Sign in to follow this  
chule80

Lokalni i Parlamentarni izbori u Srbiji 11. maja 2008.

Recommended Posts

Biracka mesta u Srbiji su zatvorena u 20h!

Prema procenama RIK i CeSID, na izbore je izaslo nesto manje od 60%... tacnije ja nisam pogodio onih mojih oko 55%, a nije ni Ratkova procena da ce izaci i vise, s obzirom na trend prethodna 2 puta, predsednickih izbora...

Dijaspora je imala oko 31.000 prijavljenih glasaca... a kako tvrde, tu je vecinu glasova odnela DS - Boris Tadic...

Tek kasno nocas ce mo imati prve procene rezultata izbora, odnosno koja stranka ili koalicija bi mogla uci u Skupstinu, i formirati Vladu..

Znao sam da će pokrasti izbore! >:)

Tadića želi Evropa i to je jasno da će on na bilo koji način morati pobijediti.Upravo su većinu osvojili ljudi koje nije briga za Srbiju,kojima je lizanje Evropi važnije od teritorijalnog integriteta Srbije.

Ne bi me čudilo da sad Tadić pokloni Vojvodinu Mađarima u ime te njegove Evrope koja nikad ništa ddobro nije Srbiji donijela.

Sramota!

Koalicija ili ne,opet dođoše na vlast oni što ližu šupak Evropi.I tako non stop.Ja sam se nadao da će Radikali pobijediti zbog ove situacije na Kosovu,nadao sam se da će čak osvojiti preko 50% i da će sami sastavljati vladu,ali ništa.

Sad sam pljunuo na televizor kad se je Tadić pojavio.Jednostavno ga ne podnosim i ne shvatam kako je neko mogao dati glas onima kojima je Evropa važnija od Srbije,koji bi Srbiju sveli na Beograd sa okolinom samo da bi se uvalili u tu bolesnu neprirodnu tvorevinu zvanu Evropska Unija.

Da su Radikali došli na vlast,sve bi drugačije bilo.

A sad nek se Tadić lijepo spremi pa neka se izvine Mesiću još jedno deset puta i neka obavezno klekne pred njim,a mogao bi i pred Silajdžićem.

I da,neka ne zaboravi da na ljeto ode da proslavlja godišnjicu Oluje sa ustašama,da bi pokazao "evropsku toleranciju".

Jer ni Tuđman toliko zla nije nanio Srbima koliko je Tadić nanio.

Kakkarot brate i ja sam isto pljunuo ... Kazu Milosevic je bio DIKTATOR vladao je 10 godina , a ovi vladaju vec 8 godina + narednih 5 godina = 13 godina ...

Druze sad sledi IZVINJAVANJE za SVAKI ZLOCIN STO JE UCINIO PRIPADNIK MOG NARODA PROTIV SHQIP(tara), USTASKE OMLADINE,BALIJA i VEHABIJA ...

AKo formiraju vladu , bojim se da cu razbiti TV

Ratko Ličina:

Evo ovako:

Sastav nove skupštine biće sličan kao i sadašnji, sa tom razlikom što će Radikali i Tadićevci imati malo više nego u prošlom sazivu, a koalicija DSS-NS nešto manje.

U Skupštinu će ući i Čeda i koalicija oko SPS-a (socijalisti su napravili dobar potez koalicijom sa penzionerima i Palmom jer bi inače "visili" za cenzus)

manjinske stranke su ovaj put izašle u većem broju (ukupno ima 22 liste od čega su 10 manjinskih :

1 madjarska, 3 romske, 1 muslimanska, 1 goranska, 1 crnogorska, 1 vlaška, 1 albanska i 1 bunjevačka)

Zbog procjene da će izlaznost na izborima biti jako velika (preko 4,5 miliona) za manjince će prirodni prag (broj glasova za 1 poslanika) za ulazak u skupštinu biti puno veći nego na prošlim izborima tj. preko 18.000 glasova (na prošlim izborima s obzirtom na izlaznost prag im je bio oko 12.000) tako da bi onda osvojenim glasovim napr. oba poslanika iz romskih partija Rajko Djurić i Srdjan Šajin, a ni albanski poslanik Riza Haljimi ne bi prešli tu cifru.

Po nekoj mojoj procjeni Madjari će ući sa 3-5 poslanika (njihov predsjednički kandidat na zadnjim preds. izborima osvojio je nešto preko 90.000 glasova) dva bošnjačka i možda 1 albanski.

Tako da za ostale ostaje 242 mjesta za ove ostale "velike" partije i liste.

Dakle ući će:

1. SRS (od 85 - 95 mandata)

2. Za Evropsku Srbiju (70-75 mandata)

3. DSS-NS (25-35 mandata)

4. SPS-PUPS-JS (15-20 mandata)

5. LDP (15-20 mandata)

Opcije za formiranje Vlade:

Najverovatnija - SRS + DSS-NS (ako im bude nedostajalo glasova i koalicija oko SPS-a)

Manje vjerovatna - DS + DSS-NS + koalicija oko SPS + manjine [/b](uz podršku LDP, LSV i G17 koji su za Koštunicu i Velju neprihvatljivi u Vladi)

Mislim da je prva verzija puno bliža ostvarenju pošto se ove dvije leste nalaze na granici da "ulove" natpolovičnu većinu u skupštini. Ako im se to ne ostvari za očekivati je da će i koalicija oko SPS-a biti na njihovoj strani, iako su u zadnje vreme počeli da pokazuju "koalicioni kapacitet" (fraza trenutno moderna u Srbiji

Srbija je rekla: 77+30+20=127 Cestitam Gradjanima Srbije od sveg srca i zelim novoj vladi pun i uspesan mandat. NAPRED! IDEMO DA RADIMO ZA BOLJE SVIH NAS. Jer svi smo jedan narod bez obzira za koga glasamo.

Nadje ovaj komentar u jednim novinama pa mi zapade za oko kako EU i USA cestitaju narodu Srbije /Tadicu i njegovoj ekipi / na pobedi.

77+30+20=127.TO BI BILA DEFINITIVNA SMRT SRBIJE!!!

Ratko Ličina:

E sad zemo, šta ćemo?

Oćemo li birati onog za koga je manjina?

Naime :

SRS (29,1%) + DSS-NS (11,4%) + SPS-PUPS-JS (7,9 %)

Ratko.. bas dobro pogadjas! ::D:P

Dijapazon ti je od po 10 mandata razlike?!?!

Pa to i da si najgori kladionicar ne bi valjalo... ako si vec toliki prognozer, onda pogadjas recimo da se rekao za SRS 88-90 mandata, znaci raspon od 2-3 mandata, a ne 10!!!

Mislim da lepo vreme, sportske utakmice, i sl. nemaju veze sa izlaznosti na izbore! Jer onaj ko je doneo odluku da izadje na izbore, onda je to doneo 2 dana ranije, i vec svoje uklopio za taj dan.. a ne da se covek razmislja na dan izbora hoce li, ili nece

SPS bi lako mogao u koaliciju sa ZES, jer su pokazali da su potkupljivi... to su pokazali na proslim predsednickim izborima u II krugu, kada je Tadic pobedio Nikolica, za 2% glasova, a tu prednost su doneli glasovi SPS!!!

opet pises otprilike...niko i nikako nemoze utvrditi ko je tada dao glasove Tadicu...mani se prica rekla-kazala...

kombinacija ZEP-SPS-LDP je nemoguca...zbog zestoke netrepeljivosti LDP i SPS...cak i u slucaju da se DS dogovori sa SPS ...morace DS u tom slucaju da zaborave LDP...a jos ako racunas i Canka i Vuka...tek je onda cirkus...ta bi vlada

Ljudi,ja nemogu zamisliti uspjesnu i naprednu Srbiju koju bi vodili ljudi poput munjenog Kostunice,Nikolica, Vucica,ljigavog Dacica i njima slicnih...

Ovdje potpisujem da prvi pakujem kofere i odlazim iz zemlje ako takvi dodju na vlast!

Napominjem da nemam apsolutno nikakve koristi od nijedne stranke,samo realno gledam na neke stvari.

nemoj sam otici.Povedi

opet pises otprilike...niko i nikako nemoze utvrditi ko je tada dao glasove Tadicu...mani se prica rekla-kazala...

kombinacija ZEP-SPS-LDP je nemoguca...zbog zestoke netrepeljivosti LDP i SPS...cak i u slucaju da se DS dogovori sa SPS ...morace DS u tom slucaju da zaborave LDP...a jos ako racunas i Canka i Vuka...tek je onda cirkus...ta bi vlada

Ratko Ličina:

Ponoviću SPS bi definitvno "ugasio" ukoliko bi ušao u koaliciju sa ZES-om.

Za Ivicu Dačića, može se reći svašta, ali svakako ne i da je glup i da ovu jednostavnu činjenicu ne shvata.

On je tek nedavno učvrstio svoju poziciju, konsolidovao je partiju (ne mislim da je nešto posebno dobio novih birača, više je njihov dobar rezultat - rezultat dobrog koaliranja (čitaj glasovim PUPS-a -oko 2% na prošlim izborima i glasovi Palme u Jagodini i okolini)), tako da je očito da on namjerava dugoročno da se bavi politikom.

Neka bilo ko od vas zamisli čvrstog birača SPS-a (Djiki i Čeda otjerali im Slobu u Hag, a sad sa njima u koaliciji!) da poslije takvog političkog "gafa" ponovo glasa za SPS - mislim da je to nemoguće, a za očekivati je da bi došlo i do raskola u partiji, sjetite se kog je sve Dačić (od organizacija!) naveo da ih podržavaju : Pokret ratnih Vetrana prošlog rata, SUBNOR, Udruženje "Sloboda" ....

Sa druge strane SPS-u je varijanta da bude u koaliciji sa onima koji su im po svjetonazoru puno bliži i sa kojim (sem sporadičnih koškanja!) nemaju nikakvih političkih suštinskih sukoba.

U ovoj varijanti Ova koalicija SRS-DSS-SPS uzela bi gotovo svu vlast u Srbiji (na pokrajinskim bi vjerovatno u drugom krugu popravila rezultat i možda preuzela vlast!), a ZES-u bi od cijele Srbije ostao Novi Sad, Subotica i možda Kragujevac (u kome bi Verko Stevanović imao potpuno drugačiji stav nego sad i vrlo vjerovatno bi se sa novim pobjednicima brzo dogovorio!).

Sve ostalo što danas i sinoć slušamo od kojekakvih analitičara obične su budalaštine po sistemu: "što je babi milo to im se i snilo!"

Једноставно не могу веровати, да имао толико заслепљених људи у Србији. Не навијам за никога, ове изборе само гледам из далека. Узелац, Европа једва чека да се појавиш код њих, xxxxxxxx.

Узелац пожури што прије на запад жељени имаш воз ујутру у 6 креће са главне станице то ти је најјефтиније јер мораш штедити лову тамо ће ти требати знаш није баш јефтино

Због чега? Кога сам ја то овде увредио и са чиме Чуле, када ти мене избриса и то са црвеним словима. Мислим, да сам толико вредан, да то објасниш? Можда овај едит има и неку позадину!? Ако је ти не кажеш, казаћу је ја, па макар ме у целини едитовали са сајта ФК. Као што се види овде си исписао неколико иксова.... који ипак нешто значе. Да те чујемо Чуле.

Поздрав.

Једноставно не могу веровати, да имао толико заслепљених људи у Србији. Не навијам за никога, ове изборе само гледам из далека. Узелац, Европа једва чека да се појавиш код њих, xxxxxxxx.

Не знам тачно коме је овај текст упућен или мени или клапцубенковчанину'? Ако је мени онда ћу дати и одговор: наиме моја маленкост је задњих десетак дана боравила у Србији, што службено што приватно.

Имао сам прилике видети и чути каква је тамо тренутна

Чуле,

сада сам се тачно свега сетио што сам написао. Чуле ако не знаш шта "наши људи" раде, када дођу у иностранство онда је то друга песма. Нисам ја то измислио, већ су то чињенице и није вређање никога.

Ја то гледам и видим сваки дан и то сам написао.

Поздрав

Bulin...

Kao prvo, ako se ne secas sta si napisao, onda i zaboravi na ovu temu!

Drugo, ja se secam sta si pisao... rekao si Uzelcu, da dodje u inostranstvo i da cisti klozete!?

Trece, ono najvaznije, ti njega ne poznajes, vec si mu video par postova na forumu, isto kao i ja, a to ti svakako ne daje za pravo (a ni drugima!) da mu se tako obracas!!!

I meni se ne svidja ponekad sta drugi clanovi pisu, pa ih ne vredjam, niti im kazem da ciste klozete!

Vecina nasih ljudi koji odu u inostranstvo radi fizicke poslove, ne mora biti da ciste klozete, rade i druge stvari... mada ima onih koji odlaze da se usavrsavaju... nazalost takvih je malo, ali ipak ih ima!

Meni se naravno ne dopadaju stranke na sadasnjem politickom nebu Srbije, i to sam obrazlozio...

Masa ljudi ne konta par stvari... Evo da objasnim... DS je stranka koja stiti krupan kapital, odnosno bogate, one srednje, i bas bogate... radikali, i SPS su stranke koje u sadasnjoj situaciji sitite interese siromasnih, i radnicke klase koja krvavo rinta, i zivi od skormnih primanja... LDP je stranka koja stiti interese ljudi koji gledaju svoje dupe (da izvinete na izrazu), jer im je vaznije kako ce oni licno ziveti, nego vecina gradjana ove drzave... ne zanima ih istorija, niti ovo ovde sto imamo, niti komsije oko nijh, vec samo to inostranstvo i putovanja!? DSS je stranka neopredeljenih, i oni koji ne znaju sta hoce... malo hoce jedno, malo drugo... a sustina je da su neodlucni!

p.s. Internet nije dovoljan da budes upoznat sa necim... isto kao kada bi ja bio upoznat sa time kako se zivi u Indokini, Paragvaju, Kanadi... To bi podrazumevalo da zivim tamo, radim, stvaram, provodim neko vreme, imam neke probleme i sl.

samo me zanima ako dodje do srs+dss+sps ,a da nemaju vecinu da poniste SSP..sta ce onda onaj tunjavi Kostunica ako je celu kampanju trubio o tom "izdajnickom"