Recommended Posts

Eh, koliko je jadnih Srba poubijano samo zato sto su bili Srbi, pocevsi od vozaca Slavijatransa Vlade Bozica.

Oni koji su mucili toga covjeka,a i sve ostale ubijene vjerujem da ce nositi do groba mrlju na svojoj dusi koja ce ih nagrizati gore  od ikakvog otrova.Da li u snu cuju jauke mucenika

i da li se gade svojih jos uvijek krvavih saka.

da je njih grizla savjest i dusa ne bi oni nikad vise nakon `45 god.  ponovili svojo krvavi pir nad

Srpskim narodom, Matjevcanka.

Ne cuju oni nikakav jauk mucenika nego poziv na klanje i paljenje kao davno pre kad nije bilo kuce

u Matijevicma koja nije platila glavom ustaski pokolj niti ce ikad da saperu svoje krvava sake dok

god ima i jednog jedinog zivog Srbina u toj njihovoj tkz. drzavi

Od 10:42 kad spominje ubojstvo obitelji Vila....ne govori istinu....

Nije se desilo u cetvrti Zibel i nisu zaklani nozevima....i ubijeni su svi skupa...osim najstarijeg brata koji je ubijen na livadi 200 met od obiteljske kuce 2 sata  prije svih ostalih......prvi....a ne 10 dana kasnije kako on kaze.....

Naravno....to ne umanjuje cinjenicu da su nazalost ljudi pobijeni niti ja koga opravdavam....

Ali ako se vec govori o tome...neka se kaze tocno....

Mig, čovjek govori istinu. Ljudi su pobijeni.

Detalji ubojstva jedne obitelji su nebitni za suštinu priče a još manje za ono što zovemo istinom.

A ovo što si napisao, vidiš, to govori nešto o tebi. Već u prvoj rečenici komentara pišeš ''Ne govori istinu." Šta je to u tvojoj podsvijesti kad komentirajući masovna ubojstva Srba u Sisku, uzmeš jedno ubojstvo jedne obitelji gdje se ideš baviti detaljima tipa kada i kako su ubijeni (pošto je nemoguće negirati da su ubijeni) da bi onda iz tih detalja izvukao "Ne govori istinu" kao prvu reakciju i rečenicu u svojem komentaru ovdje. To pokazuje šta ti je u podsvijesti i mislim da bi ti najradije većinu onoga o čemu Ratko govori o Sisku sveo na "Ne govori istinu" a ne samo slučaj obitelji Vila, ali to nejde pa se ideš baviti nekakvim detaljima da bi svoju potrebu donekle zadovoljio. A dio "Ako se već govori o tome, neka se kaže točno'' je čista kamuflaža. Da si napisao "Ja imam neki drugi info u vezi samog načina ubijanja te obitelji te kada su i gdje su ubijeni", ja se ovdje ne bi ni javio. Komentar bi ti bio čist. Ali čim je u prvoj rečenici "Ne govori istinu" odmah se sve vidi. Za detalje ubojstva ne znam, možda je Ratko u pravu, možda ne, možda si ti prenio s interneta ono što tebi odgovara ili čuo priče. U kontekstu istine je nebitno.

Mislim da sam bio sasvim jasan u mom gornjem postu....

Da nemam konkretna  saznanja o tom slucaju jer poznam ljude i jer se desilo u mom kvartu nebih se ni javio......

A o tome sigurno ne mislim s tobom razglabati.....

Pozz...

On 7/11/2019 at 9:18 AM, mig said:

Mislim da sam bio sasvim jasan u mom gornjem postu....

Da nemam konkretna  saznanja o tom slucaju jer poznam ljude i jer se desilo u mom kvartu nebih se ni javio......

A o tome sigurno ne mislim s tobom razglabati.....

Pozz...

Ne radi se o tome. Pišem o tvojoj namjeri i šta točno radiš s određenim saznanjima.

Dakle da ti nacrtam: da si kojim slučajem gledao ovaj video Ratka Dmitrovića i u jednom momentu čuo da on priča o 5 ubijenih Srba i prepoznao taj slučaj za koji pouzdano znaš da je ubijeno 7 Srba, nema teoretske šanse da bi se ti javio ovdje s komentarom o 7 ubijenih Srba i s pričom da imaš ''konkretna saznanja''.  Eto, to je moja poenta. I ne moram objašnjavati zašto se ti ne bi javio. Sam slučaj sam izmislio jer daje dobar primjer.

Takve stvari vezano za srpske žrtve ni jednom nisi ispisao u 1299 komentara i nećeš sigurno, da se ne lažemo. A ovdje si se odmah nacrtao sa "Ne govori istinu''. Ne možete negirati ubijanja pa idete negirati detalje samog ubijanja, pa se to smjesti pod "Ne govori istinu" a nema veze s istinom, to je detalj jednog ubojstva jedne obitelji. A da sam u pravu kad kažem da ti je cilj skrivanje i umanjivanje zločina nad Srbima vidi se i po tome da kad bi kojim slučajem pisao dalje o brojci ubijenih Srba ovdje - sigurno bi ih smanjivao ili još bolji primjer kad je ''leda'' pisala na forumu o određenim zločinima Hrvata na što si ti napisao da kako Srbi mogu tako izmišljati. Komentar na komentar, ništa posebno, ali gledajući taj komentar točno se osjetilo da ti to stvarno misliš i točno se osjetilo da je komentar ostavio degutantni hrvatski zlikovac. Ti ne znaš i neko kao ti ne može pisati i djelovati na nivou pomaganja Srbima. Upravo suprotno. I zato gledajući video o masovnim ubojstvima Srba u Sisku, ti bi to najradije gurnuo u stranu. Pa uzmeš jedno ubojstvo jedne obitelji pa se baviš saznanjima tipa kad i kako su ubijeni, da bi onda iz tih detalja izvukao "Ne govori istinu" kao prvu rečenicu u svojem komentaru ovdje. Tu je sve jasno. To pokazuje šta ti je u podsvijesti i da bi najradije većinu onoga o čemu se govori u videu sveo na "Ne govori istinu" ali nejde pa se baviš detaljima da bi svoju potrebu kolko tolko zadovoljio. 

Samo jedan komentar van teme malo. Jeste primjetili da je na ovom video klipu voditelj Hrvat koji tokom emisije otvoreno kaže "Mi Hrvati". Čovjek mirne i sačuvane psihe. Najnormalnije se osjeća u Srbiji u svojem voditeljskom poslu. I to je ok. I njemu Ratko Dmitrović tokom emisije kaže "Vi Hrvati" a ovaj njemu "Vi Srbi". Sve fino u normali. I to pokazuje jedno normalno stanje u Srbiji. Ima li toga u Hrvatskoj? 

I dalje, u jednom momentu on kaže Ratku "Vi Srbi ste nas počeli ubijati još u Skupštini". Počeli ste nas. Znači prema onome šta on govori, on tvrdi da su Srbi nakon ubojstva Radića napravili srpsku ndh, otvorili logore i godinama ubijali Hrvate. On tu izmišljotinu plasira u Srbiji na srpskoj televiziji i medijima.

A sad zamislite da u Hrvatskoj emisiju vodi voditelj srpske nacionalnosti koji tokom emisije kaže "Mi Srbi" i da u jednom momentu spomene jednu činjenicu "Vi Hrvati ste nas ubijali i činili masovne zločine još i prije Jasenovca za vrijeme Prvog svjetskog rata" ili da kaže nešto o Jasenovcu baš na način ovog Hrvata voditelja, znači "Nas Srbe ste vi Hrvati ubijali". Da li bi taj mogao hodati Zagrebom i ostalim gradovima bez neprijatnosti? Pupovac trpi napade, uvrede, unošenje i vikanje u lice ''za dom spremni'' po Zagrebu, a ničim to nije zaslužio.

ili ovaj dio od 12:57, poslušajte dio "Davno davno davno preminuo".... Čovjek koji se zove Aleksandar a preziva Stanković, poznati tv novinar u Hrvatskoj, rođen u Srbiji,  na papiru se izjašnjava kao Hrvat. Kad kaže "Davno odavno davno premino" misli na oca koji je bio Srbin. To govori o mržnji prema Srbima u Hrvatskoj koja je do te mjere zaostala za običnim tipovima mržnje i nacionalizma u svijetu, da je to nevjerovatno.

https://www.youtube.com/watch?v=86NK13YsDvE