Sign in to follow this  
SURLA FILIP

Prezime Surla

Recommended Posts

cudi me da ti niko nema dati neku informaciju.ja sam radio sa jednim surlom koji je bio iz medka.i znao sam iz vidjenja jednog brku u gracacu.ovaj sto je radio samnom bio je stariji covjek.ima jedna anegdota sa njim kad je stopirao od gospica i pokupi ga neki tip i tako kroz razgovor ga upita :jelte,a to prezime surla,cije je?" aludirajuci na nacionalnost.a ovaj mu odgovori:moje licno,i ustavi der auto odje da izadjem .nes me ti vise voziti! :)

Filipe,

obzirom da su nam predaci bili komsije a ako sam dobro cuo i okumili smo se, evo nesto sto sam mogao

pronaci.

Prezime Surlić spominju u Lici pre 1527. godine u mestu Humčani.

Pod tim oblikom prezimena se javljaju Surle i u popisu iz 1712. godine. Navedeni podaci su iz knjige

„Stanovnistvo i naselja u Lici" od Stjepana Pavičića.

Iz popisa 1712. godine postojala je jedna kuća gde su živela porodica Surla od 6 članova

„Knes Radosau Surlich od let, 50 Sin Petar, 20 Sinouacz Prodan, 20 Millos 19 zenskoga“

Godine 1915. Surle su živele u 30 kuća u sledećim mestima Glogovo(Gračac)-11, Kijani(Gračac)-7, Medak-6, Jošani(Udbina)-5, Dabašnica(Srb)-1.

Ovo prezime se ne javlja niti među dalmatinskim niti hercegovačkim prezimenima.

Veliki pozdrav,

Mihajlo Jaksic

Ima jedan SURLA JOVO u Bačkoj Topoli, A došao je iz Rijeke.Rodom je negdje od Gračaca.

Pozdrav Kraisnici........

Ovvu temu sam otvorio da saznam sto vise o Surlama..........Neka se javi svak ko zna nesto o mom prezimenu.....svaka informaciaj mi ej doboro dosla..........Hvala vam unapred.........

Samo imam informaciju iz kojih smo sela:Glogovo,Grcale,Kijani,Omsica,Dabasnica,Podkorina,Gatic,Gubavcevo Polje i Medak

Evo me napokon.............zahvaljujem se svima o prikupljenim informacijama...........Morao sam otvoriti novi nalog jer sam na starom izgubio zifru........opet sam otvorio diskusiju o mom prezimenu ali sada mi to vise ne treba jer na ovom mom starom imam sve............

Pomaze Bog Mihajlo

ako se sjecas ja sam ti onaj Filip Surla sto smo zajedno diskutovali o mom prezimenu

morao sam otvoriti novi nalog jer sam izgubio sifru...... ;)

Imam za tebe molbu kao zemljak zemljaku kao Lican Licaninu

Ja sam cuo da ste vi Jaksici imali tj. i jos imate grb svoje familije..........mislio sam ako uspes da mi nadjes grb mog prezimena a ako ga nema mada sam siguran da smo ga imali oko 17 i 18 veka da ja napravim grb Surla po ugledu na vas Jaksice posto ste vi bili velika vlastela a mi sitna.

Filip Surla

Srbija,Srem

16:01

Fiko, nema potrebe za otvaranjem potpuno nove teme kad ona već postoji tako da sad su svi postovi spojeni i diksutujte ovde o istoj.

Živ bio .