednik ubio teroristu u Bosni, izbacivši ga kroz otvorena vrata helikoptera u letu, ponovo je angažovan da uradi “nemoguće” – zaposedne prištinski aerodrom pre nego što se na njega spuste NATO snage. U središtu ratnog ludila koje će zavladati, naći će se i pripadnici regularne milicije – dva glavna junaka – Vuk (Miloš Biković) i Fadilj (Aleksandar Radojičić), dva glavna zlotvora Smuk i Amir (veoma upečatljivi Aleksandar Srećković Kubura i Miodrag Radonjić), bolničarka Jasna (Milena Radulović)… svako iz svojih razloga i savesti prisutan na Kosovu u krvavim godinama s kraja 20. veka.

Dakle, film za one koji vole slična žanrovska ostvarenja, s mirisom baruta, naznakama ljubavne priče i emotivnim odnosom uslovljenim da ste direktni ili indirektni akter tog vremena o kome film pripoveda.

Tek onako, blago, zasnovan na neposrednom istorijskom događaju, koji je uzet samo kao povod za, mora se priznati, uspešno vođenu i ispričanu priču. Uostalom od vremena The Magnificent Seven, a i ranije, postoje te priče o moćnim “ekipama” i “pojedincima” koji stavljaju svoje “cevi” u službu “nekih viših ciljeva”… da ne govorim o partizanskim filmovima, i o tome koliko smo se kao klinci oduševljavali kad kauboji mlate indijance.

Dakle, bez predrasuda… Čist žanrovski film, i kao takav, veoma dobar! Uostalom, svetsku distribuciju radi Twentieth Century Fox. Za sada je još neizvesno da li će se prikazivati i na Kosovu…

KOMENTARI;

# 19.03.2019. 19:16 – Danilo – Naissus
“Tačnije, ovo je rusko-srpska skupa produkcija o tome kako su Rusi zauzeli prištinski aerodrom Slatina, u zoru 12. aprila 1999. godine, tik ispred jedinica NATO, čime je kako na kraju filma piše izvojevana “prva pobeda nove Rusije” (ili tako nekako).”Jelcin ih je poslao 12.juna 1999. a Putin ih je povukao 1. avgusta 2003.godine.
Pravi razlozi za dolazak i povlačenje sa Kosmeta će možda biti dostupni javnosti za 30-tak godina.
## 19.03.2019. 19:16 – budimir69
moš’ mislit… ruske bajke i nebuloze… NE hvala
### 19.03.2019. 17:50 – beogradski
Balkanskiy rubezh /original/, će biti prvi ruski film koji ću da gledam a da igra toliko pozmati Miloš Biković, a gledao sam na tone ruskih projekata, bilo da se radi o filmu, seriji ili mini seriji. Znači prevodi koje su radili bilo tplc, čarnojević, LjibicaSP, kumek i co..ynaci to su odlični projekti ali svaki od njih bez našeg toliko ”poznatog” Bikovića. Meni je drago da u ovom projektu igra Yuriy Kutsenko. Inače, bez ljutnje, onaj projekat gde igraju Biković i Banders, ono je bolno odgledati trejler a kamoli film. Gledaću naš film Južni vetar sa Bikovićem, ali zaista, ne ulazim dublje, ali… toliko sam gledao od ruske kinematografije a njega ni u jednom od tih prijekata. Pritom, opet bih napomenuo bez ljutnje, ali on je jedan u nizu sa naših prostora koji nisu uspeli preko. Odgledao sam baš skoro Kraftidioten. I zaista sramota bilo toliko aktuelni Sergej Trifunović, po ko zna koji put u stranom projektu nije nešto odglumeo. Takođe Goran Navojec. Pa njih dvojica skupa u inostranim filmovima nisu sklopili ni 13 rečenica. Pa pokojni Bruno Ganz -RiP, je boljeo odglumeo Srbina i pričao naš jezik, nego što su odradili pomenuti dvojac sa dodatkom Mikija Krstovića – Poslednji krug u Monci i Lepota poroka, gde stavlja ženi onu pogaču na glavu, baš se naglumeo. Iskreno, sa ex zu prostora jedino je u jednom trenutku a i to je dovoljno je trajao Goran Višnjiić koji je zamenio Klunija u tada polularnoj seriji ER. I opet, iskreno, Balkan nema glumca koji je uspeo preko. Neću spominjati Hollywood jer je ovde reč o ruskom projektu, ali to je činjenica. I da dodam, Biković je na sve to i prepotentan, samo ne znam sa čim i zbog čega. Možda zbog big pizza reklame? Eto, moj komentar kao recenzija) A film é i te kako moci da se odgleda !

https://www.telegraf.rs/vesti/politika/3065448-vucic-naredio-podizanje-borbene-gotovosti-svih-jedinica

"Vučić je ranije rekao, da naše službe imaju saznanja, da Priština planira akciju hapšenja Srba na severu Pokrajine."

Ako je imao saznanja od obaveštajaca da će biti upada šiptarskih terorista, pa zašto onda nije već  prethodno podigao borbenu gotovost vojske i sprečio njihovo divljanje po severu Kosova!? Ćemu onda služi obaveštajna služba matere mu mile? Umjesto toga on pravi neki cirkus od vojske i pravi se budalu, tj. "blesav".

http://rs.n1info.com/Vesti/a484985/Vucic-o-Kosovu-Pravicu-se-blesav.html

https://rs.sputniknews.com/politika/201905301119963126-kfor-graso-vucic-odgovor/

Портпарол Кфора Винченцо Грасо изјавио је да су сви били обавештени о акцији јединице РОСУ.

Он је рекао су пре око десет дана у српским новинама објављене вести и изјаве које су најавиле намеру да се на Косову ухапси 26 полицајаца, преноси Б92.

„Ко год је прочитао те вести, био је обавештен“, рекао је Грасо за „Политику“ на констатацију да је председник државе Александар Вучић демантовао његову изјаву да су сви били обавештени.

vucic-se-smeje.jpg

šta reči na sve ovo? jadan naš narod.

Graso:

''Nije bilo aktivnosti usmerenih protiv Srba, već da se radilo o legitimnim policijskim jedinicama koje su sprovele operaciju, što je rezultiralo hapšenjem civila i policajaca različitih nacionalnosti“.

Jel treba komentar za ovo?

''On je rekao da je specijalna jedinica Kosovske policije bila pozvana da interveniše, jer je bila postavljena barikada na putu.''

Aha. I oni su se zbog jedne barikade zadržali 6 sati? Ok. I terorizirali narod i civile, koji nisu bili ni blizu tog mjesta. Ok.

''Nije bilo razloga da Kfor reaguje na policijsku operaciju, čiji je cilj bio suzbijanje kriminala i koja je za dobrobit svih“, rekao je Graso.''

Ljudi danas imaju internet, portale, članke, snimke, imaju sve... i onda ovaj laže ovako otvoreno. Da ne spominjem da će policija, ako već sumnja i želi hapsiti kriminalce, pozvati te ljude na informativni razlog i sigurno neće pucati, prebijati i tjerati obični narod u šumu od 6 ujutro.

'''On je pozvao sve da se „suzdrže od retorike i provokacija, ne samo političare i ne samo Srbe“.'''

Evo ga, kad misliš da si čuo sve. Hebote ljudi on ovdje tvrdi da su prije svega Srbi ti koji imaju retoriku i koji provociraju (!!!). Ispada da su Srbi izvršili teror sa svojim jedinicama a ne Albanci. 

Ovakve izjave i ovakav čovjek, ja ne znam ko njemu vjeruje.

Nisam za Vučića ali mislim da Kfor laže i oko priče da su javili nešto srpskoj strani.

''Portparol Kfora Vinčenco Graso izjavio je da su svi bili obavešteni o akciji jedinice ROSU.''

A onda kad se očekuje da konkretnije objasni:

''On je rekao su pre oko deset dana u srpskim novinama objavljene vesti i izjave koje su najavile nameru da se na Kosovu uhapsi 26 policajaca, prenosi B92.''

Znači najvjerojatnije nisu ništa javili Srbima. Čim se poziva na ''Pisalo je u novinama''. Da je drugačije, čovjek bi jasno i glasno obavjestio srpsku stranu još tada, to bi se znalo. Novine ne bi spominjao ni u snu. Vučić bi to danas jasno i potvrdio, zašto ne, a ovako su Vučiću najvjerojatnije javili srpski obavještajci.

Vučić: "Upozorio sam i međunarodnu zajednicu i naše ljude da će se ovo dogoditi. Naravno da će se to pojaviti u štampi. Ako su mislili na činjenicu da sam ja upozorio na nešto i da je to štampa objavila kao moje upozorenje, ne znači da su nas sa nečim upoznali i da smo znali, već da je predsednik Vučić sve otkrio", rekao je srpski predsednik za Pink televiziju.'

I Đek je (naravno) u pravu sa '''ako je imao saznanja od obaveštajaca da će biti upada šiptarskih terorista, pa zašto onda nije već  prethodno podigao borbenu gotovost vojske i sprečio njihovo divljanje po severu Kosova!? Ćemu onda služi obaveštajna služba matere mu mile? Umjesto toga on pravi neki cirkus od vojske i pravi se budalu, tj. blesav"' ali pišem o nečem drugom ovdje. To kakav je Vučić, šta će napraviti on i zvanična Srbija nema veze s time da li je Kfor obavjestio ili ne. Znaju oni i bez kfora, sad je pitanje Srbije i vlasti tamo.

I da stavim nešto vezano za medijsko praćenje svega, evo da ljudi vide crno na bijelo šta rade oni koji su od prvog dana, još iz vremena sfrj, davali podršku šiptarskom komadanju Srbije.

Prvo, evo šta se dešava kad si na dobroj liniji i kada stvari shvačaš na dobar način: dešavaju se značajni sinkroniciteti  tj ''slučajnosti'' u životu. Jučer sam bio tu i čim sam vidio link ovog nesretnika miga trebalo mi je otprilike dvije sekunde (znači bez da odem na link) da shvatim kakva ideja se krije iza naslova ''kfor raskrinkao vućiča, srpske vlasti znale'' itd itd. Dovoljno mi je bilo 'jutarnji.hr'. Ali sam otišao i na link. 

Naslov "Raskrinkali Vučića".

Piše da je Graso rekao:

"Bili smo u kontaktu sa srpskim vlastima. Svi su bili unaprijed obaviješteni o operacijama i nije bilo iznenađenja“, rekao je glasnogovornik KFOR-a pukovnik Vincenzo Grasso za beogradsku televiziju TV Prva.

Nije baš tako konkretno rekao već je rekao "Imali smo razmjenu informacija sa i bili smo u kontaktu sa institucijama u Kosovu a čak i sa srpskim vlastima, svi su bili obavješteni o onome šta se dešava, svi su bili unaprijed obavješteni o operaciji, tako da nije bilo iznenađenja" ali dobro, suština je ista.

Pitam se kako išta vjerovati čovjeku koji prethodno kaže "Nije bilo aktivnosti usmerenih protiv Srba, već da se radilo o legitimnim policijskim jedinicama koje su sprovele operaciju."

Video je ovdje:

https://www.youtube.com/watch?v=ezY6EsKp0bM

I drugo, znači Jutarnji list. Znači čim sam vidio link jutarnjeg znao sam da je suština "Srbi sami ste si krivi, vi ste ti koji ste izabrali Vučića a evo on je taj koji je odgovoran za teror tamo, isto kao što ste si sami krivi za oluju 1995" itd itd. Smisao tih tekstova i smisao stavljanja tih linkova ovdje na Krajinaforce je upravo taj jedan potpuno poremećeni pokušaj uvjeravanja da su Srbi sami krivi za zlo koje im nanose hrvatski i šiptarski zlikovci.

Graso kaže "Obavjestili smo". Vučić kaže "Nisu". I šta Hrvati naprave? To je gotova stvar. Stave "Raskrinkali su Vučića". Graso je Bog. Nepogrešiv je.

A da je u pitanju slovenski predsjednik, makedonski, bosanski, bilo ko osim Srba, stavili bi oni malo sutra "Raskrinkali". Napravili bi objektivni članak i dok drugim novinarima ne pada na pamet da budu pristrani ovako gadljivo kao Hrvati, ovi iz Hrvatske ne znaju ni osnovne stvari: ono ne tiče te se previše taj teritorij više i ti narodi, nemaš veze s tim, Hrvatska ti je samostalna danas, Kosovo je blizu toga, ne moraš više pomagati Šiptare, znači sve što moraš da je napišeš objektivni članak, imaš tvrdnje srpske strane i kfora, ne znaš ko je u pravu, imaš izjavu na izjavu, 50-50, i novinarski posao bi ti trebao nalagati da napišeš objektivni članak. Ništa više.

A tamo je i naslov: ''ŠTO SE ZAPRAVO DOGAĐA NA SJEVERU KOSOVA Iza kulisa dramatičnih izvješća srpskih medija i Vučićevih prijetnji vojnom intervencijom''

Sad će nama Hrvati reći šta se zapravo dešava, mi ne znamo, mi smo budale, mi ne znamo šta je to kad ljude tjeraš da bježe u šumu, kad prebijaš gluhonjemog čovjeka, kad pucaš i zastrašuješ civile. A u tom sramotnom tekstu se pozivaju na šiptarski sajt kossev.info koji, valjda misleći da smo budale, ima tekstove na srpskom jeziku (srpski plaćenici pod kontrolom šiptara) pa im dobro dođe da zamute vodu.

I jučer sam to registrirao. A koliko sam dobro pročitao link sa Jutarnjeg lista vidio sam po jednom sinkronicitetu i ''slučajnosti'' kad sam otišao navečer dolje jesti i vidim da je neko u kući kupio Jutarnji list. Znači neki dan sam stavio video gdje se jedan Hrvat gadi na pojedine hr medije i portale, ali ovo je nešto puno gore. Ovo nije nepoznati medij i novina. Dakle u utorak je bio napad na Srbe a ovo je izdanje Jutarnjeg lista od srijede. Znači prvi tekst i izvještaj. Čim sam vidio - odlučio sam slikati ujutro i staviti na forum. 

m7KbKtY.png

Srbi pucali na policiju. To je njihov PRVI izvještaj i članak. Ovoga nije bilo u hr medijima zadnjih 15-20 godina i Hrvatska tone u totalni fašizam i mržnju prema srpskom narodu koja je očito van kontrole. Da se radi o hrvatskom slovu ili 7 dnevno, nikom ništa. Ali ovo je Jutarnji list i ovo dokazuje da je ekstremno neprijateljstvo i ustaštvo prema srpskom narodu došlo do nivoa da oni ne samo da lažu u svojim najutjecajnijim medijima već da idu, unatoč dostupnosti interneta i informacija za sve ljude, na plasiranje laži na nivou "Srbi su zlo, Srbi pucaju na policiju" čak i kad činjenice govore SASVIM DRUGAČIJE i ja bi dodao: "Daj više napišite cijeli naslov: ''Srbi su pucali, Srbi su zli i Srbi su za Jasenovac". Kad ovdje idu, u ovakvoj temi, na demoniziranje Srba, gdje im čak i u naslovu stoji 'Srbi', ne srpske snage, ne policija, onda ovdje i potpuni idiot vidi šta oni rade i o kakvim zlikovcima se radi. I ova slika koju su odabrali, djeluje kao da Vučić kaže "Sori, nismo htjeli, nećemo više pucati". Jadna si Hrvatsko i niko ti nije ravan u svijetu.

Ovakve stvari bi trebali objaviti svi srpski portali. Da se zna. Čak je i sam Vučić komentirao ono sa jutarnjeg "Raskrinkali" a ne zna šta su ustaše iz Jutarnjeg lista napravile u tiskanoj verziji novina.

Pogledajte dalje, Večernji list:

''KFOR: Vučić je sve znao, on manipulira Srbima'''

Onda odete čitati i shvatite da lažu i da niko iz kfora nije rekao "Vučič je sve znao i manipulira Srbima". U tekstu to govori neko od šiptara. Nema veze kfor sa tom izjavom i to svaka budala sa dva oka vidi.

Samo da jednu bitnu stvar objasnim: kad npr Boško Obradović počne govoriti da je Vučić dogovorio sve sa Šiptarima ( u stilu ''evo frka je, moramo ovo zaustaviti pa ćemo ići na razgraničenje, nema nam druge više) on to priča jer želi pobjediti političkog oponenta i s druge strane brine za Kosovo. Moguće je i da je uvjeren u to. Ista stvar je sa nekim srpskim medijima koji pišu o tezi da je Vučić nešto dogovarao sa Šiptarima. Tu se radi o brizi za Srbiju i njezin teritorij, ili se radi o ljudima koji rade za ljude koji misle rušiti Vučića pa pokušavaju sa pričom da je dogovorio sve na sjeveru Kosova, ali kod hrvatskih portala jedan jedini cilj i pozadina njihovih tekstova o Kosovu zadnja dva dana je da ponovim: "Srbi sami ste si krivi, vi ste ti koji ste izabrali Vučića a evo on je taj koji je odgovoran za teror tamo, isto kao što ste si sami krivi za oluju 1995". To se jasno vidi kada pročitate komentare Hrvata. Točno se vidi na koji način oni shvaćaju ove događaje i tekstove koje im serviraju.

I ovaj naslov "Srbi pucali na policiju" svim nama mora zauvijek ostati kao opomena s kakvim ogavnim srbožderima imamo posla. Dok su u drugim zemljama takvi tipovi i grupe na margini društva, ovi vedre i oblače po Hrvatskoj, imaju mainstream medije. Drže sve. I vele da nisu ustaše.

evo, gore sam napisao da mi je trebalo dvije sekunde da bi shvatio o čemu se radi (kad sam vido link i naslov Jutarnjeg).

i evo najnovije vijesti.

"Ta operacija je bila policijska operacija, nikada nismo rekli da smo bili obavešteni"

Portparol Kfora Vinćenco Graso izjavio je da Kfor nije bio obavešten o nedavnoj akciji kosovske policije na severu Kosova.

Izvor: Tanjug nedelja , 9.06.2019. | 21:40

Foto: Screenshot/Prva TV

On naglašava da je to bila akcija policije i da nikada nije rekao da je Kfor bio obavešten niti da je ikoga obavestio.

"Ta operacija je bila policijska operacija, i ni u jednoj zemlji policija ne informiše javnost o policijskim operacijama, tako da mi nismo bili obavešteni o tome. I nikada nismo rekli da smo bili obavešteni, niti da smo mi nekoga obavestili o tome", rekao je Graso u emisiji "Slobodno srpski" u produkciji Medija centra iz Čaglavice.

Govoreći o navodima pojedinih medija koji su se pozivali na njegove izjave "da su svi unapred bili obavešteni o akciji policije na severu Kosova", Graso je rekao da je loše interpretiran.

"Ono što sam rekao, a što je pokrenulo čitavu diskusiju, u intervjuu za TV Prvu sledećeg jutra, nakon operacije, je bilo ''svi su bili obavešteni''. Ovo je prevedeno i interpretirano kao da je Kfor nekoga obavestio, ali ono što sam ja rekao je da ''su svi bili obavešteni'' u smislu da je informacija bila poznata jer smo pročitali tu vest i zapravo je 17. maja bilo puno vesti koje su najavljivale ovu vrstu operacije i ostalo, i zato sam rekao da nije bilo iznenađenja'''', rekao je Graso.

On tu akciju vidi kao legalnu policijsku operaciju protiv kriminala i da jedino kriminalci treba da se brinu u takvim operacijama.

"Naravno, ljudi ne treba da reaguju ili da opstruišu rad policije. Oni treba da se slože s tim i da sarađuju sa policijom kada sprovodi takve operacije. Treba da izbegavaju podizanje tenzija i eskalaciju nasilja, jer to može biti opasno'''', kazao je Graso.

Prema njegovim rečima, ta operacija je izvedena mirno u svim mestima sem u Zubinom Potoku.

"Ono što se tog jutra dogodilo u Zubinom Potoku je sledeće: kada je policija bila na putu ka Zubinom Potoku, a nisu sa sobom imali tešku opremu ni duge cevi, na njih je pucano. Jedan policajac je povređen, a zatim je blokiran put. Tada su morali da pozovu specijalnu jedinicu koja je intervenisala, i tada smo imali tu tenziju koja je, kao što sam rekao, srećom ostala izolovana i ograničena u tom prostoru", rekao je Graso.

Komentarišući česte navode pojedinih političara u Beogradu da specijalne jedinice policije Kosova po dogovoru u NATO-u ne mogu da idu na sever Kosova bez dozvole Kfora i saglasnosti lokalne zajednice, Graso kaže da takav dogovor ne postoji i da kosovska policija može da se kreće svuda po Kosovu i sprovodi akcije vezano za vladavinu prava.

"Ono o čemu se ranije govorilo je dogovor između, tadašnjeg premijera Hašima Tačija i generalnog sekretara NATO Rasmusena da Kosovske bezbednosne snage pre razmeštanja na sever treba prvo da dobiju dozvolu Kfora i obaveste lokalne vlasti. Ali, ovo se nije nikada dogodilo", rekao je Graso.

Govoreći o situaciji na KiM, Graso je rekao da je generalno gledano bezbednosna situacija dobra i stabilna i da ne postoji ozbiljna pretnja narušavanju mira i stabilnosti na Kosovu.

"Ne postoji prava fizička pretnja bezbednosti, ali postoji retorika i propaganda koja ponekad stvara zabrinutost među ljudima, stvara tenzije, bez ikakvih osnova, dokaza, to je po nama prava pretnja stabilnosti. Ta retorika dolazi sa obe strane. Nikad ne pozivamo lidere samo jedne strane ili druge, već pozivamo sve lidere", rekao je Graso i dodao da obe strane koriste "preteće slike, koje menjaju percepciju ljudi", ali da na terenu nema ničeg.

On je rekao i da Kosovo usvajanjem tri zakona koji se odnose na Kosovske bezbednosne snage i formiranje Ministarstva odbrane, nije dobilo vojsku Kosova.

"Nije dovoljno da imate zakon, da napišete to na papiru, to je situacija, postoji plan koji će sprovesti Kosovske institucije i biće potrebno deset godina da se to uradi", rerkao je on.

Govoreći o ubistvu Olivera Ivanovića Graso je rekao da Kfor ni na koji način nije uključen u istragu ovog ubistva, ali da je spreman da pomogne, ako neko to zatraži.

Kada se radi o saradnji Kfora i Vojske Srbije Graso kaže da je ona na veoma zadovoljavajućem nivou.

"Ono što sam rekao, a što je pokrenulo čitavu diskusiju, u intervjuu za TV Prvu sledećeg jutra, nakon operacije, je bilo ''svi su bili obavešteni''. Ovo je prevedeno i interpretirano kao da je Kfor nekoga obavestio, ali ono što sam ja rekao je da ''su svi bili obavešteni'' u smislu da je informacija bila poznata jer smo pročitali tu vest i zapravo je 17. maja bilo puno vesti koje su najavljivale ovu vrstu operacije i ostalo, i zato sam rekao da nije bilo iznenađenja'''', rekao je Graso.

Ne, ne, neistina, link je ovdje, ljudi koji znaju engleski će ga razumjeti a i prevodioc na srpski je tu. 

Zadnjih 10-15 sekundi videa priča o tome.

https://www.youtube.com/watch?v=ezY6EsKp0bM

i gdje je sad Večernji list sa ''KFOR: Vučić je sve znao, on manipulira Srbima''' i gdje je Jutarnji list sa "Raskrinkali Vučića". Šta je sad?

a evo i komentara se B92:

''A, ti si muzicar?
Ne, ovaj, nisam. Ja, ovaj...
Znaci, nisi?
Ma, ne, ovaj, mislim, jesam. Samo tetki da odnesem lek...''

''Нисте били упућени - тешко, ја лично мислим да сте им ви дали зелено светло, а сасвим могуће и налог за овакав чин.
По мени ово застрашивање преосталог српског народа на КиМ.''

''A sam je rekao da su svi koji čitaju novine znali da će se to desiti... Međutim, u celoj priči Kfor je služio kao zaštita policiji, čuvajući im leđa i nadjući se da će neko od Srba odgovoriti na vatru, što bi im dalo opravdanje za zajedničku akciju. A policajac koji je ranjen je ranjen od rikošeta (najverovatnije) njegovih kompanjona. U svakom slučaju za nekog na čelu Kfora trebalo je naći nekog ko bar ume da laže, a ne ovog koji se zapliće ko pile u kučine.''

''Jedino pravno vazece je rezolucija 1244 i Umnik.
Drzava Kosovo ne postoji
Policija lazne drzave ne postoji
Vojska lazne drzave ne postoji
Tako da izjava komadanta Kfora je nula ne postoji.''

''izvi, a što se toliko pravdaš....
e sad si mi skroz sumnjiv...
ali stvarno''

''Pratili Rosu a kao nisu obavesteni.Dobra fora''

''Prave se ne upućeni, ako su od AV saznali da se nešto sprema i da su specijalne jedinice naoružane dugim cevima u blizini severnog dela KiM onda su se valjda iz puke radoznalosti mogli upoznati o čemu se radi. Tolike snage za privođenje zaposlenih u Policiji je smešno. Da su uhvaćeni na delu u vršenju krivičnog dela pa da se razume ovako je suviše smešno za bilo kakvo pravdanje. KFOR nije vatrogasac on preventivnim radnjama i postupcima treba da spreči ugrožavanje bezbednosti stanovništva.''

''Nemojte nas praviti blesavim. Da li se policijska operacija izvodi sa ovolikom silom?
Zamislite da vojska Srbije tenkovima prodje kroz Presevo a da iznad Preseva lete Migovi 29 I da kazemo da se izvodi operacija hvatanja kriminalaca???!!!''