dj-zombi

Treba li Srbiji Kosovo?

Recommended Posts

Nemam iskustva sa siptarima ali imam jednostavno razmisljanje:

Kako su siptari kupovali onomad srpska zemljista, tako nasi biznismeni i korporacije trebaju kupovati njihove biznise, pa instalirati se poput Trojanskog konja na Kosovu. Bez stabilne ekonomije, nema ni povratka stanovnistva. Protivnik sam ideji beznadja i otpisanosti Kosova...

Slazem se sa zadnjim postovima. To sam isto i ja pisao. Najlakse je nesto otpisati, dati. To zna svako. Sve srpske borce cenim i imam najvise moguce misljenje bas o njima. Ali mi predaja ne ide nekako uz to sto su pre radili (borba za svoje). Jos jednom kazem kao primer, da smo pod Turcima bili 500 godina i gde su sad ti isti Turci (u Turskoj). Ne treba u nista srljati. Sve se moze, ako je volja. Otpisati za sva vremena nije nista mudrije od odugovlacenja i pronalazenja drugog resenja. Ponavljam, ne mora preko noci. Dj Zombi, opet se ponavljas da na Kosovu nema Srba, da Srbe sa Kosova nece Kosovo zanimati za 20 godina. Sve to okreni za Krajinu i videces da je situacija dosta slicna. Ali ne treba tako crno razmisljati. Mozda bi razumio takav stav, da se nama nesto nudi u zamenu. Ali nista ne dobijamo otpisivanjem Kosova! Pozdrav i vise necu dosadjivati na ovu temu posto sam rekao svoj stav!

Ja samo mogu dodati da su Siptari oformili zvanicno vojnu formaciju tj GARDU KOSOVA ! A svaka nova vojna formacija i to ZVANICNA , ne donosi mir vec produbljuje daljnje sukobe ....

Slazem se s Mishom :) Samo da nadjemo toliko bogate biznismene koji bi lazno ulagali u Kosovo i Metohiju !

Ja imam drugaciji stav o ovom problemu . Dati im republiku i nista vise od toga ... pa makar zvanicno bilo na papiru Srbija ... sacekati njihove ekstremiste da isto to traze da pripoje juznu Srbiju Kosovu .... i onda ih lepo napasti , vojno poraziti i zadrzati njihove institucije pod nasom kontrolom ...

Ili jos bolje dati im povoda da zauzmu i drze teritorije izvan republike Kosovo ... tj da okupiraju jug Srbije.....pa kad sve izmakne kontoli onda lepo od ZAPADA traziti blagoslov i lepo usetati na KIM..

Isto to vazi i za povratak u Hrvatsku. Ocekivati od naroda da se vraca u Hrvatsku i Krajinu, a ne dati im mogucnost da leba da zarade tamo gdje se vracaju, je ajme i kuku po narodu opet.

I ne samo to.

Zivim na Zapadu od pada Krajine. Jako mali broj Krajisnika se skoluje. Svi nesto prevoze, fizikalisu, itd. Onaj ko vec usvoji neku skolu, na njega se prstom pokazuje, ako kupi bolju kucu, ljubomora, ako ima veci auto, lopov... ma sta da vam pricam, prica itekako je poznata svima. Ne prigovaram ja nikome sta fizikalise, ali mora neko i u skolu da ide. I to je obaveza, jer Krajina se brani knjigom.

Tema biznismena:

Biznismena ima, i to mnogo. Problem ulaganja na Kosovo, nisu Siptari, vec nesigurna ekonomska dobit. A to je vec drugi par opanaka. Dakle, ne moze se bas direktno ocekivati od biznismena da naprave nesto, iza njih treba stajati drzava. Kako? Drzava mora jamciti neke poreze i olaksice sa druge strane, tim istim ljudima koji bi investirali na Kosovo. A to je vec ekonomska politika. Nista to nije novo, ucimo od engleza, oni bar znaju kako se to radi. Globalizirajmo i mi u nase ime.

Isto to vazi i za povratak u Hrvatsku. Ocekivati od naroda da se vraca u Hrvatsku i Krajinu, a ne dati im mogucnost da leba da zarade tamo gdje se vracaju, je ajme i kuku po narodu opet.

hehe ljudi pa sta je vama u hrvatskoj vise ni za hrvate nema radnih mesta a srbi dobijaju najvise teske radnièke poslove,onako tek da rade!

Da, biznismeni trebaju da investiraju u Hrvatsku i Krajinu da bi nasi ljudi imali posao. Da dodam na ono Wolffoceovo: preko trojanca...na hrvata i siptara prefriganca :wink:

Najvise mi smeta razmisljanje mladih demokrata koji veruju da je odricanje Srbije od Kosova uspeh za srecnu buducnost. To bi delovalo kao da Vam se neko useli u jednu sobu vaseg trosobnog stana i kaze "prepisi mi ovu sobu pa da krenemo u buducnost kao dobri cimeri". Imao sam prilike da "caskam" sa jednim od takvih i obecao sam mu da cu mu polomiti i ruke i noge. Slusa Nirvanu, gleda B92 i kaze da Srbija treba da bude kao Kuvajt (cim neko izmisli naftu).

U svakom slucaju, nasao sam jedan dobar clanak vezan za Albance, pa

ko voli da cita neka pogleda.

http://www.freerepublic.com/focus/f-news/1120887/posts

I jos nesto, kako ne postoje Hrvatijanci ili Slovenijanci, verujem da ne postoje ni Srbijanci. Uzmite se u pamet i zovite nas Srbima iz Srbije. Od Srbin iz Crne Gore (Crnogorac) nastade nacija Crnogorac. Od Srbina sa Kosova (Kosovara) hoce da naprave naciju Kosovare. Nadjite svoje greske u oslovljavanju Srba da nam se ne bi opet obilo o glavu.

Dogodine na Kosovu!

Aswad

Ne znam da li je neko imao isto viðenje situacije kao i ja jer nisam imao stomak da citam prethodnih devet strana.

Dakle moje vidjenje resenja kosovskog problema je sledece:Severni deo KiM

treba da pripadne Srbiji zakljucno sa granicom na Ibru u Kosovskoj Mitrovici.Srpsko stanovnistvo koje zivi u enklavama na jugu u nemogucim uslovima trpeci svakodnevne fizicke i verbalne provokacije od strane albanske vecine bi se preselilo u Severni deo KiM dok bi se sa albanskom stanovnistvom ucinilo isto ali u drugom smeru.Trupe UN bi se u ovom slucaju povukle sa prostora novonastale pokrajine na jugu drzave ciji bi se naziv docnije utvrdio,dok bi juzni deo postao Nezavisna Republika Kosovo sa samostalnim organima vlasti.Ovim bismo se zastitili od daljeg prodora Siptara na tlo Srbije,a u isto vreme bismo mogli da razvijamo privredu u novonastaloj pokrajini na jugu drzave i vratili raseljene na taj deo teritorije.Ovim bismo dugorocno resili problem KiM i stvorili povoljnu diplomatsku podlogu za dalje delovanje u cilju ostvarivanja Srpskih nacionalnih interesa u okupiranoj RSK i RS.

Kada bi se nacelu srpske diplomatije nasao sposoban covek,kojeg sada ne vidim u Srbiji, mogao bi se izvrsiti pritisak na medjunarodne faktore u cilju odrzavanja referenduma o otcepljenju RS od BiH.

Vreme je da naucimo nesto iz proslosti i prihvatimo najbolje moguce resenje u datoj situaciji.Setite se samo Vens-Ovenovog plana koji,da smo ga prihvatili,bismo dobili celu Slavoniju.

Samo jos da kazem da u slucaju da KiM ostane u sastavu Srbije vrlo lako bi Siptari mogli da nam izaberu za predsednika Taèija ili Rugovu sa svojih 2 000 000 glasova.

Zato PAMET U GLAVU

Knindzo!

Posto gledas kratkorocno, postavio bih ti pitanje koje podrazumeva malo dugorocnog razmisljanja.

U slucaju da se Kosovo podeli i dozvoli Albancima da imaju svoju nezavisnu drzavu, da li mislis da bi oni rekli "pa dobro, dobili smo sta smo trazili, hajde da sada zivimo normalno"?

Pitanje je: sta bi sprecilo Albance da nastave da kupuju srpska imanja po jugu Srbije parama od droge? (Imaj u vidu projekat "Evropa bez granica" gde bi svi koji udju u EU mogli bez problema da kupuju zemlju u svim drugim drzavama.) Tacnije, ti isti Albanci koje bi ti resio davanjem drzave bi komotno mogli da nastave svoju strategiju na stetu Srbije. I sta bi mi onda? Opet deo zemlje Albancima? I dokle tako?

Aswad

Dokle god na zapadu bude narkomana ... Trebali bi hvatati njihove NARKO DILERE I KARTELE....prekinuti DOTOK S KOSOVA I METOHIJE .... neko vreme....dok taj isti ZAPAD ne nadje drugi izvor droge ..... znaci unistiti im ono gde su Siptari NAJJACI !

Ne brinem se previse za 'siptarske kultivatore' na Kosovu...To se lako rjesava, 1999 je pokazala da tadasnji Blietz-Krieg 'cisti' vrlo uspjesno, 'kukolj' nakocen na SVETOJ SRPSKOJ ZEMLJI.

Jedno tijelo a stotinu glava.

Kao pobornik visestranackog sistema sam marganizirana od 1983-e godine u bivsoj nam drzavi, ali nisam nikad mogla ni sanjati da bi upravo taj problem mogao dovesti do ovolikog srpskog nejedinstva. Napominjem da nisam clan niti jedne stranke. Mislim da svoje propuste ne treba kriviti vanjske faktore, vec sebe same. U Srbiji trenutno djeluje preko 40 stranaka (sigurno i vise, nije mi se dalo vise brojati) a siptari imaju svega par stranaka.

"Kultivatore" hvatati a da "financijere" ne ozlogrdis necim ih odobrovoljiti, stranke ujediniti, momacki ojacati, "trojance" graditi. Eto ti rjesenja. Pitanje je samo kojim redom, krenuti.

Aswad...

Ja sam izlozio moj plan POD USLOVOM da se posle primene istog sprovede dobra socijalna politika u cilju zaustavljanja albanskih nacionalnih ciljeva iliti stvaranje velike Albanije.Najprostije receno trebalo bi napraviti neku vrstu zida ali ne fizickog vec administrativnog(uvesti vize za gradjane Kosova,onemoguciti dobijanje srpskog drzavljanstva gradjanima Kosova i sl.)

Ja u ovom trenutku ne vidim bolje resenje za Kosovo,mada ne verujem da puno ljudi u Srbiji misli kao ja.veæ pre mislim da nam se ''smeši'' novi rat

Knindza 88

Ne znam koliko poznajes problematiku Siptara jer evo upravo procitah da si bio dolje u Dalmaciji... itd. Pretpostavljam da si mladja osoba pa cu da ti odgovorim. Mislim da prilazis pitanju kao da su Siptari narod slican nama.

Za pocetak evo ti rijeci koje trebas prouciti: Siptari, Albanci, Vehabije, droga, prostitucija, trgovina orgainima, strani lobiji vs. strani mediji, a kad shvatis vanjsku problematiku uhvati se unutrasnje. Odnos u siptarskoj familiji, odnosi imedju familija, zena u njihovom drustvu, itd. Siptari ma gdje da dodju, da ih okujes kineskim zidom oni naprave problem. Njihovim dolaskom u Kanadu, porastao je znatno kriminal... citaj Toronto Sun, izvjestaje itd. Oni su svijet za sebe. Talijanima su odgovarali dok im nisu poceli preuzimati poslove. itd. Sad je kasno za kajanje.

Sve i jedan narod ima zelju da se prosiri na tudje teritorije. Bilo i bice. Nas jedini problem je da DOK DRUGI SE SIRE, MI GUBIMO TE ISTE TERITORIJE. Krajina je mozda pala radi Kosova, ali moje vjerovanje je da je pala radi lose vodjene politike.

Јелена Бојовић

Апел Србима, православцима и свим пријатељима Срба

Од 14. априла 2005. потписом који је политичар Горан Свилановић у Бриселу ставио на акт Комисије за Балкан, Косову и Метохији се у географским границама у којима се сада налази дала НЕЗАВИСНОСТ. Овим је на мала врата почела убрзана медијска припрема српског народа да прихвати продају Косметске земље, који је и један од услова за улазак Србије и Црне Горе у Европску Унију. Очекивала сам да Срби из дијаспоре дигну глас против ове издаје. Ако немате информације дацу вам хронолошки ток догађаја који ће вам дати чисту слику стања:

05. априла Срби из Белог Поља (село код Пећи) јављају ми да неко откопава српске гробове и краде наше мртве. Пронашли су једну српску главу и руку ископане и неоднешене. Од октобра прошле годнине пристизале су информације да је много српских гробаља покрадено, па сам покушала да добијем пратњу да одем и снимим тај нечувени вандализам који је имао свакако свој крајњи циљ. Због разлога мог одласка у Метохију пратњу нисам добила. Игуман Ђурђевих Ступова, отац Петар Улемек и госпођа Вера Крстић из Фирнајма (председник удружења деце жртава рата) прихватају мој позив и сами одлазимо у Метохију.

08. априла на прелазу ка Метохији (Савине Воде) шиптари ми траже зелени картон за возило.

10. априла у мојој емисији на Арт каналу — отворено сам изнела да шиптари краду српске лешеве како би отворили нове њихове масовне гробнице и протерали силом оно мало Срба које се вратило у Метохију. Успела сам да снимим два села: Сигу и Брестовик, у којима су гробља тотално празна, и српску главу у Пећи. За сваког ко је гледао емисију „Ни ту, ни тамо” то је био шок.

13. априла на велика звона креће прича о Студији изводљивости. То је почетак испуњавања услова Србије према ЕУ да би нас у догледно време (не зна се када) примили у Европу. Дакле, пристајемо да дамо и Космет.

14. априла, Горан Свилановић ставља српски потпис на давање независности Косову и Метохији. Истог дана у свим медијима УНМИК најављује да од 1. маја ове године, сви они који личном картом не могу да докажу да су житељи Косова и Метохије могу да уђу на исту територију ако имају специјалне дозволе за улазак, а које ће важити 30 до 90 дана — ВИЗЕ.

УНМИК најављује да ће сви власници возила на Косову и Метохији морати да имају косовске таблице.

Пошто смо пристали на добровољну предају Космета, морале су се намирити и породице киднапованих и несталих Срба. Зато се одједном отвара пећина код града Клине, коју проналази „поштени” шиптар, и у првом извештају проналазачи су знали да се у њој налази тачно 500 несталих Срба и преко двеста неалбанаца. Та бројка несталих званично стоји код Међународне заједнице. Дакле, породицама киднапованих и несталих даце српске кости које су покрали по српским гробљима. Тиме међународна заједница на брзину завршава питање Косова и Метохије.

Шиптари су у Приштини направили филмски град. Данас се снима филм „Епопеја УЧК”. Шиптарско Министарство трговине и индустрије издало је веома скупо дизајниран туристички водич у коме се дословце негира постојање наше нације, те да је Балканска Алијанса 1389. године изгубила рат са Турцима. По овом водичу манастири (од којих помињу само Грачаницу) трагови су византијског периода када су Срби под вођством Цара Душана успели да 1346. године заузму албанске територије, и владају њима до 1389. Навела сам вам пар ствари да сагледате брзину којом се одвија морална, духовна и територијална велеиздаја. Све земље које улазе у ЕУ улазе као националне државе у свом пуном територијалном саставу. Ко може да гарантује да ће ЕУ постојати и бити овако орјентисана за десет година? Зашто ми пристајемо да нам узму територију? Свака држава се бори за сваки педаљ своје земље. А ми?

Ово писмо је српски крик. Обраћам се свим српским главама да заборавимо на поделе, на партије, на то ко је крив. Дајте да она четири С буду једном једно слово — немојте да дамо Косово и Метохију. Једно је кад се да — друго је кад нам отму. Отето увек може да се врати. Дато је на жалост — дато! Немојте да потпаднете под медијску заврзламу око Хага којом нам се скреће пажња са главног догађаја. Од 98-ме сама снимам филмове, на Косову и Метохији. Од бола сам створила уметност која се зове „Српски Танго” да бих Свет и Србе опоменула на пропаст и срамоту која нам следи — обновила абадзијски занат и дала старим призренкама да везу срмом антерије, душанке и јелеке — господску ношњу коју су носили Срби старе Србије, да би схватили ко смо; ископала старе косметске песме које говоре више од било ког пророка. На жалост, како сам била присталица српског народа а не неке политичке опције, мало вас је то видело. Сада вас позивам да свако од вас из свог угла (срца, морала, националног идентитета, професије, ауторитета), покуша да учини нешто што ће са овог курса скренути догађаје који се можда могу избећи. Врата моје емисије „Ни ту, ни тамо” која иде уживо сваке недеље у 20 ч., широм су отворена свима који аргументима могу дати допринос територијалном спасу Косова и Метохије. Напоминјем да „Ни ту, ни тамо” једино место где народ са Косова и Метохије долази и даје информације из прве руке, има фантастичну гледаност и популарност. Сама је финансирам. Спонзор првих пет емисија било је Удружење за помоћ деце жртава рата из Фирнајма. Овим путем се од срца захваљујем госпођи Вери Крстић. Срби, време је за буђење.

P.S. Kao sta se vidi, nisam za tzv. politiku preseljenja bila, niti bu ikada biti. Srbinu Srbinovo.

Krajina je pala zbog mnogo razloga,izmedju ostalog i zbog Kosova,ali vreme ce to pokazati...

Pa godiste sam napisao u nicku :razz

Poznajem ja kako radi siptarski mozak bolje nego sto ti mislis.Ziveo sam u Beocinu i dan-danas moj cale ima tamo firmu.U Beocinu je 1948(nisam siguran bas tacno za godinu ali uzmi godinu-dve gore dole)po popisu stanovnistva bilo 87%Srba,9%Hrvata i 4% ostalih.1956 godine došao je mini bus(20 mesta)sa 20-ak siptara sa Kosova da rade u Beocinskoj fabrici cementa.Pazi 20 ih je bilo.Na najnovijem popisu stanovnistva u Beocinu ima 82%Egipæana(!),2%Aškalija,7%Srba(!!),2%Hrvata i 7% ostalih.Ovo su suvi brojevi,dakle nema zajebancije

Tako da ja vrlo dobro znam problematiku siptarskog sirenjai upravo zato ih treba zaustaviti pa makar to znacilo i zrtvovanja dela nase teritorije,mada bi u slucaju resenja statusa Kosova na moj nacin mogli da trazimo otcepljenje RS i dalje ubrzavanje povratka stanovnistava u Krajinu itd + NAPOMINJEM da bi jednom za svagda resili problem siptara.

Nevezano da dodam u slucaju da se CG otcepi oni bi bili ti koji bi se jebavali sa siptarima jer je to kof njih tempirana bomba koja samo ceka da eksplodira,a oni su previse slabi da se od siptara odbrane

Knindza 88

Problematiku Kosova ponajbolje znaju oni ljudi koji su sa Kosova. Oni su ti koji se bore za opstanak na Kosovu, i treba ih u tome podrzati.

.... trazimo otcepljenje RS i dalje ubrzavanje povratka stanovnistava u Krajinu itd + NAPOMINJEM da bi jednom za svagda resili problem siptara.

1. Z4 Siptarima, RSK i RS.

2. Ako mislis da Siptari bi se zaustavili dobijanjem nezavisnosti, onda se GRDNO varas. To bi bio tek onda pocetak kraja.

3. Pogledaj kao paralelu, sta se je dobilo tzv. humanitarnim preseljenjem Krajine. Hrvati su dobili svoju drzavu. A sta smo mi to dobili? Demaklov mac zabijen u Ahilovu petu. To ce se isto desiti ako se ovako nastavi i sa Kosovom. I sa Republikom Srpskom. Zapamti jedno: Ako se da KOSOVO, ONDA NEMA PREGOVARANJA vise ni o RS a ni RSK. Hrvati i njihovi sateliti guraju da Srbija prizna otcjepljenje Kosova. Znaju oni dobro zasto to rade.

Dragi Knindza, reci cu ti kao nesto sta vec mnogi znaju: Latini su varalice stare.

No comment..........za post iznad.......

Ljudi morate shvatiti:SIPTARI NAM MOGU IZABRATI PREDSEDNIKA AKO CELO KOSOVO OSTANE U SRBIJI

Elaboriraj mi kako? Ako su mogli, zasto to nisu vec napravili???? ZAR ti mislis da DANAS u SRBIJI nema pametnih ljudi? Da nema ljudi na Kosovu? Cemu onda propaganda SRPSKOG NEJEDINSTVA koju proklamiraju pojedinci. Biti disident ne treba da znaci izdajnik Srpstva. Sloga mora da zakuca na vrata Srbinova, i to bezuvjetno. Zasto ti mislis da sacica siptarskih kriminalaca moze da otme grobove tvojih praotaca? Zato sta ti nemas volje da se boris, ili neces, ili si ignorant, ili ti je tako receno sa strane. Da ne kazem da si se totalno oglusio na pismo koje sam postovala, pa ni jedne rijeci sucuti. :cry

Moje sauèešæe nikome ne znaèi,ponajmanje tim nesreænicima koji su na Kosovu i porodicama onih èije grobove skrnave.Ja lièno sam uvek bio spreman da pomognem Srbima kada je bilo najteže,èak i potpunim neznancima.JA sam '95 kao klinac išao na more 3.avgusta kada se znalo da æe pasti Krajina i još tada sam,sa 7 godina govorio tati da se vratimo jer sam znao da æe iz mog sela doæi ljudi kod nas.Kad smo se vratili kod dede i babe(doselili se iz Krajine 60-ih)bili skoro50 ljdi.Bili su kod nas mesec dana,neki su bili i po 2-3 godine dok se nisu snašli.Takodje preko firme dajemo porodici iz Kosovske Mitrovice 400 evra meseèno.Bili su kod nas dva tri puta da pogegnu od svega toga makar na nedelju-dve dana.

Tako da sam ja svoj deo prema svom narodu dao i još æu se truditi da pomognem ljudaima,kako ja tako i moja porodica.Ali moraš shvatiti da u Srbiji meðu Srbima sloge nema niti æe je ikad biti.Moje rešenje je najbolje za mir,dok nas u sluèaju ne daj Bože otcepljenja èeka,vrlo izvesno rat.

Dragi knindza 88

Ja znam ko ti je otac a ko ti je majka. Ti ne znas ko sam ja, a mozda i znas. Ali to je drugi par opanaka.

I ja smatram da samim cinom saucesca ne pomazem nikome. To ostavljam licemjerima koji kupe politicke poene. I ja pomazem ako mi prilike dozvoljavaju, svima redom.

Necu da budem licemjer i gledam na to ko je koliko dao i ucinio. Istina je da su neki dali previse, a neki nimalo. Ko je ko na toj vagi, neka se prepozna sam, ja to necu da istrazujem. Da smo svi dali onoliko koliko je ko mogao, druga bi to prica bila, i dan danas.

Ali moraš shvatiti da u Srbiji meðu Srbima sloge nema niti æe je ikad biti.

Srbi moraju biti slozni, svaka nesloga je izdaja. To vazi za sve Srbe svijeta, od Srba u Srbiji, tako i na Kosovu, i u RSK, u imigraciji. Zato postoje forumi, zato postoje novine, srpska televizija, institucije, biznismeni, organizacije, SPC... oni su ti koji moraju naci put mira i ljubavi medju bracom. Ne smije se praviti razdor, da bi se pare trpale u svoj dzep.

Ovo se odnosi na one koji non stop vrse pritisak na mene da prestanem sa radom na KRAJINAFORCU:

Nikad ja u zivotu nisam zagovarala rat. Ja sam pacifista. Sta ja prolazim zadnjih 10 godina necu da pricam. Nije terorizam voljeti svoju zemlju. Terorizam je raditi protiv one u kojoj zivis. Ja nisam terorista ako pozivam na pomirenje, i ljubav medju bracom. :neutral